Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 13!! Γεννήστε Ελεύθερα!!!


Recommended Posts

που ξερω!τι παιχνιδια πρεπει να παρουμε;το ξεχασα εντελως το θεμα,επισης αυτα που κρεμαμε πανω απο τη κουνια;με τη μουσικη;που τα παιρνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μολις ειδα βιντεακια γεννας και νιωθω οτι πονάω ήδη!!! :lol: Την καισαρική δεν αντεξα να την δω...Να γιατι δεν εγινα γιατρος :lol::lol::lol:

Άννα μου εμεις πηραμε αυτο για την κουνια...αλλα δεν πηραμε τίποτα άλλο από παιχνίδια..Ασε που σου φερνουν και πολλά δώρα!

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... &pid=39952

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α εννωεις μομπιλ..για την κουνια....απο μαγαζια που πουλανε παιχνιδια..

εμεις εχουμε αυτο

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... cat=bgtoys

αλλα θα βρεις χιλια αλλα στην αγορα ωστε να αποφασισεις ποιο σου αρεσει.

Τωρα στην αρχη δεν πολυθελουν παιχινιδια..μεγαλονωντας θα ηταν χρισημο καποιο γυμναστηριο..εμεις εχουμε ενα τετοιο

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... selcat=bgb

μετα καποιο στρωματακι δραστηριοτητων κλπ κλπ.

Φιαφορα μαλακα παιχνιδια δραστηριοτητων, παιχνιδια με χρωμματα και ηχουν ζωακια νερα κλπ..θα δεις οσο παιρναιε καιρος και μαγαλωνουν τα παιδια θα παιρνεις.

Εγω στην αρχη ειχα το μπμπιλ το ριλαξ και 2-3 κουδουνιστρες....

ε μετα σιγα σιγα και σε 2 χρονια μεσα..γεμμυσα διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο έχουμε Χρύσα μου...

Ο αδερφος μου είπε ότι θα μας πάρει το ρηλαξ και η νύφη μου θελει να μας παρει χαλάκι τέτοιου στυλ http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... d=38182....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααααα τι τελειο αυτο για τη κουνιααααααααααααα!τα εχουν λετε στο τζαμπο;

μαρακι μη βλεπεις τετοια γιατι σε βλεπω να μη γεννας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραιο Μαρακι!Εμενα εχει η κουμπαρα μου μομπιλε και θα μου το δωσει.Το ριλαξ μου το εδωσε ηδη.Γυμναστηριο θα πω να μου φερουν αν με ρωτησουν για δωρο.Αλλιως θα της παρω αργοτερα.

Παιχνιδακια προς το παρον πηρα 3 της Λαμαζ απο το αμαζον,πολυ ωραια!Καταλληλα για νεογεννητα που κρεμιουνται και στο καροτσι και εχουν διαφορες δραστηριοτητες.Πηρα το λιονταρακι,το ελεφαντακι και την γοργονα.Α!Και ενα λαγουδακι-κουβερτακι που αγκαλιαζει το μωρο για να κοιμαται!Ελπιζω να της αρεσουν! :D Θα μου φερουν σιγουρα και δωρα αν και ειμαι παραξενη και δεν θα της τα δωσω αν δεν ειναι φισερ πραις και γενικα αξιοπιστη μαρκα για μωρα.Μην ειναι τιποτα Κινεζικα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Συμπεθέρα λες να μην της αρεσουν της μικρής? :lol::lol:

Άννα μου με αυτα που είδα, πιο πολυ θελω να γεννησω άμεσα...να μην το σκέφτομαι!!! :lol::lol::lol:

τα έχει και το τζαμπο...τα εχω δει στην Κύπρο τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα ποση ωρα κ με πεταξε :evil::evil::evil::evil::evil::evil: !!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον Νεακια..

Μου εστειλε η Ευγενια μας!!Γεννησε εναν κοριτσαρο 3550 κλουκλι!!!!Μαμα κορη ειναι μια χαρα κ σας στελνουν πολλα μπεμποφιλακια!!!!!

Επισης γεννησε μιας κουμπαρας της μαμας μου η κορη προωρα 33 βδομαδων ενα κοριτσακι υγιεστατο!!!!Δοξα τω Θεο ολα πηγαν καλα!!!

Εμεις πηγαμε τζαμπο για διαφορα πραγματακια που ηθελα!!Οποτε τελειωσα κ απο κει προς το παρον!!

Ο μπαμπας μας του πηρε κ για του χρονου μην πω του μεθεπομενου χρονου..γυαλακια ηλιου ρειμπαν μασκα,ενα καπελλακι τζοκει κοκκινο ,με νουμερα και θελει κ ενα φορμακι πολο που του χει κολλησει απο τα λητω να συμπηρωσει το σετ :D:D:D:D !!!!!!

Για φαγητο δεν εχει κατι σημερα..εφαγα το πρωι στις 8.30 3 φψωμι βουτυρο μαρμελαδα και στις 12 που πηγαιναμε τζαμο εφαγα 3 σαντουιτσακια με γαλ τυρι ντοματα που πηρα απο τον φουρνο..οποτε εφαγα κ αλατι σημερα..γυρνωντας πηγαμε παραλια για και καφεδακι..και ετσι θα πεσει φρουτακι μετα..δηλ σε λιγο!!! :D:D

Τι αλλα???Α βρηκα επιτελους παντοφλες πετσετε ανοιχτες λευκο λιλα κ στο νουμερο μου!!!!

Αυταααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οτι θυμηθω θα επανελθω!!!

Νικακι μεγειαααααα τα πραγματακια σας!!!Με το καλο να τα χαρει η μπουμουκα σας!!!!!!!!!!!!!

Φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα δεν ξερω! :lol::lol::lol: Μπορει να βγει παραξενη σαν την μαμα της! :lol:

Αννα τα μομπιλε της φισερ πραις τα εχει ολα στα Τζαμπο!

Κατερινα μεγεια τα πραγματακια σας!

Γεννησε η Ευγενια;Να της ζησει η μπεμπουλα!Καλη λοχεια!

Να ζησει και το μωρακι της φιλης σας Κατερινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μην μου την κανεις παραξενη και παιδευει το γιο μου!!! :lol::lol:

Κατερίνα μου με γεια τα ψώνια σας!! Προνοητικός ο άντρας σου...πήρε για να έχετε!! :lol::lol: Τις παντόφλες από το τζαμπο τις πήρες? Μου θυμίζουν στην περιγραφή αυτές που πήρα εγώ!!! :lol:

Ευγενία μου να σας ζήσει!! Πάντα γερή και καλότυχη να είναι...Θρεφταράκι η μικρή!! Καλή λοχεία και σε σένα!

Κατερίνα μου να ζήσει το παιδάκι και της άλλης κοπέλας..πώς και γέννησε πιο νωρίς??? Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βαζω να δειτε τα παιχνιδακια μας :D :

https://www.amazon.co.uk/Learning-Curve ... 437&sr=1-3

https://www.amazon.co.uk/Learning-Curve ... 37&sr=1-14

https://www.amazon.co.uk/Lamaze-Play-Gr ... 48&sr=1-26

https://www.amazon.co.uk/Fehn-Bubbly-Cr ... 69&sr=1-35

Το λιονταρακι εχει πολυ γελιο,βρυχαται κιολας! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω Μαρακι κ Νικακι!!!!!

Παρατηρησε χτες βραδυ πως δεν την ακουγε..η μικρη γενικα ηταν ζωηρη..πηγε στον παιδικο τον μικρο το πρωι κ μετα πηγε στο Ιασω..εκει της εκαναν υπερηχο ακουσαν καρδουλα κ της εκαναν κ μια αλλη εξεταση δεν θυμοταν η μαμα της ναμου πει μαλλον ντοπλερ κ ειδαν πως ειχε τυλιχτει στον λωρο..αρχικα ειπαν να την κρατησουν μεσα για παρακολουθηση αλλα τελικα ηταν πολυ τυλιγμενο κ την εβαλαν αμεσως για γεννα..καισαρικη..ουτως η αλλως θα κανε ετσι γεννησε κ το πρωτο της!!

Και το πρωτοτο γεννησε ακριβως 36 βδομαδες..γενικα ειχε συσπασεις κ σε αυτο εδω κ 15 μερες!!

Ευτυχως ολα πηγαν καλα!!Τωρα μου στειλε κ φωτο η μαμα της..μια γλυκα ειναι!!!!!!!!!!!!!

ναι τις παντιφλες απο τα τζαμπο τις πηρα 1,50 ευρω..Τελειεεες ειναι!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίδιες πρέπει να είναι οι παντόφλες μας...

Με έβαλες σε σκέψεις Κατερινάκι...Προχθες ούτε εμένα ηταν κινητικος...χθες όμως μια χαρα..

Σημερα πάλι τα ίδια...Το μεσημεράκι τον έπιασε λόξυγγας και τωρα τον εσπρωχνα και ευτυχως έκανε 2-3 δυνατες κινησεις...Μακάρι να΄ναι καλά τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω τα ιδια Μαρακι!!Ολες οι γνωστες μου εν τω μεταξυ γεννησαν προωρα..

Ολο τον γαργαλαω να κουνηθει να δω οτι ειναι οκ!!αν κ γω που ρωτησα τον γιατρο μου πε εφοσον δεν εχει γυρισει δεν εχει θεμα με λωρο..κ ετσι καπου ειμαι πιο ησυχη..

Ουφ αυτο το αγχος δεν σταματα ποτε..μα ποτε ομως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα φιλεναδεςςς τις ιδιες παντοφλες πετσετε τζαμπο πηρα και εγω αλλα σε ροζ...ειπαμε οοοολα ροζ..χιχιχ..απο μπιμπερο γυαλινα και εγω πηρα και πιπιλες γενικα ειπα να κανω οτι ειχα και στο Χριστοφορο μιας και ξερω τι με βολεψε τοτε...θερμαντηρα μου πηρε εναν η αδερφη μου απο το Λητω hello kitty και το δοκιμασα στο Χριστοφορο και μου φαινεται πολυ καλο...λεω να παρω και αλλο ενα απο το cosy corner που ειναι για το αυτοκινητο γιατι κατα τον Νοεμβρη λεμε να παμε Σερβια με το αυτοκινητο οποτε το απλο θερμο δεν μου κανει μιας και ειναι αρκετες οι ωρες..ας το εχω καλυτερα..Αχ γεννησε και η Ευγενια...καλε ποσα κιλα ειναι???Το ετρωγε οοοοοολο το φαγητο εεεε???Εγω δεν ειμαι καλα μωρε 2 μερες τωρα...μαλλον πρεπει τελικα το ζαχαρο να εχει πεσει τι να πω...μια ζαλαδα ενα κατι...εχτες με επιασαν και πονοι μεση και κοιλια πετρωματα..ειχαμε παει να κανει τσουλιθρα ο Χριστοφορινος αλλα τελικα ουτε μια ωριτσα δεν κατσαμε γιατι ημουνα χαλια...σημερα μια απο τα ιδια και δεν κοιμηθικα και το μεσημερι γιατι ζεσταινομουνα και με ποναγανε τα χερια μου...αφου εχτες πηγα παραλια και δεν εκανα μπανιο το φανταζεστε???Πειναω τωρα....κλασικα....να και μια φωτο με την κοιλιααα που οσο παει γινεται ολο και πιο σημαδουρααα...χαχαχαχ

post-1349-13873937271109_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη σηγα τη σημαδουρα...μια χαρα εισαι...φτου φτου

Μηπως σου επεσε και η πιεση;;;

μαρακι ποσο τλιγμενο ειναι..εχει ελαφρια περιτυληξη η πολλαπλη;.αμα εχει αλαφρια εισαι ΟΚ

Ευγενια μου να σας ζησει η κουκλα..πωπω τι κοριτσαρο ευγαλες καλε...φτου σκορδα...

Με το καλο να πατε σπιτι σας καλη λοχεια να εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!Ξαπλωσα λιγακι αλλα δεν κοιμηθηκα.Τωρα σηκωθηκα και τρωω πεπονακι.

Το σπιτι μου ειναι σε αθλια κατασταση...Αλλα δεν καθαριζω γιατι αυριο ο μπογιατζης θα στοκαρει το παιδικο και θα γινουν παλι ολα χαλια.Κανω υπομονη να τελειωσει και μετα να φωναξω την γυναικα να κανει γενικη...

Ευη μια χαρα ειναι η κοιλιτσα σου!Περαστικα,μαλλον απο την ζεστη ειναι ολα αυτα που νοιωθεις.

Και εγω φοβαμαι μην τυλιχτει ο λωρος και την εχω συνεχεια το νου μου...

Χρυσα,τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπέρα με εχει φαέι το διάβασμα γιαυτο απέχω αυτες τις μέρες....το Σάββατο δίνω.......και απο βδομάδα τρέχω για τα ψώνια του μωρού μου....εχω αγχωθεί μην τύχει κανα απρόοπτο και είμαι χωρίς τα βασικά..............

Διάβασα και τα νέα σας ..μιας κ διαβάζω όλη μέρα ....με το καλό να έρθουν και τα επόμενα μωράκια...στην ώρα τους παρακαλώ δεν θέλουμε βιασύνες........... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μουυυυυυυυυυυυυυ!τι μου κανετε;

εγω πολυ πρωινη σημερα/ξυπνια απο τις 5.10 το πηρα αποφαση κ σηκωθηκα κ εκανα ενα μπανακι κ λουστηκα.να δροσιστω λιγο αν κ δυσκολο το κοβω.ολο το βραδυ εβραζα.

τι μου κανετε;

ευγενια μου να σου ζησει το μωρο σουυυυ

σοφακι ηθελα να σε ρωτησω.προχτες ο γιατρος μου ειπε οτι οι πασχαλιτσες μου θα γεννηθουν γυρω στα 2700-2900.για πες μου την εμπειρια σου για το μεγεθος απο τα ρουχα εγω τους εψω παρει και 0 και εως 1 μηνων.θα ειμαι ενταξει για τις πρωτες μερες;μολις βρεις ευκαιρια απαντησε μου σε παρακαλω

κατα τι αλλα τι νεα;ποια γενναει απο βδομαδα;ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. τι κανετε? ετοιμαζομαστε βλεπω για τα καλα. μπραβο μας.

ευγενια μου να σου ζησει. παντα γερο και καλοτυχο να ναι. καλη λοχεια κοριτσι μου.

εμεις ειμαστε σε αναμονη. ο τραχηλος 1 και κλειστος μου ειπε. αλλα δεν καταλαβα αν ενοουσε 1 εκατοστο ή ενα χιλιοστο. καμια βοηθεια?

φιλακια πολλα σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε? Ξύπνησα πρωί πρωί και πάλι...

Χρύσα μου εχει διπλή περιτύληξη ο γιοκας μου!

Νίκη μου υπομονή με τον μπογιατζή!!

Εύη μου μήπως είχες συσπάσεις? Ελπίζω να νιώθεις καλύτερα σήμερα!

Βίκυ μου μήπως εννοούσε διαστολή 1?? Αντε κορίτσι μου πλησιάζεις κι εσύ!

Άννα μου καλημέρα...Σε κάποια ρούχα που γράφει το νούμερο γράφει και τα κιλά...Οχι σε όλα βέβαια...Αλλά καμιά φορά εξαρτάται κι από το ρούχο..Δηλαδή έχω πετύχει για νεογέννητα να είναι μικροσκοπικά και να πάρω 0-3 ενώ σε άλλα καταστήματα 0-3 ήταν μεγαλούτσικο και πήρα για νεογεννητο!!

Χθες ο καλός μου, μου είπε να με πάει θάλασσα το Σ/Κ...Βασικά μου είπε ότι θα καθομαι εγώ για καφέ και αυτός θα κάνει βουτιές!!! Πρέπει να πάρω και τον γιατρό να αλλάξω το ραντεβού μου γιατί ο καλος μου δεν θα μπορεί να με παρει την Τρίτη, θα δουλεύει εκτός πόλης..οποτε θα με πάρει η μαμά μου..Αν και σκέφτομαι να τον πάρω να του πω να πάμε και σήμερα...Δεν εχω αποφασίσει ακόμα!!!

:lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...