Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 959
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Samar Αυτο μου το ελεγε η μητερα μου κ ο παιδιατρος μετα,οταν δεν εκανε κακακια με εσωσε γτ ξελαφρωσε το μωρο μου....καλο ειναι να περιμενουμε λιγο αλλα αν δουμε τα πραγματα σκουρα μονο καλο κανει...

Χαιρομαι πολυ που επιασε τοπο η συμβουλη μου :D

Αντρια μου ....να εχει κολικους ΄λες..... :(

Ευχομαι να γινει καλα το μωρουλι....

Καπου εδω σας αποχαιρετω ,8α τα πουμε Τεταρτη που 8α γυρισω απο τις μινι διακοπες...

Να εχουμε καλα νεα οταν γυρισω,χαρουμενα μωρακια,ευτιχισμενες μανουλες κ μπαμπαδες.....Σας φιλω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου κοιματε καμια φορα μπρουμητα πανω στο καναπε. Ειμαι κοντα του και γενικα εχω το νου μου μην γυρισει το κεφαλι και δεν εχει αερα. Δεν εχει προβλημα με τις γουλιτσες.

Αφρο σε καποια μωρα η περιοχη εκει ειναι πολυ ευαισθητη. Αφησε την συχνα χωρις πανα για να στεγνωνει απο την υγρασια που δημιουργει η πανα. Ο Αλεξανδρακος μου μου ειχε κανει οταν ηταν 10 μηνων παρα πολυ σοβαρα, εφτασα σε δερματολογο.

Δαφνη μου καλα κανεις και τον εχεις αγκαλιτσα συνεχεια. Εγω δεν μπορω, τα χερακια μου ειναι οφ.

Εμεις κοιμηθηκαμε το μεσιμερι αγκαλιτσα και μου ειχε λειψει που ειχαμε να κοιμηθουμε αρκετες μερες αγκαλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχου!!!!!!!

γεωργιαννα τελειο το κουβαδακι μπομπονιερακι!!!!!!!!θα μου πειτε που βρισκετε αυτες την κορδελες που γραφουν it's a girl??????

γωγω μου παλι δεν καταλαβα πως στερεωνετε το λουλουδακι...στοκος βλεπεις :?:lol::lol::lol: θα μας βαλεις φωτο οταν την φτιαξεις???

σημερα αλλαξα παιδιατρο πηγαμε σε μια αλλη,το μωρακι μου εχει ιωσουλα,εκανε πυρετο κ εβηχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο μου χρησημοποιης κρεμα συγκαματος???εγω της βαζω καθε μερα προληπτηκα αλλα οντως ισως την ενοχλουν οι πανες πολλα μωρακια το παθαινουν αυτο...περαστικα στο γλυκο νινι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!η αθηνουλα κοιμαται, κι ομπαμπας μας πεταχτηκε μεχρι το σουπερ μαρκετ για παμπερς γιατι τις προαλλες ειπε να δοκιμασει τα μπειμπιλινο, αλλα δεν ηταν καθολου απορροφητικα και κοκκινισε το κωλαρακι μας!!!! :( τωρα βαζουμε κρεμουλα και θα επειστρεψουμε στα παμπερς...

σημερα καναμε μια προοδο...αντι να μας παρει ο υπνος στο βυζακι της μαμας η στον ωμο της μαμας, την εβαλα στην καλαθουνα της ενω ηταν ακομα ξυπνια και ηρεμη...μετα απο λιγο αρχισε να δυσανασχετει,αν και ημουν διπλα της και τη χαιδευα...τελικα της εβαλα την πιπιλα, χωρις να την πολυθελει αλλα σε λιγακι την πηρε ο υπνος!!! :):):) το απογευμα ξανακαναμε το ιδιο, με λιγοτερη δυσκολια, και τωρα κοιμομαστε!!! αυτα που λετε!!!χαρηκα, ομως, γιατι δεν θελω να μαθει να κοιμαται μονο στην αγκαλια μου!!!

καλο ταξιδι δαναη και γωγω!!!καλες διακοπουλες να εχετε!!!δαφνη, τι καλα που περνατε με τον αρη!!αντε να δω εγω ποτε θα βγουμε εξω...!! αφρο, μπορεις να της βαλεις κρεμουλα για την κοκκινιλα, αλλα αν δεν διαμαρτυρεται, δεν ειναι συγκαμμα, μην ανησυχεις!!!!περαστικα σας, σουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρησιμοποιω... καθε μερα δεν εχει συγκαει πολυ κοριτσακια μου αλλα τσαντιστηκα εγω χρησιμοποιω μπεμπιλινο αλλα μου τελειωσαν κ εβαλα λιμπερο... κ τ παθε τωρα παρηγγειλα κ κατι οικολογικες πανες μιας χρησης απο βαμβακι να δοκιμασω και πηρα μια υφασματινη να δω πως ειναι θα σας πω απο εβδομαδα

το all in one παρηγγειλα http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... ory_id=244

και κοιταχτε βιντεακι δεν ξερω αν θα με βολεψει εγω το θελω για το βραδυ που κοιμαται πολλες ωρες για να αναπνεει το δερμα ...

Την ημερα θα της βαζω της μιας χρησεως η κατι καινουριες οικολογικες που δεν εχω δοκιμασει ακομη η τις μπεμπιλινο απο τις οποιες ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό δεν είναι άλμα ανάπτυξης... είναι άαααααααααααααλμα!!! Δεν το πιστεύω αυτό που συμβαίνει σήμερα.... Τέτοια τσιρίδα για φαί δεν έχω ξαναακούσει! Να φανταστείτε μέχρι τώρα έχει κάνει 9 γεύματα :shock::shock: Τα 'χω δει όλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

Στεισι μπορουμε μπρουμητα αρκει να την προσεχουμε...ετσι εγραψα .. εμεις πλεον τγα βραδθα κοιμομαστε ΜΟΝΟ ετσι..αφηστε δεν θελει με τιποτα ανασκελα... τι θα κανω δεν ξέρω..

Αφρο να της βαλεις κρεμουλα & θα της περάσει..ισως να την πειραξε κ κατι απο τις τροφες πουθ εφαγες .. γιατι συμβαινει καμμια φορα. Εχω μια φιλη που επειδη το μωρο ειχε αλεργια στα γαλακτοκομικα εκανε κοκκινιλες στο ποπουδακι σαν συγκαμα!

Φιλεναδα σουλα.. τις κορδελες τις βρισκεςι στα JUMBO! ροζ its a girl!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Σουλα στα Τζαμπο εχουν φανταστικες κορδελες. Περαστικα σας ελπιζω να γινετε γρηγορα καλα!!

Ειρηνη ποια παμπερς χρησιμοποιησες; Θελω να δοκιμασω τα πορτοκαλι να δω πως ειναι.

Αφροδιτη και εγω τα μπεμπιλινο χρησιμοποιω και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.

Αφρο μου δεν ειναι ακριβες αυτες οι πανες οικολογικες;

Τελικα δεν μας αφηνει να παμε μονοι μας για πολλους λογους λεει. Του τα χω μαζεμενα.

Ο μπεμπης πηγε 6900γρ πηρε 200 γρ αυτη την εβδομαδα.

Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Κοριτσάκι μου, θέλω να σου φέρω

τα φαναράκια των κρίνων

να σου φέγγουν τον ύπνο σου.

Θέλω να σου φέρω

ένα περιβολάκι

ζωγραφισμένο με λουλουδόσκονη

πάνω στο φτερό μιας πεταλούδας

για να σεργιανάει το γαλανό όνειρο σου.

Κοιμήσου.

Να μεγαλώσεις γρήγορα.

Έχεις να κάνεις πολύ δρόμο, κοριτσάκι,

κ’ έχεις δυο πεδιλάκια μόνο από ουρανό.

Κοιμήσου.

Το πρόσωπο της μητερούλας φέγγει

πάνω απ’ τους ρόδινους λοφίσκους τού ύπνου σου

εαρινό φεγγάρι

ανάμεσα απ’ τα στάχυα τής έγνοιας της

και τα τριαντάφυλλα των τραγουδιών μου.

Κοιμήσου, κοριτσάκι.

Είναι μακρύς ο δρόμος.

Πρέπει να μεγαλώσεις.

Είναι μακρύς,

μακρύς,

μακρύς ο δρόμος."

Αυτό είναι ένα απόσπασμα από το "Πρωινό άστρο" του Γιάννη Ρίτσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!στεισι, φοβερο το ποιημα, παλι με πηραν τα ζουμια :?:?:?:? !!!!! πλεον ο αντρας μου γελαει οταν με βλεπει βουρκωμενη, ξεκινησε το παρτι με τις ορμονες λεει!!!!

σημερα ζυγιστηκαμε, οπως μας ειπε η παιδιατρος, γιατι την προηγουμενη εβδομαδα πηρε μονο 120 γρ... σε 5 μερες πηραμε 400!!!!!!κουφο δεν ειναι;;;;το απογευμα θα την παρω τηλ να της το πω, και να κανω και καμια ερωτησουλα που θελω....

αυτα, το παιδι μου ξυπνησε, παω να το ταισω η μανα!!!γεωργιαννα, μια χαρα μεγαλωνει ο διονυσακης!!!

φιλια σε ολους και ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! [smilie=icon_sunny.gif] Αχ τι ομορφη Κυριακη ειναι αυτη! Ενα ομορφο πουλακι μολις ηρθε στο μπαλκονι και κελαιδουσε γλυκα αλλα και καπως ανησυχα. Ειναι μικρο, δεν εχει ακομη ξεπεταχτει, οπως και τα μωρουλια μας!!! Στεισυ μου φαινεται τωρα που γιναμε μανουλες ειμαστε ακομη πιο ευαισθητες!! Τι κανει η κουκλιτσα σου? Αφροδιτη μου μια χαρα μεγαλωνει η Αθηνα σας, εχετε μπει σε καλο ρυθμο, μπραβο!! Γεωργιαννα μου, ο Διονυσης δεν το συζητω, σουπερ! Εμεις σημερα φτασαμε τα 5200 γρ., ολα ειναι μια χαρα και για εμας. Ελενακι μου ο αφαλουλης της μπεμπας ειναι πλεον ενταξει, κανενα θεμα. Εσεις τι κανετε, ο μικρος? Δαφνη μου πραγματικα ειναι βολικος ο μαρσιππος και για μεσα στο σπιτι και για εξω! Ο Αρης πως ειναι σημερα? Γωγω μου, η συμβουλη με το λαδακι στο πωπουδακι μοιαζει αλανθαστη. Ειχαμε κι εμεις να κανουμε κακακια σχεδον 2 μερες, δεν κοιμομασταν πολυ και υποφεραμε. Μολις το δοκιμασαμε καναμε 3 φορες απανωτα. Πραγματικα μας βοηθησες πολυ. :D

Τα υπολοιπα κοριτσακια τι κανετε? Που θα πατε σημερα? Εμεις περιμενουμε στο σπιτι τον αδελφο μου και τη νυφη μου που ειναι στις μερες της!! Πολλα φιλια σε ολες σας κουκλιτσες και μια πανεμοφη μερα!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και γιωργο!!!! καλημερα Ηλιοδωρα!!!να περασετε μια ομορφη οικογενειακη κυριακη σημερα!!!

εμεις, κατα πως φαινεται ειμαστε βραδινοι τυποι.....!!!! χτες, απο τις 9 ως τις 12 ηθελε αγκαλια για να κοιμηθει, και οταν την εβαζα στην καλαθουνα μετα απο ενα λεπτο κουνουσε χερια ποδια!!!!! πηγαμε και την πρωτη μας επισκεψη, στη γιαγια ( την πεθερα μου ) που μενει 2 οροφους πιο πανω, και καταενθουσιαστηκαμε!!! βλεπετε, η γιαγια τρελενεται να την παιρνει αγκαλια και να την κουναει, ε και η δικη μας αλλο που δεν ηθελε!!!!! και για μενα καλα ηταν, με τοσους ανθρωπους δεν ανησυχησα στιγμη, και κατεβηκαμε σπιτι μας κατα τις 11 οποτε δεν αργησε μετα να κοιμηθει.... ;););)

εννοειται πως ακομα κοιμαται!!!2 φορες την ταισα μεχρι τωρα, και τις 2 με κλειστα τα ματια!!! σας λεω, ειναι βραδινος τυπος, θα τη μαζευω απο τα μπαρ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ο αντρας μου θα κανει μπαρμπεκιου σημερα, οποτε δεν εχω μαγειρεμα.... ;););) !!!!!

καλη και ομορφη κυριακη να εχετε ολες και ολοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Αφροδιτη πολυ καλα πηρε η μικρη σου. Επιτελους και αλλο ενα μωρο να παιρνει πολλα γρ την εβδομ. οχι μονο ο δικος μου!!

Ηλιοδωρα μια χαρα η μπεμπα θα εχει και ξαδελφουλα στην ιδια ηλικια.

Αναστασια ωραιο ποιημα.

Εμεις ειμαστε καλα και λεμε το απογευμα λεμε να παμε βολτα αλλα δεν ξερουμε που. Ελπιζω να βρω γτ δεν αντεχω αλλο στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και μπαμπά της παρέας σας έχω χάσει λίγο αυτές τις μέρες γιατί ο μικρούλης μου έχει κολικούς και κοιμάται σπάνια και όταν το κάνει προσπαθώ να σημαζέψω λίγο το σπίτι και να κοιμηθώ..! Είχα και επισκέψεις σήμερα και είχα ένα σπίτι χάλια.. ελπίζω να μη με παρεξηγήσουν! Θέλω τα φώτα σας.. πως βάζουμε φωτογραφία στο προφίλ, έχω ξεχάσει τελείως.. Γεωργιάννα λίγο πεσμένη σε βρίσκω ψυχολογικά ή μου φαίνεται..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου δεν ξερω πως το καταλαβες αλλα ετσι ειναι. Ειχα ενα πολυ σοβαρο τσακωμο με τον ανδρα μου και το μονο που παρακαλουσα ηταν να μην μου κοπει το γαλα. Πηρα τα παιδια και πηγα στην αδελφη μου και ξεσκασα λιγακι. Γυρισα και σαν να μην τρεχει τπτ.

Ο μπεμπακος μου ειναι καλα και ευχαριστηθηκε και την θεια του.

Το καλο ειναι οτι μηλισα με την νονα του και υπαρχει περιπτωση να κανουμε την βαπτιση στις 27 Αυγουστου του Αγιου Φανουριου. Θα κοιταξω για εκκλησια και ολα τα υπολοιπα για να δουμε τι θα κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Αφροδιτη πολυ καλα πηρε η μικρη σου. Επιτελους και αλλο ενα μωρο να παιρνει πολλα γρ την εβδομ. οχι μονο ο δικος μου!!.

χαχαχαχα!!!συμπαρασταση στο διονυσακη κανει η αθηνουλα!!! νομιζω οτι εχει αρχισει αυτα τα αλματα αναπτυξης που λετε, γιατι σημερα ελαχιστα εχει κοιμηθει και μοιαζει συνεχως να πειναει....για να δουμε...

κατα τ'αλλα καλα, ειχαμε επισκεψεις σημερα, ετσι καταλαβαμε οτι ειναι κυριακη!!!!

φιλια και καληνυχτα, ηρεμη και ησυχη για ολα τα μωρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα να μη σε παιρνει απο κατω, ολα λυνονται, και οι αντρες ειναι λιγο αναισθητοι, θελουν το χρονο τους για να καταλαβουν καποια πραγματα..... :(:(:(:( να μη στεναχωριεσαι, να σκεφτεσαι τα παιδακια σου, κι ολα τα υπολοιπα θα σου φαινονται οπως ειναι, ΑΣΗΜΑΝΤΑ!!!! ελπιζω να τα βρειτε γρηγορα με τον αντρα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΗ, ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΑΣΕ.. ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΒΡΟΧΗ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ Ο ΗΛΙΟΣ;; ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕΣ ΚΑΙ ΞΕΣΚΑΣΕΣ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΑΝΑΓΚΗ! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock: Δεν αντέχω άλλο.. είμαστε ολοι ξύπνιοι οικογενειακώς... μας έχει βγάλει νοκ άουτ η μπέμπα!

11 θηλασμοί από το πρωί και ύπνος πουθενά... Τελευταία φορά κοιμήθηκα 3:30πμ με 6πμ χτες το πρωί... :o

Σε λίγο θα φύγει και ο άντρας μου για δουλειά άυπνος κι αυτός.. έχω απελπιστεί........ φοβάμαι μη με πάρει ο ύπνος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera..

Xa8ika teleiws to savvatokiriako :( alla eixame polles douleies..

To savvato piga me tous goneis mou k tin nimfi mou na paroume kanena rouxo giati to savvato pou erxete exoume siggeniko gamo ee i mikri se kapoia fasi eklaige polli alla me ligo kounima sto cafe pou ka8isame koimi8ike k etsi kaname tin douleia mas..To vradi omws mas evgale tin pisti..Eklaige ASTAMATITA..Milisa me tin paidiatro k mou eipe na parw to sugarmilk k na tis valw ena koutalaki sto gala tis (gia diskoiliotita) giati to kolpo masaz stin koilia k krema/ladaki sto pwpo den doule4e kala tis teleutaies meres k telika mou [smilie=pottytrain5.gif] tin epomeni mera 2 fores (xtes diladi)..Ka8ws pigename sto dianixterevwn farmakeio omws mas pire i pe8era mou til k mas eipe pws pe8ane o mpampas tis k etsi xtes pigame sto xwrio alla tin mikri tin afisa stin mama mou tis afisa k kammia 500 ml gala diko mou gia na eimai sigouri k pigame..To vradaki pigame stin aderfi tou andra mou gia ligo alla i mikri pali ta idia apo ponous k klama k etsi i kouniada mou pire til tin paidiatro tous k mas sistise fitikes stagonitses (me stagonometro apo to stoma) gia tous entonous ponous k tous ponous apo kolikous, i diki mas paidiatros opote tis anoigw 8ema gia kolikous mou leei pws den exei to mwro k klaiei logw tis diskoilititas (pws ginete na einai apo auto afou xtes ekane 2 fores?) etsi agorasa apo diki mou eu8ini giati den antexa na tin vlepw na talaipwreitai, twra na doume ti apotelesma 8a exoune..Pantws panw sto skevasma grafei pws mporei to mwraki na to piei apo tin 1i mera pou 8a genni8ei k an tixwn katapo8ei megali posotita (p.x olo to mpoukalaki) einai api8ano na kanei zimia diladi einai a8wo k akindino etsi eipa na dokimasw k auti tin ekdoxi...

Axxxxx sas trellana alla mazeutikane polla nea :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...