Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Αννα Μαρία εγώ είχα πάρει ειδκό στρωματάκι για το πορτ πεμπε..ΤΟ χρησιμοποιούσα μεχρι 2,5 μηνών περίπου...μετά επειδη μεγάλωσε χτυπιοταν και του βάλαμε το κραβατάκι και το ευχαριστιέται!!

Καγκουράκι μου σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές σου!!!

Κι εμένα ο μικρός μου θα είναι τεσσαρων μηνών όταν επιστρέψω, σε ενα μηνα δηλαδη...Ναι μεν μου έλειψε η δουλειά, γιατι απο την αρχή της εγκυμοσύνης σχεδόν ξαπλωνα αλλά και πάλι νιωθω ασχημα που δεν θα ειμαι εκει να τον κάνω αγκαλιές όταν το χρειάζεται, που δεν θα κάνουμε τις πρωινες μας αγαπούλες και θα το κρατάνε ξένα χερια...Αν ηταν κοντά η μαμά μου θα το κρατούσε και δενθα είχα κανένα προβλημα...Το θέμα μου είναι που θα τον πάω τόσο μικρό σε βρεφοκομικό σταθμό...ασε μεγάλο ζορι.... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει κάτι σαν στρώμα, αλλά είναι ενσωματωμένο πάνω στο πορτ μπεμπέ και νομίζω ότι θα το ενοχλούν τα σίδερα που είναι από κάτω. Μάλλον θα πρέπει να πάρουμε άλλο στρώμα.

Ωχ, Μαρία, θα τον πάρεις σε βρεφονηπιοκομικό σταθμό από τώρα; Δύσκολο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια κι εμεις ειχαμε παρει εξτρα στρωματακι για να ειναι πιο μαλακο και ειδικο αδιαβροχο για το πορτ μπεμπε για τυχον διαρροες...

Ναι αυτο ειναι το δυσκολο, τουλαχιστον εκει που θα τον παρω δουλευει μια φιλη μας και παίρνουν μονο 6 βρεφη...αλλα και πάλι, το μωρακι μου σκεφτομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, εκεί που νόμιζα ότι ξεμπέρδεψα μ' αυτήν την αγορά... Το στρώμα δεν πρέπει να είναι πολύ μαλακό, αλλά αυτό δεν είναι μόνο σκληρό, δεν είναι καν στρώμα... Άντε πάλι να πάω να πάρω στρώμα...

Εσείς τα πλύνατε όλα αυτά, δηλαδή καρότσι, καθισματάκι, πορτ μπεμπέ; Κι αν ναι, πώς; Εγώ σκέφτομαι να τα περάσω απλά μ' ένα βρεγμένο πανί.

Μαρία, δυστυχώς το υπουργείο δε μας σκέφτεται καθόλου... Φυσικά, υπάρχουν και πολύ χειρότερα. Στις Η.Π.Α., π.χ., η άδεια μητρότητας κρατά μόνο 12 εβδομάδες και είναι απλήρωτη!!!!!! Οπότε, πάλι καλά να λέμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ιδέα τα υγρά μαντηλάκια ντετόλ! Απλά για να φύγει η σκόνη. Ουφ, σα διαστημικά εξαρτήματα μου φαίνονται έτσι όπως τα βλέπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες ..Σημερα πρωτη μερα στη δουλεια και απογευμα αλλα ευτυχως ολα καλα..

Ανθη περαστικα στον Πανουλη .Η λαρυγγιτιδα ειναι δυσκολη..Εγω τωρα που τον εβαλα για υπνο του χαιδευα το κεφαλακι και στην αριστερη πλευρα παρατηρησα ενα καρουμπαλο σαν καρυδι μικρο ..Ευτυχως δεν παραπονιεται..

Αννα Μαρια εγω εχω πορτ μπεμπε σαν καλαθουνα και ειχε ενα πολυ λεπτο στρωματακι και δεν πηρα αλλο γιατι σ αυτο κοιμοταν πολυ λιγο δεν του αρεσε και πολυ ..Το πολυ κανα μηνα να το χρησιμοποιησα .Και γω θα συμφωνησω με το Μαρακι καντα με μαντηλακια detol.Εφοσον ειναι καινουρια δεν χρειαζονται πλυσιμο.Δεν ειμαστε και κοντα να σου δινα το δικο μου το πορτ μπεμπε..

Μαρακι φανταζομαι πως εισαι που θα γυρισεις στη δουλεια...Εγω καποιες φορες που χρειαστηκε πηρα μια κοπελα να κρατησει το Νικολακη ...Αφου ομως εχεις καποια γνωστη στον παιδικο θα τον προσεχει..

Αυτα καλο βραδυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, τι δουλειά κάνεις; Άσχετο, αλλά έτσι για να γνωριζόμαστε.

Εμείς προσπαθήσαμε το απόγευμα να στήσουμε το καρότσι. Έστησε ο άντρας μου το σκελετό, βάλαμε και το καθισματάκι από πάνω, για πόση ώρα δεν μπορούσαμε να βρούμε πώς σηκώνεται όρθιο, τελικά το βρήκαμε, αλλά, για να καταλάβετε πόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο άσχετοι είμαστε, προσπαθούσαμε να βάλουμε αυτό το διχτάκι-καλαθάκι που έχει από κάτω το καρότσι. Βρίσκουμε ένα αξεσουάρ που πιστεύαμε ότι είναι αυτό, παιδευόμασταν πόση ώρα και τίποτα. Δε βρίσκαμε με κανένα τρόπο πώς εφαρμόζει. Τελικά, μετά από ώρες διαλογισμού και πολύ ψάξιμο στο σάιτ της πεγκ περέγκο, ανακάλυψα ότι αυτό το πράγμα είναι το σκέπασμα του πορτ μπεμπέ!!!!!!!!!!!!!!! Όσο για το διχτάκι-καλαθάκι, άφαντο, μάλλον δε μας το έβαλαν... :(

Αυτό είναι το καρότσι μας, έτσι για την ιστορία!!!

http://global.pegperego.com/babyproduct ... ct+Modular

Αν δε βγάζει το χρωματισμό, είναι το fantasy beige!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ειμαι γυμναστρια αλλα εδω και 10 χρονια δουλευω ταμιας σε καταστημα ηλεκτρικων ..Δυστυχως ασεπ εδωσα μονο δυο φορες και δεν μπορεσα να μπω ..

Το καροτσι τελειο και το σχεδιο πολυ ωραιο !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, καλά, μεγαλύτερη χαζομάρα απ' τον ασέπ δεν υπάρχει. Στον ασέπ δε ζητάνε ανθρώπους με γνώσεις, κρίση, ικανότητες συλλογισμού και καλλιέργεια, αλλά είναι απλά ένας διαγωνισμός τριβιαλ περσούτ. Εγώ έχω δει μόνο τον ασέπ θεολόγων και πιστεύω ότι πολλοί από τους καθηγητές μου της θεολογίας δε θα περνούσαν! Όχι γιατί είναι άσχετοι, αλλά γιατί οι περισσότερες ερωτήσεις ζητούσαν χαζομάρες, όπως, "ποιος πατέρας είπε αυτό;", "σε ποια οικουμενική σύνοδο ψηφίστηκε το άλλο;", "ποιος είναι ο θεός της γονιμότητας στον ινδοϊσμό;". Χαζομάρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τα νεύρα μου είναι σπασμένα :evil::evil: Έγραφα, έγραφα, έγραφα...μπήκα να δω το καρότσι της Άννας Μαρίας (που παρεμπιπτόντως είναι τέλειο), βγήκα και είχαν χαθεί όλα..Μα όλα;;;;Είχα γράψει ένα κατεβατό :evil::evil::evil::evil: Συγχύστηκα τόσο πολύ που μόλις έφαγα ένα τεράτιο ντόνατ με σοκολάτα :evil::evil::evil: 500 θερμίδες από τα νεύρα μου.

Θα προσπαθήσω να τα ξαναγράψω εν συντομία. Κατ' αρχάς να σας πω ότι ο Πάνος είναι πολύ καλύτερα. Έχει ακόμα πολύ μπούκωμα αλλά ούτε δέκατα έχει, ούτε βήχει πολύ. Εγώ μάλλον κόλλησα αλλά δεν πειράζει. Σημασία έχει που είναι καλά ο Πάνος!

Κάλλη μου κρίμα που αδιαθέτησες :(:(:(:( Μη στεναχωριέσαι. Θα έρθει και το δεύτερο νινάκι με υπομονή και όχι άγχος..Με γεια το κινητάκι σου! Σούπερ ο αντρούλης σου!

Μαράκι νόμιζα ότι θα τον κρατάει η μαμά σου τον Στεφανάκο..Κι εγώ θα στεναχωριόμουν αν τον άφηνα σε ξένες κοπέλες από τόσο μικρούλη..Σημασία έχει βέβαια που ξέρεις πως θα τον προσέχουν. Θα γυρνάς από τη δουλίτσα σου και θα έχετε όοολη την υπόλοιπη μέρα για να κάνετε τις αγκαλίτσες σας! Όσο για το σιδέρωμα να πεις στη μαμά σου πως της θύμωσα πολύ! Ακούς εκεί να μου πάρει τη δουλειά μέσα από τα χέρια :lol::lol::lol::lol: Δεν πειράζει. Θα έρθω για καφεδάκι! Θα με κεράσεις και ένα γλυκάκι γιατί κάτι έχω πάθει τελευταία με τα γλυκά;;;;;;

Κατερινάκι καλοκαιρινός τύπος κι εσύ;; Άντε, φτιάξε τις ντουλάπες σου και πάμε στο τροπικό νησάκι όλες μαζί! Θα' θελα ε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία προσπάθησε να ελέγχεις τα νεύρα σου στην κατάστασή σου...Να σκέφτεσαι ότι η μαμά σου είναι μεγάλη γυναίκα και ακόμα και αν κάνει κάτι λάθος σίγουρα δεν το κάνει επίτηδες..Χαλάρωσε και απόλαυσε τις ετοιμασίες για τον ερχομό του γιόκα σου! Μπαινάκης, Βγαινάκης τα υπόλοιπα ;) !

Το καθεστώς στα φροντιστήρια δεν είναι καλό πράγματι. Ευτυχώς, όμως, δεν έχω ζήσει και καταστάσεις σαν αυτές που περιέγραψες..Εννοείται πως δεν έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο..Επίσης, το αφεντικό μας φέρεται καλά. Μας δίνει πολλές ώρες κάθε χρόνο και γενικώς δε μπλέκεται στα πόδια μας. Είμαστε όλοι δοκιμασμένοι τόσα χρόνια εκεί και μας αφήνει να κάνουμε τη δουλίτσα μας χωρίς να μας ζαλίζει τον έρωτα. Κολλάει κανονικά ένσημα και φυσικά δε μας έχει πει ποτέ τίποτα για το ντύσιμό μας...Πάντα τελικά υπάρχουν και χειρότερα ;)

Όσο για το πορτ μπεμπέ, δεν είχα πάρει άλλο στρώμα γιατί είχε καλό στρωματάκι. Βέβαια τον έβαλα πολύ νωρίς στην κούνια του. Επίσης, πορτ μπεμπέ, καρότσι κλπ τα καθάρισα με σκούπα ατμού και τα άφησα να στεγνώσουν. Στα περισσότερα καρότσια όμως τα υφάσματα βγαίνουν και πλένονται κανονικότατα! Μόνο το μαντηλάκι δε νομίζω να κάνει δουλίτσα..Στα νεογέννητα πρέπει να είναι όλα αποστειρωμένα...Ίσως πάλι να είμαι και υπερβολική :?:?

Όλια μου καλή αρχή στη δουλίτσα σου! Ο μικρός χτύπησε και έκανε καρουμπαλάκι;;;Περαστικά σας!

Αυτά και για σήμερα! Πάω να πατήσω υποβολή και ελπίζω να μη σβηστούν όσα έγραψα γιατί θα φάω και άλλο γλυκό και δε λέει βραδιάτικο...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

τι περιεργος καιρος κι αυτος χθες το απογευμα ειχε μια ζεστη εξω,βγηκαν τα παιδια και παιξανε και ξαναθυμηθηκα τις καλοκαιρινες μερες που περασαν δυστηχως :cry::cry: ,τι ωραια ηταν αλλα απο αυριο χαλαει παλι ειπαν.....

Ανθη περαστικα στον Πανουλη σου δυστηχως απο εδω και περα οι ιωσεις καραδοκουν,χαιρομαι που ειναι λιγο καλυτερα,πως θα παμε στο νησι αφου μας κρυωσες;;;με τις μυξες θα σε εχουμε;;; :lol::lol: περαστικα σου και σε σενα ευχομαι!!!

Καλη μου δεν πειραζει κοπελα μου θα ερθει κι αυτο οταν ειναι η ωρα του,πως παει το σχολειο σας;;;

Αννα Μαρια και εγω τα καινουργια δεν τα ειχα πλυνει λιγο με ενα βρεγμενο πανι οσο για τις σκονες,αλλα παντα εστρωνα πανα σε ολα,το πορτ μπεμπε εγω μονο για τις εξοδους το χρησιμοποιουσα στο σπιτι κοιμοταν στην καλαθουνα πρωτα και μετα στο κρεβατακι,στον δευτερο και στον τριτο βεβαια ολα πλυσιμο καροτσια,πορτ μπεμπε,καλαθουνα ολα ,πολυ ωραιο φαινεται το καροτσι σας,καλες βολτιτσες να εχετε!!!

Κατερινιω τελειωσες με τις ντουλαπες;;;τη μικρη τελικα την ξαναδοκιμασες για τουαλετα;;;

δεν προλαβαινω να σχολιασω αλλο το μικρο ζουζουνι ανεβηκε πανω στον υπολογιστη και δεν με αφηνει με τιποτα στελνω φιλια στα κοριτσαι που δεν σχολιασα μακιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια από μένα και τον Στεφανάκο μου!!!!

Αννα Μαρία πολυ ωραίο το καρότσι σας...κι εγώ στην αρχή αυτο σκεφτομουν να πάρω σε άλλο χρωματισμό...Ευτυχώς εμάς το είχαν συναρμολογήσει οι ίδιο όταν μας το έφεραν.

Όλια ισως να χτυπησε κάπου ο μικρός σου και να έχει καρουμπαλάκι...

Ανθή μου μην σκας ήδη έχει μαζευτεί άλλο τόσο σίδερο!!! :lol::lol::lol::lol: ΑΑ και να έρθεις για το καφεδάκι...κι απο γλυκά άλλο τίποτα!! Μου αρέσει να φτιάχνω γλυκά!!

Ντόνατ ε???μμμμμμ :D:D Είμαι και σε δίαιτα!! :lol::lol::lol:

Ανθη μου για τα μαντηλακια ντετολ που λεμε στην Αννα ΜΑρία είναι για το σκελετό του καροτσιου...τα στρωματάκια κλπ τα είχα πλύνει κι εγώ!

Περαστικά και στους δυο σας!!

ΚΑτερίνα μου ο μικρός σου απο τώρα ετοιμάζεται να μάθει υπολογιστή?? :lol:

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ανθή, απολογούμαι που σε ανάγκασα να φας ένα ολόκληρο ντόνατ με σοκολάτα! :oops::P

Βλέπεις, πάντα υπάρχει το χειρότερο!

Τα υφάσματα του καροτσιού βγαίνουν, αλλά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό να τα βγάλω και να τα πλύνω. Θα στρώνω πάντα μια πάνα, θα τα περάσω και με τα μαντηλάκια ντετόλ, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα! Αν βγαίνουν τα εσωτερικά υφάσματα του πορτ μπεμπέ, θα βγάλω αυτά για να τα πλύνω (ο άντρας μου δηλαδή θα τα πλύνει, σιγά μην τα πλύνω εγώ!).

Κατερίνα, πολύ γέλασα μ' αυτό με τις μύξες!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλησπέρα . Για μένα αυτές οι μέρες δεν ήταν οι καλύτερες . Το Σάββατο άρχιζα να πονάω χαμηλά αριστερά στη κοιλιά αρχικά νόμιζα ότι ήταν το έντερο πήρα ένα bouskopan αλλά ο πόνος συνεχιζόταν και την Κυριακή και τη Δευτέρα δεν μπορούσα να κάτσω υπέφερα. Πήγα στο χειρούργο του υποκαταστήματος του ΙΚΑ και μόλις με είδε με έστειλε επειγόντως σε εφημερεύον νοσοκομείο που να έχει χειρουργικό και γυναικολογικό φοβόταν για μηροκήλη η κάποιο γυναικολογικό θέμα εν τω μεταξύ είχα και 26 μέρες καθηστέρηση είχα κάνει τεστ είχε βγεί αρνητικό μου ήρθε μετά αλλά κράτησε μόνο 3 μέρες .

Πήγαμε στο κρατικό της Νίκαιας και εκεί με άρχισαν σε ένα ψάξιμο άλλο πράγμα , όντως φοβήθηκαν για μηροκήλη και με έστειλαν για ακτινογραφία και υπέρηχο τελικά με κράτησαν μέσα και η διάγνωση είναι μια κύστη 6 εκατοστά στην αριστερή ωοθήκη η οποία είχε κάνει φλεγμονή . Άρχισαν ενδοφλέβια αντιβίωση αντιφλεγμονώδη και ήταν να με χειρουργήσουν . Ευτυχώς με την φαρμακευτική αντιβίωση άρχιζε να υποχωρεί , βγήκα χτες αλλά πρέπει να είμαι στο κρεβάτι να μην κάνω τίποτα και να πάω τη Δευτέρα για νέο υπέρηχο . Θα πάω και στο γιατρό μου βέβαια αλλά τη να πω πολύ πόνος κορίτσια .

Είχα να αντιμετωπίσω και το συναισθηματικό κομμάτι με το Σταύρο ο οποίος δεν με έχει αποχωριστεί βράδυ ευτυχώς γύρισα και είμαι κοντά του.Η αλήθεια είναι ότι για την κύστη σαν κύστη δεν ανησυχώ αλλά λόγω ιστορικού για όσες δεν γνωρίζετε είχα διαγνωστεί πριν 12 χρόνια κακοήθεια στον Θηρωιδή αδένα και αμέσως ζήτησαν να κάνουν καρκινικούς δείκτες .Ξέρω είναι μια συνηθισμένη διαδικασία αλλά επειδή είμαι παθούσα νιώθω κάπως τότε δεν είχα το παιδί τώρα έχω το Σταύρο και σκέφτομαι διαφορετικά . Αυτά απλά ήθελα να πω κάπου τους προβληματισμούς μου και δεν θέλω σε συγγενικά πρόσωπα να τους βάλω σε αυτό μέσα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, Βάνια, τι περνάς κι εσύ... Θυμάμαι το περιστατικό με τον καρκίνο που μας το έλεγες παλιότερα. Μακάρι να είναι απλά μια κύστη και να φύγει τελείως με τα φάρμακα και να μη χρειαστεί το χειρουργείο!

Θα περιμένουμε τις εξελίξεις...

Εύχομαι να είναι κάτι απλό και περαστικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι καλά και εγω αυτό θέλω να πιστεύω απλά οτιδήποτε έχει σχέση μου φέρνει κακές αναμνήσεις και με τρομοκρατεί η ιδέα .Αλλά ελπίζω να είναι μια απλή κύστη και οι ανησυχίες ας μείνουν απλές ανησυχίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό είναι να έχεις κακές αναμνήσεις και να αγχώνεσαι. Αφού σου έκαναν και τόσο ψάξιμο που λες, λογικά άμα ήταν κάτι άλλο θα σου το είχαν πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δε θα το πιστέψετε αλλά πάλι έγραφα έγραφα έγραφα και τελικά όταν πάτησα υποβολή τα έχασα όλα :evil::evil::evil::evil::evil: Μου έβγαλε ότι πρέπει να συνδεθώ ενώ ήμουν συνδεδεμένη, ξανασυνδέθηκα και είχαν όλα χαθεί :evil::evil::evil: Όχι τίποτα άλλο πέταξα και τα ντόνατς..Πού θα ξεσπάσω τώρα;;; Μου λέτε;;;;;;; :evil::evil::evil::evil:

Κατερινάκι μου ακόμα και με πυρετό θα έρθω στο ταξιδάκι μας! Θα κάνω θαλασσινά μπανάκια και θα συνέλθω. Αστεία αστεία δε θα ήταν τέλεια αν πηγαίναμε σε εξωτικό νησί;;; Γαλαζοπράσινα νερά, φοίνικες, χρυσαφένιες αμμουδιές και πολλοί άνθρωποι στα πόδια μας για να μας κάνουν μασάζ, αέρα και γενικώς να ικανοποιούν όλες μας τις επιθυμίες :lol::lol::lol: ...Νερό παρακαλώ!!!! Καφέ! Φτιάξε μου ένα χυμό!!!! Και τσουπ όλα να έρχονται στα πόδια μας! Καλά καλά, ξυπνάω μη βαράτε :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι ακούω ότι φτιάχνεις γλυκά! Μου φαίνεται πως θα σου έρθω στ' αλήθεια! Το έχω και καημό να ζουλήξω το Στεφανάκο σου :lol::lol::lol::lol::lol: ! Φτιάξε καφέ και έρχομαι! Παραγγελίες δέχεσαι;; Το γλυκό το θέλω με σοκολάτα :lol::lol::lol::lol: !!!!!!

Άννα Μαρία απολογείσαι ε :lol::lol::lol::lol: ;;;;; Η άτιμη η ζυγαριά δεν απολογήθηκε που με έδιξε μισό κιλό συν :lol::lol::lol: ! Τι κακό και αυτό να θέλω γλυκό όταν έχω νεύρα;;; Δεν μπορώ να το καταλάβω :roll::roll::roll::roll: Με τη μαμά σου ηρέμησαν τα πνεύματα;; Πότε έχεις ΠΗΤ;; Πλησιάζει και σένα η ώρα σου. Σε λίγο καιρό θα μας γράψεις πρώτα ο Θεός την ιστορία του τοκετού σου!

Βάνια πέρασες δύσκολα κοπέλα μου :(:(:( ...Μην ανησυχείς. Όλα καλά θα πάνε! Εύχομαι να μη χρειαστεί επέμβαση!

Αυτά για σήμερα γιατί αύριο με περιμένει μια γεμάτη μέρα. Δεν παραπονιέμαι όμως γιατί έρχεται ΣΚ!!!!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα . Σηκώθηκα το πρωί ετοίμασα το Σταύρο για το σχολείο και μάζεψα ότι μπορώ και επιτρέπεται πονάω ακόμα αλλά δεν μπορώ να βλέπω και το σπίτι μπάχαλο , πήγε ο Σταύρος να πιει χυμό και τον έριξε στο πάγκο και στο πάτωμα .Τι να κάνω να μην σφουγγαρίσω ; να μην μαγειρέψω ; και εντάξει αυτά πες τα αφήνω σφουγγαρίζει ο άντρας μου :lol: παραγγέλνουμε κάτι αλλά ρε κορίτσια το να διαβάσεις το Σταύρο χωρίς να φωνάξεις δεν υπάρχει , χτες τον πήρε ο ύπνος ενώ έγραφε.

Ο καιρός ακόμα καλός δεν θέλω ακόμα να χαλάσει αλλά απο την Κυριακή αλλάζει το σκηνικό βγάλτε χειμωνιάτικα και παπλώματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε??Κερνάτε καφεδάκι??

Ανθή μου εμ τι νομιζεις ότι θα σου έφτιαχνα????Λατρεύω τη σοκολάτα!! Προχθες εφτιαξα τη σοκολατόπιτα του Παρλιάρου και πρόσθεσα και καρύδια κι ήταν πεντανόστιμη!!!! :D

Η περιγραφή σου με ταξίδεψε αλλά back to reality!!! :lol::lol::lol:

Βανια μου ευχομαι να μην είναι τιποτα, να περάσει με την αντιβίωση και να μην χρειαστεί επέμβαση...και όσο μπορείς προσπάθησε να μην κουράζεσαι...

Καγκουράκι, Αννα Μαρία,ΚΑτερίνα,Μαρία, ¨ολια κι όλες φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου τι μου κάνετε?

Έχω μέρες να μπω γιατί αυτές τις μέρες τρέχω :shock: πολύ........ Δεν έχει πολύ κόσμο στο ξενοδοδχείο κι έτσι έρχομαι πολύ λίγο, όμως σήμερα έχει γενέθλια ο Λευτεράκος μου κι όλη την εβδομάδα έτρεχα να προετοιμαστώ για τη σημερινή μέρα!!!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη σαν σήμερα πήρα στην αγκαλιά μου το ζουζούνι μου, αχ Θεούλη μου να μου το έχεις πάντα καλά...... :ympray::ympray::ympray:

Κορίτσια μου μπήκα πολύ βιαστικά και δε διαβάζω τι έχετε γράψει, σας στέλνω όμως την αγάπη μου δε σας ξεχνώ, φιλάκια πολλά σε όλες :x:-*:-*:-*:-* !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Ανθή, μισό κιλό δεν είναι τίποτα! Μη φας άλλο ντόνατ και θα το χάσεις!

Μαρία, σοκολατόπιτα ε; Χι χι, εμένα η μαγειρική μου αρέσει πιο πολύ από τη ζαχαροπλαστική. Φτιάχνω γλυκά, βέβαια, αλλά δεν τρελαίνομαι. Άσε που έχει τύχει να φτιάξω γλυκό και να μην το δοκιμάσω καν! Γενικά, μου αρέσουν τα πιο παραδοσιακά. Δεν αντέχω αυτά με τις πολλές κρέμες γάλακτος και τα βούτυρα.

Εμένα πάλι, τα εξωτικά νησιά δε με τραβάνε. Προτιμώ να πάω ταξίδι σε μια ευρωπαϊκή χώρα και να λιώσω στις βόλτες και στα αξιοθέατα. Φέτος λέγαμε για Βαρκελώνη, αλλά ακυρώθηκε λόγω Ανδρέα. Του χρόνου να δούμε αν θα τα καταφέρουμε!

Αθανασία, να σου ζήσει ο μικρός σου!!!!!!!!!!!!!!! Να τον χαίρεστε! Αχ, τα τρία χρόνια είναι η αγαπημένη μου ηλικία στα μωρά!

Βάνια, αν του φωνάζεις όταν τον διαβάζεις, λογικό είναι να μη θέλει να διαβάσει. Φυσικά, σε καταλαβαίνω, είναι σπαστικό, πόση υπομονή να έχεις; Είναι πάρα πολύ δύσκολο και κουραστικό. Καλά, εδώ στην Κύπρο η νέα μόδα είναι να προσλαμβάνουν άτομα να τους διαβάζουν τα παιδιά ή να τα στέλνουν σε φροντιστήρια που τους διαβάζουν. Εγώ γενικά διαφωνώ, όχι μόνο με αυτή τη συνήθεια, αλλά γενικότερα στο να διαβάζεις το παιδί. Εμάς ποτέ κανείς δε μας διάβασε, και μια χαρά άριστοι μαθητές ήμασταν. Φυσικά, είναι και στο παιδί, μπορεί μόνος του να μην κάθεται καν. Θα πρέπει να βρεις τρόπους να του κινείς το ενδιαφέρον για να μην τον παίρνει ο ύπνος!!!! Να μην το βλέπει λες και είναι μια αγγαρεία. Π.χ. αν του λες "διάβασε και μετά θα παίξεις όση ώρα θέλεις", αυτός θα το βλέπει σαν μια αγγαρεία που πρέπει να τελειώσει γρήγορα-γρήγορα για να πάει για παιχνίδι. Αν κάνατε το διάβασμα παιχνίδι; Τώρα πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω, δε μου έχει τύχει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!μολις επαθα κι εγω το ιδιο!!!!!!!!!!παμε παλι απο την αρχη!!!!!!!!

αννα μαρια μου τελειο το καροτσακι!!!!!κι εγω αμα χρειαζοταν να παρω τωρα καροτσακι αυτο θα'παιρνα!!!!!ευχομαι να το ευχαριστηθειτε πολυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!

μαρακι μου αφου εσυ κανεις διαιτα τι θα'λεγες να μας εστελνες το μερτικο σου απο την σοκολατοπιτα ?οχι για μενα,αλλα για τον φουκαριαρη τον αντρα μου!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

αθανασια μου!!!!!!!!ειμαι σιγουρη πως ο λευτερακος σου ειναι το καλυτερο παιδι,αφου εχουμε μαζι γενεθλια!!!!!!!να τον χαιρεστε!να ειναι παντα γερος και πολυ πολυ ευτυχισμενος!!!!!!!ευχομαι να κανει πραγματικοτητα ολα του τα ονειρα!!!!!

κατερινακι μου ευτυχως η κωνσταντινα τα παει πολυ καλα στο σχολειο!ειχα πολυ αγχος γιατι ειναι λιγο τεμπελουλα και τσαπατσουλα αλλα ευτυχως τα παμε πολυ καλα!!!!!!!βεβαια μας βοηθαει πολυ και η δασκαλα που τους κανει πολυ καλη δουλεια στο σχολειο και μετα μενουν πολυ λιγα για το σπιτι!χθες πηγαν και την πρωτη τους εκδρομη!!!!!!εσεις πως τα πατε?

βανια μου θυμαμαι κι εγω την ιστορια σου αλλα ειμαι σιγουρη πως αυτο ειναι κατι τελειως διαφορετικο και θα περασει με μια απλη αγωγη!!!!μην στεναχωριεσαι και μην αγχωνεσαι οσο μπορεις!!!ολα καλα θα πανε!!!!!!να δωσεις ενα φιλακι στον σταυρο σου για να παρεις δυναμη και λιγη απο την θετικη του ενεργεια για να κανεις μονο ομορφες και θετικες σκεψεις!!!!!!

ολια,μαρια,κατερινα μου να μου φιλησετε τα παιδακια σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...