Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

twiggy σας κανει νουμερα το μπεμπακι σας..χαχαχαχα!!!!!!!!δεν σου αυξησε το σιδηρο...θελει προσοχη να τρως καθε μερα κρεατακι...... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα εγκυουλες μου και καλη βδομαδα σε ολες!!!Αχ αντε να ερθει η πεμπτη να παμε στο γιατρο να δουμε το μωρακι μας...ανυπομονω... μπορει να φανει και το φυλο! :D

Η κοιλιτσα μου φουσκωνει σιγα σιγα και αρχιζει λιγακι να φαινεται! :):):)

Απο συμπτωματα εχω και εγω δυσκοιλιοτητα και καουρες φουσκωματα....ολα τα καλα!Υπομονη...

Φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες!!!

Πως είστε σήμερα;;; Έκλεισα ραντεβού στις 3 Οκτωβρίου για την β' επιπέδου, ανυπομονώ πάλι...

Φλωριάνα διάρροια, ε;;; Να σου πω θα το προτιμούσα κι εγώ για να ξεφουσκώσω βρε αδελφέ...

Kuo28 έχω μιλήσει στο Νικόλα για το αδελφάκι του και τη μία μου μιλάει από μόνος του και μου λέει πως θα του δίνει τα παιχνίδια του και πότε θα βγει από την κοιλιά και από την άλλη δεν το αναφέρει καθόλου. Κι εγώ δεν του το λέω συνέχεια, φοβάμαι μην ξεκινήσει από τώρα τις ζήλειες... Το πάμε χαλαρά... Όσο για τις δουλειές και το τρέξιμο, τα κάνω όλα όπως πριν απλά με λίγο πιο αργούς ρυθμούς...

Twiggy σίδηρο παίρνεις;;;

Bourique1983 δηλαδή συμπάσχουμε στο θέμα των αερίων... :o:o:o

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki συμπασχουμε δε λες τιποτα...ετσι ημουν και στη πρωτη εγκυμοσυνη :?:D:lol:

ελινουλινι αντε περιμενουμε νεα σου τη πεμπτη το φυλου του μωρου...σαν βδομαδα φαινεται...τωρα εξαρταται απο τη θεση του ;)

νυσταζω....αντε να κοιμηθουν τα μικρα να την πεσω και εγω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναλογα την μερα τους...υπαρχουν μερες που δεν παλευονται αλλα και αλλες που ειναι νορμαλ....ολα θεμα προγραμματος ειναι...

τωρα με το τριτο δεν ξερω πως θα ειναι...φανταζομαι τον πρωτο καιρο θα ειναι δυσκολα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορινα με το καλο ο μπεμπακος..σας ειχαν πει οτι ειναι κοριτσακι;;;;

Όχι, δεν μου είχαν πει τίποτα, εγώ έτσι ένοιωθα αλλά το ένστικτο της μάνας που διαθέτω μάλλον είναι για τα μπάζα :lol:

Αχ κορίτσια με τις αναγούλες πώς τα πάτε?? Εγώ αύριο μπαίνω στον 5ο μήνα και ακόμα συνεχίζονται. Ειδικά τις τελευταίες μέρες, λίγο μετά τη λήψη των χαπιών σιδήρου γίνομαι τελείως χάλια. Έφτασα στο σημείο να πάρω άλλες 10 μέρες αναρρωτική που καθόλου δεν το ήθελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki και bourique να φανταστειτε παιρνω 1 μηνα τωρα σιδηρο και μαλιστα 2 χαπακια τη μερα!!! ασε χαλια, παντα βεβαια ειχα θεμα με τον αιματοκριτη αλλα τωρα με μαλωσαν!! θα δουμε τον επομενο μηνα με το κρεας κθε μερα, ελπιζω να ανεβει...

ελινουλινι με το καλο να το δειτε παλι, αντε να μαθουμεκαι φυλο... εγω εχω 1 μηνα ακομα... αγωνια!!

αχ βρε κορινα ακομα ναυτιες? κουραγιο κοριτσακι...χαχα γελασα με το ενστικτο της μανας, κι εγω τιποτα δεν αισθανομαι ο,τι και να μου πουν θα το πιστεψω!! ο αντρας μου ομως ειναι σιγουρος οτι ειναι αγορι... θα δειξει!

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο εμας,μεγαλωνουμε και κλωτσαμε πιο δυνατα σιγα σιγα,φουσκωνει κι η κοιλιτσα...Κορινα,δεν ξερω αν κανει να σου πω το μαγαζι,να σου στειλω πμ??Νινακι κι εγω στη λιστα με τα αερια,δεν ξερω κι εγω τι να κανω καποιες φορες..Χαλια αλλα αφου τα μωρακια μας μας το κανουν αυτο τι να κανουμε...οσο για δυσκοιλιοτητα,να σας πω την αληθεια,ειχα μεχρι που πηρα το σιδηρο,για καποιο λογο αντι να χειροτερεψει εγινα καλα :D Το λεω στο γιατρο μου και δεν με πιστευει..Κυο,την υδρονεφωση την εχω ξανακουσει πολλες φορες,κι εγω δεν νομιζω να ειναι τιποτα...Αχ ανθρωπακι σε ξεχασα,αληθεια σε βολεψε το περεγκο?Πολυ χαρηκα γιατι μετα που το κλεισαμε μας ειπαν καποιοι γνωστοι οτι δεν το βολευτηκαν και με πηρε λιγο απο κατω,αλλα γενικα μας αρεσε πολυ και ειδικα για την τιμη του αυτα που προσφερει ειναι τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι μου κανετε? με πεταξε εξω ο υπολογιστης και ειχα γραψει και πολλα! σημερα ειχαμε αγιασμό πρωτακι ο γιος μου ολα καλά αλλα τα βιβλια λιγοστα τεσπα. Ζεστη πολύ και σημερα δεν ξερω πως ειναι ο καιρος βορεια αλλα εδω εχουμε σκασει. Μπαινω στο αυτοκινητο και βραζω! κουραζομαι με αυτον τον καιρο εχω και τα φουσκωματα εχω και τις αυπνιες την παλευω δεν την παλευω. Στα γενεθλια του γιου μου περασαμε καλα ιδιως τα παιδια ξεσαλωσανε το ευχαριστηθηκανε πολυ. Twiggy θα αλλαξω την ημερομηνια. τι εννοεις για το οικονομικό τρικλινο στο λητω εμενα ενα μου δειξανε και μου ειπαν οτι ετσι ειναι όλα απλα μερικά εχουν παραβαν και σκοπευουν να βαλουν σε ολα τα δωματια σιγα σιγα. Εσενα σου ειπαν κατι διαφορετικό? Κυο για γιατρο στο Ελενα δεν ξερω αλλα παντως να ρωτησεις την ταριφα τους για να σε αναλαβουνε γιαιτι μερικοι ζητουν 1500 και 2000 ευρω οποτε να ξερεις τι θελουν για να εισαι προτοιμασμενη. Αυτα και απο εμενα καλο απογευμα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ναν, απλα δεν το εγραψα καλα.. ενα ειναι το τρικλινο! Απλα καταλαβα οτι ριξανε τις τιμες λογω κρισης!! Θα παω κι εγω μια μερα να μου κανουν μια ξεναγηση..Πως σου φανηκε εσενα γενικα το Λητω? Η γιατρος μου το προτιμα απο το Μητερα, λεει οτι ειναι πιο φιλικο κι εχει πολλα αλλα καλα, οπως μαθηματα, εναλλακτικο τοκετο κλπ. Καλη ξεκουραση, βαλε κλιματισμο και κατσε μεσα!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy εμενα το λητω δεν μου αρεσε....γεννησα τον πρωτο εκει...και δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις....και μιλαμε για εποχες που δεν υπηρχε οικονομικη κριση...το καλο ειναι οτι οντως χρησιμοποιει τον εναλλακτικο τοκετο....και αυτο λεει...

σημασια εχει να ειναι γερα τα μωρακια μας....

ειναι πιο φτηνο παντως απο το μητερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠωΠω!!!!!Μια μερα έλειψα και γεμισαμε νεα βρε κορίτσια!!!!!!! :lol::lol:

Nan κι εδω στη Θεσσαλονικη ζεστη εχει και σκαω κι εγω ακομη πιο πολυ.....αντε να ερθει λιγο κρυο να ηρεμησουμε.....

ROse-d κι εμενα ο σιδηρος που επαιρνα στην αρχη μου προκαλουσε διαρροια και τωρα ο καινουργιος που παιρνω απλα με κανει να πηγαινω τουαλεττα καθημερινα ;);) αυτο καλο ειναι απο το να εχεις δυσκιλοιοτητα.....

Βρε κορίτσια για εξηγειστε και σε εμενα τη χαζη ( καιω εγκεφαλικα κυτταρα λογω εγκυμοσυνης δεν εξηγειται αλλιως...) για το Peg perego εννοειτε μονο το καρότσι, η όλο το συστημα??Αυτο που εχει καροτσι πορτ μπεμπε και καθισμα αυτοκινητου???Γιατι εγω για το τριπλο που κοιταξα ειναι λιιιγο τσουχτερο αλλα βολευει το ατιμο..... :?:?

twiggy υπομονη με το σιδηρο ειναι ζορικος ο αιματοκριτης, αλλα φαε και κανενα καλα βρασμενο μα πολυ καλα βρασμενο αυγο!!!Βοηθαει παρα πολυ ειδικα το ασπραδι!!!

korina ο σιδηρος ειναι πολυ βαρυς για το στομαχι..εγω αλλαξα 3!! σκευασματα για να καταληξω στο μασωμενο το οποιο δεν το παιρνω και εντελως νηστικη τρωω μια φρυγανια ενα μπισκοτο κατι..αλλιως ολη μερα αναγουλες!!!!!

Κοριτσια κατι τελευταιο που σας ζαλισα, με το θεμα των βλαστοκυτταρων που ειναι νωρις βεβαια, αλλα το εχει ψαξει καμμια??Ειδικα οι δευτερο και τριτο μανουλες μηπως ξερετε να μας πειτε???

Φιλακια και καλη εβδομαδα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Βρε γλώσσα δε βάλατε μέσα σήμερα! Δε σας προλαβαίνω! :D

Ο σίδηρος κορίτσια και εμένα μου φέρνει μιας πολύ ελαφριάς μορφής διάρροια που μέχρι στιγμής δε με χαλάει καθόλου. Το άλλο όμως που παρατήρησα είναι ότι από την πρώτη κιόλας μέρα που ξεκίνησα να παίρνω σίδηρο όταν πάω τουαλέτα το χρώμα δεν είναι το φυσιολογικό καφέ αλλά σχεδόν μαύρα :shock: sorry κιόλας για την αναλυτική περιγραφή! :oops: Έχει τύχει σε καμία άλλη ή να ρωτήσω τη γιατρό;

Εγώ κορίτσια τελευταίες μέρες ζορίζομαι πολύ με τον λαιμό μου. Έκανα την βλακία και έφαγα σε δέκατα του δευτερολέπτου με μεγάλη λαιμαργία ένα παγωτίνι και αμέσως ένιωσα να παγώνει όλος ο λαιμός και το στέρνο μου! [smilie=banghead.gif] Από την επόμενη ξεκίνησε βήχας, φλέματα κτλ (όλα τα αηδιαστικά). Πήρα τηλ τη γιατρό μου και μου είπε να παρω το σιρόπι Mucosolvan, 2 κουταλιές τις σούπας την ημέρα. Στις οδηγίες όμως που διαβάζω λέει: η αμβροξόλη διαπερνά τον πλακούντα και η χρήση του φαρμάκου δεν συνιστάται κατά τη διάρκεια της κύησης!!! :shock: Φοβηθηκα και δε το πήρα! Προσπαθώ τώρα με τα κλασικά γιατροσόφια χαμομύλι, μέλι με λεμόνι κτλ να το αντιμετωπίσω. Είναι στιγμές όμως που δε μπορώ να αναπνεύσω καλά και νιώθω να πνίγομαι. Ελπίζω σύντομα να βελτιωθεί γιατί μου φαίνεται δε το γλιτώνω το σιρόπι! :?

Μαρία για το Peg perego που λες εξαρτάται και ποιο μοντέλο θα πάρεις. Εγώ βρήκα το UNO με 320 ευρώ μόνο το καρότσι. Καθισματάκι αυτοκινήτου μπορείς να πάρεις και άλλη μάρκα πιο φθηνή απλά δεν θα μπορείς να το προσαρμόσεις πάνω στο καρότσι. Αλλά σιγά θα το βγάζεις το μωρό από το καρεκλάκι και θα το βάζεις στο καρότσι δεν είναι και τραγικό. Το πορτ μπεμπέ αν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις μόνο για βόλτα έξω τότε το θεωρώ περιτό γιατί το μωρό μπορεί να ξαπλώσει και μέσα στο καρότσι με κατεβασμενη πλάτη από τις πρώτες μέρες. Εκτός αν δεν πάρεις καλαθούνα και το χρησιμοποιείς για να κοιμάται μέσα τον πρώτο καιρό. Ψάξτο λίγο για το τι ακριβώς χρειάζεσαι για να μην σου βγει τόσο ακριβό.

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε βρε κορίτσια. Τα φιλιά μου σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique γιατι δεν σου ρεσε το Λητω? τα δωματια ή το προσωπικο? εμενα να σου πω την αληθεια αυτο που με νοιαζει ειναι να εχει rooming in μιας και ειμαι πρωταρα και ασχετη.. και εχουν και τα δυο.. θα δω...

μαντι περαστικουλια! μπορεις να δοκιμασεις και σιροπι απιβιτα που ειναι φυτικο, με θυμαρι και μελι.. θα σε βοηθησει!επισης μην ανησυχεις, ο σιδηρος μαυριζει τα κακακια, ειναι φυσιολογικο!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madi μην αγχωνεσαι για το χρωμα...ή θα ειναι πρασινο σκουρο, η γκρι η μαυρο ολα φυσιολογικα.... :oops::oops::oops:

Οπως ανεφερα κι εγω ειναι γενικα πολυ βαρυς ο σιδηρος για τον οργανισμο γι αυτο και το εντερο αποβαλλει αυτο το χρωμα και γι αυτο και οι διαρροιες και οι ναυτιες...αν εχεις διαρροια πολυ συχνα ομως να ζητησεις απο το γιατρο σου να σου το αλλαξει οπως εκανα εγω...δεν εισαι η μονη!!

Τωρα για το σιροπι εγω ειχα φλεμματα ολο το 1ο τετραμηνο, αλλα για να μην παρω τιποτε φαρμακευτικο επαιρνα το σιροπι το "βιολογικο" τις γνωστης προ....λιν και κανενα ζεστο νερακι και φροντιζα να βγαζω τα φλεματτα( ναι ειναι αηδια το ξερω..σορρυ... :mrgreen: ) το μουκοσολβαν κανει ακριβως αυτο, βγαζει τα φλεματτα...Μην αγχωνεσαι και ..περαστικα.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια να σου πω την αληθεια ειναι οντως πιο τσουχτερο αλλα βολευει οντως και εξαρταται και τι θα παρεις..εμεις ειδαμε το easy drive και το βρισκαμε οντως πανακριβο αλλα τλκ απο κει που το πηραμε το βρηκαμε 700€(απο 800-900 που θελαν οι αλλοι),τα αλλα ειναι πιο φτηνα..αν δεν το βρισκαμε τοσο,επειδη τα καναμε "τεστ ντραιβ" στα λη... και τα 2 θα παιρναμε παλι το ιδιο αλλα μεσω ιντερνετ,παλι ιδια τιμη με του μαγαζιου βγηκε..παντως οποιο καροτσι και να δεις,γιατι κοιταξαμε αρκετα,τα περισσοτερα(επωνυμα ομως)βγαιναν παρομοια τιμη,περα απο το στοκκε που ζαχαρωναμε αλλα μας φαρμακωσε η τιμη του :D Για οικονομια χρηματων μπορεις να δεις ενα καροτσι μη επωνυμο ή ενα καθισματακι χωρια που να μην κουμπωνει πανω στο καροτσι,αλλα οσες ρωτησα θεωρουν ευκολια το να κουμπωνει στο καροτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο γιατί εγώ η μάνα νόμιζα ότι θα είχαμε ένα μικρό θεματάκι με το πουλάκι μας αλλά ευτυχώς την γλυτώσαμε. :D:D:D ο Παιδίατρος του το κατέβασε αρκετά με ένα φυσικά ουρλιαχτό ολίγων δευτερολέπτων και μας είπε ότι θα το ξανακάνουμε και τον επόμενο μήνα. Εγώ να μην το πειράζω καθόλου και δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα ;););)

Madi το χρώμα είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι, είναι από το σίδηρο ;)

Maria για το θέμα των βλαστοκυττάρων να σου πω ότι επειδή έφαγαν όλες οι εταιρείες πρόστιμο για τις τιμές που μας έβαζαν να πληρώσουμε (το 2009 είχαμε δώσει περίπου 2000€) τώρα είναι σχεδόν δωρεάν, αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο 400€ η φύλαξη... Τώρα για το αν κάνει καλά κάποιος που τα κρατάει ή όχι, δεν ξέρω να σου πω, έχω διαβάσει και αρνητικές και θετικές δημοσιεύσεις αλλά ακόμη και αν υπάρχει μία πιθανότητα να ωφελήσει κάποιο μωρό δεν το σκέφτεσαι. Με αυτή τη λογική τα κράτησα στον πρωτο τοκετό και με αυτή την λογική θα τα κρατήσω και στον δεύτερο.

Κορίτσια κι εγώ καρότσι peg perego έχω το 3 σε 1 και με βόλεψε αρκετά. Το πορτ-μπεμπε το χρησιμοποίησα ως καλαθούνα με ενα έξτρα στρωματάκι και το καρότσι φυσικά το χρησιμοποιώ ακόμη και τωρα που ο Νικόλας είναι σχεδόν 2,5 ετών.

Πειράζει που έφαγα 2 σουβλάκια;;; Γενικά προσέχω αρκετά την διατροφή μου αλλά σήμερα δεν μπόρεσα να αντισταθώ... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια απο θεσσαλονικη μπορειτε να μου στειλετε πμακι με τους γιατρους σας κ αν στηριζουν το φυσιολογικο τοκετο??γιατι τλκ ο δικος μου απλα αποφευγει το φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.....

εγω σημερα ετρεχα στο ικα....πως τα βαριεμαι αυτα....ζεστενομαι κιολας αλλα τι να κανω δε ξερω....

τα κακακια γινονται μαυρα απο το σιδηρο....ειναι νορμαλ....

το καροτσι που λετε εχω και εγω..σκυλι ειναι...το 3 σε ενα...ξερω ενα σαιτ στο ιντερνετ που εχει πολυ καλες τιμες και ειναι αξιοπιστο...αν θελετε ριξτε μια ματια αξιζει...

εγω δεν εχω κρατησει βλαστοκυτταρα....

rose d βγαλε ενα θεμα οτι ψαχνεις γιατρο στη θεσσαλονικη θα σε βοηθησουν πολλες κοπελες...

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να το γραψεις η στο θεματα υγειας η κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης....στην ενοτητα εγκυμοσυνη ειναι αυτα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/forum/24/18805 Το εγραψα εδω,ευχαριστω για τη βοηθεια συνεγκυουλα..οποια μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμουσα γιατι εχω πελαγωσει,απο τη μια στιγμη στην αλλη βρεθηκα ξεκρεμαστη..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε τι παθατε? γλυστριδες φαγατε? Απαπα εχασα την μπαλα!!!

Δε θυμαμαι τι ειπε η καθεμια σας..ζαλιστηκα.

madi κι εδω τα ιδια με τα κακάκια...μη μασας..

Από αέρια ....αφήστε καλύτερα.. φέρτε μασκες οξυγόνου :P

Γιώτα αν μπορεις στειλε μου πμ το site που λες με το καροτσι να ριξω μια ματιά.

rose θα σου στειλω μηνυμα για τον δικο μου.. ξεγεννησε και τα δυο παιδια μου.. τον ξερω και με ξερει 13 χρονια και δεν τον αλλαζω ουτε με σφαιρες!!!

Τι κανετε όλες? Πω ειναι οι κοιλιτσες σας? Εγω έχω πάλι να πάω 3 μέρες στην τουαλέτα οπότε σήμερα δείχνω σα να είμαι στον 7ο μήνα..πάω να πλακώσω τα δαμάσκηνα!!!

Εμεις τρέχουμε με το ψαξιμο σπιτιου οποτε γι αυτο δεν μπαινω τοσο συχνα αλλα να ξέρετε πως σας σκεφτομαι όλες. φιλάκια πολλά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...