Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια μου ο μπεμπης ειναι μια χαρα κε μεγαλωνει!!!!Κλωτσαει,σπρωχνει,εχει λοξυγγα και εχει βολευτει με το κεφαλακι ακομη πανω στο στηθος και πιεζει την μαμα του!!!Δεν γυρναει με τιποτα..

Δοξα τω Θεο ολα πανε καλα ,μεχριτιγμης και καθε μερα ευχαριστω την Παναγια γι αυτι το δωρο που μας εκανε και την παρακαλω να πανε ολα καλα μεχρι τελους!!!

Οσο για το πως θα φερουμε στιν κοσμο μια νεα ζωη Μαρακι μου δυστυχως δεν το αποφασιζουμε εμεις..και να λεμε παλι καλα που εχει εξελιχθει τοσο η επιστημη..για φαντασου να μασταν 30 χρονια πισω??

Φιλακιαα κουκλες κ καλο βραδυ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai alla oso k na exei proxorisei i epistimi an den thelei o theos....!!!

o more mou to poulaki mou!!!! :) kala pernaei stin koilia!!! ;)

katerina gia pes mas esu meta tin emruometafora ti ekanes?k sto kentro k meta sto spiti!

k lagonisi gia pes mas k esu tis empeiries sou apo simera?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!τι κανετε??λαγονησι μου σου ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου να εχεις την μεγαλητερη χοριακη!!!!!!οπως και σε ολα τα κοριτσια βεβαια!!!!!λαμπρινι και twiggy καλη επιτυχια και με μια τεραστια χοριακη!!!!!!!!!!!!κοριτσια μην αγχωνεστε!!!!!!!!μην σηκωνετε βαρη.... μην περπατατε πολυ....οχι καφεδες....οχι παγωμενο -ζεστο νερο στο μπανιο....ΟΧΙ ΑΡΩΜΑΤΑ και ΟΧΙ ΚΑΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!!!!!! ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕΙΡΑ!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!! :lol:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΙ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΤΟΥ MAMMYLAND!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια lagonhsi!!!!σε λιγοτερο απο 2 εβδομαδες θα ξερουμε τα ευχαριστα!τωρα θελει πολυ προσοχη!τουλαχιστον τις 5 πρωτες μερες μεχρι να γινει η εμφυτευση θελει ξαπλα!υπομονη!μια συνηθεια ειναι κι αυτη!δε θα κανεις τιποτα!ξεκινα να βλεπεις καμια σειρα!εγω να πω την αληθεια ενα καφεδακι τη μερα το επινα....αλλα ολα καλα...μπανιο δεν εκανα τις τρεις πρωτες μερες και μετα μονο με χλιαρο νερο ντουζακι...με λιγα λόγια εκατσα σπιτι ως τη μερα της χοριακης χωρις να κανω δουλειες!ας κανουν κατι και οι ανδρες μας επιτελους!!!αλλα το αποτελεσμα με δικαιωσε...

lammbrinoula & twiggy καλη επιτυχια κοριτσια μου!θα μπαινω να διαβαζω τα νεα σας και να σας στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!

εγω περιμενω να ερθει η τεταρτη να κανω τον πρωτο μου υπερηχο!να δω επιτελους πως ειναι το η τα παιδια μου!θα ακουσουμε και καρδουλα-ες!ανυπομονω!πολλα φιλακια κοριτσακια μου!!!

να προσεχετε τους εαυτους σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είστε όλες πολύ γλύκές....και μας εμψυχώνετε πολύ!!

Κατερίνα μου....όντως αυτή η photo είναι όνειρο!! Πολύ τρυφερή!!

Τελικά ξεκίνησα τις clexane......

Mariaaa εγω να σας πω την αλήθεια πόνεσα αρκετα στην εμβρυομεταφορα....ίσως γιατι απο οτι είπε ο γιατρός έχει παράξενη κλήση η μήτρα μου.

Το οτι έμεινα μόνη μου 2 φορές έγκυος.....το κραταει ο γιατρός στα θετικά....να δούμε......

dreams ο γιατρός μου είναι πολύ χαλαρός οσον αφορά αυτές τις 12 ημέρες αναμονής....και να σου πω αυτά που μου είπε....ικανοποίησαν το μυαλό μου.

Μου είπε οτι οταν γίνεται μια σύληψη με φυσιολογικό τρόπο....η γυναίκα συνεχίζει και κάνει οτι εκανε κάθε μέρα , εφόσον μετά απο 1,5 μήνα θα μάθει για την εγκυμοσύνη οπότε αν είναι να μείνει το παιδι θα μείνει.

Εμείς βέβαια μου είπε απο την στιγμή που ξέρουμε την αρχη της σύληψης...καλό ειναι να προσέχουμε,όπως να μην σηκώνουμε βάρη , να μην κάνουμε έντονη γυμναστική να μην ανεβαίνουμε σε μηχανάκια κλπ.

Μου είπε να κάνω οτι με ευχαριστεί ....χωρίς υπερβολές κια κούραση γαιτι πάνω απο ολα είναι η καλή ψυχολογία!

Εχει κάποιο δίκιο......ίσως............

Αν είναι θέλημα Θεού να μείνει.....θα μείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Πήγα σήμερα στο γιατρό, και είδε οτι ενώ έχουμε πάρει το φάρμακο για την καταστολή εγώ εχω μια κυστούλα, μου είπε ότι θα συνεχίσουμε και αν δεν έχω αδιαθετήσει σε 5 μέρες θα την σπάσουμε.

Τί ειναι τώρα αυτό ρε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Είμαι πολύ χαρόύμενη εχουμε 3 αριστα εμβρυα για εμφυτευση την Δευτέρα πρώτα ο θεός μετα απο 10 μέρες θα ξέρουμε.

Stroumf δεν ξερω τι είναι αυτό αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό ρώτα τον σίγουρα για καλό κάνει ότι κάνει.

Lagonissi εχεις δίκιο πρέπει να έχουμε καλή ψυχολογιά και θα τα καταφέρουμε αντε ανυπομονω να ακούσω την επιτυχία σου.

Dreams σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια. Ετοιμάσου για την πιο υπέροχη πιο συγκλονιστική και πιο ονειρεμένη στιγμή της ζωής σου εως σήμερα με το καλό γλυκια μου να ακούσεις τις καρδούλες ή την καρδουλα του παιδιού σου.!!!

Lia σε περιμένουμε να πάρεις σειρά στις θετικές χοριακές μας. Σε ευχαριστω για την θετική σκέψη.!

Katerina μου με το καλό να γεννήσεις τον μπεμπη σου μην προβληματιστείς ξέρει ο θεός τον τρόπου που θα τον στείλει. Να είναι γερός και ευλογημένος!!!

Twiggy καλή εμβρυομεταφορά όλα θα πανε καλα!

Cuando & Kon ευχαριστω πολύ για τα καλά σας λόγια σας νιώθω ήδη πολύ κοντα μου Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ομορφα νεα λαμπρινη!!!με το καλο!..κοριτσακια μου εχω μια ερωτηση εσεις που εδω ξερετε πολλα για ωαριακια και τετοια...επειδη δεν μπορεσα να παω για σπερματεγχυση ειπα να παρακολουθησω τον κυκλο και με υπερυχο να δω τι γινεται..να στοχευσουμε τη μερα..πηγα την τριτη 11η μερα και ειχα ενα ωαριο 18 εκ και καλο ενδομητριο..σημερα 14η μερα ειναι 21 αλλα δεν εχει σκασει..εμενα σκαει συνηθως την 16η μερα αποδεδειγμενα με τεστ..εχω κυκλο 30 ημερων..και η γιατρος λεει..21..χμμμ...δεν ειναι καλο..οταν μεγαλωνουν πολυ δεν ειναι καλα..ειναι αληθεια;ποσο πρεπει να σκανε;εγω ηξερα οτι μεχρι 24 ειναι οκ.. :roll: απογοητευτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι η γιατρος που πηγα ηταν ο,τι να ναι...ααααααααααα....και νομιζω οτι ειναι μια χαρα το ωαριακι μου που το κακολογησε. :evil: ε;

και στρουμφακι μου δεν ξερω ..ο,τι σου πει κι εσενα ο γιατρος σου..αν τον εμπιστευεσαι..εγω αυτη που πηγα δεν ειχα ξαναπαει..πηγα μονο και μονο για τον υπερυχο και νομιζω τζαμπα με αγχωσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μια χαρά είναι το ωαριάκι σου κούκλα μου εμένα 21 ήταν τα δύο και 18 τα αλλα΄και γονιμοποιηθηκαν μια χαρα το ίδιο και το δικό σου.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!!!!τι υπεροχα νεα labrinip !!!!!!!!!!και να εχεις μια θετικη χοριακη με 3 ψηφια!!!!

stroumf δεν ξερω τι σημενει ολα αυτο!!!το μονο που γνωριζω ειναι οτι οταν κανουμε κυστουλες μας καθυστερη η ακατανομαστη!!!!!μην αγχωνεσε ολα θα πανε καλα!!!!!τα υπολοιπα κοριτσια που ειστε??? μια αγκαλια μεγαλη μεγαλη και φιλακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου πολυ καλα τα νεα σας!!Με το καλο η εμβρυομεταφορα την Δευτερα κ εννοειτε πως η χοριακη σου θα ναι θετικη θ δεις!!

Λαγονησακι καλη επιτυχια γλυκεια μου!!Ολα θα πανε καλα κ σε λιγες μερες θα αι κ συ μια φουσκοκοιλιτσα μαζι με την twiggy!

Κουαντο μου μια χαρα ειναι το ωαριακι σου..βουρ στο ψητο λοιπον!!!!!!!!!!!!!

Στρουμφακι μου μαλλον θα σε παει ενα κυκλο πισω..θ σου δωσει λογικα για εναν κυκλο καποιο αντισυλληπτικο..δεν στ εκανε στον κυκλο που περασε ε??

Εμενα παντα πρωτου ξεκινησουμε επαιρνα πρωτα ενα κυκλο αντισσυληπτικο..18ο χαπι καναμε υπερυχο κ αν ολα οκ ξεκιναγα καταστολη..κ στα φρεσκα κ στα κατεψυγμενα..

Μην στεναχωρεθεις η απογοητευτεις δεν ειναι κατι ενας κυκλος κ θα ναι για καλο..ολα αυτα βεβαια αν δεν φυγει απο μονη της η κυστουλα ε?

Μαρακι μου εγω την 1η βδομαδα δεν εκανα τιποτα..καναπε κρεββατι καθιστη η ξαπλωμενη κ ετρωγα στο τραπεζι κανονικα..μπανακι μετα την 3η μερα ντουζακι οχι πολυ ζεστο..

Αυτα..κ κατα την 8η μερα βγηκα εξω για ενα χυμουλι...καφε οχι..η καφεινη δεν κανει καλο..η ντεκαφεινε..ουτε τωρα πινω καφε μονο ντεκαφεινε..βασικα σε ολη τη διαρκεια δενν εχω πιει καφεδες,τωρα που κανει ζεστη ομως τον θελω..εχω πιει 2-3 φορες φραπεδακι πολυ ελαφρυ..κ μετα ντεκαφεινε..

Λιακι αντε να μπεις κ συ στ κλαμπ των θετικων!!

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΙ!!!!!!!!!!!

ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!ΤΟ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ!!!!!!!ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΑ μου σου ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να κάνεις όχι ενα αλλα τρία παιδιά και αν αντέχεις κι αλλα!!!!

Κατερίνα έχεις δίκιο για τους καφέδες ούτε εγώ επινα λες για αυτό να βγήκε τόσο ήρεμη η Σταυρουλίτσα μου; Να προσπαθήσεις να θηλάσεις όσο περισσότερο μπορείς δεν είναι δύσκολο λίγο στην αρχή μέχρι να συνηθίσεις και μετα είναι παιχνιδάκι.

Φιλια

Καλό βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία μου είμαι σίγουρη οτι θα κάνεις πολλά παιδι'α......είσαι πολύ μικρή άλλωστε :)

Φτάνει να κάνεις την αρχή....μετα να δείς που θα πιάνεις και μόνη σου....χωρίς βοήθεια!

Εγώ κορίτσια δεν πίνω καφέδες γιατι κάνω ομοιοπαθητική εδώ και 3 χρόνια.

Μόλις ξεκίνησα τις προσπάθειες για παιδάκι την άρχισα για να είναι ο οργανισμός μου οσο γίνεται καθαρός απο φάρμακα ....

Λαμπρινή μου ....τέλεια νέα!!!

Αντε απο Δευτέρα θα περιμένουμε μαζί..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε? ευχαριστω πολυ για τα γλυκα σας λογια, ευχομαι σε ολες τα καλυτερα.. εγω χθες εκανα την ωοληψια και ημουν ζαλισμενη ολη μερα αλλα ολα καλα! πηραμε 13 αυγουλακια!! τη Δευτερα παμε για εμπρυομεταφορα ελπιζω να εχουμε καλης ποιοτητας εμβρυακια! Λαμπινιπ μου υπεροχα τα νεα σου!!! καλη εμβρυομεταφορα τη Δευτερα..νιωθω οτι εχω καλη συντροφισσα σε ολο αυτο ετσι που συγχρονιστηκαμε!!

κουαντο μια χαρα ακουγεται το ωαριακι σου, μην ακους τους γιατρους, σε αυτα νομιζω λενε ο,τι να ναι!!Κι εμενα η πρωτη πρωτη γιατρος που ειχα παει με ειχε βγαλει σχεδον στειρα αν ειναι δυνατον!! βουρ για ντοιν ντοιν και μην ακους τιποτα!!

dreams χαιρομαστε πολυ πολυ για σενα, μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!

λαγονησι κουραγιο, φανταζομαι οι μερες δεν περνανε αλλα ειπαμε, να σκεφτεσαι θετικα!!!

λια μου θα κανεις πολλα παιδια, ξερεις να παλευεις και θα τα καταφερεις!! ειναι να μην παρουμε μπρος βρε συ εδω μετα ποιος μας πιανει!!! :D

πολλα φιλια, κουκλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μπράβο...τέλεια τα νέα σου!

Αντε απο εβδομάδα με εσενα και την Λαμπρινή θα είμαστε 'ολες στην αναμονή.....

Αλήθεια δεν ήθελες να κάνεις βλαστοκύστες μιας κι έβγαλες τόσο πολλά εμβρυάκια?

sorry που ρωτάω.....αλλά είμαι ΄ασχετη απο αυτά μιας κι είναι η πρώτη μου εξωσωματική.

Απλά έχω ακούσει οτι οταν βγάζεις πάνω απο 10 ωάρια...ίσως είναι καλύτερα να κάνεις βλαστοκύστες........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας..τουιγγι καλη επιτυχια τωρα!!!!!!!και σε ολες!!!ολες μαζι σχεδον θα περιμενετε αποτελεσματα!!!ευχομαι τα θετικοτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy μπράβο...τέλεια τα νέα σου!

Αντε απο εβδομάδα με εσενα και την Λαμπρινή θα είμαστε 'ολες στην αναμονή.....

Αλήθεια δεν ήθελες να κάνεις βλαστοκύστες μιας κι έβγαλες τόσο πολλά εμβρυάκια?

sorry που ρωτάω.....αλλά είμαι ΄ασχετη απο αυτά μιας κι είναι η πρώτη μου εξωσωματική.

Απλά έχω ακούσει οτι οταν βγάζεις πάνω απο 10 ωάρια...ίσως είναι καλύτερα να κάνεις βλαστοκύστες........

αν βλαστοκυστες εννοεις να βαλουμε στην καταψυξη.. ναι θα το κανουμε! βεβαια ακομα δεν ξερω τι εχουμε απο ποιοτητα μαλλον τη Δευτερα θα ενημερωθουμε... φιλια, κουαντο ευχαριστουμε για τις ευχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι οι βλαστοκύστες είναι οταν σου βάζουν μέσα γονιμοποιημένο ωάριο την 5η-6η μέρα.

Με αυτόν τον τρόπο έως τότε ξεκαθαρίζουν πια πάνε καλά οποτε σου κάνουνε εμβρυομεταφορά τα πιο υγειη τα οποία συνήθως είναι 2-3 ωάρια.

Διάβασα οτι έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες μιας και βάζουν τα πιο σωστά έμβρυα και αποφέυγονται αρκετά και οι πολυδιμες κυήσεις.

Το μόνο αρνητικό στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι να μην έχει επιβιώσει κανένα έμβρυο έως την 6η ημέρα εμβρυομεταφοράς ....γι αυτο και απαραίτητη προυπόθεση είναι να υπάρξει ωόληψία με επάνω απο 10 ωάρια........

Αυτά έχω διαβάσει....αυτά σου λέω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou????xiotisses blepwww :shock::shock::shock:

twiggy k lambrini....se poianis to party tha pame prwta?????? ;););) sas efxomai poly kales embryometafores k thetikotates xoriakoules!!!!!!!ante,me to kalo koritsia mou!!!!!!

lagonisaki mou esy exeis kanei ti metafora an den kanw lathos ee???pote pas gia xoriaki??kali epityxia k se sena!!!!!!!

lia mou k egw polla paidakia thelw na kanw!!!4 gia tin akribeia!!!!tha ta kanw arage???????

filia polla se oles k megales agkalitses me thetikes mono skepseis????oxi opws afti pou eksefrasa prin egw... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!τι κανετε???εγω εδω και κατι μερες εχω αυπνιες!μεγαλο μαρτυριο!μαλλον ειναι παρενεργεια απ τα ουτρο....

καλη επιτυχια στην λαμπρινουλα και στη twiggy μας!!!!!αντε να ερθει η δευτερα να γυρισετε σπιτι με τα σπορακια σας και να τα κουβαλατε μαζι σας για τους επομενους 9 μηνες!!!!ολα θα πανε καλα!!!θα ξαναμπω τη δευτερα να μαθω νεα σας!!!!

πολλα φιλακια σε ολες! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...