Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

βικη μου περαστικα στην τσαπερδονα ,κριμα μωρε :(

χθες το μεσημερι το ειδα το ονειρο .

ο μ κανει υπομονη με την γκρινια του π ....παει και του βαζει συνεχεια την πιπιλα και λεει "νανι νινι αμαν"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Συνηθως με το 2ο αλλα και με τα 2 μου αρεσει πιο πολυ...

Αφρο. θεος ο Μ :lol::lol:

Βικυ περαστικα στη μικρη, δεν καταλαβα πως το κολλησε αυτο :?:? ..Κι εμενα εχει θηλασει ο Δ , απο περιεργεια και του αρεσε... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα!!!

εχω νευρα αλλα δε θα γραψω εδω γιατι μπορει να μας διαβαζει ο big brother!!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Ρε Κοριτσια Βικυ και Βενη :o:o:o Κριμα ρε... :(:(:(

θουληηηηη ΣΦΗΝΩΣΕ ...Οκ;;;; :lol::lol::lol:

Αργυρουλα ρεεεεεεεεε γιορταζες χθες καλο μου ε;;; :oops::oops::oops: Χρονια πολλα και ευτυχισμενα κοριτσαρα μου!!!!

Κοριτσια εγω πια εχοντας θηλασει 2 παιδια ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ , αν μπω σε τετοια θεματα πραγματικα θα μιλησω τοσο ασχημα και ακομψα που η Λενα θα με διαγραψει απο το φορουμ.

Η μονη δικαιολογια που δεχομαι πια ειναι η παραμονη του παιδιου στη θερμοκοιτιδα για μεγαλο χρονικο διαστημα.. .και αυτο γιατι δε βοηθανε τα μαιευτηρια ;) (ενταξει και καποιες αλλες ιδιαιτερες περιπτωσεις.)

ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΔΕ ΘΗΛΑΣΑΝ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ Η ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΟΥΣ....

Για να δω τωρα ποσα πμ θα παρω απο μελη που θιχτηκαν;;;; :?:?:?:?:?

ξερω ..δε με εχετε συνηθησει να μιλαω σε τετοιο τονο αλλα το μονο που δε συγχωρω ειναι οι παροπιδες ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΙΑ....

(ΤΟΝΙΑ θα μου ξαναμιλησεις ρε;;;καταλαβαινεις τι γραφω ε;;; :oops::oops::oops: )

Αναστασια μου πια θα μπαινουμε μονο σε θεματα με μανουλες που ζητανε βοηθεια...οκ;;;

Οποιος εχει τυψεις ας παει στον ψυχολογο...Και εγω χθες εφαγα ενα ολοκληρο παγωμενο γλυκισμα..ΑΗΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοριτσια ..μπλιαχ και τωρα εχω τυψεις.

Να ανοιξω θεμα λετε;;; :lol::lol::lol:

Α Θου μου, καλοτοξαξιδο αγαπη μου το νεο αμαξακι σας!!!!

Ιουλια ποτε εχεις τελικα υπηρεσια;;Ετοιμαζεσαι για Κερκυρα;;

Ελενη εγω καθομαι πισω αναμεσα στα 2 καθησματα.Ευτυχως χωραω αν και χοντρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι ρεζιλι... :oops::oops: Ποσοι ειναι οι αγιοι Αναργυροι ρε Αφρο?? ειλικρινα, ο ενας ειναι αναργυρος, ετσι? ο αλλος τι ονομα εχει?? δεν κανω πλακα..

Οι Άγιοι Ανάργυροι: Κοσμάς και Δαμιανός....ήταν γιατροί που θεράπευαν τον κόσμο χωρίς να ζητούν χρήματα, εξ ου και το ανάργυροι!!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα εγω δε χωραω η χοντρη...Και δεν το λες και μικρο το αυτοκινητο....

αι μαρι που εισαι χοντρη.... :!::!::!: μηπως ειναι μεγαλα τα καθησματακια;;

εμεις εχουμε ενα c4 και καθ. της britax.

Για τη νεα δραστηριοτητα της Μ. εμαθες;;;Οτι η Ρ. σπουδαζει;;; :D:D:D

Καλα ..τωρα ειδα τι ρωτησε η Φραν για τον Αναργυρο... :lol::lol::lol: Παντως και την 1η νοεμβριου γιορταζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παν τσιλ αουτ :D

εβαλα τον Μ μεσα στην μπανιερα να παιξει και επλυνα το μπαλκονι ,ο μικρος χαζοκοιματε στο ριλαξ .

μην μου πειτε αν φοβαμαι μην πεσει οκ φοβαμαι αλλα κανει μπανιο ετσι εδω και εναν χρονο και τον αφηνα και μονο του πολλες φορες ,ειναι δοκιμασμενος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο Κωστας εδω και πολυ καιρο κανει αυτος μπανιο τον μικρο (οποτε ειναι εδω) και του εμαθε να κανει μονος του !!! περνει ο Μ το σφουγκαρι κανει τα χερακια του τα ποδαρακια του τον κορμο του μετα τα ξεπλενει με το ντουζ κανει μασαζ και στα μαλακια :lol::lol::lol::lol: μεγαλωσε το παιδι μου !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ γιορτάζω 2 φορές: 1η Ιουλίου και 1η Νοεμβρίου!!!! :lol::lol::lol::lol:

σας το λέω από τώρα για να το βάλετε στο ημερολόγιό σας μην με ξεχάσετε πάλι!!!! :lol::lol::lol::lol: .....

Θούλη :lol::lol::lol::lol:

με γειά το αυτοκίνητο και καλοτάξιδο :x

εμείς με 2 παιδιά μόνο τα παιδιά κάθονται πίσω, οι γονείς μπροστά!!! ;)

πάλι δεν έχω χρόνο, σας αφήνω....να δώσω καμμιά μπανάνα στα παιδιά!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα σιγα βρε που δε θα σου ξαναμιλησω!!!!! :lol::lol::lol::YMHUG::x

Καταλαβαινω πως το λες...ενταξει εγω δικαιολογω κι αλλες καταστασεις..η ψυχολογια ειναι μεγαλο θεμα! Απλως προτιμω να πει καποια οτι δοκιμασε,προσπαθησε και δε βγηκε...στον Αλεξ πχ πραγματικα παλι τοτε το παλεψα παρα πολυ και παλι ειχα μιλησει με τη συμβουλο,αλλα ειχε ξεκινησει στραβα και δε καταφερα τιποτα...γι αυτο με ενοχλουσαν μερικα σχολια...και τωρα θα με ενοχλουσαν πολυ και ισως περισσοτερο γιατι τωρα προσπαθησα και πονεσα πολυ περισσοτερο! :roll:

Πριν λιγο εδωσα στη γειτονισσα το βιβλιο της Πατσουρου(ειναι στον 6ο μηνα το τριτο παιδι) και μου ελεγε οτι απο τωρα τρεμει στην ιδεα του θηλασμου...τα αλλα 2 τα θηλασε 3 μηνες και μετα το εκοψε γιατι δε το αντεχε ψυχολογικα,εκλαιγε συνεχεια..οκ το δεχομαι...παρολα αυτα λεει οτι θελει να προσπαθησει στο 3ο να τα καταφερει πολυ περισσοτερο καιρο,αλλα απο τωρα φοβαται το πως θα της βγει παλι..

Μια αλλη φιλη μου που γεννησε λιγο πριν απο μενα,ενω ηταν το πρωτο παιδι της ειχα μιλησει,της ειχα δωσει το βιβλιο της Πατσουρου δε θηλασε απο μαλακια της γιατι τα εκανε ολα λαθος και δεν ειχε και ορεξη..εκει ναι, λεω κριμα! ομως ειναι παρα πολυ καλη μανουλα και κανει τα παντα για το μωρο της το οποιο μεγαλωνει μονη της(με τον αντρα της)..

Απλως δεχομαι οτι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες,υπομονη,πιστευω κτλ! ;)

Αργυ 2 φορες το χρονο;;;;ασυμφορη εισαι!!!!! :lol::lol:

Θουλη σλογκαν θα μεινει αυτο ΣΦΗΝΩΣΕ !!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αφρο μπανιαρεται μονος του οΜανωλακης;;;;τι καλος!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι ρεζιλι... :oops::oops: Ποσοι ειναι οι αγιοι Αναργυροι ρε Αφρο?? ειλικρινα, ο ενας ειναι αναργυρος, ετσι? ο αλλος τι ονομα εχει?? δεν κανω πλακα..

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Teleio!!!Κορυφαιο!!!Θα συγκρατησω τη σελιδα για να τη διαβαζω οταν ειμαι πεσμενη!!!χαχαχα

Φρανιτακι μου θυμησες την Νταλια που ελεγε "ποσα ειναι τα Πατησια"???!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Συνεχιζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω θεμα:

" εβαλα τον ανρα μου να θηλασει...εκανα κακο στο παιδι μου?

περιμενω τις απαντησεις σας!

χαχχαχ

Πλακα κανεις?????????Αληθεια???????????Αααααα!!!!!!!Ωραια!!!Δε θα το εκανα ποτε μα ποτε μα ποτεεεεε! :lol::lol::lol::lol: Ακομα κ αν εκεινος το δεχοταν!Που αποκλειεται!!!Αυτος ακομα κ να παω να του κουνησω τα μεμε μπροστα στη μουρη του θα προτιμησει να με βρισει απο το να με αγγιξει! :lol::lol::lol::lol::oops:

Αααααααχαχαχαχαχα γελαω πολυ Βικυ μου κ με την εικονα που φτιαχνω για εσας αλλα κ τη δικη μας!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Παω να γελασω παρα περα με την ησυχια μου κ μετα να ερθω να βριστω με την λατρεμενη Τονια!!!!!!! :P:lol:

Φραααααν κ με σενα γελαω ακομα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Γλυκια μου Νταλια!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπερααααα...

τι κανετε;;;

εγω σημερα ειμαι στα νταουν μου.....

πηγαμε και μια βολτα στ αΛυτω οπου ο φοφος οτι αυτοκιντακι ειδε βαρουσε και μια ιστερια...

με τα πολλα πηραμε αλλο ενα γιογιο και γυργσαμε..αντε να δουμε τι θα κανουμε.

Σας διαβασα..αλλα δενε χω κουραγιο να σχολιασω.

Παω να κανω κανενα φαη οσο οι αντρες μου κοιμουντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ 2 φορες το χρονο;;;;ασυμφορη εισαι!!!!! :lol::lol:

πρόσθεσε γενέθλια, επέτειο γάμου, Χριστούγεννα :lol::lol::lol::lol: .....τι καλά θα ήταν!!! λαμβάνω μόνο χριστούγεννα, γενέθλια, επέτειο!!!! :(:(X(X(X(X(X(

Αναστ. ωραία φωτό αν και είναι λίγο μακρυνή, βάλε την και στην ομάδα !!! ;)

Θούλη το σφηνάκι τι κάνει? :D

και εγώ δεν απαντώ στα θέματα μόνο διαβάζω τους τίτλους και αν με ενδιαφέρει θα διαβάσω το ποστ, αν αφορά θηλασμό και δω ότι απάντησε κάποια από το τρενάκι δεν απαντώ!!! αφού με καλύπτει!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argi χρονια πολλα...δε το ξερα,,,

κανατε τιποτα?

φρα? :lol::lol::lol::lol:

αναστασια τι ομορφη φωτοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

μπεμπουλης εμενα στη τουαλετα τα κανει..ευτυχως..κ γιογιο αλλα προτιμαει τουαλετα

τονια ρε δε χρειαζεται να βαλεις γαλα σουσ τις κρεμες..ειχα ρωτησει τη πατσουρου..κ με λεει μονο με νερο..γτ η κρεμα ειναι απο μονη της θρεπτικη οποτε δε χρειαζεται κ μητρικο γαλα..για τις βιολογικες λεω

εγω εδινα στο θοδωρη..κεχρι κ μουυσλι..κ στο μικρο θα δωσω..απογεθματινο..

βικυ μπορεσε κ θηλασε???????????????? :o:o:o:o:o για πες..πολυ ωρα?δηλ εχω μεινει ΜΑΛΑΚΑΣ

κ το ηπιε? :oops::oops::oops::oops:

κατερινα παλι πινιες??????/εγω δε ηπια χθες..χαχαχα

σες ρε λογικο να εισια χαλια..ζεστη ειναι κ οι ορμονες..υπομονη τι να πω

αφρο αναμεσα τους κοιμασαι τελικα?καλυτερα ρεεε

νενι εμενα ποτε δε με αρεζαν τα διπλα ονοματα :oops::oops::oops:

μιτσακι ξανα βγηκατε βολτα?

παναγιωτα τι επαθες καλε?

σισσιω σε βλεπω..εχεις κανα νεο με ξες εσυ? :oops:

η ερη τι να κανει :roll::roll::roll:

γωγωωωωωωωωωωωωωωωωω

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Φρανι οντως με τον "αναργυρο" ηταν θεικο!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασι μα Νταλια;;;;;;;!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φρανι μου μη στεναχωριεσαι κι εγω ετσι ασχετη ειμαι με αυτα τα θεματα!!!! :P

Α Αναστασι πριν βριστουμε να σου πω μη το ξεχασω! τι τελεια φωτο ειναι αυτη;;;!!!!!ειστε θεες με την Αννυ!!!!!! :ymapplause::-bd:x

Χρυσακι λιγο εμεινε ρε υπομονη...ξερω ζορι αλλα μονο λιγο ακομη! :roll:

Θουλακι αληθεια;;;ειχα την εντυπωση οτι μονο με γαλα γινοταν!! :-\ και ηταν καλες;;; τις ετρωγε;;;

αν ειναι ετσι θα με βολεψει παρα πολυ γιατι αμεσως αντικαθιστω αλλο ενα γευμα!!!!!

Αργυ!!! :lol::lol::lol: παλι καλα!!εγω δε λαμβανω τιποτα πλεον!μονο λουλουδια!! :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιοιποοοον!

Οπως παντα :P συμφωνω με την Παναγιωτα κ διαφωνω με την Τονια!!! :lol::lol::lol:

Αυτο που δεν καταλαβαινεις Τονακι μου(η μαλλον που δε θελεις να δεχτεις ως φυσιολογικο) ειναι οτι τα περισσοτερα μωρα ουτε σερι κοιμουντε ουτε ντε κ καλα τις ωρες που εμεις θελουμε!Αυτο συμβαινει για παρα παρα πολλους λογους οι οποιοι ειναι ΚΑΙ σωματικοι(αυτο ειναι πιο ευκολα κατανοητο) αλλα ΚΑΙ ψυχολογικοι!Αυτο το 2ο ειναι νομιζω η αιτια του κακου(διαφωνιων κλπ)...Οι μαμαδες συνηθως αντιμετωπιζουν τα μωρα ως κουκλες τις οποιες θα'θελαν να ταιζουν-ποτιζουν κοιμιζουν με ωραρια.Εμ δεν ειναι ετσι!

Αν πχ ο αντρας σου ειχε ανησυχια κ ξενυχτουσε-κ εσυ μαζι του,γτ πχ περασε ενα ισχυρο σοκ πχ ενα τρακαρισμα(σε αντιστοιχια με τη γεννα,τη γνωριμια με τον εξω κοσμο,τροφη απο το μεμε κ οχι απο το λωρο,αλλαγη περιβαλλοντος απο νερο σε αερα,μερα-νυχτα,υπνος σε επιπεδο κ οχι κολυμπωντας κλπκλπκλπ) τι θα εκανες???Θα εκνευριζοσουν και θα προσπαθουσες να τον εκπαιδευσεις?η θα ησουν εκει βοηθωντας τον να ηρεμισει κ να ξεπερασει το σοκ???

Επισης δε νομιζω πως ειναι τοσο διαφορετικες οι αντοχες μια γυναικας απο την αλλη...απλως ο τροπος που βλεπεις τα πραγματα.Αν σκεφτεις οτι ¨εχω 1,2,3,13 μηνες να κοιμηθω πανω απο 5 ωρες" τοτε θα σε πιασει απελπισια,νευρα,μελαγχολια κλπ.Το ιδιο κ για τις εξοδους,για το σωμα σου,την σχεση με τον συντροφο σου...

Αν σκεφτεις οτι "σε 1,2,3,13 μηνες το μωρακι μου θα μεγαλωσει κ ολα θα βρουν το δρομο τους και τοτε(οχι για ολες τοσο συντομα :P )θα ξαναβρω τον υπνο μου κλπ αλλα θα ερθει ομαλα κ στο μωρο μου ολο αυτο" τοτε νομιζω πως θα εισαι πιο ψυχραιμη!

Καναμε παιδια!Τι πιο σημαντικο!δε θα αλλαξει για παντα η ζωη μας αν δεν το θελουμε...!Απλα για λιγο διαστημα εχουν αναγκη να ειμαστε κατι σαν 2ο σωμα τους!Σαν τα καγκουρο που τα εχουν στο μαρσιππο τους!Αν ειμασταν κατσικες θα γεννουσαμε κ ΤΣΟΥΠ θα περπατουσαν ανεξαρτητα κατευθειαν!Και παλι θα ψαχτεις,κ θα ρωτησεις...Και γιατρους κ φιλους κ λπ αλλα καποιος πρεπει να σου πει οτι το μωρακι σου ΔΕΝ ειναι εξωγηινο επειδη δεν ειναι υπναραδικο(παραδειγμα λεω!)..

Και παλι δεν υποτιμω τον ψυχολογικο παραγοντα αλλα...πως να το κανουμε...ορισμενοι ανθρωποι ειναι λιγακι φυγοπονοι...γενικως!Μην πονεσω στη γεννα(ΜΩΡΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ΅,οχι κουνουπι),μην πονεσουν τα μεμε μου(ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΡΕΦΕΙΣ κ σωμα πλαθεις!Απ'το τιποτα!Απο ενα υγρο που σου "περισσευει"),μην ξυπναω 3 κ λιγο,μην ξυπναει το μωρο παρα μονο καθε 3-4 ωρες κ αυτο μονο μερα,μην,μην,μην...

Τιποτα δεν ειναι ευκολο στην ανατροφη ενος παιδιου!Ομως ολες θελουμε ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!Μην προσπαθουμε ομως να αλλαξουμε θεσεις στη σειρα!Πρωτα ειναι το καλυτερο κ επειτα το καλο!Αυτη ειναι η αληθεια!σε ολα τα θεματα οχι μονο στη διατροφη!

Προσωπικα δε γνωριζω καμια μα καμια θηλαζουσα για καιρο η οποια να ειπε κατι κ αυτο να μην ειχε σκοπο να βοηθησει την αλλη!Ενω ξερω πολλες μα παρα πολλες οι οποιες λενε κατι που στην ουσια θα "τραβηξει" πισω μια φρεσκομαμα...θα την κανει να παραιτηθει μια ωρα αρχυτερα,να μην ψαξει παραπερα κλπ κλπ.Καταλαβαινεις?

Το σωστο πρεπει να λεγεται.Το λαθος ας το κρατησουμε για τον εαυτο μας...Το μονο που πετυχαινεις αν αναφερεις συνεχως σε αλλες τα λαθη που εχεις κανει ειναι να απαλυνεις τις τυψεις για τα δικα της λαθη(που δε θα επρεπε να υπαρχουν καν γτ ανθρωποι ειμαστε ;) )...αυτη ειναι δουλεια του ψυχολογου(λεει η ιουλια! :P )...Ή τουλαχιστον μην τα λεμε σε γυναικες που ακομη δεν χασαν το παιχνιδι!!!Κριμα δεν ειναι?

Πολλα εγραψα κ ασυναρτητα...!Μην με παρεξηγησετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ μαμα κατσίκα! Έτσι με λέει το κατσικάκι μου απο τότε που της διάβασα τα εφτα κατσικάκια! :mrgreen:

Θουλακι είμαι εδω, σας διαβάζω, αλλά τα νεύρα μου είναι τόσο σπασμένα και η ψυχολογία μου τόσο πεσμένη που προτιμω να απέχω απο τη συζήτηση και να σας παρακολουθώ διακριτικά...

Νομίζω οτι η μικρή το κάνει επιτήδες που κλαίει σπαρακτικά 15 ωρες το 24ωρο... :shock:

Βενη πολύ λυπάμαι για το μικρούλι σου ρε συ... :( Μακαρι να μην ταλαιπωρηθεί πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia νομιζω οτι τωρα νοιωθεις καλυτερα με οσα ειπες....αλλα αν εχω καταλαβει καλα και η τονια συμφωνει ε ολα αυτα!

Θουλη ναι θηλασε και το εφτυνε...αλλα με ανακουφησε!

δεν εχω αλλη επιλογη...!

τωρα σαν εικονα ηταν ....τρυφεροερωτικο!

μονος το προτεινε...και φυσικα το δεχτηκα!

θα ηθελα να πω και κατ αλλο αλλα διαβαζουν πολλοι επισκεπτες

Σισσιώ υπομονη!

αν την βγαλεις μια βολτα?

και εμας εχει απιστευτη γκρινια λογω υης καατστασης και λογω καραντινας..δεν παμε πουθενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!!Εδώ είμαι...Είμαστε καλά...Πολύ καλά....Δεν προλαβαίνω να σας παρακολουθώ.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops: Μπαίνω, αρχίζω να διαβάζω, αλλά ποτέ δεν μπορώ να τελειώσω τπ διάβασμα και να γράψω.... :oops::oops::oops:

Διάβασα χθες για το Φιλιππακο της Βένης και στενοχωρήθηκα πολύ...Η ψυχούλα μου μωρέ πως ταλαιπωρείται.. :(:(:( Βενάκιν περαστικά ρε...Ελπίζω σύντομα όλα να φτιάξουν... :x:x:x:x

Βικάκι και η Μ-Ι αν κατάλαβα καλά, κάτι έχει, αλλά τι;;;;;;Ευχομαι τίποτα σοβαρό... :x:x:x:x Και σενα σε σκέφτομαι... :x:x:x

Βασικά όλες σας σκέφτομαι... :x:x:x:x:x

Α, Σισσάκι δεν πιστεύω να μη μου μιλάς επειδή διαφωνούμε..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ σε πάω μωρή και ας είσαι επαναστάτρια χωρίς αιτία (χιουμοράκι :-p:-p )...Και όχι να μην κάνεις τα γενέθλια της κουκλάρας 31 Ιουλίου γιατί θα λείπω....Θα είμαι στον πεθερούλη μου... :evil::evil::evil: 8 Αυγούστου γυρνάμε.... :cry::cry::cry::cry: Αν είχες σκοπό βέβαια να με καλέσεις... :roll::roll::lol::lol::lol:

Αρτζιιιιιι μου χρόνια πολλά!!!!!!Ό,τι επιθυμείς...Με υγεία να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... :x:x:x

Εμείς συνέχεια γυρνάμε, η μπέμπα έχει ηρεμήσει πάρα πολύ..Μόνο στο αυτοκίνητο δεν πολυκάθεται, αλλά θα συνηθίσει....Που θα πάει... :roll::roll::roll: Θηλάζουμε ανα 2 ωρο μεσα στη μέρα, κοιμάται 10-10.30, ξυπνάει για βυζάκι 5.30-6 το πρωί και μετά κατά τις 9.... :D:D:D:D:D

Θηλάζω παντού και πάντα....Δεν το πίστευα ότι θα το κάνω αυτό ποτέ..Κι όμως..Θηλάζω παντού, εύκολα, δεν ντρέπομαι καθόλου...Δε φαίνεται το βυζί μου..Και οι περισσότεροι με κοιτάνε με θαυμασμό.... :D:D:D:D:D:D:D:D:D

Διάβασα λίίγο Αναστασία και Παναγιώτα και κάι λέτε για θηλασμό...Θα σας μιλήσω όπως το έζησα μιας και την Ιω δε τη θήλασα καθόλου παρά μόνο 50 μέρες με θήλαστρο.... :?:?:?:?:? Στην Ιω δεν είχα ενημερωθεί, δεν ήξερα, δεν το πάλεψα, δεν ήμουν καλά... :roll::roll::roll: Δε διάβασα τίποτα για θηλασμό πριν γεννήσω γιατί το θεωρούσα πανεύκολο...Σαν φυσική εξέλιξη.... :?:?:?:?:? Και όταν είδα τα σκούρα με πληγωμένες θηλές που τρέχουν αίμα και μαίες να μου λένε για "ρολόι"¨στο θηλασμό, ήταν φυσικό να μην τα καταφέρω.... :roll::roll: Τώρα ενημερώθηκα, ξεστραβώθηκα, υπέφερα, έκλαψα, αλλά τα κατάφερα....Διάβαζα ότι απολαμβάνετε θηλασμούς και έλεγα εγώ γιατί δεν απολαμβάνω;;Γιατί υποφέρω;;;;; :oops::oops::oops: Κι όμως τώρα είναι η καλύτερη μου.... :x:x:x:x:x:x:x:x

Ενώ στόχος μου αρχικά ήταν να θηλάσω 6 μήνες μέχρι να γυρίσω στη δουλειά, έχω αρχίσει να προβληματίζομαι και να στενοχωριέμαι γιατί θα πρέπει να το κόψω.... :?:?:?:?:?:? Δε θέλω...Αλλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω να φτιάξω τράπεζα.... :roll::roll::roll: Πλέον θα ήθελα να θηλάσω ένα χρόνο, αλλά χλωμό το κόβω.... :?:?:?:?:?:? Δεν ξέρω πως φτιάχνεται η τράπεζα..Κάθε πότε θα πρέπει να κάνω αντλήσεις κλπ... :?:?:?:?:?:?

Α, κάπου η Νατάσα μου την είχει πει ότι καβάτζωσα το βιβλίο της Πατσούρου... :twisted::twisted::lol::lol::lol::lol::lol: Μωρή σου είχα πει να μου στείλεις τα στοιχεία σου για να στο στείλω... :evil::evil::evil::evil::evil::evil: Θα σου τηλ να μου τα πεις..Αυτά...

Έχουμε να πάμε σε πάρτυ το απόγευμα..Έχω βγάλει γάλα να αφήσω τη μικρη με την πεθερά και να πάω με την Ιω... :D:D:D Και όταν σχολάσει θα έρθει και ο Γιώργος...Αυτά...

Σας αγαπώ πολύ, σας σκέφτομαι και σας φιλώ όλες.... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι μου διαφωνω και συμφωνω παραλληλα...ας γραψω κι εγω το σεντονι μου! :lol:

Ναι μεν συμφωνω οτι φυσικα και δεν ειναι κουκλες και δε πρεπει να περιμενεις να κοιμουνται σερι ή να καθονται ησυχα απο την ωρα που θα γεννηθουν,αλλα απο την αλλη οταν εχεις ενα μωρο που ολη μερα ουρλιαζει και δε κοιμαται ουτε 20'λεπτα μαζεμενα για πολυ καιρο ειναι το αλλο ακρο και θελει παρα πολυ γερα νευρα να το αντεξεις! ναι τα μωρα ειναι ανησυχα γιατι εχουν υποστει ολα αυτα,αλλα μη παραδειγματιζομαστε απο τα ζωα πχ καγκουρο γιατι αν ηταν ετσι θα μας ειχε κανει η φυση με μαρσιπο(γενικα στα παραδειγματα με τα ζωα εχω να αντικρουσω πολλους παραδειγματισμους που χρησιμοποιουνται συχνα.. :oops: ) αλλωστε ολα τα μωρα με τον ιδιο τροπο γενιουνται αλλα δεν ειναι ολα το ιδιο ανησυχα ή ησυχα.. και καποτε, μου λενε πολλες μεγαλες γυναικες,οτι τα μωρα εκαναν 1 μηνα να ανοιξουν τα ματια τους..ηταν μαμ κακα και νανι το πρωτο καιρο..γιατι;;τι αλλαξε;;πολλα θα μου πεις,αλλα και τοτε η γεννα δεν ηταν ενα σοκ αλλαγης για το μωρο;;;

Δε περιμενεις να κανεις ενα μωρο και να κοιμαται σερι απο την ωρα που θα γεννηθει,αλλα νευρολογικα το μωρο μετα τους πρωτους μηνες ειναι ικανο να κοιμαται καποιες ωρες σερι πχ το βραδυ κι οταν δε συμαβινει αυτο σημαινει οτι εχει καποια ανησυχια,ανασφαλεια..

Η δικη μου γνωμη λοιπον ειναι οτι φυσικα και δε το κανει κανενα μωρακι επιτηδες επειδη γουσταρει να ταλαιπωρει τη μαμα του,αλλα μπορουμε να το κανουμε να το ξεπερασει και να ηρεμησει...να δει οτι μπορει να κοιμηθει χωρις αγχος και ανασφαλεια που δεν ειναι μονιμως παρουσα απο πανω του η μαμα..αυτη τη λογικη εχει για μενα η εκπαιδευση του υπνου πχ..αλλα πρεπει να γινεται με προσοχη και αγαπη κι οχι βαναυσα αφηνοντας το να κλαιει 40 ωρες μεχρι να το παρει ο υπνος μονο του...ναι θα κλαψει λιγακι,αλλα πιστευω οτι αν εισαι εκει και το καθησυχαζεις θα ηρεμησει...

Εγω το εζησα αυτο με τον Αλεξ..μεχρι τους 6 μηνες σχεδον το μωρο χτυπιοταν και δε τολμουσαμε να το αφησουμε κατω ουτε δευτερολεπτο..μεχρι τοτε δεν ειχαμε δει καλα καλα το χαμογελο του!!!εκτος απο την εξαντληση και τα νευρα που ενιωθα,ενιωθα οτι το μωρο ειναι σε συνεχη υπερενταση και ανασφαλεια κι οσο δε κοιμοταν τοσο χειροτερα γινοταν!

Οταν λοιπον πηρα αποφαση να το αλλαξω αυτο(δε μου αρεσει η λεξη εκπαιδευσα,μου φαινεται πολυ ψυχρη) το εκανα με πολυ προσοχη και αγαπη μιλοντας του συνεχεια,οντας διπλα του συνεχεια και κλαιγοντας μαζι του πολλες φορες,αλλα ειδα οτι λειτουργησε!!! το μωρο ηρεμησε,αρχισε να κοιμαται καθε μερα και λιγο παραπανω,να ξεκουραζεται και πανω απ'ολα να ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ!!!! Δε χρειαζοταν πλεον να ειμαι απο πανω του ολη την ωρα..και δεν ηρεμησε επειδη παραιτηθηκε...νομιζω οτι πλεον ενιωσε την ασφαλεια οτι ειμαι εκει διπλα του ακομη κι οταν δε τον ειχα πανω μου,κι οταν δε με εβλεπε..

Αν τωρα το αφηνα,σιγουρα καποια στιγμη σε 1,2,3 χρονια θα ηρεμουσε και θα κοιμοταν αλλα νομιζω οτι ετσι απλως τον βοηθησα να καταλαβει οτι δε χρειαζεται να περασει τοσος καιρος για να γινει αυτο...

Οι μανουλες τωρα που κανουν τοσα καιρο υπομονη καλα κανουν εφοσον το αντεχουν! ;) Το θεμα ειναι οτι κανουμε να το κανουμε με αγαπη και να μεγαλωνουμε χαρουμενα παιδια! ;)

Γραψατε κι αλλα γαλιντρες αλλ δε προλαβαινω τωρα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...