Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. καλα ειμαστε!! Παντως οχι, δεν προκειται τιποτα να παρουμε πισω, αυτα ηδη εχουν πουληθει!!! Πιστευω θα τους βρουνε.

Ερη μου οχι, κ βεβαια δεν το εκαναν επιτηδες σε μας επειδη τους εδινα φαγητο κ σκεφτηκε οτι δεν θα φερω αστυνομια..απλα ηταν ευκολο το δικο μας παραθυρο και μπηκαν...Κ σιγα δεν βοηθαμε πια κ τοσο, ενα πιατο φαγητο δεν ειναι κ κατι σημαντικο...

Οσον αφορα την Ανετ, οχι δεν ειχε καμια σχεση, σιγουρα. Δεν ετεθη τετοιο θεμα. Αυτα περι κλοπης, προσωπικα δεν φοβαμαι, χτες κοιμηθηκα σαν βοδι :D Η ζωη συνεχιζεται...

Ερη μου τι εχεις? ολα καλα θα πανε, οτι να ναι!! μην ανησυχεις!!

Ρε κοριτσια τι λετε για τραπεζες. Καταρχας δεν επιστρεφουμε στη δραχμη, τουλαχιστον οχι στο αμεσο μελλον. Κ δεν θα ηταν κ λυση. Οσον αφορα τη ψηφιση, δεν πιστευω πως αν δεν το ψηφιζαν θα λυνονταν τα προβληματα μας δια μαγειας, μαλλον χειροτερα θα ηταν. Διοτι η Ελλαδα εχει τεραστια θεματα προωθησης προιοντων, οικονομιας, φορολογικα, δεν θα επιβιωνε ευκολα. Αυτο ομως που ηθελα να δω ηταν διαπργατευση των ορων, οχι σε ολα ναι..ο ΓΑΠ τηρει με θρησκευτικη ευλαβεια οτι του ζητανε κ στην τελικη αν διαβασετε την αναλυση του του οικονομικου επιτελειου ΟΗΕ, αρθρα σε συντηρητικες εφημεριδες (οπως οι Financial Times) ολοι συμφωνουν πως τα μετρα δεν θα φερουν καμια αναπτυξη, αντιθετως θα φερουν ακομα περισσοτερη υφεση κ κατρακηλυσμα...Αρα ειχαν καθηκον να διαπραγματευτουν, να δεχτουν καποιους ορους αλλα οχι ολα κ οχι ετσι.

Προσωπικα σκεφτομαι οταν κατεβω Αθηνα αν γινονται ακομα συγκεντρωσεις να κατεβω. Δεν φοβαμαι τα ΜΑΤ, το πολυ να φαω καμια ξωφαλτση αλλα δεν το πιστευω...Ισα αυτο θελουν να μην κατεβει κανεις..

Οκ φτανουν τα αγωνιστικα...

Λενα αγορακι???? ΜΠΡΑΒΟ !!! μια χαρα θα ειναι με δυο αγορακια, θα δεις! Κ εγω κοριτσι ηθελα αλλα δεν μου εκατσε....

Λενακι μπορει οντως να σας πηρε το καροτσι επειδη δεν σας χωνευει...Εμενα στη Γαλλια μου εγραφαν χυδαιες λεξεις στο κουδουνι..αλλα νομιζω πως νομιζαν πως ειμαι αραβικης καταγωγης λογω του επιθετου (αν κ προσωπικα δε νομιζω πως μοιαζει αραβικο). Στη Δανια μια φορα, ημουν κ εγκυος με την κοιλουμπα, καποια κωλοπαιδακια με πηραν απο πισω (γυρνουσα απο ΣΜ) κ με εβριζαν κ πηγαν να με χτυπησουν..με εσπρωξαν κ μου εριξαν την τσαντα με τα ψωνια..Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι..σιγουρα δεν ηξεραν απο που ειμαι αλλα σιγουρα καταλαβαν οτι δεν ειμαι κ απο Δανια....Αλλα δεν πτοουμαι, τους γραφω κ συνεχιζω...Κ εδω το επαθα, πριν κανα μηνα περπατουσα στο δρομο κ ηρθε καποιος ντοπιος κ αρχισε να με σπρωχνει να με χτυπσει (δεν εστεκε κ στα πολυ καλα του)..Τον εσπρωξα κ συενχισα το δρομο μου...Τι αλλο να κανεις????

Αλλα νεα, αα τσακωθηκε με μια Ινδη απο τα γκρουπσ..Επειδη τα γκρουπ ειναι ανοιχτα σε ολους συστησα κ την καημενη την γιαπωνεζα να ερθει κ η Ινδη εστειλε εμαιλ λεγοντας πως δεν θελει αλλα παιδια (κ να σκεφτειτε οτι αυτη οργανωνει ενα μικρο γκρουπ στο οποιο η καημενη η γιαπωνεζα δεν θα πηγαινε ετσι κ αλλιως..Εγω πηγαινα αλλα το εκοψα μαχαιρι). Η καημενη η γιαπωνεζα καταντραπηκε...

Παντως κοριτσια αν δεν χωνευω εναν λαο ειναι οι Ινδοι...Οσοι εχουν χρηματα φερονται στους υπολοιπους σαν να ειναι κατωτεροι..Μιλανε ασχημα κ ειναι ρατσιστες οσο δεν παει...Να δειτε πως φερονται στους ντοπιους εδω...ουτε σε ζωα δεν φερονται ετσι..Εχω δει μεγαλη οικογενεια Ινδων σε πανακριβο εστιατοριο να τρωνε κ να εχουν φερει μαζι την νταντα,να την εχουν βαλει σε μια καρεκλα στη γωνια να προσεχει τα κωλοπαιδα τους κ να μην της δινουν ουτε ενα ποτηρι νερο..απα πα πα...

Πολλα ειπα παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

εμένα πάλι ο άντρας μου τους Ινδούς τους πάει με 1000, γιατί έζησε στην Ινδία για μερικά χρόνια και τους συμπαθεί πολύ, προσωπική άποψη δεν έχω, μόνο στο εστιατόριό τους έχω πάει και από εκεί δεν μπορώ να κρίνω!!!!.....πιστεύω,όμως, ότι κάθε λαός έχει τους καλούς του και τους κακούς του,... μόνο 2-3 έθνη έχουν μόνο κακούς για μένα!!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια ? Πάω να σας διαβάσω λίγο..

είναι ρατσιστές όσον αφορά στους μουσουλμάνους, όχι στους άλλους, άλλωστε πολύ καλά επιβιώνουν όλα τα άλλα έθνη π.χ. Ιταλοί, Πορτογάλοι, Ισπανοί, Έλληνες!!!! :!:

Αργυρώ αυτο ακριβώς ειναι ο ορισμός του Ρατσιστη βρε, δεν ισχύει οτι εισαι ρατσιστης με κάποιους και με κάποιους άλλους δεν είσαι. Εισαι ρατσιστης.

Εννοείς οτι κάποιους τους σιχαίνονται τρομερά ενώ αλλους τους συχαίνονται λιγότερο.. :lol:

Πάω να σας διαβάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι Φρανιτάκι μου, εντάξει σημερα ξεμπλόκαρε το οργανικό μου και μου φυγαν τα τρελά νευρα.΄

Τωρα γι αυτο που λες για τους Ινδους, ο αντρας μου το λέει για τους πακιστανούς τους οποίους τους φωνάζει κοροιδευτικά Πακιστανοβόσνιους.

Ειναι θέμα παιδείας, αν τα παιδιά τους καταφέρουν να έχουν ποιοτική παιδεία, τοτε ισως τα εγγόνια τους καταφέρουν να γίνουν άνθρωποι..

Ο αντρας μου εχει πήξει με τους Πακιστανοβόσνιους και μου λέει οτι περισσότερο απο όλα του την δίνει το οτι το παίζουν έξυπνοι ενώ ειναι βλάκες και ατζαμίδες. Επίσης λέει οτι ειναι χέστες και το παίζουν κωφάλαλοι οταν εμφανίζονται δουλειές και ευθύνες στο προσκήνιο.

Αντίθετα λέει οτι οι Μπαγλαντεζ ειναι προσγειωμένοι και έχουν θέληση.. Εγώ νομιζα ότι αυτές οι 2 εθικότητες ειναι το ίδιο πράγμα..

Για τους ινδούς δεν ξέρω.. Εδώ οι περισσότεροι ειναι ταξιτζίδες...

Παω τωρα να σας διαβάσω :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσούδια μου!

Δηλώνω παρούσα, σας αγαπώ, σας φιλώ και πάω να σας διαβάσω!

Αν με αφήσει το μικρόβιο, θα επανέλθω, γιατί σήμερα έχει δώσει ρεσιτάλ, δεν κάθεται ούτε στιγμή ήσυχη! :? Πότε ξεκινούν οι κολικοί αλήθεια; Είναι πολύ νωρίς ακόμα, ε; :roll:

Χθες όμως, έπιασαν οι συμβουλές και οι παραινέσεις σας, βγήκαμε έξω, ψωνίσαμε all starακια για τη Β, πήγαμε και σουπερ-μαρκετ (γιουχουχου!) :lol: και ένιωσα πραγματικά άλλος άνθρωπος!!! :D Κάναμε και τον πρώτο μας δημόσιο θηλασμό, στο mall! :D Αν και ένιωθα λίγο περίεργα, μιας και έχουν περάσει 2 χρόνια απ' τους τελευταίους θηλασμούς της Β!!! Θα ξανασυνηθίσω όμως!!! 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτακι στα περισσοτερα θα συμφωνισω με αυτα που λες..στα περι οικονομιας...

ο ΓΑΠ οχι μονο εβαραει προσοχη σε οτι του λενε..αλλα δεν σκεφτετε καν να αναπνευσει διαφορετικα..γι'αυτο παντα λεω οτι χρειαζομαστε πολιτικο με αρ...α που θα τους διαολοστειλει και θα κανει το σωστο για την χωρα...

Αμα δεν κανουμε εξαγωγες..αμα δεν δουλεψουμε σαν λαος σε ατομικο επιπεδο..δουλεια δεν γινετε.

Μαθαμε ολοι να καθομαστε και να το παιζουμε αφεντικα...το παρατηρω σε παραγωγηκους τομεις και στου τουρισμο..ειμαστε απαραδεκτοι..

ακου 14 ευρω το μπουκαλι νερο Αυρα στο Πορτο Καρρασ....ουτε ενα διλητρο πελεγκρινο δεν πληρωνεις τοσο σε ξενοδοχεια στην Ιταλια.

Παρε σαν παραδειγμα τους Τουρκους τι αναπτυξη εχουν..

Να δειτε πως θα οταν ξεπουλιθουν ενα ενα τα λεγομενα "ασημικα" του κρατους ποσο "πλοσια" χωρα θα γινουμε ξαφνικα...

ελεος..δεν μπορω...

Τεσπα..

Ερη μου τι κανεις;;; χαιρομαι που σου παρασαν τα νευρα..υπομονη κορτιτσαρα. Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυ ο συγκεκριμενος της Ελενης μπορει να ειναι ρατσιστης και στους ελληνες!!! :lol::lol:

Κι εγω ειμαι με συγκεκριμενους λαους... :oops::oops: πχ αλβανους...αλλα δινω παντα ευκαιρια να μου αποδιεξουν το αντιθετο! πχ η γυναικα που ερχεται και καθαριζει το σπιτι ειναι αλβανιδα,αλλα δειχνει οτι ειναι πολυ καλη..της δινω πολλα πραγματα,την αφηνω μονη στο σπιτι και μεχρι στιγμη δε μου εχει πειραξει κατι. Ομως εχω στο πισω μερος του μυαλου μου να τη προσεχω... :oops::oops::oops:

Δε το εχω διαβασει το μεσοπροθεσμο...λιγα πραγματα ξερω,οτι ξεπουλαμε οτι εχουμε και δεν εχουμε(δεη,οτε,λιμανια κτλ) οτι θα μας βαλουν κι αλλους φορους,θα κοψουν 1 ή 2 μισθους...αληθεια Σισσακι γιατι λες οτι δε θα πληρωσεις;;τι πραγμα;;; θα βαλουν να πληρωσουμε κατα κεφαλην καποιο ποσο εκτος αυτα που θα κοψουν απο μισθους;;; :o

Συμφωνω με Χρυσα...ειμαστε για κλαματα απο πολιτικους μεχρι απλο λαο!!!! :(:(

Μιτσακι ειδες που ενιωσες καλυτερα! ;) Σε σκεφτομαστε! :YMHUG:

Πηγα παλι παιδιατρο τη μικρη(τη κουλη γιατι η αλλη λειπει) επειδη δε τρωει εδω και μερες και μου ειπε οτι κανει και δυσπνοια , να της δωσω 4 φορες τη μερα αερολιν-φλιξοταιντ και να αλλαξω την αντιβιωση σε ακουμεντιν που ειναι πιο ισχυρη απο την αμοξιλ...το καταφαρμακωσα το μωρο μου... :(:(:(:( τι σκατα ληγμενο ειναι το γαλα μου και δε τη βοηθησε να αντιμετωπισει μια ιωση;;;;;; :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!!!!!!! ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif] [smilie=director.gif]

Το θυμήθηκε η λατρεμένη μου η συμπεθερούλα!!!!!!!!!!!!!!!!! :x

ΜαιμουδοΛενάκι, ντροπή σου και πάλι ντροπή σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Τόσο καιρό πριν, το είχαμε κανονίσει, μη κοιτάς που τα λογαριάζαμε ανάποδα!!!!!!! :lol:

Αλλά εσείς θα χάσετε!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Τέτοια κορίτσια, σαν τα δικά μου σπανίζουν ρε!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

Δε πειράζει, να τον δώσεις το γιόκα σου αλλού!!! Εμείς θα πάρουμε ένα παλληκάρι που θα καταλάβει την αξία μας και θα μας ζητήσει με δόξα και τιμή!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

(Με το καλό κοριτσάρα μου, να 'ναι γερό και να έρθει με το καλό!!!!!!!!) :YMHUG:

Κι εδώ κλείνει η παρένθεση, γιατί δε σου ξαναμιλάω!!!!!! :lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ!!! Μιτσακη..μπορει στην Β να μας τη βουτηξε ο Νικολας μεσα παο τα χερια..αλλα δεν ξερω τιποτα....τη μικρηθα μας τη δωσετε!!! Η μαλλων θα σας στειλω εγω τονγιο μου κατω να τον καμαρωσετε... :lol::lol::lol::lol:

χαχαχχα,,καλα εκανες και πηγες βολτα..ειδε ςπως ενιωσες αλλος ανθρωπος!!

Τονια κατι δ εμου αρεσει στην παιδιατρο σας....

εχει τσεκαρει καθολου αλλα θεματα..κοιλιτσα, ουρολοιμοξη...

οι περισσοτερες μικροβιακε ςιωσεις που αφορουν το ανωτερο αναπνευστηκο μια χαρα περνανε με αμοξηλ..η αουγκμεντιν ειναι πολυυυ δυνατη και μπορει να σου κανει αλλεργια..

Επισης που ζεις..δε ξες οτι το αφορολογητο πηγε στα 8000, με 2 παιδια πλεων στα 12000 και οτι θα πληρωνουμε για 5 χρονια εκτακτη εισφορα ολοι- εκτος και εαν εισαιτφλος η παραπληγικος- για ολα τα εισοδηματα πανω απο 8οοο κλημακοτα αναλογα με το υψος ..

κοινω..και πολλα πολλα αλλα..

επισης οι ΔΕΚΟ θα πωληθουν για ενα κομματι ψωμι..πιστεψε με...θα γινουν απολυσεις σε ολο το δημοσιο τομεα, θα μειωθει οπ χρονο ςκαι το ποσο του επιδοματος ανεργιας, δεν ηταν που δεν ηταν δωρεαν η παιδια και η υγεια..τωρα τα πραγματα θα γινουν ακομα χειρωτερα..

κοινως θα εχουμε πολλα απο τα μειονεκτηματα της χρεοκωπιας..χωριςκανενα πλεονεκτημα.

Και οποιο νομιζει οτι θα μας αφισουν να χρεοκωπησουμε γελιετε οικτρα...αμα χρεοκωπησουμε θα τους παρπυμε στο λαιμο μας..και αυτο ηταν ενα δυνατο διαπραγματευτηκο χαρτι..το οποιο κανενα πολιτικος δεν παιζει..

Ποσο πια να φορολογησεις..το μονο πο στο τελςο θα καταφερουν ειναι οι υγηεις επιχειρησεις να καθιερωσουν τη μαυρη εργασια και απο φορους θα παιρνουν τα ..3 .....μας...

Πρεπει να δωσει ωθηση στην αναπτυξη και σε ατομικο και σε συλλογικο επιπεδο..αλλα που;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια σκεψου οτι μπορει χωρις το γαλατακι σου να ηταν πολυ χειροτερα ;)

εγω δεν ειμαι πια "ρατσιστρια" ενα θεμα ειχα και το ελυσα .

δεν μπορω να κατατασω τους ανθρωπους σε εθνικοτητες και θρησκειες και ετσι να τους συμπαθω η οχι ....αυτα ειναι υπεραπλουστευμενες γενικοτητες και κατι τετοια μας κανουν ρατσιστες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι στείλτε τα λεφτά σας σε μένα και εγώ θα τα κανονίσω μια χαρά. Δεν θα σπαταλίσω ουτε σεντ!

Διαβασα οτι η Θούλη θύμωσε? Γιατι?

Κατρίνα γεια σου!

Σισσάκι μου στο ξαναλέω άνθρωποι είμαστε, οταν γκρινιάζουν δεν παλεύονται, πραγματικά εγώ εκείνη την στιγμή θέλω να εξαφανιστώ!

Λένα μου εγώ φυσικά θα συμφωνήσω με την Αφροδίτη το θέμα του ανταγωνισμού με τα κορίτσια δεν παλεύεται, θα περνούσες μια πολύ δυσκολη εποχή αν ειχες κορίτσι. Τη εποχή των ψυχοφαρμάκων!

Ασε που τα αγορια ειναι πιο κοντά στην μαμά τους απο οτι στον μπαμπά τους.. Γι αυτο δεν έχουμε προβλήματα με τις πεθερές? Το κορίτσι λέει στην μάνα της να σκάσει και να κάτσει στην μπάντα.. το αγόρι ουτε κατα διάνοια..

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα.. με τον αδερφό μου.. με χρειάζεται στην ζωή του αυτη τη στιγμή και εγώ δεν μπορώ να ειμαι εκεί.. Γιατι έχω την δική μου οικογένεια και υποχρεώσεις.. ειμαι και εκατομμύρια χιλιόμετρα μακριά..

Και σας ρωτώ γι αυτο δεν ειναι τα αδερφια εννοείται? Για να στηρίζουν ο ενας τον άλλον σε δυσκολες στιγμές? Οταν κάνεις οικογένεια (εχω ακουσει να το λέτε) μπαίνει σε δεύτερη μοίρα η οικογένεια μέσα στην οποία μεγάλωσες και έζησες?

Ουφ.. Σορρυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα κι εμενα πολα δε μου αρεσουν στη παιδιατρο γιαυτο και ειπα θα την αλλαξω,οσο φορα τις αρρωστιες τουλαχιστον,αλλα εφυγε και η αλλη για 15 μερες και τινα κανω;;;; της ειπα παντως οτι θα συνεχισω αμοξιλ 2-3 μερες κι αν δε δω καλυτερευση θα δωσω ακουμεντιν... :?

Αφρο μου ναι μωρε το σκεφτηκα κι αυτο αλλα ξερω γω τελος παντων;;απλως εχω στενοχωρηθει πολυ με τη ταλαιπωρια που τραβαει το μωρο 15 μερες τωρα και απογοητευτηκα λιγακι... :roll:

Ενταξει ο Μανωλακης ξαναδαγκωσε το μικρο;;; μωρε οπο τη πολυ αγαπη!!!:P πολυ πιθανο να αντικρουονται μεσα του τα συναισθηματα και να υπερισχυσε λιγακι η ζηλια,αλλα ειναι τοσο καλο παιδακι που καταλαβε μονος του οτι δεν ηταν καλο αυτο που εκανε και γι αυτο σου το ειπε! :x

Χρυσα κι εγω αυτο σκεφτομουν,οτι τελικα θα εχουμε ολα τα μειον της πτωχευσης χωρις κανενα υπερ ετσι που εχουν κανει!!! :twisted:

Ερακι τι θεμα εχεις με τον αδερφο σου;;;; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω ερη ...εγω με τον αδερφο μου εχουμε μια ...αποσταση ...οκ αγαπιομαστε αλλα δεν ειμαστε και ....δεμενοι ουτε που γνωριζομαστε (ουσιαστικα) καλα καλα .Εφυγε απο το σπιτι στα 18 του ,εγω τοτε 14 και βγαλε και ολη την εφηβεια του που ηταν "χαμενος" δηλαδη απο τα 13 του ....εγω τοτε 9 ....οκ μεχρι τοτε παιζαμε σαν παιδια μετα στα δυσκολα χρονια αποξενοθηκαμε ,απο τα 18 που εφυγε απο το σπιτι δεν ξανα βρεθηκαμε να μεινουμε μαζι ....ουσιαστικα δεν με ξερει και δεν τον ξερω και δεν ζηταμε στηριξη ο ενας στον αλλον ...

αυτο που λες ειναι το σωστο ..οταν κανεις οικογενεια η μαμα μπαμπας αδερφια περνανε σε δευτερη μοιρα .

διδυμακι .....ρε μιτσακινα στην ζητησω την κοπελα σου αλλα πως θα κανουν χωριο αυτα μαζι !!!!!διδυμακι η δικια σου ταυροδιδυμακι ο δικος μου !!!!!!πολυ διδυμος παιδι μου !!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σας ρωτώ γι αυτο δεν ειναι τα αδερφια εννοείται? Για να στηρίζουν ο ενας τον άλλον σε δυσκολες στιγμές? Οταν κάνεις οικογένεια (εχω ακουσει να το λέτε) μπαίνει σε δεύτερη μοίρα η οικογένεια μέσα στην οποία μεγάλωσες και έζησες?...

εξαρτάται τι σχέση έχεις με την οικογένειά σου.....ισώς να μπορείς να στηρίξεις και τον αδελφό σου από μακρυά!!!!............πιστεύω ότι τα παιδιά μας και οι γονείς μας έρχονται σε πρώτη μοίρα και έπειτα τα αδέλφια!!!.....ξέρω είναι πολύ δύσκολο όταν είσαι μακρυά......ο αδελφός σου δεν έχει την δική του οικογένεια?....επίσης εξαρτάται από τι πρόβλημα αντιμετωπίζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tόνια μου... :x Κι εγώ σε σκέφτομαι!

Πόσο στεναχωριέμαι για τη μικρούλα που ταλαιπωρείται! :( Μη σκέφτεσαι έτσι όμως ρε, αν δεν έπινε ο γαλατάκι σου, το πιθανότερο είναι να το περνούσε ακόμα πιο βαριά, όπως το λέει η Αφροδίτη! ;)

Αφροδιτούλα, δεν ξέρω ρε τι ζώδιο είναι! :lol: Τιμή μας και καμάρι μας που μας ζητάτε :YMHUG: αλλά κατά προτεραιότητα, παραδίνομαι στη Χρύσα!!!!! Τους βούτηξε την πρώτη νύφη, ο τυχερός ο Νικολιός :lol: πραγματικά μέσα απ' τα χέρια, οπότε η δεύτερη είναι όλη δική τους!!!!!!! :lol:

Χρυσουλάκι, ποιο παλληκάρι σου θα πάρουμε; Ο Φόφος είναι λογοδοσμένος; (έχω κι ένα αλτσχαϊμερ, συγχώρα με!) :oops: Θα κάνουμε τρελό χωριό συμπεθέρα!!!!!! Κι εγώ της ίδιας άποψης με σένα είμαι... Δεν κρατάω εγγόνια σε μόνιμη βάση με τίποτα!!! Ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους!!!!!!! :lol: Και που 'σαι... Η Αιδηψός είναι το χωριό μου!!!! Έχουμε να ρίξουμε λασπόλουτρο και σπα, που θα πάει σύννεφο!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα παλι!

Αργη το προβλημα με τους ινδους ειναι οτι εχουν αυτο το συστημα της καστας. Επομενως ειναι ιδιαιτερα ρατσιστες και σνομπ με οποιονδηποτε δεν ανηκει στην ιδια καστα με αυτους.Οι πλουσιοι ινδοι απο ανωτερη καστα θεωρουν τους φτωχους σκουληκια κ φερονται αναλογα. Αν ενας ινδος θεωρει οτι εισαι στην ιδια κατηγορια με αυτον φερεται μια χαρα, αλλιως φερεται σαν να εισαι σκουπιδι. Επειδη εδω οι Ινδοι ειναι πλουσιοι τους μαυρους (τους φτωχους) τους θεωρουν σκουληκια. Ετσι απλα. Ο Κ εχει προβλημα διοτι τυχαινει στον ΟΗΕ να εχει εναν Ινδο απο σχετικα χαμηλη καστα σε ανωτερη θεση κ εναν Ινδο απο υψηλη καστα σε χαμηλοτερη θεση στην υπηρεσια. Εεε ο Ινδος απο την υψηλη καστα αρνειται να αναγνωρισει τον αλλο Ινδο κ ας ειναι ανωτερος στην δουλεια...

Για το αλλο που λετε περι οικογενειας κ το εχω διαβασει αρκετα συχνα εδω, εγω ειμαι καθετα αντιθετη. Τι παει να πει, εκανες δικη σου οικογενεια κ αυτοι ειναι μονο για σενα? δηλαδη ολο το παρελθον διαγραφεται επειδη παντρευτηκες κ εκανες παιδι? Κ αν ο συζηγος αποδειχετι κοπανος κ γυρισεις στη μανα σου τοτε θα τους ξαναθυμηθεις?? Ελεος...εγω ειμαι της γνωμης πως μπορουμε ολους να τους αγαπαμε κ να τους βαζουμε στη θεση τους οταν πρεπει..Λατρευω τη μανα μου (δεν θα της πω σκασε ποτε) αλλα εννοειται οτι δεν θα την αφησω να ανακατευτει στη ζωη μου (ειτε ειμαι παντρεμενη ειτε οχι). Το ιδιο κ για τον αντρα μου, αν πει αδικη κουβεντα για τη μανα μου θα τον σκυλοβρισω. Προσωπικα ειμαι παντα εκει οταν με εχει αναγκη η οικογενεια μου. Ισως φυσικα δεν μπορω, οπως δεν μπορει κ η Ερη τωρα, αλλα προσπαθω με καθε τροπο....

Αυτα..

Τονια δες κ εναν αλλο γιστρο...η πηγαινε τη μπεμπα στην παιδιατρικη του νοσοκομειου..εχετε καλο νοσοκομειο στο Ηρακλειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αχ Πιτσακι να εισαι καλα...κοντεψα να πνυγω με το νερο που επινα αλλα χαλαλι σου....τετοια νυφη θα παρουμε!!!!

Το νινι θα σας δωσουμε καλε.....ο φοφος ειναι δυστιχως πιασμενος...

Καλα για σπα δεν το συζητω..θα παρουμε και την κουμπαροσυμπεθερα Παναγιωτα που ειναι σαν τα μουτρα μας και θα κανουμε ενα τριο μουρλια...σαν τις τρεις χαρητες θα ειμαστε... :lol::lol::lol::lol:

Εγω παντως με τον αδελφο μου εχουμε πιο στενη σχεση και στηριζουμεο ενας τον αλλον..γιατι ουσιαστηκα μαζι μεγαλωσαμε..ειμαστε πολυ δεμενοι.

Φυσικα και το λεω χωρις να μου αρεσει πολυ αυτο εχει μπει σε λιγο δευτερευοντα πλανο γιατι προηγουνται τα παιδια μου, οι γονεις μου και μετα αυτος

Ατο που λες για τουν Ινδους Φρανι ισχυει..ετσι ειναι εκει δυστιχως..οσο πιο σκουροχρομος εισαι ...τοσο πιο κοντα στο χωμα εισαι...μαλιστα τη χαμηλοτερη καστα δεν πρεπει λεει καν να την αγγιζουν οι ανοιχτοχρωμοι...

Ειχα διαβασει καποτε ενα βιβλιο "Ο θεος των μικρων πραγματων" που περιγραφει μια παρομοια κατασταση μεσ απαο μια ιστορια αγαπης μεταξυ της "ανοιχτης" αφεντικινας και ενος εργατη απο κατωτερη καστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανι δεν εχουμε καλη παιδιατρικη εδω στο Ηρακλειο...εχει φημη οτι ειναι καλη,αλλα μπαρμπουτσαλα!!!! αν το παω εκει θα μου βαλουν ενδοφλεβια αντιβιωση!!!!

Παιδιατρους εχουμε πολλους,αλλα δε μπορω ρε παιδια να γυριζω απο τον ενα στον αλλο γιατι θα τα κανω μπαχαλο στο τελος...ο καθενας λεει τα δικα του...αυτη που πηγα τωρα μου τη συνεστησαν πολλοι κι οντως τη βλεπω ενημερωμενη κι οτι δε θελει να δινει φαρμακα,αλλα ετυχε να παει τωρα σε συνεδριο! :roll:

Επισης με το θεμα της οικογενειας συμφωνω με τη Φρανι...φυσικα οταν κανεις δικη σου οικογενεια μπαινει πανω απο ολους,αλλα παντα πρεπει να αλληλοστηριζονται οι γονεις με τα παιδια!

Γι αυτο λεω κι εγω οτι μεθαυριο θα σκιστω για τα παιδια μου για να μη περασουν αυτα που περναω εγω τωρα...με μετρο ομως φυσικα! ;)

Στην Αιδηψο παντως θα ερχομαι κι εγω να απλωνουμε τις ρυτιδιασμενες μας κορμαρες!!!!! :lol::lol::lol:

Για του ινδους δε τα ηξερα αυτα,αλλα ειμαι της αποψης οτι οι ανθρωποι που ειναι τοσο φανατισμενοι με θρησκειες και πιστευω(και οι ινδοι ειναι κατα πολυ) ειναι κακης παστας!

Ρε παιδια τη δικη μου κορη τη θελει καμια;;;;;ειναι λιγο ασχημουλα τωρα αλλα θα ομορφυνει μεγαλωνοντας!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερακι μου τι συμβαίνει με τον αδερφό σου; Καταλαβαίνω πως νιώθεις γιατί έτσι δεμενες είμαστε με την αδερφή μου, αν με χρειαζόταν και δε μπορούσα να τη βοηθήσω θα τρελαινόμουν... :roll: Ωστόσο αφου δε μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο, βοήθησέ τον όσο μπορείς έστω και από μακριά, όπως λέει και η συμπεθέρα σου.

Πάντως και γω συμφωνώ με τη Φραν, δηλαδή τί σημαίνει έκανα δική μου οικογένεια; Και η οικογένεια στην οποία ανήκες τη διαγράφεις; Δε συμφωνώ. Απλώς ο καθένας να ξέρει τη θέση του και να μην ξεπερνάει τα όρια για να διατηρούνται οι ισορροπίες.

Αυτό πιστεύω, ασχέτως αν το πετυχαίνω ή όχι...

Είμαι πολύ απογοητευμένη με όλα αυτά που συμβαίνουν ρε κορίτσια... όλο το παιδί μου σκέφτομαι...

Δε θέλω να αδικώ βέβαια και τα κορίτσια που έχουν μια πιο μοιρολατρική αντίληψη της κατάστασης. Αντιλαμβάνομαι τα επιχειρήματα τους, αλλά δε μπορώ να τα αποδεχτω. Θέλω να ελπίζω οτι αν προσπαθήσουμε, μπορούν να αλλάξουν τα πραγματα, αλλιώς θα αρχίσω τα αντικαταθλιπτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...