Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! :):):)

Πως είστε σήμερα;;;

Bourique μου τι πόνους έχεις; Από αυτούς που ανοίγει η μήτρα;;; Παρατήρησα ότι έχουμε και μία μέρα διαφορά στην ΠΗΤ, εσύ κοριτσάκι, εγώ αγοράκι, άντε να συμπεθεριάσουμε... ;););)

Επίσης επειδή πάντα μπερδεύομαι με τον μήνα και εν τω μεταξύ όλοι οι γιατροί πάνε με τις βδομάδες, εμείς πότε μπαίνουμε στον 5ο;;; Στις 19 του μηνός;;;

Nan τι γλυκό το αγοράκι σου... Εμένα χθες έλεγε στον αδελφό μου: Το ξέεις ότι πεΪμένουμε μωάκι;;; Είναι στην κοιλίτσα της μαμούλας μου... Έλιωσα εγώ φυσικά γιατί δεν του το πολύλέω για να μην νιώθει ότι το μωρό θα του πάρει τη θέση... :|:|:|

Ελινουλίνι θα σου πω τις τιμές που μου έστειλαν με mail γιατί κι εγώ εκεί θα γεννήσω.

Δίκλινο 3.100, δίκλινο superior 3.800 και μονόκλινο 5.650 σε φυσιολογικό τοκετό + 13%

Αντίστοιχα σε καισαρική 3.300, 4.200 και 6.300 + 13%

Φιλάκια!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο εμενα!!!!!!!Ευτυχως χθες κοιμηθηκα!!!Βεβαια οι κλωτσιες κλωτσιες αλλα βρηκα μια καλη θεση και κοιμηθηκα :lol::lol:

Ειρηνη καλως ορισες λοιπον!!!και σου ευχομαι ολα καλα να πανε!!!!

Elinoulini παλι σε αγωνια σας κραταει ε???Αντε υπομονη....

Εμεις παμε για Β επιπεδου την αλλη Παρασκευη..και η αληθεια ειναι οτι εχω αγωνια....μετα θα κανω και τις αιματολογικες....και την καμπυλη ζαχαρου.....λιγο αγχωθηκα μπορω να πω.... :-s:-s:-s

Εντωμεταξυ το πρωι παω να φυσιξω τη μυτη μου και βγαζω αιμα το ιδιο και χθες!!!!!Το ξαναειχα αυτο και το πρωτο τριμηνο για πολυ λιγο αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο..Τωρα επανηλθε με περισσοτερη ενταση..λετε να παω σε κανα ΩΡΛ???φοβαμαι οτι θα με πλακωσουν στα φαρμακα...το ειχε καμμια σας αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα σε όλες τις μαμαδες. εμενα ο γιος μου εκανε λιγο πυρετο εχθές και πήγε σχολείο βεβαια σημερα ειναι μια χαρά και με εχει ζαλίσει γιατί βαριεται. Εγω παλι εχω διαρροια. οχι εντονη αλλα εχω. Καμια ιωση θα ειναι. κατα τα αλλα ολα καλα. Μαρια αυτο με την μυτη μην σε απασχολει και μην πας σε γιατρο το ειχα και εγω εντονα στην πρωτη εγκυμοσυνη και λιγοτερο τωρα. Ειρινι26 κορουλα εχεις αν καταλαβα καλά? αν καταλαβα λαθος πες μου να το διορθωσω. Καλο σας μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη καλως ηρθες, να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! το μπεμπακι σας κανει τσαχπινιες ε? φαε λιγο σοκολατα πτιν τον υπερηχο την επομενη φορα μπας και ειναι πιο κινητικο!! ;)

ναν περαστικα στον μικρο και σε σενα ..

μαρια σε εχει ταραξει στις κλωτσιες ε? αχου μωρε.. να σου πω εγω ανυπομονω να αρχισω να το νιωθω...αλλα εχω κανενα μηνα ακομα μαλλον.. υπομονη!

α καλε, αυτο με το αιμα στη μυτη το εχω κι εγω! και μου ειχε κανει εντυπωση...δεν τρεχει βεβαια, απλα οταν τη φυσαω καμια φορα... μαλιστα, το μαθαμε κι αυτο!!

φιλια σε ολες, εγω σημερα δεν εχω δουλεια κι ελεγα να κανω λιγο καθαριοτητα εδω μεσα!! χαλαρα βεβαια... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!ναι nan κοριτσάκι έχω ..μέχρι στιγμής!!roze_d τι να πώ!όπως την αφήσαμε τον προηγούμενο μήνα έτσι ήταν και χθές..μάλλον βρήκε θέση και βολεύτηκε!maria5 κι εσύ με το καλό!μήπως απλά πληγώθηκε απο μέσα γι αυτό βγάζει αίμα?γιατί κι εμένα μου έχει συμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σας... τι κάνετε? Βλέπω το σκορ αγόρια κορίτσια είναι ισόπαλο πάλι ε?

αυτό με το αίμα στη μύτη το χω και εγω και επισης πολυ συχνα βουλωνει και ξεραινεται η μυτη μου..σπαστικο μεν...φυσιολογικο δε απ ότι ξέρω. Το είχα και στις αλλες δυο εγκυμοσυνες.

Εγω κορίτσια παρολο που λενε ότι σε δευτερες τριτες εγκυμοσυνες νιωθεις πιο συντομα το μωρο δε το νιωθω τοσο συχνα, ούτε έντονα. Μία στο τόσο νιωθω σα γαργαλητό ή σα κάποιος να σε χτυπάει ελαφρά με το δάχτυλο...στιγμιαία. Βέβαια είμαι ακόμα 17 εβδομάδων οπότε.. ανυπομονώ για κλωτσίδια!!

Καλό μεσημέρι..το μενού έχει κοτόσουπα σήμερα....και αφόρητη ζεστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!

Τι μου κανετε?Εγω ξυπνησα σημερα με λιγα πονακια χαμηλα και λιγη ζαλαδα....αλλα φυσιολογικα πιστευω ειναι!Ειχε ερθει και μια φιλη μου να τα πουμε μετα απο καιρο και το απογευματακι περιμενω μια αλλη...σημερα ολο επισκεψεις και κουτσομπολιο ειμαι :lol::lol::lol: Τωρα σκεφτομαι εχω χρονο και μπορω γιατι αργοτερα...

ninaki2 ευχαριστω για τον αναλυτικο τιμοκαταλογο!Να σε ρωτησω και κατι αλλο εκανες συζητηση με το γιατρο σου για την αμοιβη του?Γιατι εμενα απο οτι μου ειπε η θεια μου που την ειχε αναλαβει ο δικος μου της πηρε αναλογα με το δωματιο...δηλαδη πως παει αυτο?Δεν εχω καταλαβει...Θα τον ρωτησω βεβαια τη δευτερα στο ραντεβου μας για να δω τι θα μου πει! :?::!:

Παω και εγω να μαγειρεψω τιποτα γιατι πολυ στο σορολοπ το εριξα σημερα :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κουκλες ευτυχως που με καθυσηχαζετε κι εσεις.....!!!!!!Nan μου περαστικα και σε εσενα και στο μικρουλι σου!!!!

Second chance νοστιμη ακουγεται η κοτοσουπα, αλλα με τετοια ζεστη μονο κοτοσουπα freddo θα ετρωγα!!!!! ;););)

Elinoulini μου ετσι ειναι σε αυτες τις εβδομαδες...μια ζαλαδα, μια πονακια!!!καλα κανεις και εχεις επικεψεις ετσι να ξεχνιεσαι....και φυσικα υπομονη!!!

Παω κι εγω να μαγειρεψω κατι...δροσιστικο (καμμια σαλατα δηλαδη :mrgreen::mrgreen: ) ολο δυσκολα πιατα φτιαχνω στον αντρα μου!!!!!!!!!

Φιλακια πολλα και καλο μεσημερι!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποια ειπε για κοτοσουπα??Ετρωγα σαν τρελη σε ολο το πρωτο τριμηνο μονο σουπες κι ειχε και ζεστη,εσκαγα αλλα εκει...εγω παλι ρε κοριτσια εβγαλα χθες κατι μικρα σπυθουρακια στην κοιλια και δεν ξερω τι ειναι,ειχα και φαγουρα χθες αλλα σημερα οχι τοσο..ο γιατρος ειπε δεν ειναι τιποτα,το παθε καμια αλλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πάλι δεν σας προλαβαίνω :lol: ..

Δεν τα θυμάμαι όλα για να γράψω αναλυτικά σε καθε μια μανούλα...

Λοιπόν αυτό με την μύτη είναι απολύτως φυσιολογικό, το είχα κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη κ δεν είναι τίποτα, tο ειχα διαβάσει κιόλας, οποτe καμία ανησυχία.

Elinoulini, σούπερ το κουτσομπολιό με φιλενάδες!!! Εγώ εχτές είχα πάρει την κολλητή μου τηλ. η οποία είναι κ αυτή εγκυούλα στο 2ο παιδάκι της κ κάναμε 1 ώρα τηλεφωνική ψυχοθεραπεία, γιατί τα είχαμε <<πάρει>> στο κρανίο τρελά με όλα αυτά τα καινούργια μέτρα κτλ :cry:...και κορίτσια ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα. Είναι μακριά ο πάτος του βαρελιού :cry::cry::cry: .

....

ninaki2, τώρα πρόσεξα ότι έχουμε μια μερούλα διαφορά!!! Επίσης δεν μπορώ να μην σχολιάσω ότι ο γιος σου είναι κουκλάκι!!!

Και εγώ ευτυχώς έχω τα περισσότερα πράγματα, ρουχαλάκια κυρίως θα πάρουμε εαν είναι αγοράκι. Εαν είναι κοριτσάκι, θα πάρω ελάχιστα ρουχάκια μόνο για το καλό, γιατί κ την πρώτη μου κορούλα την είχα γεννήσει μέσα Μαρτίου, οπότε σχεδόν ιδια εποχή. Επίσης έχω ένα σκασμό ρούχα κοριτσίστικα κ μερικά είναι αφόρετα εντελώς. Της είχαν φέρει πάρα πολλά δώρο. Εαν έχω αγοράκι τυχερή η μανούλα που θα τα πάρει γιατί είναι πολύ όμορφα κ τα περισσότερα σαν καινούργια ή καινούργια.

Εγώ έχω 3-4 μερούλες που νιώθω αρκετά καλά το μικρούλη και μου αρέσει πολύ!!! Βέβαια ανυπομονώ για τα δυνατά κλωτσιδια.

Άσχετο σήμερα το απόγευμα έχω τρελή ατονία κ τώρα κατάφερα να σηκωθώ. Έφερα την μαμά μου κ πήρε την μικρή γιατί δεν έβγαινε..

nan , περαστικά κ γρηγορα!!!

Γιωτούλα κουράγιο με τα ζουζούνια

καλησπέρες σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια κι εγω τις τελευταιες μερες εχω αγχωθει με ολη την κατασταση, τα νεα μετρα κλπ. Προσπαθω να μην τα σκεφτομαι και να κανω θετικες σκεψεις για το μικρουλι αλλα δεν μπορω να ειμαι και στον κοσμο μου.. Πραγματικα δεν ξερω τι θα γινει, και να σας πω απο καποιους εχω νιωσει αυτο το βλεμμα του τυπου "καλα τωρα θα κανεις παιδι που χανεται ο κοσμος?"

Αλλα μετα σκεφτομαι και τους παππουδες μας μεσα στους πολεμους γεννουσαν, δεν ξερω..

αντε σας συννεφιασα! Ας αρκεστουμε στο οτι εχουμε στις κοιλιτσες μας το μελλον κι αυτο μονο θετικο ειναι!! Καλη δυναμη.. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνουν τα μωράκια μας;

Αχ πονεμένη ιστορία η οικονομική κατάσταση της Ελλάδας για όλες μας νομίζω! :roll: Ας ελπίσουμε ότι οι δυσκολίες αυτές θα ναι προσωρινές και σε λίγα χρόνια θα βελτιωθούν τα πράγματα. Τι να πω ρε κορίτσια νομίζω σε ότι αφορά τα παιδιά αυτό που εχει σημασία είναι να τους προσφέρεις απεριόριστη αγάπη που είναι και δωρεάν. Θα πρέπει να ρίξουμε λίγο τις απαιτήσεις μας και να μάθουμε και τα μικρά μας να είναι ευχαριστημένα και με αυτά που έχουνε. Ας έχουμε υγεία εμείς και τα μωράκια μας και όλα θα γίνουν σιγά σιγά! Κάπου και εμείς νομίζω το είχαμε παρακάνει με τα θέλω μας και πιστεύω θα μας κάνει καλό να εκτιμήσουμε τις μικροχαρες της ζωής. Θυμάμαι πέρυσι το Πασχα που πήγα το καθιερωμένο δώρο στο βαφτιστηκό μου, του πήρα ένα αρκετά ακριβό παιχνίδι της playschool και πάνω στη σακούλα έβαλα και ένα μπαλόνι. Το παιχνίδι ούτε που το έδωσε σημασία και κόλλησε όλο το βράδυ στο μπαλόνι. Τα παιδιά δε τους νοιάζει το ακριβό παιχνίδι, μπορεί να παίξουν και ωραιότατα με τα ταπερ ή με κουτάλες και να τους αρέσει πολύ περισσότερο!

Υγεία να έχουμε πάνω από όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μadi εν μέρη έχεις δίκιο, δυστυχώς όμως τα πράγματα θα δυσκολέψουν τόσο που θα χαθούν ολοκληρωτικά σημαντικά πράγματα, όπως κοινωνικές παροχές κτλ. Η υγεία θα ιδιωτικοποιηθεί ακόμα περισσότερο, η παιδεία επίσης, αυτά σκέφτομαι κ αγχώνομαι.. Προσωπικά είμαι σε γενικές γραμμές αισιόδοξος άνθρωπος αλλά όσο αισιόδοξη κ να είμαι δεν μπορώ πλέον να μην αγχώνομαι σοβαρά για αυτά που συμβαίνουν κ θα συμβούν, ακριβώς επειδή εχω παιδιά κ αγχώνομαι για αυτά.. Τέλος πάντως οσο μπορούμε θα παλεύουμε την κατάσταση, ελπίζω ειδικά για τα παιδιά μας να έρθουν κάποτε καλές μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Madi έχεις απόλυτο δίκιο. Η υγεία είναι ανεκτίμητη και φυσικά σκέφτομαι κι εγώ πως θα ζήσουν τα παιδιά μας όχι τόσο σε οικονομικό επίπεδο αλλά σε επίπεδο ζωής χωρίς φόβο, χωρίς εγκληματικότητα, κάτι που απορρέει από την οικονομική εξαθλίωση της χώρας μας. Γι' αυτό και μόνο υγεία ζητάω.

anthropaki σ' ευχαριστώ πολύ και η κόρη σου δεν πάει πίσω :):):) Ναι, έχουμε μια μέρα διαφορά, αλήθεια πότε μπαίνουμε στον 5ο;;; Στις 19; :roll::roll::roll:

Ελινουλίνι η γιατρός μου στην προηγούμενη γέννα μου είχε πάρει όσα είχα δώσει στο δωμάτιο -30% Φαντάζομαι αυτό να γίνει και τώρα... Συνήθως όμως οι γιατροί παίρνουν όσα λεφτά δίνεις στο δωμάτιο :(:(:(

Όσο για τα πονάκια χαμηλά τα έχω κι εγώ που και που όπως και την βουλωμένη μύτη το βράδυ... :|:|

Rose-d σπιθουράκια στην κοιλιά είχα βγάλει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και απλά επειδή δεν ξέρω τι με είχε πειράξει μου είχε πει η γιατρός μου να κόψω για 2 μέρες την πορτοκαλάδα, το ψαρι ξέρεις τα αλλεργιογόνα για παν ενδεχόμενο... Αλλά τελικά πέρασαν κι έτσι μετά έτρωγα κανονικότατα και δεν ξαναέβγαλα...

Καλό βράδυ κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!!!!!κοριτσια τι σας επιασε....;;;;;

να σας πω την αληθεια ολοι αυτο σκεφτομαστε...αλλα δεν βγαινει ετσι,....συνεχιζουμε...παρακαλαμε να εχουμε την υγεια μας και τα παιδια μας...και απο κει και περα θα επιβιωσουμε..η ελλαδιτσα μας εχει περασει πολλες δοκιμασιες και θα αντεξει και σ αυτες...

να λεμε και την αληθεια ειμαστε αρκετα καλομαθημενοι...πραγμα που τα παιδια μας ευτυχως η δυστυχως δεν θα το ζησουν...εχουν τα παντα και τελικα καταληγουν να παιζουν με τα κουζινικα μας και με τα χωματα...σχετικα ειναι λοιπον ολα.....να μαστε καλα...να εχουμε να φαμε και να υπαρχει πολυ αγαπη...η καλυτερη συνταγη....τελος χαιρομαι πολυ που σε αυτην την εποχη φυγαμε απο την κωλοαθηνα και ηρθαμε στο χωριο...η κλαυτερη επιλογη μας τα τελευταια χρονια..

πολυ σας επριξα.....

ποσο θα σας παει η γεννα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μερες τωρα σκεφτομαι πως και δεν την πιάσαμε την κουβεντα για την Ελλαδα. Εγω δεν ειμαι και πολυ αισιοδοξη απλά προσπαθω να μην ανγωνομαι λογω της καταστασης μου. Γεγονος ειναι οτι εαν εχεις ενα σπιτι απο τους γονεις σου και εναν συμπαθητικό μισθό σε ξεζουμιζουν χωρις τα λεφτά σου να πιάσουν τόπο ειμαι πεπεισμένη πια γι αυτό. Τι θα γινει στο μέλλον δεν ξερω. Παντως εγω δεν ημουν ποτε καλομαθημενη γιατι ειχα άλλα 2 αδελφια και εμπαινε ενας μισθος στο σπίτι. Αυτό που με αγχωνει ειναι οτι σιγα σιγα δεν υπαρχει κράτος πρόνοιας, οχι οτι είχαμε και ποτε της προκοπής. Τεσπα. Εμένα η γεννα θα μου κοστίσει τα νοσηλεια δηλ γυρω στα 1800ευρω. Η γιατρός μου παιρνει 1500 ειτε κανεις καισαρική ή φυσιολογικό ειτε εχεις λουξ δωματιο είτε τρίκλινο το οποιο πιστευω ειναι και το πιο δικαιο. Εμενα βεβαια ειναι ξαδελφη μου και στο πρωτο μας παιδι δεν ηθελε χρηματα της ειχαμε δωσει εμεις 700ευρω τωρα βεβαια δεν ξερω τι θα μας πει οταν της κανουμε συζητηση. Υπολογιζουμε οτι θα μας πει την αμοιβη που παιρνει ετσι και αλλιως ετσι ωστε αν μας πει λιγοτερα να ειναι ευχαριστη εκπληξη για εμας. Την αγαπαω την και σαν ανθρωπο και σαν γιατρό γιατι στην πρωτη μου γεννα μου στάθηκε σαν γιατρος αλλα και σαν γυναίκα και περιμενε τις 17 ωρες να γεννησω και δεν με ξεπεταξε με μια καισαρική. Αυτά και απο εμενα, τα ξαναλεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες... πολυ ωραια ολα αυτα που λετε, οι προβληματισμοι.. Ας ελπισουμε οτι θα ερθουν καλυτερες μερες και θα μπορουμε να κανουμε τα παντα για τα παιδια μας.. και να μην ειμαστε μιζεροι.. Γιατι με ολα αυτα εχει πεσει πολυ καταθλιψη τριγυρω και αυτο ειναι στεναχωρο! Πανω απο ολα να προσεχουμε την υγεια μας και να δινουμε αγαπη!!

Ελπιζω να μην ταλαιπωρειστε πολυ με τα πονακια, εγω δεν εχω καθολου.. ο,τι ενοχλησεις προκυπτουν νομιζω ειναι απο το εντερακι...

Αυτο με την ταριφα του γιατρου αναλογα το δωματιο πολυ κουλο το βρισκω!! :? δεν καταλαβαινω, την ιδια δουλεια δεν θα κανει ο κυριος, τι σημασια εχει που θα εισαι εσυ μετα σε ποιο δωματιο??!! Στο Λητω παντως ρωτησα και η τιμη στο τρικλινο ειναι 1500 (μετα ανεβαινει πολυ 3500 το δικλινο νομιζω) και εχει και τιμες για τοκετο στο νερο κλπ που ειναι γυρω στα 2500++. Η γιατρος μου ζητησε αμοιβη 1500, αλλα νομιζω μου εκανε καλη τιμη λογω γνωριμιας... Οι υπολοιποι τι ζητανε?

πολλα φιλια και καλο Σαββατοκυριακο!

υ.γ. αντε να σας πω και ενα πονηρο! μετα απο 3 μηνες απαγορευσης επαφων, πηραμε το πρασινο φως και καναμε την πρωτη μας δειλη προσπαθεια!! ;):oops: Αντε γιατι μας ειχε γυρισει το ματι!!! Ηταν λιγο περιεργα και φοβισμενα αλλα για αρχη καλα νομιζω!! Εσεις πως τα πατε με το θεμα του σεξ?? φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα θα μου παει κανα 2000 το μαιευτηριο και η γιατρος θα μου παρει ενα χιλιαρικο...λογω συναδελφικοτητας..κανονικα περνει 1800...

απο σεξ παμε καλα..περα απο το πρωτο τριμηνο που ημουνα με εμετους και γενικα χαλια και δεν ηθελα τιποτα...μετα απο αυτο ολα οκ ειναι...σαν πριν...δεν μπορω κιολας :lol::lol::lol::lol: αλλιως....εχω θεμα :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

σχετικά με την αμοιβή του γιατρού, εγώ δεν την έχω ρωτήσει ακόμα, αλλά η νύφη μου που γέννησε σε αυτή πριν από 1,5 χρόνο μου είπε ότι της ζήτησε 1000€. Το ίδιο ποσό δώσανε άλλες 2 φίλες μου στους δικούς στους γιατρούς, οπότε υποθέτω ότι εδώ στη Θεσσαλονίκη πάνω κάτω τόσο είναι. Έχω μάθει για έναν που παίρνει 1500 αλλά έχει κάποια θέση στο Παπαγεωργίου, επιμελητής ή κάτι τέτοιο, αυτοί συνήθως ζητάνε περισσότερα.

Όσο για το σεξ, εμάς η γιατρός μου μας έδωσε το ελεύθερο αλλά ενώ το θέλω, δεν μπορώ και πολύ συχνά γιατί εξακολουθώ να έχω αναγούλες όλη τη μέρα. Κλαψ...

Ξέρει καμιά σας τίποτα για τα καρότσια Iglesina??

Αυτά προς το παρόν

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας mammy girls!!!

Tι κανετε?Πριν λιγο εγυγε απο εμενα η κομμωτρια,ειχα να βαψω ριζα 4 μηνες τωρα...σημερα νιωθω πως ηρθα στα ισια μου οπως παλια :D βεβαια με φυτικη βαφη της apivita,αλλα χρειαζοταν να μου φτιαξει τη διαθεση!!!Πραγματι με ολα αυτα που γινονται τον τελευταιο καιρο το μονο που σκεφτομαι και με χαροποιει ειναι ο ερχομος με το καλο του μωρο μου!!!Τι να πω...ας ελπιζουμε σε κατι καλυτερο!Εγω το μονο καλο ειναι οτι εχω ξεκινησει μια ασφαλεια(εξωτερικου) εδω και 1 1/2 περιπου χρονο και μου καλυπτει ενα αρκετα μεγαλο ποσο για την εγκυνοσυνη και ετσι λιγο τα εξοδα του τοκετου δε τα πολυσκεφτομαι...αλλα και οι γιατροι το εχουν παρακανει με το "αναλογα το δωματιο",θα ρωτησω και το δικο μου τη δευτερα να δω τι θα μου πει... :!:

Με το θεμα "σεξ" μια χαρα απλα με λιγο φοβο και τυψεις μετα μηπως εκανα κατι και το εβλαψα... :o

αλλα προσεχω οσο περισσοτερο μπορω!

Φιλακια σε ολες και καλο σ/κ!!! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα συνεγκυουλες,πως ειστε σημερα?Εγω εστειλα τον αντρουλη να δουλεψει και ειπα να μπω να σας δω....Κορινα,τα ινγκλεσινα τα βλεπαμε εμεις,μου φανηκαν καλα σε γενικες γραμμες κι εχω ακουσει και καλα λογια γενικα..εμεις δεν πηραμε γιατι παρομοιο με αυτο που πηραμε ειχε το avio και αυτο δεν γυρναει προς τη μαμα(εμενα καλε :D ),βεβαια μπαινει σιγουρα το καθισματακι και το πορτ μπεμπε αναποδα και εισαι οκ αλλα εγω ειχα κολλημμα,ελεγα οτι αν χρειαστει καμια φορα να μην τη βαλω στο πορτ μπεμπε(δεν χωραει πχ αν θα χω το μικρο αμαξι)ηθελα να την εχω προς το μερος μου γυρισμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

έβαλα τον Ν για ύπνο, έκανα ένα μπανάκι, ο άντρας μου κατεβάζει να δούμε μία ταινιούλα κι έτσι μπήκα λιγάκι... Βλέπω από σέξ πάμε καλά. :lol::lol::lol: Εγώ μέχρι και τον τρίτο δεν μπορούσα λόγω ανακατωσούρας μετά όμως μια χαρά ;););) Μάλιστα είναι πολλές οι φορές που θέλω :oops::oops::oops: Ενώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν ήθελα καθόλου, όχι μόνο γιατί φοβόμουν αλλά δεν είχα και καμία όρεξη... Τώρα δεν μπορώ να πω, απλά μετά έχω κι εγώ λίγες τύψεις όπως λέει και το elinoulini μήπως και δεν πρόσεξα όσο έπρεπε και του έκανα κάτι κακό.

Όσο για την κατάσταση που συζητήσαμε, ναι εντάξει τα σκεφτόμαστε όπως όλοι απλά δεν το αφήνω να με καταβάλλει και να μιζεριάζουμε. Ίσα- ίσα που κάνουμε τα ίδια πράγματα που κάναμε και πριν. Τουλάχιστον να τα χαρούμε εμείς και όχι αυτοί που μας τα παίρνουν... :evil:

Τελοσπάντων να είμαστε όλοι καλά, υγιείς και χαμογελαστοί :):):);););)

Καλό Σ/Κ κοριτσάκια!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Νινάκι σήμερα μπαίνεις στον 5ο!!! Και εγω μπήκα πριν 2 μερούλες!!! Αντε περνάει ο καιρός...

Φευγω για 2 μερούλες με τον αντρα μου, χωρις την μικρή να χαλαρώσουμε λίγο γιατί ειμαστε κ οι δυο, off. Απο όταν γεννηθηκε δεν την εχω αφήσει ποτέ πανω απο μερικές ωρες οπότε, εχω αγωνία πως θα είναι, μακρια της. Νομιζω τελικά το μυαλό μας θα είναι εδω κολλημένο :lol: ... Ασε που εχτές τσακωθηκαμε κ φεύγουμε με σχετικά μούτρα και περιμενα πως κ πως αυτο το ταξιδάκι μαμωτο..Τεσπα, ελπίζω να κουλαρουμε γιατι κ εγω εχω στενοχωρηθεί πολυ :cry: ..

Ασχετο, το μικρούλι στην κοιλίτσα εχει τρελαθεί να κλωτσάει!!!

Ευχομαι να έχετε μια υπέροχη Κυριακή μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
    • Ναι Ε; Μήπως να ψαχτώ και εγώ για την μπάλα θα τον ρωτήσω τώρα που θα πάω την Τριτή τον γιατρό…άσε το βλέπω και στον ύπνο μου…οτι δεν πήρε θέση αλλά ντάξει τι να κάνουμε όπως έρθουν τα πράγματα 🙃
    • Τώρα η μικρούλα σου κοιμάται;; Αχ αναρωτιέμαι ποτε θα ξανά κοιμηθούμε, όπως παλιά!! Ρωτάω την μαμά μου, από ποτε μπορούμε να κοιμόμαστε εμείς και τα μικρά να βλέπουν παιδικά 😂😂😂 Αν και ο άντρας μου είναι πολύ πρωινός τυπος και τα σκ που δε δουλεύει παίρνει την μικρή και βγαίνουν βόλτες…οπότε από αυτήν την άποψη είμαι καλά.  Και να μην τον βάλεις πάντως δεν έγινε και κάτι… από του χρόνου πιστεύω θα το χαίρονται..φέτος πιο πολύ εμείς χαιρόμαστε!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...