Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!

Ουφ, νυστάζω σήμερα, ξύπνησα δέκα παρά και πήρα την αντιβίωση και δεν ξανακοιμήθηκα... Τώρα κουτουλάω και έχουμε κανονίσει και έξοδο νωρίς το απόγευμα, οπότε δεν προλαβαίνω να ξαπλώσω μεσημέρι. Όχι ότι υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ μεσημέρι, αλλά τουλάχιστον να χαλαρώσω.

Ήρθε και η μάνα μου να κάνει καμιά δουλειά κι άρχισε το μπουρου μπουρου και τη γκρίνια...

Εγώ είχα παντρευτεί 26 Δεκεμβρίου, και είχα την αφόρητη γκρίνια της μάνας μου, ότι θα βρέχει, ότι θα πλημμυρίσει ο δρόμος, ότι θα κάνει τρομερό κρύο, ότι πρέπει να ράψω νυφικό με μακριά μανίκια και χωρίς ντεκολτέ και να βάλω από μέσα θερμαντική μπλούζα (!!!!!). Τελικά εννοείται ότι ήταν χαρά Θεού εκεί η μέρα, ούτε έβρεξε, ούτε χιόνισε, ούτε πλημμύρες και καταστροφές, ούτε τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες

Αννα Μαρια 10 παρα και κουτουλας;;; :o:o τι ωρα ξυπνας συνηθως δηλαδη;; :roll::roll: κατσε να γεννηθει ο μπεμπης και θα σου πω μετα τα περι υπνου :lol::lol: εγω καθε μερα στις 7μιση και σημερα ταχα Σαββατο να κοιμηθουμε λιγο ο Δημητρης τα εκανε πρωι πρωι :o:o και 8 ακριβως στο ποδι μη χασουμε,ο μεγαλος δε απο τις 7μιση να μη χασει κανενα παιδικο στην τηλεοραση απο τα αγρια χαραματα......οσο για την καισαρικη δεν πειραζει ας ειναι καλα το μωρο και εσυ φυσικα και ολα τα αλλα περισευουν

Μαρακι εγω απο οτι ειδα με τα δικα μου δεν παιζει ρολο ουτε η ηλικια αλλα ουτε και ο καιρος,ολα σχετικα ειναι και τα τρια ουρλιαζαν στη βαφτιση περιττο να πω,ο μεγαλος 4μιση μηνων μικρος ειπαμε δεν θα καταλαβει και πολλα,πλανταξε στο κλαμα,ο δευτερος αντε μεγαλυτερος 8 μηνων τα ιδια χαλια δεν σταματησε να ουρλιαζει σε ολη τη διαρκεια,ο μικρος 7 μηνων τα ιδια,ειναι στο παιδι πιστευω και να πω και οιο τρεις τρελαινοταν για το νερο,οσο για τον καιρο δεν μπορεις πλεον να κρινεις μπορει να το κανεις χειμωνα και να εχει καλο καιρο μπορει ανοιξη και να ειναι χαλια δεν ξερεις τι σου επιφυλασει η μοιρα,τι πηρατε απο το jumbo;;;;

Καλη το τι αναισθησια υπαρχει τελικα :o:o ,που το αφησε το παιδι να παει η αναισθητη να ξερναει το καημενο,και τα αλλα παιδια αν κολησουν στον κοσμο της τελειως πολυ γαιδουρα ομως,παντως κυκλοφορει ιωση γαστρεντεριτιδας ακουσα φτου φτου μακρια.....δεν σου ξαναλεω για χοριακες και τετοια θα περιμενουμε υπομονετικα να μας πεις τα νεα,αν και εγω δν φημιζομαι για την υπομονη μου ειμαι ανυπομονο πλασμα :lol::lol:

Αθανασια μου δεν εχω παρει ποτε γυναικα για βοηθεια και για οικονομικους λογους και για το οτι εχω τον καλυτερο βοηθο με βοηθαει ο αντρας μου παντα οταν κανουμε γενικη τι χαλια πλενουμε μαζι τι ντουλαπια καθαριζει με βοηθαει παρα πολυ

με το θεμα μας τιποτα νεοτερο δεν ξερω ρε κοριτσια ολοι μας λενε να προχωρησουμε σε αγωγη δεν ξερω ομως δεν θελω φασαριες και αγχος θελω να τελειωνει αυτη η ιστορια, δεν μπορω να περιμενω χρονια μεχρι να εκδικαστει η υποθεση και παραταση και αλλα τετοια,δεν ξερω τι θα κανουμε,ο βοσκος διαδιδει και διαφορα κιολας οτι ταχα αν ηταν η γυναικα του εκει μπορει να τη σκοτωνε και αλλα τετοια δεν λενε οτι μπορει να παθαινε κατι και ο αντρας μου ομως σκασιλα τους,τελοσπαντων

Ανθη και εγω ετσι νιωθω οταν τα βλεπω ολα ανακατεμενα με πιανουν τα νευρα αν ειναι δυνατον να τελειωσω σε μια μερα ή να πατησω ενα κουμπι και να γινουν ολα μονα τους τι ωραια θα ηταν :D:lol: αλλα μετα οταν ειναι ολα καθαρα το απολαμβανεις ασχετα αν σε λιγο αρχιζουν τα ζουζουνια και τα βρωμιζουν ολα με τα χερακια τους :lol::lol:

σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, γενικά δεν είμαι καθόλου του πρωινού ξυπνήματος, αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη τον θέλω τον ύπνο... Φαντάζομαι, όταν έχουμε το μωρό, θα προσαρμοστώ και θα αντέχω με λιγότερο ύπνο, όπως όταν πήγαινα στο πρωινό σχολείο και ξυπνούσα 6.30! Εμάς εδώ τα σχολεία αρχίζουν 7.30!!!!!!!!!!

Κοίτα, εγώ θα σε συμβούλευα να περιμένετε λίγο καιρό. Μπορεί ο βοσκός να σταματήσει να πιέζει και να μη χρειαστεί να μπείτε στη διαδικασία των μηνύσεων.

Κι εμένα δε μ' αρέσει να είναι βρώμικο το σπίτι, αλλά τι να κάνω, ειδικά τώρα βάζω λίγο νερό στο κρασί μου και περιμένω τον αχαΐρευτο τον άντρα μου πόοοοοοοοτε θα αποφασίσει να καθαρίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου :D:D:D ;;;;

Σήμερα πήγαμε στο παιδικό παρτάκι που σας έλεγα και ο Πανούλης πέρασε πολύ όμορφα. Είχε πολλά παιδάκια! Το σπίτι έγινε ΧΑΛΙΑ βέβαια και τη λυπήθηκα τη φιλενάδα μου αλλά αυτά έχουν τα παιδικά πάρτυ..

Αθανασία μου μάλλον είμαστε αδελφές ψυχές :lol::lol::lol: Δεν εξηγείται αλλιώς :lol::lol::lol: Πρέπει ή να έρθω εγώ στη Σαντορίνη ή εσύ στην Αθήνα για να γνωριστούμε και από κοντά!!!Να δεις που στην πορεία θα βγουν και άλλες ομοιότητες :lol::lol::lol: !

Μαράκι και εγώ με θυμάμαι με το στράπλες και πονάει η ψυχή μου...Ευτυχώς είχε παγώσει το χαμόγελο και δε χρειαζόταν να γελάω συνέχεια. Το είχα μόνιμα στο πρόσωπο :lol::lol::lol::lol::lol:

Πήγατε βολτούλα στα τζάμπο;; Μου θύμισες που είχα πάει στα τζάμπο όταν σαράντισε ο Πανούλης. Η πρώτη του βόλτα :lol::lol::lol: ..Τώρα πια όταν πηγαίνουμε στα τζάμπο μου βγαίνει λίγο το λάδι γιατί στο πέρασμα του παίρνει στα χαράκια του ό,τι μπορείς να φανταστείς και εγώ κάθομαι και φτιάχνω :shock::shock::?:? Μα είναι πια και αυτοί οι διάδρομοι στα τζάμπο..θεόστενοι....

Κατερίνα μου την καλύτερη βοήθεια έχεις στις δουλειές! Τυχερή είσαι. Εμένα ο δικός μου άντε να πλύνει κανά πιάτο...Τίποτα περισσότερο..Βοηθάει όμως αρκετά με το παιδί και με βοηθούσε από τότε που ο Πανούλης ήταν νεογέννητο. Μπορούσα κι εγώ να κοιμηθώ λίγο σαν άνθρωπος τον πρώτο καιρό..

Να μου φιλήσετε όλες τα παιδάκια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα...Τι κανετε?Αρχισε να κανει κρυο σημερα και δεν εστρωσα και τα χειμωνιατικα χαλια ..Τωρα θα τα αφησω γιατελη οκτωβρη..Σημερα ημασταν ολη τη μερα κλεισμενοι στο σπιτι ..Ευτυχως ξεκουραστηκαμε..

Αννα Μαρια πολυ ωραια η ζωγραφια .Αντε με το καλο .Οσο γιατην καισαρικη μην αγχωνεσαι ..Και γω με καισαρικη γεννησα ..

Κατερινακι διαβασα ολη την ιστορια με το βοσκο ..Καλα στα καλα καθουμενα τι παθατε..Ευτυχως δεν χτυπησε ο ανδρας σου...Τελικα τι αποφασισατε?

Αθανασια πολυ καλα κανετε και θα πατε ταξιδι ....Στη μυτηληνη αναψε και κανενα κερακι και για μας αν πατε στον Αγιο Ραφαηλ..Και γω θελω πολυ να παω αλλα να μεγαλωσει λιγο ακομη ο Νικολακης..

Ανθη και Μαρακι φιλια στα ζουζουνια σας..Ανθη υπομονη ..Τα χριστουγεννα ειναι ακομη μακρια ...

Καλλη τελικα θα κανεις χωριακη ?

Κανγκουρακι αλλαξες το μαλλι ?Τι εκανες ?

Αυτα απο μας φιλια καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα . ίσως κάποιες με θυμάστε είμαι η Βάνια η μαμά του 7,5 έτους Σταύρου ο οποίος είναι μέσα στην τρέλλα . Δεν θέλει με τίποτα να διαβάσει η δασκάλα είναι κάπως δεν μπορεί να καταλάβει ότι έχει θέμα και τον πιέζει και εκείνος αντιδρά Ωραίος ο καφενές που φτιάξατε θα έρχομαι .Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D ! Πήρατε όλες ρεπό σήμερα από το καφενεδάκι;;;

Εγώ πέρασα μία ανιαρή Κυριακή, με πολλή διόρθωση και ακόμα περισσότερο σίδερο :shock::shock::shock: . Τα είδα όλα. Ο καιρός χάλασε, όλα τα χειμωνιάτικα τα έχω στις πάνω ντουλάπες και δεν έχω ούτε χρόνο, ούτε όρεξη να τα κατεβάσω...Λοιπόν, αν δείτε μία τρελή να κυκλοφορεί στο δρόμο με σορτσάκι και τιραντάκι εγώ θα είμαι :lol::lol::lol::lol:

Όλια μου τι κάνει ο Νικολάκης σου;; Αχχχ, κάνω υπομονή. Μπορώ να κάνω και αλλιώς;; Όσο για τα Χριστούγεννα δεν πιστεύω ότι είναι και πολύ μακριά γιατί οι μέρες περνούν πάααααρα πολύ γρήγορα. Για πότε τελείωσε το καλοκαίρι και για πότε φτάσαμε 10 Οκτώβρη, ούτε που το κατάλαβα..Οπότε γρήγορα θα έρθουν τα Χριστούγεννα και δυστυχώς γρήγορα θα φύγουν :(:( ..Με έχει πιάσει μια αισιόδοξη διάθεση όπως βλέπεις :lol::lol::lol::lol::lol: Εγώ κάθε χρόνο στρώνω χαλάκια το Νοέμβρη. Μέχρι να γίνουν οι γενικές και να τα ετοιμάσω όλα περνούν κάποιες μέρες..

Βάνια μου καλώς ήρθες στο καφενεδάκι! Πρέπει να μιλήσεις στη δασκάλα και να της εξηγήσεις ποια αποτελέσματα έχει η συμπεριφορά της..Γιατί τον πιέζει;; Πάντως είναι κρίμα να πάρει από τώρα το σχολείο με κακό μάτι. Κάνε ό,τι περνά από το χέρι σου για να το δει πιο θετικά.Να διαβάζετε παρεούλα και να κάνεις τα μαθήματα να φαίνονται σαν παιχνίδι. Θέλει χρόνο και υπομονή κάτι τέτοιο αλλά κάτι μπορεί να πετύχεις νομίζω..Όσο για τη δασκάλα, μίλα της ξανά και ξανά μέχρι να καταλάβει την κατάσταση.

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε???Εμείς καλά...μου ήρθε περίοδος για πρώτη φορά και είμαι λίγο κομματια..Χθες εειχα κοσμο στο σπιτι κι έγινε χάλια και πρέπει να τα κάνω αλλά δεν έχω το κουράγιο...δεν γίνεται να ξαπώνω όλη μέρα???Αχ μακάρι να έρθει μετά η μαμά μου...τουλάχιστον να μου κάνει το σίδερο!!!

Κατερίνα μου απο το τζάμπο πήρα σχολικά για μένα αφου τον επόμενο μήνα αρχιζω δουλειά και κάτι χαζομαρούλες...Αφου όταν πας μπαινεις στον πειρασμό και παίρνεις ένα σωρο!!!!

Αννα Μαρία έχει πολύ γελιο η μαμά σου...θερμαντική μπλούζα μέσα απο το νυφικό??? :lol::lol::lol:

Όλια ασε τις δουλειές και ξεκουράσου!!

Βάνα καλώς μας ήρθες και να χαίρεσαι το αγόρι σου! Μήπως να μιλούσες στη δασκάλα να βρεθεί κάποια λύση??Κριμα να αρχιζει με αρνητική διάθεση τη σχολική χρονιά....

Ανθη δεν έρχεσαι μια βόλτα κι απο δω...εχω πολλές δουλίτσες και μπολικο σιδερο!!!

Πώς είστε οι υπόλοιπες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλή βδομάδα!

Μαρία, αρχίζεις δουλειά ε; Τι χάλι κι αυτό με τις άδειες...

Ανθή κουράγιο... Να σκέφτεσαι ότι είσαι τυχερή που έχεις μια δουλειά...

Βάνια, φυσικά και σε θυμάμαι! Συμφωνώ με την Ανθή, θα πρέπει να μιλήσεις στη δασκάλα. Όσο τον πιέζει, τόσο χειρότερα γίνονται τα πράγματα. Δυστυχώς, λόγω κακών δασκάλων πολλά παιδιά χάνουν πάρα πολλά πράγματα από το σχολείο...

Σας φιλώ όλες κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες γράψατε τόσες σελίδες πάλι που κράταγα σημειώσεις για να μη ξεχάσω τίποτα :D:D

Αννα Μαρία η ζωγραφιά είναι πολύ ωραία εμένα μου θυμίζει ζωγραφια απο παιδικό χεράκι κολλημένη στο ψυγείο. Μ΄αρέσει γιατι θα είναι μοναδική και τα φωτεινά χρώματα είναι ότι καλύτερο για τα ερεθίσματα που πρέπει να δέχετε το βρεφάκι σου.

Αθανασία για διακοπούλες διαβάζω. Τέλεια θα περάσετε μετά απο ένα κουραστικό καλοκαίρι. Καλά θα κάνετε και θα τον πάρετε μαζί σας τον μικρό θα χαρεί πολύ που θα σας έχει όλη μέρα μαζί και τους δύο σε πιο χαλαρούς ρυθμούς.

Βάνια καλώς ήρθες στο καφέ θα χαρώ πολύ να τα λέμε. Συμφωνώ και με όσα είπαν τα κορίτσια είναι και δασκάλες και ξέρουν!

Ανθή πέρασε το σκ, όντως ο καιρός περνάει γρήγορα και σε 2,5 μήνες έχουμε χριστούγεννα! Νιώθω ακριβώς το ίδιο πρέπει να μαζέψω τα καλοκαιρινά και να βγάλω τα χειμωνιάτικα και το σκέφτομαι αλλά δεν πάει άλλο ο καιρός έχει κρυώει αρκετά. Σκέφτομαι τα ρούχα όλα έξω και τη μικρή να γυρνάει γυρω γυρω και με πιάνει πανικός. Μάλλον θα τα φτιάξω την τετάρτη που θα την πάει ο μπαμπάς της κολυμβητήριο.

Για τα ρούχα που λέγατε και εγώ προβληματίζομαι οταν έχω κάνα γάμο ή βάπτιση άνοιξη ή φθινόπωρο γιατι δεν ξέρεις μέχρι τελευταία στιγμή τι διαθέσεις θα έχει ο καιρός. Εμείς έχουμε γάμο την άλλη κυριακή ούτε καλοκαιρινό μπορείς να βάλεις ούτε χειμωνιάτικο δεν ξέρω.

Δε μου λέτε εσείς οι μανούλες με τα μεγαλύτερα παιδάκια. Τι τους δίνετε το απογευμα,η μικρή τον τελευταίο καιρό δεν μου τρώει το γιαούρτι (και οτιδήποτε είναι σε λιωμένη μορφή) και δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να της δώσω πέρα απο αυγό ή φρούτο που τρώει και το πρωί ή τοστάκι με τυρί. Για πείτε ιδέες τόσο καλές μαγείρισσες που είστε. Κατερινάκι περιμένω τα φώτα σου :D

Αυτά κοριτσάκια μου

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, υπάρχουν χιλιάδες πράγματα που μπορείς να της δώσεις: γαριδάκια, πατατάκια, γλειφιτζούρια, καραμέλες, συσκευασμένα κρουασάν, παιδικούς χυμούς, σοκολάτες! :P :P :P :P :P :P :P

Εγώ τα λέω για πλάκα, αλλά οι περισσότεροι τέτοια δίνουν στα παιδιά τους...

Λοιπόν, μπορείς να δώσεις φρούτο, ψωμί με μέλι, ψωμί με μαρμελάδα (εμείς συνηθίζουμε να βάζουμε και κίτρινο τυρί στο ψωμί με μέλι ή μαρμελάδα, αλλά πολλοί το θεωρούν απαίσιο!), ψωμί με ταχινόμελο (αυτό είναι λίγο ιδιαίτερο, μπορεί να μην της αρέσει), μπορείς να φτιάξεις κέικ με φρούτα ή ό,τι άλλο, ταχινόπιτα, χαλβά με σιμιγδάλι (τώρα εγώ σκέφτομαι διάφορα υγιεινά γλυκά). Επίσης, μπορείς να κάνεις διάφορες συνταγές με κολοκύθα που είναι και η εποχή της!

Θα σε διαφωτίσουν καλύτερα τα κορίτσια που ξέρουν.

Εγώ τώρα αγχώνομαι, γιατί, επειδή θα χρειαστώ οπωσδήποτε ενδοφλέβια αντιβίωση, φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω τελικά να θηλάσω... :( Λέτε να παίζει ρόλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Σημερα πολυ κρυο .Για λιγο αναψαμε και καλοριφερ..

Κανγκουρακι συμφωνω με αυτα που λεει η Αννα Μαρια για απογευματινο..Εμενα του αρεσει πολυ η φετα με ψωμι και μελι αλλα του δινω το πρωι μετα τα φρουτα γιατι τα φρουτα δεν τα πολυτρωει.Τρωει πολυ λιγα οποτε μετα του κανω μια φετα..

Βανια καλωσηρθες στο καφε ..Και γω συμφωνω με τις υπολοιπες κοπελες οσον αφορα τη δασκαλα του Σταυρου..Να πας να της μιλησεις.

Μαρακι πρωτη περιοδο μετα τη γεννα?Υπομονη ειναι λιγο δυσκολη η πρωτη περιοδος ..Φιλακια στο Στεφανακο σου..

Ανθη οντως και γω περιμενω τα χριστουγεννα γιατι 2 ιανουαριου εχει γενεθλια και ο Νικολακης και μαρεσει να κανω γενεθλια και να ειναι το σπιτι στολισμενο...Βεβαια περσι εγινε χαμος και μετα δυο μερες καθαριζα αλλα χαλαλι του..

Αυτα φιλια πολλα καλο βραδυ!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !Τι κάνετε;;

Πάει χάλασε ο καιρός :(:(:( ..Όλη μέρα βρέχει και φόρεσα πρώτη μέρα μπότες και μουφανάκι..Χάλιαααααα...Μου αρέσει το καλοκαίρι τόσο πολύ..Θέλω μαυρισμένο σώμα, σοκολατοχρώμα, όπως λένε και οι REC στο τραγουδάκι τους :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι ήρθε τελικά η μαμά σου;; Σε βοήθησε με το σίδερο;; Να έρθω εγώ λες ε;;; Να έρθω αλλά μου πέφτεις λίγο μακριά και επίσης δεν σιδερώνω καθόλου καλά τα πουκάμισα. Τα πηγαίνω στο καθαριστήριο :lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία το σκέφτομαι συνέχεια πως είμαι τυχερή που έχω δουλίτσα. Είναι απογοητευτική η εποχή μας..Παρόλ' αυτά η κούραση είναι κακός σύμβουλος και σε βγάζει πολλές φορές έξω από τα ρούχα σου..Συν τοις άλλοις η γκρίνια είναι στη φύση μου :lol::lol::lol:

Λοιπόν, Κατερινάκι άκου τι θα κάνεις για να μην κρατάς σημειώσεις όταν γράφουμε πολλα. Θα διαβάζεις την πρώτη σελίδα και θα γράφεις. Μετά θα κάνεις αντιγραφή σε αυτά που έγραψες και θα πηγαίνεις στη δεύτερη σελίδα. Θα διαβάζεις και τα υπόλοιπα, θα κάνεις επικόλληση και θα προσθέτεις σε αυτά που έγραψες και όσα θες να σχολιάσεις από τη δεύτερη σελίδα. Αν υπάρχει και τρίτη σελίδα θα δουλέψεις κατά τον ίδιο τρόπο ;);) Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ. Όσο για τα ρούχα συνήθως λειτουργώ ως εξής. Κατεβάζω από την πάνω ντουλάπα ό,τι θέλω να βάλω. Μετά το βάζω στην κάτω ντουλάπα. Στο τέλος η ντουλάπα κοντεύει να εκραγεί λόγω υπερφόρτωσης(καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα μαζί) και έτσι αναγκάζομαι να ανεβάσω πάνω τα καλοκαιρινά..Είναι ευκαιρία και για ξεσκαρτάρισμα..

Εγώ το απόγευμα δίνω στον Πάνο φυσικό φρουτοχυμό (μόνο έτσι τρώει τα φρούτα) και το βραδάκι ή τοστάκι ή καμιά κρεμούλα..Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να σε συμβουλεύσει :lol::lol::lol: Δεν έχουμε μεγάλη ποικιλία :lol::lol:

Όλια ανάψατε καλοριφέρ;;;Ασύμφορο από τώρα :?:?:? Θεσσαλονίκη είπαμε πως μένεις ή δε θυμάμαι καλά;;Εγώ να σου πω την αλήθεια το καλοκαίρι που έχει ο Πάνος γιορτή χαίρομαι πολύ γιατί την κάνουμε στον κήπο και όλα μια χαρά. Το χειμώνα όμως που έχει γενέθλια (Μάρτη) και κάνουμε τη γιορτή στο σπίτι μέσα δεν μπορώ να πω ότι πετάω κιόλας..Δεν τον αντέχω τον χαμό που γίνεται μετά....Καλά να είναι το παιδάκι μου αλλά το σπίτι βομβαρδίζεται :?:?:?:?:?

Κάλλη πού είσαι να μας πεις τα νέα σου;; Κρατά γερά η καθυστέρηση;; Έκανες καμιά χοριακή;;;

Αυτά τα νέα μου κορίτσια.

Πολλά φιλάκια σε όλες σας :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερααα :D

ομολογω πως απουσιασα απο το καφε σας για πολυ καιρο, αλλα ο χρονος μου ηταν περιορισμενος, τωρα σιγα σιγα που στρωνουν τα πραγματα θα ειμαι εδω να τα λεμεε :D:D

βλεπω καταπληκτικες παρουσεις, ανθηη, αννα μαρια, κατερινακι (κανγουρο) , μαρακιιι και πολλεεες πολλες αλλες φιλεες..

πολλα φιλακιααα και θα τα λεμεε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σέ ολες!!!!

Αννα Μαρία χάλια δεν λες τιποτα με τις άδειες...απο τωρα κάθομαι και κλαιω που θα αφησω τον Στεφανάκο μου τόσο μικρό! :cry:

Καγκουράκι μου θα συμφωνήσω με την Αννα Μαρια...μπορείς να δώσεις φρουτάκι, ενα κομματι κεικ απο τα χεράκια σου, μια φέτα ψωμί με τυρι ή κάτι άλλο...καθε μέρα κατι διαφορετικο για να μην τα βαριέται...Μπορείς να κάνετε προγραμμα με το οποιο θα συμμετεχει ακι το παιδάκι σου οποτε θα της αρέσει και πιο πολύ!

Μαρία μου καλώς μας ήρθες!!Να χαιρεσαι το κουκλάκι σου!! Παντα γερο και καλότυχο να είναι!!

Ανθη μου δεν ηρθε τελικά η μαμα μου, θα ερθει σημερα αλλά για φαγητο το βραδυ και δεν θα την βαλω να σιδερώσει...χαχα θα το κάνω εγω!! Πουκαμισα δεν εχω οποτε μην αγχώνεσαι...θα σε περιμένω!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

κερναω καφεδακι διπλα στο αναμμενο τζακι μου κοπιαστε!!!!!

αυτες τις μερες κι εμεις αναψαμε και καλοριφερ και τζακι και αλοιμονο μας φετος με το πετρελαιο,το σπιτι μου ειναι μεζονετα και καλα ο κατω οροφος καλυπτεται με το τζακι αλλα πανω στα υπνοδωματια αναγκαστικα το πετρελαιο στο φουλ ακομα και το βραδυ,ψαχνουμε να βρουμε εναλλακτικες λυσεις θερμοτητας μηπως και γλυτωσουμε κανενα φραγκο.......

Κατερινακι σου εγραψαν μερικες λυσεις τα κοριτσια απο οτι ειδα,να σου πω και εγω τα δικα μου μπορεις να κανεις κεικ με φρουτα οπως σου ειπε η Αννα Μαρια ή με καροτο ή και απλο ακομα,αλμυρο κεικ,αυγοφετες,φετα με μελι ή μαρμελαδα,σιμιγδαλοκρεμα,κρεμα με ανθος αραβοσιτου,ρυζογαλο,τοστακι με γαλοπουλα εκτος τυρακι,κρουασανακια βουτυρου ή με μαρμελαδα,τυροπιτακια,μπισκοτα αν θελεις καμια συνταγη πες μου να σου βαλω,και ο δικος μου μερικες φορες τον πιανει κατι και δεν θελει να φαει το παλιοπαιδο δεν ανοιγει το στομα με τιποτα :o:twisted:

Ανθη μαζι σου παμε για σοκολατοχρωμα ;);):lol::lol: και εγω για καλοκαιρι ειμαι,ο χειμωνας δεν μου αρεσει καθολου,θελω ζεστη κι ακομα δεν αρχισαμε,εγω τις ντουλαπες αναγκαστικα τις εχω τελειωσει και ηδη τα παιδια φορεσαν μποτακια και χοντρα μπουφαν να φανταστεις!!!

Μαρια σε περιμενουμε και παλι να πινουμε καφεδακι να σου ζησει ο μπεμπουλης να ειναι γερος και καλοτυχος,καλε τι κουκλακι ειναι αυτο;;;για ζουληγμα ειναι :)

Βανια εμεις μιλουσαμε και περυσι που χαθηκες;;;οπως σου ειπαν και τα κοριτσια πιασε την δασκαλα του και μιλησε της τι θα πει τον ζοριζει;;;;

Αννα Μαρια μου μην στεναχωριεσαι κοπελα μου οτι κανεις ειναι για το καλο του μωρου σου,οσο για τον θηλασμο δεν νομιζω να επηρεαζεται με την αντιβιωση ρωτησε τον γιατρο σου,εξαλλου τωρα δεν θα παιρνεις ή και μετα τον τοκετο;;;

Ολια και εμενα μου αρεσει να κανω γενεθλια στα παιδια,ενα μηνα πριν το οργανωνω και σκεφτομαι τι θα φτιαξω αλλα στους μεγαλους μαρεσει περισσοτερο που ειναι καλος ο καιρος και τους κανω εξω στον Δημητρη αναγκαστικα μεσα δεν ενθουσιαζομαι και τοσο

Μαρακι φιλια στον Στεφανουλη τον γλυκουλη!!!!

Καλη πολλα φιλια σου στελνω μιας και δεν σε σχολιασα μην μεινεις παραπονεμενη :lol::lol:

πολλα φιλια κουκλες σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς σήμερα πήγαμε και παραγγείλαμε το καρότσι, σετάκι με το καθισματάκι αυτοκινήτου και το πορτ μπεμπέ. Πήρα και τα τρία, γιατί υποτίθεται θα μου έδινε καλαθούνα μια φίλη μου, η οποία χάθηκε από προσώπου γης. Οπότε, είπα να πάρω το πορτ μπεμπέ. Τώρα αυτή με θυμήθηκε και με παίρνει τηλέφωνο. Δύο φορές το είχα κλειστό και σήμερα δεν το σήκωσα, δεν είχα καμία όρεξη, ξενέρωσα τελείως.

Αύριο θα έχουμε το καρότσι και τα συν αυτό! Βάλαμε και την πρώτη πλύση μωρουδιακών σήμερα, πολύ περίεργο μου φάνηκε. Κοιτούσαμε το ρολόι στο πλυντήριο, και μετρούσαμε τα λεπτά, κι όταν τελείωσε τσίριζα!!!! ;P: P: :P

Μαρία, όντως μας δίνουν πολύ λίγη άδεια. Τριών μηνών το μωρό και πρέπει να επιστρέφουμε στη δουλειά... Κατά τα άλλα, βγαίνει ο κάθε εξυπνάκιας και μας αποκαλεί ως την πιο προνομιούχο ομάδα δημοσίων υπαλλήλων. Ουουουουου, ναι, τι να σου πω...

Κατερίνα, αντιβίωση παίρνω τώρα, αλλά εγώ λέω για την ενδοφλέβια που θα μου χορηγηθεί κατά τη διάρκεια του τοκετού. Θα ρωτήσω το γιατρό, βέβαια, είπα, όμως, μήπως ξέρατε κι εσείς. Ουφ, άλλο κι αυτό...

Όσο για τον καιρό που λέτε, μου φαίνεται ότι είστε σε άλλο πλανήτη, άντε σε άλλο ημισφαίριο! Τι μπουφάν και μπότες και τζάκια; Εμάς εδώ ακόμα καλοκαίρι είναι! Απλά, αντί να φοράω φανελάκι με τιράντα, φοράω κοντομάνικο και το βράδι δε βάζω ανεμιστήρα! Άλλος κόσμος τελείως!

Εγώ κερνάω γλυκό σταφύλι που έφτιαξα (πάλι) χτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια με συγκινησες αφανταστα με αυτο που εγραψες οτι περιμενες να τελειωσει το πλυντηριο με τα μωρουδιακα,ειδες τι αισθηση οταν τα πλενεις και τα σιδερωνεις και σκεφτεσαι οτι εκει μεσα θα μπει ενα μικρο μωρουλακι αχχχχχχ συγκινουμαι μωρε με το καλο να ερθει το μωρουλι σου και μεγεια τα πραγματακια του!!!!

οσο για τον καιρο οντως ετσι ειναι σε αλλον κοσμο τελειως ειμαστε ειδιως εμεις εδω στα βορεια πολυ κρυο απο τωρα ασε..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες και απο μενα..

Αννα Μαρια με γεια το καροτσι ..Και γω συγκινηθηκα μαυτο που εγραψες οτι περιμενατε το πλυντηριο του μωρου να τελειωσει..Υπομονη λιγο εμεινε !!!!

Μαρια να σου ζησει ο μπεμπακος ...Να ναι παντα γερος!!!κουκλος ειναι..

Κατερινακι και σεις τζακι και καλοριφερ?Ασε και μενα το σπιτι ειναι μεζονετα και πολυ σκεφτομαι τη θερμανση φετος..Ευτυχως εμεις εχουμε αεριο.

Ανθη ξεκινησες χειμωνιατικα ?Και γω σημερα και μου φανηκε καπως.Δεν τον μπορω το χειμωνα...

Εγω σημερα πηγα αγορα και αγορασα μπουφαν,μποτες και δυο μπλουζες για μενα και αθλητικα και μποτακια για το Νικολακη...Πολυ τα χαρηκε τα κοιτουσε συνεχεια και γελουσε..

Αυριο ξεκιναω και παλι δουλεια .Παει και η τελευταια αδεια :((

Καλη τι εγινε εκανες χωριακη?

φιλια πολλα καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !

Τι κάνετε;; Ο Πανούλης μου είναι αρρωστούλης :(:(:( .Πήγαμε σε ένα παιδικό πάρτυ το Σάββατο και κόλλησε..Έχει πολύ έντονο μπούκωμα, δέκατα και βήχα. Το κακό με το βήχα είναι ότι του το γυρνάει συχνά σε λαρυγγίτιδα(φράζει δηλ. ο λάρυγγας και το παιδί δεν μπορεί να πάρει ανάσα)..Τον πήγαμε λοιπόν στον παιδίατρο και επειδή ο βήχας ήταν λαρυγγικός και ο γιατρός φοβήθηκε του δώσαμε το βράδυ πριν κοιμηθεί σταγόνες κορτιζόνης για να αποφευχθούν τα χειρότερα..Μέχρι τα 4 περίπου θα έχουμε το φόβο της λαρυγγίτιδας. Μετά τα παιδιά συνήθως δεν ξαναπαθαίνουν..Μέχρι τότε προσπαθώ να είμαι όσο πιο προσεκτική γίνεται αλλά δεν μπορώ να τον κλείσω και σε γυάλα...Όλα τα παιδάκια που ήταν καλεσμένα στο πάρτυ πηγαίνουν παιδικό σταθμό..Ήταν επόμενο...

Μαρία μου να σου ζήσει ο γιόκας σου! Είναι πανέμορφος! Χαίρομαι πολύ που επέστρεψες και θα χαρώ να διαβάζω νέα σου! Πώς τον υποδέχτηκαν τα μεγάλα σου;;;

Μαράκι έρχομαι!!!! Βάλε το σίδερο στην πρίζα να ζεσταθεί και εντωμεταξύ θα έρθω εγώ :lol::lol::lol:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα που στεναχωριέσαι που θα αφήσεις το Στεφανάκο σου :(:(:( Αναγκαίο κακό η δουλειά όταν έχεις μωράκι.....

Κατερίνα μου έχω ιδέα!!! Πάμε παρέα σε κανένα τροπικό νησάκι για να ξαναπάρουμε σοκολατοχρώμα και για να ξαναφορέσουμε τα αεράτα καλοκαιρινά μας ρουχαλάκια :lol::lol::lol: Όσο για το καλοριφέρ, προσπαθώ να το τρενάρω. Εδώ δεν κάνει τόσο κρύο.Από αύριο μάλιστα λένε πως φτιάχνει ξανά ο καιρός ;);)

Άννα Μαρία με γεια το καρότσι σας και όλα τα υπόλοιπα!!!! Με το καλό να δεχτείτε το παιδάκι σας! Κι εγώ θυμάμαι είχα μεγάλη χαρά όταν σιδέρωσα πρώτη φορά τα μικροσκοπικά ρουχαλάκια του Πάνου!

Ζέστη κάνει στην Κύπρο;;;;; Έρχομαι!!! Έχω να σιδερώσω και τα ρούχα της Μαρίας :lol::lol::lol: Τυχεροί είστε!

Πάντως 3 μήνες άδεια είναι πολύ λίγοι πραγματικά. Σκέψου, όμως, για να παρηγορηθείς ότι άλλες κοπέλες γυρνούν στη δουλειά με το που σαραντίζουν (πχ καθηγήτριες σε φροντιστήρια που είναι ωρομίσθιες και δε δικαιούνται άδεια)....Μια συνάδελφος για παράδειγμα γέννησε Αύγουστο και Σεπτέμβρη έπρεπε να γυρίσει στη δουλειά για να ξεκινήσει μάθημα με τα τμήματα. Αν δε γυρνούσε θα έμπαινε άλλος στη θέση της και μετά αυτή θα έμενε άνεργη και δε θα πληρωνόταν από πουθενά...Στα φροντιστήρια κάθε Σεπτέμβρη μας προσλαμβάνουν και κάθε Μάη μας απολύουν. Είχε λοιπόν κάθε δικαίωμα ο εργοδότης να μην την προσλάβει αν δε δεχόταν να ξεκινήσει Σεπτέμβρη. Έτσι και αλλιώς απολυμένη ήταν. Κανείς δε θα του έκανε τίποτα..Επίσης, ιδανικό στη δουλειά μας θα ήταν να μείνουμε έγκυοι Σεπτέμβρη- Οκτώβρη για να γεννήσουμε Ιούνιο- Ιούλιο ώστε να βγάλουμε τη χρονιά (αν όλα φυσικά πάνε καλά). Πρέπει λοιπόν να κάνουμε και συμφωνία με το Θεό...Αυτά στα λέω για να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα. Μου λένε μερικοί τι σκέφτομαι τη δουλειά και γιατί αγχώνομαι για το πότε θα μείνω έγκυος και άλλα τέτοια. Αν όμως μείνω άνεργη δε θα μου δίνουν όλοι αυτοί λεφτά...Άστα βράστα κοινώς!

Όλια έλα κι εσύ στα τροπικά νησιά με μένα και την Κατερίνα!!!!! Έλα να μαζευτούμε όλες οι θερμόαιμες :lol::lol::lol: Με γεια τα καινούρια σας ρουχαλάκια!

Σας έπρηξα σήμερα με την πολυλογία μου :oops::oops::oops::oops:

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!!να ειναι γερο παντα και να εχει μια ονειρεμενη ζωη!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τι ομορφο συναισθημα!!!!!κι εγω θυμαμαι τα πρωτα ρουχαλακια που της επλυνα και της σιδερωσα!αξεχαστες στιγμες!με το καλο να υποδεχτειτε τον πριγκιπα σας!!!!!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ θα συμφωνησω κι εγω με τα κοριτσια για το απογευματινο της αγγελικουλας σου!εχει πολλα πραγματακια που μπορεις να της φτιαξεις για να τρωει!!!!!!!!να της δωσεις ενα γλυκο φιλακι!!!!!!!!

ΑΝΘΗ μου περαστικα στον πανουλη σου!εγω παλι ειμαι στο απεναντι στρατοπεδο,απ'αυτες που λατρευουν τον χειμωνα!κουβερτουλες,τζακακι,χουχουλιασμα με ζεστο καφεδακι κι ολα αυτα εκτος απο ενα πραγμα!τις ιωσεις!!!!!!!τρεμω και μονο στην ιδεα οτι θα αρρωσταινει πιο ευκολα η κωνσταντινα!!!!!!

ΟΛΙΑ καλη αρχη με την δουλιτσα σου!καλη δυναμη!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ μου σ'ευχαριστω πολυ για τα φιλια κι ανατοπιδω!!!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ μου δυσκολο οταν γυρνας στη δουλεια με τοσο μικρο μωρακι!ευχομαι ολα να πανε καλα κουκλιτσα μου!!!!!

ξεχασα καμια?????????οσο για'μενα δυστυχως τα πραγματα δεν ειναι και πολυ ευχαριστα!!!!χθες το βραδυ μου'ρθε η ακατανομαστη χωρις καμια προειδοποιηση!!!πανω που ειχα αρχισει να το πιστευω!!!!!την παρασκευη εχω τα γενεθλια μου και ηλπιζα να μου κανει ο θεος αυτο το δωρο!!!!αλλα....οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια καποιος εκει ψηλα γελαει!ετσι δεν λενε?ευτυχως ο αντρουλης μου χθες μου πηρε το κινητο που ειχα βαλει στο ματι εδω και πολυυυυυυυ καιρο κι ετσι ειχα με κατι να χαρω και να ασχολουμε για να ξεχναω τον πονο μου!!!!!!!αυτα απο μενα!!!!!!παω τωρα να μαγειρεψω!αλλα δεν ξερω τι???????????εσεις τι θα κανετε?δωστε καμια ιδεα γιατι κολλησα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι πόσο ζηλευω το τζάκι!!! Εμένα πάλι μου αρέσει ο χειμώνας και τρελλαίνομαι για τζάκι!!! Οταν πάω στο πατρικο μου όλη μέρα κάθομαι και το χαζεύω!!

Αννα Μαρία με γεια το καρότσι σας!! Τι ομορφη περίοδος αυτη της προετοιμασίας...δεν το πιστεύω πως πέρασαν κιολας 3 μήνες που γέννησα...ΜΕ το καλο να υποδεχτείτε το μωράκι σας!!

Ολια με γεια τα ψώνια σας!! Με το καλο αυριο να αρχισει η δουλειά!!

Ανθή περαστικά στον Πανούλη σου..ευχομαι να το προλαβατε...δυσκολο πραγμα να αρρωσταινουν τα μικρά αλλά δεν μπορεις να τα κλείσεις και μέσα!

ΑΑΑΑ και για το σιδερο, αστο΄τελικά τα έκανε η μαμα μου!! :lol::lol::lol: Ελα όμως για καφεδάκι!!!

Κάλλι μου δεν πειράζει γλυκιά μου...τον επόμενο μηνα...καλό θα ηταν να σταθεροποιηθει ο κύκλος σου..θα ειναι πιο εύκολη η συλληψη!

΄Καγκουράκι, Βάνια, Μαρία κι όλες οσες ξεχνώ φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!!!

Μαρία να σου ζήσει το θαυματάκι σου, καλότυχος ευτυχισμένος και γερός να είναι.

Αννα Μαρία καλορίζικα τα πραγματάκια του μπεμπούλη, όντως το πρώτο πλυντήριο το πρώτο σίδερο και η τακτοποίηση τω μικροσκοπικών ρούχων είναι πολύ συγκινητικη και κάνει την αναμονή μεγαλύτερη αλλά και γλυκιά. Με το καλό κοριτσάκι μου να τα φορέσει το μπεμπάκι σου.

Για την αντιβίωση να ρωτήσεις τον γιατρό σου και ξέρω υπάρχει και ένα σαιτ (e-lactation.org αν θυμάμαι καλά λέγεται) που λέει ποια φάρμακα είναι συμβατά με τον θηλασμό.

Ολια με γεια τα καινουρια ρούχα και τα παπουτσάκια του Νικόλα σου.

Κάλι κρίμα που ήρθε :evil::evil: μη το βάζεις κάτω και μη στεναχωριέσαι μακάρι να είναι ο επόμενος μήνας πιο τυχερός και να έρθει ένα καλοκαιρινό μωράκι.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ιδέες. Θα της φτιάξω κεκάκι και καμια πίτα θα πω στη μαμά μου να μας φτιάξει. Κατερίνα ήμουν σίγουρη οι θα μου έδεινες τέλειες και λαχταριστές ιδέες. Συνταγή δε θέλω :lol::lol::lol: delivery κάνεις :lol::lol::lol: τα έξοδα αποστολής δικά μου :lol::lol::lol:

Ανθή μου περαστικά στον Πανούλη, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθεί πολύ και να είναι ήδη καλύτερα.

Μαράκι όντως το να επιστρέφεις στη δουλεια τόσο νωρίς είναι δύσκολο αλλά και αναγκαίο κακό. Εγώ γύρισα όταν η μικρή ήταν 4,5 μηνών. Είμουν στην προηγούμενη δουλειά με μπλοκάκι :twisted: και ζήτησα χαριστικά αντι να πάρω 2 μηνες πριν και δυο μετά που θα έπερνα αν μου είχε κάνει κανονικη σύμβαση να το πάρω όλο μετά. Θήλαζα και αποκλειστικά τοτε και κουβαλούσα θήλαστρο μπουκάλια παγοκύστες και έβγαζα γάλα εκεί. Απο τη μία πάντως θα νιώθεις οτι ξεφεύγεις λίγο που είναι και αυτό σημαντικό από την άλλη ομως οι τύψεις που αφήνεις το μικράκι πίσω είναι βασανιστικές.

Α και εγώ αν και έχω γεννηθεί Νοέμβρη είμαι φαν του καλοκαιριού, πότε έρχομαι και εγώ στο τροπικό νησί ...πότε φεύγουμε 8-)8-)8-) οχι σήμερα πάντως γιατι θα φτιάξω τις ντουλάπες σήμερα.

Νάσια που είσαι? Εχουμε κανένα νέο μήπως γέννησε?

Φιλια σε όλες δε νομίζω να ξέχασα καμία. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πήγαμε και πήραμε το καρότσι και το υπόλοιπο σετ σήμερα. Να σας πω: όσες χρησιμοποιήσατε πορτ μπεμπέ, βάλατε και εξτρά στρωματάκι; Γιατί αυτό που έχει είναι πάρα πολύ λεπτό και πάρα πολύ άβολο.

Ήρθε η μάνα μου και μου έκανε τα νεύρα τσατάλια. Και καλά για να μου σιδερώσει τα ρουχαλάκια, αλλά τα κατάφερε και μου έκανε τα νεύρα κρόσια. Πριν έρθει, πάω να περάσω τη συρταριέρα μια ακόμα φορά με βρεγμένο βαμβάκι. Υποτίθεται, την είχε καθαρίσει η μάνα μου. Κοιτάω και ανακαλύπτω ότι είχε καθαρίσει μόνο τα συρτάρια από μέσα και όχι από κάτω. Δηλαδή, η σκόνη από τον πάτο των συρταριών, θα έπεφτε στο από κάτω συρτάρι. Δηλαδή ήθελε απ' την αρχή καθάρισμα. Έρχεται, της το λέω, και μου λέει "α, εγώ δεν μπορώ, καθαρίστε την εσείς, εγώ τρέμω σήμερα, για το χατίρι σας ήρθα". Και τι κάνει; Κρατούσε μια σακούλα με το τούλι για την κουνουπιέρα, και την ακουμπά πάνω στην απλώστρα με τα ρούχα του μωρού!!!!!!!!!!!!!!!!! Ευτυχώς πριν καν ακουμπήσει πρόλαβα και την πέταξα, έπεσε μέσα στην κούνια, άνοιξε το κουτάκι με τις καρφίτσες, γέμισε η κούνια καρφίτσες. Και άρχισε να με λέει υστερική, υπερβολική και τρελή. Τα νεύρα μου έγιναν κρόσια...

Ωραία προετοιμασία για τον ερχομό του μωρού, τι να σας πω, θα τη θυμάμαι με συγκίνηση μια ζωή...

Τέλος πάντων...

Ανθή, πολύ χάλια το καθεστώς με τα φροντιστήρια. Κι εδώ κάπως έτσι είναι δυστυχώς. Μια φορά είχαμε πάει με μια φίλη μου σε ένα φροντιστήριο για να δώσει συνέντευξη για δουλειά και ήταν ό,τι να 'ναι. Της έδωσε να υπογράψει ένα συμβόλαιο με κάτι τρελούς όρους, έπρεπε να δουλεύει τρελές ώρες, να γυρνάει όλα τα χωριά της επαρχίας Λάρνακας και Αμμοχώστου, χωρίς να της βάζει τα καύσιμα, και διάφορα άλλα. Στο τέλος της είπε κιόλας ότι δεν μπορεί να έρχεται ντυμένη έτσι (φορούσε παντελόνι κάπρι, φαρδιά μπλούζα χωρίς ντεκολτέ και εσπαντρίγιας) και διάφορα άλλα τρελλά. Ευτυχώς δεν υπέγραψε και σε κάποια φάση συναντήσαμε μια κοπέλα και μας έλεγε ότι έχει σοβαρό πρόβλημα, γιατί δουλεύει σε ένα φροντιστήριο, στο οποίο την εκμεταλλεύονται, θέλει να σταματήσει αλλά δεν μπορεί γιατί έχει υπογράψει συμβόλαιο και τελικά το φροντιστήριο ήταν αυτό!

Κάλλη, λυπάμαι που σου ήρθε τελικά η ακατανόμαστη, σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να σε παρακάμψει!

Όλια, πάω να ψάξω το σάιτ που μου λες!

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πάρεις στρωματάκι αν δεν έχει δικό του, είναι ειδικά για το port-bebe. Πάντως και αυτό που πήρα λεπτό ειναι απο latex δεν έχει πάχος όπως του κρεβατιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...