Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Εμενα η γιατρος ειναι πολυ ψειρας γενικα.Με την διατροφη ομως οχι!Μου τονισε μονο να μην τρωω ωμα κρεατα,εντοσθια,απλυτα λαχανικα και οχι πολυ αλατι.Μου ειπε μπορω να πινω εναν καφε την ημερα και ενα ποτηρακι κρασι που και που.Ετσι και αλλιως μονο ελληνικο πινω. ;) Ο καθενας εχει την τακτικη του. ;) Αν και νομιζω πως μια κουταλια καφες δεν εχει και τοση πολλη καφεϊνη για να βλαψει.Τι να πω... :roll: Περισσοτερο κακο νομιζω μπορει να κανει η κοκα κολα που περιεχει τοσες βλαβερες ουσιες ΚΑΙ καφεινη...

Το στηθος δεν κανει να το πειραζετε,θα αρχισει να τρεχει περισσοτερο! :lol:

Το αλατι γιατι το κοψατε τελειως κοριτσια;Λογω κορτιζονης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koριτσακια μου καλησπερα!!!!!

Τι μου κανετε?

Απ'οτι διαβασα ολες ειστε καλα!

Καλο γιατρο Μαρια και Χρυσα σημερα!!!

Μιχαελλα ευτυχως ολα υπο ελεγχο με τη φιλη σου.

Εγω ειχα μαθημα σημερα, μιλησαμε για τον θηλασμο και ειπαμε χρησιμα πραγματα. Τα υγρα που εχετε ειναι φυσιολογικα αλλα δεν συμβαινουν σε ολες. Εγω δεν εχω καθολου, αν και εχω αρχισει να κανω μασαζ στο στηθος στο μπανιο και να τσιμπαω τις θηλες να σκληρυνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki mou egw to ekopsa giati kanw genika katakratiseis einai klirononiko mas kai exoun arxisei na mou prizontai ta podia kai ta xeria mou kai etsi mou eipe o giatros na to elatwsw,eimai kai tou almirou!!!!!!!asta na pane!!!!!!!

Maxi mou ti kaneis akrivws???kala den ponas???apapapapapapa.....mou trexoun ta ugrakia kai ta skoupizw apala me to panaki kai fovamai..oxi na ta tsimpaw!!!!xaras to kouragio sou!!!!!!!!!

pws pigan ta mathimata???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν δεν σας τρεχει το γαλα....

θα εχετε γαλα και μαλιστα οσο χρειαζετε το μωρο σας.

ΑΥτο ειναι το μονο σηγουρο..

Θα υπαρξουν δυσκολιε ςτον πρωτο καιρο μεχρι να βρειτε τους ρυθμους σας με το μωρο αλλα μετα απο 2 μηνε ςπεριπου ολα θα ειναι πανευκολα θα δειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαχη και Νικολ!Τι κανετε;

Μαρουλιτα καλο μεσημερι και καλη ορεξη!

Τι τρωτε σημερα;Εμεις εχουμε φασολακια απο χθες αλλα δεν θελω να ξαναφαω...Τι να φτιαξω,δεν ξερω. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου. τι κανετε? εμεις σημερα πρωι ειχαμε γιατρο.

η μπεμπα ειναι 2160 με το κεφαλι κατω και ναι εχει μπει στην λεκανη. ο τραχηλος ακομα κλειστος αλλα μου ειπε να ξεκουραζομαι λογω του οτι εχω ενοχλησουσες κατω στον κολπο. παρασκευη κοβουμε το μαγνησιο και απο δευτερα ξεκιναμε χαλαρα περπατημα. 1 ωριτσα το πρωι ή μια ωριτσα το βραδυ. αυτα.................

καλο γιατρο σε οσες αλλες εχουν.

σοφακι μου γλυκο με το καλο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου τα θαυματακια σου

καλο μεσημερι σε ολες και καλη ξεκουραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι κι εμένα...ηρθαν τα πεθερικά μου και τώρα έφυγαν.... :?

Μάχη μου ωραία τα μαθηματα που κάνεις!!! από σήμερα ξεκούραση ε?

Βίκυ μου μεγάλωσε το παιδάκι σας!!! Πολύ καλά τα νέα σας!

Νικόλ μου τα φιλιά μου!!

Τι λέγατε??? :?

Α κι εγώ είχα κατι σταγόνες από το στηθος μια φορά ομως και μετά τιποτα...απλά πρόσεξα ότι έχω κάτι ασπρακια στις θηλές!

Σήμερα έφτιαξα αρακά με κοτοπουλο και πατατες κοκκινιστα...Αντε να ειναι ετοιμο να φαω και πείνασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου τελεια τα νεα σ;ας!!!!

αντε με το καλο..σε λιγο μπαινεις στον μηνα σου και ειναι ηδη ολα στη θεση τους...

Εγω σημερα θα φαω ελαφρια

εχω νουντλσ με λαχανικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πρόσεξα ότι όταν καθυστερώ να φάω με πιάνουν καούρες...Βασικά κάθε φορά που καταπίνω νιώθω να με καίει ο λαιμός μέχρι κάτω στο στήθος...

Νίκη μου κι εγώ μετά που θα πάω στο γιατρό με βλέπω να τρωω κανένα παγωτάκι, καμιά κρεπούλα...το κατιτις μου με λίγα λόγια!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πολυ καλα θα κανεις!Και εγω βαριεμαι αφορητα,μαλλον θα πω του αντρα μου να παμε καμια βολτα αργοτερα.Να παρω και κατι πραγματακια απο το σ/μ που θελω.Και να χτυπησω και κανενα παγωτακι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου, τώρα πρόσεξα ότι μου έφεραν τα πεθε΄ρικά μου μια κρέμα που έχει μέσα κρέπες και σοκολατα...Με πήρε και ο αντρας μου να με θυμησει να φάω μπολικες σοκολατες πριν πάμε στο γιατρο λεει για να δει τον γιο του εν δράσει!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia

maraki kalo giatro..na fas pagwtaki kai sokolata na deis thn omorfia sou!!!

beboulino kalh bolta

egw molis teleiwsa tis douleis ..skoupisa kseskonisa sfouggarisa ebala k ta papoutsakia sto fourno k se ligo tha nai etoima..alla kourastika polu..

tous agwnistikous mou xairetismous se oles giati eimai polu kommatia

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας σα κοριτσακιαααααααααα....σημερα μεσημεριαστηκα.απο τις 8.30 που εφυγα για να παω την μικρη παιδικο μαζευτηκα στις 1.ειχα λογαριασμους κ κατι ψωνια να κανω αλλα η βροχη μου τα χαλασε.με το που πατησα το ποδι μου στην αγορα επιασε βροχα!!!ευτυχως στο ταχυδρομειο,που γινοταν πανικος,(τελος του μηνα)μου εδωσαν την σειρα τους,να ναι καλα, κ ξεμπερδεψα γρηγορα.πηγα κ σουπερ μαρκετ(υποτιθεται για δυο πραγματα)κ φορτωθηκα σαν το γαιδουρι.πηγα κ απο την μαμα μου κ πες πες περασε η ωρα.πηρα κ την μικρη κ μαζευτηκαμε.εβαλα το φαγητο στο φουρνο(πιτσα μακαροναδα)κ μπηκα να σας διαβασω.ευτυχως δεν ειπατε πολλα.

καλο γιατρο μαρακι κ χρυσα!!!!οι υπολοιπες ολες καλα.αυτο για το καφε η αληθεια το βρισκω πολυ υπερβολικο.οι περισσοτεροι γιατροι τον επιτρεπουν,εννοειται με μετρο παντα.ενας στην ημερα ειναι αρκετος.το φραπεδακι μου παντως το χτυπαω καθε πρωι.κ που κ που πνω κ μπυριτσα κ ρετσινα.αλλα μεχρι εκει.αλλωστε ποτε δεν επινα αλκολουχα ποτα.

γιατο στηθος που ρωτησε, η μαρουλιτα νομιζω...δεν ισχυει σε ολες το ιδια.για π.χ.στην μικρη μου θυμαμαι εφτασα να ειμαι ετοιμογεννη που το ειδα να τρεχει.τωρα εδω κ δυο βδομαδες σταζει.παιζουν ισως πολλα ρολο.

να μοιραστω μαζι σας κ τα νεα της φιλης μου.....τελικα δεν πηγαν τα πραγματα οπως ηπλιζαν....χθες βραδυ γεννησε...με φυσιολογικο τοκετο.η μπεμπα βγηκε 750γρ. την εχουν βαλει στην μοναδα αλλα ειναι πολυ νωρις για να πουνε οι γιατροι απο τωρα πως θα εξεληχθουν τα πραγματα.ευχομαι ο θεος να βαλει το χερι του κ να το κρατησει ζωντανο το μωρακι.μονο προσευχες απο εδω κ περα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου ξεκουράσου...

Μιχαέλα μου πολύ κουράζεσαι...Για την φίλη σου θα σου πω μόνο ότι εύχομαι η Παναγία και η Αγία Ειρήνη να δώσουν δύναμη στο μωράκι να παλέψει και να τα καταφέρει..Ακόμα περισσότερη δύναμη και στήριξη χρειάζεται η μανούλα του...Ο Θεός μαζί τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα βρε μαρακι....σιγουρα μπορεις να καταλαβεις πως νοιωθει αυτη η μανα τετοιες ωρες.τι να πω.... ο θεος μονο να βαλει το χερι του.

η αληθεια ειναι οτι σημερα δεν εκατσα καθολου στο κ@λο μου. ααα κ το απογευμα εχουμε κ συνεχεια...θα πανε η μαμα μου με τον αδερφο μου κ την μικρη στα τζαμπο για να της παρουν δωρα.συγκεκριμενα το μηχανακι του σπαιντερμαν...κ λεω να παω μαζι τους για να παρω κ εγω αυτα που θα χρειαστω για το μωρο.δεν ειναι πολλα...πιο πολυ κατι ρωγες,κατι πιπιλες,σφουγγαρι κ τετοια.απο ρουχα ειμαι οκ οποτε λεω να τα παρω κ αυτα για να μην τρεχω μετα μεσα στην καψα του καλοκαιριου.να εχω μονο το συμαζεμα.οπως καταλαβαινεις σημερα η μπεμπα θα βολταρει πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου δυστυχώς καταλαβαίνω...Εμένα βεβαια ήταν πιο μιο μικρή εγκυμοσύνη και το κοριτσάκι μου μόνο 450 γρ. δεν τα κατάφερε...Τεσπα...

Τώρα για το τζαμπο...τυχερούλα!!! Αλλά ξεκουράσου τώρα γιατί όσο να'ναι στο τζάμπο πάντα χαζεύουμε και έχει πολύ περπάτημα...Μ'αρέσει η μικρή σου!! Κολλημα με τον σπαιντερμαν!!!

:lol::lol:

Εγώ πάλι μια μέρα που θα παω κι εγώ βόλτα και την γκαντέμιασα!! Βρεχει και πολύ μάλιστα!!! :evil::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω μολις εβαλα κ τρωω κ θα παω λιγο να αραξω γιατι σε μια ωριτσα θα φυγουμε.

το κακο ειναι οτι οταν παμε τζαμπο με γιαγια κ μικρη μας περνει ωρες.......ξεσαλωνουν κ δεν μαζευονται.με βλεπω να την βγαζω στην καφετερια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερωσα μερικα ρουχαλακια και επανηλθα.

Συμπεθερα,μπορει να μην κρατησει η βροχη,μπορα θα ειναι.Και εδω πηγε να βρεξει αλλα τελικα βγηκε ο ηλιος.

Μιχαελα ευχομαι η Παναγια να βοηθησει το μικρο αγγελουδι και να τα καταφερει... :(

Μαιρη καλη ξεκουραση.

Το πως μου την δινει οταν παιρνουν τηλ.στο σπιτι μεσημεριατικα,δεν λεγεται! :evil: Επαιρνε μια φιλη μου πριν λιγο,η οποια εχει το συνηθειο να παιρνει οτι ωρα της καπνισει. :evil: Ειπα να μην το σηκωσω αλλα το αφησε να χτυπησει 15 φορες!Στο τελος το σηκωσα και την ειπα οτι κοιμαμαι! :evil: Ελεος δλδ,κοιτα το ρολοι σου πριν παρεις.... :evil:

Θα ξαπλωσω και εγω λιγακι,αν και δεν το βλεπω να κοιμαμαι...Τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...