Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Είδαμε χθες το μωρό μας και μάλλον είναι αγόρι :):):) Ο Νικόλας θα έχει αδελφούλη! Το ένιωθα όμως, ήμουν σχεδόν σίγουρη... Οπότε μπαίνω κι εγώ στη λίστα με αγόρι και γεννάω στο Ιασώ.

Κατά τα άλλα όλα πολύ καλά, μου έδωσε ασβέστιο, σίδηρο όχι γιατί έχω αιματοκρίτη 40 :o:o

Έχω πάρει 3,5 κιλά αλλά συνεχώς πεινάω... Το έχετε κι εσείς αυτό;;; :?:?:?

Φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κορίτσια και από εμένα!!!!!!!rose_d καλως όρισες στην παρεα μας!!!Συμφωνω μαζι σου ως προς τα ψωνια, αλλα στον αντρα μου πες τα που θελει ολα τελευταια στιγμη να τα πάρουμε!!! :x:x:x Δωσε και καμμια πληροφορία για μαγαζιά γιατί μενω Λητή και δεν εχω ευχερια μετακινήσεων...

Κορινα μου και μια φιλη νεα μαμα που εχει το γραφειο της στη Βουλγαρια μου είπε οτι πηρε απο το Ζαντανσκι καρότσι που εδω κοστίζει 800 ευρω εκει το πηρε 500!!!!και αν ηξερε θα επερνε και το κρεβαττι από εκει..το συγκεκριμμενο κρεβαττι που μας εδειξες ειναι πραγματι πολυ καλο το ειχα δει κι εγω και αρεσε και στο συζυγο, απλα αμα δεν το δεις απο κοντα να δεις οτι ειναι γερο, πως να το παρεις????

Α! rose κι εγω κανω ενεσεις προληπτικα τις πιο μικρες αλλα δεν μου ειπαν κατι για νωριτερο τοκετο...ειναι ζορι με τις ενεσεις κι εγω ποναω πολλες φορες, αλλα αμα ειναι καλο για το μωρακι....ειμαστε και πολυ κοντα στις ημερομηνιες βλέπω... ;)

ninaki κι εσυ αγορακι ε???αντε με το καλο....κοιτα κι εγω πειναω και κιλα δεν πηρα καθολου αυτο το μηνα και ας τρωω...εχει να κανει μαλλον με το μεταβολισμο που τρεχει με 1000 στην εγκυμοσυνη....ελπιζω να μεινει ετσι και μετα.... ;) !!!!

Φλωριαννα και Madi μαλλον θα ακολουθησω τη συμβουλη σας κι εμενα το peg perego μου φαινεται πιο πρακτικο και δεν εχουμε και μεγαλο αμαξι οποτε θα το προτιμησω....

Σας αφηνω , εχω και τρεξιμο με τη δουλεια....φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια ναι ειμαστε κοντα απο ο,τι βλεπω..που γεννας εσυ??Οσο για τα ψωνια,για καροτσι ειπαμε να δουμε τελη του μηνα,αν και ειδαμε καποια στο λητω και μαλλον καταληγουμε σε πεγκ περεγκο,ειχαμε δει και το στοκκε αλλα τσουχτερο πολυ..ειμαστε αναμεσα στο switch easy drive και το skate,οσο για μαγαζια ανακαλυψαμε εντελως τυχαια ενα στην καλαμαρια οχι αλυσιδα,και το καροτσι θα το παρουμε σιγουρα απο κει..το easy drive το βλεπαμε στα αλλα μαγαζια 900€ και 800 με εκπτωσεις και αυτοι το δινουν 690,μεγαλη διαφορα..τα επιπλα τα πηραμε απο τα be...h.... ειναι απο το art bebe το ερμης,πηραμε το κρεββατι και τη συρταριερα,το κρεββατι ειχε δωροεπιταγη -30% οποτε το χρησιμοποιησαμε στη συρταριερα και βγηκαν 630ολα μαζι(αλλα το κρεββατι γινεται και προεφηβικο μεχρι 7 χρονων), ο,τι θελεις ρωτα..ο αντρας μου παλι αν μπορουσε θα τα χε παρει ηδη ολα μεχρι τωρα,αυτος επεμενε να παμε στις εκπτωσεις,εγω φοβομουν να σου πω την αληθεια,αλλα με στριμωξαν κι αυτος και κατι συγγενεις οτι ειμαι χαζη που γρουσουζευω κλπ και πειστηκα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...

ειπα να γραψω εδω...βασικα γενναω μεσα δεκεμβρη,αλλα στο αλλο ποστ ειμαι μικρης εγκυμοσυνης...οποτε ειπα αν με θελετε να κατσω εδω.... :oops::)

με λενε γιωτα...περιμενω το τριτο μου παιδακι,κοριτσακι και γενναω με το καλο στο μητερα μεχρι 19 δεκεμβρη...

θα χαρω να τα λεμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω κίνηση που είχαμεεεεε.. λίγο έλειψα και γεμίσατε σελίδες :P

rose και Γιώτα καλώς ήρθατε... Γιώτα κι εμένα το τρίτο μου είναι:)

Εγώ πάλι κορίτσια με τα ψώνια φοβάμαι ακόμα.. όλο φοβάμαι μη γίνει κάτι. σήμερα όμως μια πολύ καλή μου φίλη μου κανε δώρο relax της fisher price , πολυχρωμο με παιχνιδακια απο πανω και κουμπι να κουνιεται μονο του... το κοιταω και μια κλαιω μια γελάω...μου φαινεται απιστευτο ακομα πως μετα απο τοσα χρονια θα ξαναχω μωρό.

rose κι εγω θρομβοφιλικη είμαι και κάνω ενεσούλα καθημερινα.. αν και στα 2 μεγάλα μου παιδια δεν το ειχαν βρει οποτε δεν επαιρνα τιποτα. Τώρα κάνω innohep 0.35 μια φορα τη μερα αλλά δε μου ειπε κατι ο γιατρος για τοκετο πιο νωρις.. θα δουμε.

Περιμένω τον αντρα μου να ρθει απ τη δουλεια, να δει το relax και να παθει σοκ... κι αυτος ακομα δε το πιστευει χαχαχαχαχα

Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

secondchance κανουμε ακριβως τις ιδιες ενεσεις,ο γιατρος μου ειπε οτι 3-4 μερες πριν γεννησω θα σταματησω τις ενεσεις και οτι επειδη φοβαται για ενδομητριο θανατο παμε μαλλον για καισαρικη,εσενα δλδ δεν σου ειπε κατι τετοιο??μηπως να παρω δευτερη γνωμη λες?γιωτα καλωσηρθες κι εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose δε θελω κουκλα μου να σε παρω στο λαιμο μου αλλα εγω θα το ψαχνα. Εκανα δυο παιδια εχοντας θρομβοφιλια που δεν ηξερα... μου διαγνωσανε στην Αμερικη (εκει ζουσα για 10 χρονια) την θρομβοφιλια μετα απο μια αποβολη τυχαια..χωρις να ξερουν αν ευθυνοταν αυτο για την αποβολη ή όχι.. απλα μου ειπανε οτι αν ξαναεμενα εγκυος θα εκανα ενεσεις..αλλα ποτέ και κανείς απο όλους τους γιατρους δε μιλησε για καισαρικη η κατι τετοιο.. ..ουτε στην Αμερικη ουτε εδώ... οποτε για ρωτα και ψαξε μη φας μαχαιρι τσαμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια! Πολύ κίνηση σήμερα βρε παιδιά! Καταρχήν να καλοσορίσω τις νέες αφήξεις rose και Γιώτα και να ευχηθώ και εγώ τελειόμηνες εγκυμοσύνες και υγιαίστατα μωράκια!

Γιώτα εμείς μαζί θα γεννήσουμε! Εγώ μάλλον 20 Δεκέμβρη! Κανονικά για 1 Ιανουαρίου είμαι αλλά επειδή θα κάνω καισαρική λόγω μυωπίας πάω πιο νωρίς. Και η Kuo είναι και αυτή μέσα στο Δεκέμβριο απλά δε προλαβαίνει να μπαίνει πολύ συχνά. Και εγώ στα άλλα ποστ ένιωθα πολύ μικρή και για αυτό ήρθα εδώ! :P

Τζένη και άλλη τριτομανούλα ήρθε στο παρεάκι για να μην νιώθεις μοναξιές! :D Εσύ όμως κρατάς τα πρωτεία στις ηλικίες των παιδιών, μια και έχεις τα μεγαλύτερα! Πολύ μικρή τα έκανες βρε θηρίο! 8-) Πάντως Γιώτα χαρά στο κουράγιο σας που με 2 μωρά το αποφασίσατε και για 3ο. Πολλά μπράβο σας αξίζουνε. Εδώ εμείς το 1ο και ανχωνόμαστε από τώρα πως θα τα καταφέρουμε.

Για τις ενεσούλες θρομβοφιλίας δεν εχω ιδέα κορίτσια και δε μπορώ να βοηθήσω. :roll:

Μαρία αφού δεν έχετε μεγάλο αυτοκίνητο (όπως και εμείς) καλύτερα να πάτε σε κανένα μαγαζί που έχει πάρκινγκ και ζήτηστε να δοκιμάσετε αν χωράει στο αυτοκίνητό. Εμάς μας αφήσανε. Νομίζω είναι σημαντικό να χωράει στο πορτμπαγκαζ γιατί δεν είναι ότι καλύτερο να το βάζεις στις θέσεις μπροστά. Ειδικά αν θελήσεις να βάλεις και ένα 3ο άτομο μέσα δε θα χωράει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, γιωτα καλως ηρθες!! οπως φαινεται θα συρεις το χορο.. ;) με το καλο το μωρακι σου!! εγω φευγω για τη γιατρο σε λιγο, παμε να δουμε το μικρο μας!! μπορει να μην καταφερω να μπω το σουκου, καλα να περαστε και τα λεμε τη Δευτερα!! φιλια

υ.γ κι εγω τζενη φοβιτσιαρα ειμαι... αφου σκεφτομαι τα πραγματα για το μωρο να τα παρω στις εκπτωσεις το φεβρουαριο!! με την κοιλια στο στομα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα twiggy κι εγω για τοτε σκεφτομαι...με τις εκπτωσεις...και με λενε τρελλη!! Αντε περιμενουμε νεα απο το νινι σουυυυυ.

madi 2 μερες πριν κλεισω τα 23 εκανα την κορη μου και 16 μηνες μετα το γιο μου... τωρα τα βλεπω και μου φαινεται απιστευτο.. ολοκληρα γαιδουρια (με την καλη εννοια)

Να σας πω και κατι να γελασετε...τα παιδια ηταν στους παππουδες και επιστρεφουν αυριο..τους ειπα στο τηλεφωνο οτι ειναι κοριτσι το μωρο μας...η αντιδραση της κορης μου :"Παω να ξοδεψω το χαρτζιλικι που μου δωσανε οι παππουδες σε κοκκαλακια για τα μαλλια της μικρης" χαχαχαχαχα

φιλάκιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι μου κάνετε? πήραμε φωτιά! δεν ξερώ αν προλάβω να τα διαβάσω όλα σήμερα αν και πρεπει να ενημερώσω την λίστα. καλως ήρθατε όλες οι κοπέλες και με το κάλό τα μωρά σας. Τρέχω αυτή την εβδομάδα γιατί γιορτάζουμε τα γενεθλια του μικρου μας και ειπαμε να τα κανουμε ανοιχτα και μαζεθόμαστε πολλοι και μαζι με κατι αλλες υποχρεώσεις εχω πήξει.κουράζομαι πολύ και φοβαμαι κιολας πρεπει να κανω λιγο κράτει. καλό σας βράδυ κοριτσια φιλιά στις κοιλίτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπιτελους κοιμηθηκαν...ξυπνησαν αργα το μεσημερι και τωρα δεν λεγανε να πανε για υπνο...δεν το ξανακανω αυτο...

κοριτσια ευχαριστω για το καλωσορισμα....

μαντι και εγω καπως ετσι αισθανομουν μικρη για το ποστ αυτο.χαχαχα!!!οσο για το τριτο να σου πω την αληθεια ετυχε...θελαμε να κανουμε ενα ακομα παιδακι αλλα οχι τοσο νωρις.....θα ειναι δυσκολα...αλλα και ομορφα μαζι....να ειναι γερα και τα παιδακια μας και εμεις και ολα θα πανε καλα....

SecondChance τι ωραια που θα κανετε ενα ακομα παιδακι...τα παιδακια σου θα ξετρελαθουν....θα εχεις και βοηθεια ;):D

σημερα κουραστηκα παρα πολυ....ποναω κιολας....δε ξερω πως θα την παλεψω μεχρι το τελος...δυσκολα θα ειναι...παντως στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μεχρι και το τελος δεν καταλαβαινα τιποτα...τωρα αισθανομαι λες και ειμαι στο μηνα μου....και ακομα δεν εχω μπει στον 7ο μηνα....τεσπα...ελπιζω να ηρεμησουν οι πονοι....

οσο για την θρομβοφιλια δεν σημαινει και καισαρικη...δεν ισχυει σιγουρα αυτο...εχω φιλες που γεννησαν φυσιολογικοτατα εχοντας θρομβοφιλια...

twiggy περιμενουμε νεα απο το γιατρο..αντε μπορει να δειτε και φυλο....

αυτα.....αυριο τα νεοτερα... :) φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan ξέχασες στη λιστα το δικο μου κοριτσάκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Γιώτα ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε να ξεκουράζεσαι.. εγώ βλέπω ότι πονάω περισότερο όταν το παρακάνω...άντε να δω τι θα γίνει από Δευτεα που αρχιζω και δουλεια πάλι... αλίμονό μου...

καληνύχτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουλες...

τι κανετε σημερα;;;;

εμεις εδω...με τα 2 ταλιμπανακια μου να με βασανιζουν....μοναχουλα μου....

ναν ευχαριστω για τη λιστα...

SecondChance ειναι πολυ δυσκολο να ξεκουραζομαι...μονο οταν κοιμουνται...οσο για τη δουλεια εγω πλεον πηρα αναρρωτικη...δεν μπορω αλλο....το τελευταιο καιρο με το ζορι πηγαινα....

που ειστε οι υπολοιπες;;;;κοιμαστε ακομα;;;;

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Να καλως ορίσω κ εγω τις καινούργιες φουσκοκοιλίτσες κ ειδικά την Γιωτούλα που την ξέρω κ απο κοντά (αλήθεια που βρισκεσαι κοριτσάκι, πότε θα πας Αθήνα?, τελικά επεσα μέσα οτι θα έκανες την κόρη!!!).. Είναι λογικό να τα παιζεις με 3 παιδάκια, 2 έξω (πιτσιρικάκια) κ ενα μέσα στην κοιλίτσα, επίσης κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική το ξέρεις. Και εγω πολλές φορές δυσκολεύομαι παρα πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη, αλλα σκέφτομαι οτι τα δύσκολα κάποια στιγμή θα περάσουν. Γερά να βγούν τα μωράκια μας κ εμεις καλά κ ολα τα άλλα θα τα αντιμετωπίσουμε :) .

Καλημέρες σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!Secondchance και bourique,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,θα παω να παρω και μια δευτερη γνωμη σιγουρα τοτε,γιατι σιγουρα προτιμω το φυσιολογικο απο την καισαρικη!!(λογικα βεβαια)..secondchance κι εγω 23 ειμαι και μολις συνειδητοποιησα οτι στα 38 μου η κορη μου θα ναι 15 :D Εμεις χθες παραγγειλαμε και το καροτσακι μας..πηρα τηλ στο μαγαζι να ρωτησω αν ισχυει η τιμη και μου παν οτι απο βδομαδα περιμενουν παλι νεους τιμοκαταλογους με αυξησεις,οποτε το πηραμε με την παλια τιμη...ειναι το peg perego pliko switch easy drive!!!Αχ δεν το πιστευω οτι ψωνιζουμε για την πριγκηπισσουλα μας :):):):):) Παντως οσες εχετε βαλει στο ματι κατι ελεγξτε μηπως αλλαξουν οι τιμες..εμεις αν το αφηναμε για την αλλη βδομαδα που χουμε τη β'επιπεδου θα διναμε 70-100€ παραπανω για το ιδιο καροτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που εισαι τζενουλα;;;

αθηνα ειμαι εδω και 10 μερες..αυριο κατεβαινω κατω για 2 βδομαδες να μαζεψω τα πραγματα μας και τελη σεμπτεμβρη ανεβαινω αθηνα και θα μεινω πρωτα ο θεος μεχρι να σαραντησω...

οσο για τη κορη τη πετυχαμε..παλι καλα γιατι θα μου εκανε και αλλο μεχρι να κανει την κορη :lol::lol::lol::lol:

εσυ πως πας;;;εμαθες τι εχεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κοριτσάκι (bourique1983) !!!!!!!!!! Φουσκώνω κ εγω!!!!!!!!!!!!!! Αυτή την εβδομάδα εχω ραντεβού για υπέρηχο, για να δούμε θα το μάθουμε το φύλλο... Αλλιώς στην Β επιπέδου!!!! Πάντως δεν εχω αγωνία, απλα περιέργια, γερο να είναι κ οτι θέλει!!!!!!!!!!!!!

Σούπερ η κορούλα, ολα ροζ !!!!!!!!!!!!

rose_d, θα το ευχαριστηθείς το καροτσάκι!!!!!!! Και εγω peg perego εχω και είναι πολύ βολικό.

nan, να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!!!!!!!!!! Χρόνια του πολλά κ υπέροχα!!!!!!!!!!!!!!

καλό βράδυ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, όλα καλά??

Λοιπόν, την Παρασκευή πήγα στη γιατρό και είδαμε το μωράκι μας!! Μεγάλωσε, δεν χωρούσε στον υπέρηχο ολόκληρο!! :P Τόσο καιρό ήμουν σίγουρη ότι είναι κορίτσι. Και τελικά είναι αγοράκι!!! Οπότε nan μπορείς να προσθέσεις άλλον ένα μπόμπιρα στη λίστα?? Έτσι θα είμαστε 6-6 προς το παρόν. Επίσης θα γενήσω ή στο Γένεσις ή στη Γενική Κλινική.

Rose μπορείς να μου πεις ποιο είναι αυτό το μαγαζί στην Καλαμαριά που βρήκατε το καρότσι? Μένω Αη Γιάννη και με βολεύει να πάω να το δω κι εγώ.

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!! Πως πάτε?

Κορινάκι με το καλό ο μπόμπιρας!!! Καλά κρατάμε τις ισοροπίες στο γκρουπάκι ε? 6-6 κοριτσια αγόρια.

Έκανα την πρώτη μου υπέρβαση εγώ η φοβιτσιάρα (που είσαι twiggy να με δεις χαχα) και έφερα το πρώτο βρεφικό αντικείμενο σπίτι.. ένα relax δώρο μιας φίλης... μόνο που δεν έκλαιγα. Μετά πήγα και ξέθαψα ότι είχα κρατημένο απ τα παιδιά μου (μιλάμε για 14 και 15 χρόνια πριν). Το κλάμα που έριξα δεν λέγεται. Ήταν μαζί μου και τα παιδιά και γελούσανε και χαιρόταν που η αδελφούλα τους θα χρησιμοποιήσει δικά τους πράγματα..

Στις 23 του μηνός τελικά πάω για την αμνιοπαρακέντηση και είναι το μόνο που σκέφτομαι..πολύ την φοβάμαι αν και ο γιατρός μετά τον υπερηχο της Τετάρτης μου είπε ότι ετσι οπως ειναι ο πλακουντας μου και το μωρό δεν έχω κανενα φοβο.. σχεδον μηδενικες οι πιθανοτητες να πάει κάτι στραβά..

Δε μου λέτε? Απο δυσπεψία και δυσκοιλιότητα πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Κορίνα με το καλό το αγοράκι σου!!! Κι εγώ στη λίστα με τα αγοράκια είμαι ;)

Ναν χρόνια πολλά στο παιδάκι σου!!! Να το χαίρεσαι!!!

secondchance το λες και συγκινούμαι κι εγώ... Το μωρό θα μεγαλώσει και δεν θα το κατάλαβεις γιατί θα έχεις και βοήθεια από τα παιδάκια σου :):):)

Όσο για δυσπεψία και δυσκοιλιότητα, τα είχα και τα δύο... Τώρα είμαι κάπως καλύτερα αλλά βρε κορίτσια εσείς έχετε αέρια;;; :o:o:o:oops::oops::oops: Υπάρχουν φορές που απομακρύνομαι από τον κόσμο :?:?:? Καταλαβαίνετε... Μα μου πιέζει τα έντερα;;; Τι να πω....

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κάνετε;; Καλή εβδομάδα!!! Βλέπω αυξανόμαστε... Μπράβο μας έτσι γεννάτε γιατί χανόμαστε!!!

Όσο από δυσκοιλιότητα ένα θα σας πω. Εδω και τρεις εβδομάδες πάω τουαλέτα μόνο με φάρμακο :shock: και από εχθές που έτυχε (δεν ξέρω πως πραγματικά) να κάνω μια διάρροια η κοιλιά μου έχει μείνει μισή. Λες και δεν είμαι έγκυος μιλάμε :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και καλώς μας ήρθαν και οι υπόλοιπες εγκυούλες!

Όλα καλά μανούλες; Ελπίζω να ζείτε στο ροζ συννεφάκι της εγκυμοσύνης για να μη μας παίρνει κι εμάς από κάτω...

Εδώ κάναμε τη β' επιπέδου, όλα καλά εκτός από μια ήπια υδρονέφρωση (οι νεφροί είχαν περισσότερα τσισάκια απ' όσα έπρεπε), την οποία παρακολουθούμε...

Κατά τ' άλλα βρισκόμαστε σε αναζήτηση γιατρού σε δημόσιο, γιατί μας ήρθαν λίγο κι εμάς τα πάνω κάτω και δεν θα μπορέσουμε να τα δώσουμε πάλι σε ιδιωτικό+άλλα τόσα στο γιατρό. Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη!

Οι μανούλες με μεγαλύτερα παιδάκια, πώς την παλεύετε με την τρεχάλα; Πώς το αντιμετωπίζουν μέχρι στιγμής; Η δικιά μου εννοείται δεν καταλαβαίνει, αλλά της κάνει εντύπωση η κοιλιά και ο αφαλός :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!! ειπατε πολλα το σουκου, βλεπω ειμαστε καλα και φουσκωνουμε!! ;)

και παμε ισοπαλια αγορια- κοριτσια!! μπραβο μας...

εμεις ειδαμε το μικρο μας, ειναι μια χαρα, ειχε και το δαχτυλο στο στομα το γλυκουλι, μας συγκινησε!! πραγματι ειμαι 1 βδομαδα περισσοτερο, οποτε βγαλαμε ΠΗΤ 7 Μαρτιου απο 15! Ναν, αν θυμηθεις αλλαξε το... επι την ευκαιρια να χαιρεσαι τον μικρο σου και προσπαθησε να μην κουραζεσαι πολυ ε?

Προσπαθησαμε να δουμε φυλο αλλα δεν τα καταφεραμε.. κατι ειδε η γιατρος αλλα δεν μας ειπε ,τον επομενο μηνα να πουμε σιγουρα , μην κανουμε λαθος! Αυτο εγω το ερμηνευσα ως κοριτσακι και ο αντρας μου ως αγορακι :lol: , ο καθενας ο,τι ονειρευται !!χαχχα

τζενακι ειμαι περηφανη για σενα!! Ετσι να ξεθαρρευουμε σιγα σιγα...

πολλα φιλια σε ολες, κουραγιο με διαρροιες, δυσκοιλιοτητες κλπ, εγω προς το παρον καλα.... το μονο που με κατσαδιασαν ειναι οτι εχω αιματοκριτη 32,9 :o και ετσι πρεπει να τρωω καθε μερα κοκκινο κρεας!!! τι να κανω, θα το παιρνω σαν φαρμακο κι αυτο... πολλα φιλια, καλη βδομαδα!!

υ.γ. κυο Αθηνα θα γεννησεις? αν ναι, ψαξε λιγο το Ελενα, για γιατρο θα ρωτησω, τα δωματια τα εχω δει τα καινουργια ειναι πολυ σουπερ (ειδικα τα μονοκλινα) και καμια σχεση οι τιμες με ιδιωτικα... Παντως στο Λητω που μαλλον θα ειμαι εγω, εχουν ριξει τις τιμες και βαλανε το οικονομικο τρικλινο στα 1500.. που θεωρειται καλη τιμη! καλη τυχη, ελπιζω να βρειτε λυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!

εμεις γυρισαμε χθες αργα το βραδυ στο χωριο....απο τι μια ειναι ωραια,μου ειχε λειψει η ησυχια..απο την αλλη σκεφτομαι το τι δουλειες εχω να κανω και φρικαρω....

τζενουλα αντε θα περιμενουμε νεα σου...εννοειται οτι σημασια εχει να ειναι γερο....

κορινα με το καλο ο μπεμπακος..σας ειχαν πει οτι ειναι κοριτσακι;;;;

SecondChance αντε με το καλο και να γεμισετε πολλα πολλα μωρουδιακα....εγω δεν εχω δυσπεψια ουτε δυσκοιλιοτητα....σε καμοια απο τις εγκυμοσυνες μου...

οσο για την αμνιο να εισαι χαλαρη δεν ειναι τιποτα...

νινακι απο αερια και εγω ειμαι φουλ :oops::oops: ..πολυ καταπιεση λεμε :lol::lol::lol:

kuo28 μην αγχωνεσαι δεν ειναι κατι το ανησυχητικο η υδρονεφρωση....μπορει αργοτερα να μην φαινεται και καθολου...να εχει φυγει δηλαδη...οσο για γυναικολογο σε δημοσιο δεν μπορω να βοηθησω..σε ιδιωτικο ποσο θα σου παει δηλαδη;;;;

φλωριανα φιλια στη μπουμπου κοιλιτσα σου :D:D

σημερα το μενου εχει μπιφτεκακια με ρυζακι...μιαμ...μιαμμμμ....

φιλακια κουκλες

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...