Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

o dikos mou o giatros pali nomizo oti einai polu flou...mou ebale ta 2 emruakia,eide sto mikroskopio oti den upirxan allo ekei k meta sukothika kateutheian,ntuthika,piga me ta podia se ena allo domatio k ksaplosa gia 20 lepta!k mou eixe pei oti me to pou tha pao sto spiti mporo na mageirepso,na kano mpanio ktl apla na min sikono baros k na min zorizomai!mipos paraeinai xalaros?leo ego tora...!epeisis auto pou me anusuxei einai oti teleutaia fora eixa 2 kustes,balame ta embrua k prin kapoies meres piga stin giatro mou k mou eipe oti exo parapano ugra k oti mallon eskasan oi kustes?lete na epirease auto ta ebrua??? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreams k ego euxomai mia teleiomini egkumosuni k na einai gera osa k na einai!!! :)

lagonisi tha perimeno na akouso ti tha mou peis!!!ta ebapses ta mallia sou telika?

lia pragmatika to pisteuo oti tha einai i teleutaia sou fora!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Μαρια μου τα έβαψα....με φυτικη τελικά.....εεε μα ημουν χάλια!!

Dreams καλή συνέχεια να έχεις!!!!

Λια ....ισως η Κρήτη ...να σου ταιριάζει καλύτερα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερούλα!!!

Τί κάνετε?? Πώς τα πάτε????

Εγώ συνεχίζω τις ενεσούλες όπως μας έχει πει ο γιατρός, με πονάει λίγο η κοιλιά μου, λογικά θα περιμένω να αδιαθετήσω και συνεχίζουμε κανονικα. Στο τέλος της εβδομάδος θα πάμε να κάνουμε την εξέταση για την οιστραδιόλη και μακάρι να ναι όλα καλά!!! Μακάρι!!

Διάβασα τα νέα σας και έχω να σας πω τα εξής:

Labrinip, με το καλό κοριτσάκι και γρήγορα με την θετική χοριακούλα +++++++++++

Lagonisi, με το καλό και εσύ κοριτσάκι για θετική χοριακούλα +++++++++++++++++

Kon21, Τί κάνεις;

Μariaaaa, Εσύ παιδάκι τι κάνεις;

Lia25, Kαλή αρχή κοριτσάκι και καλή επιτυχία!!!!!!!

Dreams2011, Mπράβο !!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σας από τον υπέρηχο και τα νέα από τα εμβρυάκια!!!!

Twiggaki, τί κάνεις? Πώς πάνε οι ενεσούλες?

Εγώ σας έγραψα τα νέα μας, περνούν οι μέρες και αναμένουμεεεεεε, περιμένουμεεεε, ευχόμαστε,,, ελπίζουμε, παρακαλούμε το Χριστούλη, να πάνε όλα καλά και να αποκτείσουμε μωράκι!!!!!

Σας εύχομαι τα ίδια και σας στέλνω πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Καλημερούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!σε ευχαριστω πολυ strοumf σου ευχομε να γινεις γρηγορα μανουλα!!!!!!

οι ενεσουλες πονανε λιγακι,εμενα η κοιλια μου ηταν γεματη μελανιες!!!αλλα δυστηχως δεν υπαρχει αλλη λυση!!!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

εγω προχωραω καλα, πρωτα ο Θεος την Παρασκευη παμε για ωοληψια...

κουραγιο με τις ενεσεις, κι εγω ποναω λιγο κι εχω μελανιτσες αλλα τι να κανουμε...θα το αντεξουμε!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τwiggaki, με το καλό!!

Πέρασε ο καιρός εεεε?

Εμένα βρε κορίτσια δεν μου κάνει μελανιές γιατί ? Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά? Τί ενέσεις χρησιμοποιείται και τι φάρμακο πέρνετε?

Εγώ κάνει 20 ml daronda.

γεια σας κοριτσια, ελπιζω να ειστε ολες καλα!

εγω προχωραω καλα, πρωτα ο Θεος την Παρασκευη παμε για ωοληψια...

κουραγιο με τις ενεσεις, κι εγω ποναω λιγο κι εχω μελανιτσες αλλα τι να κανουμε...θα το αντεξουμε!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena koritsakia mou!!

stroumfaki mou mia xara eimai,euxaristo!!!euxomai na sou pane ola kala!!ego mono mia fora eixa melaniasei!den einai kako!to thema einai sto derma k mporei na paizei rolo pos tis bazeis!!ego eixa kanei puregon 150ml an den kano lathos!

twiggy mou euxomai na exeis uperoxa oaria k na kanete uperoxa embruakia!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω εκανα

pen gonal 150 μοναδες

daronda 10 γραμμες ινσουλινης

innohep kai pregnyl νομιζω24 ωρες πριν την εμβρυομεταφορα και μετα την εκανα 3 φορες την εβδομαδα proluton depot!!!και απο χαπια salospir, trofocard, filicine, utrogestan kolpika, prezolon cyclacur mono ta leyka !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti einai ola auta??? :roll:

ego mono 8 puregon,4 orgalutran,tin pregnyl k meta ta utrogestan!ola auta tin proti fora!

tin deuteri pou balame katapsugmena eperna progynova(pou einai kati san antisuliptika) k utrogestan!

tin triti leo na paro mono ta utrogestan!eseis ti lete?eseis pou balate katepsugmena eprepe pio mprosta na parete kati?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα αυτα πηρα!!την τελευταια που ειχα κατεψυγμενα πηρα ενεση averkap 3.75 yasminelle(αντησηληπτικα) trofocard 3 την ημερα filicine prozolon salospir 1 την ημερα ,cyclacur αρχισα με 1 την ημερα μετα 2 και μετα 3 την ημερα, innohep μια ενεση το βραδυ ,demestril αυτοκολητο το αλαζα δυο φορες την εβδομαδα!!!! και τη prolyton 3 φορες την εβδομαδα !!!! pregnyl 5000 !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!εγω στην πρωτη εξωσωματικη εκανα puregon και orgalutran και πριν την εμβρυομεταφορα μια pregnyl. απο χαπια filicine , utragestan ,salospir kai divina.στην δευτερη με τα κατεψυγμενα,πηρα μονο τα ιδια χαπια με την πρωτη.πω πω ...πολυ φαρμακο παιρνουμε τελικα!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα... απότι καταλαβαίνω όλες μας κάνουμε και κάτι διαφορετικό.!!!

Εγώ ξεκίνησα την θεραπεία μου την 21η μέρα, όπως σας είπα με daronda (για καταστολή) και στη συνέχεια δεν ξέρω τι άλλο θα πάρω.

Είναι κάποια κοπέλα που κάνει τις ίδιες? Να χουμε δηλαδή να λέμε.... χαχαχαχα .. αχχχχχχχχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy

ευχομαι να εχεις τέλεια ωάρια!!

Καλή επιτυχία!!

Εγω θα σας μιλήσω την Πεμπτη μετά την εμβρυομεταφορά...........να μου λύσετε οι πιο παλιές τυχόν απορίες.

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thrombofilia einai i thrombosi?pou pizei to aima?an nai,exo kanei k ola kala!!ekana k gia ta xromosomata k auta doksasi o theos ola kala!!!mono salpiggografima den exo kanei alla epeidi eixa meinei mia fora xoris eksosomatiki egkuos,mallon den xreiazete.lia giati perneis tosa polla?eisai sigouri oti ta xreiazesai???sou eixe eksigisei ti kanei to kathena?euxomai o kainourgios na sou dosei ta misa!!

stroumfaki mou k se sena euxomai na min pareis polla!!

lagonisi 2 meroules akomi e??? :D teleia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!

Λοιπον για τ αφαρμακα εγω που εχω κανει κ απο ταδυο..

1η φορα...ξεκινησα δευτερη μερα με γκοναλ ,πριν την ωοληψια πρεγνυλ κ ξεκινησα 3 σικλακουρ,6 ουτρο,3 ντουφαστον,1 σαλοσπιρ..μετα την ωοληψια προσθεσαμε 1,5 γιουτοπαρ,3 βιμπραμισιν κι ενα κορτιζονης δεν θυμαμαι πως λεγεται..Το γιουτοπαρ για 8 μερες κ το βιμπραμισιν..

επισης εκανα και την ημερα εμβρυομεταφορα2 προλουτον ενεσεις κ μετα απο 3 μερες παλι..

Στα κατεψυγμενα..

Ξεκινησα 2η μρα κυκλου αντισυληπτικα

18 χαπι ξεκινησα νταροντα 20 μοναδες

Μολις αδιαθετησα 10 μοναδες κ μετα απο 5-6 μερες ξεκινησα με 3 σικλακουρ και 1 σαλοσπιρ

μια μερα πρι εμβρυομεταφορα προσθεσαμε..6 ουτρο,3 ντουφεστον τα σικλακουρ γιναν 6.1 κορτιζονης,1,5 γιουτοπαρ για 8 ημερες και μια κλεξαν καθε μερα..

ολα αυτα μεχρι την τελικη επαναληπτικη χοριακης..μετα σταματησα της κοριζονης και συνεχισα οοοολα τα υπολοιπα μεχρι την 14η βδομαδα!!!!!

Συν σιδηρο φιλισιν ασβεστιο μαγνησιο κ κλεξαν που παιρνω κ μεχρι τωρα!!!!!!!

Αυταααααααααα!!!!!!!!!!

Μαρακι τιποτα δεν θα σταματησεις αν δεν σου πει ο γιατρος σου..μονο αυτος αποφασιζει!!

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια βοηθεια!!! :(

ειμαι καιρο στο μαμμυ και σας παρακολουθω!ειμαι στην 5η μερα διεγερσης με gonal και η οιστραδιολη ειναι μονο 25!!!!τραγικο???εχω 5 μικρα ωοθηλακια απο αριστερα και κανενα δεξια...(λογω ενδομητριωσης,πριν ενα μηνα εκανα 2ο χειρουργειο!!)

μου αυξησε τις μοναδες σε 350 και θα με δει την παρασκευη αλλα τον ειδα απογοητευμενο.. :?:?

υπαρχρι περιπτωση λετε να γινει κανα θαυμα??εχει συμβει σε καμια ποτε ΤΟΣΟ χαμηλη οιστραδιολη?? :roll:

sorry για το τοσο αγχωμενο μηνυμα αλλα εχω αγχωθει παρα πολυ.. :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...