Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 12! Καλοκαιρινές αφίξεις!!!


Recommended Posts

επεστρεψα κ εγω κ ειμαι μεσα στα νευρα :evil::evil::evil::evil: απλωσα το πρωι ενα πλυντηριο μωρουδιακα...να προλαβουν να στεγνωσουν λεω μεχρι το απογευμα πριν πιασει παλι καμια βροχη...φευγω κατα τις 12.30 να παμε με την μαμα μου αγορα κ να παρω κ την μικρη απο σχολειο...κ καθως κατα τις 1.30 γυρναμε με το αμαξι...βλεπω αυτοκινητα απο το αλλο ρευμα με αναμενα φωτα...μου λεει η μαμα μου καπου βρεχει γιατι ειχε συνεφιασσει κιολας (ενω 5 χιλιομετρα πριν νταλα ο ηλιος).κ καθως φτανουμε προς το χωριο βλεπω τους δρομους πλημμυρα :evil::evil::evil: πρεπει να εριξε πολυ νερο....πανε τα ρουχα....αυτο δεν γινεται λεω...μαζεμα κ πλυσιμο ξανα :evil::evil::evil:

δεν αντεξα κ πηρα σημερα πεπονι απο τον μαναβη...με μιση καρδια βεβαια....ευτυχως μου βγηκε πεπονι!!!!το χω μπροστα μου κ το καταβροχθιζω...φαγητο αργοτερα.

για το ικα που ρωτουσες ματουλιτα αλλα δεν σε προλαβα....μπορεις να το κανεις οπως σου το ειπαν κ τα κοριτσια...αλλα εφοσον ειχες ενσημα δεν καταλαβαινω γιατι δεν σου τα μετρανε.δεν εχει να κανει με τον εργοδοτη.εμεις που γενναμε τον σεπτεμβριο του 2011 πρεπει απο τον σεπτεμβριο του 2009 μεχρι κ σεπτεμβριο 2011 να εχουμε 200 ενσημα.δεν παιζει ρολο ουτε ο ργοδοτης,ουτε αν ειναι απο διαφορετικες δουλειες.τωρα αν γεννησεις νωριτερα(που θα συμβει) οταν θα πας να πληρωθεις το επιδομα λοχειας που ειναι οι 62 μερες...θα σου αφαιρεσουν απλα τις μερες που υπολοιπονταν μεχρι την ΠΗΤ.δηλ. αν σου βαλει ο γιατρος πητ στις 17 αν θυμαμαι κ γεννησεις π.χ. στις 7...τις δεκα μερες αυτες επειδη τις εχεις ηδη προπληρωθει το επιδομα κυοφοριας σου τις αφαιρουν απο το επιδομα λοχειας κ αντι για 62 πληρωνεσαι 52.ελπιζω να εγινα κατανοητη ετσι που τα ειπα.παντως δεν υπαρχει θεμα...καντο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για τα ενσημα εγω επειδη ημουνα ακριβως με τα ενσημα και την πητ εγραψε ο γιατρος στη βεβαιωση 10 μερες αργοτερα πιθανη ημερομηνια..δεν υπαρχει κανενα προβλημα ακομα και αν γεννησεις νωριτερα ουτως η αλλως θα πας να πληρωθεις μετα την ημερομηνια εκεινη.

για την κρεμα που λεγαμε μου την θυμισε η σες ειναι η ντακταριν σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στη προηγουμενη γεννα ειχα πιθανη ημερομηνια 6/07 γεννησα 29/06 πηγα και πηρα τα χρηματα στις 10/07 κανονικα τις ημερες που επρεπε...τωρα πχ που εχω εικονικα29/07 ενω κανονικα 19/07 ειναι πχ γενναω στις 10/07 θα παω να παρω τα χρηματα στις 3/08 τι πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Γυρισα και εγω.Κουραστηκα παρα πολυ.Πηγα στο ΙΚΑ,ευτυχως ξεμπερδεψα γρηγορα.Ζητησα και το εντυπο που πρεπει να συμπληρωθει για το επιδομα μητροτητας,να μην ξανατρεχω.Μετα πηγαμε να παραγγειλουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα φωτιστικα μας!Τελικα πηρα τελειως αλλα απο αυτα που σκεφτομουν. :lol: Αλλα ειναι πολυ ωραια και μας βγηκαν και οικονομικα!

Γυρισα ψοφια!Δεν εχω πια κουραγιο για βολτες μεσα στην ζεστη.Εφαγα και ξαπλωσα στον καναπε.Τωρα χτυπησα ενα παγωτακι,μιας και το ζαχαρο μου ηταν 92,αν κα εφαγα παστιτσιο! :shock: Εχει πεσει παρα πολυ,δεν ξερω τι γινεται αλλα δεν μου ανεβαινει καθολου τελευταια!Ευτυχως!Και στις εξετασεις μου ηταν μολις 72.

Για τους μυκητες δεν θελει να μου δωσει τιποτα η γιατρος,δεν ξερω γιατι.Ουτε και εγω θελω να παρω κατι.Σε ολη την εγκυμοσυνη δεν εχω παρει τιποτα εκτος απο τα συμπληρωματα.Προτιμω να φαω γιαουρτακια αν και δεν μου αρεσουν καθολου!Μπλιαχχχχχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκουλες!!!Τι κανετε??

Εχουμε νεακια ..

Πηγαμε σημερα στον γιατρουλη μας και ολα αψογα!!!Το αντρακι μας εχει φτασει 2422 σε ισχυακη θεση..δεν λεει να γυρισει με τιποτα δηλ..αμνιακο υγρο φυσιολογικο και πλακουντας οπισθιος υψηλος!!!!

Καναμε κ την κορτιζονιτσα μας.και ολα καλα!!2 φιαλιδια των 1μκαι θα κνουμε αλλη μια τετοια δοση μολις μπω στον μηνα μου!!

Μετραμε 4 βδομαδουλες ακομη..ισως κ 3...θα δουμε!!!

Επομενη εξεταση σε δυο βδομαδες απο σημερα να ξαναδουμε το αντρακι μας!!!

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι πολυ ωραια τα νεα σας!Μεγαλωσε ο μπεμπακος!

Δυο δοσεις κορτιζονης θα κανεις;Και εγω θα βαλω αλλα δεν ξερω ακομα ποτε...Γυρω στην 30-31 εβδομαδα νομιζω. :roll:

Παω να ξαπλωσω λιγακι γιατι νυσταξα.Θα τα πουμε αργοτερα,φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι κι εμένα..>Τόση ώρα προσπαθώ να σας διαβάσω!!Σήμερα πήγα στο σχολείο, δεν έκανα τίποτα αλλά επειδή καθόμουν συνέχεια κουράστηκα πολύ.Φούσκωσαν ΄και τα ποδια μου αλλά με το που ήρθα σπίτι και ξάπλωσα λίγο έφυγε αμέσως το φούσκωμα. Θα πάω και αύριο αλλά ευτυχώς μέχρις τις 11:30 θα εχω ξεμπερδέψει! Νυστάζω πολύ τώρα....

Μαίρη μου γιατί αγχώνεσαι καλέ?? Για τον λωρό ο γιατρος μου είπε το εξής...Εσύ όταν έχεις κασκόλ στο λαιμό σε ενοχλεί? Λεω όχι..Το ίδιο και το μωρό!Μονο στον τοκετό έχει σημασία. Ομολογώ πως κι εγώ είχα πανικοβληθεί στην αρχή κι εχω στο μυαλό μου συνέχεια να κινείται το μωρό αλλά μετά που το έψαξα, τα περισσότερα μωρά έχουν κάποια περίδεση. Και όπως σου ξαναείπα σημασία έχει στον τοκετό. Καλό γιατρό να έχεις..περιμένουμε νέα σας!

Πιπίτσα μου ελπίζω να είσαι καλύτερα από κράμπες..Παίρνεις μαγνήσιο?Τωρα για τις κραμπες στην κοιλιά ρώτα τη γιατρό σου μήπως και είναι συσπάσεις. Δυσφορία νιώθω κι εγώ πολύ συχνά!

Κατερίνα μου τέλεια τα νέα σας από το γιατρό!! Μπράβο..μεγάλωσε το μωράκι σας...Μαζί πάμε τελικά εμείς!!! :D

Εύη μου κουκλάκι ο μικρός σας!! Τέλεια η φωτο με την μαγειρική! :D

Νίκη μου για τους μύκητες μην αγχώνεσαι..Εχω πιάσει αμέτρητες φορές και ξέρω!! Αν είναι πολύ έντονοι θα σου δώσει κάτι να βάλεις, ίσως και κολπική κρεμα ή υπόθετο. Υπάρχει και κρέμα για εξωτερικά η ντακταρίν. Αν δεν είναι πολλοί θα σου πει να κάνεις πλύσεις, γιαουρτάκι κι όλα οκ! Μην σε αγχώνει καθόλου. Καμιά φορά στην εγκυμοσύνη πιάνουμε εύκολα μύκητες λόγω συχνοουρίας και πολλών κολπικών υγρών...αυτό μου είπε ο γιατρός μου!

Μαρουλίτα μου τέλεια τα νέα σας από το γιατρό! Κι εμένα είχε γυρίσει νωρίς το μωρό κι εχει μείνει εκεί! Θρεφταράκι θα σου βγεί!! :D

Άννα μου καλά πλυσίματα! Για τα φορμάκια που λες τα 0-3 του μαδερκερ και εμένα μου φάνηκαν μεγάλα για νεογέννητο και τελικά πήρα αυτά που γράφουν νεογέννητο. Για το ότι βάρυνε η κοιλιά σου, σε νιωθω απόλυτα!! Κι εγώ νιωθω γενικά πολύ βαριά!!

Χρύσα καλως ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το κοριτσάκι σας!

Μαρία με το καλό ο γιατρός την Τρίτη.Δεν σου έμειναν και εσένα πολλές μέρες! Ζωηρούλα η μικρή σου ε??? :D

Χρύσα μου (Σεσίλια) τι κάνεις? Τρως αλμυρά ακόμη ε??? :D

Γιελιζ μου καλό γιατρό!!! Περιμένουμε και τα δικά σας νέα!!

Σίγουρα κάποια ξέχασα και συγχωρέστε με κορίτσια!!!

Είμαι πτώμα!!! :?:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ιφη η κρεμα η κολπικα υποθετα ντακταριν..εγω θυμαμαι μολις μπηκα στο μηνα μου εκαν απρολυπτικα καθ ε 5 μερες ενα υποθετο γιατι ειχα περασει κολπιτιδα στον 5ο μηνα παρολο που η καλλιεργεις εκεινες τις μερες δεν εδειξε τιποτα...

Μαρακι ακομα ασε...εχω λυσσαξει..και να πω ορτι βοηθαει..τζιφος..πανω απο 10-6 δεν ανεβαινει...ολο ψωφια ειμαι.

Κατερινακη μια χαρα τα νεα σας...τελεια....

αντε νεακια ξανα σε λιγες μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Πιπίτσα μου!! Όσο για τη βέρα μην στεναχωριέσαι, δεν είναι για πολύ!!! Άλλωστε τώρα έχεις καλύτερη "βέρα" την κοιλιά σου!!!

Γιελιζάκι μου…… αφού ξέρεις πως δε μου είναι δύσκολο να τα μπήξω……. γιατί μου λες τέτοια???? Δίκιο έχεις πάντως….. τώρα φοράμε την καλύτερη βέρα!!!!!!!

Αχ Μιχαέλα μου αυτό με τη βροχή το έπαθα κι εγώ…… γμτ……. :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Άπλωσα χθες βράδυ τη μπουγάδα μου (δεν έχω μωρουδιακά…. ακόμη!!!!) κι ενώ είχαμε πει με τον καλό μου να κατεβάσει την τέντα, μετά το ξεχάσαμε…. Εγώ δε μπορώ πλέον να πλησιάσω τόσο κοντά στα κάγκελα του μπαλκονιού, ζαλίζομαι πολύ & έτσι δε μπορώ ν΄ανεβοκατεβάζω την τέντα….. έγινε η μπουγάδα μου!!!!!!!! Ξανά-μανά πλύσιμο κι άπλωμα!!!!!!! Κι εννοείται θα μου κατεβάσει την τέντα ο καλός μου!!!!! τα νεύρα μου!!!!! Και δυσκολεύομαι πλέον ν΄απλώνω….. γιατί ψιλοτεντώνομαι & φοβάμαι λιγάκι!!!!!! Δεν είμαι παράξενη που τα ξαναπλένω τα ρούχα….. εεεε…..

Κατερινάκι μου…… μεγάλωσε ο μπεμπάκος σας πολύύύύ!!!!!!! Μπράβο γλυκειά μου!!!!!! Kοντεύεις κι εσύ κοπέλα μου!!!!! Όλα καλά με την κορτιζόνη??? Σου έφερε τίποτε ζαλάδες??? Όσο για τη θέση του μπέμπη…. ποτέ δεν ξέρεις μωρέ…. έχεις μέρες ακόμη!!!!!

Καλώς το Μαράκι μας!!!!!! Κουράστηκες βρε κοριτσάκι μου???? Υπομονή κι αύριο να ξεμπερδεύεις φιλενάδα….. καλύτερα είμαι σήμερα σχετικά με τις κράμπες…. μία πολύ ελαφριά ενόχληση έχω….. σχεδόν ανεπαίσθητη….. Μαγνήσιο παίρνω εδώ και 3 μήνες…. αλλά μου είπε πως σε τέτοια εβδομάδα πια είναι normal να έχω κράμπες… μεγαλώνει το μωράκι!!!!!

Εγώ τελικά βαρέθηκα να σιδερώσω, σπάστηκα και με τη βροχή & ξάπλωσα λιγουλάκι….. τώρα τρώω τα τοστάκια μου & ετοιμάζομαι να έρθει ο καλός μου, να πάμε να πάρουμε ρουχάκια για τη μπουμπού των ξαδέλφων μας που αύριο χρονίζει….. η σουσουράδα….. η μπουτούλα!!!! Θα κάνουμε πάλι τη βολτίτσα μας!!!!!! Μόλις έρθουμε….. ξαναπλένω τη βροχο-βρεγμένη μπουγάδα μου & ξαναπλώνω!!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ίσως απλά να το έχει ο οργανισμός σου να έχει χαμηλή πίεση!

Κι εμένα πάντα ήταν 10 με 6 αλλά και 9 με 5 εχει φτάσει! Τώρα λόγω του γιουτοπαρ ανεβηκε 11 με 7!

Αν δεν σε επηρεάζει, δηλαδή να νιωθεις ζαλάδες και τέτοια μην αγχώνεσαι!

Πιπίτσα μου καλά κάνεις και τα ξαναπλένεις γιατι με τέτοια σκόνη στην ατμόσφαιρα γίνονται χάλια!!

Κουράστηκα σήμερα γιατί όπως και να έχει τώρα δεν είμαι πολλά..Ξέφυγα όμως λίγο και μου ανέβασαν το ηθικό γιατί όλοι με ρωτούσα πόσα κιλά έβαλα και δεν μου φαίνεται!!! :lol:

Μαρουλίτα την πατησες κι εσύ με τα ρούχα?? Υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι........ δεν είναι μόνον η σκόνη..........

Έχουνε και μία απαίσια μυρωδιά μετά......

Οπότε........

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Αχ...... και δε μπορώ....... έτσι που κουράζομαι πια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα και εγω!

Συμπεθερα τι κανει;Κουραστηκες σημερα;Και εγω!Δεν ειμαστε για πολλα πολλα τωρα πια! :lol: Αραξε και εγω αυτο κανω.Ειμαι απο τον καναπε στο κρεβατι και τουμπαλιν ! :lol:

Χρυσα μου δεν ξερω γιατι αλλα η γιατρος μου ειπε απο το τηλ.οτι δεν μπορω να παρω κατι.Ισως να μην θελει να μου δωσει ουτε αλοιφη...Δεν ξερω...Μηπως επειδη παιρνω και τα ουτροτζεσταν κολπικα; :roll:

Τυχερη εισαι παντως που δεν εχεις πιεση και δεν χρειαζεται να προσεχεις.Εγω χθες μετρηθηκα και ειχα 13 με 9.Λιγο ανεβασμενη αλλα ειχα παρει και το γιουτοπαρ.Αλατια παντως δεν τρωω,ελαχιστα...

Πιπιτσα,καλα κανεις φυσικα και ξαναπλενεις τα ρουχα!Και εγω το ιδιο θα εκανα.Οσο για του μωρου τα ρουχα,δεν θα τα απλωσω εξω,ξερω πως δεν κανει.Καλυτερα μεσα στην απλωστρα με ανοιχτο παραθυρο.Δεν θελω να πηγαινουν πανω μυγακια,αραχνες και σκονες. :roll: Και εδω εχουμε πολλες... Θα ρωτησω και τον παιδιατρο αν επιτρεπεται να τα βαζω στο στεγνωτηριο. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου πολύ σου ανεβάζει την πίεση το γιουτοπάρ! Το είπες στη γιατρό σου?Θέλει προσοχή!

Για να μην σου δώσει κάτι για τους μύκητες ισως δεν είναι πολλοί.

Για τα ρούχα τώρα...εγώ τα έβαλα στην απλώστρα! Γιατί να μην κάνει? Είναι και ψηλά εδώ που έιμαι, δεν έχει τίποτα. Εξαλλου λένε ότι ο ήλιος είναι ο καλύτερος για τα ρούχα!

Γιουτοπαρ εχω να πάρω μέρες εκτός από χθες βράδυ πήρα μισό γιατί με πονούσε η μέση πολύ αλλά ήταν ο πόνος που νιώθουμε όταν περιμένουμε περίοδο γι'αυτο πήρα μισό προληπτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ετσι και αλλιως ειχα ταχυπαλμιες,ποσο μαλλον με το γιουτοπαρ.Οποτε ανεβαινει και η πιεση της καρδιας.Ρωτησα την μαμα μου που ειναι φαρμακοποιος και μου ειπε δεν ειναι πολλη αυτη η πιεση δεδομενου οτι ειχα παρει το χαπι και ηταν και βραδυ.Τις προαλλες που μετρηθηκα χωρις χαπι ειχα 11.Θα το πω στην γιστρο μου παντως,να δω τι θα μου πει.Εχω και πιεσομετρο και θα το παρακολουθησω.

Εμεις εδω εχουμε πολλα μυγακια και αραχνες και εχει και γατες που κυκλοφορουν,αν και ειμαι σε οροφο.Δεν ξερω,δεν θελω να απλωνω εξω τα ρουχα του μωρου και σκονιζονται.Προτιμω να βαλω την απλωστρα μπροστα στην μπαλκονοπορτα να αεριζονται για να στεγνωσουν αλλα να μην ειναι εξω... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακολούθα το Νίκη μου και στο κάτω κάτω απλα το ανεφερεις στο γιατρο ετσι για να είσαι σίγουρη..Τι σου κάνει δηλαδή το άτιμο το χάπι ε!!!! :lol::lol::lol:

Πάντως οι παρενέργειες του έχουν διάρκεια...Εγώ τώρα μετά από τόσες μέρες έπεσε η πίεση μου αλλά οι παλμοί της καρδιάς μου είναι γύρω στους 100. καλά είναι βέβαια σε σχέση με τους 129 που είχε φτάσει μια φορα!

Για τα ρούχα τώρα θα σου πω να κάνεις αυτο που έιπες.Στην απλώστρα και μεσα στο σπίτι..ετσι κι αλλιώς με τέτοια ζέστη θα στα στεγνώσει γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!!

Επιτέλους γέννησα την Παρασκευή που μας πέρασςε μια μικρή κουκλιτσα 2730kg με καισαρική τομή.. μπήκα στις 6 στο μαιευτήριο και στις 8:30 την είχα στην αγκαλιά μου!!! Όλα πήγαν υπέροχα!!!!

Εύχομαι και στις υπόλοιπες κοπέλες με το καλό να αποχτήσουν γερά μωρά με ένα πόνο!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μελετούσαμε χθες Χρυσουλίνι!!

Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου κοπέλα μου...Παντα γερή και καλότυχη να είναι! Καλή ανάρρωση και καλή λοχεία σε σένα!! Πολλά φιλιά!!!

Αυξάνονται τα γεννητούρια μας...τι καλά!!!!! :D:D:D

Σας αφήνω κοριτσάκια μου..Αυριο λογικά μέχρι να μπω θα έχουμε το νέο μας ποστ...Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι συμπεθερα,θα της το πω και θα το παρακολουθησω,μην εχουμε και αλλα.Τωρα περιμενω να ξαναμετρησω.

Ασε εδω απλωνω και παω να τα μαζεψω μετα απο μια ωρα και εχουν πανω αραχνες! :o Και απο γατες,αλλο τιποτα...Οποτε,καλυτερα μεσα νομιζω...Να μην λερωνονται.Εχει και ενα παλιοδεντρο η γειτονισσα και μαζευει οοοολα τα μυγακια και τις σκνιπες.Και ειναι διπλα απο τα σχοινια μου. :evil: Οποτε καταλαβαινεις...

Παντως ειχα την εντυπωση πως οι παιδιατροι λενε γενικα να μην τα απλωνουμε εξω.Δεν ισχυει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου αυτο ειναι το προβλημα..οτι ειμαι σαν κοτοπουλο και δεν μπορω να κανω τιποτα αμα με πιασει και πεσει η πιεση..και οταν λεμε τιποτα..ουτε να παιξω με τον μικρο...

Νικη μου γι ανα μη σου εδωσε τιποτα ο γιατρος δενε ιναι κατι ανισυχητικο...οποτε μην αγχωνεσαι..παντως να ξερει ςοτι σημβαινει στην εγκυμοσυνη..ακομα και εαν δεν ειχε ςποτε πριν..

εγω πχ σε αυτη την εγκυμοσυνη 2 φορες που εκανα καλλιεργεια ηταν τελεια..φτου φτου.

Εγω τα ρουχ απου παιδιου τα απλωνα παντα πρωι και μεριμερακι ειχαν στεγνωσει

Χρυσουλινι να σου ζησει, να ειναι γερη και δυνατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κοριτσάκια μου!!!!!

Πήγαμε τη βολτίτσα μας, ψωνίσαμε για τη μπουμπού & τα γενεθλιάκια της……

Ξεμπερδέψαμε τσάκα-τσάκα….. και φυσικά μέχρι να πληρώσουμε, να μας το κάνει η κοπέλα δωράκι κτλ…….. η φουσκούλα…… η αφεντιά μου δλδ……. σιγά μη δε χάζευε!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μα είδα κάτι ρουχάκια!!!!!! Πανέμορφα!!!!!!! Για αγοράκια πάντα!!!!!! Και σε πολύ καλές τιμές…… δε λέω……. για κάθε μέρα, για μέσα στο σπίτι, μάλλον από Jumbo θα του ψωνίσω…… αλλά για τις βολτίτσες μας & τις επισκεψούλες μας…… μιλάμε κόλλησα!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Άσε Μαράκι…….. τώρα πια περπατάμε σαν παπάκια!!!!!!!!!!

Τα μωρουλινάκια μας να είναι καλά βέβαια!!!!!! Χαλάλι τους τα πάντα!!!!!!

Νίκη μου, όσον αφορά τις μπουγάδες του μπέμπη, δεν έχω αποφασίσει αν θα τα απλώνω έξω ακόμη…… αλλά και μέσα μωρέ δεν έχω χώρο….. θα δούμε……. ότι μου έρθει!!!!!! Κι εγώ θα ρωτήσω μανούλες που έχουνε γεννήσει να μου πουν μία γνώμη…. πάντως κι εμείς ψηλά είμαστε, στον 3ο όροφο κι έχω σκοπό να πλύνω μόνον πρωινές ώρες, να έχουν στεγνώσει ως το σούρουπο, να μη φάνε υγρασία!!!!!! Το θέμα είναι….. θα μας αφήσει ο καιρός???? Οπωσδήποτε να τα δει ήλιος!!!!!! Φυσικό απολυμαντικό!!!!!! Και μπόλικο σιδέρωμα μετά…… και μία χαρά!!!!!

Γεια σου Χρυσουλίνι μου!!!!!!! Να σου ζήσει η μπουμπούκα σου!!!!!! Καλή λοχεία κορίτσι μου!!!!!! Χαίρομαι που όπως μας λες όλα πήγανε καλά & δεν ταλαιπωρηθήκατε!!!!!! Μπράβο σας!!!! Πώς είναι σαν μωράκι η μικρούλα σου γενικά???? Βοήθεια έχεις καθόλου????

Αχ μωρέ Χρύσα μου……. ταλαιπωρείσαι πολύ με την πίεση βρε πουλάκι μου!!!!!!! Υπομονή!!!!! Μπορείς να κάνεις και τίποτε άλλο??? Γενικά προ εγκυμοσύνης είχες υπόταση???? Εγώ πάλι που ήμουν πάντα υποτασική προς το κανονικό του….. κι ανέβασα υπέρταση!!!!! Τι να κάνουμε!!!!!!!! Εννοείται μετριέμαι συχνότατα & προσέχω πολύ με το αλάτι & γενικά το ελέγχω το θέμα…. είπαμε….. τα νινάκια μας να είναι καλά…..

Καλησπέρα Τόνια μου!!!!!!!!!!! “Καλά θρέμματα”???? Ωραία φρασούλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεε παμε για καινουργιο ποσττ...αντε ΓΕΝΝΗΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ λοιπον..τωρα τρωω καρπουζακι και η μικρη με εχει πεθανει στην κλωτσια...κανα 2 μερες τωρα με πονανε καποιες κλωτσιες αλλα σημερα με πονανε ολες...εντωμεταξυ τωρα που με κλωτσει με πιανουν και τσισα μαζι σε καθε κλωτσιδι..ελεος...απο μπανιο οπως καταλαβτε τιποτα...χαλια ο καιροςςςς και εγω με το καλο το ΣΚ θελω να πλυνω ολα τα μωρουδιακα...λεει θα εχει καλο καιρο για να δουμε...ααα διαβασα και νεακια απο γιατρους ολα καλα λεει εεε..μπραβο ρε κοριτσιαα..εγω αρχες Ιουλιου παω...ανυπομονω να δω αν γυρισε...Νικη μου αυτο με την πιεση να το κοιταξεις εγω εχω χαμηλη πιεση γενικα οπως εχω πει και με το γιουτοπαρ ειχα φτασει να κανω 13 και να μην αισθανομαι καλα και το ειπα στη γιατρο και μου μειωσε το χαπακι..μπορει για αλλους το 13 να μην ειναι πολυ αλλα για εμενα που εχω 7 μισι ηταν πααραπολυ..αχ αισθανομαι ενα φουσκωμα τωρααα δεν μπορω να ανασανω..κατι κανει παλι αυτη...Γιελιζακι και εσυ εχεις γιατρο εεε??Αντε με το καλο...μακαρι ρε γαμωτο να μπορουσαμε να εχουμε μηχανημα και να τα βλεπουμε οποτε θελουμε ..... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...