Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

kalimera koritsakia m!

ti m kanete?

egw kala eimai!

pigame sto giatroudako xthes!ola kala DOXA TO THEO KAI THN PANAGIA!

to bebe exei megalwsei poli,mas leei k o giatros pleon exei parei morfi anthrwpinis zwis:)

ax kale trelathikame ap ti xara mas, ekane toumpes, strifogurize!

mono p den afise kala to giatro na dei to fulo,mia den gyrnouse, mia eixe kleista ta podia, mia ta eperne panw ta podia, se mia fasi mono p gurise mas eipe mallon pame gia koritsaki k autos!

me sigouria tha xeroume stis 9 iouliou p exoume kai ton epomeno yperixo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MPRAVO KORITSAKI MOU!!!!!!!!!POU TO MWRAKI SOU EINAI TELEIA!!!!!!!

NAI TWRA EXEI SXHMATISTEI KANONIKO ANTHRWPAKI KANEI KAI TOUMPITSES E??

KAI POU EISAI AKOMA......EMENA TWRA KANEI TIS TOUMPES TOU KAI KOUNIETAI OLOKLHRH H KOILIA KAI KANEIEKSOGOMA.....EXEI THN PLAKA TOU ALLA ARXIZEI KAI ME PONAEI POLY TO SKASMENO MOU :P:P:P:P:P:P

ME TO KALO KAI O EPOMENOS YPERHXOS...EISAI TYXERH DEN ARGEI ;););) NA DEITE KAI TO FYLLO :D:D:D:D:D:D

PWS EINAI TO ONOMA SOU ALITHEIA??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Νασιούλα μπράβοοοοοοοο τέλεια τα νέα σου!!!

Η μπεμπούλα είναι δυνατή!!! και μένα είναι πάνω

από μισό κιλάκι!!τα γλυκούλια!!!!!!!!!!!!!!

Και ευτυχώς που γλίτωσες την αμνιοπαρακέντηση

γιατί να σου πω την αλήθεια είναι ζόρικη υπόθεση...

Αναστασάκο μια χαρούλα θα είναι τα αποτελέσματά σου,

μην ανησυχείς καθόλου!!Αγρίμι το κοριτσάκι εεε;

Άννα Μαρία μου τι είναι πάλι και αυτό να μη δικαιούσαι

πλήρεις απολαβές;Σκέτη αδικία!

Θα ρωτήσω και εγώ γιατί μου έβαλες ιδέες...

Τιτινάκι καλημέρα!!άντε να ξεκουραστείς από σήμερα…

και από δω και πέρα να ασχοληθείς μόνο με το μπεμπίνο σου!!!!!!!

Kiska μου η κοιλίτσα σου είναι σούπερ!!

Nia μου με το καλό να τελειώσετε με τη μετακόμιση

και να σε έχουμε κοντά μας!

Girl πολύ χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!!!

με το καλό τώρα να κάνετε τον επόμενο υπέρηχο!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέεεραααα! Ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί. Η αυχενική είναι το ΠΑΠ Α; Και το ΤΕΣΤ Α τι είναι; Εγώ εκανα την αυχενική και έδωσα μετά και αίμα, θα έχω μετά να κάνω και ΠΑΠ Α και ΤΕΣΤ Α; Μπορεί να είναι ηλίθια η ερώτηση αλλά δεν ρώτησα και τη γιατρό μου. :?

Girl μεγαλώνει το μωράκι σας ε; Δεν ξέρω αλλά και εμένα μου φάνηκε τόσο χαριτωμένο και τόσο γλύκο το μωράκι μας! Χαζομαμάδες όλες μας από τώρα! Και εμείς το φύλλο δεν το είδαμε μας είπε είναι νωρίς ακόμα για να μας πει με σιγουριά. Παρόλαυτά η πεθερά μου βρήκε τρόπο να "ανακαλύψει" το φύλο του παιδιού. Θέλει απεγνωσμένα κορίτσι και μου ζήτησε ένα υπερηχογράφημα μου χωρίς να μου πει τι το θέλει (εγώ νόμιζα ότι θέλει σαν γιαγια να το καμαρώνει), αλλά τελικά το πήγε σε μια φίλη της σε ένα χωριό η οποία βλέπει ηπερηχογράφημα και μπορεί να καταλάβει το φύλο (τα νεύρα μου :twisted: ) Και το υμπέρασμα της: αγόρι :lol::lol::lol: Μεγάλη απογοήτευση η πεθερά ... μεγάλη ικανοποίηση εγώ! Όχι ότι πίστεψα τις βλακίες που λέει αυτή περί αγοριού, αλλά γιατί σταμάτησε επιτέλους το πρήξιμο η πεθερά για το αν είδαμε φύλο κτλ. Δεν ξέρω αλλά το θεωρώ πολύ παράλογο όλο αυτό περί φύλου. Ζοριστήκαμε τόσο πολύ τον προηγούμενο χρόνο με πολλές αρρώστιες στην οικογένεια πολλά προβλήματα γονιμότητας δικά μας και τώρα που όλα φτιάξαν και μας χάρισε έτσι απρόσμενα ο θεός ένα υγιές μέχρι τώρα μωράκι, εμείς το κοιτάμε στα δόντια και έχουμε και προτιμήσεις ... αν είναι δυνατόν ... το θεωρώ αχαριστία και μεγάλη αμαρτία! Ας είναι γερό και τυχερό το μωρό μας και ας είναι ότι θέλει!

Sorry για το ξέσπασμα κορίτσια αλλά τα πήρα πολύ άγρια μαζί της!

Τα φιλιά μου σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?Η ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΑΚΙ Κ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ,ΕΥΤΗΧΩΣ Η ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ Κ ΜΕΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΣΜΑΤΑ Κ ΣΤΙΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!

ΓΚΕΡΛ ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΥΠΕΡΗΧΟΣ!!!!!

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ.ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...

ΝΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!Κ ΛΙΓΕΣ ΛΙΓΕΣ Η ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΕΧΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΠΙΑΤΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΚΛΠ.ΓΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΟΥΠΙΣΩ ΝΑ ΣΦΟΥΓΓ.Κ ΝΑ ΠΛΥΝΩ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ......ΦΥΓΑΝΕ ΑΡΓΑ Κ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΨΩ.....ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΤΙΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ Η ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΟΥΦ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!τι κανετε?

χαιρομαι πολυ που ακουω ευχαριστα νεα απο ολες τις κοιλιτσες!!!ετσι να συνεχισουμε μεχρι το τελος!!!

εμεις καλα ειμαστε,χθες τελικα πηγαμε για μπανακι κ ηταν τελεια,σημερα παλι το απογευματακι θα εχει ξανα πλιτσι πλιτσι!!!χαχαχαχα

δεν μπηκα χθες γιατι αργησαμε που γυρισαμε απο τη θαλασσα κατα τις 9 κ μετα ηρθαν κ τα πεθερικα μου!

δεν σας ειπα ο αγγελος χαλασε τον υπολογιστη κ σβηστηκανε τα παντα κ δεν μπορουμε να μπουμε ουτε ιντερνετ ουτε τιποτα,κ ετσι μπαινω απ' το κινητο.μεχρι να ερθει το αγορι της αδερφης μου απο αθηνα να το φτιαξει!!!

Νασιουλα μου γλυκια ειδες που τελικα ολα ειναι τελεια!!μπραβο στο κοριτσακι σου!!πραγματικα πολυ χαιρομαι!!!

Γκιρλ μεγαλωσε το μωρακι σας,ε?μπραβο ολα τελεια λοιπον!!!

Μυριαμακι μου γλυκο πως τα περαατε χθες???

Νιακι μου αντε τελειωσατε ωραια!τωρα απολαυσε το καινουριο σας σπιτακι κ τα μωρακια σου στην κοιλιτσα!!!

Βανεσακι μου πως εισαι κοριτσι μου?

Μικι μου τι κανεις?η κοιλιτσα?

Τεντυ μου πως ειναι το μωρακι σου?

Αναστασια μου ολα μια χαρα θα ειναι σημερα!!

Αχ δεν θυμαμαι αλλα κοριτσακια μου!

Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ?ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ Ε?ΚΑΛΑ ΠΕΡΣΑΜΕ ΧΘΕΣ ΜΠΑΛΚΟΝΑΚΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΗΠΙΑΜΕ ΜΠΥΡΙΤΣΕΣ ΕΧΩ ΗΠΙΑ 2 ΓΟΥΛΙΕΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΕΠΕΤΑΙ...ΚΑΛΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΟΡΙΤΙΛΣΙ ΜΟΥ Κ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΣΕΤΕ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πριν λίγο γυρίσαμε απ' το γιατρό. Όλα καλά ευτυχώς, έχει μεγαλώσει πολύ!

Φύλο δεν είδαμε με σιγουριά, αλλά τώρα μας είπε μάλλον κορίτσι! Μάλλον αγόρι, μάλλον κορίτσι, αυτό το ξέρω κι εγώ, δε θέλω υπέρηχο να μου το πει! Απογοητεύτηκα λίγο, είναι η αλήθεια, όχι γιατί μισώ τα κορίτσια, αλλά γιατί τόσο καιρό το φώναζα Ανδρέα! Λέτε γι' αυτό να μην κλωτσούσε, επειδή είναι κορίτσι, και δεν άκουγε στο αγορίστικο όνομα; :P

Τέλος πάντων, σε ένα μήνα στη β' επιπέδου θα ξέρουμε φαντάζομαι!

Μάντι, η αυχενική και το παπ-α είναι ένας συνδυασμός εξετάσεων. Το παπ-α είναι αιματολογική εξέταση και η αυχενική υπέρηχος. Στην Κύπρο το παπ-α γίνεται περίπου 10 μέρες πριν την αυχενική, και ο γιατρός συγκρίνει τα αποτελέσματα και μόνο έτσι μπορεί να βγάλει συμπεράσματα. Στην Ελλάδα το αίμα για το παπ-α λαμβάνεται τη μέρα της αυχενικής.

Δώρα, άσε, η πλάκα είναι ότι είμαι και δημόσιος υπάλληλος στην Κύπρο και υποτίθεται θεωρούμαστε προνομιούχοι. Όλοι οι μαθητές μου νομίζουν ότι παίρνω τέσσερις χιλιάδες ευρώ το μήνα και εκνευρίζομαι, που όλοι πιστεύουν ότι "καθόμαστε" και παίρνουμε ένα σωρό λεφτά.

Άντε, φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALE MANDI MOU TI KOULA EINAI AYTA POU SOU KANEI H PETHERA?????????KAI EMENA H PETHERA MOU PROTIMOUSE KORITSAKI KAI STHN ARXH ARXH THS EGGYMOSYNHS POU HTHELA NA RWTHSW TON GIATRO ANA VLEPEI FYLLO MOU ELEGE KAI NA SOU POUNE EGW DEN THA EIMAI SIGOURH GIATI STHN TADE EIPANE AGORI KAI TELIKA ARGOTERA THS TO ALLAXANE KAI TIS EIPANE KORITSI!!!!!!XAZOMARES!!!!!!!!EEEEE KAI STON YPERHXO TON EPOMENO EIDAME TO POULAKIIIIIIIII MPAM EKANE APO MONH MOU TO EIDA...XIXIXIXIXIXIXI

PWPW HLIANNA PAEI O YPOLOGISTHS???????TO XEIROTERO MOU EINAI NA XANW ARXEIA APO TON YPOLOGHSTH TRELENOMAI....ALLA TI NA TON KANEIS EINAI TOSO GLYKOULIS O MIKROS POU NA TON MALWSEIS????? ;);););)

ANNA MARIA MOU MPRAVO EIDES MEGALWNEI TO MWRAKI TELEIA :D:D:D:D

ANTE KAI STON EPOMENO YPERHXO THA MATHEIS KAI TO FYLLO....GERO NA EINAI PANW APO OLA!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIRA KAI THLEFWNO PRIN LIGO GIA NA RWTHSW GIA TA PRAGMATAKI MAS POTE THA ERTHOUN...EYTYXWS POU PHRA DHLADH GIATI OTAN EIXA PAREI NA PROSTHESW STHN PARAGGELIA THN ALLAXIERA EDWSA TO DIKO MOU ONOMA KAI OXI TOU ANTRA MOU POU EIXE GINEI H PARAGGELIA KAI H KAIMENH EPSAXNE NA VREI POU NA PROSTHESH THN ALLAXIERA........ :lol::lol::lol::lol::lol:

THA MOU TA FEROUN ATHN THN TETARTH!!!!!GIOUPIIIIIIIIIIIIII :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!!ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΓΟΝ!Πηρα αποτελεσματα γενικων εξετασεων και εχω ανεβασμενα λευκα παλι περισσοτερα απο την προηγουμενη φορα.Ετυχε σε καμια?Λενε οτι οφειλεται σε καποια λοίμωξη αλλα πως να καταλαβουμε τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτησα το μικροβιολογικο και μου ειπε οντως ειναι αρκετα ανεβασμενα και εχω αναστατωθει αρκετα.Ο γιατρος μου θα ειναι την Δευτερα στο ιατρειο και φυσικα θα περασω σ/κ μαρτυρικο παλι!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό καλό μου....κάποια στιγμή είχα ρωτήσει τον γιατρό μου γιατί μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο επειδή το είχα ακούσει από άλλες εγκυούλες και μου απάντησε ότι συμβαίνει καμιά φορά στην εγκυμοσύνη....πόσα λευκά έχεις???? Ο τύπος (ουδέτερα περισσότερα δηλαδή και λεμφοκύτταρα λιγότερα πρέπει να είναι) είναι εντάξει???? Αν ναι μην ανησυχείς...πιθανόν να έπεσε το ανοσοποιητικό σου.....λέω μια ιδέα, δεν είμαι και σίγουρη.....πήρες τον γιατρό σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω 19.900 με οριο το 10.000.Τον πηρα και με ρωτησε αν αισθανομαι κατι και του ειπα οχι.Αυτος θελει να δει ολες τις εξετασεις σε συνολο για να καταλαβει τι ειναι.Ρωτησα οδοντιατρο και μου ειπε οτι δεν οφειλεται στα δοντια μου.Ρωτησα αλλεργιολογο και μου ειπε δεν οφειλεται σε αλλεργια.Πιθανον περασα λοιμωξη και δεν το καταλαβα αν και ειχα τρελο μπουκωμα εδω και ενα μηνα και τωρα ηρεμησα!

Ειναθ γραμμενα στα αγγλικα Νασια, ποια ειναι αυτα που λες να τα κοιταξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα και κατι ακομα, ντρεπομαι αλλα θα το πω. :oops::oops: Τις 2 τελευταιες φορε που ηρθαμε σε επαφη ενιωθα μια φαγουρα, αλλα φανταστηκα οτι ειναι ερεθισμενο απο τα ουτροζεσταν που βαζω, λετε να παιζει κατι εκει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν Αναστασάκο μου να μην ντρέπεσαι να λες ότι θέλεις...βλέπεις ότι όλες λέμε τα τέρατά μας εδώ μέσα...... :lol:

10.000 είναι το ανώτατο όριο αλλά στην εγκυμοσύνη έχω ξανακούσει τέτοια νούμερα και μου έκανε εντύπωση γι'αυτό και είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μου ο οποίος ήταν αρκετά καθησυχαστικός.....τον τύπο των λευκών θα τον βρείς ακριβώς από κάτω από κει που γράφει τα λευκά (μισό λεπτό να δώ με ποιά γράμματα αναφέρονται στα αγγλικά και θα σου πώ)....

....λιοπόν, WBC είναι τα λευκά, NEUT είναι τα ουδέτερα και LYM είναι τα λεμφοκύτταρα....τα δίνουν με ποσοστά % Τα NEUT πρέπει να είναι περισσότερα από τα LYM. Για δέστο λίγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι είναι μια χαρά.....ΟΚ λίγο πεσμένα τα λεμφοκύτταρα αλλά μπορεί να ισχύει αυτό που σου είπα για το πεσμένο ανοσοποιητικό....είπες ότι ήσουν και λίγο αρρωστούλα τον τελευταίο μήνα. Τώρα που βλέπω και τα δικά μου του προηγούμενου μήνα ήταν περίπου έτσι....75.1 τα ουδέτερα και 21.5 τα λεμφοκύτταρα....και ο γιατρός μου δεν έδωσε καν σημασία!!!! Σε καθησύχασα λίγο???????

Γιατρός δεν είμαι αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει να ανησυχείς καλό μου...πότε θα πας να του τα δείξεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα λευκά μου ήταν 8600 αλλά σου λέω και πάλι ότι έχω ακούσει από πολλές εγκυούλες ότι ανεβάζουν 19.000 και 20.000 λευκά...δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό αλλά σύμφωνα με τον γιατρό μου συμβαίνει καμιά φορά......εγώ έχω θέμα με τα αιμοπετάλια μου που σε κάθε εξέταση πέφτουν κι από λίγο και ο γιατρός μου με τρομοκράτησε ότι αν πέσουν πολύ θα πρέπει να κάνω μετάγγιση!!!!!

Την Δευτέρα θα πάω κι εγώ να δώσω αίμα και ούρα και να δούμε τί πουλιά θα πιάσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pou eisaste vre koritsakia shmera???????????????????egw hrtha kai pali....erixa enan ypnako kai twra xypnhsa :D:D:D:D

AAAAA DEN SAS EIPA GINAME 30 EVDOMADWN SHMERA!!!!!!!!!!WOWWWWWWWWW PERNANE OI EVDOMADES ANTE LIGO EMEINE NA PERASEI KAI AYTO NA PARW AGGALITSA TON MPEMPI MOU!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
    • Τωρα σχετικα με τους γιατρους ψαχτηκα πολυ διαβασα για το Ελενα κ πηγα μονη οταν ημουν ακομη στον προηγουμενο γιατρο..ο νεος γιατρος ηθελε να παω σε αιματολογο με βαση το ιστορικό πριν τον ενημερώσω οτι το εχω ηδη κανει.. για θρομβοφιλια ειχα κανει τις βασικές εξετασεις πριν καταληξουμε στην εξωσωματικη γτ ειχαν αποβολες τοσο η μαμα μου οσο κ η γιαγια μου μετα το πρωτο παιδι..αν κ δεν οφειλονταν μαλλον σε κατι τετοιο..η μαμα μ μετα τη γεννα τ αδερφου μ ειχε υπερθυροειδισμο κ ο γιατρος δε της εδινε αγωγη στην εγκυμοσύνη οποτε μαλλον γι αυτο εχασε 2 παιδια πριν απο εμενα (μας εκανε στα 22 και 24)..κ η γιαγια μ αφου επεμεινα κ την ρωτουσα μ ειπε πως ισως δεν προσεξε αρκετα στις επομενες κ τα εχασε γτ ηταν μικρη (18 εκανε τη μαμα μ) κ δουλευε κομμώτρια οποτε ειχε πολυ ορθοστασια κουραση κ δουλευε κ πολλες ωρες.. Νομιζω πως ο προεμφυτευτικος ειναι μονοδρομος κ μετα περεταιρω εξετασεις σε μενα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...