Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν4


Recommended Posts

Girl 84 με το καλό να κάνεις τον υπέρηχο σήμερα!!!

Θα δεις το μπομπουκάκι σου και θα τρελαθείς!!!

Τιτινάκι τελευταία μέρα στη δουλειά,τι καλά!!!!!

Δεν θα τρέχεις μεσα στο καλοκαίρι!!!

Σπρώχνει ο μπεμπάκος ε;;

Ανυπομονώ και εγώ να αρχίσει το σπρώξιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[

Γλυκιά γλυκιά Miki,

έχετε τα φιλιάαααααααααααα μας!!!!

Πως είστε;

Τέντι μου....είμαστε μια χαρούλα δόξα τον Θεό......απολαμβάνουμε την ηλιόλουστη ημέρα.....;).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο υπέρηχος σου κοριτσακι ;)))) να δεις το θαυματακι σου!!!!!

Καλέ ναι δεν φαντάζεσαι σπροξιμο ....τον αβολευτο έχει και με πονάει κιόλας.....δεν θα βγει????θα του δείξω εγώ ....χιχιχιχι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!!!Κ ΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ Κ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΝΙΝΙΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΤΥΡΟΠΟΙΤΟΕΙΔΗ Κ ΚΛΑΜΠ ΣΑΝΤΟΥΙΤΣ ΤΣΙΠΣ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΠΟΤΑ ΚΡΑΣΙΑ ΧΥΜΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ......ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΩ ΚΡΙΘΑΡΑΚΙ Κ ΜΟΣΧΑΡΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΦΑΩ ΜΟΣΧΑΡΙ Κ ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΕΝΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΤΕ ΣΗΜΕΡΑ?

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙ Ε?ΤΙ ΩΡΑΙΑ Κ ΓΩ ΘΕΛΩ!!!!!!ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ Ε?ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΑΚΙ....

ΓΚΕΡΛ84 ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΞΑΠΛΩΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ....ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΜΙΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ!!!!!!

ΜΙΚΙ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!!!

ΤΕΝΤΥ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΠΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΟΝΟ Κ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΙΝΩ 2.ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΝΩ ΜΕΧΡΙ 3 ΚΑΦΕΔΕΣ ΤΙΝ ΗΜ,ΕΡΑ Κ ΟΤΙ ΚΑΦΕ ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μύριαμ, εγώ φτιάχνω χοιρινό με πατάτες λεμονάτο στην κατσαρόλα. Να δούμε πότε θα γίνει!

Όντως με το μοσχάρι ανεβαίνει το σίδηρο, ο αιματοκρίτης και όλα τα σχετικά, αλλά τώρα δεν το πολυθέλω το μοσχάρι, ενώ πριν τρελαινόμουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΧΟΙΡΙΝΟ ΤΟ ΛΕΜΟΝΑΤΟ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΔΕΙ ΧΟΙΡΙΝΟ ΠΟΛΥ ΣΠΑΝΙΑ ΤΡΟΩΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΟΙΡΙΝΗ ΜΠΡΙΖΟΛΑ.ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ Κ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΤΡΩΜΕ.ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GYRISA SPITI EPITELOUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KAI ANAPSA AMESWS TO AIRCONTITION............DEN PAEVETE ME TIPOTA AYTH H ZESTH!!!!!!!!!!!

APO SHMERA LOIPON TELOS H DOULEIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SAN SYNTAKSIOUXA NIOTHW VRE KORITSIA...XAXAXAXAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ σημερα ζεσταινομαιιιιι....ειμαι και κανα 2 μερες λιγο χαλια με ζαλαδες και τετοια...εχτες με επιασαν και πονοι στην κοιλια και στη μεση...καθολου καλα για αυτο δεν μπαινω και πολυ....μπηκα να πω ενα γειαααα ενα χρονια πολλα στη Μαριααα...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....και να βγω...ααα και να βαλω μια φωτο...τι μονο ο μπαμπουρας θα βαζει χαχαχαχαχα....φιλιααα..ελπιζω αυριο να ειμαι καλυτερα να σας γραψω περισσοτερα....αα Χριστινααα ωραια η αλλαξιερα και ωραια σχεδιακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOU SHMADURA MOU!!!!!!!!!!!TELEIA H KOILITSA MEGALWNOUME KALEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

NAI THN EIDES THN ALLAXIERA MAS?????????KAI EMENA MOU ARESEI PARA POLY TO SXEDEIO KSEFEVGEI APO OLA TA ALLA.... :D:D:D:D MONO AYTH H LYSH THA ME VOLEPSEI SIGOYRA GIATI DEN YPARXEI XOROS DYSTIXWS..................... :?:?:?:?:?:?

ANTE NA DOUME POTE THA TA STEILOUN...MOU EIPAN THA ME PAROUN THLEFWNO NA MOU DOSOUN HMEROMHNIA PARADWSHS!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΣΚΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!!ΣΕ ΝΟΙΩΘΩ ΕΧΩ Κ ΓΩ ΖΑΛΑΔΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΚΛΠ.Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΜΙΝ ΤΡΟΩ ΒΑΡΙΑ ΦΑΓΗΤΑ Κ ΧΥΜΟΥΣ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΡΒΙΣΚΟΝ ΣΙΡΟΠΙ Κ ΠΙΝΩ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΕΣ.

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΡΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΑΡΕ ΕΣΥ ΕΝΑ ΤΗΛ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ......ΣΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ?ΕΜΕΝΑ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΟΥ ΤΑ ΠΑΡΗΓΕΙΛΕ Κ ΤΙΣ ΕΙΠΑΝ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΥΝ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΗΡΘΕ ΩΡΑ ΓΙΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΕΧΕΙ Κ ΖΕΣΤΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ.....ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ Κ ΒΟΛΤΕΣ!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otan phra na tous pw na mou valoun sthn paraggelia kai thn allaxiera mou eipan oti tha me paroun thlefwno na mou dwsoun hmeromhnia paradwseis....mas rwthsan pote theloume na mas ta steiloun kai eixan grapsei sthn paraggelia AMESA.....kale den ntrepomai na parw..ennoeite pws tha parw aplws tous pra exthes thn gia na tous pw gia thn allaxiera....tha tous ksanaparw ennoeite!!!!mhn ginei kanena mperdema kai arghsoun na ta feroun......mou eixan pei 5-6 meres theloun!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααααα όμορφες φιλεναδιτσες μου. Τι μου κανετε;;;; Εγώ είμαι μια χαρα κάναμε την μετακόμιση και την Δευτέρα θα έχω και τηλ και Ιντερνετ οπότε θα είμαστε πάλι μαζί όπως πριν τώρα είμαι στην Μαμα μου που έχει Ιντερνετ και είπα να σας δω λιγάκι όμως απο τι κινητο δεν μπορώ να σας διαβάσω σας φιλώ όλες πολυ γλυκά και σε λίγες μέρες θα σας βάλω και φωτο απο το σπιτάκι μου. Φιλακιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo vanesaki mou xairomai pou ola sas pane kala me to spitaki sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!eimai sigourh pws einai panemorfo xwris na exw dei fwtografies kai mono apo thn perigrafh pou mas eixes kanei!!!!!!me to kalo na mpeite kai na gemisei xara me esas kai ta paidakia sas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Όλες καλά βλέπω.

Εγώ σήμερα δεν το πολυένιωσα το μωρό, έχω και πολλά αέρια και γίνεται λίγο χαμός στην κοιλιά μου, οπότε πού να καταλάβω το μωρό; Αύριο θα πάω γιατρό, έχω πολύ άγχος... Κάθε φορά που πηγαίνω νομίζω ότι θα μου πει ότι σταμάτησε η καρδιά του μωρού...

Από τη Νάσια δεν είχαμε κανένα νέο;

Νία, χαίρομαι που τακτοποιείστε! Με ρέγουλα οι δουλειές ε;

Χριστίνα, εμένα μου έστειλαν σήμερα χαρτί για την άδεια. Έλεος, πάρα πολύ νωρίς είναι για να δηλώσω πότε θέλω να πάρω άδεια. Εν τω μεταξύ, δικαιούμαι 12 πληρωμένες εβδομάδες και 6 εβδομάδες με επίδομα από τις Κοινωνικές Ασφαλίσεις. Κοίταξα στην ιστοσελίδα τους και λέει ότι το επίδομα είναι το 75% του μισθού, εκτός κι αν είμαι προστάτης οικογένειας, που είμαι, εκτός κι αν βρει δουλειά ο άντρας μου μέχρι τότε, πράγμα απίθανο, οπότε θα παίρνω το 80% του μισθού. Γιατί μου φαίνεται άδικο, να μη δικαιούμαι πλήρεις απολαβές και τις 18 εβομάδες;

Ρε κορίτσια, το Βανεσσάκι που χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώωωωωωωωω!!!!!!!

Αχ κοριτσάκια μου όλα πήγαν τέλεια!!!!!! Η μπέμπα μας είναι πάρα πολύ καλά.....όλες οι μετρήσεις της φυσιολογικές, δεν ήταν και πολύ συνεργάσιμη βέβαια γιατί βαριόταν παρόλο που έφαγα και σοκολάτα αλλά στο τέλος την καταφέραμε!!!!! Δεν είχε όμως πολύ καλή θέση κι έτσι δεν την απολαύσαμε όσο θα θέλαμε στον τρισδιάστατο υπέρηχο.....δεν πειράζει αρκεί που είναι καλά και θα την καμαρώσουμε με το καλό όταν γεννηθεί!!!! Ο γιατρός μου έδωσε ΠΗΤ 30 Οκτωβρίου......ααααααα είμαστε 481 γρμ!!!!!! Κοπελάρα!!!!!!!

Αλλά φίλες μου τί κούραση ήταν αυτή???? Είχα ραντεβού στις 5 και μπήκα μέσα για τον υπέρηχο στις 6μιση και μετά επειδή λόγω θέσης δεν έβλεπε την καρδούλα της με έστειλε να πάω μια βόλτα και να φάω σοκολάτα μπας και αλλάξει θέση...οπότε άλλα 3 τέταρτα στην γύρα μέχρι να τελειώσουμε, και μέχρι να επιστρέψουμε από Σαλόνικα μας πήρε η νύχτα!!!!! Και τί ζέστη ήταν αυτή σήμερα? Καθόμουν κοντά στο κλιματιστικό και πάλι φυσιόμουν και με την βεντάλια.....Χαλάλι όμως αφού η μπεμπίκα μας είναι καλά!!!!!!

Κοριτσάκια μου δεν σχολιάζω κάτι τώρα γιατί είμαι πτώμα...αύριο που θα είμαι πιο ξεκούραστη θα διαβάσω και τα νεάκια σας!!!!

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και για τις ευχές σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγωωωωωωωω, καλησπερα σας!Μολις εφυγε κοσμος και μαζεψα και εκατσα!κουραση, ειχαν και ενα κοριτσακι μαζι τους αγριμι σκετο, μου γυρισε το ματι!!!Αν ειναι ετσι και το δικο μας χαμενο το εχω! :mrgreen:

Νασια πολυ ευχαριστα νεα που η μπεμπουλα ειναι καλα.Μην στεναχωριέστε που δεν την ειδατε καλα θα εχετε μια ζωη να την καμαρωνετε.

Αννα Μαρια και εμενα ο φοβος μου αυτος ειναι μην παω στο γιατρο και μου πει δεν ακουγεται η καρδια!

Νια μου με το καλο να μπειτε στο σπιτι σας! :D

titinaki παλι τρως? :-w φαε κοριτσι μου να μεγαλωνει το μπεμπακι!! :ymparty:

muriam τι κανεις εσυ?τι κανει η κοιλιτσα?εμενα σταματησαν λιγο οι εμετοι για να δουμε φιλακια πολλα! :-*

Kiskα τελεια κοιλιτσα και το τατου φυσικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκο μου κι εγώ αυτό είπα στον γιατρό, δεν σκάω που δεν την καλοβλέπουμε αρκεί που είναι καλά.......χάρηκα που μου είπε ότι ενώ κανονικά λόγω ηλικίας θα έπρεπε να κάνω αμνιοπαρακέντηση οι μετρήσεις είναι τόσο καλές που δεν χρειάζεται να μπω σ'αυτή τη διαδικασία!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω αυριο το απογευμα παιρνω αποτελεσματα απο το τεστ α!Φανταζομαι θα ειναι ετοιμα, αν και μου ειπε η κοπελα στο μικροβιολογικο εφοσον βγηκαν καλαστο παππ-α τυπικη ειναι αυτη η εξεταση!Για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έκανα α τεστ αυτή την φορά...είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και είναι όντως εντελώς τυπικό, στην ουσία είναι επανάληψη του παππ-α....καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου αν και σίγουρα θα είναι καλά αφού το παππ-α ήταν καλό!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAAA PRWTGRAFW SHMERA????APISTEYRO...SAS PROLAVA :lol::lol::lol::lol::lol:

EMEIS PHGAME STO IKA NA MU PAROUN AIMA GIA TIS EXETASEIS MOU KAI TWRA GYRISA KAI KATHOMAI STO MPALKONAKI......PINW KAFEDAKI...KAI O MPEMPIS OPWS PANTA PAIZEI STHN KOILITSA ;););););) SE KAMIA WRA THA PAW KAI TRAPEZA NA ANOIKSOUME LOGARIASMO GIA TA LEFTA POU THA MOU VAZOUN GIA THN ADEIA!!!!!!!!!!!

ESEIS TI KANETE KORITSIA?????????XYPNHSATE H AKOMA???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...