Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Εννοειται πως ολοι κοιτανε την παρτυ τους....

Ναι οντως,επισκληριδιος με μεθη κ εμενα μου φανηκε ιδανικο!Αλλα για να εισαι 100% σιγουρη μεσα στην εβδομαδα θα σου πω ακριβως τι γινεται ;) Οσο για το ηρεμιστικο που λες,το ειχα ακουσει κ εγω οτι βαζουν στον ορο ωστε να ειμαστε πιο χαλαρες.Ομως εμενα δε μου το ανεφεραν ως εναλλακτικη.

Δηλαδη κ σημερα μοναχουλα σου εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου...ναι το ξενυχτάω σήμερα!!! Εχω καούρες όπως και χθες βράδυ...χθες ήταν πιο έντονο όμως..Ηπια το γαλατακι μου τωρα και θα πάω για ύπνο...Βρήκα και ευκαιρία μιας και ο καλός μου έβλεπε ποδόσφαιρο και συγύρισα και τα δικά μου καλοκαιρινά ρούχα επιτέλους!! Αν και το 90% δεν μου κάνουν :? πάλι καλά όμως έχω αρκετά άνετα φορεματάκια!! Κουράστηκα λίγο και με πονάει η μέση..

Αληθεια βρε κορίτσια όταν κάθομαι δεν μπορώ να έχω κλειστά τα ποδια γιατι με εμποδίζει η κοιλιά!! Νομίζω θα σκάσω!! :lol:

Το πρωί μέτρησα την πίεση μου και είχα 120 παλμούς το λεπτό!!! Πολλοί δεν είναι? Γι'αυτό κάθε πρωί νιώθω δυσφορία...θα το παρακολουθησω και θα ενημερώσω το γιατρο!Α και δεν είχα πάρει το χάπι ακόμη!!!

Αυριο θα έρθουν οι γονείς μου για φαγητό αλλά εγώ δεν θα ετοιμάσω τίποτα..θα ερθουν τα ανηψάκια μου μαζί και πολύ χαίρομαι!!! :D:D

Σοφάκι μου πολύ χαίρομαι που βρήκες τις λύσεις στα διλήμματά σου...ολα θα πάνε μια χαρά!!

Γιελιζ μου οπου να'ναι έρχεται και η δική σου σειρά!!

Σας αφήνω τώρα...Καλό βράδυ φιλενάδες μου..Φιλάκια πολλά!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου!!!Τι κανεις?Δεν ειπαμε βρε οτι δεν θα κανεις καθολου δουλειες?????Ξαπλωσε να ξεκουραστεις!

120 παλμοι κι εμενα πολλοι μου φαινονται..Μονο σημερα ειχες τοσους ή σου ετυχε κι αλλη φορα?Να ενημερωσεις οπωσδηποτε τον γιατρο σου.Βεβαια υποθετω πως αν ειναι η πρωτη φορα μαλλον δε θα σημαινει τιποτα αλλα εσυ ρωτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μοναχούλα είμαι... βασικά εμένα δεν με αγχώνει το ότι λείπει ο άντρας μου και αν γίνει κάτι τι θα κάνω... Έχω τους γονείς μου εδώ και θα με πάνε αυτοί... απλά σκέφτομαι πώς θα έρθει ο άντρας μου εδώ μέσα στην νύχτα... μέσα στον πανικό... γιαυτό και προτιμώ να είναι εδώ...

Άντε κάνε εσύ την δοκιμή και μετά θα μου πείς να το κάνω και εγώ!! :D:D

Μαράκι ξενύχτισσα και εσύ ε???

Έκανες και δουλειές???? Θα σε μαλώσω!!!

Όσο για τα πόδια τι θές να τα έχεις κλειστά και εσύ??? Αστα ανοιχτά.... δεν κινδυνεύεις έτσι κι αλλιώς!!! :lol::lol::lol: Τώρα που το είπες το δοκίμασα και εγώ, κλείνουν αλλά δεν είμαι άνετα... :lol::lol::lol:

Για τους παλμούς πές το στον γιατρό... αλλά νομίζω είναι φυσιολογικό να έχεις παραπάνω παλμούς απο το φυσιολογικό μιάς και παράγεις πολύ παραπάνω αίμα τώρα...

Έρχεται Μαράκι έρχεται και η σειρά μου, άντε να περάσει ο καιρός να γεννήσω να ηρεμήσω και εγώ!!

Καλό βράδυ κοριτσάκι και όνειρα γλυκά!! Να δείς τον γιό σου στο ονειρό σου!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Γιεληζ μου,οι ατακες σου σκοτωνουν στην κυριολεξια :lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε,σε αφηνω κι εγω,αν κ δε νυσταζω ακομη αλλα αν δε ξαπλωσω δε θα νυσταξω ποτε!!Θα τα πουμε αυριο!Καλο μας βραδυ λοιπον..οριστικα!!!Φιλια στον γαμπρο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μετα τις 12 έχω έμπνευση!!! :lol::lol:

Καλό βράδυ συμπεθέρα!!! Ευχαριστούμε για τα φιλιά και ανταποδίδουμε... αν και έχει λόξυγγα πάλι... οπότε σας στέλνουμε φιλιά με λόξξυγα!!! :lol::lol::lol:

Παώ και εγώ σιγά σιγά να ξαπλώσω...να καταφέρω να ξυπνήσω αύριο για να διαβάσω τα νέα σου απο την κορδέλα!!

Φιλάκια κοριτσάρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα κοριτσακια!!!!!Τι κανετε?

Εγω οπως καταλαβαινετε εχω ξυπνησει παλι απο τα χαραματα...αν εχω κοιμηθει 3-4 ωρες ειναι ζητημα..σημερα με ποναγε κ η μεση..

Σηκωθηκα απο το κρεββατι με ενα παρα πολυ ομορφο μηνυμα που ηρθε στο κινητο μου..

Γεννησαμεεε!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι γεννησε η κουμπαρα μου 34+5 της εσπασαν τα νερα στις 3 τα ξημερωματα κ 7 το πρωι γεννησε ενα υγιεστατο αγορακι 2650!!!Μιλησαμε χτες το μεσημερι κ ηταν ολα μια χαρα ουτε ενοχλησεις ουτε τιποτα..αλλα ο μικρουλης εκανε την εκπληξη στην μαμα κ τον μπαμπα!!!!!!!!

Μαμα κ γιος χαιρουν ακρας υγειας!!!!

Αχ κοριτσια μολις μου το ειπε ο κουμπαρος μου βαλαντωσα στο κλαμα...ακομη κ τωρα ειμαι ετοιμη να τα μπηξω παλι...

..και αγχωθηκα κιολας...καταλαβα οτι πρεπει κ γω να ετοιμασω τη βαλιτσα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται...

Χαρηκα κ συγκινηθηκα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααααααααα!

κατερινα μου κ εγω απο τις 6.30 ξυπνια αλλα τωρα σηκωθηκα.σημερα ειδα το πιο κουλο ονειρο της ζωης μου.ειδα οτι ημουν καρτουν.οτι να ναι ομως.τα πιο κουλα ονειρα τωρα τα βλεπω.α!ειδα κ οτι κρατουσα μια κομπρα στα χερια μου που δεν ειχε δοντια κ δε μπορουσε να με τσιμπησει

τελος παντων.κατερινα μου οντως σιγα σιγα πρεπει να φτιαξεις τη βαλιτσουλα σου

αλξθεια ρε κοριτσια τι βαλιτσα θα παρετε;εγω ελεγα στην αρχη να παρω τα δικα μου πραγματα σε σακ βουαγιαζ κ των μωρων σε ενα μικρο βαλιτσακι.αλλα ο αντρας μου λεει να τα βαλω ολα σε μια μεγαλη βαλιτσα γιατι ετσι κ αλλιως τα δικα μου ειναι 3 νυχτικες κ σερβιετουλες ενω των μωρων ειναι πολλα.θα τα παρω ολα των μωρων να μην εχουμε τρεξιμο οταν θα μαι στο νοσοκ.η μαια του νοσοκομειου μου ειπε οτι με το που μπω στον 8ο να τη φτιαξω τη βαλιτσουλα μου

σοφακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι νεα απο το γιατρο σημερα;

περιμενουμε πως κ πως να γεννησεις :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω βλεπω τα πιο κουλα ονειρα Αννα μου!!!Το τι εχω δει δεν φανταζεσαι...

Εκτος οτι εχω δει ολοοοο μου το σοι εν ζωη κ μη..εχω δει κ διαφορα αλλα που ωρα δεν θυμαμαι...

Οσο για τη βαλιτσα θα κοιταξω μεχρι το τελος της βδομαδας να την ετοιμασω κ γω..γιατι πραγματικα αγχωθηκα!!!!!!!

Οχι για το μην γεννησω νωριτερα αλλα για το οτι δεν θα ειμαι προετοιμασμενη...

Α κ γω απο τις 6 μην πω κ νωριτερα το ματι γαριδα!!!!

Σοφακιιιιιιιιιι περιμενουμε νεακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αντε να ρθει κ η σοφια να δουμε τι νεα μας εχει.

η αληθεια ειναι οτι περιμενω πως κ πως να μας πει την εμπειρια της απο τη γεννα

αμφιταλαντευομαι αναμεσα σε καισαρικη με επισκληρ η με ολικη.

αν κ για να πω την αληθεια για ολικη με βλεπω.ταλαιπωρηθηκα τοσο ωσπου να μεινω εγκυος κ γενικα δεν ειμαι και πολυ υπερ του live show στη καισαρικη.νομιζω οτι ο φοβος μου θα μου δημιουργησει χειροτερη ψυχολογια απο το να καθυστερησω λιγο να ξυπνησω.

βεβαια θα αργησω να δω τα μωρακια μου,αλλα νομιζω οτι μετα την ανανηψη στα δινουν αγκαλιτσα κ στην ολικη.θα ρωτησω το γιατρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλι δεν με φοβιζει καθολου η ιδεα της καισαρικης με επισκληρηδιο..ετσι κ αλλιως δεν βλεπεις τιποτα..σε απασχολει η μαια συνεχεια και μετα εχεις το μωρο αγκαλια σου οποτε κ στο ραψιμο παλι δεν βλεπεις τιποτα..Τουλαχιστον ετσι εγινε με την αδερφη μου..

Αλλα θελω να μαι ετοιμη οταν θα παω να γεννησω..να μην εχω αφησει εκρεμμοτητες...ελπιζω να τα καταφερω!!!

Με ολικη ναρκωση που εκανε μια κοπελα εδω διπλα μου στο Μητερα την πηγαν στο δωματιο κ μετα της πηγαν το μωρο..δεν της το πηγαν στην ανανηψη...

Εσυ που θα γεννησεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω φοβαμαι.πολυ.οτι θα αγχωθω κ δε θα πιασει,η οτι θα κουνηθω κ κατι δε θα παει καλα,δε ξερω

σε πανεπιστημιακο στο γιατρο που εκανα την εξωσωματικη.η αληθεια ειναι οτι στην αρχη ηθελα σε κλινικη,αλλα τσεκαρα τις συνθηκες κ ειναι πολυ καλα τα πραγματα.σε δικλινο κ πεντακαθαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω η στο Λητω η στο Ρεα..δεν εχουμε αποφασισει ακομη..

Αυτη τη βδομδα που θα παω στο γιατρο θα το συζητησουμε..

Στο οικονομικο η διαφορα ειναι 250 ευρω..πιο ακριβο το Ρεα..ολοκαινουριο βεβαια μαιευτηριο..αλλα σε αποσταση ειναι πολυ πιο κοντα το Λητω..

θα δουμε...

Με τα βαστοκυτταρα εσεις τι θα κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω στα γιαννενα εχουμε 2 νοσοκομεια.το πανεπιστημιακο που θα γεννησω κ το παλιο.αν ειχα μονο την επιλογη του παλιου κ εγω σε κλινικη θα πηγαινα τελικα.αν κ απο κλινικες υστερουμε πολυ.ειχα παει για αποξεση σε κλινικη κ απηυδησα.ο γιατρος μου ειναι πολυ σοβαρος ανθρωπος κ με απιστευτη εμπειρια.θεωρειται απο τους καλυτερους.κ του χω απολυτη εμπιστοσυνη για αυτο κ επελεξα να γεννησω σ αυτον.

οσο για τα βλαστοκυτ παλια πριν μεινω εγκυος ημουν αντιθετη.αλλα τωρα το σκεφτομαστε...............εχουν ακουστει ομως πολλα.αυτο που σκεφτομαι ειναι τα βλαστοκυτταρα θα ειναι αχρηστα για το ιδιο το παιδι.εγω βεβαια με τα διδυμα εχω ελπιδα μηπως το ενα ειναι συμβατο με τα βλαστοκυτ του αλλου.αλλα κ παλι με βαση τις πιθανοτητες θα βαδιζουμε.σκεφτηκα τη δωρεα σε δημοσια τραπεζα.αλλα ακου!τα μεταφορικα τα πληρωνει ο γονεας.δε το χω συζητησει ακομα με το γιατρο.αλλα καποια στιγμη που μιλησα με μια παιδιατρο μου χε πει οτι ολο αυτο ηταν μια φουσκα που εσκασε πλεον.

εσεις τι εχετε αποφασισει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στα δυο μαιευτηρια η ληψη κ η φυλαξη ομφαλιοπλακουντικου αιματος ειναι δωρεαν ειτε το κρατησεις για προσωπικη χρηση ειτε το δηλωσεις στην δημοσια τραπεζα και τα κανουν ολα αυτοι..

Για ληψη κ φυλαξη ιστου ειναι 850 ευρω..

Το συζητησαμε μτον γιατρο κ η αποψη του ειναι μονο η η φυλαξη του ομφαλιοπλακουντικου αιματος να επιλεξουμε..

Δεν ειναι υπερ του ιστου γιατι λεει η επιστημη προχωραει..τιποτα δεν ξερουμε για τα επομενα χρονια..

Οποτε εκει που λεγαμε κ για ιστο μας εβαλε σε σκεψη..

Και μιας φιλης μου ο γιατρος της εχει την ιδια γνωμη με τον δικο μου..

Αλλο ενα διλλημα που πρεπει να σκεφτουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ακομα δε το συζητησαμε με το γιατρο.αλλα ξερω οτι οι πιο πολλες που εχουν γεννησει σ αυτον αποφασιζουν να κρατησουν βλαστοκυττ.θα δουμε.δε ξερω ακομα.το κοστος ηταν 2500 προπερσι.τωρα αν οι κλινικες που θα πας εσυ το κανουν δωρεαν δε ξερω.παντως στο νοσοκομειο κοστιζει

απο διλληματα αλλο τιποτα κατερινα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Ειμαι ξυπνια απο τις 8 παλι...Πρεπει να παιρνω το γιουτοπαρ και μετα δεν με ξαναπαιρνει ο υπνος. :evil: Ευτυχως σημερα εχει ηλιο και ζεστη,οποτε λεμε να παμε για φαγητο σε κανενα ταβερνακι το μεσημερι.

Για τα βλαστοκυτταρα που λετε,αποφασισα και εγω να τα δωσω στην δημοσια τραπεζα.Πηρα τηλ.και συνενοηθηκα,μολις μπω στον μηνα μου θα μου στειλουν το κιτ.Τα εξοδα αποστολης ειναι παντα των γονεων,αλλα αυτο δεν με απασχολει.Δεν ειναι τιποτα 40-50 ευρω μπροστα στο καλο που κανουμε δωριζοντας τα βλαστοκυτταρα.Ενα παιδακι μπορει να σωθει...

Για ιδιωτικη τρσπεζα δεν το σκεφτομαι καθολου.Μετα απο μια ερευνα,κατεληξα οτι προκειται για μεγαλη απατη...Το συζητησα και με την γιατρο μου και ειναι υπερ της δωρεας.Μου ειπε να μην τα δωσω σε ιδιωτικη,δεν σκοπευα ετσι και αλλιως.Και οτι ειναι πολυ καλο να τα δωριζουμε στην δημοσια τραπεζα.

Κατερινα,η συλλογη για την δημοσια τραπεζα απ'οσο ξερω ειναι δωρεαν,ειτε την κανεις σε ιδιωτικο ειτε σε δημοσιο μαιευτηριο.Δεν παιρνει κατι ο γιατρος ή το νοσοκομειο...Ο ιστος ειναι κατι αλλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia

den katafera na koimhthw katholou shmera k to parakseno einai pws den niwthw kourasmenh..den mporw na bolepsw thn koilia mou pouthena...

shmera kanonika htan na pame sthn drama gia thn baftish tou anipsiou alla akurwthike gia 2h fora kathws oi goneis einai toso anusoropoi pou den ta briskoun sto onoma k etsi thn plhrwnei o mikros o opoios exei eidh ginei 18 mhnwn...ti na pw?eimai foberh ekneurismenh k stenaxwrhmenh..

oso gia ta blastokutara o giatros mas emas mas proteine mia trapeza sthn agglia kostizei gurw sta 2000 k h lupsh einai dwrean..bebaia den nomizw na dwsoume kathws ta oikonomika mas den einai k toso kala..eidh duskoleuomaste gia ta 3000 ths klinikhs pou na prostethoun alla +2000???

auta apo emas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιρη μπορεις να τα δωσεις στην δημοσια τραπεζα που ειναι δωρεαν! ;) Τις ιδιωτικες τις προωθουν καποιοι γιατροι γιατι εχουν οικονομικο συμφερον.Ασε που δεν ειναι και αξιοπιστες...

Μα καλα,την βαφτιση τελευταια στιγμη την ακυρωσαν;Το παιδακι πως το φωναζουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:shock::shock::shock: Ελεος!Ας βγαλουν ενα ονομα της αρεσκειας τους!Δεν ειναι αναγκη να βγαλουν παπουδες-γιαγιαδες...Μια που το εφερε η κουβεντα,εσεις πως θα βγαλετε τα παιδακια σας;Εμεις θελουμε να της βρουμε ενα ομορφο ονομα,δεν θα δωσπυμε της γιαγιας.Για πειτε καμια ιδεα... :roll:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...