Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 43-όλα του γάμου δύσκολα...


Recommended Posts

Καλημερα σας!!!!!!!! ~o)[smilie=toothy4.gif]

Πινουμε το καφεδακι μας και ετοιμαζομαστε να παμε τα μικρα οφθαλμιατρο. Αντε να μου φυγει το αγχος.

Φιλακια τα λεμε μετα! :x:YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επισης αυτο που μπαινει η καθε μια και πουλαει εδω στο μαμμυ το καθετι πως σας φαινεται? Εμενα μου την δινει γιατι το σαιτ δεν προοριζεται για αυτον τον σκοπο. Ειμαι ετοιμη να απαντησω σε μερικες απο αυτες αλλα περιμενω και τις γνωμες σας. Μονο εγω το βλεπω στραβα? :oops::roll:

να σου πω και μένα δεν μου αρέσει να βλέπω όλο πωλείται και πωλείται σε τέτοιο σάιτ, αλλά από την στιγμή που υπάρχει και αυτό το θέμα δεν μπορείς να κάνεις κάτι.....εκτός και το θέμα είναι να πωλούνται μόνο παιδικά προιόντα και όχι έπιπλα!!! :o:o:o:o

Αφρο βερ τον καημενούλη τι έπαθε!!! :o:o:o:(:(

Μαρία τα μαγαζιά ΄που πωλούν ποδήλατα δεν πουλούν και κράνη παιδικά? :?:

υπάρχει ένα μεγάλο στο ψηλά σετην Ηρ. Πολυτεχνείου,΄σίγουρα θα έχει!!! :)

ο άντρας μου θέλει να μου αγοράσει ποδήλατο καινούργιο που κοστίζει πάνω από 1000ευρώ :o:o:o και του λέω δώσε μου τα 1000 ευρώ και θα τα ξοδέψω όπως αρμόζει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....αυτό που έχω τώρα μια χαρά είναι, το αγοράσαμε 350 ευρώ 4-5 χρόνια πριν, άλλωστε δεν το χρησιμοποιώ καθημερινά!!! .......εδώ αγοράζουν ποδήλατο μέχρι και 7000 ευρώ!!!! :o:o:o:shock::shock::shock::shock:

Θάλασσα τα ούρα μυρίζουν αν έχεις πυρετό, πρόσεξέ το και με σένα.....γιατί το μυαλό σας πάει πάντα στο χειρότερο? ίσως να έχει μια ιωσούλα μόνο!!! ;)

ΓερμανοΛενάκι εμένα δεν μου αρέσει η διατροφή τους εδώ, των μεγάλων και κατ΄επέκταση και των παιδιών, το ότι τρώνε όλο αλλαντικά και πολύ κρέας δεν μου αρέσει....επίσης δεν μου αρέσει που το μεσημεριανό τους το τρώνε στις 17.00 !!!..........όσο για την εκπση των παιδιών δεν ξέρω τι κάνουν και είναι "υπάκουα" :roll::roll::roll::roll: μήπως τους ποτίζουν τίποτα? :lol::lol::lol: .....

είναι γεγονός, όμως ότι είναι ευγενικά π.χ. μια μέρα που έπαιζε ο Λ. έξω με ένα κοριτσάκι γύρω στα 10-11 χρονών στο σπίτι τους κάνανε μπάρμπεκιου και ξαφνικά σηκώνουμε το κεφάλι και βλέπουμε μια φατσούλα να μας ρωτά αν μπορεί να δώσει στον Λ. και στην Ρ. σουβλάκια!!!! με τόση ευγένεια :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Εδώ χαρίζουμε χρήσιμα πράγματα για μανούλες και παιδάκια ή αντίστοιχα ζητάμε χρήσιμα πράγματα για μας", έτσι γράφει η κατηγορία του Χαρίζω-Ζητάω!!!! :!::!:

δεν νομίζω να εννοεί καρέκλες, τραπέζια, ενιδρύα κ.λπ.΄!!!!....μπορεί να κάνω και λάθος, ας το ψάξει η Λένα καλύτερα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Περαστικα στα μωρακια που ειναι αρρωστα!

Αφρο κουραγιο κ καλη τυχη!!! :D Εγω νομιζω πως δεν θα εμπαινε απο κατω ο Μ!Απλα το σκεφτοταν!Νομιζω ειναι απ'τα προσεχτικα μωρα(φτουφτου)

Κατερινα συλληπητηρια..

Σισσιω ολα ετοιμα???

Τονακι στα γενεθλια της Α θα την βαφτιζετε την τσουπριτσα!!Και ναι!Το χωριο μου ειναι μακρια..μιση ωρα.. :(

Θου πολυ τα φοβαμαι τα καλοριφερ "φετες" :o Ευτυχως ειναι καλα ο πικασο μας!

Παναγιωτα κανονικα θα σου ελεγα να ξεκινησεις οποτε νιωθεις πως θα ειναι οκ τις στερεες...ομως απ΄την υπεροχη εμπειρια αφαγιας που ζω θα ελεγα να...ξεκινησεις με εντατικους ρυθμους ΣΗΜΕΡΑ! :P:lol::lol::lol: Τι εφιαλτης το ταισμα των μωρων...απ'το σφιξιμο θα παθω κανενα κακο...αλλα κ παλι δεν πρεπει να μιλαω αφου δεν ειναι αδυνατη! :oops:

Φρανιτα πολυ ωραια η ιδεα σου για επιτραπεζια!Μπλοκακια κ μολυβακια το εχω στο πλανο!!!

Θεσ/νικη δε θα ερθεις βρε ταξιδιαρικο?φρεντο-φρεντο-φρεντοοοοο! :P:D

Δε θυμαμαι αλλα...

εμαθα για ενα φιλικο ζευγ. που χωριζουν :(:( Κριμα...ευτυχως δεν εχουν παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηταν απο κατω ααστασια μπρουμιτα και δεν μπορουσε να σηκωθει και εκλαιγε .....ασε να μην το θυμαμαι ....

ο μικροσ εχει ξυπνησει απο τς 7 κ δεν εχει ξανα κοιμηθει .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!! :D

Αφρο!!!!! :o:o:o:o αχ τα ατιμα καρδιακες θα μας κανουν!!!!!!!! :? παντως με τον υπνο εμενα συνεβη το αντιθετο με τη μπεμπα...το πρωτο μηνα εκανε και 12 ωρες να κοιμηθει και ηταν μεσα στη γκρινια!!!τωρα κοιμαται απο τις 10-10:30 μχρι τις 7+ το πρωι και καμια ωρα μετα απο καθε γευμα! ;)

Αναστασι αληθεια;;;ε θα πρεπει να τα θυμαμαι οπωσδηποτε τα γενεθλια της τσαχπινα σου!!!! :D εσυ στο 2ο θα ξεκινησεις το φαι με το που θα γεννηθει απο το καημο σου!!!! :lol::lol: δε λες που ειναι κανονικη στο βαρος της παντω;;;εμενα ειναι σαμιαμιδι ουτε 11κιλα και καθε φορα που ειναι να φαει με πιανει ταχυπαλμια!!! :?

Λενακι γιατι οφθαλμιατρο;;;;

Αργυ 7000 για ποδηλατο;;;;;; :shock::shock::shock: και δε παιρνουν αυτοκινητο καλυτερα;;;!!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. εμείς όταν πηγαίνουμε για να φάμε ελλ. φαγητό το εστ. που συνήθως πάμε έχει χαρτιά-φωτοτυπίες με το τον μίκυ και άλλα παιδικά και δίνει και ένα ποτηράκι γεμάτο με μπογιές για να ζωγραφίζουν τα παιδιά ;) ....καλό είναι κρατά τα παιδιά απασχολημένα μέχρι να έρθει το φαγητό......στην δική μας περίπτωση βέβαια ο Λ. ζωγραφίζει και το μπουμπούκι και αυτό για λίγο όμως μετά μαλώνουν ποιός θα πάρει την μπογιά την κόκκνη κ.ο.κ!!! :roll::roll::roll:

Αφρο ήθελα να σου πω και χθες ότι να μην αγχώνεσαι και δεν είναι και τόσο δύσκολο να είσαι με 2 παιδιά μόνη, ειδικά αν το ένα είναι ο Μανωλιός που είναι ήσυχο παιδάκι........έμεινα μια φορά μόνη μου όταν το μπουμπούκι ήταν 2-3 μηνών, ο άντρας μου είχε πάιε για 4 μέρες Βερολίνο....εμένα με βοήθησε το πρόγραμμα του ύπνου που έχω δλδ ο Λ. πήγε για ύπνο στις 20.30 και μετά ανέλαβα το μπουμπούκι, θήλασε και ύπνο....αυτό που εγώ φοβόμουν ήταν μην μας τύχει κάτι - κυρίως το πρωί - γιατί δεν έχουμε απολύτως κανέναν εδώ!!!! ....τα πρωι΄νά ετοίμαζα τα παιδιά και πηγαίναμε στο σχ., .........γενικώς αν έχεις ένα πρόγραμμα είναι λίγο πιο απλά τα πράγματα!!! ;)

Γωγώ τώρα που το θυμήθηκα: ΠαΣοΚα η Ιω :lol::lol::lol::lol: δεν λέει μ@@@@ς τον Γιωργάκη αλλά πωθυπουγό!!!! :roll::roll::roll::roll::roll:

Τόνια δεν συμφωνώ με τον φίλο σας φυσικο-χημικό για την αντιηλικαή προστασία......δεν είναι μόνη η έκθεση στον ήλιο όταν πηγαίνουμε στην θάλασσα, αλλά γενικώς όταν περπατάμε στο δρόμο και στην παιδική χαρά και μια προστασία την χρειάζεσαι, εκτός και φοράς μακρύ μανίκι και παντελόνι....για το 50 βαθμούς και εγώ είχα διαβάσει ότι δεν κάνει και τίποτα, καλό είναι και το 20!!!.......επίσης η πεθερά δεν πήρε ποτέ αντιηλιακή προστασία όλα αυτά τα χρόνια που ήταν σε θερμά κλίματα (βλ. Αφρική, Ασία) και τώρα απέκτησε πρόβλημα!!!! :? φτου φτου μακρυά από μας!!!

Θούλη μεγειά το καρούμπαλο!!!! εμείς δεν έχουμε σώματα καλοριφερ!!!....άρα ένα χτύπημα λιγότερο!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειναι σαμιαμιδι ουτε 11κιλα και καθε φορα που ειναι να φαει με πιανει ταχυπαλμια!!! :?

11 κιλά? και είναι 3 μήνες μικρότερος από την Ρ. μου!!!! :o:o:o ή εσύ κάνεις κάτι λάθος ή εγώ!!! :?:?:?:lol::lol::lol::lol:

Η Ρ. είναι 15,5 κιλά!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

και εγώ αυτό ειπα, δεν παίρνουν αυτοκίνητο?!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Τι κανετε;;;

Τονια μου χρονια πολλα!!! Να τα εκατοστησεις..να ηρεμισει ο Αλεξ..και να ξεμπερδεψεις με τις αντλησεις.

Ευα μου περαστηκα σας..κανενα νεο;;;;

Θα μπορουσες να της παρεις τσισακια με ουροσυλλεκτη;;..λεω εγω τωρα η ασχετη..Μη πανικοβαλεσαι παντως..και ο Φοφος ειχε περασει ιωση με πηρετο και εκτος εαπο εναν ελαφρα ερεθησμενο λαιμο- που επισης δεν δικαιολογουσε πηρετο- δεν ειχε τιποτα ..απλα ταλαιπωρηθηκαμε μια ευδομαδα .

Καλο κουραγιο ρε συ..ολα θα πανε καλα

Παντυως εαν εχετε θεμα με ουροληπωξεις, αμα βρεις κρανα η μυρτηλλα φρεσκα η αποξηραμενα να της δινεις να τρωει..

Η χυμο απο κρανα και μυρτηλα- θα βρεις σε μαγαζια με βιολογικα. Λενε οτι βοηθαει πολυ

Βικυ ποιος σας μουντζωσε;;;

Αφρο μου καλο κουραγιο με τα δυο..ειμαι σηγουρη οτι θα τα καταφερεις..δυσκολα μεν..αλλα...

Τι ηταν αυτο που παθατε..ουτε να το διανοηθω δεν μπορω!!!!

Αχ παναγια μου!!!

Θου δεν την παλευω με τις αλλεγιες..ειδικα τωρα που δεν μπορω να παρω αντισταμινικα.

Αλλα η χτεσινη βροχουλα ηταν σωτηρια και αναζωογονιτικη..

Παναγιωτα για τις στερεες θα σου πω οταν με το καλο μπεις η θα σου στειλω πμ

Λενακη γιατι οφθαλμιατρο;;;;

Νατασα μου φιλακια..εμενα με συγχησαν στο ΙΚΑ..αλλα δεν τους περασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ευχαριστω ολες σας για τα λογια και την συμπαρασταση

και που με καταλαβαινεται

δεν με φοβιζει τοσο πολυ το τι θα δειξουν τα αποτελεσματα αλλα ολη η διαδικασια του να μαζεψουμε τα ουρα

σημερα απο τις 8.30 που ξυπνησε ειμαστε με σακουλακια και πλυσιμο και μεσα στο μπανιο ναπαιζει με τα νερα μπας και κατουρησει αλλα τιποτα

μεχρι τις 10.30 ειμασταν ετσι μετα κουραστηκα και την εβαλα μονο πανα και κατευθειαν κατουρησε :evil::evil::evil::evil:

τωρα την αφησα λιγο στην πεθερα να μαζεψω τιποτα στο σπιτι γιατι ειναι ενας χαμος και σε λιγο θα της ξανα βαλω μπας και φιλοτιμηθει και μας κατουρησει

το καλο ειναι οτι ειναι ευδιαθετη και παιζει

ο πυρετος πεφτει λιγο με το ντεπον στο 37.9 κατεβηκε αλλα μετα απο λιγες ωρες ανεβαινει παλι

αντε να δουμε

καποια μου ειπε για 1 ωρα το σακουλακι :shock::shock: εμενα ρε και στο νοσοκομειο και η παιδιατρος η δικιαμου μου εχει πει για 20 λεπτα

ειναι πολυ λιγος χρονος που να κατουρησει μεσα σε 20 λεπτα

και μετα παλι καλο πλυσιμο σκουπισμα με αποστ γαζες σακουλακι και αντε κλαμα και πανικος

ουφφφφφφφφφφφφφφ

εντομεταξυ τα σακουλακια απο το φαρμακειο ειναι χαλια

δεν κολλανε με τιποτα

σκατα

το στομαχι μου κομπος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια αν και καθυστερημένα Χρόνια σου Πολλά με υγεία ευτυχία και περισσότερο ύπνο εύχομαι σύντομα :D

Κατερίνα συλλυπητήρια για την γιαγιά σου, καλό παράδεισο να έχει

Αναστασία καλορίζικο το μαγαζί και καλές δουλειές!!!!!

Παναγιώτα η εισαγωγή των στερεών γίνεται όταν κλείσει το μωρό τους 6 μήνες, αν όμως δείς ότι δεν είναι έτοιμο δεν το πιέζεις απλά περιμένεις. Άλλωστε οι στερεές μέχρι τον 1ο χρόνο είναι συμπληρωματικές του θηλασμού, οπότε μην αγχώνεσαι.

Ιουλία είχες ρωτήσει για τα αντισταμινικά επειδή έχεις πάρει. Τα βγάζει κίτρινα και αυτό σημαίνει ότι παιρνάνε στο μητρικό γάλα αλλά σε μικρή ποσότητα. Τους πρώτους 6 μήνες που τα μωρά θηλάζουν αποκλειστικά καλό είναι να τα αποφεύγουμε. Όσο μεγαλώνει το παιδί και αραιώνουν οι θηλασμοί μπορούμε πιο εύκολα να τα πάρουμε. Αν δηλαδή παραστεί ανάγκη θα τα πάρεις απλά θα κοιτάξεις να υπάρχει ένα διάστημα κάποιον ωρών μέχρι τον επόμενο θηλασμό. Εγώ είχα πάρει αντιφλεγμονώδη που τα έβγαζε και αυτά κίτρινα όταν η Ε ήταν 17 μηνών. Την θήλαζα το πρωϊ έπαιρνα και μετά την θήλαζα όταν σχολούσα.

Ευη περαστικά, πήρες τελικά ούρα?

Βίκυ περαστικά και σε σας όλα μαζί σας πέσανε

Γωγώ πως πάνε οι θηλές είσαι καλύτερα?

Δημητρούλα πως είσαι έχει ακομα πονάκια?

Λενάκι γιατί θα πάτε οφθαλμίατρο?

Αφροδίτη τι καλά που θα έρθει η πεθερά σου, θα μείνει μέρες?

Διάβασα αυτό για τον Μανώλη και το παντζούρι και θυμήθηκα τα δικά μας τα χθεσινά, θα σας πώ σε λίγο, φαντάζομαι πάντως τρομάρα που πήρες:o:o:o

Ευα κι εγώ για 20λεπτά ξέρω το σακκουλάκι, πολύ μανίκι πάντως να μαζέψεις :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορεσα ακομα να μαζεψω ουρα

τωρα πηγα στην πεθερα μου να της βαλω και μου ειπε οτι εκανε διαροια πολυ νερουλα σορυ κιολας για την περιγραφη και μυριζαν παρα πολυ

χθες το βραδυ μου που ξυπνησε ηπιε νερο και μου ζητησε και χυμο και της εδωσα και με το που το ηπιε εκανε εμετο αλλα δεν το εδωσα σημασια γιατι σκεφτηκα μπως στραβοκαταπιε

αλλα τωρα ηρθε και η διαρροια και λεω τελικα μηπως ειναι καμια γαστρεντεριτιδα

θα παρω και τον παιδιατρο να ρωτησω

δεν ξερω τι να κανω να την παιδεψω παλι με σακουλακια να της παρω ουρα

η τζαμπα την ταλαιπωρω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα αυτο με τα αντισταμινικα ξερω και εγω.

Δεν ειναι βεβεια οτι απαγορεβονται δια ροπαλου και στην εγκυμοσυνη αλλα δεν βρισκω λογο να τα παρω

ΟΚ ειμαι χαλια...δεν αντιλεγω..αλλα γεννικα ειμαι της αποψης τα φαρμακευτηκα σκευασματα να χρισημοποιουνται με την λογικη του οφελους εναντι της "ζημιας" οποτε προτιμω στη συγκεκριμενη φαση να μη παρω τα συγκεκριμενα φαρμακα.

Παναγιωτα μου θα το διαβασεις μτα γιατι μετα εγω μπορει να μην εχω χρονο να σου πω..

στο θεμα στερεες εγω τελικα κατεληξα να ακολουθω το παιδι.

Εαν θεωρεις οτι δενε ιναι ετοιμος ακομα..μη του δωσεις

Ο Χριστοφορος ειχε ξεκινησει αφου εκλεισε τος 6 και μπηκε στον 7ο..

εγω βεβεια θα προτιμουσ ανα ξεκινουσε νωρητερα αλλα η γιατρος μας δε με αφινε.

Παντως αν θες μπορεις να του δινεις καποιες τροφες που δεν θελουν πολυ επεξεργασια

δες και εδω http://www.wholesomebabyfood.com/

εχει πολυ ωραιες ιδεες

Το ειχε βρει η Λαλα το συγκεκριμενο σαιτ και το συστινω ανεπιφυλακτα με την προυποθεση οτι θα το χρισημοποιησεις σαν οδηγο και θα κανεις οτι εσυ θεωρεις σωστο και χρισημο για το παιδι σου

Επισης εαν θελεις να σου στειλω τον ατμομαγειρα- μπλεντερ της beaba, ειναι σχεδων καινουριος..ελαχιστα χρισημοποιημενος. Μου την ειχαν κανει δωρο αλλα ο Χριστοφορος απο 10 μηνων αρχησε να τρωει κομματακια και ειχα ατμομαγειρα με γιαλυνα καλαθια που εκανα φαγητο και για μας συγχρονος

Εμεις μπορεις να φανταστεις οτι θα αργησουμε πολυ να τον χρισημοποιησουμε

Πιστευω οτι στις διακοπες θα σε βολεψει παρα πολυ γιατι με μια συσκευη θα μπορεις να βρασεις φρουτα- λαχανικα και να τα πολτοποιησεις.

Τωρα για το αν θα ξεκινησεις με φρουτα η με λαχανικα..εσυ ξερεις ..

δες αναλογα τι σε βολευει περισσοτερο και πραξε...δεν πιστευω να εχιε μεγαλη σημασια αυτο..

εγω δε θυμαμαι με τι ξεκινησαμε...

παντως υπαρχουν φρουτα πχ μπανανες- αβοκαντο, που δεν θελουν πολτοποιηση..μπορεις ακομα και να "ξυσεις" λιγο μιλαρακι..αν και δεν το συνιστω..τα μηλα τωρα και μεχρι τον Αυγουστο ειναι μπαγιατηκα με πολυ λιγα θρεπτικα συστατηκα.

Τα πρωτα φρεσκα θα βγουν περιπου τον Αυγουστο οποτε και ειναι και πιο νοστημα, και πιο γλυκα και φυσικα με πιο πολλες βιταμηνες

Ευακη μου μου μυριζει πολυ την Ιωση που ειχαμε περασει και εμεις...

ο Φοφος εκανε διαρροια μονο μια μερα ποσο πηρετο σου κανει..

να πας να τη δει ο γιατρος σας να κανει και λιγη ψυλαφιση

Αν τα πραγματα σκουρινουν να πας σε νοσοκομειο να της παρουν ουρα με καθετηρακι τι να κανουμε...

δεν ειναι οτι καλυτερο..απεναντιας ειναι πολυ χαλια η κατασταση ..αλαλ προκειμενου να σου φυγει το αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα την παιδιατρο μου ειπε μαλλον ιωση αλλα να προσπαθω να παρω ουρα :evil::evil:

εννοειτε δεν θα την εξεταση ποτε δεν το εκανε οταν το ηθελα εγω μονο στα εμβολια :evil::evil::evil::evil:

ουφφφφφφφφφφφφφφφφ

παω μπας και μαζεψω ουρα

χρυσα ανεβασε μεχρι 38.8 πυρετο αλλα τωρα που της εδωσα στις 8.30 ντεπον επεσε στα 37.2 πριν λιγο της εβαλα θερμομετρο και ειχε τοσο

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα αφού έκανε εμετό και διάρροια μάλλον γαστρεντερίτιδα είναι

Χρύσα ακριβώς αυτό που λές με τα φάρμακα ;)

Να σας πώ και τα δικά μας τώρα. Σάββατο πήγαμε Λάρισα για ένα γάμο, η Έλενα έγινε παρανυφάκι κι εγώ καμάρωνα :D:D θα προσπαθήσω να βάλω φωτο το βράδυ. Μείναμε εκεί το βράδυ στο Μετροπολ τελικά Μαρία το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου, ευτυχώς καθαρό αλλά πολύ μικρά τα δωμάτια και παλιό τεσπα για ύπνο μόνο πήγαμε οπότε δεν πειράζει. Την Κυριακή ήρθε η νονά της Έλενας από Τρίκαλα και βολτάραμε όλη μέρα. Η Λάρισα μου άρεσε πολύ σαν πόλη :D:D

Το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό και στο διπλανό τραπέζι ήταν μια οικογένια με 2 παιδάκια και η Έλενα με τον Μιχάλη ήταν μονίμως εκεί και παίζανε. Το συγκεκριμένο τραπέζι ήταν γωνία και δεν υπήρχε πρόσβαση για να φύγουν τα παιδιά, εμείς που καθόμασταν στο μπροστινό τραπέζι και μπροστά ήταν πεζόδρομος. Σε κάποια φάση κοιτάω και δεν βλέπω την Έλενα λέω στον Η που είναι η Έλενα μου λέει εκεί με τα παιδιά λέω δεν είναι εκέι, ρωτάω την κοπέλα δίπλα μου λέει δεν είναι εδώ, αρχίζει να με λούζει κρύος ιδρώτας σηκώνομαι και αρχίζω να φωνάζω :shock::shock::shock::shock: και την βλέπω να κάθεται στον πεζόδρομο στο δίπλα μαγαζί να γελάει και να με χαιρετάει. Κορίτσια έχασα την μισή μου ζωή, ένιωσα τόσο άχρηστη :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Τελικά το κακό δεν θέλει πολύ για να γίνει μια στιγμή αρκεί...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη τι επαθες?χριστε μου.ευτυχως ολα καλα

εχω κ εγω ηλεκτρικα παραθυρα αλλα πρεπει να παταω συνεχομενα το κουμπι..

θαλασσα για να μαζεψεις τσισα πρεπει να πιει υγρα 20 λεπτα πριν για να γεμισει η κυστη...κ το σακουλακι μονο 20λεπτα λογω της αποστειρωσης...

το εχω κανει οταν ηταν 2 μηνων ο γιος μου κ σε καταλαβαινω...οταν θελεις να κατουρησει δεν θελει αυτο..κουραγιο υπομονη κ μακαρι να μην ειναι κατι...

εντωμεταξυ εμενα εβγαζε επιμολυνση η καλλιεργεια κ του καναμε υπερυβικη (τσισα απευθειας απο την κυστη με συριγγα) κ τελικα δεν ειχε τιποτα....αερολογιες των παιδιατρων...ειχαμε αλλεργια στο γαλα....αχ μην τα θυμαμαι κ συγχιζομαι....γιατι δεν κανουν σωστα την δουλεια τους το εχω ακομα απορια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Ευα..πως μπορει να ΜΗΝ την εξετασει;;;

εμενα με βαζει καθε φορα να κουβαλιεμε μεχρι το ιατρειο της γιατι λεει πως διαγνωση μεσω τηλεφωνου δεν μπορει να κανει.

και εαν το παιδι εχει κατι;;..καμια γαστρεντεριτιδα;;;...δεν ειναι οτι εχει πλα λιγε ςμηξες να σου πει βαλε ορο και βλεπουμε..

Ποσες μερες ειναι που εχει τετοιον πηρετο ;;;;

Εμα ςπαντως παρολο που δεν ηταν η δικι μας η γιατρος αλλα εφημερευον γιατρος τον εξετασε διεξωδικα..κοιταξε αυτια, ματια ακομα και τον ευχενα του πασπατευε και την κοιλιτσα του- ετσι δε οπως τον ζουλαγ ετον καημενο τον λοιπηθηκα...

επισης η δικη μας κα΄΄ιεργεια ουρων βγηκε καλη

νατασα αυτη την προωπτικη δε θελλω να τη σκεφτομαι καθολου..

ειναι κατι που με τρομοκρατει..να ειναι η στιγμη που δε θα βλεπω καποιο αποα τα παιδι αμου..θα πεθανω εκεινη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα επειδή μας έχει τύχει σε νοιώθω απόλυτα!!! :(:( ....ο Μηχάλης πού ήταν? δεν είδε ότι πήγε εκεί?......

πάντως εγώ ούτε τον Λ. εμπιστεύομαι όσον αφορά στο μπουμπούκι γιατί και αυτός παιδί είναι και θέλει να παίξει, δεν θα προσέχει την αδελφή του όλη την ώρα!!!....αυτή είναι δουλειά δική μας!!! :!::!:

κατά τα άλλα πού καθήσατε για φαγητό? :D

και χαίρομαι που σου άρεσε η πόλη μας!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

το Μετροπόλ όντως είναι πολύ παλιό, αλλά είναι στο κέντρο!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο θα σου ελεγα να βγεις...

εχεις μαρσηπο;;;;..βαλε τον Πανουλι μεσα...

η αλλιως βαλτον στο καροτσι και παρε απο υτο χερακη τον Μανωλη..

ξερω ξερω..σαν θεωρια ευκολο ειναι....

αχ..ποσο σε νιοθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ (μου το απαντησε ο Κωστας :evil: )

ΘΑ ΣΚΑΣΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ .....ΘΕΛΩ ΒΟΛΤΑ :((:((:((:((:((:((

και πού είναι το πρόβληαμ ακριβώς? :?::?::?: γιατί δεν βγαίνεις έξω? :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ εκεί ήταν και ο Μιχάλης αλλά έπαιζε, δεν μπορεί να έχει το μυαλό του στην Έλενα, παιδί είναι ;)

Όπως λες και εσύ είναι δουλειά δική μας......

Στον μπακαλόγατο καθίσαμε για φαγητό

Αφρο μόλις έρθει η πεθερά να βγείς βολτίτσα να ξεσκάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...