Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

εχω καποια θεματα υγειας(ζαχαρο,χολυστερηνη) και παιρνω φαρμακα συν διαιτα

εκτος αυτου εχω και το προηγουμενο ιστορικο με τον σπυρο και ειμαι 35 χρονων

θελω εναν καλο γιατρο,αν βρω στο αλεξανδρας η στο ελενας θα με βολευε, να δουμε αν με αυτα μπορω να κανω 2ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα σας :x

πάω να ξυπνήσω τα παιδιά, θα τα πούμε μετά!!!!.....μόνο να πω στην Τόνια πριν φύγει, ότι δεν κατάλαβα ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημα με την αρχή των στερεών!!! :? .......εγώ άρχισα με καροτάκι, μετά πατάτα και μετά κάποια λαχανικά και μετά κρέας και τέλος φρούτα......έτσι μου είπε ο γιατρός.....το ίδιο θα έκανα ακόμη και αν δεν συνέχιζα τον θηλασμό, δλδ με όλα αυτά δεν θα παίρνει βιταμίνες ή δεν θα χορταίνει? δεν κατάλαβα!!!!...........επίσης δεν κατάλαβα πού κολλάει η κρέμα!!!....κρέμα έδωσα στον Λ. όταν ήταν 14 μηνών!!!! :roll::roll::roll: ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία ωραία φωτό ρε φοβερός Ιουλιάκης είναι!!! σκέτη γλύκα :D:D:x

Λενάκι τι πλάκα που έχει ο μικρός? κουκλάκι!!! :D:x

Τόνια και η δικιά σου η μπουμπού κουκλίτσα για φάγωμα και αυτή!!! :D:x

Μαρία, δουλειά είσαι? εγώ νόμιζα ότι πήγατε διακοπές Πήλιο!!!! :roll::roll:

εμείς μάλλον θα πάμε σε ένα νησί στην Γερμανία για καμμιά εβδομάδα στα βόρεια!!!! :lol::lol::lol: ....είδαμε μια ταινία χθες που γυρίστηκε εκεί και είναι πολύ ωραία, αλλά είπα στον άντρα μου ότι θέλω να πάω κάπου που να μην φοράω παλτό καλοκαιριάτικα!!!! :lol::lol::lol:

εγώ έδωσα στον Λ. κρέμα της Hipp, υπάρχει και στην Ελλάδα σε βιο μαγαζιά, αλλά ακριβά αν υποθέσω από την τιμή του αντίστοιχου γάλατος!!! :shock::shock::shock::?:?

Συμπεθέρα Έρη άντε ρε να έρθει και η σειρά σου με το καλό!!! :D:x

Αναστ. μην αγχώνεσαι, βρες έναν καλό γιατρό και όλα θα γίνουν!!! :D:x

Νένη καλημέρα :x

Ανασταcia και εμένα με εκνευρίζει αυτό με τις κρέπες....σιγά μην ξανα έκανα!!! :evil::evil:

Ιουλία εμένα τι θεϊκό μου είπε ο άντρας μου? γιατί δεν σηκώνομαι την ώρα που σηκώνεται εκείνος να του κάνω παρέα μέχρι να φύγει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ξέρετε τι ώρα ξυπνάει ο άντρας μου? στις 5.30!!!!! :shock::shock::shock::shock::?:lol::lol::lol::lol:

λέω δεν πας καλά....όταν ξυπνούσα εγώ κάθε μία ώρα που ξυπνούσε η Ρ. εσύ ξυπνούσες να μου κάνεις παρέα? :?::?::?:

και μια φορά έφυγε πιο αργά, κατά τις 7.30 και έτσι και αλλιώς θα ξυπνούσα εγώ, κατέβηκα κάτω για να του κάνω παρέα και εκείνος είχε τα ακουστικά, καθόταν στο λαπτοπ και άκουγε μουσική τρώγοντας το πρωινό του!!!! :evil::evil::evil: ...ε όχι......

εν τω μεταξύ αυτό πρέπει να το έχει από τους γονείς του γιατί η μάνα του σηκωνόταν και ετοίμαζε το πρωινό για τον άντρα της (όταν δεν είχαν υπηρετ. προσωπικό δλδ σπάνια) πριν πάει στην δουλειά, αλλά μιλάμε για 9.00 το πρωί!!!! τόσο νωρίς!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ μου ο προβληματισμος εγκειται στο γεγονος οτι θα ξεκινησω τις στερεες τροφες 1 μηνα πριν και θα αργησω να βαλω κρεας,γιαουρτι,καποια φρουτα και λαχανικα κτλ και νομιζω οτι με μονο πατατα,καροτο κολοκυθι και 2-3 φρουτα θα ειναι φτωχο το διαιοτολογιο...

Σιγα καλε μη σηκωνεσαι 5:30 το πρωι!!!! :shock:

Καλημερα Νατασουλα και Μαρια! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Τονια καλα σε λεει η Αναστασι...κανε οτι σε βολευει...

ε στην τελικη δωσε κανονικο ρυζαλευρο...ποσο θα φαει πια;;;..μερικες κουταλιτσες..

ειναι μανικι πουλιμ...σε καταλαβαινω!!!

Αναστασι σηγουρα θα μπορεσεις να κανεις δευτερο μπεμπε..αλλα θα πρεπει να ξεκουραζεσαι, να κανεις ειδικη διατροφη..και καποια πραγματα με τον Σπυρο θα πανε πισω...

ζυγησε τα πραγματα και αναλογα δες...35 ειναι και η κουνιαδα μου ..και ουτε σκεφτετε αν θελει ακομα να κανει παιδι η οχι...

Θουθου ασε..σηγα μην εδινε ο σκρτουτζ 200 ευρω για να παει σε δικλινο..ελεος..εδω καρεκλακι αυτοκινητου δεν πηραν λεμεεεε....δεν χρειαζετε θεωρουν...

Τελεια τα χαμογελα στη φωτο!!!!!

Ιουλια και ο φοφοσ καθε πρωι ζηταει τον μπαμπα του//λεει ο μπαμπα ςπηγε στη δουλειααααα...

οσο για το προιονο..ε σορυ αλλα οτε εγω φτιαχνω στον Ο...δεν μπορω να ξυπναω απο τις 5,30..

Επισης οταν λες οτι νευριαζεις και πρεπει να αποβαλεις τα χουγια της μαμας σου..ο αντρας σου δε σου τη λεει πως το σπιτι ειναι ανακατεμενο;;;..ε να γιατι ειναι ανακατεμενο..γιατι παντου σκορπαει πραγματα..σε καποια φαση το εκανε και ο δικο ςμου..που εγω ειμαι χαλαρη και δεν μαζευω ολη την ημερα..αλλα μια μερα που αρχησε να λεει πως ειναι ετσι το σπιτι κλπ..τον εβαλα να μαζεψει ολα τα δικα του πραγματα που ειχε πεταμενα εδω και εκει...ε σταματησ ενα μιλαει εκτοτε...

Τι αλλο θυμαμαι..;;;

τιποτα..

Μιτσακι κουραγιο..θα κοιμηθει ρε που θα παει...

εγω εντωμεταξυ η ποντια ραντευου για κορδελα και υπερυχο στο Παπαγεωργιου εχω αυριο..και πω ςνομιζα οτι εχω την πεμπτη και θα το συνδιαζα με τον Παπα;;;;...παλη καλα που εβγαλα τα χαρτια και το ειδα...εντελως ποντια..και οχι τιποτα αλλο κανονισα επισης αυριο να παω για μανικιουρ πεντικιουρ φρυδια και αποτριχωση.....τωρα πρεπει να τα κανω μονη μου..και να παει τζαμπα το ραντευου...

Αυτα..παω να δω ποσο εφαγε ο φοφος και θα παμε για ψωνια..λαικη και κρεοπωλειο...χτες καποιος τηγενηζε κρεας και το λιμπιστικα...θα παρω πανσετα και θα τη τηγανισω..εχω να φαω τηγανητο κρεας κατι χρονια..γεννικα δεν κανω τηγανητα σχεδων ποτε...μισω το καθαρησμα μετα..και κρεας δεν πολυτρωμε στο σπιτι...αλλα τωρα τα λιμπιστηκα οσο δεν παει..και λεω χαλαλη το καθαρησμα...

θα παρω και κανενα κιλο κημα να κανω μπριαμ του Οδυσσεα μπας και φαει και ο φοφος...αν και απο χτες εχω την ψαροσουπα του...αντι για φαη εφαγε μεσημεριανο γιαουρτη με κρητικα ντακακια και τα αποκαλουσε παγωτο...

βραδυνο εφαγε 2 βερικοκα...αμα τον βαλω στο γιογιο θα πεσει χεσημο κατσε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!

Ειμαι σχεδον αυπνη.Ο μικρος εμαθε απο προχθες να κοιμαται μπρουμυτα και ολο το βραδυ γκρινιαζει γιατι δεν μπορει να βολεψει το κεφαλι του το ποντιο! Αμα δειτε τι στασεις περνει θα παθετε πλακα.Εν το μεταξυ μπορει να γυρισει απο μπρουμυτα ανασκελα αλλα δεν το κανει γιατι δεν ξερει τι θελει.

Παω να κανω ενα ντουζακι και να ετοιμαστω για γυναικολογο. Εχω τεστ Παπ σημερα. Τα λεμε αργοτερα. Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία (Λουκία) γιορτάζεις σήμερα? :lol::lol::lol::lol:

Τόνια εγώ δεν βλέπω που είναι ακριβώς το κακό να αρχίσεις τα λαχανικά ένα μήνα νωρίτερα!!! :?

είχε έρθει ένα φιλικό μας ζευγάρι που το παιδάκι τους είναι 6 μηνών και η μαμά του, του δίνει μόνο βαζάκια φαγητό και από όλα, δλδ ακόμη και ψάρι :o:o:o:o , της λέω ψάρι δεν κάνει από τόσο μικρό γιατί υπάρχει κίνδυνος αλεργίας, μου λέει "δεν το ήξερα"!!!! :shock::shock::shock: , "όμως γιατί υπάρχει σε βαζάκια από τον 4ο μήνα κιόλας?" :shock::shock::shock::? ...της λέω δεν ξέρω, εγώ ξέρω και έχω διαβάσει και ακούσει από παιδιάτρους ότι το ψάρι το δίνουμε μετά τον χρόνο, μου λέει good to know!!!! :roll::roll:

επίσης δεν ξέρω γιατί τα παιδιά μου όταν είναι ΣΚ ή αργία ξυπνάνε από τις 7.00 και όταν είναι καθημερινή πρέπει να τα ξυπνήσω εγώ μία ώρα μετά!!!! :o:o:o:shock::shock::shock::?

Λενάκι καλή επιτυχία στο τεστ! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera..θηλαζω

αναστασια αν πουμε τεταρτη απογευμα σε παιδοτοπο? :oops::oops::oops: πρωι κανονιστε εσεις :oops::oops:

λενα εμενα ο θοδωρης μοτ τ κανε αυτο 3 βραδιες :roll: 3,5 μηνων που γυρυσε μπρουμυτα ετσι ηθελε να κοιμαται κ δε ηξερε που-πως να βαλει το κεφαλι/.ετσι 3βραδιες ηταν γαμησε τα

ο δε παντελης ενω μια χαρα χειριστηκε το κεφαλι δυσανασχετουσε για το σωμα :lol::lol:

ηθελε να γυρισει απο μπρουμυτα ανασκελα κ δεν μπορουσε

η γωτο τελειες του μικτοτ..μα για δαγκωμα

ειχα βαλει αλλη φωτο στο προφιλ κ στα αριστερα φαινοταν το συουτιεν πεταμενο :lol::lol:

τονια κουκλαρα η αντριαννα :D:D:D:D

αλλαξε φωτο στο προφιλ 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

αποτ το πρωι τρα γραφω ....σας διαβασα το πρωι αλλα τωρα δεν θυμαμαι τιποτα :?

ο Μ εχθες κοιμηθηκε με τον κωστα στο παιδικο και εγω μονη μου στο υπερδιπλο κρεβατι !!! :D

προσπαθουσα να τον βαλω για υπνο τον μ μεχρι τις 12 και μετα κουραστικα και νυσταζα φοβερα και οταν ξανα βγηκε απο το δωματιο του πηγε ο Κ και τον εβαλε για υπνο ...αποτελεσμα ο Μ να τον απαγαγει και να του λεει οτα πηγενε να σηκωθει "εκει μπαμπα " το πηρε αποφαση και ο Κ και κοιμηθηκε εκει :lol::lol::lol::lol::lol:

α! ο Μ κανει ορθιος μπανιο απο την βαπτιση του και μετα επαθε σοκ απο τοτε και δεν ξανα καθισε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ποια κουκλαρα Θουλακι;;;;ρωτα και την αδερφη σου!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Να αλλαξω φωτο λες ε;;; ε κατσε να βγαλω μια που να τους εχω και τους 2 παλι μαζι...

Αργυ δε με εννοειες κι εσυ!!!! :P λαχανικα θα αρχισω 1 μηνα πριν,αλλα μονο καροτο-κολοκυθι-πατατα γιατι φοβαμαι για αλλεργιες..και λεω μη τρωει 1 μηνα+ το μωρο μονο αυτο...καταλαβες;;;;Μετα τον 6ο που θα προσθεσω κι αλλα λαχανικα και κρεας και γιαουρτι(7ο) κτλ θα ειναι πιο πλουσιο το διαιτολογιο και δε θα δινω κρεμες...Βρε μηπως να τα πω στα γερμανικα μπας και με καταλαβεις καλυτερα;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Συμπεθερα πολυ γελασα με το ποντιοπουλο το γαμπρο μου!!!!! :lol::lol::lol:

Αδιαθετησες και θα κανεις τεστ παπ;;;εγω ακομη! :roll:

Καλημερα Αφρο!!! ο Πανουλης πως κοιμηθηκε σημερα;;;

Πολλα παιδια παθαινουν σοκ στη βαφτιση... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε!!!! :lol::lol::lol:

δώσε αυτά τα λαχανικά ΣΥΝ το γάλα σου και είναι εντάξει....η Ρ. έτρωγε πολύ λίγο για ένα μήνα + , αλλά θήλαζε!!!..άλλωστε η στερεά τροφή είναι συμπληρωματική του θηλασμού!!!! :!:

εσύ το λες γιατί θέλεις να αντικαταστήσεις γεύμα γάλατος?...άλλο αυτό....αλλά γιατί δεν κάνεις λίγη υπομονή ακόμη? ένας μήνας έμεινε!!! ;) ....εγώ το προτείνω αλλά εσύ έχεις το π.....ι!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπες μου!!!!

Τι κανετε;;;

Σας διαβασα μεχρι ενα σημειο...Εχετε γραψει παρα πολυ ομορφα πραγματα για το θηλασμο...Μακαρι οποια τα διαβασει να τη βοηθησουν...

ειδικα αυτα που εγραψε η Ιουλια και η Χρυσα ειναι ακριβως αυτα που πιστευω και εγω.

Αναστασια ομολογω οτι τοσο πολυ δεν το ειχα σκεφτει και ψαξει..μπραβο σου...

Τονια αυτο που κανεις εσυ αν θες να μαθεις η Αγλαϊα σε μια ημεριδα τι ειχε χαρακτηρησει οτι "ειναι σαν να μεγαλωνεις δυδυμα χωρις βοηθεια" οποτε ποιος να σου πει και τι ;;;Μονο συγχαρητηρια πρεπει να σου πουν.

Καλα μαρη Θου..αυτα σκεφτεσαι βρε τρελαρα;;Οτι εχω ενα υστερικο παιδι 2 χρονων που δεν ηρεμει μερα νυχτα δεν το σκεφτεσαι..

Οτι εσυ τρως καθε μερα πιτσα και σοκολατα και δεν παχαινεις και εγω με την 1η ατασθαλια παιρνω το κιλο δεν το σκεφτεσαι.... :lol::lol::lol::lol::lol: ααααααα αδικη σε βρισκω.....

Και ασε για κανα χρονο τα μαγειρεμετα..Μονο τα βασικα...Μετα θα μεγαλουργησουμε βρε.....

Ρε συ και ο δικος μου ορθιος κανει μπανιο απο τοτε που περπατησε..Τα δικα σας;;Καθονται;;Και τον ποπο πως τον πλενεται;;;

Επισης Αθηνα ειδα οτι ειχες γενεθλια..ΧΡονια πολλα και ευτυχισμενα...

Ερχομαι σε λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εγραφα ενα κατεβατο νααααααααααααααααααααααααααααα με το συμπαθειο :D ...

κ με πεταξε εξω! :evil::evil::evil:

θα τα ξαναγραψω αργοτερα!

Φιλια σε ολες!

α!το σημαντικοτερο!

τονια δημητριακα μετα τον ογδοο μηνα εισαγουμε..πώς θα δωσεις κρεμα δημητριακων;; :?:?

ρυζαλευρο δινουν στην αρχη..ας πει κ καποια αν κανω λαθος..αλλα η γλουτενη απαγορευεται σε τοσο μικρα παιδια..νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να δω τί θα προλαβω να γραψω..

Χρυσα..αυτο που λες..απλα δεν παιζει! :lol::lol:

ο χ. θεωρει πως το σπιτι ειναι πεντακαθαρο κ οταν υπαρχουν ασυμμαζευτα κ κανω σαν υστερικη με κοιταζει λες κ βλεπει ουφο! :shock::shock:

επισης,οταν δει οτι ειναι πραγματι ανω κατω κατι,που για να τον ενοχλησει πιστεψε με,πρεπει να ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ χαλια η κατασταση,το συμμαζευει εκεινος!

ΑΛΛΑ,αν περιμενω να φτασουμε ως εκει,θα παθω απανωτα εγκεφαλικα! :shock::shock:

δεν ειμαι πολυ φαν των δουλειων,ουτε εχω το απολυτα καθαρο σπιτι,το αντιθετο μαλιστα,αλλα δεν μπορω το ανω κατω!με αποδιοργανωνει..για να καταλαβετε,ακομη κ τα μαξιλαρακια του καναπε,καθε βραδυ τα βαζω κοκκινο μαυρο εναλλαξ.. :roll::roll::roll: !

αργυρω για πες λεπτομερειες για το νησι που θα πατε!

αχ με φωναζει!τρεχωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης Τονια η μπεμπουλα σου ειναι μια γλυκααααααα!!!! :x:x:x

Κατι ρωτας για τη διατροφη της μικρης..δεν το εχω δει ακομη..

Γωγουλα ρε,εφαγες το τσι...κι των πρωτων μηνων και τωρα που εστρωσε το πραγμα και θα μπουν και στερεες σκεφτεσαι να σταματησεις;;;Θα σε βοηθησουν τα κοριτσια με τις εμπειριες απο τις αντλησεις...Αλλωστε με 2 μπουκαλια την ημερα πιστευω θα εισαι καλυμενη.

Κοριτσια και εγω δεν εδωσα κρεμες...εγω δηλαδη το ειχα σκοπο αλλα μου εβαλε παγο η παιδιατρος μας.Πρεπει να ειναι η μονη παιδ. στην Ελλαδα που δε βαζει κρεμες...Μου ειπε οτι το βαρος τους ειναι θαυμασιο και δεν εχουν αναγκη απο "αδειες" θερμιδες...

Αργυρουλα.... :-w:-w:-w:-w:-w Να ζυγιστω τωρα να σου πω ..Περιμενε....2...εχω σταματησει ομως απο τη διαιτολογο εδω και ενα μηνα :!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα μόνο 2 κιλά βρε????? :o:o:o:shock::shock::shock: γιατί σταμάτησες? :?:

Ιουλία είναι ένα νησί στα Βόρεια....εγώ έχω συνδυάσει το καλοκαίρι με μεσόγειο ή κάπου τέλος πάντων που θα υπάρχει αρκετός ήλιος και ζέστη....βέβαια καλό είναι να πηγαίνουμε και αλλού για να γνωρίζουμε και άλλα μέρη αλλά.....περίμενε να βρω φωτό να σας βάλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεχιζω!

λενα ο μικρος σου ειναι τελειος,αντρακι υπεροχο μωρε!να τον χαιρεσαι κ..χαλαλι τα ξενυχτια,ε;;;μπαααααααααααααααα :lol:

ευχομαι οι νυχτες αυπνιας σου να λαβουν τελος συντομα! ;)

τονια η μπεμπουλα σου ρε μονο ασχημη δεν ειναι!για βαλε γυαλια μωρη! :lol::lol::lol: εχθες για μπανιο δε την πηρες μαζι,ε;;

γωγω κ εγω εβαζα χρονικα ορια θηλασμου,6 μηνες,1 χρονο κ ουτω καθεξης!κ ολο τα ξεπερνουσα! :lol::lol: μια χαρα θα τ ακαταφερεις!κατσε να ερθει η ωρα κ θα σε κατατοπισουν κ οι πιο ειδικες! ;)

θου εγω ειδα το σουτιεν!το προλαβα! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παναγιωτα το θυμαμαι αυτο για την παιδιατρο σου,τοτε που μαλωνα με τον δικο μου παιδιατρο το ειχα κ αυτο στο μυαλο μου κ με βοηθουσα να γινω ακομη πιο απολυτη!μου χα χα!! :lol::lol::lol:

θεα επανελθω!

κλεφτα γραφω οπως καταλαβατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...