Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου νο44!Για να δω!Γίναμε "φέτες"???!!


Recommended Posts

σισσιω να ζησετε ευτυχισμενοι και αγαπημενοι

να χαιρεστε την μικρουλα σας και με το καλο και δευτερο παιδαι ;)

καλε που ειδατε φωτο??????

κατερινα μην αγχωνεσαι ρε

θα μπορεσουν να τη κοιμησουν τη μικρη

οποιος την κραταει ας προσπαθησει στην αρχη οταν θα εισαι και εσυ σπιτι

να δειτε πως θα παει

κορτισια απο αυριο ξεκιναω διαιτολογο

ελπιζω δηλαδη γιατι δεν εκλεισα ραντεβου και πιστευω να εχει κενο να με βαλει και μενα

αααααχχχχ πριν λιγο εφαγα γυρο :lol::lol::lol: ειπα να φαω πριν ξεκινησω διαιτα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Το θέμα ρε Μάγδα είναι πώς θα κοιμάται χωρίς γάλα;να αντλήσω δεν κατάφερα,δεν ανταποκρινεται το στήθος μου....

να τρώει βραδινό και μετά κούνημα;ο άντρας μου θα την έχει.Αν δεν ήταν ο ύπνος στη μέση θα προτιμούσα το απογευματινό να μην την κρατάει και η πεθερά και αγχώνομαι(αχ μανούλα μου παντρεύτηκα στα ξένα :(:( )

Να την φέρνω σε εσάς τις μέρες που θα είστε εδώ; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Θου γράφανε για τα τσιπάκια;Σοβαρά τώρα;

Ευχαριστώ κοριτσάκι!!!Άντε να δούμε πως θα πάει :?:?:?

Που έιδατε τη Σίσσυ οεο;Θέλω και εγώ!!!

Εύη καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαγδα εσενα επι μονιμου βασεως σε ξεχνω!!

ειδα τη νεα σου φωτο στο φεις, εισια κουκλα!!!!

θουλη πραγματικα (αν κ δεν πιστευω πολυ) θα ηθελα να μαθω περισσοτερα κ να μου τα αφηγηθεις με το δικο σου μοναδικο τροπο!

μολις καναμε οριστικη υποβολη της δηλωσης μας ηλεκτρονικα κ κρατηθειτε...........

εχουμε επιστροφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

στανταρ τα τρια μας θα παρουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να την φέρνω σε εσάς τις μέρες που θα είστε εδώ; :lol::lol::lol:

Γιατί όχι? :lol::lol::lol: Έχουμε ότι ακριβώς θέλει! Θα έχει να διαλέξει κι όλας :lol:

Θούλη τι εννοείς με το τσιπάκι? Πού έχει γίνει?

Κοίτα, εγώ καλώς ή κακώς δεν το ψάχνω πλέον καθόλου.... Όταν ήμουν μικρή με τρέχανε (γιαγιά-μαμά) στα κατηχητικά και στις εστίες... Ε, τελικά δε με έπεισαν, γιαυτό και σταμάτησα να ασχολούμαι :?

Θα μου πείτε επιτέλους που είδατε τη Σισσιώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaaaa! Την είδα κι εγώ!

Εδώ http://blog.eimaimama.gr/

Σισσάκι κούκλα και η Χαριλίνα τόοοοοοοσο όμορφη και γλυκειά :x

Κατερίνα χαχαχαχα περνάει στο γάλα το μπόι? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ ναι!!!Εδώ περνάνε άλλα και άλλα!!!!

Λοιπόν τώρα που το συζητάμε να θυμηθώ να κανονίσω αύριο τα δωμάτια σας..Για αντάλλαγμα είπαμε τι θέλω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι,κι εγω αγχωνομουν αλλα μια χαρα κοιμαται οταν λειπω....με λιγο κουνηματακι... ;) συνηθιζουν τα μωρακια μας....εμας νομιζω μας λειπουν περισσοτερο.... :roll: εγω εχω αλλο προβλημα τωρα....πρωτα εφευγα ανετα απο το σπιτι,χωρις κλαματα και φωνες....τωρα μολις φτανει η ωρα που φευγω συνηθως γινεται ο χαμος....κλαιει απο την ωρα που βαζω παπουτσια.... :? ουρλιαζει κανενα 5λεπτο μου λεει ο αντρας μου και μετα ειναι σαν να μην συμβαινει τιποτα.... :roll:

θουλη,σου στελνω σουβλακια!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D τωρα...ποτε θα φτασουν ειναι αλλο θεμα..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα υπναρουδες :D:D

εμεις ξυπνησαμε πρωι πρωι απο τις 5.30 :o:o:shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

ξυπνησε και ηθελε χυμο

της λεω το βραδυ δεν πινουμε χυμο αν θες να σου φερω νερακι

οχιιιιι

γαλα

οχιιιιι

της παω νερακι πινει μια γουλια

μετα την βαζω στο κρεβατι της

γυρνουσε απο δω γυρνουσε απο κει

τιποτα

την κουνησα την χαιδεψα

τιποτα

κατα τις 7.10 δεν αντεξα αλλο λεω παω να σου κανω γαλα

της δινω πινει μιση κουπα σηκωνεται παιζει με τα παιχνιδια της εγω να σερνομαι

κατα τις 7.45 την πιανει μια γκρινια δεν ηξερε τι ηθελε

της λεω παμε για υπνο

και κοιμηθηκε στις 8.10

τωρα δεν μπορω να κοιμηθω

θα με πιασει μια γλυκια νυστα κατα της 9.30το ξερω και τοτε θα ξυπνησει η μικρη

:evil::evil::evil::((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ πανέμορφη νύφη....και πάλι ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ πολλά χρόνια μαζί, αγαπημένοι και με οικογενειακή ηρεμία :x:x:x

η Χαριλίνα? ΚΟΥΚΛΙΤΣΑΑΑΑΑ, τέλεια :x:x:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη να κάνουμε ομάδα οι 2 μας να τα λέμε εκεί??

Θα την πούμε "Ευλόγησον" [smilie=angel10.gif] και θα είμαστε μόνο εμείς τα μέλη

Κατουρηθηκα μιλαμε πρωινιατικο!!!!!!!!!!! :)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Θουλακι ποιος θα παρεξηγησει καλε;;;;κουβεντα να γινεται! Εμενα αυτα νομιζω θα μου προκαλεσουν πιο πολυ αγχος αν ασχοληθω γιατι προκειται για πραγματα...πως να το πω;...υπεφυσικα;;; τα οποια δε μπορεις να ελεγξεις..πχ η οικ.κριση ειναι κατι που ξερεις πανω κατω τη πορεια,τους φταιχτες,τι μπορεις να κανεις(εν μερη),ενω αυτο που λες ειναι ενας ασαφης φοβος στον οποιο νιωθεις λιγακι ερμαιο!

Καταλαβαινεις τι θελω να πω ή να κανω και κακα!!! :lol::lol:

Λενακι καλε αφου μαλακιες λεω τι να μου πεις;;;; :lol::lol: Δε παρεξηγω εγω ρε κοριτσακι! :P

Παω να διαβασω και τα υπολοιπα τωρα γιατι σας επιασε λογο διαροια βραδιατικο!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεχρι 43 διαβασα δε προλαβαινω αλλο γιατι θελω να δω φωτο τη Σισσιως μας!!!!!! :YMHUG:

Σισσακι μου να ζησετε να ευτυχισετε και μονο καλα στη ζωη να σας ερχονται!!!!! :-*:-*:-*

Μαρια εγω θα σου ελεγα να μη τη πιεσεις με το μπιμπερο,γιατι πολυ πιθανο να κοψει το γαλα...εχω μια φιλη παλιο μελος εδω οπου ειναι και γαμω τα ατομα και μου λεει οτι επινε το γαλα στο μπουκαλι μεχρι 5η δημοτικου γιατι γουσταρε τη γευση του εκει! μολις το κοψε επιεδη καποιος τη κοροιδεψε δε ξαναπιε γαλα!!!δε της αρεσε απο το φλιτζανι...ο μικρος μου αδερφος το εκοψε στη 1η δημοτικου μονος του αν θυμαμαι καλα και συνεχισε να πινει...

Ο Αλεξανδρος το εκοψε 7 μηνων γιατι δε γουσταρε το γαλα γενικως!!! :?

Κατερινακι δε της το εξηγησες αυτο με το θηλασμο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ....κακη ψρυχη και αναποδη .....οχι για εσας αλλα για μενα :evil:

ο μικρος απο χθες το απογευμα 7-8 κοιμηθηκε στις 1 το βραδυ !!!!και ολλες αυτες τις ωρες ηθελε να θηλαζει :evil: ξυπνησε μετα στις 4 και ξανα ηταν ανησυχος ....θηλαζε και κοιμοταν για 1 ωρα και ξανα τα ιδια ...ακομα και τωρα ανησυχος ειναι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ο Λ. σταμάτησε να πίνει γάλα με το μπουκάλι από την ζήλια του, δλδ μια μέρα εκεί που τρώγαμε πρωινό μαζί, εγώ έπινα γάλα και ήθελε να πιεί από το ποτήρι μου, έτσι του έδωσα και αλλάξαμε και γάλα..... ;)

ένας άλλος τρόπος είναι να της δώσεις το γάλα σε ποτήρι ή κούπα και να το πιεί με καλαμάκι....δεν έχει κάποιο ποτήρι ή κούπα που να της αρέσει? ;)

Αφρο μήπως είναι η αναπτυξιακή εβδομάδα? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!

μα ποσα γραψατε;;;;

θα μου παρει μιση μερα να τα διαβασω ολα!!! Κουτσομπολες!!!!!!!

χαχαχ..αλλα σιγα μη χασω τα συγκλονιτικα νεα!!!

Λοιπον να σας πω πρωτου το ξεχασω οτι σημερα ειδα ενα προφυτικο ονειρο..

ειδα οτι γεννησα στις 24/07..δεν ειδα πως ευτυχως- και οτι μου βαλανε αμεσως το μωρο στο στηθος καια υτο αρπαξε τη θηλη και θηλαζε γαλα το στωμματακι του ηταν γεμματο γαλα και αρπαξε λαιμαργα και δυνατα τη θηλη και θηλαζε...

μετα ειδα οτι εβγαζα γαλα με το θηλαστρο πολυ γαλα ομως σχεδων 2 γεμματα μπουκαλακια αλλα αρνηθηκαν να δωσουν το γαλα αυτο στο παιδι επειδη λεει ηταν του νοσοκομειου το θηλαστρο και αμα ηθελα να εφερνα δικο μου...

μετα με ξυπνησε ο αντρας μου :evil::evil::evil:

Αυτα..παω να σας διαβασω και επανερχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.............

έχω πολύ δουλειά, ελπίζω να γράψω αργότερα

Σισσάκι μου να ζήσετε ετυχισμένοι και αγαπημένοι για πάντα!!!!!!!!!!!!!!

Να χαίρεστε το Χαριλινάκι σας και συντομα να αποκτήσει αδρερφάκι....

Θα δω τις φώτο αργότερα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Θου κουκλος ο αντιχριστος! :P:lol::lol::lol: Μην τον κοιτας πολυ ωρα στα ματια θα σε μαγνητισει!!!!!! :lol::lol: (σε πειραζω!)Ευτυχως που η συμπεθερα σου εκανε βουτιες τοσες μερες κ γλιτωσες το δουλεμα!!!

Επισης κ εγω κ η Νατ. πρεπει να ειμαστε μελη της "ευλογησον" ως κορυφαιες θεουσες!!!! =))=))=))=))=))

Ιουλια μου αυριο να φερω κ μέτρο μαζι μου??? :lol: Καλεσα κ τη Νατασα! :P Θα καλουσα κ τη Λινα αλλα δεν οδηγει! :P:P:P

Για πες τι υπνο εκανε ο Γ!και πες...εκανες τελικα κωκακια κ προφιτερολ??? :lol::lol::lol:

Μαρια οκ...τοσο καιρο δε λεω τπτ αλλα τωρα...ζηλεψα τις ποδηλαταδες κ τα παιχνιδια...πανω απ'ολα ζηλεψα τη συμμετοχη του αντρα σου... :( (η φατσουλα παει σε εμενα)

Σισσιω να ζησετεεεε!!!!!!κ εγω θα ηθελα καμια λεπτομερεια!!!Μου αρεσουν πολυ οι γαμοι κ τα παρελκομενα!!!! :P:lol::oops:

Καλα η Λενα κοριτσια...Εχει ομορφυνει παααρα πολυ!!!Μακαρι ολες οι εγκυουλες να ηταν τοσο κουκλες!Μου ντυθηκε,μου στολιστηκε,πηρε κ τον αντρουλη απ'το χερακι κ ηρθαν!!!!!και μας θαβουν κ τις τουαλετες μας τις μουντες!!!! :lol::lol::lol::lol:

Κατερινα δεν πειραζει ρε συ!Μη σχολιαζεις εκει!Κοριτσια εγω θα'λεγα να μην το βλεπουμε ως "υποχρεωτικο" να διαβαζουμε-σχολιαζουμε ΚΑΙ εκει!Ειναι λιγος ο χρονος...οποια θελει κ μπορει!

Και μην αγχωνεσαι!η μικρουλα ακομα κ αν λειπεις θα βρει τροο να κοιμηθει!Ισως παιδευτουν τις 1ες μερες αλλα θα δεις πως θα μαθει!(κ εγω θα ηθελα καποις να την μαθει να κοιμαται)

Μηπως να δοκιμαζατε λιγο κατσικισιο γαλατακι αν τοσο πια θελει λιγο για να κοιμηθει?βεβαια αν θελεις κ αν σου επιτρεπει η παιδ.

επανερχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...