Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!!!! Τι κάνετε?

Βλέπω έχετε πιάσει το θέμα των κιλών :-? .... Λοιπόν να σας πω κι εγώ τα δικά μου, είμαι 1,65 (καμία σχέση με τη Σκλεναρίκοβα :lol: ) και είμαι 56 με 57 κιλά...

Άννα Μαρία μου τι σύμπτωση έχω κι εγώ ψωμάκια :lol::lol::lol: .....Βέβαια δε θα έλεγα ότι είναι τεράστιο το πρόβλημα, αλλά όπως και να χει μ' ενοχλούν λίγο :roll: , μου χει περάσει πολλές φορές απ' το μυαλό όταν τελειώσω με τις γέννες (αφού σκέφτομαι ότι θέλω στο σύνολο 3 παιδιά :D ) να πάω να κάνω λιποαναρρόφηση, αφού όσο και να αδυνατίζω το πρόβλημα παραμένει.... :-?? Τεσπα, δε θα σκάσω κιόλας :lol: αφου μπορώ και βάζω ότι μου αρέσει και βρίσκω τα κατάλληλα ρουχαλάκια για να τα καλύπτω μια χαρά!!!!! \:D/

Κάλλη μου έχεις πλάκα που το διασκεδάζεις :D καλά κάνεις, εμένα θα με είχε φάει η αγωνία :o ..... Άσε σα φαντάρος μετράω :lol::lol: ....

Μαράκι μου μπράβο συνήλθε ο Στεφανάκος, πολύ χαίρομαι :D:D

Ανθούλα μου για επόμενο καλοκαίρι διαβάζω :shock::o:shock: Μη τα λες έτσι απότομα θα με πιασει τίποτα, :shock: ακόμη δεν ηρέμησα από το προηγούμενο :shock::lol::lol::lol:

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!!

:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθανασία, κι εγώ την έχω σκεφτεί τη λιποαναρρόφηση, αλλά νομίζω δεν αξίζει τον κόπο. Καλύτερα να συμφιλιωθούμε με το σώμα μας, παρά να μπαίνουμε χειρουργείο...

Κάλη, με πέθανες, χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία, κι εγώ την έχω σκεφτεί τη λιποαναρρόφηση, αλλά νομίζω δεν αξίζει τον κόπο. Καλύτερα να συμφιλιωθούμε με το σώμα μας, παρά να μπαίνουμε χειρουργείο...

Κάλη, με πέθανες, χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!

Συμφωνώ :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!!!

εμεις τελικα λεμε να παμε δικαστικα,ο αντρας μου δεν μπορει να ηρεμησει ακομα με ολα αυτα που εγιναν και ρωτησε δικηγορο και του ειπε οτι θα δικαιωθει στα σιγουρα και οτι ο βοσκος φταιει 100%,το ιδιο ειπε και η αστυνομια,ο βοσκος δεν συναιτιζεται με τιποτα και επιμενει να του πληρωσουμε τα προβατα τελοσπαντων να μην σας ζαλιζω αλλο θα του κανουμε αγωγη και βλεπουμε.........

Ανθη περιπου στα ιδια ειμαστε,με περνας 2 ποντους,1,70 ειμαι εγω με 58 κιλα,παλιοτερα ημουν απο 50 ως και 56,αλλα κι εγω φαινομαι πολυ αδυνατη ετσι οπως ειμαι τωρα ειμαι μια χαρα και πολυ ικανοποιημενη με τον εαυτο μου,το καλο ειναι οτι εχω ελαχιστη κυταρριτιδα και καθολου ραγαδες,καλα για χαλαρωση δεν μιλαω λογικο ειναι μετα απο τρεις εγκυμοσυνες

Αννα Μαρια ειχες και πριν κυταρριτιδα ή τωρα εμφανιστηκε;;γιατι και εγω εκανα στην εγκυμοσυνη αλλα τωρα εχει μειωθει στο ελαχιστο,παιζει μεγαλο ρολο η διατροφη,και εγω συμφωνω μαζι σου δεν θα εμπαινα ποτε σε τετοια διαδικασια,προσεχουμε τη διατροφη μας και απο εκει και περα δεχομαστε τον εαυτο μας οπως ειναι,συμφωνειτε;;;

Ανθη μου εγω ειχα γραψει για καλοκαιρινα χαλια,η Ολια ειπε οτι θελει να στρωσει χειμωνιατικα νομιζω,εδω δεν γινεται χωρις χαλια αν εχεις και παιδια κιολας,ωσπου να ζεστανει καλα καλα μας παει Ιουλιος δεν λεει να ειναι αστρωτο το σπιτι και οπου να ναι μας βλεπω να αναβουμε καλοριφερ και τζακια ασε,ναι του αρεσανε τα αγγλικα και ειναι ενθουσιασμενος που θα μαθει μια ξενη γλωσσα,και σε εμας δωρεαν ειναι η πρωτη χρονια

Μαρακι περαστικα και απο μενα,χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο μικρουλης σου,ποτε θα τον βαφτισετε;;;

Αθανασια μια χαρα εισαι υψος-βαρος,ολες οι γυναικες λιγο πολυ το εχουμε ενα θεμα με τα ψωμακια κι εγω εκει βαζω πρωτα πρωτα, η κοιλια μου μπορει ειναι πλακα αλλα στις μεριες βουναλακια :o:lol:,πολυ τρεξιμο κι εσυ,υπομονη λιγες μερουλες ακομα και θα ξεκουραστεις μετα

Καλη μου κανε μια χοριακη ρε κοριτσι μας εχει φαει η αγωνια!!!!!

Ολια και Κατερινα φιλια σας στελνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ο βοσκός πώς επιμένει δηλαδή; Έρχεται στο σπίτι σας και φωνάζει "πληρώστε μου τα πρόβατα"; Κρίμα είναι, γιατί η αγωγή θα σας κοστίσει ένα σωρό λεφτά... :(

Κυτταρίτιδα είχα από πριν. Δυστυχώς είναι οικογενειακό μας... Δεν την ξεφορτώνομαι με τίποτα, είτε κάνω γυμναστική, είτε κάνω δίαιτα, είτε προσέχω τη διατροφή μου. Με τίποτα όμως! Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχε αυξηθεί αρκετά, είχα φρικάρει, μετά έφυγε η επιπλέον της εγκυμοσύνης, και τώρα πάλι μια απ' τα ίδια. Το άσχημο είναι ότι δεν κινούμαι πολύ, επειδή πρέπει να ξεκουράζομαι. Από το Μάρτιο έχω να κάνω γυμναστική, να κάνω γρήγορο περπάτημα, όλο ξάπλα στην πολυθρόνα, λογικό είναι να έχω πολλή χαλάρωση... Ελπίζω μετά να μπορέσω να επανέλθω, κυρίως με περπάτημα που είναι η μόνη γυμναστική που μου αρέσει, μαζί με τους κοιλιακούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια αυτο ελειπε να ερθει και στο σπιτι μας,στο τηλεφωνο που μιλησε ο αντρας μου,βασικα μιλησε με τον γαμπρο του που ειναι και ταξιτζης,ο αντρας μου εχει συγχιστει τοσο πολυ και θελει να του κανει αγωγη,αν συνεχισει να κανει το ιδιο με τα προβατα του θα γινει κανενα μεγαλυτερο κακο,ισως αν παει δικαστικως και πληρωσει να βαλει μυαλο και να παρει τα απαραιτητα μετρα και να μην αμολαει τα προβατα του μεσα στον δρομο λες και ειναι στο μαντρι του................

να ξερεις οτι μετα τη γεννα οσο και αδυνατη να εισαι το σωμα αλλαζει,ανοιγει οσο να πεις ,η χαλαρωση λιγο δυσκολο να φυγει τελειως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, ίσως αν δεν του δίνετε σημασία να το σταματήσει κι αυτός...

Ωχ, ωχ, πάει το σώμα μου, χειρότερο θα γίνει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!τι μου κανετε?εγω ακομα περιμενω!πηρα σημερα σε μια φιλη μου μικροβιολογογια να ρωτησω για την χοριακη και μου ειπε οτι καλυτερα και για πιο σιγουρα θα πρεπει να περιμενω τοσο,οσο ηταν ο μεγαλυτερος κυκλος μου!!και μαντεψτε............!!!!!!!!!!!!!!60 μερες ηταν ο πιο μεγαλος μου κυκλος!!!ω ναι!!!!!!δεν ξερω φυσικα αν θα μπορεσω να περιμενω τοσο γιατι τωρα ειμαι στις 43 μερες κι εχω αλλες 17 μερες αλλα θα δω!!!!!!προς το παρον προσπαθω οοοοοσο μπορω να το ξεχασω γιατι απλα δεν αντεχω αλλο!νομιζω πως μου'χει γινει εμμονη και δεν θελω!!!!!!τελος παντων!!!!!το πολυ πολυ οποια μενει θεσσαλονικη να μου φερνει κανενα τσιγαρο "στη σταυρουπολη"!!!!

κατερινα επιμονος ο βοσκος!!!!!!!ας παρει στα χερια του κανενα χαρτι απο κανεναν δικηγορο και να δεις πως θα τα ξεχασει και θα κανει τουμπεκι!!!!!εκει που μας χρωστουσαν μας πηραν και το βοδι!!!!(προβατο εδω)!!!

οσο για τα κιλα εγω δεν σκεφτομαι λιποαναρροφησεις και τετοια αλλα σκεφτομαι μηπως μπω ολοκληρη μεσα σε κανεναν φουρνο μπας και λιωσουν τα ξιγκια!!!! :lol::lol::lol::lol: θα ρωτησω τον γιατρο μου!!!!! :lol::lol::lol:

μαρακι ειναι καλα τωρα ο στεφανακος?δωστου ενα ζουλιχτο φιλακι απο μενα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, δεν είναι ανάγκη να περιμένεις τόσο πολύ. Στο κάτω-κάτω, αν είσαι έγκυος, με τόσες μέρες καθυστέρηση θα δείξει οπωσδήποτε, ενώ αν δεν είσαι, είτε περιμένεις είτε όχι, θα είναι αρνητική η χοριακή. Κι εγώ την πρώτη φορά έκανα χοριακή στις δύο εβδομάδες καθυστέρηση. Τη δεύτερη φορά είπα να μην περιμένω τόσο πολύ, έκανα τεστ στη μία εβδομάδα καθυστέρηση, βγήκε θετικό και την επόμενη μέρα έκανα και χοριακή.

Άντε, μακάρι να είσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες τι κάνετε? τα ζουζούνια σας?

Άλλαξα τα μαλλιά μου τα έκανα σγουρά και μου αρέσουν πολύ :D ευτυχώς αρέσουν και στους άλλους δείχνουν πολύ παιχνιδιάρικα. :lol::lol:

Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο σου, είναι καλύτερα διάβασα

Κατερίνα μου ευτυχώς που δεν έπαθε τίποτα ο αντρούλης σου όλα τ΄αλλα φτιάχνονται. Τι επιμονή αυτός ο βοσκός, πιστεύω θα τον φοβερίσει η αγωγή και ίσως αλλάξει στάση ελπίζω πάντως να μην μπλέξετε πολύ με τα διαδικαστικά και τα δικηγορικά. Επίσης καλά έκανες και ξεκίνησες τον Νικόλα σου αγγλικά και αφού του αρέσουν δεν θα έχει πρόβλημα. Είμαι της άποψης οτι όσο πιο νωρίς ξεκινούν και τελειώνουν με τις ξένες γλώσσες τόσο καλύτερα δεν τους πέφτουν και όλα μαζί μετά στο λύκειο (πολύ μακριά το πήγα ε )

Αθανασία μου υπομονή κοριτσάκι μου ούτε δυο βδομάδες δεν έμειναν γιανα χαλαρώσεις, και μην ακού την Ανθή που σκέφτεται το καλοκαίρι....

Ανθή το σαββατοκύριακο πλησιάζει ;)

Κάλι τι να σχολιάσω απορώ με την υπομονή σου εγώ θα είχα τρελαθεί , η Αννα Μαρία έχει δίκιο με τόση καθυστέρηση οτι είναι να δείξει η χοριακή θα δείξει. Μακάρι να είσαι εγκυουλα και χαλάλι η αναμονή :D:D

Οσο για τα κιλά ας σας πω και τα δικά μου είμαι 54 και 1,65. Μια χαρά μας βρίσκω όλες μπορούμε να φάμε οτι γλυκά έχει το καφέ μας :lol::lol::lol::lol:

Σας φιλώ ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, επιτέλους αξιώνομαι να σας βάλω φωτογραφία της περίφημης ζωγραφιάς!!!!!

Τα χρώματα στην πραγματικότητα είναι πιο φωτεινά.

post-9441-13873937843404_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, βιαστική ε;

Ντόλφιν, φυσικά και δεν παίρνουμε τόσα! Οι διευθυντές σχολείων παίρνουν κάπου τόσα. Ο πρώτος μισθός είναι 1800 ευρώ περίπου. Κάθε χρόνο έχουμε νομίζω γύρω στα 100 ευρώ αύξηση, αλλά τώρα θα αρχίσουν να μας κόβουν ένα ποσοστό απ' το μισθό μας κάθε μήνα για "ενίσχυση" της οικονομίας!!! Όχι πολλά φαντάζομαι. Αυτό το μήνα θα μάθουμε!

Ο περισσότερος κόσμος, όμως, πιστεύει ότι παίρνουμε όλοι μας τέσσερα χιλιάρικα και καθόμαστε.

Για διορισμό, εξαρτάται από την ειδικότητα. Οι καθηγήτριες οικιακής οικονομίας, π.χ., διορίζονται αμέσως. Οι οικονομολόγοι διορίζονται μετά από τριάντα χρόνια (δεν υπερβάλλω!). Οι φιλόλογοι, όπως έγινε τώρα η επετηρίδα, δε διορίζονται καθόλου. Το ίδιο και οι μαθηματικοί. Γενικά, οι περισσότερες ειδικότητες αργούν να διοριστούν. Εγώ έτυχε να διοριστώ σχετικά νωρίς, γιατί τότε οι φιλόλογοι διορίζονταν πιο εύκολα. Νομίζω ένα χρόνο μετά από μας σκάλωσε η λίστα και δε διορίζεται κανείς...

καλα εδω ξεκιναμε με 1000 εχουμε αυξηση 20 ευρω το χρονο αλλα ολα αυτα σε παρελθοντα χρονο.τωρα απο 1200 που επαιρνα επεσα στα 900 και που εισαι ακομα.αγγλικων ειμαι.διοριζονται ευκολα να το ψαξω;η εχετε πολλους;θυμαμαι στη σχολη ειχαμε πολλα κοριτσια απο κυπρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουκλίτσες!!!!

Τι κάνετε, πως είναι τα κέφάκια μας σήμερα? :D:D:D:D

Καλά Άννα Μαρία τέλεια οι ζωγραφιά σαν να είναι βγαλμένη από παραμύθι :ymdaydream: !!!! Είμαι σίγουρη ότι ο μπουμπούκος σου θα νιώθει σαν πριγκιπόπουλο :ymapplause::ymapplause::ymapplause: !!!!

Κατερινάκι (kangaroo) μου με γειά τα μαλλάκια μπράβο!!!!! :D:D:D Πολυ χαίρομαι που αρέσουν γενικώς, αυτό σημαίνει ότι σίγουρα σου πάνε πολύ!!!!! ;)

Κάλλη μου τι έγινε έχουμε κανένα νέο? Είμαι κι εγώ της άποψης ότι δε χρειάζεται να περιμένεις τόσο πολύ, τι να πω τέρας υπομονής είσαι :lol::lol::lol: !!!!

Κατερινάκι μου, τι κρίμα που δε βάζει μυαλό αυτός ο βοσκός, τι να πω θα αναγκαστείτε να ξοδέψετε τόσα λεφτά για βλακείες αλλά του χρειάζεται κάποιος να του τρίξει τα δόντια, μήπως και βάλει μυάλο.....

Dolfin όντως πάμε από το κακό στο χειρότερο.....

Εγώ κορίτσια μου συνεχίζω ακάθεκτη και μόνο στη σκέψη ότι πλησιάζει η μεγάλη μέρα, νομίζω ότι δεν καταλαβαίνω την κούρασή μου!!!! Σχεδιάζω κι ένα ταξιδάκι Μυτιλήνη-Τουρκία-Χίο μάλλον θα φύγουμε 29 Οκτώβρη (ημέρα των γενεθλίων μου) και θα γυρίσουμε 5 Νοεμβρίου :D , μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόλφιν, απ' όσο ξέρω, οι καθηγητές αγγλικών δεν διορίζονται εύκολα... Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στην Εκπαιδευτική Υπηρεσία να ρωτήσεις άμα είναι. Κοίτα στην ιστοσελίδα www.eey.gov.cy.

Αθανασία, εντάξει, νομίζω είσαι λίγο υπερβολική με τη ζωγραφιά μας! Είναι πολύ χαρούμενη πάντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D !Είστε όλες καλά;;

Εγώ περιμένω πως και πως το ΣΚ μπας και χαλαρώσω λιγάκι..Τα έχω φτύσει και είναι ακόμα Οκτώβρης :?:?

Μαράκι πολύ χαίρομαι που το αγοράκι σου είναι καλύτερα!Βιάζομαι για Χριστούγεννα και καλοκαίρι(ακόμα καλύτερα) γιατί δεν την παλεύω με τη δουλειά που έχω στο σπίτι(διορθώσεις, διάβασμα κλπ)..Δεν μπορώ να ηρεμήσω ποτέ.

Αθανασία μου εγώ περιμένω το καλοκαίρι και εσύ το χεμώνα :lol::lol::lol: Να που σε κάτι δεν ταιριάζουμε τελικά :lol::lol::lol:Μετράς μέρες ε;; Αχ τι ωραία που σχεδιάζετε ταξιδάκι..Οι δυο σας ή με τον μικρό μαζί;; Τέλεια θα είναι. Η τέλεια ευκαιρία για ξεκούραση από το δύσκολο καλοκαίρι που πέρασες..

Κατερίνα μου τα 50 κιλά είναι πάρα πολύ λίγα για το ύψος σου. Καλύτερα τώρα που είσαι 58! Πάντως μπράβο σου με 3 παιδιά!Κάνατε αγωγή στο βοσκό;;;Βρε που μπλέξατε με τον ηλίθιο...

Κάλλη μου 60 μέρες ο μεγαλύτερος κύκλος σου :shock::D:D:D:D:D:D Και ο μικρότερος;; Έκανες κανένα τεστ ωορρηξίας;; Με τόσο ασταθή κύκλο δύσκολα πετυχαίνει κανείς τις γόνιμες μέρες. Πάντως αν έκανες και εντόπισες την ωορρηξία σου να ξέρεις ότι η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες περίπου μετά την ωορρηξία.Οπότε μπορείς να προβλέψεις κάπως και πόσο θα διαρκέσει ο κύκλος σου αυτό το μήνα.

Κατερινάκι (Kangaroo) λεπτούλα είσαι ε;; Πολλά μοντέλα μαζεύτηκαν στο θεματάκι μας. Βουρ στο φαγητό λοιπόν :lol::lol::lol:Με γεια το μαλλί! Εγώ έχω σγουρό και συνέχεια το ισιώνω..Αλλάζουμε;;

Άννα Μαρία πολύ ωραία η ζωγραφιά. Πολύ παιδική και χαρούμενη! Με γεια!!!

Dolfin στην Ελλάδα πια έχουμε μειώσεις και όχι αυξήσεις..Πάλι καλά να λέμε που έχουμε τουλάχιστον δουλειά..

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Άννα Μαρία γιατί λες ότι είμαι λίγο υπερβολική????? Έχεις δει στην ΕΡΤ1 κάθε πρωί κάποια παιδικά παραμύθια που βάζει με αφηγητή? Είναι βέβαια κάπως παλιά, αν σκεφτείς ότι μου θυμίζουν λίγο τα παιδικά μου χρόνια, αλλά η ζωγραφιά μου θυμίζει έντονα σκηνικό τέτοιου παραμυθιού....

Ανθή μου όντως να και κάτι που δε μοιάζουμε! :lol: Μάλλον θα πάρουμε και το μικρό μαζί γιατί αλλιώς βλέπω τους δικούς μου να με γυρίζουν πίσω άρων άρων :lol::lol::lol: αφού όλη μέρα δεν έχει πρόβλημα αλλά το βράδυ δεν κοιμάται με κανέναν άλλο..... :-??

Σήμερα εδώ έχει βάλει αερά και λίγο παραπάνω παγωνιά άντε να ρθει ο χειμώνας να τελειώνουμε γιατί μια ζεσταίνομαι μια κρυώνω δεν ξέρω πως να ντυθώ :-w:D ..... Αφήστε που αυτές τις μέρες δε ξέρω τι έχω πάθει, πάω σπίτι το μεσημέρι δεν πεινάω καθόλου, τρώω πολύ λίγο, έρχομαι στο ξενοδοχείο μετά και πεινάω, ψάχνω τα ψυγεία σαν τρελλή, το μυαλό μου στα γλυκά και σε ότι ΔΕΝ πρέπει..... :shock::o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

αρχισα σιγα σιγα να κανω γενικη γιατι θα μας χειμωνιασει αποτομα εδω οπως παντα και θα τρεχω να στρωσω χειμωνιατικα χαλια μετα,ξεκινησα λιγο παντζουρια το πρωι και σιγα σιγα θα προχωραω τουλαχιστον να τελιωσω απο εξω πρωτα και εχω και μια στοιβα σιδερο ουφφφ :(:( πως θα γινουν ολλες οι δουλειες παλι;; :cry::cry:

με το θεμα μας θα δουμε τι θα κανουμε ολοι μας λενε να προχωρησουμε σε αγωγη αλλα με πιανει αγχος δεν θελω φασαριες και τρεχαματα δεν ξερω..............

Αννα Μαρια τελεια η ζωγραφια σου πολυ παραμυθενια οπως λεει και η Αθανασια πολυ ζωντανα χρωματα πολυ μου αρεσε ο μπεμπουλης θα χαζευει στα χρωματακια,παιδι εσεις εχετε ταλεντο!!!!!

Αθανασια τι ωραια ταξιδακι ακουω!!!ωραια θα περασετε θα ξεκουραστειτε και θα γεμισετε μπαταριες,29 Οκτοβριου εχει και ο ανηψιος μου γενεθλια,τον μικρο θα τον αφησεις;;

Καγκουρακι βαλε καμια φωτο στο προφιλ να δουμε κι εμεις το ωραιο μαλλι σου!!!περμαναντ τα εκανες;;;

γεννησε και η Μαρια ειδα τον μπεμπουλη στο προφιλ της,Μαρακι να σου ζησει ευχομαι και απο εδω γερος να ειναι ο μπεμπακος και περιμενουμε την εμπειρια σου,αντε και να σε κερασουμε καφεδακι!!!

Καλη αντε ρε κοπελα μου μας γκαστρωσες θα σου πω κι εγω :lol::lol: κανε αυτην τη χοριακη να μαθουμε αν ηρθε το σπορακι :!::!: φιλια στην μαθητριουλα σου!!!

Μαρακι φιλια και στον Στεφανακο σου, ειναι καλα ο μπουμπουκακος μας;;

Ανθη αντε σκ ερχεται να χαλαρωσεις λιγο κι εσυ φιλακια και στον Πανουλη!!!

Ολια εστρωσες τελικα;;ο Νικολας μας ειναι καλα;;;

πολλα φιλια σε ολες κοριτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι!!!! Καλή δύναμη με τις δουλειές.... Επειδή τα έχω πρόσφατα, μόνο που σε σκέφτομαι σε λυπάμαι :? Σιγά σιγά κι όλα θα γίνουν, δεν έχεις κάποια γυναίκα για βοήθεια? Το μικρό μάλλον θα τον πάρω μαζί μου.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Χαίρομαι που σας αρέσει η ζωγραφιά μας!!! Μου είπαν κάποιοι ότι είναι πολύ τετραγωνισμένη και όχι πολύ παιδική και στεναχωρέθηκα λίγο... :(

Αφήστε πήρα σήμερα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού υγρού. Δυστυχώς το ουρεόπλασμα και ο στρεπτόκοκκος δεν έχουν φύγει, οπότε το πιθανότερο είναι να πάμε για καισαρική, λόγω στρεπτόκοκκου. Ό,τι είναι καλύτερο για το μωρό εννοείται!

Έκανα και καρδιοτοκογράφο, ευτυχώς όλα μια χαρά και καθόλου συσπάσεις!

Κατερίνα, ναι, γέννησε η Μαρία Σαραντοπούλου! Πριν καμιά βδομάδα, αν δεν κάνω λάθος!

Σας φιλώ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια...τι κάνετε??Ο Στεφανάκος μου είναι πολυ΄καλύτερα και σας ευχαριστώ όλες!Τωρα κοιμάται σαν πουλάκι και τον καμαρώνω..Θα τον βαφτισουμε στις 8/1 και το θέμα μας θα είναι το ποδόσφαιρο!!

Αννα Μαρία μου να μην στεναχωριέσαι καθολου...ειναι πολύ όμορφη η ζωγραφιά σας!Θα δεις πόσο θα τρελλαινεται με τα χρωματα το μικρό σας...Για την καισαρική τώρα δεν πειράζει, θα επιλέξετε την ασφαλέστερη λύση για το μωράκι σου...Κι ευχομαι κάποια στιγμή να φύγουν το ουρεόπλασμα και ο στρεπτόκοκκος!

Δελφινάκι νομίζω πως είναι δυσκολη η κατάσταση με τους διορισμους και για αγγλική φιλολογια αλλά δεν στο λέω με σιγουριά!

Κατερινάκι ζορικος ο βοσκος ε??Και φταιει και βγαινει κι απο πάνω...ευχομαι να βρεθει μια λυση και να μην τρέχετε στα δικαστήρια!

Αθανασία θα πας ταξιδάκι τυχερούλα????Σε ζηλεύω!!! Να πας να ξεκουραστεις και να μας γυρίσεις ανανεωμένη!

Καγκουράκι με γεια το μαλλι!! Προφανώς σου πάει πολύ για να στο λένε όλοι..βαλε φώτο να δούμε!

Κάλλι μου ακόμα είσαι σε αναμονή??Εγώ θα είχα σκάσει...Κι ακου τι είχα παθει εγω...Περιμενα περίοδο 15/11 (σταθερός κύκλος) κάνω τεστ γιατι ειχαμε αρχισει προσπαθειες, αρνητικό...μετά απο 3 μέρες χοριακή αρνητική...μετά απο μια βδομάδα πάω στο γιατρο, δεν φαινεται τίποτα ξανα χοριακή αρνητική!! Μετά απο μια βδομαδα 29/11 θετικό τεστ!!! 30/11 680 μοναδες χοριακη και μετά απο 2 μερες 2100!!!! :D Και τώρα ο Στεφανάκος μου εδώ στην αγκαλιά μου...

Σου ευχομαι ολοψυχα να σου ερθει μια μεγάληηηηηη χοριακή!!

Φιλιά σε όλες!! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!αν ειχατε κι εσεις τον κυκλο μου θα μαθαινατε να κανετε πολυυυ υπομονη!δυστυχως εχω παααααρα πολυ συχνα τετοιες καθυστερησεις!αν καθε φορα πηγαινα για χοριακη,μεσα σε αυτα τα 3 χρονια θα εφτιαχναν κι αλλη πτερυγα στο μικροβιολογικο!οποτε το μονο που μου μενει απλα ειναι να περιμενω!κι αφου βγηκαν και τα τεστ αρνητικα...περιμενω!!!!!!

εσεις τι κανετε?μαρακι μου εγινε καλα ο στεφανακος σου ετσι?αχ τι δυσκολα που ειναι να βλεπεις το παιδακι σου να ειναι αρρωστο!!

εγω κοριτσια την τεταρτη παω να παρω την μικρη απο το σχολειο και μαθαινω οτι ενας συμμαθητης της,που καθονται και στην ιδια "παρεουλα"(γιατι σε παρεουλες τους εβαλε η δασκαλα),εκανε εμετο μεσα στην ταξη και ειπαν οτι ειχε γαστρεντεριτιδα(τουαλετα κτλ).και η μανα του ρε κοριτσια τον εστελνε κανονικα στο σχολειο και την πεμπτη και σημερα!τρελαθηκα!αμα κολλουσε δεν ξερω τι θα εκανα!κολλησε μια φορα περυσι κι εκλαιγε η καημενουλα ολη την ημερα κι οοοοοοολη τη νυχτα γιατι δεν ηθελε να κανει αλλο εμετο!δεν ειναι αναισθησια αυτο?συμφωνω οτι μπορει να δουλευε και να μην ειχε να το αφησει καπου,αλλα με γαστρεντεριτιδα ρε κοριτσια στο σχολειο?τα αλλα παιδακια τι φταινε?

αθανασια μου τελεια θα ειναι το ταξιδακι σας!κι εμεις την πρωτη φορα που πηγαμε διακοπες με την ζουζουνα 3 ηταν!και δεν μας τυρρανησε καθολου!

ανθηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!καλη ξεκουραση κοριτσακι μου!!!!!

κατερινακι κανενα νεο απο τον βοσκο?αχ κι εγω ειμαι ατομο που δεν μπορω καθολου τετου ειδους "φασαριες" αλλα ε οχι να τον πληρωσετε κιολας!!!!

κατερινιωω!με γεια τα μαλλακια σου!φορμα,περμαναντ τα εκανες?

αννα μαρια τελεια η ζωγραφια!μου θυμιζει τα ομορφα κι αθωα δικα μας χρονια!!!!!!μπραβο σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Κάλη, κατάλαβα, οι καθυστερήσεις είναι στην ημερησία διάταξη για σένα! Και μια φίλη μου κάπως έτσι και χειρότερα μη σου πω. Πριν δυο βδομάδες μου είχε πει ότι είχε να της έρθει περίοδος από τις 3 Αυγούστου! Έκανε χοριακή αρνητική, πάει στο γιατρό τίποτα, ήταν επιπλοκές του κύκλου. Δύσκολο να έχεις τόσες ανωμαλίες. Κι εγώ έχω πολύ άστατη περίοδο, γι' αυτό και πέρσι που έμεινα έγκυος περίμενα δύο ολόκληρες εβδομάδες για να κάνω χοριακή! Αυτήν τη φορά περίμενα μόνο μία, γιατί είχα τα συμπτώματα της προηγούμενης φοράς και κάπου το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος!

Όσο για το παιδί με τη γαστρεντερίτιδα, τι να πω; Η μάνα του δεν το λυπήθηκε να το στείλει σχολείο σ' αυτά τα χάλια;

Αθανασία, πολύ καλά κάνεις που θα πάρεις το μικρό μαζί σου! Μια μαθηματικός που είχε έρθει πέρσι στο σχολείο μας είχε γιό έξι χρονών και πρώτη φορά θα τον έπαιρναν μαζί τους στις διακοπές... Σίγουρα θέλουν κι οι γονείς το χρόνο τους να χαλαρώσουν, αλλά και το παιδί γιατί να μη χαρεί τις διακοπές μαζί τους;

Μαρία, χαίρομαι που είναι μια χαρά ο Στεφανάκος! Όταν θα τον βαφτίσετε δε θα κάνει πολύ κρύο; Αρχές Γενάρη; Ή θα τον βαφτίσετε σε θερμαινόμενη κολυμβήθρα; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια;;;;

Σαββατοκύριακο λοιπόν και χαίρομαι πολύυυυυυυυ :D:D:D !!!!!!!!!!!!!!!Άντε να έρθουν και τα Χριστούγεννα για περισσότερη χαρά!

Αθανασία μου ο γιόκας σου είναι πια μεγάλο παιδάκι και θα ξεκουραστείτε μια χαρούλα και μαζί του! Άλλωστε και αυτά νιώθουν μεγάλη χαρά στις διακοπές! Πριν κάνω παιδί και όσο ήμουν έγκυος έλεγα ότι θα το αφήνω το παιδί μου για να κάνουμε και μόνοι μας διακοπές. Τελικά δεν τον έχω αφήσει ούτε μια φορά. Δεν μου πάει η καρδιά να φεύγω διακοπές και αυτός να κάθεται κλεισμένος :(:(:( .Βέβαια τον αφήνω αρκετά Σάββατα στη μαμά μου για να πηγαίνουμε βολτούλες το βραδάκι ;);) !

Κατερίνα μου κάνεις γενική ε;; Τη σκέφτομαι και ανατριχιάζω :?:?:? ..Κάθε χρόνο πριν στρώσω χαλιά μου βγαίνει το λάδι αλλά μετά το ευχαριστιέμαι πάαααρα πολύ! Όταν λάμπει το σπίτι νιώθω ανείπωτη ευτυχία :D:D:D !!!!!Πιο πολύ μου τη δίνει η κουζίνα (ντουλάπια και πλύσιμο σε ό,τι αυτά περιέχουν, ψυγείο κλπ κλπ) και οι κουρτίνες (κρέμασμα, ξεκρέμασμα, σιδέρωμα). Φέρνω και γυναίκα για βοήθεια αλλά κάποια πράγματα θέλω να τα κάνω μόνη μου για σιγουριά.

Μαράκι με το καλό να βαφτίσετε το αγοράκι σας! Εμείς βαφτίσαμε τον Πάνο 1η Νοέμβρη και έκανε πολύυυυ κρύο..Την προηγούμενη μέρα και την επόμενη ο καιρός ήταν καλός :evil::evil: ..Το σπαστικό ήταν που στην εκκλησία μάλλον δεν είχαν θέρμασνη και το δαγκώσαμε :shock::shock::shock: ..Ο καημένος ο Πάνος τα είδε όλα :shock::shock::shock: ..Στις φωτογραφίες δε φορούσα πανωφόρι για καλύτερα αποτελέσματα και ένιωθα ότι θα μείνω στον τόπο :lol::lol::lol: Εγώ με στράπλες φόρεμα και όλοι οι υπόλοιποι παλτό :lol::lol::lol: !

Κάλλη μου έχω πολλή αγωνία για την περίπτωση σου. Μετά από τόση αναμονή θα είναι πολύυυυ σπαστικό αν - ο μη γένοιτο- δεν είσαι έγκυος.....Κάνε μια χοριακούλα κι εσύ..Πώς αντέχεις;;;;Σε θαυμάζω! Εγώ δε θα άντεχα με τίποτα...Είμαι βέβαια αρκετά ανυπόμονος άνθρωπος :lol::lol: Όσο για το αγοράκι με τη γαστρεντερίτιδα έχεις απόλυτο δίκιο. Εκνευρίζομαι αφάνταστα με τις αναίσθητες μάνες. Αφού καμιά φορά τσαντίζομαι τόσο που λέω ότι όταν αρρωστήσει ο Πάνος θα τον βγάζω έξω κανονικά και όποιον κολλήσει. Δεν μου πάει όμως ρε γαμώτο. Δεν μπορώ να γίνω τόσο γαϊδούρα..Και καλά, δε σκέφτονται τα άλλα παιδάκια.Το δικό τους δεν το σκέφτονται;; Μια φορά ήταν να έρθουν σπίτι κάποιοι φίλοι. Με παίρνει λοιπόν τηλ.η φίλη μου και μου λέει ότι η κόρη της έχει δέκατα αλλά κατά τα άλλα είναι μια χαρά. Της είπα λοιπόν να μην έρθει γιατί φοβάμαι και δεν με ένοιαξε αν με παρεξηγήσει..

Άννα Μαρία ε όχι και η ζωγραφιά δεν είναι παιδική...Πιο παιδική δε θα μπορούσε να είναι..Μα ποιος το είπε αυτό;;; Όσο για την καισαρική που μπορεί να κάνεις καλά κάνεις και δε στεναχωριέσαι. Σημασία έχει να γεννηθεί καλά το μωράκι σου!

Αύριο (δηλαδή σήμερα μια που ήδη είναι Σάββατο) θα πάμε σε παιδικό παρτάκι. Χρόνισε το αγοράκι της κολλητής μου! Το πρωί έχω κομωτήριο (κάθε Σάββατο πηγαίνω για ίσιωμα) μετά θα πάμε να πάρουμε δωράκι, μετά θα γυρίσουμε να την πέσουμε λιγάκι το μεσημεράκι και μετά θα πάμε στο πάρτυ!

Αυτά τα νέα μας!

Μαράκι να σου ζήσει το μωράκι σου! Άντε να μπεις να μας πεις για την εμπειρία σου!

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!! Τι κάνετε σήμερα?

Καλά Ανθή αυτό με τις ομοιότητες δεν υπάρχει πια..... :shock: Καταντά μονότονο :lol: κι εγώ κάθε Σαββάτο πηγαίνω κομμωτήριο για ίσιωμα καμιά φορά βέβαια πάω Παρασκευή γιατί συνήθως Σαββάτο γίνεται χαμός.... Λες να είμαστε αδερφές ψυχές και να μη το ξέρουμε? :lol::lol::lol: Τον μικρούλη μου δε μου πάει να τον αφήσω τραβάει κι αυτός μεγάλη ταλαιπωρία όλο το καλοκαίρι οπότε δικαιείται να χαλαρώσει και να μας ευχαριστηθεί κι αυτός λίγο, δε με πειράζει καθόλου αφού τώρα πλέον είναι ένα μεγάλο παιδάκι!!!!! :D:D:D Κάποιες φορές με βοηθάει κιόλας, φυλάει τα παπούτσια του κτλ, αχ το καλό μου το αντράκι :x , τι θα κάναμε χωρίς αυτά.... :!:

Άννα Μαρία μου μην αγχώνεσαι και μη στενοχωριέσαι για την καισαρική, ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου πρέπει να γίνει, άλλωστε δεν θα έχει καμία σημασία όταν πλέον θα κρατάς στην αγκαλίτσα σου το υγειέστατο αντράκι σου!!!!! Όσο για τη ζωγραφιά αυτοί που σου είπαν ότι δεν τους αρέσει να τους πείς ότι εσένα και σε πολά άλλα κορίτσια αρέσει ΠΟΛΥ :D:D:D !!!!!

Κάλλη μου είσαι συνηθισμένη στις καθυστερήσεις γι' αυτό είσαι τόσο ψύχραιμη, όπως και να χει εύχομαι αυτή τη φορά να κρύβεται μπεμπάκι από πίσω!!!!! ;):D:D Καλά όσο για τη μάνα που άφησε το παιδάκι της να τυρρανιέται έτσι στο σχολείο τι να πω καρδιά δεν έχει?????? :shock: Εντάξει δε σκέφτηκε τα άλλα παιδάκια (που το θεωρώ μεγάλη αναισθησία) το δικό της δε το σκέφτηκε :shock::evil::evil:

Μαράκι μου Γενάρη θα βαφτίσεις το Στεφανάκο ε? Κι εγώ αν και τον είχα βαφτίσει αρχές Μαρτίου έκανε πολύ κρύο εκείνη την ημέρα είχε πολύ αέρα και βροχή :shock: ευτυχώς ο παπάς είναι οικογενειάκος μας φίλος και είχε τα καλοριφέρ στο φούλ!!!!! ;) Βέβαια τα κλάματα του μικρού μου καθ' όλη τη διάρκεια της λειτουργίας ήταν τέρμα τα ντεσιμπέλ, αφού ήταν μόλις 5 μηνών και δεν είχε μάθει με πολύ κόσμο εώς τότε.... Γεννήθηκε Οκτώβρη μέχρι να σαραντήσουμε πήγε τέλος Νοέμβρη οπότε μετά άρχισαν τα κρύα και σχεδόν δεν πηγαιναμε πουθενά..... :-??:D:D

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα κοριτσια..Τι κανετε? Εγώ εδώ με τον Στεφανάκο μου και μάλλον αργοτερα θα παμε βολτα στο τζαμπο!

Κάλλι μου ευχομαι η τοση αναμονή να σου φέρει το πιο ομορφο αποτέλεσμα...πολυ δυσκολο οταν ειναι αστατη η περίοδος.Για τη μανουλα που λες, τι να πω.... :roll:

Αννα Μαρία πολύ γέλασα με τη θερμαινόμενη κολυμβήθρα!!! :lol::lol: :lol

Ανθη σε φανταζομαι με το στραπλες μες το κρυο!!!Ελπιζω να βρω κατι ζεστο κι ωραιο να βαλω...

Αθανασία ευτυχως εχει μαθει με πολυ κοσμο ο Στεφανος μου κ του αρεσει κι η φασαρια...Θελαμε να μην ειναι πολυ μεγαλος στη βαφτιση γι'αυτο κ θα το κανουμε Χειμωνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...