Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ :D ΜΩΡΑΚΙΑ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ... ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!


Recommended Posts

"μπομπο"? :roll::roll:

Μαλλον αυτο που λεει η κουκιδα θα ειναι , εκτος κ αν το ειδες γραμμενο καπου αλλου.

κατι σαν νινιδα και τετοια...αχ δεν ξερω καθολου μη σε μπερδευω κιολας!

mamys love, κρεμουλες? Αχ κι εμεις σε κανα μηνακι το κοβω.

Κουκιδα νομιζω πως ενα γευμα με γαλα το αντικαθιστας με κρεμα. Θα σου πει κ ο γιατρος σου φανταζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 729
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geov πολύ καλά τρώει η μπουμπού σου! πόσο γεννηθηκε? ειναι ησυχο μωράκι?

και οι ιδεες σου για τη βαφτιση είναι πολύ ομορφες κ εμπνευσμένες -μπράβο! :)

Γεαι σου κουκιδα! Γεννηθηκε 2410 γρ..ειναι πολυ υσηχο,εχτες ηταν ανυσηχη μονο.

Παντως πηγαινουμε παντου κ δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα γκρινιας κτλ.Προς το παρον τουλαχιστον μην την ματιασουμε :D

Σε ευχαριστω για την επιβραβευση :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εγω ειδα μωρα 3 μηνων κ μπηκα,να σας πω της αληθεια.....

Γιουλακι 1/4 γεννηθηκε η μπεμπα μου,Πρωταπριλια...ειχα γραψει παρακατω λεπτομερειες ;)

Georgi μπομπο,εννουσε τις μπομπονιερες,σιγουρα για συντομευση. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ετσι γινετε με της κρεμουλες και πρωτα αρχιζουμε την απογευματινη αν θυμαμαι καλα απο τον γιο μου βανιλια-ρυζαλευρο πρωτα 2 κουταλακια την αλλη μερα 3 την αλλη τεσσερα και μετα παντα συμπληρωμα γαλα απο την 5 κουταλιτσα και μετα δινεις ολη την κρεμα και καθολου γαλα...θα σας πω λεπτομερειες τοτε, και αρχιζουμε και νερακι μαζι με της κρεμες οσο για αποστειρωση δεν ρωτησα αλλα αν θυμαμαι καλα λιγο μετα της κρεμες καμμια 15αρια μερες μετα κοβετε και αυτη...ιδωμεν!!!!!!!!!!!!!!!ανυπομωνω παντος...geoV καλοσηρθες και συ γεωργια να σας ζησουν τα μπεμπακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"μπομπο"? :roll::roll:

Μαλλον αυτο που λεει η κουκιδα θα ειναι , εκτος κ αν το ειδες γραμμενο καπου αλλου.

κατι σαν νινιδα και τετοια...αχ δεν ξερω καθολου μη σε μπερδευω κιολας!

.

=))=))=))=))=))=)) ε δεν αντεχω που το βρηκες κ το ταιριαξες.... :lol::lol::lol:

(δεν πιστευω να μου σηκωσεις κ εσυ παρεξηγηση!)

μπηκα βιαστηκα κ σας διαβασα γιατι ετοιμαζομαστε για swimming (οπως λεει κ ηκορη μου)

τα λεμε το βραδυ.... :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammy's love η παιδιατρος την τελευταια φορα που πηγα ανεφερε σαν πρωτες κρεμες φρούτο μονο. αυτο με το ρυζαλευρο να φανταστω αργοτερα το δινουμε ε?

κοριτσια ανεβηκα στη ζυγαρια (ηλεκτρονικη) ζυγιστηκα, κ μετα ανεβηκα με την φούσκα κ εκανα αφαιρεση τα κιλα- 7 κιλα μετρησα....λετε να μου παχυνε τοσο πολυ? θα ξαναανεβω οταν ξυπνησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου.

κουκι μου και γω το ιδιο κανω με την ζυγαρια αλλα δεν πεφτω μεσα....εμενα μου ειπε μετα τον 6 κρεμες και αποστειρωση μεχρι τον 4ο και τις παρα πολυ ζεστες μερες οταν ιδρωνει παρα πολυ να του δινω λιγο νερακι.ρε παιδια μαλλον ειχε δικιο η γιατρος...το παιδι φαινεται να εχει δυσανεξια στο αγελαδινο γιατι τωρα δυο μερες που σταματησα να τρωω γαλακτοκ/κα τα κακα του ειναι οκ και χωρις βλεννες..........

το παιδακι μου το ειχα ταραξει με το κιλο το παγωτο που χλαπακιαζα καθε μερα... :cry::cry::cry:

θαλασσα μετα τον 5ο

αυτααααααααααα φιλια

μαρακι ευχαριστω για την ενημερωση σχετικα με τα κιλα.ο τσιχλακος( αλλος εχει το ονομα και αλλος τη χαρη...) τι κανει? ποσα κιλα πηγε? το καφε φορεμα ψαχνεις απεγνωσμενα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γει ασου Σπιρτουλάκι. κ εγω πιστευω η μεθοδος (αρπα-κολλα) με τη ζυγαρια που κανω ειναι λιγο μουφα...χαχα

θα σταματησεις αποστειρωση μολις κλεισετε τον 4ο αν καταλαβα καλα..αντε κ εγω θελω, βαρεθηκα καθε 3 κ λιγο...

ρε Μαρακι αληθεια- τι φορεμα ειναι αυτο που θες?(κ το φοραει κ η Ηλιακη που μου κάθεται ολιγον τι στο λαιμο σαν ψαροκόκαλο!)χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλ καταλαβες κουκιδακι!! τον 4ο στοπ αλλα κανονικα θα επρεπε να σταματαμε μολις βαζουν τα χερια στο στομα αλλα οκ... εμενα ο δικος μου βαζει και τις κουδουνιστρες τωρα στο στομα αν δεν τον προλαβω.....

αααααααααα παραγγειλα και γω swing :D:D:D:D αντε να δω την διαφορα. το βρηκα 137 σε ενα site χωρις εξοδα αποστολης.

βρε κων/νε τι κανεις με το θηλασμο στη θαλασσα... βγαζεις εξω το μεμε και τρωι ο καλος σου? η σταματησες το θηλασμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο δικος μου γιατρος μου ειπε να σταματησω την αποστειρωση 3 μηνων,τωρα δλδ κ να της δινω νερο απο την βρυση οχι εμφιαλωμενο,της Α8ηνας λεει ειναι προτιμοτερο γτ τα εμφιαλωμενα μεχρι να φτασουν στον προορισμο τους εχουν υποστει διαφορες 8ερμοκρασιες κ αλλοιωσεις λογο του οτι ειναι σε πλαστικο μπουκαλι.....

Αχχχ ανυπομονω να ταιζω κρεμουλα το μωρο μου,8α εχει πολυ πλακα...νομιζω :lol:

Σορρυ εχουμε τελικα μπαμπαδες στην παρεα μας....Κωνσταντινος ειναι το ονομα του μωρου απ΄οτι καταλαβα....σωστα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκι μαλλον ειναι αναλογα τον γιατρο εγω στον γιο μου με βανιλια ρυζαλευρο ξεκινησα το απογευμα και οταν την εφαγε ολη ξεκινησαμε φρουτοκρεμα τωρα εχουμε αλλη παιδιατρο για να δω τι θα μου πει αυτη???????????να ρωτησω τελευταιο γευμα ποτε τρωνε τα νινια σας βρε κοριτσια?λεω για αυτα που κοιμουνται το βραδυ ολο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli οχι δεν πεταω μεμε εξω... :lol:

απλα συνηθως τρωει γυρω στις 4.30 κ μετα 8.30 αλλα αν καμια μερα βγουμε εκτος προγραμματος παιρνω μαζι μου δειγματακι αλμιρον κ τους δινω σκονη ;) αλλα αυτο συμβαινει σπανια...

βεβαια ολο λεω να αρχισω συστηματικα να του δινω ενα γευμα σε σκονη την μερα αλλα ολο το αναβαλλω :roll: γιατι με βολευουν οι ωρες που τρωει κ ειμαι σπιτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια! ελπίζω να είστε καλά κ τα μπεμπουλίνια ακόμη καλύτερα!

Konstantinos εννοείται δεν το πήρα πατριωτικά το θέμα του τίτλου, όμως έτυχε να ανοίξω εγώ το συγκεκριμένο θέμα, οπότε δεν θεώρησα σίγουρα τόσο ευγενική την αναφορά σου. δεν νομίζω ότι απάντησα με μένος ή με ειρωνεία... απλώς είπα με ειλικρινεια αυτό που ένιωσα.

Λυπάμαι ειλικρινά για τον ειρωνικό τρόπο της lollipop και δεν καταλαβαίνω γιατί χρησιμοποεί αυτά τα .... παλαμάκια παραθέτοντας πριν απο αυτά ό,τι έγραψα:

:ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE: :ymapplause: :YMAPPLAUSE:

Μαλιστα......

Καταρχην δεν αναφερθηκαμε σε σενα (ασε που τωρα προσεξα οτι εσυ <<ανοιξες>> το Νο2 με τον συγκεκριμενο τιτλο),ουτε κατηγορησαμε καμια κοπελα για την ιδεα της,ειπαμε την γνωμη μας γενικα.Απαγορευεται;

Επισης αν ηθελα να ανοιξω αλλο ποστ θα το ειχα κανει και δεν θα περιμενα να μου το προτινει καμια-κανενας....

Παρακατω επικολλησα την <<αμαρτωλη>> απαντηση μου κ αν καμια σας την θεωρει προσβλητικη ας μου στειλει πμ για να μην ζαλιζουμε τις υπολοιπες!

και εγώ λοιπόν τη γνώμη μου είπα, θεωρώντας ότι αυτό αφορά σ'εμένα, που ξεκινησα το θέμα. όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι εντελώς περιττά...

Καλή συνέχεια να έχετε κ να χαίρεστε πάντοτε τα μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω να κανω μια δηλωσηηηηηηηηη.... θα θηλασω μεχρι να παει σχολιο.... το aptamil allergic που μου ειπε η γιατρος να παρω για καβατζα κανει 24 και κατι ευρω :shock::shock::shock::shock: τα παιξα.... ευτυχως μου εδωσε και δευτερη επιλογη το frisolac a.c που ας πουμε ειναι πιο οικονομικο και κανει 14 και κατι.....ελεος ρε παιδια :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli τι νομιζες οτι ειναι φτηνα τα γαλατακια?

το αλμιρον που εχω εγω σε δειγματακια ειδα στο φαρμακειο κανει 27 ευρουλακια τα 900 γρ :shock:

και φτανει για 30 γευματα των 180 μλ δλδ για 6 μερες.... (χαχαχα ημουν πρωτη δεσμη στο σχολειο)

demie ...... ανακωχη......... ας ληξει εδω το μου πες σου πα κτλ μια απλη αναφορα εκανα οτι μαρεζε περισσοτερο ο αλλος τιτλος, το ξερω οτι ειχαμε αναφερει οτι στο μαρτιο δεν συμπεριλαμβανονται ολααα τα μπεμπε - οπως κ το δικο μου κ οτι θα αλλαζαμε τιτλο. το φορουμ εχει ως σκοπο την πληροφορηση , κ την ψυχαγωγια δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας...

το καλη συνεχεια δεν πιστευω να εννοεις οτι δεν θα ξαναρθεις στο παρεακι μας.... γιατι δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια,μην τρωγεστε κ μη χαλιεστε!μπαινουμε εδω για να ξεχνιομαστε κ να τα λεμε.

αυτα ειχα να πω,παω για νανι γρηγορααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθειαααααααα? τοσο πολυ κανουν κων/νε??? για την αλλεργια ομως ειναι 450γρ το καθε κουτι....

:cry::cry:

σπιρτουλάκι πολυ φοβαμαι οτι τα ειδικα για τις αλλεργιες ειναι πιο ακριβα ακομη... :?

το frizolac που δινω στη μικρη κανει 22.90 τα 900gr.

δεν συμφερει σου λεεω...θηλασε οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!σημερα ξυπνησε απτις 6:30 ο μπεμπεκος.καιρο ειχε..εβαλε κατι φωνες αλλο πραγμα.μαλλον προσπαθει να τα κανει.ετσι 2 μερες τωρα,φωναζει,γκρινιαζει κ μετα τον βρισκω χεσμενο πατωκορφα.εμ κ εγω εχω πλακωσει κατι γαριδακια,σαντουιτς..μαρεσει που παω κ στη διαιτολογο κατα τα αλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! πως ειστε? εμεις παλι χτες ξυπνησε 2 φορες τη νυχτα... δεν ξερω τι να πω... τουλαχιστον παρηγοριεμαι που απλα του δινω την πιπιλα και δεν καθομαι να φτιαχνω γαλα και να ταιζω 1 ωρα... :?:?

κουκι το φριζολακ το παιρνεις 22.90??? δεν το πιστευω οτι υπαρχει κατι στην πολη μου που ειναι πιο φτηνο απο αλλου!!! :D:D το παιρνω 19.80!

σημερα μαλλον θα παμε στο γιατρο.τωρα τον ψαχνω να δω αν εχει ραντεβου. ο μικρος τις τελευταιες μερες τραβαει τα μαλλια του και τα αυτια του!! :shock::shock: μαλλον χτες γρατζουνιστηκε μεσα στο αυτακι του και θελω να του ριξει μια ματια ο γιατρος μας. ελπιζω να ειναι μια απλη γρατζουνια και τιποτα παραπανω... αλλα η αληθεια ειναι οτι εχω πανικοβληθει λιγο... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι κι εμας εδω και ενα μηνα περιπου τραβαει συνεχεια και ξυνει ειδικα το ενα του αυτι.τωρα το ξυνει γιατι τον τρωει η απτο ξυσιμο ειναι?μας ειπε η παιδιατρος ειναι λιγο ερεθισμενο απο πισω,να του βαζουμε fucidin h.και τα μαλλια του τα τραβαει για να αποκοιμηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα... εμενα δυστυχως το εχει καθιερωσει κ ολη την βδομαδα ξυπναει 7.00 - 7.30 κ τα γευματα τα εχει κανει 5.... :cry: γιατι ρε κοριτσια? βεβαια κοιμαται καπακι μεχρι της 11 αλλα τι νατο κανω αφου με κοβει τον υπνο μου? για εναν ολοκληρο μηνα ξυπνουσε 9.30 η ωρα για πρωτο γευμα κ ετρωγε μονο 4 φορες, πως ξεστρωσε ετσι ξαφνικα? :cry::cry:

σημερα εχουμε εμβολιακι ελπιζω να μην ανεβασει πυρετουλι κ να θημιθω να ρωτησω για θαλασσα,

αντιηλιακη κτλ

λολλι που χαθηκες κ μαφησες μονη σαν το λεμονι? κ εχω αγχωθει που εχει γινει ολοκληροοοοοο θεμα η απλη αναφορα μου? καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω :roll::roll::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

κ εμεις τραβαμε τα μαλλια μας. Αφηστε που το σεντονακι της ειναι γεματο τριχες που πεφτουν, σαν να κοιμαται γατι ειναι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμενα οταν νυσταζει παταει με δυναμη το αυτι της και τσιριζει. Νεο κολπο ειναι αυτο 2-3 ημερων.

Με τα κουνουπια τι κανετε? Την εχουν καταφαει την καημενη. Τωρα βαζω αντικουνουπικο στο δωματιο της και το βγαζω κανα μισαωρο πριν κοιμηθει, αλλα δουλεια δεν γινεται.

Για προτινετε κατι!!

Κωνσταντινος και εμενα μια ετσι μια γιουβετσι ειναι το προγραμμα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...