Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ , ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Recommended Posts

κοριτσια τα φώτα σας. Η μπουμπουκα μου είναι 3 μηνων και εχει εδω και λιγες μερες που κοιμαται πολυ. Το βραδυ απο τις 22 εως το αλλο πρωι στις 9. Και χθες ανησυχισα κατα τις 12 το βραδυ και την ταισα στον υπνο της. Ξυπνησε το πρωι κ ξανακοιμηθηκε καμια ωριτσα. Το μεσημερι παλι τηνειχα διπλα μου στο κρεβατι κ κοιμηθηκε αλλες 2 ωρες. Τωρα ξανακοιμαται εδω κ μια ωρα. Πυρετο δεν εχει και οταν ειναι ξυπνια εχει ορεξη για παιχνιδι κ γελαει. Δηλαδη δεν εχει αλλη ατονία. Υπάρχει περιπτωση να ειναι απο τη ζεστη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σκας καλε....μια χαρα ειναι η μπουμπου σου,ειναι νινακι ακομα κ θελει υπνο!!!

ετσι ηταν η Αγγελικη μου ,κ ειναι υπναρου!!!!!

οσο πιο πολλα παιχνιδακια της κανεις ,τοσο πιο γεματη κ χαρουμενη ειναι...μετα θελει κ ενα καλο υπνακο!

δεν ξερω εαν ειναι σωστο να την ξυπνας για να φαει....εγω δεν το εχω κανει ποτε,νομιζω οτι αφου κοιματε τοσες ωρες ειναι κ χορτατη!

ρωτα κ τον γιατρο σας ....

εχεις μια καλη μπουμπου που αφηνει την μαμα της να κοιματε

;)

Να σας ζησει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχχχ τι τελειο μωρακι θα ελεγα μετα απο αυτα πυο εχω ζησει και ζω μεχρι στιγμης

εγω θα σου ελεγα να την αφησεις να κοιμαται οσο θελει

μετα θα παρακαλας να κοιμηθει λιγουλακι και να μην τρεχεις ολη την ωρα

εαν ανυσηχεις για το φαγακι της

δινε γαλατακι ενω κοιμαται και αστην να συνεχισει τον υπνακο της

απολαυσε το καφαδακι σου με την ηρεμια σου

σε καταλαβαινω θελεις να παιξεις και λιγακι μαζι της

αλλα πιστεψε με θα εχεις πολυ παιχνιδι σε λιγο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο το ωραριο με "βολευει" να κοιμηθω, να κανω καμια δουλεια, αλλα επειδη δεν ηταν ετσι ανησυχω και κυριως γιατι τα γευματα της εχουν γινει 4 απο 5 που ηταν και σκεφτομαι μηπως δεν τρωει οσο πρεπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι μου κι ο δικος μου ετσι ειναι.και περισσοτερο!αυτες τις μερες τρωει 21:30 το βραδυ και ξυπναει 9 το πρωι για να φαει.και το μεσημερι ριχνει και εναν 3ωρο-4ωρο υπνακο.αλλα και σημερα που δεν κοιμηθηκε τον εχω στο ριλαξ του και κοιμηθηκα εγω μια ωριτσα διπλα του χωρις να μιλησει καθολου.οταν του μιλας γελαει.γενικα κοιμαται πολλες ωρες.χτες που ρωτησα την παιδιατρο για τις 11,5 ωρες "νηστικομαρας",μου ειπε πως αυτο σημαινει πως τρωει καλα και χορταινει.οποτε μην ανησυχεις.εγω δεν τον εχω ξυπνησει ποτε για φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κ από εμένα,

κ εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια, δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας. Απ¨ότι περιγράφεις κοιμάται περίπου 14 ώρες που είναι φυσιολογικό εφόσον οι υπόλοιπες αντιδράσεις της είναι οκ.

Καλά λέει η marker σε λίγο θα λες που είναι αυτές οι μέρες που κοιμόταν, είδικά το βράδυ...εμένα ακόμα ξυπνάει...

αν ωστόσο κάτι σε ανησυχεί ρώρα κ το γιατρό σου που ξέρει κ το παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κανεις;;;;; το σταυρο σου και να αναψεις καμια λαμπαδα στη μεγαλοχαρη που σου κατσε τετοιο λαχειο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ασε βρε το παιδι να κοιμαται!!! μια χαρα δεν ειναι απο βαρος;;; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο να χαιρεσαι!!!!!!

Καπου διαβασα πως οταν αυξανουν τον υπνο τους για τουλαχιστον 4 ωρες την μερα σημαινει οτι εκεινες τις μερες ψηλωνει το μωρο! Αστην να κοιμηθει οσο θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο να χαιρεσαι!!!!!!

Καπου διαβασα πως οταν αυξανουν τον υπνο τους για τουλαχιστον 4 ωρες την μερα σημαινει οτι εκεινες τις μερες ψηλωνει το μωρο! Αστην να κοιμηθει οσο θελει.

αμααααν Γιουλάκι η κόρη σου αν ισχύει αυτό θα βγει 3 μετρα!!! :D

μια χαρά ειναι το παιδι- κοιμάται ευτυχισμένο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω, σημερα ειναι μεσα στο κεφι το γλυκακι μου. Την ταισα παλι χθες το βραδυ στον υπνο της και παλι 11 ωρες σερι κοιμηθηκε. οσο για το "μποι" ηδη μας ειναι πολυ ψηλη. Ρουχαλακια για 6 μηνων της φοραω, που θα παει? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με ηρεμησατε πολυ ειναι η αληθεια μακαρι να συνεχιστει τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο το ωραριο με "βολευει" να κοιμηθω, να κανω καμια δουλεια, αλλα επειδη δεν ηταν ετσι ανησυχω και κυριως γιατι τα γευματα της εχουν γινει 4 απο 5 που ηταν και σκεφτομαι μηπως δεν τρωει οσο πρεπει.

Καλησπέρα Γιουλάκι. Συμφωνώ με τα κορίτσια μην ανησυχείς καθόλου! και όσο για τα γεύματα και η δικιά μου ακόμα και τώρα που είναι 6,5 μηνών 4 γεύματα κάνει αντί για 5 αλλά το βάρος της είναι παραπάνω από καλό, αυτό έχει σημασία να βλέπεις ότι παίρνει βάρος και ότι γενικότερα είναι ένα χαρούμενο φυσιολογικό παιδάκι.

Με τα 4 γεύματα ίσως να έχεις πρόβλημα αργότερα, όταν θα αρχίσει να τρώει φρουτόκρεμα-σούπα-κρέμα. Εκεί μου είπε ο παιδίατρος ότι θα πρεπει να γίνουν αναγκαστικά 5, για να πίνει και γαλατάκι πρωί-βράδυ. Τον άλλο μήνα που θα αρχίσουμε και το μεσημεριανό θα πρέπει να την ξυπνάω νωρίς το πρωί (ξυπνάει συνήθως μετά τις 10..) για να της δίνω το πρωινό γάλα και να προλαβαίνει στη διάρκεια της ημέρας να τρώει 5 φορές. Μέχρι τότε έχεις λίγο καιρό, απόλαυσέ το και καλούς ύπνους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...