Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου-Νο46-Εδώ οι τοκετοί εξπρές!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Νατασούλαααα ευχαριστώ πάαααρα πολύ ρε....Αμφιβάλλω αν θα προλάβω να μαζέψω τα απαιτούμενα δικαιολογητικά.... :?:?:?:?:?:?:?

Έχει πολύ τρέξιμο.....

Επίσης, υπάρχουν περίπτωση να μας πάρουν μέσω ΕΣΠΑ;;;;;Βάσει κριτηρίων μοριοδότησης δεν έχω πολλές πιθανότητες.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι μου έχεις δίκιο...Έχει ανοιχτεί, αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να με ενδιαφέρει.... :roll::roll::oops::oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νατασούλαααα τελικά ξέρεις κι εσύ τα πάντα σαν την Αρτζι....Μα να υπάρχει σαιτ που πουλάει μανό Essie και να μην το ξέρω;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o Μόνο με Essie βάφω τα νύχια μου.... :D:D:D:D:D

Αλλά τα αγοράζω από το κομμωτήριοοοο....Δεν υπάρχουν καλύτερα από αυτά....Πάρτε τη βάση, το στεγνωτικό....Δεν υπάρχει...Θεϊκό...Σε ενα λεπτό έχουν στεγνώσει τα νύχια και δε χαλάνε με τίποτα... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Γωγώ 17,50ευρώ???? :o:o:o:o:o:shock::shock::shock:

αποφάσισα: θα κάνω τα νύχια των ποδιών!!!! :roll::roll::roll:

έχετε παρατηρήσει ότι στην ελληνική γλώσσα χρησιμοποιούμαι την λέξη "δάχτυλο" και για τα χέρια και για τα πόδια?....ενώ σε άλλες γλώσσες υπάρχει άλλη λέξη!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

σήμερα είμαι στη δουλειά αλλά θέλω να φύγω δε μπορώ να κάτσω

εδώ ο κόσμος καίγεται :(

είμαι καλά δεν έχω πυρετό σήμερα

Γωγώ πάει βάση εισοδήματος το πρόγραμμα..

Σήμερα κανονικά πρέπει να βγάλουμε τις ελληνικές σημαίες στα μπαλκόνια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι η αλήθεια είναι ότι είναι πανάκριβο, αλλά διαρκεί πάαααααααααρα πολύ και έχει εκπληκτικό αποτέλεσμα.....Εγώ το δικό μου το έχω κανα χρόνο και το χρησιμοποιώ συνέχεια... ;););)

Η αλήθεια είναι βέβαια ότι μου το είχε κάνει δώρο οι νονοί της Ιως που έχουν κομμωτήριο δικό τους και τα πουλάνε.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανούλες!

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση! :x Έχετε απόλυτο δίκιο, αλλά είναι που ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες απ' το σπίτι :( και βασικά νιώθω πολύ κουρασμένη, για να τις ετοιμάσω και τις δύο και να βγω έξω μόνη μου. Θα το προσπαθήσω όμως, το υπόσχομαι!!! Ελπίζω ότι περνώντας οι μέρες, θα βρούμε και καλύτερα τους ρυθμούς μας και όλα θα είναι πιο εύκολα!

Αργυρούλα... πέθανα στο γέλιο με την βροντερή φωνή σου!!! Παραδίνομαι!!! ΘΑ ΒΓΩ!!! :lol::lol::lol:

Νατασούλι, δεν έχω ιδέα περί υπερτονίας! Τι σε κάνει να το υποψιάζεσαι; :( Είμαι σίγουρη ότι τα προσκλητήρια θα γίνουν τέλεια!!! :D Με το καλόοοοο!!! Κοντεύει η βάφτιση;

Γωγούλι, τα θερμά μου συγχαρητήρια για τον δημόσιο θηλασμό!!!!!!! :D Είμαστε μαζί σου!!!!!!!!! :D

Δεν γράφω άλλα, με καλούν οι τσούπρες!!!

Σας φιλώ ΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα... πέθανα στο γέλιο με την βροντερή φωνή σου!!! Παραδίνομαι!!! ΘΑ ΒΓΩ!!! :lol::lol::lol: .....

και πού να με ακούσεις να φωνάζω στην πραγματικότητα!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ δεν θέλει πολλά διακοιλογητικά

1)Αντίγραφο ταυτότητας

2)Εκκαθαριστικό

3)Πιστοποιητικό οικ. κατάστασης

4)Αντίγραφο έναρξης επιτηδεύματος και βεβαίωσης περί μή παύσης

Συμπληρώνεις και την αίτηση και τα στέλνεις

Για την επιλογή έχω πολλές αμφιβολίες ιδίως στους δημοτικούς δεν ξέρω τι παίζει. Το μόνο σίγουρα είναι ότι οι δημοτικοί θέλουν να καλυφθούν όλες οι θέσεις μέσω ΕΣΠΑ γιατί παίρνουν περισσότερα χρήματα

Την βάση δεν την έχω δοκιμάσει αλλά αφού λές ότι έιναι τόσο καλή θα την δοκιμάσω την επόμενη φορά

Καλημέρα Δήμητρα Μαρία και Παναγιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα τη δινω με συριγγα την ωρα που πινει το γαλα αλλα φτυνει τη μιση.. :roll: η χωρις γαλα και της κλεινω τη μυτη για να καταπιει οσο το δυνατο περισσοτερη...πολυ ταλαιπωρια το μωρο.. :(

Ρε παιδια εγω ξερω οτι τα μωρα καθονται καλα στο κωλο τους μετα τον 6ο...ετσι μαθαμε τα οροσημα στη σχολη... :roll:

Γωγω εσεις νομιζω εχετε υψηλα εισοδηματα(για τα κριτηρια τους) και δε ξερω αν τη παρουν μεσω ΕΣΠΑ..κανε τα ομως τα χαρτια γιατι ποτε δε ξερεις! ;)

Κι εγω θα σου ελεγα να μη κοψεις τιποτα απο τη διατροφη προς το παρον...ασε λιγες μερες κι αν συνεχιστει βλεπεις..γιατι μπορει να κοψεις κατι και να σταματησουν οι βλενες και το χρωμα αυτο τις επομενες μερες,αλλα στην ουσια να μην ειναι λογω της διαιτας απλα να συνεπεσε! καταλαβες ετσι που τα ειπα ή μπαρμπουτσαλα γραφω τοση ωρα;;;; :lol::lol::lol:

Μιτσακι κι εμενα αυτο ηταν(και ειναι) το προβλημα μου...πολυ κουρασμενη για να ετοιμασω και τους 2 και να βγω...ασε που μεχρι να αρμεχτω,να τη ταισω, να τους ντυσω,να ντυθω και να φυγουμε, εχει ερθει παλι η ωρα να ξανααρμεχτω κτλ κτλ.... :roll:

Αργυ δηλαδη πως λενε τα δαχτυλα του χεριου και πως του ποδιου;;;στα αγγλικα πχ φιγκερ δε λενε και τα δυο;;;

Νενη! :-*

Χρυσα αμαν βρε αδερφακι μου με αυτο το 6 το πρωι...μα το γαλα θα μοιρασει τοσο πρωι ο Φοφος;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένάκι έκατσε στο πωπό;;; Γιούπι!!!!!!!!!! Εμένα ακόμη.... Θέλει να είναι όρθια μόνο.....

Άσε που υποψιάζομαι πως έχει κάποια υπερτονία.......

Θυμάμαι η Ε κάθησε 5 μηνών και η μπουμπού κοντεύει 6 και ακόμη δεν κάθεται καλά χωρίς στήριγμα.

Αχ καλή μου δε νμίζω πως ήταν το κρασί...... Τί άλλο έφαγες;;;;; Γράφε τα ....

Παναγιώτα μου εσένα ξέχασα...... :oops::oops::oops::oops:

Εγώ δεν κατ'αλαβα τι έγραψες γιοα το ράντζο αλλά.............. ό,τι πεις!!! Εγώ μαζί σου είμαι!!!!!!! :lol::lol::lol:

Αι μωρη μουρλεγκο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλα ρε.. γιατι υπερτονια;;;

Χθες ειχα παει στην παιδ. Το γαμπρουδακι σου ειναι 8,5 κιλα και 73 ποντους.

Μου ειπε 8 μηνων θα κατσει και να μην αγχωνομαι!!!!

Τωρα γυρναει μονο πλαι και κοιμαται και στο πλαι...και αυτες τις μερες παλευει το μπρουμυτο-ανασκελο!!!!

Λενακι συγχαρητηρια στο Γιωργη!!!

Αργυρουλα και εγω τη συμβατικη βαφη κανω. :lol::lol::lol:

Επισης βαλε για 2 εβδομαδες τεχβητα νυχια για να μακρυνουν τα απο μεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι τωρα που ειδα που σου ελεγε η Νενη για το εμβολιο ξαναθυμηθηκα οτι δε σου απαντησα.. :oops:

Εγω θα σου ελεγα κατηγορηματικα ΟΧΙ!!!! Η ανιψια μου το εκανε 2 χρονων και ρημαχτηκε το παιδι!!!! :o Ηταν ολο το χειμωνα αρρωστη!!! κι απο τοτε αρρωσταινε και πιο συχνα!!!

Ειναι μεγαλη πατατα αυτο το εμβολιο!! :evil::evil::evil::evil: και πραγματικα απορω με τους παιδιατρους που λενε σε μικρα παιδια να το κανουν!!!! εφοσον για το μονο που προστατευουν(κι αυτο δεν ειναι σιγουρο) ειναι η γριπη(καποιες μορφες) κι οχι οι δεκαδες ιωσεις που παιρναει ενα παιδι ειδιακ οταν παει σχολειο!!! :evil::evil::evil:

Ρε κοριτσια εγω λεω να το κανουμε οικογενειακως(εκτος μπεμπη)!!!Χαζα σκεφτομαι;;

Αργυ φορα αυτα με τα οποια αισθανεσαι ΕΣΥ καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσακι μου μην αγχωνεσαι βρε!!!Σιγα σιγα οπως σου επε η Αργυρω...

Αν και κοριτσια εγω να σας πω την αληθεια ημουνα απιστευτα εξαντλημενη...το εξω με μαρανε... :?:?

μην ακους εσυ Μητσακι... :D:D:D

Παω να τηλ τη Θου.

Να θυμηθω και λιγο τα νιατα μου!!!

http://www.youtube.com/watch?v=iZSNB9laVwQ

Δουλεια και σπιτι..σπιτι και δουλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθααααα

εφτιαξα την αιτηση στο εσπα(πηγα απο εκει)

ειναι σωστη πηρα και αριθμο πρωτοκολου και ειμαστε κομπλε

τωρα περιμενουμε στις 22 του μηνα τα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ο μικρος σημερα απο της 6:00 ξυπνιος και η Ε. απο της 7:00! Απο τοτε που σταματησε να κοιμαται με τον μπαμπα της ξυπναει πολυ νωρις :twisted:

Αργι το καροτσι το αφηναμε παντα κατω απο τις σκαλες και μονο αν κατεβαινες στο υπογειο το εβλεπες. Απο την εισοδο δεν φαινεται γιαυτο λεω το πηρε καποιος απο την πολυκατοικια. Μονο καποιος που ηξερε οτι ειναι εκει μπορουσε να το κανει. Στην πολυκατοικια μονο ο Hausmeister εχει ενα κοριτσακι λιγο πιο μικρο απο την Ε. ολοι οι αλλοι ειναι παππουδες. Εν το μεταξυ απο την μερα που ηρθαμε μας εχει βαλει στο ματι και γιαυτο τον υποψιαζομαι. Σημειωμα ετοιμαζω σημερα να κολλησω κατω.

Νατασα εχει η πεθερα μου το καλοκαιρινο που πηρα στην Ε. ευτυχως σε σκουρο μπλε και αυτο και θα παρω εκεινο τωρα που εκοψε η Ε. το καροτσι.

Μιτσακι μου γλυκο ποσο μα ποσο σε νιωθω! Ακριβως ετσι ημουν και εγω και αν και δεν βοηθουσε ο καιρος εδω τα εντυνα σιγα σιγα και βγαιναμε βολτες. Βεβαια ακομα δεν συνηλθα αλλα το παλευω. Βλεπω διαφορα στην ψυχολογια μου καθε φορα που βγαινουμε εξω. Προσπαθησε να βγεις και εσυ οσο μπορεις.. :YMHUG::YMHUG::x

Μαρακι καλυτερα σημερα?

Σισσακι ουτε εγω θα το κανω στα μικρα το εμβολιο. Βλεπω την πεθερα μου που το κανει και ειναι ολη την χρονια αρρωστη.

Σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου! Χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωω Λενακι να τον χαιρεσαι!!! :x:x:x

Ο χαουζ μαστερ ειναι ο ιδιοκτητης?? Και τι να το εκανε;;;Να το πουλησε;;;αφου να το χρησινοποιησει δε μπορει.Θα τον δειτε.

Χρονια πολλα και στον Π. της Βικυς!!!Να τον χαιρεσαι και εσυ κοριτσακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα!

Παναγιωτα τι ωραιο τραγουδι ειναι αυτο!

με εφτιαξες!

Νατασα μη σε πιανει αγχος για τη μικρη!

ειπαμε η Μ-Ι μπουσουλουσε σα τη φωκια,

καθησε στο πωπω 9 μηνων και αφου τη βαζαμε εμεις και οχι για πολυ.....εγερνε

σηκωθηκε 15 μηνων και περπατησε 18,5 μηνων!

το θεμα με την αλλεργια ειναι αρκετα σοβαρο αλλα μαθαινουμε να ζουμε εμ αυτο!

παω να κανω γενικη στο μπανιο...

σημερα γιορταζει ο αντρουλης μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα ευχαριστω! Σκεφτομαι οτι μπορει να το πεταξε ετσι απλα για να μας την σπασει. Ειναι ο υπευθυνος για ολες τις δουλειες τις πολυκατοικιας. Κουρεμα γρασιδι-καθαριοτητα-καθαρισμος χιονων κτλ.

Βικυ να τον χαιρεσαι! Πετρο η Παυλο τον λενε? Εμενα Παυλο! :)

Τοσες πολλες αλλεργιες ε? Να μην ρωτησω που εχει ε? Φανταζομαι ειναι πολλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικουλι να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!! να ειστε παντα αγαπημενοι!!!!!

λενακι να χαιρεσαι και εσυ τον δικο σου!!!!

Νατασουλα εχει δικιο..ελεγα να θυμιθω να σου πω και το ξεχνουσα..λοιπον η υδρονεφρωση ειναι οπως παντα στο + 0.4 διλαδη παραμενει ελαυριας μορφης...

Σημερα πηγαμε στην παιδιατρο για το τελευταιο εμβολιο και το συζητησα παλη μαζι της και ειπε πως θα κανουμε υπερυχο μολις γεννηθει και θα το παρακολουθουμε ανα μηνα μεχρι να γινει περιπου 6 μηνων..λεςει μεχρι τωτε λογικα θα εχει φυγει τελειως..αλλα μου ειπε επισης να μετραω τακτηκα τον πηρετο του και αν τον δω να ανεβαινει στο ασχετο πρωτα να μαζευω ουρα για καλλιεργεια και αμεσως να της τον φερω και να την παιρνω τηλ. οτι ωρα και να ειναι. Επισης αμα δω το νινι να μη τρωει καλα επισης να την παιρνω τηλ γιατι αμα κανει ουρολοιμωξη ειναι επικυνδινη σ ετετοια ηλικια να κανει μονιμη βλαβη στα νεφρα μεχρι να το παρουμε χαμπαρι...

λεει οτι σαν γιατρος δεν νομιζει να εχουμε τετοιες ιστοριες αφου το υγρο ειναι ελαχιστο...αλλα ποτε δεν ξερεις..και φυσικα τωρα δεν ξερεις και γιατι ειναι ετσι..οποτε περιμενουμε.

Ειδε και τον Φοφο..εντυπωσιαστηκε απο την προοδο που κανει στην Ομιλια, υψος βαρος δεν πηραμε για τη διατροφη μου ειπε να κανω οτι κανω και να μην τον πιεζω ποτε να φαει..ε δεν τον πιεζω καθολο..δε θελει..μη θελει..και μου ειπε πως τωρα θα αρχισει να κανει και διαλογη φαγητων- ηδη κανει- ..τη ρωτησ ακαι για το νερο..της λεω πινει πολυ σηγουρα 1 με 1,5 λητρο..και πως να κανω εκπαιδευση τουαλετας οταν συνεχεια κατουραει..μου λεει αστον να πινει καλο ειναι καθαριζουν τα νεφρα..αλλα με το γιογιο τι κανω;;;..σημερα παλη τον αφισα για 1 ωρα τσιτσιδο μονο με ενα φανελακι και σορτσακι..ε κατουρησε το μισο δοματιο..δεν του αρεσε κι'ολας που κατουρησ εκαι το ποδι του...κακα φυσικα εκανε μολις τον εβαλα πανα...γκρρρρρ

Κατι ακομα ηθελα να πω αλλα κουραστηκα..μετα την γιατρο πηγαμε και στο παρκο να τρεξει λιγακι- ευτυχως δεν εχει κοσμο τετοια ωρα και ειμαι ισυχη...μετα τον κινηγουσα μεχρι το σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα 0,4 είναι πολύ μικρή πιθανό να εξαφανιστεί και μέχρι να γεννηθεί γιαυτό και κάνουν υπέρηχο μόλις γεννιέται το παιδί. Αν υπάρχει ακολουθείς τις συμβουλές που σου είπε η παιδίατρος εμένα μου είχαν πεί ότι αν δεν είναι ανατομικό το πρόβλημα θα εξαφανιστεί μέχρι των 6ο μήνα.

Με την εκπαίδευση δεν έχεις πολλές επιλογές, ή θα το πάρεις απόφαση ότι τον 1ο καιρό θα κατουράει συνέχεια όπου βρεί ή θα την αναβάλεις για αργότερα. Αναλόγω τις αντοχές που έχεις. Εγώ πάντως ετοιμόγενη δεν θα ξεκινούσα τέτοια προσπάθεια. Άλλωστε εσύ δεν έχεις πρόβλημα με τον παιδικό βρεφονηπιακό θα πάει οπότε και πάνα να φοράει δεν πειράζει.

Βίκυ και Λενάκι να χαίρεσται τους άντρες σας.

Παναγιώτα γιατί θέλεις να κάνετε το εμβόλιο? Εγώ δεν έχω σκεφτεί ποτέ να το κάνω

Τόνια δοκίμασε μέσα σε λίγο γάλα μήπως και την πιεί πιο εύκολα

Κι εγώ κατέθεσα σήμερα τα χαρτιά για τον παιδικό

Άντε καλή μας επιτυχία :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...