Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

πάλι μας πήραν τηλ. να πάμε να πάρουμε τον Λ. γιατί δεν ήθελε να πλύνει τα δόντια του, είπε "θα σε σκοτώσω" στην νηπ. και έριχνε κάτι ξυλάκια στα παιδιά, είπε χοντρή την χοντρή νηπ. :o:o:o:o:o:shock::shock::shock: και δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα έτσι μας φώναξαν να τον πάρουμε ............

μήπως έχει πράγματι πρόβλημα και δεν το βλέπω επειδή είμαι η μαμά του? :?:

με ρίχνει πολύ κάτω αυτή η κατάσταση! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε αργι λιγο πολυ ολα τα παιδια ρε το κανουν..κ τετοιες κουβεντες λενε..

αχ πραγματικα ειναι δυσκολα μιας κ τα γερμανακια ειναι εντελως απο αλλο πλανητη..

μη στεναχωριεσαι..ο λουκακος ΔΕΝ εχει απ[ολυτως τιποτα...

μη απελπιζεσαι ρε..το παιδι σου ειναι μια χαρα :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου δεν ξερουμε ουτε εγω ουτε ο Κ ποτε θα φυγουν ...πιστευουμε το σαββατοκυριακο . :roll:

την μπλουζα που φοραει ο ντοντος την εχουμε και εμεις αλλα χωρις ριγες ...σκετο πρασινο .

τι ουμερο ειναι ? 2-4 χρονων ? η 1,5-2 ετων ?

να σας ρωησω κατι ...αλλαζετε πανα το βραδυ ? εγω απο τις 12 και μετα οχι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ οι πρώτοι κανονισμοί μου φάνηκαν πιο νορμαλ (όσα κατάλαβα δηλαδή)

Στο 2ο που έβαλες κάπου έλεγε ότι στο 1ο δειάλειμμα απαγορεύεται να άνε και να πιούν? ή δεν κατάλαβα καλά?

Μάρθα με απογοήτευσες τώρα....1 μήνα και δεν είδες καμιά πρόοδο? δεν έχω τόσο υπομονή :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε αφρο δε κανει κακα?αν κανει ναι του αλλαζω..εσενα λογικα θα κανει..εμενα απο 1,5 κ μετα νομιζω δε εκανε..

η μπλουζα ειναι2-4

κ μου τη καναν δωρο αυτη κ μια αλλη η ιουλια κ η λενα :x:x:x:x

νατασα ναι..κ σκεψου εμενα αν κατσει θα τα κανει..αλλα μη σκας..εσενα μπορει να παρει μπρος πιο νωρις..εμενα με επιασε το ποντιακο..δε λεει να του βαλω τωρα παμπερς κ μετα ξανα μανα σε κανα μηνα απ τη αρχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Αργυρω και εγω νομιζω πως τα παιδια σε αυτη την ηλικια λενε τετοιες κουβεντες..μπορει να το ακουσε κ στο σχολειο...Εχεις εσυ αλλα σημαδια στο σπιτι που αν σου βαζουν υποψιες??? Η ολα συμβαινουν σε αυτο το νηπιαγωγειο?? Εσυ το ξερεις το παιδι καλα...Γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο μια γραμμη συμβουλευτικη να μιλησεις με καποιον ανεξαρτητο ειδικο να σε καθησυχασει?? Υπαρχει στην Ελλαδα, σιγουρα εχει κ στην Γερμανια...να τους πεις λιγα πραγματα, να σου πουν κ εκεινοι τι ειδους συμπεριφορα ειναι αναμενομενη σε αυτη την ηλικια κ μετα γραψτες κανονικα τις "νηπιαγωγους"...Ευτυχως του χρονου τελιωνει ετσι???

Θουλη τι κανεις???Ρε Θουλη εχω μπερδευτει..εχεις μια αδερφη στο Ηρακλειο, ετσι?? κ μια στη Σαντορινη?? Τι κανουν εκει?? απλα παντρευτηκαν με ντοπιους κ μετοικησαν η εκει δουλευουν???

Οχι ρε παιδια δεν θα εβαζα ποτε διαφημησεις για να δωσω τα χρηματα σε φτωχους. Γενικα δεν θα εβαζα διαφημησεις αλλα οκ, δεν ειμαι κ φιλανθρωπικο ιδρυμα...Κανω αλλα πραγματα..Θελει μια ισορροπια...εγω βλεπω τωρα πως ανακατευτηκα πολυ στις ζωες των ανθρωπων εδω ...δεν ειναι κακο αλλα δεν εχω τη δυναμη να αλλαξω τιποτα...Μολις φυγω ολα γυρνανε στα ιδια..Ειναι η λεγομενη οικολογια του κακου...αν την διαταραξεις γινεται μεγαλυτερο....Δεν ξερω...Μου ελεγε ο Κ για καποιον αλλο εδω που εχει καποια θεματα και του ειπα πως δεν θελω να ξερω...Εχω ηδη φορτωθει τα προβληματα καποιων ανθρωπων και ασχολουμαι με αυτα, δεν μπορω παραπανω....εχω ενα οριο στο ποσα μπορω να αντεξω...

Αφρο μια χαρα η πεθερα...ποσο θα κατσουν αληθεια??

Νατασουλα εγω εγκατελειψα την εκπαιδευση τουαλετας...αλλοτε παει, αλλοτε οχι..θα περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου τοτε ειναι ψηλος ο ντοντος ...περισσοτερο απο τον Μανωλη !!!! ;) εμας μας φτανει πιο κατω η μπλουζα :?

ρε δεν εχω το κουραγιου ουτε να δω αν κανει η οχι ...θηλαζει 10 λεπτακια το πολυ και κοιματε δεν θελω να τον ανησυχισω και να ξυπνησει για τα καλα :oops: .....τον μανλη τον αλλαζα :?:oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω !!!στα λιντλ εχει κατι τελειες βερμουδες και μπλουζακια ....μα τελεια ειναι και πολυ καλη τιμη 10Ε οι δυο βερμουδες και περιπου 7Ε τα 3 μπλουζακια .....ταιριαζουν μεταξυ τους χρωματικα και εχει και καλτσακια τα ιδια χρωματα ...και καλη ποιοτητα !!!

http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-7BB ... date=11104

και απο την αλη δευτερα εχει παλι πολλα ρουχα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις έφαγα κι εγώ τις φακές μου

καλά ρε Αργυρώ τι χαλιέσαι με τους χαζούς

δεν ξέρεις το παιδί σου??? ;)

εχμ η διαδρομή μας θα είναι 13 χλμ

αμα δε γράψω καθόλου την Παρασκευή πάει να πει

ότι τεντώθηκα σε κανα δρόμο και με πήρε ο ύπνος εκεί :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζα!!εδω ειμα πανεμορφες!!

κ σας διαβαααααααααααααααααζω!! :o:o

Αναστασακι η Λενα οντως μου μιλαει μονη της! :lol::lol::lol: μα ολο κατι ειναι κ δεν μπορω να μιλησω κ μετα ξεχνιεμαι..ντιπ για ντιπ γαιδουρα.. :( !

τρεχω,διορθωνω,αγχωνομαι κ εχω κ τα ψυχολογικα μου πάλι..σκατουλες..

ο,τι θυμαμαι!

Λενα πολυ πολυ πολυ αδικο αυτο που εγινε..φανταζομαι πώς θα αισθανεται ο τολης..εποχιακη δουλεια χαλκιδικη;;δεν ειναι ασχημη ιδεα..ειδικα αν ειστε κ με τον ανασταση καπου εκει!

καλα το μνημονιο ακυρωνει τις αποζημιωσεις;; :?:?

θελω κ θα σου τηλ.οπωσδηποτε...στεναχωρεθηκα τωρα..

γιατι να κανεις pappA;Εγω μετα την αυχενικη, β΄επιπεδου εκανα ξανα απο μεγαλους υπερηχους κ καθε μηνα στο γιατρο μου..παντως δε νομιζω για μια φορα να πειραζουν οι συνεχομενοι υπερηχοι..

Θου τελεια η φωτο του ντοντο!κ τί ωραιο μπλουζακι! ;););):D:D:D:D:D:D

μα τί ωραιο γουστο που εχουν οι φιλές σου!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αργυρω πλακα μας κανεις;;;;;;;;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock:

το "α κοτωσω"ηταν το σουξε του γιωργου στο παρτυ της ειρηνης της νατασας!το ειχα γραψει τοτε!το ειχε ακουσει στο παρκο κ το επαναλαμβανει που κ που απο τοτε!κ φυσικα το παιδι μου χαιρει ακρας σωματικης κ ψυχικης υγειας! ασχετα που εγω αναλυω το καθετι κ στεναχωριεμαι μονη μου..

μα ποσο ηλιθιες ειναι οι νηπαγωγοι εκει πια;; :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

βικυ γιατι εδε;;τί εγινε;;

α!απο 1 ιουλιου ξεκινω κ εγω εκπαιδευση τουαλετας!εμπρος καλη μου σφουγγαριστρα! :lol::lol::lol:

αλλα ανα μιση ωρα θα τον βαζω στο γιο γιο;; :o:o:o

γυμνο θα τον εχω τοτε,χωρις πανα για να ειναι ευκολο..

γωγω δε στο΄χα!μωρη εισαι διχασμενη προσωπικοτητα κ μάρεσεις ακομη περισσοτερο τωρα! :D:D

θεμα παρτυ γιωργου Please απαντηστε!

βγαινουν περιπου 50 ατομα! :shock::shock: κ δεν εχω βαλει ασχετους συγγενεις!

ξθελα να τα κανω σπιτι!γινεται λετε ή να παμε παιδοτοπο;;απλα στον παιδοτοπο μου φαινεται πιο απροσωπο..

οι αντρες σκεφτηκα μπαλκονι με καρεκλες κ τραπεζακια,θα εχει κ ζεστη προφανως,18 ιουνιου..

17 παιδακια θα τρεχουν μεσα εξω

οι υπολοιπες μαμαδες σε καναπεδες,καρεκλες ,σκαμπο..

πειτε..θελω πολυ στο σπιτι..θα αλλαξω κ διαταξη στους καναπεδες..ακουω γνωμες ..

περσυ ειχα 30 ατομα,ενταξει ηταν..αλλιως να ψαχνω παιδοτοπο..

επισης,ποια θα μου στειλει το τηλ της μαγκυ;;θελω τουρτα λεμε! 8-)

στα δικα μας τωρα!αφρο κ εγω αλλαζα τον γιωργο κ τον επλενα τη νυχτα κ εχω ορκιστει στο δευτερο να μη το επαναλαβω!χαλαρωνεις λιγουλακι τωρα που ηρθε η πεθερα;;κ εγω το αντιηλιακο του γιωργου βαζω! ;)

ξεχασα πολλα απο αυτα που θα ελεγα,αλλα απο το τιποτα,καλα ειναι κ αυτα!

φιλακια σε ολες κ ελπιζω να ξαναγραψω σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία 50 άτομα? :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Εγώ αν είχα οικονομική άνεση θα τα έκανα σε παιδότοπο, φέτος είναι η 1η χρονιά που τα έκανα στο σπίτι

Άτιμη οικονομική κρίση :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

΄

Όταν αρχίσεις εκπαίδευση τουαλέτας δεν θα του φοράς πάνα με το βρακάκι θα τον έχεις......

Μαρία 10χλμ :?:? χαρά στο κουράγιο σας :roll::roll:

Άφρο πολύ ωραία τα μπλουζάκια θα πάω σήμερα να δώ αν βρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο ναι το ξερω..θα παω κ γω για βερμουδες...

ποσουσ ποντους ειναι?εμενα 93 νομιζω

φρα κ οι 2 ειναι διορισμενες..ο καθενας εχει το νησι της..κ γω το καυσαεριο μου :lol::lol:

ιουλιααααααααααααα..καλε 50 ατομα?εγω θα τα εκανα 2 φορες νομιζω..μια συγγενεις κ γονεις σας..κ μια μονο παιδια κ γονεις.. :? μαλακια ε? :?:?:?

αφρο εμενα αν δε το αλλαζα χαλουσε κοσμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ να χαρω εγω ενα κηπουρο!!!!! :lol::lol::lol: Θουλι ειναι τελειος ο Ντοντος!!!!!! :x:x:x

Ρε συ εμενα ο Αλεξ μεχρι 5-6 μηνων δεν ειχε κοιμιθει ΠΟΤΕ πανω απο 1-2 ωρες!!!!!! το πρωτο 2μηνο καθε 20' το πολυ ουρλιαζε!!!! :o πολυ δυσκολο μωρο και συνεχιζει να ειναι πολυ δυσκολο παιδι... :roll:

Ο Παντελακος ξυπναει και κλαιει;; γιατι πχ η μπεμπα ξυπναει και ψιλογκρινιαζει και αν πχ βγαζω γαλα εκεινη την ωρα και δε μπορω να παω σταματαει απο μονη της μετα απο λιγο ή αν δω και ψιλοζοριζεται διακοπτω την αντληση της βαζω πιπιλα και ξανασυνεχιζω...

Αργυ μην ακουω μπουρδες!!!! μια χαρα ειναι το παιδακι σου απλως εκεινες εχουν μαθει στα στρατιωτακια και τους κακοφαινεται! εν τω μεταξυ αυτες πρεπει να πανε σε ψυχολογο μπας και τους πει κανενα μπινελικι και ισωσουν,γιατι αυτο που κανουν να σε παιρνουν να πηγαινεις να παιρνεις το παιδι του κανει χειροτερο κακο!!!το κανουν να νιωθει ανεπιθυμητο και φυσικα καθε φορα θα αντιδραει χειροτερα!!! :evil::evil:

Οσο για το το οτι την ειπε χοντρη γιατι τους φανηκε παραξενο;;;;τα παιδια ειναι αφθορμητα,ειλικρινη και οι πιο αυστηροι κριτες,δε το ξερουν;;;!!!!! :evil:

Εμενα ενα παιδακι που ειχα στο παιδικο σταθμο,4 χρονων τοτε,ερχεται μια μερα με τη μαμα του και μου λεει "¨Αντωνια (δεν ηθελα ποτε να με φωναζουν κυρια τα μικρα) ειπα στο μπαμπα μου να χωρισει τη μαμα μου και να παντρευτει εσενα που εισαι πιο ομορφη"!!!!!! :shock::shock: εγκεφαλικο επαθα εκεινη την ωρα,αλλα αυτυχως η μαμα γελουσε!(βεβαια το μπαμπα εκανα κατι μηνες να τον ξαναδω,τυχαιο;;; :lol::lol::lol: )

Και το "θα σε σκοτωσω" που ειπε ηταν εκεινη την ωρα ο θυμος του και η ενταση που του προκαλεσανε και το εξεφρασε με ολη τη δυναμη που εχουν τα παιδικα συναισθηματα οταν δεν καταπιεζονται!! Τα παιδικα συναισθηματα οταν εκφραζονται ελευθερα χαρακτηριζονται απο πολυ μεγαλη ενταση,αλλα μικρη διαρκεια! ;)

Μαρια ποσο μου αρεσει αυτο που θα κανετε με τα ποδηλατα τη Πεμπτη! :)

Αφρο καλε τα κακα ακουγονται οποτε θα τα επαιρνες χαμπαρι! δε κανει το δικο σου θορθβο πυροβολου οταν χεζει;;;; :lol::lol:

Εγω μεχρι που ξυπνουσε το βραδυ,αν δεν ειχε κανει κακα την αλλαζα πολυ γρηγορα χωρις καν να αναψω φως αλλα δε την επλενα..

Γεια σου Ιουλια!!!δε προλαβαινω να σε διαβασω τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

ευτυχως δεν γραψατε πολλα!!!

γυρησα πο το ντοπλερ..

σημερα πρωτη φορα ταλαιπωρηθηκα τοσο πολυ στο Παπαγεωργιου

Περιμενα απο τις 9 μεχρι τις 2...

ελεος!!!

τελικα ολα καλα, αλλα ρε παιδια μου βγαζει το μωρο υπερυχογραφικα πολυ μεγαλυτερο απο οσο ειναι.

Ειδικα καποιες μετρησεις μου τον βγαζουν μεχρι και 34 ευδομαδων..

ΠΧ βαση της ΠΗΤ με κυκλο 28 ημερων που μετρανε οι γιατροι ειμαι 31+1, βαση ΠΗΤ και 26 ημερων κυκλο που ειναι ο δικος μου ειμαι 31+3....και βαση μετρησεων ΜΟ ειμαι 33+2..τωρα ποιος δεικτης ειανι που με βγαζει 34 δεν ξερω γιατι δεν καταλαβαινω..

κατα τα αλλα μαλλων καλα..

θα δουμε στις 09/06 αλλα και στις 22/06 που εχουμε γιατρο.

Αυτα

θα σας σχολιασω αφου παω σπιτι...

Ιουλισ το στελνω με πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι κοριτσιαααααααααααα!!!!

Αφρο τι κανεις κοριτσαρα μου;;;Εγω τον αλλαζα τον μικρο αν εκανε τα κακα του!!!Ρε τι καλη η πεθερααααα!!! Απλη γυναικα,οπως μου αρεσουν εμενα!!!!! Ποτε θελετε ελατε να τα πουμε!!!Φιλακια.

Γαλαααααααα :lol::lol::lol::lol::lol: καλα δεν παιζεται ο Τεο!!!!!!!!Θουλη ο Ν. δεν κοιμοταν καθολου μεσα στη μερα (καλα ουτε και το βραδυ)!!Ασεεεε, υπαρχουν και χειροτερα.

Η μαμα μου φευγει αυριο. :roll::roll:

Νατασουλα ρε συ με μια μερα μονο δε μπορεις να βγαλεις συμπερασμα.Αφου αρχισατε μην το κοψεις.Και εγω θα αρχισω οπου να'ναι!!!

Αργυρουλα ευχαριστω για τα τιπς περι διατροφης.Οσο για τον Λουκα..τι σου λεει ο ιδιος;;;;

Μαγδα συμφωνω και εγω με την Τονια.Εγω εχω καταλαβει οτι τα παιδια κανουν οτι ακριβως τους επιτρεπουμε.Τπτ περισσοτερο και τπτ λιγοτερο.

Το θεμα ειναι εσυ τι εισαι διατεθειμενη να κανεις;;;

Επισης δεν εχω καταλαβει αν δουλευεις και με τι ωραριο;;Αα ειπα και στον αντρα μου οτι το Παν. σου πληρωσε το τραπεζι για τη διατριβη και με κοιταζε ετσι :shock::shock::shock::shock:

Αναστασια δε ντρεπεσαι να με κολαζεις με το προφιτερολ?????? :evil::evil: Καλα πρεπει να γινεται θεικο ε;;;

Χρυσα τι εγινε ρε με το ντοπλερ;;;;

Ιουλια εγω λεω παιδοτοπο.50 ατομα ειναι πολλα ρε συ!!!

Γωγουλα τι κανεις;;;Καλα μωρη ,τωρα το θυμηθηκα, 20 χιλ. που τα εφαγες;;; :roll::roll:

Βικυ καλη τυχη με την ΕΔΕ. Ελπιζω να μην ειχε γινει κατι σοβαρο.Στα σχολεια γινονται παντως συνεχεια και για ασοβαρους λογους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!!!!

Ιουλια μου επεσα πανω σου!!! :D:D:D:D Σε ξενυχιασα εε???? :P:P:P Σορρυ απο τη λαχταρα μου να τα πουμε!!!!

Για το παρτυ εγω η πανικοβλημενη θα σου πω οτι δεν χωραμε! :lol::P Τωρα ομως ειναι εδω τα κοριτσια που εχουν κανει τετοια παρτυ στο σπιτι τους οποτε θα σε ενθαρρυνουν!!!Πωπω!την επομενη του παρτυ φευγουμε διακοπεεεες!!!Αχ τι καλα!!

Μαγδουλι τωρα που ειπα διακοπες...Εσυ που με ειδες κ νομιζεις οτι ειμαι πιο αδυνατη απο εσενα?μαλλον δεν κοβει το ματι σου! :P Κοιτα καημενη μου μη με δεις και πεις "πωπωωωεσυ εισαι πιο χοντρη απ'οτι φαινεσαι" και ξεκινησουμε ασχημα τις διακοπες! :lol::lol::lol::lol::P:P:P

Εγω τετοια τακουνια φοραω..οχι συχνα πλεον αφου δεν παω κ καπου αλλα πχ σε βαφτισεις,γαμους,στα εγκαινια 10-12 ποντους...

Και στανταρ μερικες θα πουν οτι "με τοσο υψος ειναι δυνατον να φορας τοσο τακουνι"?Ομως εγω απαντω πως 1ον επειδη ειμαι ψηλη δεν παυω να ειμαι γυναικα κ γυναικα χωρις ψηλοτακουνο "χανει" και 2ον το 40νο δειχνει καλυτερα στα 12ποντα παρα στα φλατ που ειναι σαν αεροδριαδρομος! :lol::lol:

Λενα λυπαμαι πολυ που χανει κ την αποζημιωση...Πολυ κριμα...

"Γαλα-τακι" τι κανεις????Ωραια τα εικονιδια που μας κοπανας στο κεφαλι με το σφυρι!!!ΤΡΕΛΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :lol::lol::lol::lol: ΞΕΝΕΡΩΤΗΗΗΗΗΗ!Ειχα διαβασει τις προαλλες που σερνοταν το τρενακι..1-2 σελ ειχαν γραψει απο μισο ποστ η καθεμια κ εσυ χαιροσουν μονη σου κ ελεγες πως ετσι σ'αρεσει!!!!!! :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol: Μα ΠΑΣ ΚΑΛΑ σιστιανη μου???Αντι να σ'αρεσει το μπιρι μπιρι,η πλακιτσα,ολες να μιλαμε σαν κοτουλες μαζι κλπ!!!!!!ΞΕΝΕΡΩΤΗΗΗ!(ξαναλεω!)

Νατασουλα δωσε παραπανω περιθωριο ρε συ...με 1 βδ χωρις να σου εχει εκδηλωσει κατι απο μονη της ειναι νομιζω δυσκολο.. :?

Δε θυμαμαι τπτ αλλο αλλα δεν ανησυχω γτ βλεπω ονλαιν τη Γωγουλα!Θα κανει παλι περιληψη στανταρ!!!! :lol::x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Εχεις εσυ αλλα σημαδια στο σπιτι που αν σου βαζουν υποψιες??? Η ολα συμβαινουν σε αυτο το νηπιαγωγειο?? Εσυ το ξερεις το παιδι καλα...Γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο μια γραμμη συμβουλευτικη να μιλησεις με καποιον ανεξαρτητο ειδικο να σε καθησυχασει?? Υπαρχει στην Ελλαδα, σιγουρα εχει κ στην Γερμανία...

χαχαχαχα εδώ γελάμε....σαφώς θα υπάρχει αλλά αν κάνεις το λάθος και πάρεις τότε ξέρεις τι θα γίνει ε? δεν θα ξέρουμε σε ποιό ψυχιατρείο να πάμε όλοι μαζί σαν οικογένεια!!!! :evil::evil::evil:

όχι στο σπίτι δεν λέει ή κάνει κάτι τέτοιο και αυτό με προβληματίζει #-o#-o#-o#-o , δλδ τι είναι διπλή προσωπικότητα? τιβι δεν βλέπει για να πω ότι το είδε από εκεί, βλέπει μόνο ένα 15λεπτο μέχρι να κοιμήσω την Ρ. και βλέπει με τον μπαμπά του και αν υπάρχει κάποια σκηνή αλλάζει κανάλι!!!! βέβαια πιο παλιά έβλεπε το sky walker που έχει θέμα τα όπλα και τα συναφή......

εν τω μεταξύ εμείς δεν λέμε στο σπίτι την νηπ. του χοντρή γιατί ξέρουμε ότι ένα παιδί αν ακούσει από τους γονείς του κάτι θα το μεταφέρει, στα σίγουρα!!!!....τον ρώτησα στο τηλ. τι έγινε και μου είπε ότι το άλλο Ελληνάκι έσπρωξε ένα παιδάκι και έκανε το ίδιο και αυτός.....τεσαπ δεν βγάζεις άκρη με αυτούς!!!! :evil::evil:

εχμ η διαδρομή μας θα είναι 13 χλμ

μόνο 13χλμ? τίποτα ρε συ!!!!!....εγώ νόμιζα καμιά 50αριά!!!! :? .....

εμείς όταν πάμε με τα ποδήλατα ξεπερνούμε τα 13 και μερικές φορές φτάνουμε και τα 25!!!!.....μαζί και τα παιδιά στο τρέιλερ από πίσω!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Άργυ δε σε παρεξηγώ...τα λέω για να ακούω γνώμες ;)

Το ξέρω ότι είναι ακούγεται υπερβολικό παιδί 17 μηνών να θέλει να πιπιλίσει 3 τέταρτα για να κοιμηθεί και να ξυπνάει 1.000.000.000 φορές τη νύχτα και πάλι για πιπίλισμα... Απλά πιστεύω ότι για να το κάνει θα το έχει ανάγκη και δε θέλω να την πιέσω...

Επίσης και στη δική σου περίπτωση και στης Τόνιας πιστεύω ότι βοήθησαν τα παιδιά τα ίδια. Το καταφέρατε δηλαδή "αναίμακτα". Η Μαρκέλλα είναι τρομερά απαιτητική. Έχω δοκιμάσει κάποιες φορές να μην της δώσω στήθος και δε μπορείτε να φανταστείτε πώς κάνει...

Μια νύχτα είπαμε να της δώσει ο μπαμπάς της γάλα μου με μπιμπερό και να τη βάλει αυτός για ύπνο. Όχι μόνο δεν ήπιε καθόλου αλλά έκλαιγε τόσο δυνατά που έκανε εμετό μέσα σε 10 λεπτά...

Κάποιες άλλες φορές προσπάθησα μες τη νύχτα να μην της δώσω άλλο γιατί δεν άντεχα. Χαμός! Ο χαμός! Μέχρι 20 λεπτά την έχω αφήσει να χτυπιέται...που μες τη νύχτα μοιάζουν αιώνας...πόσο περισσότερο? Δε μιλάμε για κλαψούρισμα - μιλάμε για ένταση! Τρελά ντεσιμπέλ :P

Γενικώς πιστεύω πώς αν δεν είναι έτοιμο το παιδί να κόψει κάποιες βρεφικές συνήθειες/ανάγκες -στήθος, πιπίλα, μπιμπερό, πάνα...- είναι πολύ ζόρι να προσπαθήσεις...

Θούλη η Μαρκέλλα 3 μηνών κοιμόταν 2 με 3 εικοσάλεπτα την ημέρα, άντε μισάωρα στο τσακίρ κέφι...

Ξέρετε πώς μου ακούγεται όταν λέτε μερικές ότι τα ξυπνάτε για να φάνε? Μου γυρίζουν τα μάτια :lol:

Τους ύπνους που και καλά ρίχνουν τα νεογέννητα εγώ δεν τους είδα ποτέ στη Μαρκέλλα.

Νατασούλα 2+ η Έλενα και ακόμα ξυπνάει για πιπίλισμα? :o Για παρηγοριά μου το λες? :lol:

Τουλάχιστον δεν είμαι μόνη.... Κοιμόσαστε μαζί? Εγώ τώρα έχω αρχίσει να κοιμάμαι στο κρεββάτι μου και να πηγαίνω στο πρώτο ξύπνημα. Αν κοιμηθεί πάλι γρήγορα ξαναπηγαίνω στο δικό μου για κανα δυωράκι ακόμα. Αν και τις περισσότερες φορές με παίρνει ο ύπνος αμέσως και τελικά τη βγάζουμε αγκαλιά όλο το βράδυ :?

Τουλάχιστον δε ροχαλίζει σαν τον άντρα μου :lol:

Σας έπρηξα ε? :oops::oops::oops:

Γωγώ επιχειρηματο/οικονομικά??? Δεν περιμένεις αλήθεια να το διαβάσουμε :lol::lol::lol: Καλά ουτε εγώ σε είχα για "τέτοια" :P Πραγματικά σε ενδιαφέρουν τα θέματα που κάνεις? Δηλαδη θα ασχολιόσουν έρτσι κι αλλιώς? Ή αυτό σου έδωσαν αυτό κάνεις?

Να σας βάλω κι εγώ ένα δικό μου άρθρο? Να μου υποσχεθείτε ότι θα το διαβάσετε όλο όμως :lol:

Υποβολή γιατί το παράκανα.... Θα επανέλθω όμως! Δεν έχω διαβάσει τα τελευταία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θου απο συγγενεις υπολογισα μονο μαμα μπαμπα κ πεθερα!ολοι οι αλλοι ειμαστε εμεις! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

αντε,θα κανω κ μια ερευνα γι απαιδοτοπο..αλλα επιμενω,ψυχρα μου φαινονται εκει τα γενεθλια.. :(

χρυσα κ εμενα μεγαλυτερο φαινοταν το μωρο απο την αρχη κ στο τελος συγχρονιστηκε με τους υπερηχους!τοσο,που γεννησα ακριβως την πητ,χωρις προκληση! :o;)

πειτε αν ξερετε κανεναν παιδοτοπο που να εχει εξωτερικο χωρο..

αχ!παλι βρηκα λογο να αγχωθω!

καλε ποια θα μου πει οτι χωραμε;;; :lol::lol::lol:

λενα ποσα ατομα ημασταν στο δικο σας;;;εγω μεχρι 30 εχω τεσταρει το σπιτι μου..παραπανω δεν ξερω :?

αναστασακι μου με ξενυχιασες καλε με τη 12ποντη γοβα σου!19 φευγετε τελικα;;πού θα πατε;;με τη μαγδα ή οικογενειακως;;

εμεις,μαλλον,δευτερη εβδομαδα ιουλιου..αντε να δουμε!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια προσπαθω να κανω μαι σελιδα στο φ/β για το καφε...

Αλλαζω λοιπον καποιες ρυθμισεις και αντι για "οι ρυθμισεις αποθηκευτηκαν" ή κατι παρομοιο,μου βγαζει πλαισιο και γραφει "το μωρο χεστηκε"!!!!! :o:o:o:o:o:o=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Αληθεια σας λεω!!!!!!!!!!!

(γραψατε πολλα οσο εγραφα πριν αλλα δεν διαβασα ακομη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας βάλω κι εγώ ένα δικό μου άρθρο? Να μου υποσχεθείτε ότι θα το διαβάσετε όλο όμως :lol: ..

εξαρτάται πόσα θα μας δώσεις εσύ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αναστασία :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τόνια όμορφη :lol::lol::lol::lol::lol:

με κάνατε και γέλασα να είστε καλά!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι μικρόβια που δεν εντοπίζονται εύκολα είναι η αλήθεια με μια απλη καλλιέργεια ούτε έχουν κάποιο σύμπτωμα ώστε να το ψάξουμε  Εμείς το βρήκαμε όταν αντρας μου έκανε καλλιέργεια σπέρματος.. εγω δεν έκανα εξέταση αλλα όπως και να είχε έπρεπε η θεραπεία να γίνει ταυτόχρονα.. πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο αλλά μας είπαν επαφες να έχουμε κανονικά άσχετα που παίρναμε την αντιβίωση και έτσι κάναμε εγω έμεινα εγκυος τότε στο πρώτο μου παιδί  υπάρχουν πολλές αντιβιωσεις που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη   Το θετικό είναι ότι έμεινες εύκολα εγκυος όποτε κρατησε αυτό κορίτσι μου εμένα με πηρε 1,5 χρόνο να έχω σύλληψη στο πρώτο παιδάκι μου, το δεύτερο το έπιασα πολύ εύκολα  ζορικη δουλειά έχει ο αντρας σου υπομονή τώρα μέχρι να ξανά έρθει 😊
    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...