Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες και καλό μας μήνα!!!!! :D

Πωπω χθες δε μπήκα και πόσα έχετε γράψει :shock::lol: !!! Ευχαριστώ πολύ όλες σας τα φόρεσα κιόλας τα ρουχαλάκια!!!!

Όλια μου νωρίς νωρίς η τελευταία άδεια το 2011, πως θα αντέξεις μέχρι τέλος..... :? Για χαλάκια δε ξέρω που μένεις, έχεις πει? Κάνει κρύο εκεί? Εμάς εδώ ξεκίνησε σιγά σιγά το κρύο αλλά χαλάκια θα βάλω τέλος Οκτώβρη γιατί αν τα βάλω από τώρα θα λερωθούν πολύ γρήγορα κι εκτός των άλλων τώρα μπορώ και σφουγγαρίζω και νιώθω το σπίτι πιο καθαρό ενώ με τα χαλιά κυρίως ηλεκτρική :roll:

Άννα Μαρία μου επιτέλους τελειώνετε άντε περιένουμε φωτο και με γειά τα ψώνια!!! Έχω κι εγώ την αίσθηση φωλιάσματος, μάλλον είναι λόγω κρύου κι επειδή έχω συνηθίσει χειμώνα να είμαι σπίτι δε ξεπορτίζω εύκολα... :) Αααα κι εγω για στόρι θα έβαζα κάτι απαλό μάλλον γαλάζιο... ;)

Κατερινάκι τι μηλόπιτα είναι αυτή!!!! :ymapplause: Μου θυμίζεις τις γυναίκες που βλέπουμε μόνο στην τηλεόραση, άψογη, που τα προλαβαίνει όλα, σπίτι, παιδιά, μαγείρεμα, γλυκά, που δεν κουράζεται ποτέ κι έχει και χρόνο για σερφάρισμα στο μάμμυ!!!! :D Σου βγάζω το καπέλο ειλικρινά :-bd<a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> <a href=http://mammyland.com/uploads/emoticons/default_77.gif' alt='^:)^'> :ymapplause:

Κάλλι τι γίνεται βρε κορίτσι μου μας έχει φάει η αγωνία δεν κάνεις κανένα τεστάκι :roll:;)

Μαράκι κίνηση ε? Καλύτερα στο σπίτι με το Στεφανάκο :lol::lol: !!!

Κατερινάκι (kangaroo) τι έκανες με τα μαλλάκια? Αχ κι εμένα σγουρά και μακρυά είναι κι όλο τα ισιώνω, δεν το αντέχω το σγουρό με τίποτα θέλει μεγάλη περιποίηση, αφρό, ζελέ κτλ με κουράζει, ενώ με το ίσιωμα ξυπνάς το πρώι φτιάχνεις λίγο τα μπροστά, κάνεις και μια βουρτσιά κι έτοιμα!!! ;):D

Αυτά τα νεάκια μου ελπίζω να μη ξέχασα καμία!!! φιλιάκι σε όλες!!! Ανθή που είσαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια!

Εμάς εδώ σήμερα φυσάει. Δεν άνοιξα τις μπαλκονόπορτες, μόνο ένα παράθυρο, μην μπει μέσα κανένας ανεμοστρόβιλος, αλλά κάνει ψιλοζέστη τώρα... Για χαλιά ούτε λόγος, μέχρι να χειμωνιάσει έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Βέβαια, και να χιόνιζε πάλι δε θα έστρωνα χαλιά, γιατί δεν έχω! Προχτές στο ΙΚΕΑ είδαμε κάτι πολύ ωραία παιδικά, αλλά δεν ήθελα να πάρω, γιατί το χαλί μαζεύει πολλή σκόνη...

Τελικά γαλάζιο στόρι θα βάλουμε! Σήμερα είναι κλειστά λόγω αργίας (επέτειος της Ανεξαρτησίας), από Δευτέρα θα πάμε να συνεχίσουμε τα ψώνια, γιατί το καθυστερούμε κι έχω αρχίσει να αγχώνομαι ότι δε θα προλάβω... Έχουμε ακόμα να πάρουμε το καρότσι, το ριλάξ, την καλαθούνα και στρωματάκι για την κούνια. Όλα τα ακριβά, ελπίζω να μη φύγει όλος ο μισθός μου εκεί και να μην έχουμε να φάμε μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες και καλό μήνα να έχουμε.

Εχουμε έρθει στο χωριο της μαμάς μου για σαββατοκύριακο και έχει λίγο κρύο μπρρρρ

Ευτυχώς την προηγούμενη βδομάδα μάζεψα τα καλοκαιρινά της μικρής και τώρα πρέπει να βάλω στο πρόγραμμα να μαζέψω και τα δικά μας. Για χαλιά και εγώ για τον άλλο μήνα το βλέπω.

Κορίτσια τα μαλλια τα έκοψα λίγο φιλαριστά και τα έβαψα λίγο πιο σκούρο σοκολατι, και σε κανα δυο βδομάδες θα τα κάνω σγουρα, θα το επιχειρήσω το πήρα αποφαση....ελπίζω να μου αρέσουν και να μου πηγαίνουν. Πάντως βρε Αθανασία μου οτι δεν έχουμε αυτό θέλουμε κυρίως με τα μαλλια μας.

Αννα Μαρία πολυ ζωντανη η ζωγραφια έτσι πρέπει να είναι το παιδικό δωμάτιο, τι δε σου άρεσε όμως και θα ξαναφτιάξετε με τη μαμά σου δεν κατάλαβα.

Κατερινάκι τέλεια η μηλόπιτα θα κρατήσω ένα κομμάτι αύριο για πρωινό :D

Κάλι που είσαι? περιμένουμε ευχαριστες ανακοινώσεις

Ολια δεν θα έχεις άλλη άδεια τα χριστούγεννα ή δεν μπορείς να πάρεις τότε, πάντως όπως και να χει άδεια είναι και θα περάσεις όμορφα με τον Νικόλα σου.

Για δουλεια κοιτάω απο τώρα γιατι δεν υπάρχουν και πολλές στο αντικείμενό μου και ειδικά στους καιρούς που διανύουμε. Πριν μερικές μέρες είχα δει μια αγγελία από γνωστή και μεγάλη εταιρία που ήθελε αναλυτή για εργαστήριο. Ζητούσε να ξέρεις ένα κάρο τεχνικές, έτυχε να ήξερα τις περισσότερες απο αυτές γιατι είχα ασχοληθεί με αυτές στο διδακτορικό όχιστο πτυχίο αλλά στο τέλος έλεγε ο υποψήφιος να έχει πτυχίο ΤΕΙ ή αντίστοιχο. Αδύνατο να έχεις μάθει αυτά που ζητούσε σε τρία μόλις χρόνια. Ψάχνουν κάποιον να τους κάνει τη δουλειά με τα λιγότερα χρήματα....

Αυτά σας κούρασα με τα δικά μου

Πάω να κοιμηθώ με το ζουζουνάκι μου

Καλό βράδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;; Εγώ μια χαρούλα δόξα τω Θεώ! Παρασκευή βράδυ και Σάββατο όλη μέρα είμαι στα καλύτερά μου!Την Κυριακή πάλι διορθώνω, διαβάζω, σιδερώνω κλπ κλπ. Από Δευτέρα δεν το συζητώ..ξέρετε.Όλα μια συνήθεια είναι βέβαια..Σήμερα (Σάββατο) ήρθαν οι κουμπάροι μας με τα παιδάκια τους στο σπίτι μας και περάσαμε όμορφα! Όλα καλά λοιπόν ;) .

Μαράκι τι κάνει ο Στεφανάκος σου; Ηρέμησε από το εμβολιάκι;; Μοιάζω με τον Πάνο στο βλέμμα ε;; Μόνο εκεί βέβαια :lol::lol: Ακόμα και το σχήμα των ματιών του του μπαμπά του είναι. Ακόμα και τα δάχτυλα :lol::lol::lol: ..Βέβαια τώρα τελευταία μου λένε ότι άλλαξε και ότι δεν πολυμοιάζει στον άντρα μου, αλλά και πάλι δεν μου λένε ότι μοιάζει σε μένα..Πρέπει να κάνω και μια κορούλα που θα είναι ίδια εγώ :lol::lol::lol::lol: Αστειεύομαι. Υγεία να έχουν τα βλασταράκια μας πάνω απ' όλα!

Αθανασία μου με γεια τα ρουχαλάκια! Αχ κι εγώ ανεβαίνω πολύ όταν ψωνίζω πραγματάκια!

Όσο για τα κιλά που λέτε εγώ από όταν παντρεύτηκα μέχρι και που έμεινα έγκυος πήρα 9 κιλά. Μετά έμεινα έγκυος και έβαλα άλλα 16. Έχασα σχετικά γρήγορα τα 14 και μου έμειναν 2 και άλλα 9 που είχα πάρει από πριν, δηλαδή 11. Το Φλεβάρη ξεκίνησα διαιτούλα και έχασα συνολικά 14 κιλά. Έχω αδυνατίσει αρκετά και πολλοί μου λένε να πάρω κανα 2 κιλά αλλά δε με νοιάζει. Γουστάρω τρελά! Νιώθω χαρούμενη που πέτυχα το στόχο μου! Είμαι ξανά όπως όταν παντρεύτηκα και λίγο πιο αδύνατη!Τώρα δεν κάνω δίαιτα αλλά προσέχω ;) !

Κάλλη μου η καθυστέρηση κρατά γερά;; Έκανες ξανά κανα τεστάκι;;;

Κατερινάκι πώς το έφτιαξες το μαλλί;;;; Ωραίο βγήκε;;; Πες μας νέα!

Άννα Μαρία με γεια τα πραγματάκια που πήρατε για τον ζουζούνο σας! Να σπουδάσω οικιακή οικονομία ε;; Μπαααααααα. Όχι άλλο διάβασμα....TEΡΜΑ :shock::shock::shock: .Θα κάτσω Ελλάδα λοιπόν μια που δε θα διοριστώ ούτε στην Κύπρο......Όσο για το μαθητή που πήρα, κουράζομαι περισσότερο αλλά δεν μπόρεσα να κάνω διαφορετικά...Δεν μου πήγε η καρδιά..Μακάρι να πάει καλά τουλάχιστον..

Κατερινάκι τι κάνεις;; Τρεις εγκυμοσύνες και δεν σου έμεινε κιλό;;; Μπράβο βρε θηρίο! Και πήρες και πολλά στις εγκυμοσύνες..Θέλω να μου στείλεις μηλόπιτα..Από τα αγαπημένα μου γλυκά!

Όλια νομίζω ότι είναι νωρίς για χαλάκια..

Ο Νικολάκης σου είναι πεντάγλυκος! Έχει τέλειο γέλιο!

Αυτά και για σήμερα διότι πήγε 4 το πρωί...

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!

καλε τι ειναι αυτα που μου γραφετε;;; :o:o:oops::oops: ουτε αψογη ειμαι ουτε η γυναικα προτυπο,σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια,απλα προσπαθω να κανω οσα περισσοτερα μπορω για την οικογενεια μου,τα παιδια μου ειναι μεγαλα και συνεχεια ζητανε πραγματα να τρωνε με ρωτανε μαμα τι εχει να φαμε και αν τους πω μονο φετα με τυρι και τοστ γκρινιαζουν θελουν ποικιλια βλεπεται κι ετσι κι εγω φτιαχνω συνεχεια να εχουν ποικιλια να διαλεγουν τι να κανω,χθες εφτιξα κεικ με καροτο και μια τελεια συνταγη με λουκανικα,ενα τελειο σχεδιο ζυμαριου με λουκανικο σαν πλεξουδα,μη φανταστειτε δεν προλαβαινω να σκουπιζω και να σφουγγαριζω καθε μερα προσπαθω να ασχολουμαι περισσοτερο με τα παιδια,να βγαινουμε λιγο εξω και να μαγειρευω περισοοτερο μιας και μαρεσει κιολας,ειχα και τη μαμα μου το σκ,μενει στη Θεσσαλονικη και δεν μπορει να ερχεται πολυ συχνα γιατι δουλευει κιολας και ετσι βρηκα λιγο ευκαιρια να χωθω ακομα περισσοτερο στην κουζινα

καπου ειδα για φωλιασμα γραφεται και εμενα μαρεσει να χουχουλιαζω στο σπιτσκι μου με ζεστο καφεδακι και να παιζω με τα παιδακια μου,χθες το απογευμα παιζαμε με τον μεγαλο ζως,φυτα,πραγματα μου θυμιζει τα παιδικα μου χρονια,το παιζατε εσεις;;;

Ολια κι εδω που εχουμε περισσοτερο κρυο ακομα δεν εστρωσα χειμωνιατικα χαλια,εχω στρωμενα ομως ολο το καλοκαιρι καλοκαιρινα χαλια και οπου να ναι θα κανουμε γενικη και θα τα αλλαξω

Ανθη μου ποσα κιλα εισαι δηλαδη;;μια χαρα αφου εισαι οπως πριν το απολαμαβανεις εεε;;κι εγω παντα ημουν αδυνατη και δεν μαρεσω με παραπανω κιλα γιαυτο και κανω προσπαθεια και τα χανω,απειρες φορες εχω πιασει τον εαυτο μου να θελει να στρωθει στο φαι αλλα κρατιεμαι,θελω μου αρεσω και οχι να τρωγομαι με τα ρουχα μου,πριν μεινω εγκυος στον τριτο ημουν 54 και παλια ημουν και 50 αλλα δεν θελω να φτασω τοσο λιγο ειμαι 1,70 και φαινονται τα κοκαλα :o:D 58 κιλα που εχω τωρα ειμαι υπερ ικανοποιημενη,σου στελων δυο κομματια μηλοπιτα αφου σου αρεσει ;) καλα εκανες και το πηρες το παιδι αφου δεν ενιωθες καλα να το αφησεις θα τα καταφερεις!!!

Αννα Μαρια μην αγχωνεσια ολα θα γινουν τα ψωνια ειναι το μονο ευκολο λεφτα να εχεις και ολα τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα,και αν ετοιμασεις και τα πραγματακια του μωρου ενταξει θα εισαι ετοιμη για την μεγαλη στιγμη της ζωης σου!!!

Κατερινιω μεγεια το μαλλι,κι εγω θελω λιγο να τα κοψω πολυ μεγαλωσαν,και τα δικα μου τελειως ισια ειναι αλλα με βολευουν δεν μπορω να καθομαι με τις ωρες να φτιαχνω μαλλια,λιγο τη φραντζα( την εχω κοντη) κανω οταν λουζομαι κι ετοιμη,το μονο κακο ειναι οτι λαδωνουν γρηγορα

Καλη τι εγινε τελικα δεν μας εγραψες τα νεα σου!!ελπιζω να ειναι ευχαριστα τουλαχιστον

Μαρακι φιλια στα μπουτακια τα ζουμπουρλουδικα να δωσεις!!!

και πολλα φιλια σε ολες κουκλες δεν νομιζω να ξεχασα καμια απο τις μονιμες θαμωνες του καφε μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και καλο μήνα να έχουμε μετα απο κάποια προβληματακια που ειχα θα ανεβασω σχετικα θεμα ξαναμπήκα στην παρεουλα μας φιλακαι σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πώς περνάτε το σκ; Εγώ πολύ ήσυχα. Χτες όλη μέρα σπίτι και το βράδι πήγαμε στους γονείς μου να δούμε τον αδελφό μου που έφευγε σήμερα. Το βράδι δεν κοιμήθηκα καλά :( και σήμερα το πρωί πήγαμε στο αεροδρόμιο να αποχαιρετήσουμε τον αδελφό μου και μετά όλη μέρα πάλι στο σπίτι... :(

Αύριο πρωί έχω γιατρό...

Καγκουράκι, στη ζωγραφιά φτιάξαμε δεντράκια, σπιτάκια, ήλιο, φεγγάρι με αστέρια και χαρταετό. Τα παράθυρα στα σπιτάκια δε μου άρεσαν όπως έγιναν (εγώ τα έφτιαξα, χε χε) και θέλω να τα ξανακάνουμε. Μας τελείωσαν, όμως, οι μπογιές, χτες ήταν αργία και αύριο θα πάρουμε καινούριες. Αθανασία, όπως βλέπεις, εγώ θέλω να τελειώσω, αλλά εμφανίζονται συνέχεια εμπόδια... :( Ουφ, αγχώθηκα, έχουμε ένα σωρό πράγματα να κάνουμε, κι εγώ δεν μπορώ να κάνω τίποτα...

Κατερίνα, ζώα φυτά, τι τέλειο παιχνίδι!!!!!!! Με ένα φίλο μου το παίζαμε και φοιτητές (στο μεταπτυχιακό!!! :lol:

Κατερίνα Καφίρα, το είδα το ποστ σου, αλλά δε σου απάντησα, σε τέτοια θέματα ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και σε μπερδεύουν περισσότερο... Μόνο εσύ ξέρεις πώς ακριβώς είναι η κατάσταση και τι πρέπει να κάνεις...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!!!! Τι κάνετε?

Άννα Μαρία μου τέλεια και παραμυθένια μου φαντάζει η ζωγραφιά σου!!! Τι ωραία, είμαι σίγουρη πω στο τέλος θα γίνει όπως ακριβώς τη θέλεις, μην αγχώνεσαι γι' αυτά τα πράγματα, χαλάρωσε κι απόλαυσε όλες τις προετοιμασίες, μετά θα τα θυμάσαι και θα αναπωλείς... :ymdaydream: Είναι οι ομορφότερες στιγμές.... ;)

Κατερινάκι για μανεκέν σε κόβω :D άλλο ένα μπράβο, ο άντρας σου πρέπει να σε προσέχει πολύ.... ;):lol:

Ανθούλα τελικά μοιάζουμε πολύ..... Άσε κι εγώ φιλική συμμετοχή είχα στον γιό και γι' αυτόν ακριβώς το λόγο ελπίζω σε μια κόρη η οποία να είναι καθ' εικόνα και καθ' ομοίοσην :lol::lol::lol: Εννοείται γερό και δυνατό να είναι το δεύτερο και με το καλό να το στείλει ο Θεούλης αλλά αν έχει και τα παραπάνω ε δε θα πω κι όχι :lol::lol::lol::D:D:D

Κατερινάκι (kangaroo) με γειά τα μαλλάκια!!! Να τους κάνεις ότι θέλεις αν αυτό σ'ευχαριστεί, εμείς οι γυναίκες εκεί ξεσπάμε :roll::lol:

Κατερίνα καφίρα, εύχομαι να πάρεις την πιο σωστή απόφαση για σένα και την οικογένειά σου.... :-\

Πολλά φιλάκια σε όλες!!! :-*:-*:-*:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γλυκια καλημέρα και απο μένα!!!!!

Τι καφεδάκι πίνουμε?

Ανθή και Αθανασία οι κόρες συνήθως μοιαζουν στους μπαμπαδες ευχομαι στα δεύτερα να κάνετε την εξαίρεση :lol::lol::lol:

Κορίτσια και εγώ φιλική συμμετοχή. Η δικια μου είναι ίδια ο μπαμπας της, αν και μοιαζω αρκετα με τον άνδρα μου (οι περισσότεροι που μας βλέπουν πρωτη φορά μας ρωτάνε αν είμαστε αδερφια).

Κατερίνα Καφιρα καλως ήρθες πίσω εύχομαι να σου πανε όλα καλά και να βρεις τη καταλληλοτερη λύση για σένα και την οικογένειά σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, Κατερίνα, κι εμείς το ίδιο, μοιάζουμε με τον άντρα μου και μας ρωτάνε αν είμαστε αδέλφια!!! Ξέρω αρκετά ζευγάρια που έχουν τέτοια ομοιότητα!

Ελπίζω ο μικρός να μοιάζει στον άντρα μου εξωτερικά, αφού ο άντρας μου είναι κούκλος και γλύκας και μικροδείχνει. Μερικές φορές, όπως τον βλέπω με το φανελάκι και το σορτσάκι, μοιάζει με έφηβο (χωρίς τα σπυριά, όμως!!!). :P

Δε με πειράζει να κάνω και τέσσερα παιδιά και να μην μου μοιάζει κανένα, ας είναι γερά κι ας μοιάζουν στον άντρα μου. Φτάνει να πάρουν στοιχεία από το χαρακτήρα μου και να ΜΗΝ μοιάζουν στην οικογένεια του άντρα μου!!!!!!!!!!! Αυτό είναι πολύ βασικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες ..Τελικα αποφασισα να μην τα στρωσω τα χειμωνιατικα χαλια ακομη.Εχω στρωμενα τα καλοκαιρινα οποτε προς το τελος οκτωβρη τα χειμωνιατικα..Αλλα σημερα επλυνα και τις τελευταιες κουρτινες και καποια παντζουρια ..Απο το πρωι δεν σταματησα..

Αννα Μαρια μολις τελειωσεις τη ζωγραφια βαλτην να να τηδουμε.Πρεπει να ναι πολυ ωραια.

Κανγκουρακι δυσκολα να ψαχνεις για δουλεια ..Ελπιζω να βρεις κατι...

Κατερινακι το κεικ καροτου πρεπει να ειναι ελαφρυ ..Απο γευση ομως ειναι καλο?

Οσο για τα κιλα και γω ευτυχως τα εχασα και επιτελους μπαινω στα παλια μου ρουχαλακια.

Κατερινα Καφιρα καλωσηρθες..Διαβασα το θεμα σου πριν.Ελπιζω να αποφασισεις το πιο σωστο για σενα και τα παιδια σου...

Αυτα κουκλιτσες καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!

σημερα πηρα μια τρομαρα το πρωι,καθως πηγαινε για δουλεια ο αντρας μου πανω σε μια στροφη χτυπησε τεσσερα προβατα,δεν ειχε ξημερωσει ακομα και τον θαμπωσε ο απεναντι και επεσε πανω στα προβατα,και απο πανω ο βοσκος που τα ειχε μεσα στον δρομο χωρις φως ηθελε να του τα πληρωσει κιολας,τελοσπαντων το θεμα ειναι οτι δεν επαθε τιποτα ο αντρας μου μονο το αυτοκινητο μας κοντα στα 1000ε ζημια η μασκα μπροστα,τελοσπαντων το αυτοκινητο θα γινει αφου δεν εγινε κανενα κακο ή να χτυπησει ο αντρας μου ή ακομα και να χτυπησει τον βοσκο τι να πω κατα αγχωθηκαμε σημερα ...................

Ολια το κεικ με καροτο εγινε πολυ νοστιμο,η γευση του καροτου δεν διακρινεται και ειναι και αρωματικο εχει κανελα και γαρυφαλο πολυ ωραιο εγινε,αντε υπομονη θα τελειωσουν οι δουλειες σου,εγω πως αρχιζω παλι.............

Αθανασια μου δεν εχω παραπονο με προσεχει και με το παραπανω,με βοηθαει παρα πολυ ακομα και τη γενικη να φανταστεις μαζι την κανουμε

Αννα Μαρια περιμενουμε με ανυπομονησια να δουμε το δωματιο!!

Καλη μπες να μας πεις τι εγινε τελικα μην μας αφηνεις με την αγωνια!!!

σημερα ο γιος μου ο μεγαλος αρχισε αγγλικα σε φροντιστηριο,του αρεσε μου ειπε,ειχα πει να μην τον στειλω ακομα αλλα επειδη τα περισσοτερα παιδια της ηλικιας του αρχισανε και καποια ειχαν αρχισει ηδη απο περυσι ειπα να μην μεινει πισω τι λετε κι εσεις;;;

Κατερινα Καφιρα θα σου πω και εγω με τη σειρα μου να πανε ολα καλα με το προβλημα σου και καθως ειμαι παιδι χωρισμενων γονιων θα σε συμβουλεψω να αφησετε τους εγωισμους να μιλησετε και να τα βρειτε καντε το για τα παιδια σας,αφου δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος καντε μια προσπαθεια

Καγκουρακι τα δικα μου παιδια παλι μαλλον εχουν και απο τους δυο,δεν μπορεις να πεις οτι μοιαζουν στανταρ σε καποιο,περισσοτερο στον αντρα μου απο οσο λενε οι αλλοι

Ανθη και Μαρακι πολλα φιλια σας στελνω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τι ήταν και το σημερινό... Άκου πρόβατα!!!! Ένας θείος μου είχε πατήσει μια φορά ένα πρόβατο, αλλά αυτό έγινε τη δεκαετία του 1960!!! Αφού δεν έπαθε τίποτα ο άντρας σου, πάλι καλά... Κι εγώ είχα ένα ατύχημα πριν δύο χρόνια, και το αυτοκίνητο έτσι όπως έγινε, δεν ξαναγινόταν με τίποτα! Εγώ πάλι, μόνο χτύπησα λίγο το γόνατό μου στο τιμόνι και μαύρισε... Τίποτα δεν έπαθα!

Κι εγώ ανυπομονώ να δω το δωμάτιο! Θα έρθει την Τετάρτη η μάνα μου για να τελειώσουμε τη ζωγραφιά. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε Αννα Μαρια ακομα δεν μπορει να ηρεμησει ολη μερα δεν εφαγε απο το αγχος του,και το καλο ειναι οτι του ζητουσε να πληρωσει και τα προβατα απο πανω και φυσικα καλεσανε την αστυνομια και του ειπαν οτι αυτος εφταιγε που ειχε τα προβατα μεσα στον δρομο χωρις φως................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο θείος μου πάντως το είχε πληρώσει το πρόβατο, απ' ό,τι λέει η μάνα μου, αλλά ήταν σε κάτι χωράφια, που είναι ο φυσικός χώρος ύπαρξης του προβάτου, όχι στη μέση του δρόμου!!!!!!!

Πάλι καλά που δε χρειάστηκε τελικά να πληρώσει και τα πρόβατα ο άντρας σου!

Εμένα τότε με το ατύχημα μου είχαν πει ότι ίσως χρειαστεί να πληρώσω το προστατευτικό στα πλευρά του δρόμου που είχε μπει ελάχιστα μέσα απ' τα χτυπήματα... Ευτυχώς τελικά το άλλαξαν και δε μου ζήτησαν να το πληρώσω εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!με συγχωρειτε που χαθηκα κι ευχαριστω πολυ για τον ενδιαφερον σας αλλα λειπαμε απο την παρασκευη κι εχθες ετρεχα ολη μερα!περιοδος δεν μουρθε ακομα!εκανα και δευτερο τεστακι αλλα αρνητικο δυστυχως!επειδη δεν εχω σταθερο κυκλο θα περιμενω λιγες μερες ακομα κι αν δεν ερθει θα παω για χοριακη την αλλη βδομαδα!εχω καποια συμπτωματα κι εκει που λεω οτι μαλλον ειμαι εγκυος εκει γινεται κατι και λεω μπαααα!θα μου'ρθει!!!η μεση μου με ποναει πολυυυυ εδω και 15 μερες,η κοιλια που και που,το στηθος μου δεν ποναει ολο οπως παντα αλλα μονο οι θηλες,σηκωνομαι το βραδυ σιγουρα για τσισακια και δεν μπορω με τιποτα να αντισταθω σε καμια λιχουδια!οχι οτι μπορουσα πριν αλλα νιωθω οτι ειναι πανω απο τις δυναμεις μου το να αντισταθω!εχω κι ενα φουσκωμα τρελο!!!!!!αχ δεν ξερω κοριτσια!δεν τολμαω να πιστεψω οτι μπορει να ειναι κατι καλο γιατι αν μου'ρθει θα πεσω στα πατωματα!!!!!!οπως καταλαβαινετε τα μισα συμπτωματα μπορει να ειναι του μυαλου μου και τα αλλα μισα περιοδου!!!!!ααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

εσεις τι κανετε?τα διαβασα οοοολα αυτα που γραψατε!αννα μαρια μου περιμενουμε φωτο απο το δωματιακι σας ετσι?

κατερινα με γεια τα μαλλακια σου!η αγγελικουλα σου τι κανει?κι εμας μας εχουν ρωτησει αρκρτες φορες αν ειμαστε αδερφια!και ξερεις τι λενε ε?οταν ενα ζευγαρι μοιαζουν μεταξυ τους αυτο σημαινει οτι ταιριαζουν πολυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!

μαρακι μου τι κανεις? ο στεφανακος σου?αχ τον εχω ερωτευτει!αυτα τα μαγουλακια του.....ειναι μια τρελα!!!!!!

κατερινακι μου τι ηταν αυτο που παθατε καλε?αχ ευτυχως δεν επαθε κατι ο αντρουλης σου!!!!!φανταζομαι σοκ!!!!!!

κατερινα καφιρα κι εγω συμφωνω με τα κοριτσια!μην βαζετε τον εγωισμο σας πανω απο τα παιδια σας!εχετε 3 παιδια και πρεπει να το σκεφτητε πολυ πολυ καλα!!!!!!καντε μια ωραια σηζητηση με τον αντρα σου κι απομακρυνθητε οσο γινετε περισσοτερο απο ανθρωπους που σας κανουν κακο!!!!!!

ανθη μου ξεκουραστηκες το σ/κ ε?αντε 3 και σημερα για το επομενο!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ξεχασα καμια?αν ναι,ας με συγχωρεσει αλλα αργησα και πρεπει να φυγω!παω να παρω το στερακι μου απο το σχολειο!!!!!!!!!!!φιλια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, ακόμα περιμένεις ε;

Κι εγώ πάντως όταν περίμενα περίοδο το Μάρτιο, είχα κανονικά συμπτώματα περιόδου. Απλά είχα κάποιες ζαλάδες παραπάνω, και δεν είχα δώσει σημασία, γιατί είναι κάτι συνηθισμένο για μένα. Μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα, είναι παραπλανητικά. Περίμενε λίγο ακόμα και πήγαινε για χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσ'ακια μου...Τι κάνετε? Εμείς καλά είμαστε, μονο ο Στεφανάκος μου είναι λίγο κρυωμένος, ειναι κοκκινο το λαιμουδάκι του και παίρνουμε σιροπάκι...

Κατερίνα τι πάθατε ε? Φανταζομαι την τρομάρα που πήρε ο άντρας σου...Ευτυχώς που δεν έπαθε τιποτα...

Αννα Μαρια περιμενουμε φωτος απο το δωμάτιο..

Καλλι μου τα περισσότερα συμπτώματα περιόδου είναι ιδια με της εγκυμοσυνης..ευχομαι να εχεις μια μεγαλη χοριακή. Σου στελνει φιλιά ο Στεφανακος μου...

Καγκουρακι δυσκολοι καιροι για τη δουλεια..ευχομαι να βρεις κατι που να σε ευχαριστεί..

Όλια αν σου εχει μεινει χρονος, ελα κι απο δω...εχω κατι δουλιτσες...

Αθανασία, Ανθη κ οες οι υπολοιπες...πολλα φιλια...

Ξεκινησα να σχολιαζω κ εκλαιγε ο μικρος κ τα ξεχασα ολα τώρα... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Εγώ από χθες είμαι πρωί απόγευμα στο ξενοδοχείο γιατί λόγω μείωσης της κίνησης η απόγευματινή κοπέλα σταμάτησε, οπότε φαντάζεστε πως τρέχω :shock: πανικόβλητη..... :o Ξυπνάω κατά τις 06:30 το πρωί κάνω δουλειές τις οποίες κι έχω τελειώσει στις 08:20, κάνω ένα ντουζάκι και το πολύ 08:45 είμαι στο ξενοδοχείο... Κάθομαι μέχρι τις 14:00, μετά πηγαίνω σπίτι μπάνιο το μικρό, τον βάζω για ύπνο, ξανακάνω ντουζάκι και στις 16:00 είμαι πάλι ξενοδοχείο μέχρι 21:00 το βράδυ.... #:-s Κοινώς τα έχω παίξει..... #:-s Αυτά όμως μέχρι τις 19 Οκτωβρίου και μετά παω σπιτάκι μου!!!!! :D

Μαράκι μου περαστικούλια στο Στεφανάκο, μακάρι να μην αρρωσταίνει εύκολα, γιατί εμείς μέχρι τον περασμένο χειμώνα δεν είχαμε ησυχία κάθε 20 μέρες αρρώσταινε ο μπουμπούκος μου :( ....

Κάλλη μου χαρά στην υπομονή σου, εγώ θα είχα πάει για χοριακούλα ήδη, δεν θα άντεχα κι αυτά τα συμπτώματα σε τρελλαίνουν μοιάζουν τόσο πολύ με της περιόδου.... :roll: Μακάρι να είσαι εγκυούλα :D;)

Κατερινάκι μου τι τρομάρα θα πήρατε πρωί πρωί... Πάλι καλά που δεν έπαθε τίποτα ο αντρούλης σου, οι λαμαρίνες φτιάχνονται :roll: , αλλά κι ο γέρος απίστευτος ήθελε να του πληρώσετε και τα πρόβατα $-)~x( ...

Άννα Μαρία μου σιγά μη δεν είχε λεφτά το κράτος να πληρώσει τα προστατευτικά.... :x

Όλια μου αυτές οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ, καλή δύναμη ;)

Κατερινάκι (kangaroo) την εξαίρεση περιμένω κι εγώ :lol::lol::lol:

Τώρα πίνω το καφεδάκι μου νες με πολύ γάλα ~o) να είχα και καμιά λιχουδίτσα τι καλά που θα ήταν :@)=)):))=)) Πολλά φιλάκια σε όλες!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, περαστικά στον Στεφανάκο!

Αθανασία, καλό κουράγιο... Σύντομα τελειώνει αυτή η τρέλα! :P Θα πας σπίτι σου και θα ησυχάσεις!

Εγώ έφαγα λίγη νουτέλα πριν... :( Μετά πρέπει να φάω φρουτάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νουτελα ακουω και τρελαινομαι!!!!!!!μιαμ μιαμ μιαμ!!!!!!!αννα μαρια μην εισαι μονοφαγου!!!!!στειλε λιγο κι απο'δω ή μηπως να παω καλυτερα s/m???

μαρακι μου περαστικουλια σας γλυκια μου!!!!!!κι αφου μου στελνει φιλακια ο στεφανακος σου ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα!!!

αθανασια μου υπομονη!!!!!13 και σημερα και μεταααααα...............ποιος σας πιανει!!!!ολο βολτουλες ,αγκαλιτσες,παιχνιδακια κι αλλα ομορφα με τον γιοκα σου,θα εχετε!!!!!!!!

εμεις σημερα ξεκινησαμε αγγλικα σε ενα φροντιστηριο που κανει δωρεαν μαθηματα σε πρωτακια για να μπουν λιγο στο κλιμα,και μολις γυρισαμε!η μικρη ενω στην αρχη δεν ηθελε να παει τωρα ξετρελαθηκε κι ολο με ρωταει ποτε ξαναεχουνε!!!!!την πεμπτη ξεκιναμε και μοντερνο χορο κι αυτα για φετος!!!κλεισαμε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!

Κάθε Δευτέρα και Τρίτη γυρνάω από τη δουλειά στις 10 το βράδυ και όπως καταλαβαίνετε είμαι ερείπιο...Εντωμεταξύ έχω και τη διόρθωση με την οποία πρέπει να ασχοληθώ το βράδυ και γενικώς μου έχουν σπάσει τα νεύρα :evil::evil::evil: Αργούν πολύ τα Χριστούγεννα;;;;;;;;Το καλοκαίρι;;;;;;;

Κατερινάκι πολύ σε ζηλεύω που έχεις τη δυνατότητα να προσφέρεις το μέγιστο στα παιδάκια σου..Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να δώσω στον Πάνο όλα όσα θα ήθελα..Δυστυχώς όμως δεν μπορώ :(:(:( ..Προσπαθώ πάντως οι ώρες που περνάω μαζί του να είναι όσο πιο εποικοδομητικές γίνεται..

Εγώ είμαι 58 με 59 κιλά και έχω ύψος 1.72. Δε θα μου πήγαινε όμως με τίποτα να είμαι πιο λίγα κιλά γιατί αδυνατίζω πολύ και στα μούτρα και χαλάω..Αφού να φανταστείς και σε αυτά τα κιλά που είμαι μου λένε πολλοί ότι πρέπει να πάρω 2-3 κιλά. Δε με νοιάζει όμως γιατί εγώ νιώθω σούπερ ;) ! Πάντως κάθε φορά που διαβάζω τι έχεις μαγειρέψει μου ανοίγεις την όρεξη και θέλω απαραιτήτως να φάω :lol::lol::lol:

Κρίμα με το αυτοκίνητο..Ευτυχώς που ο αντρούλης σου είναι καλά..Αλλά και τα χίλια ευρώ κερατιάτικα..ΣΠΑΣΙΜΟ..Όσο για τα αγγλικά νομίζω ότι έκανες καλά που τον ξεκίνησες! Του αρέσουν κιόλας..ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

Κατερίνα Καφίρα δεν έχω διαβάσει ακόμα το θεματάκι σου αλλά συμπεραίνω από τις απαντήσεις των κοριτσιών ότι πρέπει να πάρεις κάποια σημαντική απόφαση. Εύχομαι λοιπόν να πάρεις την καλύτερη!

Άννα Μαρία θέλουμε οπωσδήποτε φωτό από το δωμάτιο του μπέμπη σου! Θα είναι σίγουρα υπέροχο!

Αθανασία μου το έχω διαπιστώσει κι εγώ ότι μοιάζουμε σε πολλά! Άντε, λοιπόν, πάμε βουρ για μια κορούλα ολόιδια με εμάς :lol::lol::lol::lol: !!!!!!!!

Κατερινάκι (Kangaroo) εγώ και η Αθανασία θα αποτελέσουμε την εξαίρεση στον κανόνα σύμφωνα με τον οποίο οι κόρες μοιάζουν στον μπαμπά :lol::lol::lol::lol:

Όλια έχεις και καλοκαιρινά χαλιά;;;; :shock::shock::shock: Διπλή κούραση...Πάντως με άγχωσες με το θέμα των δουλειών. Ακόμα δεν έχω κάνει ΤΙΠΟΤΑ. Ε ρε τι με περιμένει....Το σκέφτομαι και φρίττω :?:?

Κάλλη μου πολύ θετικό που ακόμα έχεις καθυστέρηση!!!!Πάντως όταν προσπαθούσα για παιδάκι μου την έδινε πάααρα πολύ η αναμονή μέχρι να έρθει περίοδος. Κάνεις 1000 σκέψεις, πείθεσαι στο τέλος ότι είσαι έγκυος και μετά έρχεται η περίοδος και σου έρχεται να πηδήξεις από το παράθυρο. Ενώ άμα μαθαίναμε αμέσως αν είμαστε έγκυοι τα πράγματα θα ήταν τελείως διαφορετικά :lol::lol::lol: Εγώ στη θέση σου με τόση καθυστέρηση θα είχα πάει ήδη για χοριακή..Όσο για το ΣΚ ξεκουράστηκα δεν έχω παράπονο. Είμαι όμως τόσο άπληστη που δεν περιμένω το επόμενο ΣΚ αλλά το επόμενο καλοκαίρι :lol::lol::lol: Καλή αρχή με τα αγγλικά!!!!

Μαράκι περαστικά στο Στεφανάκο σου..Κρίμα μωρέ το ζουζουνάκι μου :(:(:(

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα κοριτσια...τι κάνετε?? Εγώ τα ιδια στο σπίτι χαλαρά...Ο Στεφανάκος μου είναι πολύ καλύτερα ευτυχως, εχει και πολλά κεφια σήμερα, όλο γέλια και φωνούλες είναι...τωρα εξαντληθηκε και τον πήρε ο ύπνος στο ρηλάξ...Σας ευχαριστούμε όλες για τα περαστικά!!

Αθανασία μου πολύ ζόρικο το πρόγραμμα σου..κάνε λίγη υπομονη ακόμα και σε 2 βδομαδουλες θα ηρεμήσεις...

Αννα Μαρία φάε λιγη νουτέλα και για μένα!!! :lol::lol: Αρχισα τη διαιτα μου και το πήρα πολύ πατριωτικά το θέμα!!!!Μεχρι την βαφτιση θα είμαι μοντελάκι :lol::lol::lol::lol::lol:

Κάλλι μου ακόμα περιμένεις??Φαντάζομαι την αγωνία σου!! Η μικρή σου πώς τα πάει στο σχολείο??Ωραια η φαση με τα αγγλικά κι αφου της αρεσε μια χαρά...σουπερ τα μαθηματα μοντέρνου χορού...θέλω κι εγώ!! :lol::lol::lol:

Ανθη μου πολύ βιάζεσαι για τα Χριστούγεννα και το καλοκαιρι :lol::lol::lol::lol: Αν και σε καταλαβαινω γιατι σε ένα μηνα που θα αρχισω κι εγώ δουλειά τα ιδια θα λεω!!! Υπομονη!!!

Μια χαρά είναι τα κιλά σου!!

Φιλιά και σε όλες τις άλλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σήμερα τελειώνει η περίφημη ζωγραφιά!!!!!!!!!!! Έρχεται τώρα η μάνα μου να την τελειώσουμε!!!

Κάλη, άντε, κάνε μια χοριακή! Μας γκάστρωσες!!! :P

Ανθή, κι εγώ καθημερινά απ' το σχολείο μετά τις δέκα γυρίζω... Δεν έχω, όμως, το διόρθωμα που έχεις εσύ ευτυχώς.

Εγώ είμαι 1.75 και 57 κιλά κανονικά. Δυστυχώς, όμως, έχω τοπικό πάχος, στην περιφέρεια και δε φαίνομαι τόσο αδύνατη όσο είμαι στην πραγματικότητα. Είμαι κοκαλιάρα από τη μέση και πάνω, κι απ' τη μέση και κάτω κανονική. Το μεγάλο μου πρόβλημα, όμως, είναι η χαλάρωση και η τρομερή κυτταρίτιδα, που τώρα στην εγκυμοσύνη που δεν πολυ-κινούμαι έχουν αυξηθεί τρομακτικά... :(

Γιέι!!!!!!!! Τώρα ήρθε η μάνα μου και μου έφερε την κατάσταση της μισθοδοσίας μου!!! Για κάποιο λόγο, μου τη στέλνουν ακόμα στο παλιό σπίτι... Τέλος πάντων, ευτυχώς, με όλες τις αποκοπές, παίρνω εκατό ευρώ περισσότερα από πέρσι!!!!! Γιούπι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σήμερα τελειώνει η περίφημη ζωγραφιά!!!!!!!!!!! Έρχεται τώρα η μάνα μου να την τελειώσουμε!!!

Κάλη, άντε, κάνε μια χοριακή! Μας γκάστρωσες!!! :P

Ανθή, κι εγώ καθημερινά απ' το σχολείο μετά τις δέκα γυρίζω... Δεν έχω, όμως, το διόρθωμα που έχεις εσύ ευτυχώς.

Εγώ είμαι 1.75 και 57 κιλά κανονικά. Δυστυχώς, όμως, έχω τοπικό πάχος, στην περιφέρεια και δε φαίνομαι τόσο αδύνατη όσο είμαι στην πραγματικότητα. Είμαι κοκαλιάρα από τη μέση και πάνω, κι απ' τη μέση και κάτω κανονική. Το μεγάλο μου πρόβλημα, όμως, είναι η χαλάρωση και η τρομερή κυτταρίτιδα, που τώρα στην εγκυμοσύνη που δεν πολυ-κινούμαι έχουν αυξηθεί τρομακτικά... :(

Γιέι!!!!!!!! Τώρα ήρθε η μάνα μου και μου έφερε την κατάσταση της μισθοδοσίας μου!!! Για κάποιο λόγο, μου τη στέλνουν ακόμα στο παλιό σπίτι... Τέλος πάντων, ευτυχώς, με όλες τις αποκοπές, παίρνω εκατό ευρώ περισσότερα από πέρσι!!!!! Γιούπι!!!!!!!

αννα μαρια κατσε καλααααααααα!!!!!!!!!!!!!γκαστρωμενη ησουν οταν σε γνωρισα!δεν εχω καμια αναμειξη στο θεμα!αλλον βρες να αναλλαβει τις ευθυνες του!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...