Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

Παναγιώτα για να ανοίξεις λογ/μό εδώ σε μας, θα πρέπει να δηλώσεις γερμ. διεύθυνση, δεν μπορείς απλά να έρθεις και να ανοίξεις λογ/μό....δεν ξέρω σε ποιά άλλη χώρα ισχύει αυτό.....στην Κύπρο νομίζω μπορείς

η αλήθεια είναι ότι τα κοριτσάκια είναι πιο χαριτωμένα από τα αγοράκια, σου κάνουν τα ναζάκια τους, τους φοράς φορεματάκια, κορδελίτσες κοκκαλάκια (όχι στην Ρ. γιατί δεν θέλει τίποτα στο κεφάλι της!!!! :shock::?:( ).......όμως αυτό που λένε ότι "το κορίστι θα σου φέρει και ένα ποτήρι νερό σταγεράματα" δεν ισχύει νομίζω, εξαρτάται από τον χαρακτήρα του παιδιού και πώς εσύ το έχεις μεγαλώσει! ;)

από την άλλη όταν έχεις παιδιά του ίδιου φύλλου είναι καλύτερα γιατί μεγαλώνοντας έχουν τα ίδια ενδιαφέροντα και ανησυχίες και θα κάνουν καλή παρέα (αν ταιριάζουν!!!)

Λενάκι αυτό που σου είπε η Παν. το σκέφτηκα και εγώ, δλδ, επειδή ο κόσμος εδώ τα εχει λίγο "πάρει" με το θέμα Ελλάδα και δώσιμο χρημάτων, ίσως για αυτό σας το πήραν και καλά για να σας "τιμωρήσουν"!!! :?

ωστόσο κορίτσια εδώ θα γίνει μείωση φόρου!!! :!:

Εσείς Αναστ. και Ιουλ. ξέρετε τον λόγο που η Θούλη είναι θυμωμένη? νομίζω ναι, ε?

Αναστασία χαλάρωσες χωρίς τον Σπυράκο χθες? :!:

εμείς ρίξαμε ένα μάλωμα......και για μισή ώρα δεν μιλούσαμε, μετά συζητήσαμε και επανήλθαμε.....αλλά να μου πει ότι η μόνη μου ευθύνη είναι τα παιδιά!!! :o:o:o:o:shock::shock::shock: ....και δεν κατάλαβα δεν είναι μεγάλη ευθύνη αυτό? :?: ....και ποιός διατηρεί το σπίτι σε μια σειρά? :?: τέλος πάντων....

και εγώ του μελαχρινού είμαι, οπότε έρχομαι μαζί σας στην Κούβα!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Μαρια αυτο με το ευρω θα ισχυει μονο αν υποτιμηθει και το ευρω μαζι...αλλα ακομη κι ετσι δε θα υποτιμηθει οσο η δραχμη οποτε το να εχεις σε ευρω τα λεφτα σου θα εχουν σιγουρα μεγαλυτερη αξια και εντος Ελλαδας και εκτος...ετσι νομιζω τουλαχιστον.. :roll:quote]

μα το νόμισμα μας σε τέτοια περίπτωση ας πούμε θα είναι η δρχ

το ευρώ τι να το κάνουμε εδώ?? θα είναι άχρηστο

θα μετατραπεί σε δρχ και όχι με την αναλογία 1 ευρώ= 340,75 δρχ, οπότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :|

Σας έχασα ρε κορίτσια!! Πόσα είπατε...;; :shock::(:oops:

Διάβασα κάποια πράγματα αποσπασματικά, αλλά δεν τα είδα και όλα...

Φραν πολύ λυπάμαι που σαςέκλεψαν ρε γμτ... Δεν κατάλαβα πώς έγινε, αλλά αν υπάρχει ελπίδα με κάποιο τρόπο να βρειτε τα πράγματα σας, μακάρι να τα πάρετε πίσω.

Λένακι!!!!!!! Αντε με το καλό ο δεύτερος παίδαρος! :D Ε... καλά είναι και τα αγόρια. :D:lol::lol::lol:

Το τρίτο θα είναι κορίτσι! :D

Κορίτσια για το θέμα των χρημάτων που συζητάτε, εμείς έχουμε πάρει ήδη τα μέτρα μας... αλλά δε μπορώ να σας πω τπτ άλλο.

Προχθές πήγαμε με τη μικρή μου στον καραγκιόζη. Στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων του Δ. Αθηναίων έχει αυτή τη βδομάδα, εβδομάδα θεάτρου σκιών στο λόφο του Στρέφη. Περάσαμε πολύ ωραία. Είδα και την παλιά μου γειτονια! :D Πήγαμε μετά και στη Νεαπολη για σουβλάκια, δέωδε τα μεσανυχτα μαζευτηκαμε.

Εχθες όμως ήταν μια άλλη μέρα πολύ άσχημη... Έκλαιγε από το πρωί, γκρίνιαζε όσο δεν πάει, έχασα την ήδη κλωνισμένη ψυχραιμία μου και φώναξα πάρα πολυ... έφαγε και δύο στον ποπό... :?:cry::cry::cry: και μετά καθόμουν και έκλαιγα τη μοίρα μου, προσπαθώντας να καταλάβω τί κάνω λάθος.... :?:roll::roll::(:(

Μαράκι έτσι κι έτσι... :| Δε σε βλέπω μέσα... κρίμα και θα ήθελα να τα πούμε λιγο.

Πείτε μου κανένα νέο ρε κορίτσια!

Αφρο,αργι, Χρυσάκι σας βλέπω μέσα! Πείτε ντε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για το θέμα των χρημάτων που συζητάτε, εμείς έχουμε πάρει ήδη τα μέτρα μας... αλλά δε μπορώ να σας πω τπτ άλλο.quote]

κι εμείς :mrgreen:

Φροντίζουμε να τα τρώμε πρώτοι εμείς πριν το κράτος :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι κλαίνε και γκρινιάζουν τα παιδάκια μς και μπορεί να έχουν ολόκληρες άσχημες μέρες

δεν σημάινει ότι τα κάνουμε και όλα λάθος... Παιδάκια είναι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε Σισσυ!!!

Μια χαρα περασατε χτες...

Ασε για την γκρινια..απαππα..δεν μπορω...

Τι νεα να σο πουμε...θελωνα βγαλω βολτα τον μικρο και σερνομαι..δεν μπορω να οαρω τα ποδια μου ρε παιδια..εντελως χαλια ειμαι..

Και επισης..εχω κατι λιγα λευτα για ξοδεμα...και δενε χω καθολου ορεξη για να τα ξοδεψω..ειναι δυνατων;;;;

Εχω βαλει στον μικρο τον καρυοθραστη...μετα θα του βαλω τη λημνη των κυκνων...γιατι μου ζηταει lady gaga και J Lo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ έχει φάει φουλ δακρυγόνο αυτός

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: και εγώ νόμιζα ότι συγκινήθηκε!!!! :roll::roll::roll:

Χρύσα Lady gaga? :o:o:o ωχ βάλε γρήγορα Μότσαρτ να ακούσει το παιδί!!! :D:D

Σισσιώ ωραίος ο Καραγκιόζης (τον διεκδικούν και αυτόν οι Τούρκοι! :twisted: )? μπράβο σας, πάντα τέτοια για τα βραδυνά γιατί για τα πρωινά μην ανησυχείς συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια!!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα καλά κάνεις! Εγώ της έβαζα τη λίμνη από βρεφάκι. :D Τώρα την ξέρει απ' έξω! :D

Θα τη γράψω μπαλέτο από Σεπτέμβρη. Θέλει να χορεύει! :x:x:x

Μάλλον είχε άσχημη μέρα, γιατί σήμερα σηκώθηκε πολύ καλά. Χθες δεν ήθελε ούτε στις κούνιες να πάμε, ήθελε να δει τιβι, και μετά ήθελε να της διαβάσω την γοργόνα, αλλάδεν ήθελε να γυρίσει τη σελίδα στο βιβλίο! :shock: Πώς διάλο να της το διάβαζα;;

Μαράκι καλά κάνετε! :D Εμείς είμαστε πιο φειδωλοί σε αυτά που τρώμε... ένεκα του δανείου βλέπεις... :roll:

Τί κάνεις;;

Αργυρούλα οι περισσότεροι αυτό νομίζουν, οτι συγκινήθηκε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι που εισαι καλο μου;;;

Αχ στα παλια μου λημερια πηγατε ρε!!!Τελειααααααααα!!! Η κολλητη μου εμενε Ασκληπιου και Φαναριωτων και οργωναμε ολη τη Νεαπολη και τα Εξαρχεια. ;));));))

Αργυρω τοτε δε μπορω να ανοιξω εκει λογαριασμο....

Λιμνη των κυκνων..το μπαλετο ή καποιο κινουμενο σχεδιο;;;Η' μουσικη απο cd;;; Γιατι εμενα μπαλετο δε βλεπει αλλα χορευει μαζι μου και ο Γ. μου λεει οτι θα τον κανω αδερφη.. :roll::roll:

Σισσακι ειναι πολυ εμπιστευτικο αυτο που κανατε;;Ουτε με πμ δε μπορεις να μου πεις;; :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Αφρο μην του φωναξεις για τις δαγκωματιες απλα εχε το νου σου και θα του περασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον πληρώσετε τον φόρο στο εισόδημα σας; :?

Παναγιώτα σε Σι Ντι και σιγά μην τον κάνεις αδερφή! Άντρες...! :roll:

Θα σου πω όταν πάμε για καφε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε σιντι καλε...εννωειτε..του αρεσει να ακουει μουσικη...

του αβαζ απολυ...σηγα μη τον κανεις αδελφη..επειδη θα ειναι το παιδι πολιτισμενο;;;;

Δηλαδη θεατρο δε θα τον πας;;;..Αρχαιο και κλασσηκο;;;;..

εγω παντως αμα μεγαλωσει θα τον παω να δει μπαλετο..αμα ερθουν τα μπολσοι η τα κιροβ στην Ελλαδα θα παμε..

και φυσικα θα τον κουβαλαω σε ολε ςτις παραστασεις αρχαιου δραματος ..και κριως κωμοδιας να δει, και αμα υπαρξει καμια αξιολογη παρασταση θα παμε και μοντερνο θεατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Σισσακι κι εσυ και μας ελειψες!! :YMHUG: Καλα λες και περιγραφεις τον εαυτο μου κατι τετοιες στιγμες!!! απορρω κι εγω που εχω κανει λαθος... :roll:

Μαρακι ναι βρε αλλα επειδη το ευρω θα ειναι πιο ισχυρο νομισμα απο τη δραχμη,αλλο να τα εχεις εδω και να σου τα υποτιμησει το κρατος σε δραχμες κι αλλο να τα εχεις εξω πχ και να φερνεις ευρω στην Ελλαδα..Θα αγοραζεις πιο πολλες δραχμες ετσι..δηλαδη αν εχεις πχ 30000 ευρω τωρα σε Ελ.τραπεζα,με το που θα γινει πτωχευση δε θα γινουν 10.000.000,αλλα 5.000.000 με την υποτιμηση,ενω αν εχεις τα 30 εξω θα εξακολουθουν να ισχυουν ως 10 εκατομμυρια...μετα αν βγεις εξω με δραχμες θα ειναι ψυλλοι στ'αχυρα ,ανω αν εχεις ευρω θα κινεισαι πολυ πιο ανετα...εκτος κι αν υποτιμηθει και το ευρω τοσο πολυ..

Καπως ετσι τουλαχιστον μου τα λεει ο κουνιαδος μου που δουλευει στη Κυπρου.. :roll:

Ρε Σισσακι τι εξασφαλιση βρηκατε εσεις;;;; στειλε κανενα πμ να μας πεις..

Αργυ οταν ακουω αυτο το "σιγα τι κανεις μονο τα παιδια εχεις στο κεφαλι σου" γινομαι τουρκος!!!! :twisted::twisted:

Τουλαχιστον ο δικος μου παραδεχεται οτι στη δουλεια του κουραζεται πολυ λιγοτερο απο οτι εδω με τα παιδια και αναρωτιεται πως τη παλευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε σισσακι εχουμε αλλη επιλογη;;;Ειπανε πως αν δεν τον πληρωσεις θα σου κρατανε απο το μισθο...οποτε μια ή αλλη..

Αργυρουλα εγω το ειδα της Αθηνας..Εγραψα κιολας.. Ελεγα μηπως ταιριαζουν και οι ημερομηνιες με τη Φρανιτα και βρεθουμε ολες μαζι...

ΘΑ τον παω θεατρο αλλα να καταλαβαινει πρωτα και να εχουμε διαβασει την ιστορια του εκαστοτε δραματος. Και μπαλετο θελω να παμε...αλλα να ειναι μεγαλα παιδακια πια.

ακομη δεν τον εχουμε παει σε κανενος ειδους θεαμα.Φοβομαστε οτι δε θα κατσει λεπτο και θα ενοχλει και τους αλλους.

Ρε κοριτσια διαβασατε που θελουν να γκρεμισουν το μπαντμιντον;;;Ελα Παναγια μου.... :o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! :)

Μετα απο 2 μερες καυσωνα βρεχει απο χθες βραδυ! :twisted: Τελικα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο...με οτι καιρο και αν κανει παραπονιεμαι. :oops:

Σισσιω μου καλο δεν κανεις τιποτα λαθος...οταν τα παιδια ξυπνανε στραβα δεν τα κανεις καλα με τιποτα γιαυτο σταματα να σκεφτεσαι ετσι. Τι ωραια που περασατε χθες! Μα πως ειναι δυνατον να νομιζουν οτι συγκινηθηκε με τοσο δακρυγονο που εφαγε? :shock:

Αργι και Παναγιωτα το σκεφτηκα και εγ αυτο που λετε αλλα δεν το ανεφερα μπας και με πειτε ρατσιστρια :oops: Γενικα ξερω οτι οι Γερμανοι ειναι πολυ ρατσιστες και δεν θα μου εκανε εντυπωση αν το εκανε απο αυτο.

Χρυσα εισαι τυχερη που καθεται να δει παιδικα ο Φ. και ησυχαζεις λιγο. Την δικια μου την παρακαλαω να δει αλλα δεν την συγκινουν. Απο την μια χαιρομαι που δεν εχει κολλημα με την τηλεοραση αλλα απο την αλλη θελω να δει καμια φορα να κανω καμια δουλεια ησυχα.

Τι την κανατε καλε την Θουλη μας και θυμωσε?

Ξυπνησε το ποντιοπουλο μου σας αφηνω για την ωρα. Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα τωρα θυμηθηκα. Χθες μιλησα με τη Θουλη...

Ρε κοριτσια δε μου ειπε τπτ η κοπελα οτι θυμωσε...απλα μου ειπε οτι ειναι κουρασμενη και μπουχτισμενη...και ξενυχτισμενη...

τωρα αν εγινε κατι αλλο και δεν μου το ειπε δε ξερω..αλλα δε νομιζω....

Επισης εχει ακομη ελπιδες οτι ο Παντελακος θα κοιμαται 12 ωρα τα βραδυα και 3ωρα τη μερα.... :lol::lol::lol::lol: και την πειραζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...Λενακη δεν καθετε.......μονο καποια συγκεκριμενα και αυτα για 10-15 λεπτα οχι παραπανω.

ΟΚ δε με πειραζει αυτο..μεσα σε 10 λεπτα..ουυυ..πλενω πιατα, κανω ντουσ...ζεσταινω φαη...

Αφρο ειναι πολυ γλυκουληςο Μανωλης..εγω αυτο εχω να πω..

Καλε Παναγιωτα..εννωειτε να μεγαλωσουν..απο τωρα τι νοημα εχει...

Σημερα ειμαι πολυ κουρασμενη..δεν ξερω γιατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια και εγώ αυτό ήξερα που λες εσύ για τα Ευρω και τις δρχ, αλλά δεν πιστεύω οτι θα αλλάξουμε νόμισμα, όλα έγιναν για να ψηφιστεί το μεσοπρόθεσμο και να ξεπουληθεί η χώρα τζαμπα στους υποψήφιους αγοραστες.

Σκέφτομαι να μην πληρώσω πάντως... :roll:

Προχτες πήγαμε στον καραγκιόζη, χθες είχαμε τα δράματα, ούτε στις κούνιες δεν ήθελε να πάει... :|

Πάντως και εγώ έκανα αμαν και πως να αρχίσει η μικρή να καταλαβαίνει και να τρέχουμε σε θέατρα και δραστηριότητες και τώρα δε θα έχω λεφτα... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικα ξερω οτι οι Γερμανοι ειναι πολυ ρατσιστες και δεν θα μου εκανε εντυπωση αν το εκανε απο αυτο.

είναι ρατσιστές όσον αφορά στους μουσουλμάνους, όχι στους άλλους, άλλωστε πολύ καλά επιβιώνουν όλα τα άλλα έθνη π.χ. Ιταλοί, Πορτογάλοι, Ισπανοί, Έλληνες!!!! :!:

Κορίτσια εσείς τι γνώμη έχετε για την δωραία οργάνων? το είχαμε ξαναπεί και πιο παλιά νομίζω.....ρωτώ γιατί εδώ θα υποχρεώσουν όλους να έχουν μία ταυτότητα που θα λέει αν είσαι δότης οργ. ή όχι!!!! :? ....εγώ πάντως είμαι κατά γιατί ναι μεν βοηθάς κάποιον από την άλλη, όμως, είναι σαν να δολοφονείς κάποιον άλλον και προσωπικά αν πρόκειτε για τον εαυτό μου ή για κάποιον δικό μου θα ήθελα να το παλέψει μέχρι τελευταία στιγμή!!! :!:

όσο για τον Τσολιά και εγώ είμαι από τους αφελείς που πίστεψαν ότι δάκρυσε με τα αίσχη.....μάλλον παρακαλούσε πότε να τελειώσει η σκοπιά του για να φύγει και να αναπνεύσει καθαρό αέρα!!!! :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...