Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Με την ΠΗΤ μου φαινεται πιο ευκολο. :roll:

Πωπω,ο καιρος εγινε χαλια...Και ηθελε η μαμα μου να πλυνει τις βεραντες που τις εκανε χαλια ο κηπουρος.Ευχομαι να μην βρεξει!

Τι τρωτε σημερα;Εμεις φασολακια φρεσκα.Μετα απο τοση μασα χθες,ας φαμε κατι ελαφρυ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πωπω..και εγω μπηκα στον 8ο...Ουαου...

και δεν εχω ψωνισει τιποτα!!!!

Μονο κατεβασα την βαλίτσα απο το παταρι

μου φαινετε πως πρεπει να οργανοθω..

οχι τιποτα αλλο αλλα το δωματιο του μικρου ειναι σαν αποθυκη..τι σαν..αποθηκη...και θελει τακτοποιηση και καθαρισμα..

αγχωθηκα λιγο τωρα...

ποτε θα τα κανω ολα αυτα;;;;;

Και φυσικα δεν εχω ψωνισει τιποτα!!!!!..

γιατι νυχτικες δενε χω για το μαιευτηριο..

πωπω///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου καιρός να ετοιμάζεσαι κι εσύ...Νομίζω ήρθε η στιγμή :lol::lol::lol:

Ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα...μονο τα ρούχα του μωρου θέλω να συγυρίσω αλλά κατά τα άλλα όλα ετοιμα για το μαιευτήριο...

Κι εμένα χαλια είναι η βεράντα από χθες που έψησε ο άντρας μυο...αλλά μας το πάει κι εμάς για βροχή...

Από φαγητο έχω μπριζόλες αλλά μάλλον θα τις κάνω το βράδυ που θα είναι και ο καλός μου...Τώρα για μένα το μεσημέρι, μάλλον κάτι ελαφρυ...θα δείξει!!

Ναι ¨Αννα μου αλλά έτσι δεν βγαίνει με την ΠΗΤ γι'αυτο σας είπα να το μετράτε έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επέστρεψα, είχα πάει μέχρι λιντλ είχε χαλάσει η ζυγαριά την προηγούμενη και βγάλαν προσφορά σήμερα και πηγα την πήρα. Ηλεκτρονική με ήχο. Θα το αλλάξω, μετά από κάποια κιλα δεν θα λέει νουμερο, αλλά "Εισαι γουρούνα, είσαι γουρούνα" =))=))=))=)) . Ευτυχώς είμαι ακόμη στα + 8,5, καλά την έβγαλα, δεν έχω παράπονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ ετσι βγαινει μαρια,ναι

εσυ ησουν νικη;καποια απο δω θυμομουν αλλα δε θυμομουν ποια

εμεις βαψαμε το δωματιο των μωρων χτες.τελειο εγινε.σημερα η μαμα μου καθαρισε τις ντουλαπες,παραθυρα κτλ.θα τα ξανακανουμε αλλα τουλαχιστο τα πολλα πολλα να εχουν μαζευτει.θελουμε να πλυνουμε κ τις κουρτινες που τους πηραμε,να παρουμε κουρτινοξυλα,να βαλουμε κ τα αυτοκολλητα στους τοιχους.απο βδομαδα θα αρχισουμε σιγα σιγα να πλενουμε κ τα ρουχαλακια των μωρων κ τη προικα τους.λεω μολις αλλαξω μηνα να παρω κ τις κουνιες σπιτι.περναει ο καιρος.εμενα γυρω στις 8 με 9 βδομαδες μου μενουν.αλλα ευτυχως τα χω τακτοποιησει ολα.γιατι τωρα που μου κοψε τα εξω ο γιατρος δε θα μπορουσα να τρεχω.

εγω σημερα θα ψησω 2 ωραιοτατα μπιφτεκακια στη σχαρα με ψητες πιπεριες.εχω φαει νεο κολλημα τωρα.τρωω πιπεριες ψητες στη σχαρα.τι να πω.η ανωμαλια που με δερνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μεταξύ μας...για τον άντρα μου θα το κάνω ;) , ότι κιλά δεν έβαλα εγώ στην εγκυμοσύνη, τα έβαλε αυτός και δεν βλέπω να ΄ναι στος προθέσεις του να τα χάσει :)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα και παλι. Σημερα δεν περναει με τιποτα η ωρα....

Ελλη εσυ οταν γεννησεις θα εισαι πιο αδυνατη απο πριν καλε. Εγω εβαλα ηδη 15 κιλα :shock::shock::shock: σαν ντολμαδακι παραγεμισμενο εγινα :oops::oops:

Πονους περιοδου εχω κι εγω, ειναι προπαρασκευαστικοι πονοι (καπως ετσι μας τους ειπαν στο μαθημα)

Οταν λεει θα εχουμε συσπασεις για να γεννησουμε, ο πονος ξεκιναει απο την μεση και καταληγει στην κοιλια, επισης πετρωνει η κοιλια, και εχουν συγκεκριμενο ρυθμο. Δηλαδη στην αρχη ανα μιση ωρα, μετα ανα 25 λεπτα κοκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκες μου!!!Επεστρεψα!!!Κ εχω ημερομηνια!!!3-6 δηλαδη την...ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ηθελε να με βαλει νωριτερα αλλα βγηκε πολυ καλο το nostress κ με ειδε κ μενα καλυτερα με λιγοτερες συσπασεις κ πονους ειπαμε να το αφησουμε για Παρασκευη εκτος βεβαια απροοπτου :shock: 4 κ σημερα!!!Δεν το πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια την Παρασκευη γεννας........το πιστευεις οτι εμειναν μονο 4 μερες?? :D:D:D:D:D

Με το καλο κοπελλα μου!!!!!

Αν κοιμηθεις τις επομενες μερες απο την αγωνια να μου τρυπησεις την μυτη ;);)

Φανταζομαι πως νιωθεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό καφέ Ελίς μου...

Μάχη μου ούτε κι η δική σου μέρα περνάει? Υπομονή!! Αύριο έχεις γιατρό ε? Για τα πονάκια που λες..πέρσι που έγινε ότι έγινε, αυτό ένιωθα...δυνατοι πόνοι από την πλάτη κάτω χαμηλά προς την κοιλιά και μην σου πω περισσότερο προς τα πόδια...Και η χαζή στην αρχή νόμιζα ήταν το έντερο μου που με ταλαιπωρούσε πολύ εκείνες τις μέρες!!!

Σοφάκι μου!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG: λίγες μέρες έμειναν!!! Αντε έρχονται τα πρώτα κοριτσάκια στην παρέα μας!!!Θα αγωνιούμε κι εμείς μαζί σου!!

Εγώ προσπαθώ να κάνω πεντικιούρ αλλά ζορίμαι :lol: τώρά κάνω διάλειμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου ολα καλα θα πανε βρε,μην αγχωνεσαι!

Αννα το νοσοκομειο της Κερκυρας ειναι οντως αθλιο,κι εγω εκει ημουν 5 χρονια,φοιτητρια..

Μαρακι μου μετρησες σφυγμους σημερα?Μιλησες με τον γιατρο σου?Ή κατευθειαν αυριο που εχετε ραντεβου?

Ελισαβετ απο κιλα δεν εχεις παρει τιποτα,μπραβο,μολις γεννησεις θα φυγουν ολα.Καλο καφε!

Μαχη μου με εβλεπες στον υπνο σου?Ειναι που σου λεγα οτι ειχε ερθει ο αντρας μου κ οτι καποια στιγμη θα ερθω μαζι του να πιουμε καφεδακι.. ;)

Μιχαελα μου πολυ στενοχωρηθηκα με τη φιλη σου,οταν μαθεις νεα ενημερωσε μας.Πιστευω ομως οτι θα ειναι μια χαρα το μωρακι..Ναι μεν ειναι πολυ προωρο αλλα σε αυτα τα νοσοκομεια ειναι πληρως εξοπλισμενοι κ καταρτισμενοι,θελω να πιστευω......

Χρυσα μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα με την αλλεργια σου!

Ποια ξεχασα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου πολυ χρησιμα αυτα που σας λενε εκει!Ευτυχως μας ενημερωνεις κι εμας.Γι αυτο κ ο γιατρος μου οταν του ειπα οτι εχω πονους χαμηλα στην κοιλια με ρωτησε μονο εκει,κ δεν ανησυχησε ιδιαιτερα..Ααααα,ωστε ξεκινανε απο τη μεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου μέτρησα και σήμερα σφυγμούς και ήταν 104...Πάντως πρόσεξα ότι μόνο το πρωί είναι ανεβασμένοι...Πήρα το γιουτοπαρ και ξαναμέτρησα και ήταν 101...περιπου το ίδιο δηλαδή! Χθες το βράδυ ήταν 87...μια χαρά δηλαδή...Κι η πίεση σήμερα 10 με 6..Θα τα πω όλα μαζεμένα στο γιατρό αυριο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μη μου μιλατ εγια μποτε!!!!

θελλω πολυ να παω να μου κανουν

Ουτε εγω θελλω να βαλλω χρωμα

δεν ξερω γιατι αλλα καλοκαιρι προτιμω παντα ανοιχτοχρωμα νυχια.

μαχη και εσυ αυριο γιατρος;;;;

και εγω..

και εχουμε να συχητησουμε πολλα αυριο..παλη θα τον ζαλισω τον ανθρωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ξεβαφουν τα νυχια στη γεννα η νομιζω;

μαρακι να το πεις του γιατρου για τις ταχυκαρδιες

γιελιζ καλημεεεεεεεεεεεεεεεεερααααααααααααααααααααα

σοφακι δεν εχεις μια γλυκια ταραχη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFAKIIIIIIIIIIIIIIIIII THN PARASKEVH E??????????????APISTEYTO MONO 4 MERES!!!!!!!!AXXXXXX.FANTAZOMAI PWS THA NIOTHEIS...HRTHE EPITELOUS H STIGMH NA DEIS TA KORITSAKIA SOU!!!!!!!!!!!!THA PERIMENOUME KAI EMEIS ME AGWNIA MAZI SOU!!!!OLA THA PANE TELEIAAAAAAAAAAAAAAAA [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

NA KAI H KOILITSA MOU SHMERA 26 WEEKS :D:D:D:D:D

NAI TA NYXIA TA KSEVAFOUN GIATI VLEPOUN APO TA NYXIA GIA TYXON PROVLIMA POU MPOREI NA DIMIROURGITHEI!!!!!PX....AMA MELANIASOUN.....

post-11182-13873937126698_thumb.jpg

post-11182-13873937127573_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου κι εσύ γιατρό??? Ολες μαζί θα πάμε δηλαδή!!! :lol::lol:

Σοφάκι μου προσπαω να κάνω αλλά είναι δύσκολο!! :lol::lol: Χρώμα σκέφτομαι αν θα βάλω...αλλα ήθελαν περιποίηση! Με είχε απειλήσει ο καλός μου ότι σήμερα θα μου ξέβαφε το παλιό χρώμα που είχα (όσο έμεινε δηλαδη) κι ετσι προτίμησα να το κάνω μόνη μου!!! :lol::lol:

Τα νυχια στα χέρια πάντως, μάλλον λόγω των βιταμινών μεγαλώνουν πολύ εύκολα!!!

Τα νύχια στην γέννα δεν τα ξεβάφουν απαραίτητα, εκτός αν είναι καισαρική...Βασικά ή των χεριών ή των ποδιών να είναι διαφανα...

΄Τιτίνα τέλεια η κοιλίτσα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...