Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε ενα ενα τα θυμαμαι...αλλα με εχουν τρελανει σημερα τα μικρα....

δεν μου αρεσε το λητω γιατι το προσωπικο που ειχε ηταν χαλια...τα δωματια οκ καλα ηταν για τρικλινο...η εντατικη που χρειαστηκαμε ηταν για μενα πολυ πισω με αυτη του μητερα..το μητερα απλα παρεχει καλυτερες υπηρεσιες υγειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες! θα το δω μπουρικ αυτο που ειπες για το Λητω.. βασικα θα παω μια βολτα να δω τι λεει.. σε ευχαριστω! εγω ολα καλα, απλα εχω αρκετη δουλιτσα σημερα.. πολλα φιλακια!!

ευχαριστουμε για το site..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!τι κανετε???

εχω λιγο καιρο να μπω και βλεπω οτι ηρθανε στην παρεα μας και αλλες εγκυουλες!καλωσορισατε λοιπον!!

τα νεα μας ειναι τα ιδια!δεν εχει αλλαξει κατι αλλο εκτος απ την κοιλια που μεγαλωνει και το μπεμπη μας που φτερουγιζει που και που!την αλλη τεταρτη ξαναεχουμε υπερηχο να δουμε το μπεμπουλη που μπορω να πω οτι μου ελειψε πολυ η εικονα του!

δεν εχω αγορασει τιποτα ακομα για το μπεμπη κι εχω αρχισει να αγχωνομαι!βρηκα κουνια σε μια βιοτεχνια στο γερακα...245 ευρω +80 στρωμα και συρταριερα θα παρω απ τα ικεα με 79 ευρω....για καροτσι θελω ενα πολυκαροτσι αλλα οι τιμες τους ειναι λιγο τσιμπημενες.....τελοςπαντων ιδωμεν!

εσεις τι κανετε?μου ειστε ολες καλα???τα μωρακια σας???

βαλτε με κι εμενα στη λιστα μρε κοριτσια!ειπαμε πητ 14/02/12 αγορι μαιευτηριο ΡΕΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twiggy εμενα η γιατρος μου ειναι και στα 3 μεγάλα ιδιωτικά. ιασω Μητερα Λητω. Οταν γεννησα τον γιο μου ηταν μονο στο Ιασω και γεννησα εκει. δεν λεω όλα καλά τρικλινο ειχα παλι αλλα πολύ απροσωπο πολύ μεγαλό και το επισκεπτηριο ενα βασανιστηριο. Με εκνευριζε πολύ. Δεν τα περνανε τα μωρά και τυχαινε στο δωματιο να ειναι 12 επισκεπτες και τα μωρά παρεα. Στο λήτω που ειχα παει επισκεψη σε φίλη τα μωρά τα παιρνουν στο επισκεπτηριο ακομα και να εχεις rooming in και τα βλεπουν απο το τζαμι. ολες οι γνωστες μου που γεννησαν στο λητω ειναι πολύ ευχαριστημενες και απο το προσωπικό. Η bourique λογικά εχει δικιο για την εντατική το μητερα ειναι μεγάλο νοσοκομειο αλλα εγω διαλέγω το ΄λητώ σαν πιο φιλικό για ενα φυσιολογικό τοκετο και μια πιο ανθρώπινη προσεγγιση των μαιών. Οι φιλες μου ολες ειναι κατευχαριστημενες οσο αφορά τις συμβουλες για τον θηλασμό και γενικά την φροντίδα του νεογνου.παντως αναμεσα στα 3 ιδιωτικά το οικονομικό πια δεν ειναι προβλημα μιας και εχουν με διαφορα 200 ευρώ περιπου τις ιδιες τιμές . Τwiggy υπολογισε το Λητώ να σου παει γυρω στα 2000 ευρώ γιατι στην αρχική τιμη δεν περιλαμβανονται οι προαιρετικες εξετασεις του μωρου που ας μην γελιομαστε ολοι οι γονεις τις κανουμε στα μωρά μας. Οσο για τα βλαστοκύταρα εγω εχω αποφασισει να τα κανω δωρεα στην ακαδημια Αθηνων. Δεν ξερω ακόμα λεπτομερειες αλλα μετα μιας εκπομπης που ειδα στην τηλεοραση και ψαξιμο στο διαδυκτιο αυτο εχω επιλέξει. Αυτά για την ωρα καλό σας απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν σε ευχαριστω πολυ! και μενα η γιατρος μου πιο πολυ γι αυτο το προτιμαει το Λητω, οτι ειναι πιο φιλικο και με προσανατολισμο περισσοτερο στον θηλασμο , μαθηματα απο μαιες κλπ. Για τις τιμες το ξερω πως θα ειναι περισσοτερα! Οπως παντα αλλωστε.. ευτυχως μου δινει ενα αξιοπρεπες ποσο το ταμειο μου!

Dreams μου τι κανεις? ολα καλα? μεγαλωνει ο μπεμπουλης ε? μας ελειψες... ;) καλα, εχεις ΠΗΤ του Αγ. Βαλεντινου?! καλο! :)

πολλα φιλια σε ολες, αυτο με τα βλαστοκυτταρο πολυ ενδιαφερον, δεν το ειχα σκεφτει αλλα τωρα που το λετε θα το ψαξω... γιατι να μη βοηθαμε οταν μπορουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας..

κοιμηθηκα λιγο..δεν γινεται αν δεν κοιμηθω το μεσημερι...δεν την παλευω μετα....

ρε κοριτσια μονο εγω ζεστενομαι τοσο πολυ...μιλαω κολυμπαω ολη την ωρα στον ιδρωτα...

η μπεμπουλα ειναι πολυ ησυχη σημερα...μια μερα ειναι ετσι την αλλη ξεσαλωνει :lol:

twiggy τελικα ολα ειναι σχετικα...τον δευτερο που τον γεννησα στο ιασω εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη...ειναι πολυ καλο...αλλα τελικα ολα ειναι σχετικα...να πας εκει που θελει η γυναικολογος σου....αν και πολυ λενε οτι σε καποια μαιευτηρια περνουν πιο καλη μιζα οι γιατροι....τεσπα...δες και τα δυο και αποφασιζεις...rooming in εχει και το μητερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,μολις γυρισα σπιτι μετα απο μια δυσκολη και αρκετα γκαντεμικη μερα(γκρρρ),secondchance σ'ευχαριστω πολυ,το ειδα και σου απαντησα..dreams,ερωτιαρης θα βγει ο γιοκας ε??Μια που λετε για σαιτ,επειδη αν θυμαμαι καλα το bimbomarket δεν ειχε περεγκο,μπορειτε να δειτε και το www.ebaby.gr εχει καλες τιμες και πολυ φτηνα μεταφορικα,δεν το εχω δοκιμασει εγω αλλα το δοκιμασαν φιλες μου οποτε ειναι ενταξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε σας προλαβαίνω με τις απαντήσεις!!!! :D

Για τα βλαστοκύτταρα μου εστειλαν ενημερωτικο φυλλαδιο απο τη γνωστη εταιρια bio.....ca και το ποσο φυλαξης ειναι ........1950ευρω!!!!τζαμπα λεμε!!!!!! :o:o:o Ποιες ειναι οι εταιριες που εχουν κοστος φυλαξης 400ευρω νινακι γνωριζεις??Επίσης νινακι ποιο μοντελο καροτσιου της πεγκ περεγκο εχεις ακριβως?κοιταξα καποια τριπλα και ειναι τεραστια δεν ξερω αν χωρανε στο αμαξακι μου :?

rose-d σοκαριστικα που π γιατρος σου δεν υποστηριζει το φ.τ.!!!!!τι παει να πει τον αποφευγει???τι να πω πλεον με τους γιατρους...θα μπω στο θεμα που ανοιξες γιατι κι εμενα με ενδιαφερει..Εμενα ο δικος μου δεν μου εκανε ακομη κουβεντα για αυτο, αλλα καποτε μια αλλη κοπελα στο φορουμ μου ειχε πει οτι ειναι γενικα υπερ....ο συγκεκριμμενος...ειδωμεν!!(να πω το ονομα του δημοσια μπας και εχει ακουσει καμμια κατι??)

Bourique ευχαριστουμε για το σαιτ,θα μπω τωρα κιολας να το τσεκαρω μπας και βρω τιποτε.....

secondchance καλη τυχη με το σπιτι..αν και ξερω απο προσωπικη εμπειρια ποσο δυσκολο ειναι να ψαχνεις σπιτι στη Θεσσαλονικη....Α! μηπως μπορεις να μου στειλεις με πμ το ονομα του γιατρου σου?τελος του μηνα θα κανω κουβεντα για τον τοκετο και μη βρεθω προ εκπληξεων....

dreams 2011 καλως ξαναηρθες!!!!14/02 ο γιος!!!!! ολο αγαπες θα ειστε!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου!!!! Τι κάνετε;; Καιρό είχα να γράψω και μου λείψατε ;);) .

Απ'ότι βλέπω όλα πάνε καλά για όλες σας!!! Μπράβο κοριτσάκια μου!!!

Καλά αυτό με την καισαρική και μένα μου τη δίνει... τι πάει να πει δεν υποστηρίζει το φυσιολογικό, αμαν πια αυτοί οι γιατροί!!! Καλά αμα υπάρχει πρόβλημα φυσικά και να κάνεις καισαρική αλλά αν όλα πάνε καλά γιατί;; Μόνο και μόνο για να μην τους πέρνει πολύ ώρα ο τοκετός και να τον κανονίζουν όποτε θέλουν αυτοί και φυσικά είναι και το κόστος!!! Αδιανόητα πράγματα :evil::evil::evil::evil: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια5 πες το δημοσια απο ο,τι καταλαβα δεν πειραζει..Για τα βλαστοκυτταρα εγω ειχα δει παλιοτερα,πριν καν μεινω εγκυος,ενα ντοκιμαντερ του εξαντα και ειχαμε πει οτι με τιποτα δεν θα τα δωσουμε σε ιδιωτικη τραπεζα,θα τα δωρισουμε μαλλον,ετσι κι αλλιως και να κρατησεις ιδιωτικα,αν το παιδι εχει καποια σοβαρη αρρωστια θα ειναι ηδη στο dna οποτε παλι δεν τα θεραπευει απο ο,τι καταλαβα αρα δεν ειναι για το παιδι το ιδιο..Ποια περεγκο ειδες καλε κι ηταν τεραστια??Εμας μας εδειξαν ενα της κουινι και μου φανηκε γκουμουτσα παντως να σου πω την αληθεια,τα περεγκο κλεινουν σαν ομπρελα οποτε ειναι βολικα στην αποθηκευση.Secondchance ξεχασα να σου πω καλο ψαξιμο με το σπιτι και καλο κουραγιο...θα χουν πεσει οι τιμες τουλαχιστον ε???Εδω που ειμαστε εμεις παντως καταλαβα οτι επεσαν(χορτιατη).Ενοικιο ψαχνετε ή αγορα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες....

χθες το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα....κατα τις 2 και 30 με πηρε τελικα ο υπνος...απορω πως επαθα εγω κατι τετοιο :D:lol: κοιμαμαι συνηθως σαν πουλακι...

τωρα φυσικα νυσταζω....

rose d τελικα εβγαλες καποια ακρη με γιατρους;;;;

τζενουλα τι κανεις;;;;

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω bourique μου δωσανε στοιχεια αρκετα κοριτσια,μου ειπε κι η κουμπαρα μου για το δικο της και θα παω σε 1-2 να παρω γνωμες και να καταληξω...το θεμα ειναι οτι δεν ηθελα να αλλαξω γιατρο,αλλαξα 2 μεχρι τωρα(λογω της παλλινδρομης που ειχα στο παρελθον)κι αυτος με παρακολουθει απο την αρχη της εγκυμοσυνης!Αλλα ουτε να κανω κασαρικη θελω αν μπορω να την αποφυγω...Ειναι δυσκολη αποφαση,απο τη μια λεω θα του μιλησω να βγαλουμε καμια ακρη αλλα απο την αλλη αν ειναι τοσο υπερ των καισαρικων οσο εχω καταλαβει θα βρει παλι αφορμη στο τελος να κανουμε καισαρικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

bourique κι εμένα πολλά βράδια δεν με παίρνει ο ύπνος, άσε που συνέχεια έχω το νου μου στον μικρό και κάνω βόλτες στο δωμάτιό του. Μήπως φταίνε οι ορμόνες;;; Δεν ξέρω... :(

Rose μίλησέ του γιατί μπορεί να συμφωνήσετε, αλλά και αυτός δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνει φυσιολογικό τοκετό, μήπως κουραστεί παραπάνω;;; :o:o

Μαρία στείλε μου το mail σου για να σου στείλω ένα ενημερωτικό που μου έστειλε το Ιασώ για τα βλαστοκύτταρα. Αν και σκέφτομαι σοβαρά να τα δώσουμε αυτή τη φορά στη Δημόσια Τράπεζα μετά το ντοκιμαντέρ του Εξάντα που είδα...

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα. Και εγω για τα βλαστοκυταρα το ντοκυματερ του εξαντα ειχα δει και μια εκπομπη που η Ακαδημια Αθηνων ενημερωνε για τα βλαστοκυταρα και ερχοταν σε αντιπαραθεση με τις ιδιωτικες. Στην ελλαδα ολα ειναι εμποριο. και να σκεφτητε οτι Μητερα και Λητω πια κανουν δωρεαν φυλαξη στην δική τους ιδιωτική. εγω ομως σκεφτομαι το κοινό καλό. Αν ολοι δωριζουν τοτε η παγκόσμια δεξαμενη θαα ειναι τεραστια οποτε θα ειναι πιο πιθανό να βρεις δωρητή για το δικό σου παιδί μεθαυριο αν χτυπα ξυλο κατι συμβει.Γυρω στον εβδομο ξερω ότι πας στην Ακαδημια Αθηνων σου κανουν μια ενημερωση για το τι πρεπει να κανεις μετα την λήψη και επιτελους τα μαιευτηρια σταματησαν να κανουν παρανομες χρεωσεις για την λήψη. Ειπαμε στην Ελλαδα ολα εμποριο τεσπα!

Αυριο εχω γυναικολογο να δω τον μπεμπη εχω να παω πανω απο μηνα και λογικά καπου εδω θα κανω και την β επιπεδου Αθηνα εννοειται τα κανα 2 κεντρα που υπαρχουν εδω δεν τα εμπιστευομαι. Αυτά και απο εμενα καλό σας απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rose ξεχασα να σου πω αλλαξε γυναικολόγο σιγουρα καποιος θα σε αναλάβει ειναι κρίμα το χειρουργιο για να μην ξεβολευτει ο γιατρός. Εγω με φυσιολογικό αν και ειχα δυσκολο τοκετο εφαγα με το που με ανεβασανε στο δωματιο και σηκωθηκα παρα την ταλαιπωρια σχεδον αμεσως. Ρωτα και την διπλανη μου στο δωματιο που λυσαξε στην πεινα και τρόμαξε να σηκωθει απο το κρεβατι. Οχι στην καισαρική χωρις λόγο! ειπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!

ναν με το καλο να κανεις τη β΄επιπεδου! αληθεια εμενα μαζι με την β' επιπεδου μου ειπε να κλεισω ραντεβου και για υπερηχο καρδιας εμβρυου! το εχει κανει καμια σας αυτο??

ευχαριστουμε για την ενημερωση σχετικα με την ακαδημια, πολυ καλο θα το ψαξω κι εγω!!

ροζε συμφωνω κι εγω με τη ναν! καλυτερα να αλλαξεις γιατρο κι ας σε αγχωνει τωρα λιγο αυτο.. ειναι για καλυτερα, η καισαρικη ειδικα ειναι πολυ ταλαιπωρια και χωρις λογο!!

πολλα φιλια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναν καλη επιτυχια στο γιατρο και με το καλο η β'επιπεδου..εμας ηταν για 19/9 αλλα θα φυγει η γιατρος στο εξωτερικο και μας το βαλε μια βδομαδα μετα,στις 26/9.Twiggy δεν ξερω γιατι στο ειπε αυτο,λυπαμαι..μαλλον απλα να θελει να δει καλυτερα την καρδουλα του,ετσι φανταζομαι τουλαχιστον..οσο για το γιατρο,δεν ξερω..σε λιγες μερες εχω επετειο με τον αντρουλη μου και αντι να σκεφτομαι και λιγο αυτο σκεφτομαι ολο το γιατρο και με παιρνει απο κατω..θα λεει οτι τον παραμελω στο τελος και θα χει και δικιο..Εσεις ρε κοριτσια πως ειστε σε αυτον τον τομεα??Σκεφτομαι το μωρο πολυ κα φοβαμαι οτι νιωθει μονος του,αλλα δεν ξερω τι να κανω με αυτο που ετυχε..παντως κι η δικη του γνωμη ειναι να αλλαξουμε γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορινακι εγω αυτο ειχα παρει στον πρωτο...ειναι πολυ βολικο..και σκυλι...ακομα το εχω μετα απο 3 μιση χρονια και μια χαρα θα βολεψει τη μπεμπουλα μου...αν και πολυ θα ηθελα να επερνα αυτο το ροζουλι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα αυτο ακριβως εβλεπα κι εγω..και μου αρεσε κι εμενα πολυ το ροζουλι,αν δεν παιρναμε αυτο που πηραμε το 2ο επικρατεστερο ηταν αυτο..Αλλα το δικο μας το πηραμε απο το μαγαζι που σου ειπα ιδια τιμη με του σαιτ σχεδον,αν θελεις πανε να το δεις κι απο κοντα..εμενα αυτο που δεν με βολεψε τοσο σε αυτο ειναι οτι ειναι πιο δυσκινητο απο αυτο που πηραμε,αλλα εω το σκεφτομαι μονο γιατι εδω που ειμαστε εχει πολλες ανηφορες,αν δεν εχεις τετοιο θεμα τοτε μια χαρα και πολυ καλυτερη τιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως ομως το μπεζουλι λερωνει πολυ καλε??Και σου γινει μαυρο στο τελος??Γιατι σιγουρα θα τα καθαριζουμε αλλα οσο να ναι ειναι πιο επιρρεπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Korina και εμείς αυτό λέγαμε να πάρουμε στην αρχή και μου άρεσε πολύ αλλά δε χωρούσε στο αυτοκίνητο. Και για αυτό καταλήξαμε στο Uno, που και αυτό είναι μεγάλο αλλά τουλάχιστον με λίγα ζόρια χωράει στο αυτοκίνητο. Πάνε σε ένα μαγαζί να το δεις από κοντά, να συγκρίνεις και τις τιμές και αν έχετε μικρό αυτοκίνητο ζήτησε να το δοκιμάσετε. Αν δεν είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή καλύτερα νομίζω να το πάρετε από Ελλάδα. Το ροζάκι πάντως πολύ ωραίο! Εμεις τελικά καταλήξαμε σε κόκκινο για να είναι λίγο πιο unisex μήπως και το 2ο είναι αγοράκι. Άντε καλές αγορές! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...