Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Steisy να σου ζήσει η γλυκιά κορούλα σου.. καλότυχη να είναι και καλή λοχεία να έχεις!! Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας και εσύ Γεωργιάννα να χαίρεσαι αδερφή και θεία. Εμάς το μενού σήμερα έχει πατατόσουπα.. βρήκα τη συνταγή σε ένα περιοδικό και μου αρέσει πολύ.. απο τότε τη κάνω πολύ συχνά γιατί αρέσει και στον άντρα μου και είναι και γρήγορη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μανουλες και μπαμπακα!!!! ελενα χρονια πολλα και καλα!!!να χαιρεσαι τον αντρα σου και το αγορακι σου!!! και ευχομαι χρονια πολλα σε ολες που λιγο-πολυ εχουμε στην οικογενεια!!!

σημερα ηρθε η μανουλα μου, για να ειναι κοντα μου οταν γεννησω, εμεις ομως, για καποιο λογο πιστευουμε οτι θα μας αργησει λιγο ακομη η μπεμπουλα....να δουμε!!!

στεισι, καλως ηρθες μανουλα!!!τι καλα, ολες μαζευομαστε σιγα σιγα...!!!σαμαρκανδη, σε βρισκω πολυ μαχιμη, δεν παιζεσαι!!!! εγω μεχρι τη μιαμιση αντεξα χτες στο γαμο, κι αυτο, γιατι περιμενα το γλυκο η κοιλιοδουλη!!!! σημερα ξυπνησα 11.30, και το βραδακι θα παω στη θεια μου που γιορταζει!!!!

πολλα φιλια στα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχιμη, μάχιμη μέχρι τελικής πτώσεως! Αφού αισθάνομαι καλά κι έχω κέφια, το εκμεταλλεύομαι! Χθες το βράδυ όμως κορίτσια ήμουν κι εξασφαλισμένη, στο γλέντι είχα και το γιατρό και τη μαία μου μαζί! :lol::lol::lol: Αφού λέγαμε ν' ανεβούμε στο Ιασώ με τα όργανα!

Στέισυ να σου ζήσει και πάλι η κορούλα σου, η φωτογραφία σας είναι πανέμορφη και απίστευτα τρυφερή!!!

Μόλις έφαγα και άρχισε η κατάρρευση, πάω για ξάπλα! Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθήκατε όλες από το μεσημέρι και μετά? Έχουν πέσει πολλοί εορτασμοί φαίνεται! Μόλις τελείωσα μαραθώνιο τηλεφωνημάτων σε εορτάζουσες κι εορτάζοντες και πρέπει να ετοιμαστώ να πάμε σ' έναν Κώστα αλλά βαριέμαι λίγο ομολογώ... Θα προτιμούσα χουζούρι! Ας είναι... Εύχομαι ένα υπέροχο Σαββατόβραδο σε όλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα χρονια πολλα γεματα χαρες!χρονια πολλα σε ολες και ολους!κοριτσια απο χτες βραδυ εχω πονο στα αρ.στηθος εχω αρχισει και το βγαζω στο ντουζ με μαλαξεις .ο γιατρος μου ειπε να παρακολουθησω για πυρετο,αυτο ελλειπε κι ερχεται η φιλη μου η επιλοχειος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκες μανουλες κ τρυφερε μπαμπακα!!!!!

βρε αφροδιτη...εγω μεχρι τη μιαμιση αντεξα χτες στο γαμο, κι αυτο, γιατι περιμενα το γλυκο η κοιλιοδουλη!!!! =))=))=)):)):)) εισαι θεα :lol::lol::lol: ξεκηνησε με χαμογελο η ημερα!!!!

γλυκερια μου να ακους τον γιατρο!!!!να προσεχεις πολυ εγω ανεβασα 40φευγα πυρετο στο νοσοκομειο απο το στηθος,αν δεις κατι αμεσως τηλεφωνο!περαστικουλια!!!

γεωργιαννα μου ειχα κλεισει τον θρησκευτικο για φετος τον ιουλιο παντρευτικα με πολιτικο στις 27 αυγουστου εκεινη την μερα εμαθα κ για την εγκυμοσυνη περιμενα 3 μηνες κ μετα τα ακυρωσα ολα :lol: αυτην την φορα λεω να περιμενω ενα χρονο πριν κανω το δευτερο να κλεισει καλα η τομη θα πω τον γιατρο να μου γραψει αντισυλληπτικα την αλλη εβδομαδα που θα παω να εχω το κεφαλι μου ησυχο :lol: εσεις κοριτσια τι μεθοδο αντισυλληψης χρεισημοποιητε?

samarcante βλεπω βγαινεις οργανωμενη με γιατρο κ μαια μαζι!!!εισαι φοβερη!!!!! :lol::lol::lol: χοανιτα δεν μας λες κ εμας την συνταγη???νοστιμο μου ακουγετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αχ Σουλα και εγω αγχωνομαι με την αντισυλληψη. Ολο με πειραζει ο ανδρας μου οτι θα με αφησει εγκυος τωρα νωρις, αλλα εγω δεν θελω να χασω τα 8 κιλα της πρωτης. Ειμαι τυχερη γτ θηλαζω και δεν μενω, αλλα μετα θα δουμε. Βεβαια τον απειλω οτι εαν μεινω θα σταματησω να δουλευω.

Τελικα δεν καταλαβα ποτε θα κανεις το γαμο;

Γλυκερια κριμα που δεν εχεις θηλαστρο, εγω το βγαζω οταν μου πετρωνει. Αρχισε ο μικρος να τρωει ανα 3 ωρες και ετσι το δεξι μου πετρωνει μετα απο 2ωρες.

Εχθες πηγαμε την πρωτη μας βολτα. πηγαμε το απογευμα στα πεθερικα μου επισκεψη. πηραμε και την καλαθουνα και κοιμηθηκε ο μικρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γεωργιάννα και Σούλα!

Δεύτερο απανωτό ξενύχτι χθες... Ξύπνησα με πονοκέφαλο και σέρνομαι...

Χοανίτα ως φανατική πατατοφάγος θέλω κι εγώ τη συνταγή!!!

Sweety περαστικούλια!

Αχ μιλάτε γι αντισύλληψη κι εγώ ονειρεύομαι τη στιγμή που θα επιστρέψουμε στο άθλημα!! :lol::lol:

Αχ σήμερα μ' έχει πιάσει μια ένταση, μια αγωνία, μια ανυπομονησία... Και σα να βάρυνα ξαφνικά... Αύριο πάω πάλι Ιασώ το πρωί, για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους.. Χθες το βράδυ ο μικρούλης μου κοιμήθηκε καλά και νιώθω λίγο ξεκούραστη σήμερα.. αν και απο τα ξημερώματα εως τώρα σφίγγεται ο καημενούλης και δεν μπορεί να ενεργηθεί!! Γεωργιάννα εγώ το φοβήθηκα το θήλαστρο γιατί το χρησιμοποιούσα πολύ στην αρχή και κάποια στιγμή ελαττώθηκε το γάλα μου.. μόλις σταμάτησα να το χρησιμοποιώ επανήλθε. Τώρα θα μου πείς κανα δυό φορές δεν νομίζω να πειράζει έτσι δεν είναι;; Χθες έκανα την πρώτη μου βόλτα, μικρή μεν αλλά ένιωσα καλύτερα.. μύρισα καλοκαίρι!! Τελικά έχω πολύ τρέξιμο κορίτσια τώρα το καλοκαίρι.. τον Ιούλη θα γυρίσω στη δουλειά και θα είμαι μόνη μου γιατί η κουνιάδα μου έχει κανονίσει να φύγει Γερμανία για μια βάφτιση συγγενών μας, δεν ξέρω καλά και το καινούργιο πρόγραμμα.. ελπίζω απο το άγχος να μην κοπεί το γάλα μου.. θα μετακομίσουμε σε άλλη αποθήκη γιατί το ενοίκιο στο μαγαζί που είμαστε τώρα είναι πολύ υψηλό και δεν βγαίνουμε οπότε δεν θα έχω κοντά τη μαμά μου για να πηγαινοέρχομαι για το παιδί οπότε θα ταλαιπωρηθώ και εκεί.. τέλη καλοκαιριού πρέπει να κάνουμε τη βάφτιση και μετά πρέπει να βρούμε και εμείς σπίτι να μετακομίσουμε γιατί δεν μας περνει άλλο εδώ λόγω χώρου.. πόσο να μείνει το παιδί μαζί μας στη κρεβατοκάμαρα.. ουφφ μόνο που τα σκέφτομαι αγχόνομαι αλλά θα περάσει και αυτό που θα πάει!! Σας γράφω και τη συνταγή για τη πατατόσουπα..

ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ 5-6 ΑΤΟΜΑ:

2 μέτρια κεφάλια σκόρδο

1 μέτριο κρεμμύδι ξερό ψιλοκομμένο

2 μέτριες παλιές πατάτες ξεφλουδισμένες και κομμένες

3 μεγάλα καρότα ξεφλουδισμένα και ψιλοκομμένα

1,5 λίτρο ζωμό κότας

1 κουταλιά φρέσκο θυμάρι ψιλοκομμένο

1 κουταλιά ελαιόλαδο

1/2 φλιτζάνι κρέμα γάλακτος

ΕΚΤΕΛΕΣΗ:

Βάλτε τα σκόρδα ολόκληρα σε ταψί και ψήστε τα σε φούρνο στους 180οC, 50 λεπτά ώσπου να μαλακώσουν. Αφήστε να κρυώσουν 10 λεπτά κόψτε τα στη μέση και αφαιρέστε τον πολτό( Εγώ αυτή τη διαδικασία με το σκόρδο δεν τη πράττω). Σοτάρετε με το λάδι το κρεμμύδι ανακατώνοντας ώσπου να μαλακώσει. Προσθέτετε το σκόρδο, τις πατάτες, τα καρότα και το ζωμό και σιγοβράστε τα ξεσκέπαστα περίπου 20 λεπτά ώσπου να μαλακώσουν τα λαχανικά. Πολτοποιήστε τα στο μπλέντερ, ξαναβάλτε τα στη κατσαρόλα προσθέστε το θυμάρι και τη κρέμα γάλακτος και ζεστάνετε καλά. Εγώ βάζω και λίγο ρυζάκι στη σούπα γιατί μου αρέσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου ο αντρας μου λεει του χρονου θα γινει ο γαμος κ εγω το θελω πολυ δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο λογω οικονομικων...θα δουμε στην πορεια...αν μεναμε προς τα κατω δεν το συζητω δεν θα παντρευομασταν ποτε με τις τιμες που παιζουν...εδω στο κεντρο δεξιωσεων το ατομο ειναι 12 ευρω...θελω πολυ να ντυθω νυφουλα αλλα προτεραιοτητα εχει το νινακι μου τωρα..

εγω σκεφτηκα τα αντισυλληπτικα θα ρωτησω κ τον γιατρο την αλλη εβδομαδα που θα παμε τα προφυλακτικα δεν συμφερουν :lol::lol::lol::lol: τοσο αχτι που θα εχει μετα απο τοσους μηνες απραγιας :lol::lol::lol::lol::lol:

χοανιτα μμμμ νοστιμη ακουγετε η σουπιτσα!!την κρεμα γαλακτος την προσθετης στο τελος??

καλο κουραγιο με το τρεξιμο που σε περιμενει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου δεν καταλαβαινω γτ να ελαττωνετε το γαλα με το θηλαστρο. Το μωρο δεν τραβαει γαλα, οπως και το θηλαστρο; Εγω τραβαω αυτες τις μερες μια φορα την ημερα για να το βαλω με το τσαι.

Καλα πολυ τρεξιμο θα εχεις. Με ενοικιο μενεις και εσυ σε αυτο το σπιτι; Με τι αντικειμενο ειναι τα πραγματα στην αποθηκη;

Δουλευω σε μια αποθηκη που εχουν ειδη διακοσμησης για το σπιτι, Πασχαλινα και Χριστουγεννιατικα.

Σαμαρκαδε ποσο ακομη θα σε αφησει ο Αρουλης να ξενυχτας; Κατσε να ξεκουραστεις μη γεννησεις σημερα και εισαι κομματια.

Αντε να μας δωσει το Οκ ο γιατρος να ξεκοινισουμε και παλι το σπορ!!! Περιμενω πως και πως απο την μια αλλα απο την αλλη σκεφτομαι μη μου ζηταει συχνα και ειμαι κουρασμενη.

Μαλλον εχουμε ξεκινησει τους κολικους, ο καιμενος σφιγγετε συνεχεια τωρα το μεσιμερι και θελει να κοιμηθει αλλα δεν μπορει. Κακα ευτυχως εκανε, μονο τα προυτς δεν μπορει.

Τα αλλα κοριτσια της παρεας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλες,κοιλουμπίτσες για λίγο ακόμα.. κ μπαμπάκα τί κάνετε; Ευχαριστώ κ τις υπόλοιπες κουκλίτσες για τις ευχές!Κ εσείς ότι επιθυμείτε!! Εμείς είμαστε σαν βρυκόλακες απο την αυπνία..ο μικρούλης μου απο χθές το απόγευμα τώρα κατάφερε να κοιμηθεί.Τον έπιασαν οι κολοικοί κ είχε τρελαθεί στο κλάμα κ στο ζόρι το ψυχουλάκι μου.Ευτυχώς τον κάναμε μπανάκι,έκανε κακάκια κ ηρέμησε.Ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια σήμερα.

Μιας κ το αναφέρατε για το στήθος,παρατηρώ εδώ κ κάτι μέρες οτι κ το δικό μου πετρώνει στο 3ωρο κ ούτε να το ακουμπήσω δε μπορώ.Βγάζω γάλα μία φορά τη μέρα με το χέρι όταν κάνω μπανιο για να ηρεμώ,αλλα πάλι γεμίζει.Με το θήλαστρο θα έχω αποτέλεσμα;Πόσες φορές να βγάζω ωστε να μένει κ στο στήθος τπτ για το μωρό;Να το πετάω μετά;

Όσο για το σπόρ που μιλάτε...μετά τις 40 μέρες έχουμε το ok να ξεκινήσουμε επιτέλους! :D άν προλαβαίνουμε κιόλας.. Απο θέμα αντισύλληψης Γεωργιάννα μου πρόσεχε γιατί ο θηλασμός δεν σε προφυλάσει 100%...το ξέρεις!εκτός κ αν θές τη κόρη πολύ άμεσα!χιχιχι Εμείς με τα προφυλακτικά έχουμε μαλώσει :lol: οπότε πάμε έτσι με άλλες φυσικές μεθόδους αντισύλληψης κ όπου μας βγάλει... :lol::lol:

Γεωργιάννα,Xoanita,sweety,afrodite,samarcande,Σουλίτσα,Steicy κ όσες λείπουν τα φιλιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy ναι στο τέλος προσθέτεις την κρέμα γάλακτος και το θυμάρι.. Γεωργίαννα είχα πάρει τηλ. τη μαία που με βοήθησε με το θηλασμό και μου είχε πει ότι επειδή το θήλαστρο κάνει τεχνικές κινήσεις( το μωρό μου είχε πει τραβάει πιο καλά το στήθος) ο οργανισμός καταλαβαίνει ότι είναι κάτι ξένο και έτσι σιγά σιγά κόβεται το γάλα.. βέβαια μου είπε ότι αυτό είναι επικίνδυνο να συμβεί πιο πολύ στις σαράντα μέρες που ακόμα είναι σε φάση προσαρμογής και η μάνα λόγω ορμονών και το παιδί μέχρι να βρεί τους ρυθμούς του.. τι να πω ξέρω και εγώ!! Αυτό με το τσάι πως το κάνεις, με το γάλα που τραβάς προσθέτεις και λίγο τσάι μέσα;; Και ο δικός μου σήμερα όλη μέρα έτσι κάνει και σκέτο χαμομήλι που του έδωσα πριν δεν το πίνει με τίποτα.. Στην αποθήκη έχουμε υλικά βιομηχανικής συσκευασίας, επαγγελματικά απορυπαντικά, χαρτικά, είδη προστασίας εργαζομένων.. και διάφορα τέτοια! Απευθυνόμαστε κυρίως σε εργοστάσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάνες γιναμε αλλα το μυαλο μας βλεπω στο σεξ κ την αντισηλλυψη ε? :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγω παλι δεν σκέφτομαι την αντισυληψη..επειδη δυσκολευτηκαμε μεχρι να ερθει η Νεκταρια μας το θεωρω αδικο να βαλω στοπ για 2ο... το μονο που μας εμποδιζει ειναι το οικονομικό..αλλα θα προσέχουμε με φυσικους τρόπους...κ αν θελει ο Θεος να μας στειλει κ 2ο γρηγορα τοτε ας ειναι :)

σουλακι μου νυφουλα κ θα εχεις κ την μπεμπα τι καλα!! εμεις αυριο κλεινουμε 2 χρονια γαμου!! Τι ευτυχια :) Περσυ ειχαμε κλεισει δωματιο σε ενα καλο ξενοδοχειο κ λεγαμ για φετος τι θα καναμε..κ μου ειχε πει ο αντρας μου οτ ιδεν θα ειμαστε 2 φετος..κ να ελεγε αληθεια!!!

Χρονια πολλα στις εορταζουσες !!! Διαβαζω βγαινετε τρωτ γλεντάντε κ ζηλευω!!! Θελω κ εγω να βγω!!!

αυτο με το θηλαστρο το εχω ακουσει κι εγω...βεβαια η μαια μου , μου ειπε οτι δεν επηρεαζει...δεν ξερω ποια τι να πιστεψω..εχω ακουσει τοσα πολλα γυρω απο το θεμα που με πιανει πονοκέφαλος..εμεις δοξα το θεο τρωμε ακομα απο το στηθος...ουτε μπιμπερο θελει ουτε τιποτα...βεβαια τα βραδυνα ειναι πιο μακρας διαρκειας αλλα τι να κανουμε..θηλασμο δεν ηθελα?? Το στηθος μου ειναι μαλακο εδω κ 3 μερες..αλλα το μωρο χορταίνει..επομενως δεν ανησυχω!! εχθες ζυγιστικαμε..ιοπως καθε βραδυ.φτασαμε τα 2970γρ!! Δοκιμασα κ το μπανακι οπως ειπατε κ οντως εμεινε πολυ ηρεμη..της ειχαμε κ πυξ λαξ τραγουδια!!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σαμακαρδε σε βλεπω με τοση κουραση να το ξεφουρνιζεις το μμπεμπακι σου σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και μπεμπακια!!!!και γιωργο!!! σας βρισκω πολυ προχω, καλα καλα δε σαραντησατε κι εχετε το νου σας στο κοκο!!! :lol::lol::lol::lol::lol: εμενα, η σκεψη μου ειναι περισσοτερο στο πως θα βγει η μπεμπα, κι οχι πως θα μπει ...κατι αλλο!!!!!εεεε σε κανα μηνα, πιστευω θα ειμαι στη θεση σας!! το ελπιζω δηλ!!!

χοανιτα, μου αρεσε πολυ η συνταγη για την πατατοσουπα, καπως ετσι κανω τη χορτοσουπα, θα τη δοκιμασω οπωςδηποτε!!!!

σημερα πηγαμε για καφεδακι το πρωι και σε καμια ωρα θα παμε στο παρτι του ανιψιου μας...ηταν ενα φουλ γεματο τριημερο!!!!ααα και επισημως, η αθηνουλα μας θα ειναι διδυμινα!!!αραγε να ειναι ησυχα μωρα;;;; ξερει καμια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη βρήκα αυτό. Τα διδυμάκια μας νομίζω δε θα μας αφήσουν ποτέ να βαρεθούμε!

Το μωρό Δίδυμος

21 Μαΐου - 21 Ιουνίου

Πλανήτης: Ερμής

Στοιχείο: Αέρας

Το μωρό Δίδυμος βιάζεται να ξεκινήσει, τόσο που είναι έτοιμο να δείξει τις ιδιαίτερες ικανότητές του από την πρώτη του κιόλας μέρα. Είναι ένα μωρό περίεργο με έντονη ανάγκη για εξερεύνηση. Για να έχετε το μωρό Δίδυμο ευχαριστημένο θα πρέπει να του παρέχετε πολλά ερεθίσματα, γιατί αλλιώς θα βαριέται και θα γκρινιάζει. Το μωρό Δίδυμος είναι εξαιρετικά επικοινωνιακό και έχει ιδιαίτερη αγάπη στο να βρίσκεται κοντά σε άλλους ανθρώπους, γι' αυτό και θα ήταν καλό να το πάτε σε κάποιο χώρο που θα μπορεί να παίζει με άλλα παιδάκια από πολύ νωρίς.

Το μωρό σας θα είναι ιδιαίτερα εύστροφο και θα μαθαίνει πολύ γρήγορα οτιδήποτε καινούριο θέλετε να του διδάξετε. Επίσης, δεν είναι από τα μωρά που προσκολλώνται στους γονείς τους γι' αυτό και θα μπορέσετε γρήγορα να το χαρείτε να παίζει με άλλα παιδάκια και να θέλει να το πηγαίνετε συχνά βόλτες.

Θα πρέπει πάντως να έχετε υπόψη σας ότι αν δε βρίσκετε ενδιαφέρουσες ασχολίες για το μικρό σας Δίδυμο και δεν του παρέχετε μια παρέα για να παίζει, θα βαριέται σε μεγάλο βαθμό. Μην ξεχνάτε ότι το μωρό σας είναι δημιουργικό και επικοινωνιακό, οπότε καλό είναι να βρείτε κάποιο τρόπο να αξιοποιεί τα χαρίσματά του.

Όσον αφορά τα προτερήματα του Διδύμου θα μπορέσετε από νωρίς να εκτιμήσετε το γεγονός ότι είναι πολυμήχανοι, πολύπλευρες προσωπικότητες με πολλά ενδιαφέροντα, συμπαθητικοί, ευχάριστοι, με μια δημιουργική περιέργεια. Επιπλέον, οι Δίδυμοι είναι δραστήριοι, ενεργητικοί και αποκτούν σύντομα πολλές γνώσεις, χαρακτηριστικά που τους καθιστούν ιδιαίτερα θελκτικούς και αγαπητούς.

Στα ελαττώματα των Διδύμων μπορείτε να καταγράψετε ένα ιδιαίτερα σημαντικό: αγαπούν τις αλλαγές και αν δε βρίσκουν διέξοδο στην αγάπη τους για πολυπραγμοσύνη, χάνουν το ενδιαφέρον τους για οτιδήποτε συνηθισμένο και κοινότοπο.

Για εσάς που έχετε ένα μωράκι Δίδυμο θα πρέπει να προσαρμοστείτε στις δικές του ανάγκες και να βρίσκετε πάντοτε τρόπους να εξάπτετε το ενδιαφέρον του. Μην ξεχνάτε ότι ο Δίδυμος αγαπά τη μόρφωση αλλά και την ποικιλία, μην τον περιορίζετε λοιπόν σε ένα και μόνο πράγμα. Βρείτε πολλές και διάφορες ασχολίες για το μικρό σας και να έχετε πάντοτε τη βαλίτσα έτοιμη για μικρά, έστω, ταξίδια και για συχνές αλλαγές περιβάλλοντος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ξεκουράστηκα κορίτσια, όλη μέρα ξάπλα, εφημερίδες, χαλάρωση, κοιμήθηκα κι ένα δίωρο το μεσημέρι! Ειρήνη να σου πω την αλήθεια δε θα με πείραζε να ξεμυτίσει σήμερα, ξαφνικά μ' έχει πιάσει μια ανυπομονησία, άλλο πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου βαζω 30μλ. τσαι και 40-50μλ γαλα δικο μου. Γι'αυτο το βγαζω μια φορα την ημερα. Δοκιμασε τηλιο και χαμομηλι μαζι σε 240 μλ νερο, ο δικος μου το πινει αλλα οχι σκετο χαμομηλι.

Ελενα ανα ποσες ωρες τρωει ο μικρος; Αληθεια πως τον φωναζετε;

Εαν βγαλεις λιγο απο το στηθος σου με το θηλαστρο θα ηρεμησεις και ο μικρος θα μπορει να τραβαει καλυτερα. Εγω το ειδα αυτο χθες το βραδυ, οταν το δινω απο το αριστερο που ειναι μαλακο πινει πιο γρηγορα και χορταινει και κοιματε για 3 ωρες. Εαν πινει μονο απο το δεξι που ειναι σκληρο ειδικα μετα απο 3ωρες ειναι σαν το δικο σου, τον παιρνει ο υπνος και πιναει μετα απο 2ωρες.

Παρε ενα οικονομικο θα ανακουφιστεις παρα πολυ, και πετα το μετα.

Αφροδιτη μου θα βγει και η μπεμπα και μετα θα σκεφτεσε κατι αλλο ποτε θα μπει, σαν και εμας τις πεινασμενες!!!!!!

Σαμαρκαδε ετσι ειναι στο τελος η ουριτσα ειναι πιο δυσκολη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαμαρκανδη πολυ μου αρεσε το κειμενο για το μωρο διδυμος!!!! ο αντρας μου, δε, που ειναι κι αυτος διδυμος, ενθουσιαστηκε, γιατι λεει ετσι ειμαι κι εγω, αρα μια χαρα θα τα παω με την κορη μου!!!! με βλεπω , σαν κριαρινα, να απομενω η μονη φωνη της λογικης στο σπιτι.... :roll::roll::roll::roll: !!

γεωργιαννα, μακαρι να εχω κι εγω αρκετο γαλα που να χρειαζεται να βγαζω και με το θηλαστρο!!!

τωρα γυρισαμε απο το παρτι, αντε να ξαναβρουμε τους ρυθμους μας!!!αυριο θα κανουμε δουλιτσες, να σηκωσουμε και τα χαλια... αυτα, καλη σας νυχτα, ηρεμη και ξεκουραστη για τα μωρακια και τις μανουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του δίνω φρέσκο χαμομήλι.. θα δοκιμάσω αυτό με το γάλα, ευχαριστώ Γεωργιάννα μου! Εγώ παιδιά παρατήρησα κάτι.. στην αρχή μου είχε πει η παιδίατρος να τον ξυπνάω αν περάσουν 3 ώρες και δεν έχει ξυπνήσει απο μόνος του να φάει.. και ταλαιπωρηθήκαμε πολύ, τώρα δοκίμασα να τον αφήνω να ξυπνάει μόνος του όταν πεινάει, δηλ. στις 3-4 ώρες και είμαστε μια χαρά.. τρώει απο το δικό μου γάλα μόνο και μετά κοιμάται.. μόνο ζορίζεται στον ύπνο του για να τα κάνει ή γιατί έχει πονάκια αλλά κατά τα άλλα μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. τι κάνετε κορίτσια;; Έγω μόλις τελείωσα απο το τάισμα του μικρού έφτιαξα καφεδάκι στον άντρα μου, έφαγα πρωινό και σε λίγο θα πάω να ξαπλώσω για να έχω δυνάμεις γιατί έχω και κάτι εξωτερικές δουλειές σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

μολις κοιμησα κ εγω την κορουλα μου...επιτελους!!!αφου πρωτα φαγαμε αλλαξαμε καναμε βολτες στο μπαλκονι,γκρινιαξαμε....κ ναι μολις ξανα ανοιξε τα ματια το θεριο!!!γιουπι!!!

εκλεισα ραντεβου με την διατροφολογο την πεμπτη το απογευματακι πρωτη φορα ανυπομωνω τοσο να κανω διαιτα :lol:

samarcante ευχομε να σε κρατησει εκει κ να γυρισεις διπλη :lol::lol::lol: περιμενουμε νεα σου!!!

χοανιτακι καλημερα!!!προλαβες κ εφαγες κιολας ε?τυχερουλα κοιμηθηκε το μικρο σου..εμενα κλεινει τα ματια 5 λεπτα μολις την αφηνω καταλαβαινει κ ξυπναει τωρα ειναι διπλα μου κ παραπονιετε :lol::lol::lol:

σημερα θα κανω γεμιστα τα πεθυμησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ειρηνη ειναι υπερβολικο να την ζυγιζεις καθε βραδυ, μια φορα την εβδομαδα πρεπει. Τελικα τα καταφερες με το θηλασμο, ειδες που αγχωνοσουνα τσαμπα. Να τρως ομως και πολυ νερο.

Σαμαρκαδε μακαρι να εχεις καλα νεα!!

Σουλα μου και εγω με το που ξυπναω και ανεβαινω στην κουζινα τρωω. Γενικα ανα 2ωρες τσιμαω και κατι. Θα δεις και η διαιτολογος ετσι θα σου πει, να μην μεινει το στομαχι για πολυ ωρα αδειο. Εδω στην Αθηνα ξερω μια καλη που ειχα παει και εγω, για διατροφη.

Εγω δεν ξερω τι να μαγειρεψω, εχω βγαλει 2 μπουτακια και ακομη σκεφτομαι πως θα τα κανω. Αμα με αφησει και ο μπεμπης!! Του ξεκινησα την πιπιλα για τον υπνο και ακομη του πεφτει συνεχεια. Δεν αντεχα αλλο να παιζει με την θηλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου η μικρη μια χαρα τρωει εγω δεν προλαβαινω κ μερικες φορες ξεχναω κιολας γιατι μολις κλεισει τα ματακια της τρεχω να προλαβω να κανω αλλες δουλιες!!!ο καημενος ο αντρουλης μου ουτε σιδερωμενο βρακι δεν εχει να βαλει αφου προτεραιοτητα εχουν παντα τις μικρης :lol: πηγαμε βολτιτσα πριν κ δεν μπορεσα να αντισταθω μπηκα στα benetton κ της αγορασα ενα τζιν φορεματακι σαλοπετιτσα πολυ γλυκουλικοοοοοο θα το φορεσουμε το σαββατο που σαραντιζουμε :x:x:x:x

γιωργο μου ποιος θα μας το ελεγε οτι θα βλεπαμε κακακια κ θα τρελενομασταν απο χαρα :lol::lol: αν μου το λεγαν αυτο πριν χρονια θα τους κοιτουσα σαν να βλεπω ουφο :lol::lol::lol:

εμεις παλι αλλαξαμε γαλα εκει που ειπα οτι επιτελους ναι βρηκαμε αυτο που μας ταιριαζει αρχισε το μωρο να κανει γουλιες κ παλι ανα δυο μερες κακα τωρα πηρα το frisolac comfort αντιαναγωγικο κ για δυσκιλιοτητα οι γουλιες κ οι ρουκετες σταματησαν τα κακα εμειναν ανα δυο μερες παλι μαλλον πρεπει να το παρω αποφαση οτι δεν της πολυ αρεσει να κανει κακακια :lol::lol::lol:

γιωργο μου η αντρια τι κανει?χαθηκε..ειναι καλά?μιλησατε καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...