Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

Kαλημερα!!

Ρε κοριτσια καθισα κ εκανα κρεπες(οπως σχεδον καθε κυριακη) κ ο Α δεν εφαγε...εφαγε χθεσινη πιτσα...Μα δεν ειναι κριμα?Ανθρωπος ειμαι ρε γμτ... :(

Οκ...τελος!Δεν ασχολουμαι αλλο.

Τονια!

Ειναι πολλες συμπεριφορες που δε ταιριαζουν με τους ανθρωπους γι αυτο λεω μη παιρνουμε μονομερης συμπεριφορες τους για παραδειγμα.

Διαφωνω τοσο μα τοσο πολυ μαζι σου!!!!Δλδ τι πρεπει να γινει να υιοθετησουμε οοοοοοολες τις συμπεροφορες ενος ζωου???Οκ φτιαξαμε αεροπλανα εμπνευσμενοι απο τα πουλια...τωρα μας μενει να βγαλουμε κ εμεις φτερα(γτ τα πουλια δεν πετουν ομαδικα αλλα καθενα μονο του :lol: ) και να αλλαξουμε μορφη τα κακα μας ωστε να βγαλουμε κουτσουλιες! :lol::lol::lol::lol::lol: Οκ κ πολλα αλλα! :P:P:P

ΦΥΣΙΚΑ κ θα παρουμε μονο τις συμπεριφορες που μας βοηθουν να κανουμε καλυτερη τη ζωη μας! ;);)

Ο αποθηλασμος για τα σκυλια γινεται λιγους μηνες μετα τη γεννα.Ετσι ειναι φτιαγμενα!(τα κατοικιδια ακομα πιο νωρις).Επισης δεν εχουν λογικη κ εντονα συναισθηματα.Μια σκυλα δε μελαγχολει ακουγοντας το σκυλι της να κλαιει.ουτε θελει ποτε να του "σπασει τον τσαμπουκα" και να το "εκπαιδευσει"...Ασε μην ανοιξουμε την κουβεντα αυτη τωρα!Οταν ερθω κρητη θα τα πουμε κ θα βριστουμε(με αγαπη παντα) απο κοντα! :D;)

Θουλη μου κ εγω το παθαινω!Γι'αυτο μην σκεφτεσαι μονο τα καλυτερα!Και βεβαια προσπαθω να βγαζω απ'το μυαλο το τι θελω να κανω πχ αφου την κοιμισω!Ουφ!

Ιουλια πως περασατε χθες?Τα μαφινς πως γιναν?Σε εχω πει που λεει η Αννυ "φυγε απο εκει(αγρια),μανουλα(γλυκα!)"? :lol::lol: ε στις μαιες θα λεει φυγε απο εκει,μαιουλα! :P

Αφρο να βαλεις το αιρκοντιτιον να χτυπαει απεναντι κ οχι κατω.Εσυ κρυωνεις το βραδυ?και βραδυ το λειτουργεις?

Α!Εβαλα λιγες φωτο στην ομαδα.εχει κατι το πσ κ δεν μπορω να δω μεγαλες τις φωτο απο τη μηχανη.οταν φτιαχτει θα βαλω στο φεις..

Α Αφρο τωρα το ειδα.

Φραν ποιος κρινει αυστηρα?Εγω απλα λεω πως η καθεμια ας κανει αυτο που θελει κ μπορει αλλα ας μην "παρασυρει" κ αλλες...δλδ δεν τρεχει τιποτα αν θηλασεις ή αν δωσεις ξενο αλλα αν δεν καταφερεις να θηλασει ποιος ο λογος να πεις σε μια "ελα μωρε...αφου δεν τα καταφερνεις,παρατα τα!Κ εγω που τα παρατησα δεν επαθε κατι το μωρο μου."Αφου ισως να μη χαθηκε το παιχνιδι!

Ή το αλλο "εμενα ο γιατρος ειπε αυτο κ αυτο(που ειναι λαθη κ τα 2)"με τετοια σιγουρια λες κ ειναι νομος!

Τεσπα σταματω με το θηλασμο γτ το παρακανα.και σορρυ!Η Τονια φταιει!Χα τσου μαρη!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Οχι καλε Αναστασια μου δεν αναφερομουν σε σενα!!! Γενικα το ειπα οχι για καποιον συγκεκριμενο. Κ πιο πολυ οχι τοσο για το θεμα του θηλασμου. Πολλες φορες κρινουμε αυστηρα καποιες καταστασεις (οχι απαραιτητα για θηλασμο), κ εγω το εκανα αυτο παλαιοτερα μεχρι που τα εζησα κ καταλαβα πως πρεπει να ειμαι ελαστικη με τους ανθρωπους. Πιο πολυ ως γενικη σκεψη ηταν αυτο που ειπα, οχι απαντηση σε κατι συγκεκριμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

ρε Φρανίτα και εγώ αυτό ήθελα να πω και το ξέχασα, ακριβώς αυτό για το παιδάκι, εγώ πάντως θα της απαντούσα....γιατί τα παιδιάκια με το σύνδρομο Νταόυν δεν έχουν ψυχή? :(:( φταίνε αυτά που γεννήθηκαν έτσι? :(:(

δεν διάβασα τι γράφετε ...... αργότερα θα το κάνω.....πάω να φτιάξω το μπέικον και τα αυγά!!!! :roll::roll::roll: .....ναι, ετοιμάζω το πρωινό μας!!!! :roll::roll::roll:

Αθηνά μας, αν θυμάμαι καλά το ημερολόγιο του μυαλού μου λεέι ότι σήμερα γενεθλιάζεσαι!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion15.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=hello2.gif]

Να τα Εκατοστήσεις, να είσαι πάντα χαμογελαστή, με χιούμορ και πάντα ευτυχισμένη με υγεία, άντε και ...... με ένα 4ο παιδάκι!!!! :D:D:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεσπα σταματω με το θηλασμο γτ το παρακανα.και σορρυ!Η Τονια φταιει!Χα τσου μαρη!!!!! :lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μ'αρεσει οταν διαφωνουμε εποικοδομιτικα!!!!! :lol::lol::lol:

Δεν με εχεις εννοησει ομως σε αυτο που λεω βρε κοριτσουδι μου...αχ και δε ξερω πως να το κανω πιο κατανοητο...δε διαφωνω στο να παιρνουμε καποια πραγματα απο τα ζωα για να (πχ πουλι-αεροπλανο που λες) αλλα να μη βλεπουμε μονο αυτα που μας συμφερουν γιατι μας οδηγουν σε λαθος συμπερασματα...πχ τα καγκουρο μιας και τα αναφεραμε..βλεπουμε οτι κουβαλανε τα μικρα τους στο μαρσιπο και αμεσως συμπεραινουμε οτι ειναι καλο και τρυφερο και να κανουμε κι εμεις μαρσιπους να κουβαλαμε τα μωρα μας(προς θεου δεν ειμαι κατα του μαρσιπου!2 πηρα)..τα καγκουρο ομως εχουν τους μαρσιπους αρχικα ως 2η μητρα..οταν γενιουνται τα καγκουρω ειναι αδιαμορφωτα και τοσο μικρα οσο ενα φασολι! μπαινουν λοιπον στο μαρσιπο και κατα ενα τροπο συνεχιζεται εκει η εγκυμοσυνη μεχρι να μεγαλωσουν..ο μαρσιπος λοιπον ειναι ζωτικης σημασιας,οχι απλως "μια αγκαλια"!

Επισης πχ λεμε οπως τα ζωα κοιμουνται μαζι με τα μικρα τους,ετσι κι εμεις...τα ζωα δε κοιμουνται για τους λογους που το κανουμε εμεις..αν δε κοιμηθουν με τα μικρα τους,εκεινα θα ψοφισουν απο το κρυο ή θα τα φανε τα αλλα ζωα! αν εχεις ενα σκυλο/γατα μεγαλωμενο μεσα στο σπιτι οταν ερθει η ωρα που θα γεννησει θα δεις οτι μετα τις πρωτες-πρωτες μερες το ζωο θα πηγαινει στα μικρα του μονο για να ταισει και τις περισσοτερες ωρες το πιο πιθανο ειναι να κοιμαται μαζι σου κι οχι με τα μικρα του...

Δηλαδη εχω την αισθηση οτι χρησιμοποιουμε, παραδειγματιζομαστε,ερμηνευουμε τις συμπεριφορες των ζωων(που πολες φορες αυτα ειναι πιο σοφα απο μας!) ετσι οπως μας συμφερει κι αυτο ειναι λαθος για μενα...

Μωρε καταλαβατε τι λεω ή να κανω και κακα;;;!!!! :lol::lol::lol:

Φρανι πραγματικα λυπηρο αυτο με τους γονεις και τα καθηστερημενα παιδακια!!! :(:(:( τον Αλεξ τον παιρνω καθε φορα που παω στο ιδρυμα σπαστικων παιδιων απο οπου εκανα και θα ξανακανω τις προσκλησεις-μπομπονιερες της βαφτισης! Να ερχεται σε επαφη με τη διαφορετικοτητα,να του γεννιουνται ευαισθησιες,αποριες κτλ..προς το παρον βεβαια δε του λεω κατι,ουτε καν σχολιαζω..αν του δημιουργηθει καποια απορια τοτε θα του εξηγησω..

ΑΘΗΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] Αλλα εγω δε θα σου πω καλε και 4ο παιδακι!!!!νομιζω καλα εισαι!!!!! :lol::lol::lol:

Α Αναστασι γιατι δεν εφαγε τις κρεπες;;;;επιτηδες απο πισμα ή απλως δεν ειχε ορεξη;;; γιατι αν το εκανε απο πισμα μη του ξαναφτιαξεις ουτε αυγο!!!! :evil::evil::evil:

Μιτσακι μου γλυκο πως εισαι;;;; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!!

Σας διαβασα , αλλα καπου σας εχασα με τα του θηλασμου και τις συγκρισεις με τα ζωα... :?:?:?

Συγκρατησα αυτο που ειπε η Φραν με το "νταουνακι" και δεν ειχα δει οταν το ανεφερε η Θου..Το μονο που εχω να πω ειναι οτι θα της κατεβαζα τα μουτρα της μανταμ, με δημοκρατικες διαδικασιες....Ετυχε να εχω δουλεψει με αυτα τα παιδια και πραγματικα ηταν υπεροχα και πολυ πιο συνεργασιμα απο κατι αλλα "νορμαλ" κακομαθημενα.... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η Ανασταcia έβαλε κάποιες φωτό από τις διακοπές τους στην Χαλκιδική....είδα και την "χοντρή" την Μάγδα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εγώ πάντα ενημερώνομαι για τα της ομάδας!!! ;):roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α καλα τωρα το επιασα αυτο με το "νταουνακι"(ειπαμα μου εχει ρουφηξει και το μυαλο!)!!!!!!!!! :o α τη μαλακω φουρκιστηκα τωρα!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Νενη δε μιλαμε αποκλειστικα για το θηλασμο..γενικα... :D

Παω να δω τις φωτω της ψηλης και αχαρης!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

μαγειρευω την φωτογραφια της ερης!! :lol::lol::lol::lol::lol:

μοσχοβολανε να τα κανετε.. ;)

ρε κοπελες μηπως ειστε λιγο υπερβολικες?? :)

δεν ειπε νταουνακι με υποτιμητικο σκοπο!

ητανε σαν να ελεγε ενα παιδακι με συνδορμο νταουν(για να εξηγησει γιατι το εκανε το παιδακι χωρις να το θελει)

δηλ. αν πουνε οτι το εκανε το παιδακι το μικροκαμωμενο και να αναφερονται στο δικο μου πρεπει να θιχτω??? :shock: αφου ειναι! :shock:

μην κανετε την τριχια τριχια...δεν ειπε κανεις πως τα παιδακια αυτα δεν εχουν ψυχη..την ξερω την κοπελα και αποκλειετε να ειπε τετοιο πραγμα :shock::shock:

οσον αφορα αυτο που λεει η φραν ειναι το λιγοτερο τραγικο!! :evil::evil::evil::evil:

μα ειναι δυνατον να φοβηθουνε τα αλλα παιδακια??????ελεος οι καθυστερημενες ελεος πια!!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

παω να δω τις φωτο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη εγω καταλαβα ετσι οπως το διαβασα οτι το ειπε υποτιμητικα...οχι;;;; σορρυ τοτε! αν τη ξερεις τη κοπελα θα γνωριζεις καλυτερα το υφος της.. :oops::oops::oops:

Πως ειναι ο Φιλιππακος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Τι κάνετε;;;;;Ξέρετε τι ώρα γυρίσαμε από το παιδικό πάρτυ;;;;;Στις 3 το πρωί... :o:o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol: Η Ιω έμεινε ξύπνια μέχρι τις 3 το πρωί.... :shock::shock::D:D:D:D:D:D Και ξύπνησε στις 12.... :D:D:D

Όταν γυρίσαμε τα βυζιά μου ήταν τούμπανο....Πήρα τη μικρή τη θήλασα και ξελάφρωσα....Ρε κορίτσια τι τέλειοι που είναι οι ξαπλωτοί θηλασμοί;;;;;; 8-)8-)8-)8-)8-)8-) Τι ύπνους ρίχνω;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τέλειαααααα.......

Μωρή Αναστασία δεν έβρισα ποτέ τις θηλάζουσες....Απλώς διαφώνησα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ δε θήλασα από άγνοια και από λάθος πληροφοριες και ενημέρωση....Όταν μου έλεγε η μαία ΜΟΥ στην Ιω την πρώτη μέρα θα τη βάλεις 5 λεπτά από το κάθε στήθος, τη δευτερη μέρα 10 λεπτά κοκ και όταν της είπα ότι η θηλή μου τρέχει αίμα και έκανε σαν να της είπα ότι τρέχει δηλητήριο, φυσικό ηταν να μην καταφέρω να θηλάσω...Δε νιώθω τύψεις που δε τη θήλασα...50 μέρες τα είδα όλα με το θήλαστρο...Απλώς θα ήθελα να την είχα θηλάσει....Απλώς δε δέχομαι τις απόλυτες απόψεις.....Εγώ είμαι δημοκρατικός άνθρωπος..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φρανννν έχει εδώ στην Ελλάδα μια διαφήμιση για Special Olympics με ένα παιδάκι με νοητική στέρηση, είναι τόοοοοοσο ωραία....Πολύ συγκινητική...Αυτοί οι άνθρωποι είναι ζώα..Ακου εκεί να φοβηθούν τα παιδιά.... :evil::evil::evil::evil::evil: Εγώ πραγματικά τα θαυμάζω αυτά τα παιδια και τους γονείς που τα μεγαλώνουν.....Κι εγώ συμφωνώ με την Βένη...Μπορεί να το είπε νορμαλ το "νταουνάκι"...Κι εγώ τη λέω αυτή τη λέξη και όχι υποτιμητικά... :oops::oops::oops::oops:

Αθηνάααα χρόνια πολλά!!!!!!Να τα εκατοστήσεις.....Με υγεία και χαρές..Να χαίρεσαι τις κοριτσάρες σου και το πιπίνι και του χρόνου και με έναν γιο.... :lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια χθες στο πάρτυ ήταν μια κοπέλα που είχαμε γεννήσει μαζί την πρώτη φορά....Ο πρώην γιατρός μου και στα 3 παιδιά της την έβαλε με πρόκληση..... :?:?:? Ευτυχώς θήλασε τα 2 και τώρα θηλάζει και το 3ο....Ο μικρός είναι 3,5 μηνών, μεγάλο μωράκι και κοιμάται ακόμα στην καλαθούνα... :o:o:o:o:o:o:o Και τον είχε βάλει να κοιμηθεί στο κρεβάτι το διπλό χθες και της λέω δε φοβάσαι μήοως πέσει;;;;;;;Και μου λεει, όχι καλέ...Δεν κουνιέται.... :shock::shock::shock::shock: Η μπέμπα μου ρε φέρνει βόλτες σε όλο το κρεβάτι..Ποτέ δεν τη βρίσκω όπως τη βάζω.... :?:?

Α, Τόνιαααα θεά η μικρή....Και μου φαίνεται ίδια με τον Αλεξ.... ;);););) Τα μαλλιά είναι τα καινούρια;;;Και η μπεμπου μου τωρα είναι κατα τόπους καραφλή..Της πέφτουν τα μαλλάκια της.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αρζτιιιιι νομίζω ότι και μενα μου πρσθέτουν τα βυζιά μου βάρος... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ!!!! ΑΘΗΝΑΑΑΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! ΚΞΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!! :D:D:D:D

καλε γωγω τι παιδικο παρτυ ητανε????? :lol::lol::lol::lol: απο τωρα στα ξενυχτια η ιωαννιτσα!!!!!

ακους ανασταση???? λενα πεθερα??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρε συ τονια ετσι πιστευω..

καλα ο μικρος κακα δεν εχει κανει αλλα τουλαχιστον δεν βγαζει αυτα τα λιγο λιγο.περιμενω με αγωνια την κουραδα..αχχχχ :(:(:(:(:(

τρωμε αλεσμενα :(:( αλλα δεν περειαζει αφου πρεπει να φαει μεγαλη ποσοτητα και λαχανικα τι να κανουμε :(:(:(:(:(:( το βλεπω καθαρα ιατρικα αλλιως θα με επαιρνε πολυ απο κατω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!πηγαμε για μπανιο!!οοοοοοοοοοοοοοολε!! :D:D:D:D:D:D:D:D

το πρωτο μας!

ηταν τελεια!ο γιωργος βεβαια ελεγε οτι ειναι παγωμενο το νερο,αλλα εγω με δημοκρατικες διαδικασιες τον πηρα κ τον βουτηξα..κ μια χαρα!! 8-) στην κερκυρα πιο κρυα θα ειναι,οποτε ας συνηθισει! :lol::lol:

επαιζε κ στην αμμο μια χαρα,ολα αψογα!

το πρωι σηκωθηκε 7!δηλ.μονο 8ωρες κοιμηθηκε! :shock::shock:

Πριν 1 ωρα τον κοιμησα,λογικα θα πρεπει να κοιμηθει 4ωρο για να συμπληρωσει το 12ωρο..αντε 3ωρο..για να δουμε! :?:?

λοιπον!Αναστασια τα μαφινς εγιναν ωραια συμφωνα με τη γνωμη των υπολοιπων,εγω δεν τρελαθηκα..θα κανω μια φορα κ θα ερθεις,κ αν σου αρεσουν κ εσενα να τα ενταξουμε στον μπουφε των επομενων γενεθλιων του γιωργου! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

παναγιωτα εισαι μουρλοκομειο! :lol::lol: εδω ο κοσμος χανεται κ εσυ αναρωτιεσαι ποτε εχω θερινη υπηρεσια! :lol::lol::lol:

ε να σου πω!3 αυγουστου! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

οι φιλοι που ηρθαν εχθες ειχαν,δηλ.εχουν,ενα μωρακι 9 μηνων!ρε κοριτσια,καθοταν ολη την ωρα στο καροτσι του ηρεμα..αι στο καλο!εχω αρχισει να πιστευω οτι μονο εμενα ο γιωργος ηταν τοοοοοσο ανησυχος,ή ακομη χειροτερα,οτι εγω νομιζα οτι ηταν κ τον εκανα να φερεται ετσι..δεν ξερω αν με καταλαβαινετε.. :?:?

παω να δω φωτο!φιλια σε ολες!θα ξαναμπω μετα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη δεν την ξερω την κοπελα αλλα το νταουνακι δεν ειναι μια απλη λεξη κ δεν ειναι ουτε τρυφερο ουτε ομορφο. Δεν ξερω τι εννοουσε, ας προσεχει τι λεει. Η λεξη νταουνακι κρυβει υποτιμηση απο μονη της. Εαν δηλαδη σε μια παιδικη χαρα φωναζουν τα αλλα παιδακια ενα τετοιο παιδι νταουνακι, επειδη το ακουσαν απο μια καλη κοπελα με αγαθες προθεσεις, τι πρεπει να πουμε? Οι λεξεις προδιδουν πολυ συχνα αυτο που πραγματικα νιωθουμε για καποιους ανθρωπους...Οπως για παραδειγμα, ειναι τελειως διαφορετικο να πεις ενα παιδακι μικροκαμωμενο κ τελειως διαφορετικο να πεις ενα παιδακι μπασμενο. Το ιδιο λες αλλα νομιζω το δευτερο ειναι κοροιδευτικο...

Εαν πχ ενα παιδακι ειναι αλληθωρο κ πει αυτη παλι, ολο αγαπη παντα, δεν βλεπει μωρε καλα ειναι στραβουλακι (για να το πω χαριτωμενα), να το θεωρησω παλι σωστο??

δεν τα βαζω μαζι σου κ σε παρακαλω μην με παρεξηγησεις αλλα για μενα αυτο το νταουνακι ειναι απαραδεκτο κ δεν σηκωνει δικαιολογια. Προσωπικα θιχτηκα που το διαβασα, ποσο μαλλον να του ακουγα..Προσωπικη μου γνωμη..

Φιλια, αρπαχτηκα κυριακατικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρανιτα δεν την εχω σαν λεξη κακια(δεν την εχω χρησιμοποιησει)απλα δεν ηχει προσβλητικα στα αυτια μου..ετσι που το λες εχεις δικιο απλα η λεξη εμενα δεν μου φαινεται προσβλητικη..

αν ειχε τετοια εννοια οπως της προσδιδεις τοτε ναι ειμαι μαζι μου..

δεν σε παρεξηγω καλε!!! ;)

αντε καλο καλοκαιρι ιουλια!! τι μαφινς????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε Βενη αλλα μου κακοφανηκε πολυ..τι να πω...Θυμηθηκα κ τοτε στο σχολειο με την αλλη κ τα πηρα..ουφ..αντε κυριακατικα..

καλε γιατι δεν μου ανοιγουν οι φωτο στην ομαδα???

Εγω μεσα ειμαι για συναντηση στο Βερντε αλλα δεν θα οδηγω διοτι μαζι με το πορτοφολι μου εκλεψαν κ το διπλωμα...γμτ..θα ερθω με μετρο, εκτος κ αν οδηγησω χωρις διπλωμα, ξερω γω...Γραφω εδω διοτι με πεταει εξω, δεν μπορω να γραψω στην ομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα ως λεξη προσβλητικη μου ακουστηκε.. :?

καμια φορα οι λεξεις μας κρυβουν απο πισω αυτο που πραγματικα σκεφτομαστε..κ προδιδεται αθελα μας..

βενη μαφινς με κολοκυθι κ φετα!

πώς πατε με τον φιλιππακο;καλυτερα σημερα;δεν πειραζει για τα αλεσμενα,μη το σκεφτεσαι!πανω απο ολα να στρωσει το παιδι!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα..τι κανετε κουκλες;;;;..εγω ετσι και ετσι...

κανω ψαροσουπα του φοφο...σας διαβα;ζω αλλα δεν εχω κουραγιο να απαντισω..

πηγα και ειδα καιτην ξαδελφη μου στο Ιπποκρατειο και επαθα καταθληψη...

Μακαρη ολα να πανε καλα με το μωρο μου και να μη χρειαστει ποτε μα ποτε να νοσηλευτει εκει......

Τετοιο χαλι..ουτε στην Ουγκαντα εχει..αυτο το νοσοκομειο θελει γκρεμισμα..και χτισημο απο τα θεμελια.

Αμα σε ασχετη φαση θυμιθω κατι απο αυτα που λετε και απαντισω μη με παρεξηγησετε.

Τα φιλια μου σε ολες....

Σας σκεφτομαι..

Αθηνα Χρονια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη δεν την ξερω την κοπελα αλλα το νταουνακι δεν ειναι μια απλη λεξη κ δεν ειναι ουτε τρυφερο ουτε ομορφο. Δεν ξερω τι εννοουσε, ας προσεχει τι λεει. Η λεξη νταουνακι κρυβει υποτιμηση απο μονη της. Εαν δηλαδη σε μια παιδικη χαρα φωναζουν τα αλλα παιδακια ενα τετοιο παιδι νταουνακι, επειδη το ακουσαν απο μια καλη κοπελα με αγαθες προθεσεις, τι πρεπει να πουμε? Οι λεξεις προδιδουν πολυ συχνα αυτο που πραγματικα νιωθουμε για καποιους ανθρωπους...Οπως για παραδειγμα, ειναι τελειως διαφορετικο να πεις ενα παιδακι μικροκαμωμενο κ τελειως διαφορετικο να πεις ενα παιδακι μπασμενο. Το ιδιο λες αλλα νομιζω το δευτερο ειναι κοροιδευτικο...

Εαν πχ ενα παιδακι ειναι αλληθωρο κ πει αυτη παλι, ολο αγαπη παντα, δεν βλεπει μωρε καλα ειναι στραβουλακι (για να το πω χαριτωμενα), να το θεωρησω παλι σωστο??

δεν τα βαζω μαζι σου κ σε παρακαλω μην με παρεξηγησεις αλλα για μενα αυτο το νταουνακι ειναι απαραδεκτο κ δεν σηκωνει δικαιολογια. Προσωπικα θιχτηκα που το διαβασα, ποσο μαλλον να του ακουγα..Προσωπικη μου γνωμη..

Φιλια, αρπαχτηκα κυριακατικα!!!

Επειδη δε προλαβαινω να γραψω , συμφωνω απολυτα... Χωρις παρεξηγηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καναμε κι εμεις το πρωτο μας μπανιο!!!!!! \M/ \M/ \M/

Φρανι ετσι που το λες εχεις απολυτο δικιο αλλα αν ειναι η κποπελα ετσι οπως λεει η Βενη φανταζομαι οτι απλως χρησιμοποιησε λαθος λεξη χωρις ομως υποτιμητικο υφος.. :roll:

Βρε κοριτσια να σας πω...εψαξα λιγο στο νετ για τις βιολογικες κρεμες της χολ,μπειμπι νατ κτλ και λενε οτι δεν ειναι εγκεκριμενες απο τον εοφ!!!!αληθευει;;; :? καποιοι μαλιστα ηταν πολυ αρνητικοι...εγκεκριμενες ειναι οι βιολογικες της φρεζιντερμ οι φριζολακ οι οποιες εχουν βεβαια γαλα,αλλα δε με ενοχλει μωρε αυτο...τις ξερει καμια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια εγω δεν εδωσα κρεμες στον φοφο...ενα διαστημα του εδινα λιγο ρυζαλευρο ισα ισα να τον κρατησει μεχρι να γυρισω απο τη δουλεια γιατι ειδα δει μειωση στο γαλα που μπορουσα να αντλισω μεχρι που το επανεφερα και τερμα..

απο κει και περα αρχησε κανονικα τα παντα απο 6 μηνων...

Δεν ξερω τι να σου πω...

εγω τη φριζιντερμ τη φοβαμαι λιγο..παντα φοβαμαι τις εταιριες που μπλεκονται με πολλα πραγματα ταυτοχρονα..καπου κατι θα στραβωσει..δεν ξερω.

Δεν ειμαι αρνυτικη..σε νιοθω με τις αντλησεις..ειναι μανικη χοντρο....αλλα ειναι νωρις να αντικαταστησει γευμα νομιζω...

Τι καλα που κανατε μπανακι..μπεμπου και εσεις..τυχεροι εισαστε..

Μπεμπου ο Σπυρος πως ειναισ τη θαλασσα.,...τρελαινετε;;;;...φανταζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω καθηστερηση 4 ημερες

εκανα τεστ το πρωι και βγηκε αχνο θετικο...εκανα τεστ τωρα και βγηκε το ιδιο

νοιωθω παραξενα συναισθηματα, δεν το περιμενα, δεν ξερω ...δεν ξερω...δεν σκεφτομαι τιποτα...

η μαλλον σκεφτομαι...θελω η δε θελω...

ο Π. χαμογελα ολη μερα..εγω ειμαι καπως...

νοιωθω λιγο πανικο...

γιατι νοιωθω ετσι?

χελπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω καθηστερηση 4 ημερες

εκανα τεστ το πρωι και βγηκε αχνο θετικο...εκανα τεστ τωρα και βγηκε το ιδιο

νοιωθω παραξενα συναισθηματα, δεν το περιμενα, δεν ξερω ...δεν ξερω...δεν σκεφτομαι τιποτα...

η μαλλον σκεφτομαι...θελω η δε θελω...

ο Π. χαμογελα ολη μερα..εγω ειμαι καπως...

νοιωθω λιγο πανικο...

γιατι νοιωθω ετσι?

χελπ

συμπεθέρα μου τι λες βρε? αυτό είναι το ωραιότερο νέο που άκουσα σήμερα :D:D:D

πλάκα μας κάνεις? χαμογέλα και εσύ καλή μου, ένα 2ο παιδάκι είναι ό,τι καλύτερο και για εσάς και για την νυφούλα μου θα δεις!!! :D:D:x:x:x

ουφ έλα και εγώ το τρενάκι θα μείνει έτσι χωρίς εγκυμονούσες?!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...