Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Νάσια τώρα που θα πάρει η δεύτερη κόρη το όνομα λες να αλλάξει η γλυκια πεθερούλα σου.

:lol::lol::lol: Πολύ γλυκιά, τί να σου πώ....πετιμέζιιιιιι!!!!!!! Που θα πάτε διακοπές?????? Τί καλά....εμείς δεν θα πάμε πουθενά, ο άντρας μου θα δουλεύει μέχρι Οκτώβριο στο ξενοδοχείο...άσε που δεν υπάρχει και φράγκο για διακοπές!!!!!! Πεθύμησα την Σαντορίνη (μια που την ανέφερα πριν) που είχαμε πάει πριν αρραβωνιαστούμε.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαζευτηκαμε παλι εε? :D

κατερινα σε μαγαζι με ρουχα ειμαι :)

κατερινακι (νουμερο 2, καγκουροο!) καλως ηρθες :) να χαιρεσαι την μπουμπουκα σου

και με το καλο να ερθουν υγιεστατα τα διδυμακια σας :D μα τι χαρααα με ενα σμπάρο 2 τριγωνια :lol:

ελα βρε αννα μαρια σας κανει κολπα!? β'επιπεδου εχεις κλεισει?

τοτε θα το δειτε σιγουρα! :D

Νασια μου με το καλο να υποδεχτεις την φιλεναδα σου,καλα να περασετε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ Μαρία μου.....έχω να τους δω από τον Σεπτέμβριο που είχαν έρθει για τον θρησκευτικό μου γάμο και την βάφτιση της Μαρίας μου αλλά την επόμενη έφυγαν και δεν πρόλαβα να τους χαρώ λίγο!!! Να δούμε πότε θα έρθει και η αδερφή της που είναι η καλύτερή μου φίλη και κουμπάρα μου (την πάντρεψα και της βάφτισα την κόρη.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Βλεπω μια ομορφη παρεα εχετε μαζευτει.

Θα ηθελα να ρωτησω την Μαρια που περιμενει το τριτο της παιδακι εαν ειναι ευκολο με τα παιδια. Σε ρωταω επειδη καπου στο μυαλο μου σκεφτομαι να κανω και εγω το τριτο, μακαρι να ειναι κοριτσακι. Ο μεγαλος ξεκινησε σχολειο; Ο δικος μου τελειωσε την 2α δημοτικου.

Κατερινα με το καλο να γεννησεις τα δυδιμακια σου!!

Αννα Μαρια αυτο με το φυλο το περασα εγω στο πρωτο μου παιδι. Τελικα στο Β επιπεδου μου ειπαν οτι ειναι αγορι. Υγιεστατο να ειναι το μωρακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γεωργιααα :D

να χαιρεσαι τα αγορακια σου και αμα επιιθυμεις και τριτο ευχομαι να σας αξιωσει

ο Θεος να γινετε για 3η φορα γονεις!

εγω τα πραγματα δεν τα βλεπω πολυ δυσκολα ουσιαστικα τωρα πια ο μεγαλος μου θα παει

2α δημοτικου, εχει γινει αρκετα ανεξαρτητος, η μικρη μου κοντευει τα 2 και ετσι

θα μεγαλωσουν μαζι με τον μικρουλι που ερχετε! η μονη κουραση ερχεται απο τις αναγκες της μικρης

αλλα με λιγη βοηθεια ολα τα καταφερνουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ γύρισα κατάκοπη και με ζαλάδα απ' το σχολείο. Σας έλεγα απ' το μεσημέρι ότι νυστάζω. Πάμε στο σχολείο, κι αρχίζουμε με μια συνάδελφο να ετοιμάζουμε τα βιβλία που θα δοθούν ως βραβεία σε διάφορους μαθητές. Κουράστηκα, ζαλίστηκα, μισοξαπλώνω στην πολυθρόνα μου. Μου μισο-περνάει, συνεχίζουμε με τα βιβλία. Μετά με πιάνει τρομερή ζαλάδα. Ξαπλώνω στην πολυθρόνα μου, και δεν μπορούσα να κουνηθώ. Λέω στον Βοηθό Διευθυντή που είναι ο οδηγός μας, να πει στη Διευθύντρια (που έρχεται μαζί μας) να φύγουμε εμείς, και να έρθει αυτή μετά με άλλον. Αυτή φαίνεται δεν ήθελε να έρθει με τον άλλο και του λέει "σε ένα λεπτό τελειώνω και φεύγουμε". Το ένα λεπτό έγινε τέταρτο, και τελικά έφυγα εγώ με τον άλλο, κι όπως πήγαινα να μπω στο αμάξι, με κυνηγούσε για να μου πει διάφορα για τη γιορτή. Έλεος πια, ίχνος ευαισθησίας; Να της λέμε ότι ζαλίζομαι φρικτά, κι όχι μόνο να μη ξεκολλάει να φύγουμε, αλλά να με κυνηγά και για δουλειά; Τέσσερις μέρες έμειναν και δεν περνάνε με τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Εγώ γύρισα κατάκοπη και με ζαλάδα απ' το σχολείο. Σας έλεγα απ' το μεσημέρι ότι νυστάζω. Πάμε στο σχολείο, κι αρχίζουμε με μια συνάδελφο να ετοιμάζουμε τα βιβλία που θα δοθούν ως βραβεία σε διάφορους μαθητές. Κουράστηκα, ζαλίστηκα, μισοξαπλώνω στην πολυθρόνα μου. Μου μισο-περνάει, συνεχίζουμε με τα βιβλία. Μετά με πιάνει τρομερή ζαλάδα. Ξαπλώνω στην πολυθρόνα μου, και δεν μπορούσα να κουνηθώ. Λέω στον Βοηθό Διευθυντή που είναι ο οδηγός μας, να πει στη Διευθύντρια (που έρχεται μαζί μας) να φύγουμε εμείς, και να έρθει αυτή μετά με άλλον. Αυτή φαίνεται δεν ήθελε να έρθει με τον άλλο και του λέει "σε ένα λεπτό τελειώνω και φεύγουμε". Το ένα λεπτό έγινε τέταρτο, και τελικά έφυγα εγώ με τον άλλο, κι όπως πήγαινα να μπω στο αμάξι, με κυνηγούσε για να μου πει διάφορα για τη γιορτή. Έλεος πια, ίχνος ευαισθησίας; Να της λέμε ότι ζαλίζομαι φρικτά, κι όχι μόνο να μη ξεκολλάει να φύγουμε, αλλά να με κυνηγά και για δουλειά; Τέσσερις μέρες έμειναν και δεν περνάνε με τίποτα...

ποιος την εχασε την ευαισθησια αννα μαρια μου για να την βρει αυτη?????ευχομαι τωρα να εισαι καλα!ενα φιλακι στην κοιλιτσα :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* απο μενα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !!!

Σήμερα ήταν μία πολύ κουραστική μέρα γιατί 1) Ο Πάνος γκρίνιαζε συνέχεια :?:?:? , 2)μου έβαλαν την ταπετσαρία, 3) Είχα σούπερ μάρκετ, 4) έκανα φασίνα γιατί το σπίτι είχε γίνει σκατά :evil::evil: , 5)την έλεγα συνέχεια στον άντρα μου από τα νεύρα μου και στο τέλος τσακωθήκαμε :evil::evil: ..Τι άλλο θέλει ένας άνθρωπος για μια υπέροχη μέρα :lol::lol::lol::lol: ;;;; Κατά τ' άλλα πολλή ζέστη :?:? ...

Νάσια μου πολύ γέλασα που κοιμήθηκε πρώτα ο άντρας σου αλλά στεναχωρήθηκα που το κοριτσάκι σου έπεσε :(:(:( ..Εντάξει είναι τώρα τα σαρκώδη χειλάκια της;;;;;;

Κάλλη μου θα είχα φρικάρει με αυτό που έπαθες :?:?:? ..Όλα εντάξει τώρα;; Τα ξεβούλωσαν ή τη χρειάστηκες τελικά τη βαρκούλα :lol::lol::lol: ;;;;;Σήμερα κοιμήθηκες νωρίς;;; Είπα κι εγώ ότι θα σε πετύχω...

Μαρία τι μαγαζί έχετε;;; Εσύ το κρατάς;;;

Γεια σας Μαράκι 24 και beboulino!!! Aλήθεια Μαράκι 24 είσαι 24 χρονών;;;;; :shock::shock::shock:

Άννα Μαρία το Αύγουστος είναι πολύ αστείο όνομα πραγματικά. Δεν είναι από το Αυγουστίνος. Αύγουστο τον βάφτισαν τον πεθερό μου. Πάντως ούτε το Αυγουστίνος μου αρέσει :ymsick::ymsick::ymsick: ..Θέλει να σας κάνει έκπληξη το μπεμπάκι;;;Λογικά στον επόμενο υπέρηχο θα μάθετε και φύλο ;););).Η διευθύντρια πολύ γαϊδούρα.Τι διδάσκεις;;;;

Γεια σου Αθανασία! Τι κάνει η όμορφη Σαντορίνη;; Σε ποιο μέρος μένεις;;;

Καλώς ήρθες Κατερίνα (Kangaroo)!!!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου!!!!Για δεύτερο πήγαινες και θα έχεις 3 ε;;; Πώς σου φάνηκε;;;

Γεια σου Κατερίνα! Τι κάνουν τα αντράκια σου;;;;

Γεια σου Georgi79! Τόσο μικρούλι το μωράκι σου και σκέφτεσαι για τρίτο;;; Μπράβο κοπέλα μου! Ο δικός μου είναι 27 μηνών και ακόμα δεν το έχω πάρει απόφαση για δεύτερο....Να σου ζήσουν!

Αυτά και για σήμερα! Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...Τι κάνετε???

Ανθή μου όταν είχα γραφτεί στο μαμμυ ήμουν 24!! Τον επόμενο μήνα κλείνω τα 26!! Μεγάλωσα :D:D

Καλό Σ/Κ σε όλες και καλά να περάσετε ότι κι αν κάνετε...Εμενα το προγραμμα έχει βολτίτσες αυτή τη φορά!! Το δικαιούμαι μετά από μια βδομάδα κλεισούρα ε??? Αύριο μπάινω και στον μήνα μου επιτέλους!!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Που ειστε?

Εχω ξυπνησει εγω και ο μικρος και παιζει τωρα μ ενα παιχνιδακι και ειπα να μπω οσο προλαβω...Οαντρας μου με τον μεγαλο κοιμουνται.Οταν ξυπνησουν λεμε να παμε για μπανακι ...Το βραδυ εχουμε και γαμο....θα τα αφησω στην μαμα μου να ξεσκασουμε λιγο :D:D:D

Georgi γεια σου.Να χαιρεσαι τα αγορακια σου,και εγω 2 αγορια εχω...και καποια στιγμη λεω να κανω ενα τριτο....κοριτσι :lol::lol::lol:

Ανθη μου πως εισαι σημερα?

Μαρακι καλημερα,μικρουλα εισαι ε?εγω ειμαι 31...αντε εφτασε ο καιρος,εχεις αγχος?

Καλημερα σε ολες τις υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουρτσούδια!!!!!!

Τί κάνετε?????? Εγώ ξύπνησα πρωί πρωί ορεξάτη για δουλειές....μα τί με πιάνει πάντα στην εγκυμοσύνη με την καθαριότητα!!!! Εντάξει, πάντα ήμουν ψείρας με τις δουλειές αλλά τόσο πολύ πιά καταντάει αηδία....όλη μέρα με μια χλωρίνη στο χέρι είμαι....είμαι σίγουρη ότι η πρώτη ανάμνηση της μπέμπας μόλις γεννηθεί θα είναι η μυρωδιά της χλωρίνης και του dettol παρά η μυρωδιά της μανούλας :lol:

Εχθές σάπισα στον ύπνο...από τις 10 έπεσα για ύπνο, ούτε το EZEL δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω......

Σήμερα ήταν μία πολύ κουραστική μέρα γιατί 1) Ο Πάνος γκρίνιαζε συνέχεια , 2)μου έβαλαν την ταπετσαρία, 3) Είχα σούπερ μάρκετ, 4) έκανα φασίνα γιατί το σπίτι είχε γίνει σκατά , 5)την έλεγα συνέχεια στον άντρα μου από τα νεύρα μου και στο τέλος τσακωθήκαμε ..Τι άλλο θέλει ένας άνθρωπος για μια υπέροχη μέρα ;;;; Κατά τ' άλλα πολλή ζέστη

Ωραία περνάς κι εσύ :shock: εμένα όλες οι μέρες μου είναι έτσι Ανθή μου... μια χαρά είναι τώρα τα χειλάκια της κόρης μου, σ' ευχαριστώ που ρωτάς! Άντε βάλε μπρός για το δεύτερο.....ο Πάνος δεν ζητάει αδερφάκι????? Εμένα ο άντρας μου ήδη συζητάει για τρίτο...του λέω πας καλά άνθρωπε, να γεννηθεί με το καλό η μπέμπα πρώτα και βλέπουμε...άσε που και ηλικιακά δεν με παίρνει για τρίτο (είμαι 36 :(( )

Κάλλι μου τί έγινε τελικά με την πλημμύρα?????? Βαρκούλες στο Αιγαίο ή το γλιτώσατε?????? Τί ταλαιπωρία!!!!!

Άννα Μαρία μου αίσχος πια η διευθύντρια.......ναι με ακούτε? ο σπαζοκλαμπάνιας είμαι!!!!! Κάτι τέτοιο μου θυμίζει......

Μαράκι24 έφτασε ο καιρός ε? Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!!!!! Να πας βολτίτσα και να την ευχαριστηθείς....

Elisa καλημέρα!!! 31 ε???? Κι εσύ μικρούλα είσαι κι έχεις ήδη δύο παιδάκια...μπράβο!!!

Πολύ ζέστη και σήμερα.....πωπω δεν την αντέχω καθόλου!!!! Πάω να φάω κάτι (τί λιγούρα!!!!) και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εγώ πάλι δεν κοιμήθηκα καλά και ζαλίζομαι. Αν τα καταφέρω, μπορεί να την πέσω και το μεσημέρι, παρ' όλο που δυσκολεύομαι γενικά με τον ύπνο...

Ανθή, για φιλόλογο με διόρισαν, άσχετα είναι τα πτυχία μου, τώρα πώς γίνεται η Αρχαιολογία να θεωρείται φιλολογία, μόνο αυτοί το ξέρουν.

Έχουν αρχίσει και οι μεγάλες ζέστες, ευτυχώς εδώ που κάθομαι φυσάει, αλλά για να καταλάβετε, χτες φυσούσε τόσο πολύ που κρύωσα! Τώρα είναι απλά υποφερτά... Να δούμε μέχρι πού θα πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

Αννα Μαρια μου μηπως εχεις χαμηλο σιδηρο και ζαλιζεσαι,παιρνεις συμπληρωματα σιδηρο,για κανε ενα τηλεφωνακι στον γιατρο σου,να πινεις πολλα υγρα και να ξεκουραζεσαι,λογικο ειναι να μην μπορεις να κοιμηθεις με τη ζεστη τουλαχιστον να ξαπλωνεις λιγο,σε καταλαβαινω απολυτα να φανταστεις τον δευτερο μου τον γεννησα 14 Αυγουστου και ειχε κατι καυσωνες ασε εφαγα πολυ ζεστη δεν ηξερα τι μου εφταιγε

Νασια μου δεν σε πηραν δα και τα χρονια αλλες κανουν τα πρωτα τους παιδια σε μεγαλυτερη ηλικια απο εσενα,τι σε επιασε με τις δουλεις και εσενα μαυτη τη ζεστη ξεκουρασου λιγο

Ανθη μου μια χαρα ειναι τα ζουζουνια μου με τρελενουν,τελειωσες με την ανακαινηση;οσο για τη την γκρινια υπομονη σκεψου εμενα που εχω τρια να γκρινιαζουν και παρε κουραγιο ;):o

Maraki24 με το καλο κοπελα μου,τουλαχιστον θα γλιτωσεις τις πολλες ζεστες

elisa και εγω για κοριτσι ελεγα το τριτο μου αλλα μου βγηκε αγορι,και ειμαι σιγουρη οτι και για 4ο να παω παλι αγορι θα ειναι,γερα μωρε να ειναι και τα αλλα ειναι περριτα συμφωνεις; να περασετε καλα στο γαμο!!!

Καλη μου τι εγινε με τα νερα ξεμπερδεψατε;;με τον υπνο σου τι εγινε;κοιμηθηκες καλα;;

Μαρια μαγαζι με ρουχα;δικο σας ειναι;;δουλευα και εγω παλια σε μαγαζι με ρουχα για 6 χρονια και ειχε πολλη κουραση να προσεχεις στην κατασταση σου

τι τρωτε σημερα εμεις θα φαμε στην πεθερα μου ψαρια και δεν εχω μαγειρεμα ευτυχως

πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!

Άννα Μαρία μου υπομονή.... Πάλι καλά που δεν δίνετε και τα .....αρίων του Λαζόπουλου :lol: Όσο για τη διευθύντρια έπρεπε να της κάνεις της γαϊδούρας έναν εμετό να δεις για πότε θα το καταλάβαινε =))=))

Νάσια μου άσε αυτός ο Πύργος με ξεμυάλισε και παντρεύτηκα βλέπεις ο αντρούλης μου είναι Πυργιανός... Άντε έλα να κάνουμε παρεούλα ;) !!! Όσο για τις πεθερές τι να πω? Εμένα η δικιά μου μόλις πρωτοείδε το παιδί άρχισε τα κουφά... ''ΑΧ ΚΑΛΕ ΊΔΙΟΣ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΟΥ (ο άντρας μου) ΕΙΝΑΙ, ΚΟΙΤΑ ΚΑΛΕ (έλεγε στην κουνιάδα μου) ΕΧΕΙ ΤΗ ΜΥΤΗ ΤΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ, ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΟΥ ΠΡΟΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ'' κι άλλες τέτοιες μ@@..ιες... Μέχρι που τα πήρα κι εγώ και της λέω: ''ΤΑ ....ΊΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΈΙΔΑΤΕ? ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΕΊΝΑΙ!!!!! =))=))=))=))=)) Φυσικά δε ξαναείπε τίποτα....

Αααα κι όσο για τα 36 σου χρόνια μην ακούω κουφά, υπάρχουν γυναίκες που τότε αρχίζουν να σκεφτονται για το 1ο τους παιδί :-?:-?:-?:-?

Κατερινάκι καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Να σου ζήσει η Αγγελικούλα σου και με το καλό να πάρεις στην αγκαλίτσα σου και τα διδυμάκια σου!!!

Κατερίνα μου (ΚΑ1) οι δουλειές κορίτσι μου δε τελειώνουν ποτέ, γι αυτό κάποιες φορές κλείνω τα ματάκια ;;);;);;);;) Ωραία ακούγεται η μακαρονάδα σου!!!!

Μarie μου έχεις απόλυτο δίκιο για τα 3 παιδάκια, τελικά η διαφορά ηλικίας παίζει πολύ μεγάλο ρόλο...

Georgia αφού το σκέφτεσαι ήδη το 3ο παιδάκι σημαίνει ότι το θέλεις, οπότε... Σίγουρα θα υπάρξουν δυσκολίες, όμως είναι κάτι εύκολο στη ζωή μας :?:?:?

Ανθούλα μου μένω Φηροστεφάνι αλλά όχι από την πλευρά της καλντέρας από την άλλη, βλέπω αεροδρόμιο, παραλίες κτλ...

Μαράκι 24, άντε καλές βολτούλες, τώρα μάλλον θα τις βαρεθείς αφου θα ξεποδαριαστείς για να γεννήσεις!!! @-)@-)@-)

Ελιζα, Νίκη, Κάλη εσείς τι κάνετε?

Συγνώμη για την τεράστια απάντηση αλλά είστε τόσες πολλές.... Κορίτσια εγώ ανυπομονώ να κάνω τεστάκι αύριο το πρωί, μήπως κι έχω κανένα σποράκι στην κοιλίτσα..... :ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ναι, έχω χαμηλό σίδηρο, επειδή έχω αναιμία. Παίρνω σίδηρο και φυλλικό οξύ από την αρχή της εγκυμοσύνης και θα το συνεχίσω μέχρι το τέλος. Οι ζαλάδες που έχω είναι απ' την έλλειψη ύπνου, το καταλαβαίνω. Ελπίζω να στρώσει κάπως, γιατί με εκνευρίζει πολύ αυτό το πράγμα, να ξυπνάω απ' τις οκτώμιση και να μην μπορώ να ξανακοιμηθώ.

Αθανασία, κάτι σαν τα παπαρίων είναι και τα βραβεία που δίνουμε. Αν σκεφτείς, μάλιστα, ότι τα βραβεία είναι βιβλία του κ...ου... Αντί, ως σχολείο, να προωθήσουμε την ποιοτική λογοτεχνία, και να δώσουμε βιβλία κάποιου επιπέδου, δίνουμε Λένα Μαντά και Καίτη Οικονόμου. Χτες φέρανε και Φρέντυ Γερμανό που, όσο να 'ναι, είναι πολύ ψηλότερα από τις παραπάνω κυρίες, και η καλλιεργημένη και τρομερά καταρτισμένη ΦΙΛΟΛΟΓΑΡΑ διευθύντρια το γύρισε πίσω! Έλεος. Ντρεπόμουν να γράφω στα βιβλία της κάθε συγγραφέως του κ...ου ότι απονέμεται ως βραβείο από το σχολείο. Μα είναι δυνατόν; Κι ερχόταν και ο ξερόλας και έδινε ρεσιτάλ εξυπνάδων ("αυτό το βιβλίο θα το διάβαζα μόνο αν μου χορηγούσαν ορμόνες και πήγαινα στην Ταϋλάνδη για αλλαγή φύλου. Το ξέρετε ότι υπήρχαν Ανατολικογερμανίδες αθλήτριες που από τα πολλά ανδρογόνα η κλειτορίδα τους εξελίχθηκε σε πέος;"). Τέσσερις μέρες έμειναν... Θα τις αντέξω, δε θα τις αντέξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασια τι ακουω μακαρι κοριτσι μου να εχεις σπορακι αντε μηπως και σου εφερε γουρι ο καφενες,η μακαροναδα που λες ειναι δικη μου επινοηση ειναι πανευκολη και πεντανοστιμη,οσο για τις δουλεις δεν σκαω μωρε εξαλλου με τρια παιδια απο τη μια καθαριζω και απο την αλλη μεσα στην βρομια ειμαστε :lol::lol: θελω και εγω παραλιαααααα :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Άννα Μαρία μου τι να πείς πραγματικά ξερόλες του κ...ου..., υπομονή σκέψου ότι σε 4 μερούλες θα είσαι σπιτάκι σου και το μόνο που θα ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις είναι να χαϊδεύεις την κοιλίτσα σου!!!! :x:x:x:x

Κατερίνα μου σ' ευχαριστώ πολύ!!! Από το στόμα σου και στου Θεούλη το αυτί :ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Εκανα και εγώ δουλειές στο σπίτι αλλά είπα να κάνω ένα διαλειματάκι γιατι σα να κουράστηκα, είναι και η ζέστη.

Μαράκι 24 με το καλό να υποδεχτεις το ζουζουνάκι σου, μέρες έμειναν.

Νάσια και εσύ δουλίτσες απο το πρωί, να προσέχεις !

Αθανασία μακάρι να έχεις σποράκι και να μας πεις τα ευχάριστα τις επόμενες μέρες.

Ανθή άρχισε να σκέφτεσαι για το δεύτερο, θα έχουν καλή διαφορά και θα κάνουν καλή παρέα.

Εγώ ήθελα να είναι κοντά στην ηλικία, τώρα τα δύο ήταν ένα σοκ στην αρχή νομίζω όμως οτι το συνειδητοποιώ σιγά σιγά.

Κατερινάκι φιλια στα αντράκια σου, είσαι ακόμα μόνη ή γύρισε ο άντρας σου.

Αννα Μαρία να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς υπομονή περνάν οι μέρες. Αλήθεια απο το Σεπτέμβριο θα ξαναπάς ή θα έχεις άδεια.

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kangaroo (Αγγελική, σωστά;) τέλος Οκτωβρίου αρχίζει η άδειά μου. Δυστυχώς δεν έχουμε και πολύ μεγάλη άδεια, μόνο 18 εβδομάδες, κι από αυτές μόνο οι 12 με πλήρεις απολαβές. Πολύ χάλια το σύστημα εδώ πέρα. Μου έλεγε ο γιατρός μου ότι στην Αγγλία η άδεια αρχίζει από τις 26 εβδομάδες και διαρκεί ένα χρόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, πάλι καλά. Αν σε έλεγα Ελένη θα ήταν τελείως άσχετο!

Οπότε, για να μην μπερδευόμαστε με την άλλη Κατερίνα, θα σε λέω "Καγκουρώ"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι......

μας έκοψαν το ρεύμα για καμιά ωρίτσα και σκυλοβαρέθηκα...τις δουλίτσες μου τις τελείωσα αλλά φαγητό δεν πρόλαβα να βάλω, θα το κάνω τώρα, έτσι κι αλλιώς ο άντρας του σπιτιού σχολάει στις 6 και η μικρή μου είναι στην μαμά μου οπότε δεν βιάζομαι. Βρήκα ευκαιρία (αφού δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο - μην πω τίποτα για την ΔΕΗ μου μέσα :evil: ) κι έκανα κούρα ομορφιάς (λέμε τώρα!!!), πεντικιούρ (όσο φτάνω δηλαδή γιατί με την κοιλούμπα.....), έβγαλα φρύδια, έκανα πήλινγκ στη μούρη με αλάτι (ότι πρέπει για τα σπυράκια που δεν έχω χιχιχι).....

Αθανασία μου και το Φηροστεφάνι μου άρεσε πολύ αν και δεν θυμάμαι από ποιά μεριά είχαμε πάει, είχαμε νοικιάσει μηχανάκι και το γυρίσαμε όλο το νησί. Στην Οία νευρίασα πάρα πολύ γιατί ήταν πανάκριβες ακόμα και οι τυρόπιτες και φυσικά ήταν τίγκα στους Κινέζους (δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους απλά δεν έχω ξαναδεί τόσους πολλούς μαζεμένους σε ένα μέρος!!!) Άσε από πεθερές έχω καεί (δύο φορές).....και η δικιά μου τις λέει αυτές τις νοστιμιές...αχ η μικρή είναι ολόϊδια ο μπαμπάς της το λένε όλοι, δεν σου μοιάζει καθόλου εσένα, τα χείλη κάποτε ήταν σαν τα δικά σου αλλά τώρα άλλαξαν!!! Εντωμεταξύ, για το μόνο που καυχιέμαι ότι η κόρη μου πήρε από μένα είναι τα σαρκώδη χείλη μου....αν δεν το παραδέχεται κι αυτό τί να πώ πια!!!! Πάντως μια μέρα η αδερφή μου νευρίασε τόσο πολύ μαζί της που γύρισε και της είπε "βρε συμπεθέρα αμάν πιά, στον μπαμπά του μοιάζει το παιδί, τί μας το λές συνέχεια, το πρόβλημα θα ήταν αν έμοιαζε στον γείτονα!!!!!!" Εύχομαι αύριο να πάρεις τα καλύτερα νεάκια κορίτσι μου με ένα +++++++++++ τέστ ή χοριακή!!!!! Άντε να πλυθαίνουμε οι εγκυούλες!!!!

Κατερινάκι μου μ'έχει πιάσει τρελός οίστρος με τις δουλειές του σπιτιού...έχω λυσσάξει στην κυριολεξία, δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω το σπίτι να μυρίζει καθαριότητα!!!! Βρήκα ευκαιρία τώρα που η Μαμία λείπει στην μαμά μου και του 'δωσα να καταλάβει....ελπίζω να μην παραπονεθεί το φυστικάκι μου στην κοιλίτσα!!! Να μου φιλήσεις τα αντράκια σου τα όμορφα!!!!

Άννα Μαρία εγώ τρελαίνομαι για Φρέντυ Γερμανό...αν δεν της άρεσε της διευθύντριας πές της να το στείλει σε μένα το βιβλίο....θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα!!!

Κανγκουράκι μου κι εσύ να προσέχεις με τις δουλίτσες καλό μου ειδικά τώρα που είναι αρχή....βρήκες ευκαιρία κι εσύ τώρα που λείπει η Αγγελικούλα ε???? Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό να δείς τα διδυμάκια σου??????

Πάω να μαγειρέψω...μπριάμ θα κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σε εμας κοψανε για μια ωρα το ρευμα αλλα ευτυχως δεν ειχα μαγειρεμα φαγαμε στην πεθερα,τα πλυντηρια μου πηγαν λιγο πισω και θελω να απλωσω τωρα μεσα στην καψα και βαριεμαι :cry::twisted:

Νασια τι ακουω εκανες κουρα ομορφιας :o:o:P ωραια ανανεωθηκες λιγο

Καγκουρακι δεν ηρθε ακομα ο αντρουλης μου μονη ειμαι ακομα,τι σας επιασε ολες με τις δουλειες εγκυες γυναικες για ξεκουραστητε λιγο μαυτη τη ζεστη

Αννα Μαρια ιδιο συστημα με εμας δεν εχετε και εσεις με τις αδειες τοκετου και λοχειας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...