Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: που εισαι μωρη μαντι και μου εφαγες τον γαμπρο και δε γραφεις νεα...

δεν πειραζει....πολλα φιλια στην κοιλιτσα σου......

και στον χουλιγκαν...

παω για νανι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να 'μαι και πάλι! Λοιπόν πήγαμε τελικά στο γιατρό και είναι όλα μια χαρά! Μας είπε ότι θα είναι αρκετά ψηλό παιδάκι και πλέον έχει φτάσει στα 830 γραμμάρια! :D Μιλήσαμε και για τις συσπάσεις κτλ και μου είπε να αρχίσω να παίρνω Yutopar και να προσπαθώ να ξεκουράζομαι όσο το δυνατόν περισσότερο. Για τον λαιμό μου είπε ότι αφού αρχίζω να βελτιώνομαι, σε λίγο που θα σταματήσει ό βήχας θα περιοριστούν και οι συσπάσεις. Άντε μακάρι!

Λίγο ξεανχώθηκα γιατί φοβήθηκα μήπως στην προσπάθειά μου να την προστατέψω, της έκανα κακό! :| Τώρα με τα Yutopar θέλω να πιστεύω ότι θα ηρεμήσει και η μήτρα και όλα θα πάνε καλά από εδώ και πέρα!

Συμπεθέρα είδες το παίζω δίπορτο! :lol::lol::lol: Πουθενά δε μπορώ να κρυφτώ τελικά! Μη φοβάσαι πάντως δεν έχω κλείσει γαμπρό και σε αυτό το ποστάκι. Ο δικός σου είναι σε αποκλειστικότητα! :lol:

Καληνύχτα κορίτσια πάω να την πέσω γιατί κουράστηκα σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτω τα χέρια από το γαμπρό!!!!! Δώσαμε λόγο τις προάλες μη ξεχνιώμαστε! Λένα δακτυλιδι ακόμη δεν είδαμε όμως και ανησυχώ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα δεν πειραζει ρε... στα επομενα μας :lol::lol::lol::lol::lol::lol: μπουαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

μαντι δαχτυλιδι θα σε δωσω οταν ανεβουμε για το λογοδοσιμο :lol::lol::lol:

δε μου λες κανενα χωραφακι παιζει μην πεινασουν τα παιδια μας???

μια χαρα η κοριτσαρα μας!

καλη ξεκουραση κοριτσια!! τωρα θα ξερω που να σας βρω, δε μου γλυτωνετε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.........

αχ!!!!!!σημερα εχει μια τρελη δροσουλα....και εχει και λιγη συνεφια...αναμενουμε τις βροχες...

μαντι πολυ ωραια τα νεα σου....οσο για το γαμπρο με προλαβες τι να κανουμε :lol::lol::lol: θα το υποστω και αυτο...

λενακι παντως εμεις το εχουμε εκεινο το χωραφακι που λεγαμε :lol::lol::lol::lol::lol:

τα λεμε παλι μετα...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες. Τι κάνετε;;

MADI όλα καλά έτσι;; Μπράβο κοπέλα μου. Μην αγχώνεσαι πια και να ξεκουράζεσαι... όλα καλά θα πάνε!!!

Βλέπω τα συμπεθερια δίνουν και πέρνουν. Άντε βρε καλά στέφανα :lol::lol::lol::lol: .

Πάω να χωθώ στο χαρτομάνι μου.

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες!!!

Τι κάνετε;;;

Λενάκι ναι είμαι και πάλι έγκυος και μάλλον θα κάνουμε αγοράκι ;););) 2 στα 2 σαν κι εσένα!!! Εσύ όλα καλά με την εγκυμοσύνη;;;

Madi πολύ ωραία νέα!!! :):):)

Κορίτσια εμείς δεν έχουμε λογοδοθεί ακόμη, όποια θέλει να συμπεθεριάσουμε να μου το πει, έχουμε και οικοπεδάκια... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!!!

Η νύχτα εδω στην Λευκάδα είχε τρελες καταιγίδες.. και τώρα εχει συννεφιά κ βροχές. Σε λίγο φεύγουμε οποτε μπηκα να πω μια καλημέρα!!!

Madi πολυ χαίρομαι που ολα είναι μια χαρούλα!!!! Ξεκούραση κ θα περάσει κ το βηχαλάκι. Η αλήθεια είναι οτι ο βήχας είναι ανυποφορος. Εγω εχω ταλαιπωρηθει αρκετά στην ζωη μου απο βηχα κτλ, εχω περάσει κ πνευμονία κ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ειδικα στην εγκυμοσυνη είναι πολυ ενοχλητικο. Θα περάσει τελείως τώρα. Το νινάκι σου μεγάλωσε πολυ!!!!!!

Φλωριάννα υπομονή με την δουλειά. Εγω ειμαι σε άδεια απο την αρχη. Αλήθεια με τι ασχολήσαι?

Γιωτούλα εχεις καθόλου βοηθεια ρε με τις δουλειες? Με 2 παιδια εξω κ ενα στην κοιλιά πως θα τα βγάλεις περα?? Εχεις πολλά ακόμα??

καλημέρε σε όλες!!!!

καλημέρες σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTHROPAKI είμαι λογίστρια σε εναν όμιλο εταιριών. Βροχές στη Λευκάδα εεε;; Πωπω θα έρθουν κι από εδω σε λίγο εε :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααααα.

Νινάκι ναι μαζί είμαστε... αντε αφού κάνεις γιο προσφέρομαι για συμπεθεριό...αλλά προσοχή την ζουζουνα μου εεεεεεεεεεεεε :lol::lol::lol: κι εγώ στα +4 είμαι απο κιλά.. ξεκίνησα 56 .. αλλά τελευταία δεν πεινάω και πολύ...περίεργο..

Επιτέλους δρόσισε λιγάκι και πήρα ανάσα.

Μάντι προσοχή μονο να ξέρεις οτι το yutopar φέρνει ταχυκαρδία... το χω πάρει στο γιο μου και όσες το παίρναμε τότε μιλάμε για τρελλούς χτύπους.. αλλά ναι ηρεμεί τη μήτρα :)

Οι υπόλοιπες πως είστε σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσακια!!!

Πηγα χθες στο γιατρο για τον υπερηχο και τα ειδε ολα μια χαρα και μαθαμε και το φυλο...ειναι κοριτσακι τελικα!!! :lol::lol::lol: Πηραμε ολοι μια χαρα...αρχισαν τα ονειρα μου να αποκτουν το πρωτο τους χρωμα,το ροζ! :ymdaydream: Αχ,ειμαι πολυ χαρουμενη που ολα τα ειδε καλα και τωρα περιπου μεσα οκτωβριου θα κλεισω για τη β' επιπεδου!Α,βγαλαμε και την πρωτη μας 3D φωτογραφια!Δε χορταινω να τη βλεπω!!!Εσεις τι μου κανετε?Εγω εδω και 2 μερουλες σα να τη νιωθω λιγο,σα να με ακουμπαει κατι απαλα...ανυπομονω για κλοτσιτσες!!!

Φιλακια σε ολες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησε να μπουμπουνιζει :P:P:P:P τι ωραια!!!!!!! :D:D:D ερχεται βροχουλα...ερχεται βροχουλα....τι καλα......να δροσισει λιγο....ακομα ιδρωνω.....

σημερα εχει φασολια.....ταιριαζουν με τον καιρο...... :D;)

τζενουλα βοηθεια περα απο τον αντρα μου δεν εχω....τωρα που θα ανεβω αθηνα και θα μενω με τους γονεις μου...θα εχω...αλλα με περιμενουν 4 μερες πολυ τρεξιματος...ασε......

Elinoulini τι καλα.....ροζζζζ ονειρα...τελεια....με το καλο η μπεμπουλα......

κοριτσια κλεινουν τα συμπεθερια...θελω και εγω......ποιος θα μας παρει;;;; :roll::roll::roll::lol::lol::lol: ειπαμε εχουμε και οικοπεδακι :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπα, τι έγινε τελικά, μας περάσανε τα κοριτσάκια?? :P:P:P

bourique έχει κι εμένα ο γιος μου χωραφάκια (το ένα με ελιές, βγάζουμε και βιολογικό λαδάκι, χιχι), μπορούμε να τα ενώσουμε!! :D Άντε γιατί οι 9 στις 10 φίλες-γνωστές μου έχουν αγοράκια και δεν βρίσκουμε νύφη!!

Κορίτσια χτες βγήκα μετά από καιρό με τον άντρα μου, τη νύφη μου και τον κουμπάρο μας σε ένα μεξικάνικο στη γειτονιά και επιτέλους ξέσκασα. Γυρίσαμε λίγο μετά τη 01:00 και ενώ έχω όλη μέρα αναγούλες, όσο ήμασταν εκεί τις ξέχασα εντελώς!!

Όσο για το βάρος του μωρού δεν είχα ιδέα ότι μπορούν να το υπολογίσουν στους κανονικούς υπέρηχους και ούτε που ρώτησα. Εμάς μας μέτρησε το πλάτος του κρανίου και ήταν 4cm (πριν από μία βδομάδα). Έχει καμιά σας αντίστοιχη μέτρηση??

Πολλά φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κουκλες! βλεπώ τρελλά κεφια σημερα και πολύ χαιρομαι, εγω ετρεχα όλο το πρωι εξω για δουλειες και πονανε οι γαμπες μου απο το περπατημα.

Madi μεγαλωσε πολύ η μπεμπα τι καλα?!

Second chance πιστευω να βρηκατε σπιτι οπως το θελετε.

Ελινουλινι με το καλό η μπεμπα σας.

Ανθρωπακι ωραια η λευκαδα ε? εμεις φετος πηγαμε για 2η φορά η πρωτη ηταν πριν 3 χρονια και μαλλον θα ξαναπαμε γιατι δεν εχει καραβι και ετσι κανεις πιο οικονομικες διακοπες. Που μεινατε? εμεις και τις 2 φορες στην Λυγια.

Σημερα πηγα στο Ηρα να κοιτάξω για μαξιλαρι θηλασμου που θα το εχω και τωρα για τον υπνο. Βρηκα ενα τεραστιο με 57 ευρω. Ειναι καλή τιμη ή ακριβο?. Ρωταω γιατι δεν ειχα ξανακοιτάξει τιμες και στον γιο μου μου ελειψε ενα τετοιο μαξιλαρι.

Ρωτησα και για παντες αλλα οι περισσοτερες ειναι ακριβες μαλλον πρεπει να δω και αλλου.

Κοριτσια εμενα με ξεχασατε, με ποια θα συμπεθεριασω ε! το κατι τι μας και εμεις το εχουμε! φιλια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας ζουζούνες με τα ζουζουνάκια σας! Έγραψα και το πρωί ένα κατεβατό αλλά η χαζή πάτησα προεπισκόπηση αντι για υποβολή και μετά που βγήκα το έχασα. :ymtongue:

Λένα η πεθερά μου, έταξε ότι αν είναι το μωρό κοριτσάκι θα του γράψει σπίτι! Είχε φαγωθεί να αποκτήσει ένα κοριτσάκι! Χθες όμως μάθαμε ότι και η άλλη νύφη είναι έγκυος, λές να κάνει και εκείνη κοριτσάκι και να σας φάει το σπίτι; :lol::lol::lol::lol: Άβυσσος η ψυχή της πεθεράς μου! :lol: Πάντως ποτέ δε κατάλαβα πως μπορεί μια γιαγια να διαχωρίζει τα εγγόνια της λόγω φύλου! :?

Γιώτα με κάτι ψωροχωραφάκια μη νομίζεις ότι θα μας φας τον γαμπρό! :lol:

Αθρωπάκι τι καλά που προλάβατε και κάνατε και τις διακοπούλες σας και χαλαρώσετε! Είδατε τουλάχιστον και την φθινοπωρινή πλευρά της Λευκάδας!

Κορίνα ο μικρός θέλει βολτούλες και ξενύχτια μου φαίνεται! :D

Elinoulini και εσύ κοριτσάκι! Φάτε τη σκόνη μας αγόρια!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nan εγώ είχα παραγγείλει μαξιλάρι από το http://www.babycity.gr/index.php με 55 ευρώ και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Πλέον χωρίς αυτό δε μπορώ να κοιμηθώ. Ασε που το έχει λατρέψει και ο άντρας μου και μόλις γυρίσω πλευρό μου το παίρνει. :D Γίνεται και ριλαξ για το μωρό μετά (έχει εξτρα θήκη που βάζεις το μαξιλάρι) Σου βάζω και φωτο:

15-145-thickbox.jpg

14-74-thickbox.jpg

Φιλιά κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια δεν σας προλαβαινω!!! :) τι εγινε αρχισαμε τα προξενια ε?

ελινουλινι καλως τηνα τη μπεμπα!!! αντε να δω κι εγω, εχω ακομα 2 βδομαδουλες ++ για να μαθουμε.. ελπιζω! αν και τωρα τελευταια νομιζω οτι θα ειναι αγορι.. Απο την κοιλια μου κυριως, αν και λενε αυτα δεν ισχυουν...

μαντι πολυ γελασα με το θεμα της πεθερας!! παντως η αλλη νυφη θα γεννησει πιο αργα, οχι? αρα το εχουμε το σπιτι!!! αυτο το μαξιλαρι φαινεται πολυ σουπερ!!! εσυ απο ποια βδομαδα αρχισες να το χρησιμοποιεις?

ανθρωπακι χαιρομαι που περασατε ομορφα!! αντε και του χρονου με τα δυο τα πιτσιρικια!!

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε βρε κούκλες????έλειψα ενα ΣΚ στη μανουλα μου στα Τρικαλα και εγινε χαμος βλέπω!!!!Πανε οι νύφες!!!Τις κλεισατε όλες!!!Μας εμειναν τα χωραφια , Τα μοσχαρακια, και τα γουρουνακια στο χερι!!!!!! :D:D:D

Φλωριαννα μου και εμενα με τη δουλεια αναμεικτα τα συναισθηματα...εγω δουλευω σε Τραπεζα( :? ) αλλα πριν απο ενα χρονο σε ενοπλη ληστεια εχασα το μωρο και τωρα δεν ξαναπαταω μεχρι τα νομιμα..... Τεσπα..περασμενα...και να μη συμβει ποτε σε κανενα....

Ellinoulini κοριτσακι????ΑΧ!!!!τι καλα!!!ολα ροζ!!!!!!! αντε με το καλο!!!

nan εγω μαξιλαρι πηρα απο τα πρεναταλ περιπου 57 ευρω που βγαινει το καλυμμα αλλα μεχρι να με παρει ο υπνος το παιρνει ο αντρας μου γιατι τον βολευει καλυτερα λεει... :lol::lol: μας βλεπω να παιρνουμε δευτερο!!!!!!!!!!

Επιτελους δροσια και στη Θεσσαλονικη....ειχα αρχισει να σκεφτομαι να παρω τα βουνα για δροσια!!!!!!!!

Κοριτσια γυμναστικουλα χαλαρη κανει καμμια , να μας δωσει συμβουλες???ετσι να ξεσκουριασω λιγο....

Καλο μεσημερι σε ολες τις φουσκοκοιλιτσες!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggy εγώ επειδή από την αρχή είχα προβληματάκια φοβόμουνα μη γυρίσω μπρούμυτα και το είχα πάρει από νωρίς, πριν την αυχενική. Το καλοκαίρι με τις πολλές ζέστες βέβαια με ζέστεναι αλλά τώρα είναι απόλαυση. Το βάζω στο πλαί και το καβαλικεύω με το ένα πόδι (αφού βλέπεις δεν καβαλικεύω τίποτα άλλο :lol: )

Ξεκίνησα τα yutopar και ξεκίνησαν και οι ταχυκαρδίες! :? Τζένη με πιάσαν τελικά καλά έλεγες! Θα τις συνηθίσουμε και αυτές τι να κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μου επειδη τον μικρο μου (14 χρονων γαιδαρος τωρα :lol: ) κοντεψα πολλες φορες να τον γεννησω προωρα μου δωσανε επανειλημενα yutopar ..και μια φορα ανεβηκαν οι παλμοι μου στους 120.. τρομαξανε και οι γιατροι.. να προσεχεις κοριτσακι ναι?

Ειχα ενα μικρο κενο οποτε φευγω τρεχοντας για μαθημα.. θα σας γραψω το βραδυ. Μάκιααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Μαρακι τι ιστορια και αυτη, τι ειχες τραβηξει ? τι να πω, να μην τυχει ξανα σε καμια, ευτυχως ολα καλα τωρα!εγω κανω χρονια γιογκα και τωρα ανυπομονω να ξεκινησω παλι βεβαια σε προσαρμοσμενο προγραμμα. Μπορεις να δεις στο you tube καποιες ασκησεις για εγκυους που κανουν πολυ καλο και μπορεις να τις κανεις μονη σου. Εγω για το καλοκαιρι που ηταν κλειστα ολα τα κεντρα, κατεβασα και ενα dvd "prenatal yoga" και κανω που και που...

μαντι εχεις πλακα.. ετσι μην ξεχασεις και το .. αθλημα!!!θα το παρω κι εγω το μαξιλαρι οπου να ναι!!

φιλια σε ολες..τζενακι , κανενα νεο με το σπιτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα κι εγω απ τη δουλιτσα...πωπω ρε κοριτσια κουράζομαι με το τίποτα...γέρασα μου φαίνεται!!

twiggy βρηκαμε 2.. το ένα μας άρεσε παρα πολύ αλλα ο ιδιοκτητης λειπει στο εξωτερικο και περιμενουμε απο μερα σε μερα να γυρισει για να συζητησουμε...αντε να δουμε γιατι θα με σκασει και αυτο το θεμα.

Τελικα κοριτσια αποφασισαμε με το γιατρο μου και τον αντρα μου να μην κανουμε την αμνιοπαρακεντηση παρολο που ειμαι 38 (Δευτερα έχω γενεθλια και μπαινω στα 39 η κωλογρια :P) Μια και ολες οι εξετασεις και η αυχενικη ειχαν τελεια αποτελεσματα και το μωρο φαινεται μια χαρα, κληρονομικοτητα δεν υπαρχει και εχω ηδη δυο υγιεστατα τερατα...ειναι λιγο απιθανο να βγει κατι στην αμνιοπαρακεντηση.. οπότε μια που δεν την ηθελα και πολυ..δεν θα την κανουμε.

Αντε φιλακια για την ώρα... παω να φαω λουκάνικα και πατατες η γουρουνα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

second chance με το καλο το σπιτι να πανε ολα καλα να ξεμπερδευετε και με αυτο!!!!Μια χαρα που δε θα κανεις αμνιο.....αφου εισαι σουπερ τι το θες???

twiggy ξερεις εδω Θεσσαλονικη που μπορει να κανουν γιογκα για εγκυους??Το εχω ξαναθιξει το θεμα αυτο αλλα κανεις δεν ηξερε κατι...εκανα κι εγω πριν χρονια και για χρονια αλλα τωρα θα ηθελα κατι τετοιο να ξεσκουριασω βρε παιδι μου!!!Με πονανε τα παντα και λαχανιαζω οτι και να κανω....απο φυσικη κατασταση......αστα..... :oops::oops:

Εγω παλι θα φαω το φρουτο μου για αποψε μιας και πριν τακισα μια ωραιοτατη λεμονοπιττα!!!(και το ταψακι ολοκληρο να ετρωγα μια χαρα θα ηταν!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....περιμενω το πρωινο μου....μα που πηγε αυτος ο αντρας μου....

τζενη μια χαρα που γλιτωνεις την αμνιο....και με το καλο να ερθει αυτος για το σπιτι...

μαρια πικρα αυτο που περασες...

μαντι και εγω εχω αυτο το μαξιλαρι...πολυ βολικο οντως....

εδω εχει ριξει τρελες βροχες....μιλαμε πολυ νερο...μεχρι και χαλαζι ερηξε....και το βραδυ κοιμηθηκαμε με κουβερτουλα...τι ωραια που ητανε ....

παω να πιο καφεδακι να φαω και κατι και τα λεμε παλι........

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...