Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

Kalispera!!!!! :)..Ti mou kanete?

Simera stis 4:15 8a pame paidiatro giati i mikroula mas exei vgalei nok aout eixe pollous ponous k sinexeia klaiei para ma para poli k eidika tis nixtes, apo fagito pistevw ta pame kala fisika 8a dei3ei simera otan mas zigisei..

Simera ekana apotrixwsi tin mama mou k perasa k egw mia fora ta xeria mou, prin mia evdomada ta ekana alla arxisan na 4eutovgenoun k logw tou siggenikou gamou pou exoume to savvato eipa na ta perasw ligo k twra perimenw 2 3aderfes mou na tous kanw k ekeines apotrixwsi ta xeria tous k na figw me tin mama mou gia tin giatro!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα ναι βάλε μας τα site αν σου είναι εύκολο και εμείς μάλλον Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώμβρη θα τον βαπτίσουμε μάλλον.. !Μακάρι να καταφέρει να έρθει και η μανούλα σου για τη βάπτιση.. Αχ βρε Άντρια αυτή η αποτρίχωση είναι σκέτος μπελλάς.. κάθε φορά που λέω να κάνω το σκέφτομαι.. στο μπικίνι πηγαίνω σε αισθητικό και μου το κάνει με κερί, μέχρι το γόνατο τα κάνω μόνη μου με κερί στο σπίτι και απο το γόνατο και κάτω δεν χρειάζεται γιατί είχα κάνει παλιότερα laiser αποτρίχωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα ναι βάλε μας τα site αν σου είναι εύκολο και εμείς μάλλον Σεπτέμβρη με αρχές Οκτώμβρη θα τον βαπτίσουμε μάλλον.. !Μακάρι να καταφέρει να έρθει και η μανούλα σου για τη βάπτιση.. Αχ βρε Άντρια αυτή η αποτρίχωση είναι σκέτος μπελλάς.. κάθε φορά που λέω να κάνω το σκέφτομαι.. στο μπικίνι πηγαίνω σε αισθητικό και μου το κάνει με κερί, μέχρι το γόνατο τα κάνω μόνη μου με κερί στο σπίτι και απο το γόνατο και κάτω δεν χρειάζεται γιατί είχα κάνει παλιότερα laiser αποτρίχωση..

Xoanita mou sketos mpelas den les tipota alla ti na kanoume? exw k poli trixofuia k anagastika ta kanw ola me keri/meli :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα το εβαλα το σιτε στην προηγουμενη μου απαντηση. ειναι πολυ καλο αυτο. θα βρεις και αλλα εαν αναζητησεις στο google.

εαν βρω καποιο αλλο που να αξιζει θα σας το βαλω.

Ανδρια τελικα θα πατε στο καινουργιο γιατρο;

Απο την στιγμη που εμαθα οτι τελικα θα γινει η βαπτιση στις 27.08 πεταω απο την χαρα μου. Ακομη δεν ξερω για την μαμα μου. Απλα χαιρομαι που θα βαπτιστει μικρος, θα ειναι 4μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi Gewrgianna mou pigame stin idia alla den tis eipa tipota gia tis stagonitses pou 3ekinisame.. Akouse tin koilitsa tis k exei paaaaaaaaara polla aeria..Telika einai kolikoi k poli asximis morfis malista..Tin voi8ise 2-3 fores na aeristei k ekane k kakkakia alla akoma mas eipe pws einai gemati i koilitsa tis apo aeria..Mas edwse tis stagonitses pou idi xrisimipoioume..Exoume na perasoume poli diskola..Sparazei i 4ixi mou na tin vlepw etsi..Oso gia varos valame mono 80 gr mia evdomada fisika kopike ligo i ore3i tis apo to pono mallon gi'auto, i paidiatros omws den provlimatistike gia to varos..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, υπομονη, καλη μου!!!!το καημενο το μωρακι, βασανιζεται με τα παλιοαερια!!! :evil::evil::evil: γιατι, μωρε, κριμα ειναι οι ψυχουλες!!!ελπιζω πραγματικα να σας βοηθησουν οι σταγονιτσες και να ειναι η τελευταια φορα που ειναι ετσι γεματη η κοιλιτσα της!!!περαστικα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou se euxaristoume!!! Akouse tin koilitsa tis k mou leei pws ginete polemos ekei mesa, tin voi8ise na 3alafrwsei ligo alla exoume dromo akomi mprosta mas k otan akouw pws mporei na parei k mina (ws 3o minwn) pianete i 4ixi mou mono stin idea, pws 8a ante3oume? Pali apo4e talaipwri8ikame gia na koimi8ei euxomai na koimi8ei ws to prwi :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Γυρισα κ εγω....ωραια περασαμε το 4ημερο,καναμε μπανακι με βαρδιες μια εγω μια ο Χρηστος...αλλα ειχαμε ενα απροοπτο το μωρο σημερα δεν μπορουσε να ανοιξει το ενα ματι απο τις τσιμπλες!!!Πηρα τον γιατρο τηλ κ πηγαμε να αγορασουμε κολλυριο...μικροβιο ειπε,ειναι κ οι δακρικοι ποροι φραγμενοι ετσι ειναι πιο επιρρεπης....Αυριο παω για το εμβολιο.Λετε να παιζει κανενα ρολο που της βαζω κολλυριο,το εχει απορια ο αντρας μου αλλα το θεωρω λιγο ασχετο αυτο....

Επισης ποση ωρα πιστευετε οτι πρεπει να κα8εται το μωρο στο κα8ισμα αυτοκινητου?

Εγω επιμενω στην 1,5 ωρα περιπου....ταλαιπωρη8ηκε το μαναρακι μου σημερα,3 ωρες ταξιδι,προς το τελος την πηρα αγκαλιτσα.

Γεωργιαννα ωραιο το σιτε,οικονομικο βλεπω.

Γιουλι πως τα καταφερες τα 4 γευματα των 210,δωσε καμια συμβουλη!!!

Φιλακια τα λεμε αυριο.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!γωγω, κι εγω δε νομιζω οτι παιζει καποιο ρολο το κολλυριο...οσο για το καθισμα, συμφωνω μαζι σου, γυρω στη 1,30 ωρα, γιατι μετα πιανονται....γιατι δεν κανετε ενα διαλειμμα, να ξεπιαστει η χριστινουλα, και συνεχιζετε;;;;χαιρομαι που περασατε καλα, μας χρειαζεται μια αποδραση!!!

εμεις παιρνουμε εναν υπνακο... κοιμηθηκαμε απο τη μια ως τις 7, φαγαμε με κλειστα τα ματια ( αλλωστε ξερουμε οτι η μαμα μας σερβιρει πρωτο πραγμα!!!!!) και στις 9 την σηκωσα, να την κανουμε μπανακι για να ξυπνησει....οσο γινεται, θελω να κοιμαται νωριτερα, κατα τις 11, οχι 1, γιατι κουτουλαω εκεινη την ωρα, κι η κυρια το ματι γαριδα!!!ελπιζω να τα καταφερω!!!! [smilie=icon_thumright.gif] [smilie=icon_thumleft.gif]

ελπιζω να ειχατε ενα ησυχο βραδυ!!!καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλινες!! Σημερα θα γινει μανουλα και η νυφη μου και μπαμπας ο καλος μου αδελφος! Ειμαι χαρουμενη πολυ γιατι κι εγω γινομαι θεια!! Ερχεται η ξαδελφουλα της μπεμπας!

Εμεις καλα ειμαστε, αν εξαιρεσουμε την ανησυχια που εχουμε γιατι κακακια δεν κανουμε πολλα τις τελευταιες μερες. Σας στελνω τα φιλια μου, να εχετε μια ομορφη μερα!!! Αχχχχχχχ πολλη ζεστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθε ο εφιάλτης των αιμορροίδων....... και με το θηλασμό δεν μπορώ να πάρω φάρμακα.... είμαι πολύ χάλια..

Το μόνο που θέλω είναι να θηλάσω το μωράκι μου........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati den mporeis ?

mporeis na pareis alifoula gia topika ,sthn egkimosinh kai mou epetrepe o giatros esena giati na mhn sou epitrepei tora ?!!! prosoxi oxi upotheto mono alifh kai as exei kortizoni den pirazei oute sthn egkimosinh oute tora .

episis epidi poli giatroi einai apla sxetoi des edw pia farmaka epitreponte http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ειμαστε απο εχθες με γρινια, μονο αγκαλια και καμια φορα ουτε αγκαλια θελει και κλαιει συνεχεια.

Τωρα κοιματε στην καλαθουνα, μονο εκει ηρεμει καμια φορα.

Γωγω καλως μας γυρισες. Σου ευχομαι και αλλες βουτιες!

Ανδρια υπομονη ακομη 1μηνα και κατι!!! Μολις κλεισει τον 3ο μηνα εξαφανιζονται οι κολικοι δια μαγειας.

Τελικα η μανουλα μου θα ερθει και η θεια μου (μενει στο εξωτερικο και αυτη) και ειμαι πολυ χαρουμενη!!! Κανονιζουμε τωρα να παμε και 1 εβδομαδα καπου μαζι. Δεν κοιμηθηκα καλα απο την χαρα μου, αλλα μετα ξυπνησε και ο μικρος. Χαλια νυχτα.

Μου εστειλε η Σουλα μνμ οτι ειναι στο νοσοκομειο με την μικρη με ιωση. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στην μικρουλα και ελπιζω να ερθετε γρηγορα πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα το ψάξω σίγουρα. Μου είπε ο γιατρός ότι μπορώ να βάζω αλοιφή απλά στην εγκυμοσύνη χρειάστηκε να πάρω και χάπια daflon γιατί χειροτέρεψα. Για τα χάπια δεν τον ρώτησα γιατί χάρηκα που μου είπε ότι μπορώ να βάζω την αλοιφή. Αλλά τώρα πονάω αρκετά. Θα δω στο site!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πο,πο Afrodite με έσωσες! Στο site λέει ότι το daflon είναι ασφαλές (risk level 0)!!

Πήρα κουράγιο τώρα. Αν χειροτερέψω θα πάρω τον γιατρό για να μου δώσει το οκ και θα του στείλω το link με mail για να το δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodith ετσι ειναι κ ο παιδιατρος μου ειπε ανα 1 ωρα να κανουμε σταση...8α τα ακουσει ο χρηστος.

Γιατι δεν την κανεις μπανακι κατα τις 9 ,να την ταισεις μετα κ να κοιμη8ει....να χαραρωσεις κ εσυ.?

λοιπον ειναι 5.080 κιλα κ 60 ποντους.

Να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο για οσους εχουν ξεκινησει τα εμβολια.....ποσα σας κανουν 1 η 2 την φορα?

Ο ιδιωτικος μου παιδιατρος μου ζητησε να απαιτησω τα εμβολια να γινονται ενα ενα κ στο ικα μου ειπαν οτι δεν γινεται κ ειναι κα8ετοι....οτι εχω δλδ αλλα 3 διπλα κ ενα μονο εκτος κ αν 8ελω να αγορασω το 6πλο που κοστιζει 55 ευρω κ δεν καλυπτει το ικα......μα καλα τι γινεται???

Εσας ποσα σας κανουν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου με το ματακι δεν εχεις προβλημα να κανεις εμβολιο.

Δυστηχως στο Ικα δεν μπορεις να απαιτησεις τπτ. Εμεις κανουμε το 6πλο, 31ε εδωσα. Αλλα μεσα δεν ηταν της Ηπατιτιδας. Τι να σου πω μας εχουν μπερδεψει! Εγω εχω ραντεβου στο Ικα στις 21 του μηνος για να μου γραψουν 2 ακριβα εμβολια και θα τους ρωτησω για το πρωτο που καναμε εαν το κανουν και αυτοι να το κανω εκει την επομενη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!! :D

Xtes san na k eida tin mikri mou kalitera, prepei na arxisan oi stagonitses na doulevoun..Eixe ponakia alla itan pio ipia..

Molis teleiwsame ton 8ilasmo k ir8a na vgalw me to 8ilastro gala k tin exw panw stio dwmatio mas k tin akouw me tin endoepikoinwnia na gkrianiazei, euxomai na me afisei na teleiwsw k 8a paw na 3aplwsw mazi tis giati nistazw :(

Eseis ti mou kanete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

εμεις, χτες, μεχρι τη μια το πρωι ειχαμε τρελη γκρινια, δεν ξεραμε τι θελαμε και δεν ελεγε να κοιμηθει με τιποτα!!!!!στη 1.20 την παιρνει ο υπνος και ξυπναει στις 2!!! εεεε μετα, μεχρι τις 4 εκλαιγε, σφιγγοταν, κι εμεις δεν ξεραμε αν ηταν νευρα η την πονουσε η κοιλιτσα της.... :(:(:( δοκιμασαμε και τη μπατονετα με λαδακι στον ποπο της, μηπως ηθελε να κανει κακα και δε μπορουσε, εκανε κατι αερια, και παλι εκλαιγε ....τελικα, την κρατουσα με την κοιλιτσα κατω, και την πηρε ο υπνος..... τωρα, κοιμαται, κι εγω δεν ξερω τι εφταιγε....μηπως χτες παρακοιμηθηκε;;; σημερα να μην την αφησω να κοιμηθει μετα το μεσημερι;;;; τι να κανω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια το μωρακι της σουλας ειναι σοβαρα; τωρα το ειδα, γιωργιαννα ξερεις τπτ;

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΧΑΠΑΚΙ ΜΑΣ...

Λοιπον εμεις σημερα εχουμε υπερηχο να δουμε αν εχουμε παλινδρομηση η αν οι συριγμοι που κανουμε ειναι σαν τη λαρυγγομαλακια που ειχε η μαμα μας... χαχα ειναι παθηση δεν κανω χαβαλε απλα εχουν λιγο πιο μαλακο λαρυγγα και φτιαχνει μετα το τριμηνο αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα! Γυρίσαμε κ εμείς χθές μεσημεράκι απο το εξοχικό μας κ απο Τήνο Δευτέρα βράδυ.. :( Περάσαμε φανταστικά στη Τήνο,δεν είχε πολύ κόσμο εκτός απο το Σ/Κ που γινόταν πανικός..άναψα τις λαμπάδες μου,άφησα τα τάμματα μου,σας άναψα κ εσάς.Ένιωσα μια γαλήνη μέσα μου απερίγραπτη..σα να πηγαίνω πρώτη φόρα είναι κάθε φορά.Μεγάλη η χάρη της Παναγίας μας!

Ο μικρούλης μου δε μας ταλαιπώρησε καθόλου!Στο ταξίδι ήσυχος,τον θήλασα πρώτη φορά δημόσια στο καράβι κ εννοείται κ στο νησί όπου βρισκόμασταν!!Ένιωσα λίγο περίεργα αρχικά αλλα μετά ούτε που με ένοιαζε! Τις 2 τελευτσαίες μέρες μόνο παιδευέται που δεν έχει κάνει καθόλου κακάκια..όλη μέρα μουρμούρα αλλα το βράδυ ευτυχώς στάνταρ κοιμάται απο τις 12-7! κ απο 7:30-12:30!Απο αυτή την ώρα μένει ξύπνιος ή θα κοιμηθεί κανα μισάωρο το πολύ..βλέπω όμως οτι κ τα δικά σας ζουζουνάκια κάτι έχουν πάθει τελευταία..συννενοημένα είνα όλα τα σκατούλια μας!Περαστικά μας. Περαστικά κ στη Σουλίτσα κ τη μικρή της,γρήγορη να γίνεται καλά τσούπρες!Γωγούλα κ στη μικρούλα σου περαστικούλια με το ματάκι της!

Γεωργιάννα χαίρομαι που χαίρεσαι :lol: για την βάπτιση σας!Με το καλό!!!Μια χαρά είναι 4μηνών!Κ εμάς τόσο θα είναι το Σεπτέμβρη στις 17! Χρειαζεται ολύ τρέξιμο μέχρι τότε γι να είναι όλα στην εντέλεια!τελικά θα της φτιάξεις μόση σου τις μπομπονιέρες;

Αντριάκι τί κάνεις;Ελπίζω να ηρεμήσει η Βικτωριούλα σου κ να έχει πάρει μπόλικο βάρος!

Αφροδιτάκι κ ε εσάς το ίδιο εύχομαι!

Αφροδίτη δευτερομανούλα που είσαι εσύ;;να μας γράφεις κεδώ τα νέα σου! :D

Γιώργο υπομονή με τη δουλειά..δηλαδή δε θα μπαινεις καθόλου τον Αυγουστο;;Στο σπίτι δεν έχεις ιντερνετ;

Αναστασία μου υπομονή με τις αιμμοραϊδες..μακάρι να φύγουν άμεσα να μη ταλαιπωρείσαι!

Πέγκυ μου με το καλό να γίνεις θεία!!!Κ μ'ένα πόνο στη νυφούλα σου! ;)

Α!Παρολίγο να ξεχάσω,χθές βράδυ είχα γυνακολόγο..μια χαρά το μηχάνημα εκι κάτω κ μου έδωσε το οκ για 2 μωράκι!ΤΕΟΝ! :shock: Δεν υπάρχε πρόβλημα λέει γιατί δεν είναι όπως παλιά οπι καισαρικές για να φοβόμαστε..αλλα μου απέλεισε γέννα με φ.τ,δεν αναλαμβάνει ευθύνη άν αποφασίσω κάτι τέτοιο.Επίσης μου είπε οτι όσο θηλάζω έγκυος δε μένω..δεν το πιστεύω αλλα τεσπα.Αυτά γιατι σας ζάλισα!

Ειρηνάκι,Χοανίτα,Samar(που είναι;;διακοπούλες;;),Γιούλη,Δανάη(καλές διακοπές!!) κ όποια άλλη μανούλα μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή γιατί γκρινιάζει ο Ζοζέ! φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθεια μας Αντριάκι μου! Αν δείς αοτέλεσμα με τις σταγονίτσες,πές μας κ εμάς να τις πάρουμε.

Άφρο μου όλα καλά να είναι! τί κάνει δηλαδή η μπεμπούλά σου κ το κατάλαβες; Για το λάρυγγα λέω,παλλινδρ'ομηση έχουμε κ εμείς κ μας είπε ο παιδίατρος ότι μέχρι τον χρόνο φτιάχνει κ οτι άν ξεκινήσουμε ξένο γάλα θα πρέπει να παίρνουμε κάποιο συγκεκριμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...