Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Molis 8ilasw k sigoureutw pws koimate vgazw alla mporei na xrisomopoiisw k 6-7 fores tin imera ton 8ilastro gia na kataferw na maze4w 150 ml..To prwi pou exw arketo den ta katafernw tis perissoters fores na maze4w logw tou mwrou k etsi talaipwroume meta..San extes molis evgala me ton 8ilastro tsoup 3inise k agxw8ika pws den 8a vrei gala alla eutixws katafera k tin 8ilasa gi'auto lene pws o 8ilasmos einai paragwgi k zitisi :)..Aa eixa tis 4euto8iles k den evgaze gala k to mwro eklaige k molis tis evgala k ir8e to mwro se amesi epafi me tis 8iles mou evgale den 3erw an exei sxesi i an etixe :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τσα! Να'μαι κι εγώ ο Άρης!

Χθες έπεσε ο αφαλός μου κι έκανα επιτέλους το πρώτο μου κανονικό μπανάκι και πολύ μου άρεσε!!!

Σήμερα ζυγίστηκα στη σούπερ καινούρια ζυγαριά που νοίκιασε η μαμά και με χαρά είδα πως από την περασμένη Πέμπτη πήρα 175 γρ. που σημαίνει πως το γαλατάκι της μαμάς πάει καλύτερα και πως θα ξεφορτωθούμε τον παιδίατρο με τα άγχη του και θα ηρεμήσει και η μαμά!

Βέβαια εξακολουθώ να τρώω όοολη μέρα, παίρνω πονηρό ύφος, κουρνιάζω στην αγκαλιά της μαμάς, λοξοκοιτάω το μπαμπά που με λέει απατεώνα και το βράδυ δε κοιμάμαι στη κούνια μου, προτιμώ την αγκαλιά της μαμάς και να έχω το στήθος της στο στόμα! Ξέρω πως η μαμά έχει αρχίσει να εκνευρίζεται αλλά ακόμα είμαι μικρούλι και μ' αρέσει πολύυυυ η αγκαλίτσα της, τι να κάνω!!

Κι άμα περάσει η σκατοβροχή μου έχουν υποσχεθεί βόλτα στα Mothercare ν' αλλάξουμε κάτι δωράκια που μου φέρανε αλλά δε μου κάνουν γιατί είμαι ψηλό παιδί και να ψωνίσουμε για δυο φιλαράκια μου που βαφτίζονται το Σάββατο!

Κι εγώ κι η μαμά σας φιλούμε όλους πολύυυ!!

Α και ξέχασα να σας πω πως κι εγώ είμαι πολύ χεστρούλης, μ' αλλάζουν πολλές φορές τη μέρα!!!

Τώρα τεντώνομαι και σε ένα λεπτό θα βγάλω τσιρίδα για φαΐ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

Γεια σου άρη...Νεκταρία εδώ!! Τα πας πολυ καλά με το φαγητό σου μπράβο!! Εμαθα κι εγω απο εσας κ κανω τα ιδιΑ ΣΤΗ μαμά μου..θελω συνέχεια αγκαλίτσες το βραδυ για να με παρει ο υπνος..βεβαια η μαμα μου ακομα δε μπορει να με θηλαζει ξαπλωμενη ετσι την κραταω ξαγρυπνη γιατι δε ξερω αν σας το ειπα ειμαι φαγανουλα κ θελω να τρωω με το πασο μου το βραδυ..γιατι οχι άλλωστε? αφου αλλος με κρατάει κ ακουμπαώ κ το κολαράκι μου πανω στο απαλο μαξιλαράκι!

χαχα

Πολυ γελασα βρε δαφνη με το ποστ σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαστε απιστευτοι και οι δυο σας!!!!! με κανατε και γελασα!!!!

Ειρηνη μου και εγω τον πηρα στα Τζαμπο απλα πηγα πρωι για να μην εχει πολυ κοσμο. Γιορτη εχουμε τωρα το απογευμα, ασε το σχολειο τελειωσε την Παρασκευη!!! Αλλα τον εγραψα σ'ενα προγραμμα για 3 εβδομ. και πρεπει να τον πηγαινω στις 8 εκει, θα κανει διαφορες αθλητικες δραστηριοτητες.

Γαλα βγαζω αναλογα με το μικρο ποσο εχει φαει πριν, δηλ. 50-100μλ. Αλλα μην φανταστεις δεν βγαζω σε καθε γευμα μονο οταν ο μικρος εχει αργησει να φαει, οπως τωρα που ειχε να φαει 4ωρες.

Ανδρια παλι μας εχεσε!!!

Δαναη τι κουκλα χαμογελαστη ειναι αυτη!!!!!! Να την χαιρεσε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Άρη και Νεκταρία,εδώ Μυρτώ! κι εμένα ο μπαμπάς μου με λέει ψευτρού γιατί κάθομαι πολλές φορές στο στήθος της μαμάς παρόλο που έχω χορτάσει γιατί θέλω παρεούλα.Κι ο μπαμπάς μου λέει:Τρώγε Μυρτώ, αλλιώς θα σε πάω για ύπνο!Τυχαίο;Δεν νομίζω...χιχιχιΚαι μετά η μαμά τον μαλώνει που με αγχώνει!Χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε, Γεωργιάννα!!Χθες έχεσε τόσο πολύ που λέρωσε το ζιπουνάκι, το φορμάκι και το relax!Σήμερα έχεσε κ πάλι, βγήκαν από το πλάι και λέρωσε άλλες δυο φορές ζιπουνάκι κ φορμάκι και έπλενα στο χέρι και μετά αφού την άλλαξα κατούρησε και της βγήκαν από το πλάι.Είναι πρώτη φορά που λερώνεται έτσι.Αναρωτιέμαι μήπως θέλει μεγαλύτερο νούμερο πάνα.Τις φορώ τα nanny's 2-5 κιλά και την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 4.150γρ.Δεν νομίζω ότι φταίνε τα nanny's γιατί της τα φορώ καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες και σήμερα όλο το πρωί ψευτοκοιμάται, μισή ώρα και όλο θέλει να θηλάζει. Ευτυχώς χθες το βράδυ κοιμήθηκε 11.30-4.30 και 6.30-9.30. Πρίν λίγο τη θήλασα και τώρα πάλι κλαίει.Ταινία έχει;;;;;Φεύγωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας σχετικά με το θηλασμό, με βοηθήσατε πολύ!! Δεν θέλω και εγώ να του δίνω ξένο γάλα αλλά μερικές φορές τον βάζω τον ξαναβάζω στο στήθος και φαίνεται να πεινάει ακόμα και όταν πιάνω το στήθος μου είναι τελείως χαλαρό, μου το αδειάζει! Τι να πώ θα το παλέψω όσο μπορώ να τον θηλάζω αποκλειστικά! Φιλάκια στα μπεμπάκια σας.. Daddy πόσα κιλά είναι ο δικός σας γιατί τον βλέπω αρκετά αναπτυγμένο.. εμένα δε χωράει στο καλοκαιρινό καροτσάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πρώτη φορά που λερώνεται έτσι.Αναρωτιέμαι μήπως θέλει μεγαλύτερο νούμερο πάνα.Τις φορώ τα nanny's 2-5 κιλά και την προηγούμενη Δευτέρα ήταν 4.150γρ.Δεν νομίζω ότι φταίνε τα nanny's γιατί της τα φορώ καιρό.

Δανάη, κι εμένα της βγαίνουν απ'έξω κάποιες φορές. Δοκίμασε να της βάλεις μεγαλύτερο νούμερο πάνα ( το νο 2 ). Εγώ μόλις ξεκίνησα το νο 2 πήγαν καλύτερα τα πράγματα και δε λερώνεται τόσο. Νόμιζα ότι είναι νωρίς να αλλάξουμε νούμερο αλλά τελικά έτσι έπρεπε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη τι τελεια φωτογραφια!!!εχουν πολυ φαση τα μικρα οταν γελανε ετσι :lol::lol::lol: ειρηνη να μην νοιωθεις καθολου ενοχες η καθεμια να κοιταζει το δικο της παιδι αυτο που κανουν ειναι πολυ λαθος κ ειδικα οταν τα λενε σε μια νεα μαμα,το μητρικο ενστικτο δουλευει μια χαρα εγω μονο αυτο ακολουθω κ αν χρειαστω κατι το ρωταω..

γιωργο μου θλω κ εγω πολυ να την παω εκκλησια αλλα ειναι πολυ γκρινιαρα κ φοβαμαι...

δαφνη εισαι φοβερη!!!!γεια σου αρουλη που τρεχεις την μανουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τελειωσαν τα σχολειααααα!!!! Αχ ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας!!!

Δαναη οταν βλεπω την Μυρτω θελω να την φαω, μου θυμιζει τον γιο μου οταν γελαει καμια φορα, ειναι δυσκολος!!!

Σουλα μου εμενα δεν μου ηρθε ακομη και δεν το βλεπω ακομη.

Εγω εχω προβλημα, αλλα μη με βριζετε! Ο μικρος δεν μου αδειαζει το στηθος και εγω ποναω ακομη απο το πρηξιμο. Εχω γεμισει τα 3 μπουκαλακια στην καταψυξη. Τι να κανω να το πεταξω οτι ειμαι αναγκασμενη να βγαλω; Ο μικρος δεν μου τρωει και τοσο πολυ.

Τωρα κοιμηθηκε, παω να φτιαξω τις γοπες και τα βλητα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα καλυτερα σταματα να βγαζεις γαλα .οσο βγαζεις δινεις σημα στο στηθοσ οτι τοσο χριαζεσε και συνεχεια θα παραγει περισσοτερο και θα πριζεσε και θα πονας ,σταματα να βγαζεις θα τουμπανιασεις για μια μερα αλλα θα ερθει στα καλα του η ποσοτητα γαλατος που θα παραγεις .κανε ντουζακια να ανακουφιζεσε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη τι τελεια φωτογραφια!!!εχουν πολυ φαση τα μικρα οταν γελανε ετσι :lol::lol::lol: ειρηνη να μην νοιωθεις καθολου ενοχες η καθεμια να κοιταζει το δικο της παιδι αυτο που κανουν ειναι πολυ λαθος κ ειδικα οταν τα λενε σε μια νεα μαμα,το μητρικο ενστικτο δουλευει μια χαρα εγω μονο αυτο ακολουθω κ αν χρειαστω κατι το ρωταω..

γιωργο μου θλω κ εγω πολυ να την παω εκκλησια αλλα ειναι πολυ γκρινιαρα κ φοβαμαι...

δαφνη εισαι φοβερη!!!!γεια σου αρουλη που τρεχεις την μανουλα!!!!!

σουλα μου, ποσο δικιο εχεις!!!κι εγω χτες συγχηστηκα με μια ξαδερφη που μου ειπε : αν δεν ξυπνα το βραδι, μην περιμενεις να παρει γραμμαριο!!!! αποψε, την ξυπνησα με το ζορι στις 3 για να φαει και δεν ηθελε.... :(:(:( τι να πω, σημερα θα τη ζυγισουμε , και απο εκει θα καταλαβουμε αν τρωει αρκετα, εεε;;;;

αλλα, αν το παιδι μου προτιμαει να κοιμαται απο το να τρωει, τη νυχτα, πειραζει;;;;

καλημερες στις μανουλες και τα μωρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,πόσα κιλά είναι το μωρό σου;εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι μόλις φτάσουν τα 4 κιλά δεν χρειάζεται να τα ξυπνάμε για να φάνε, ξυπνουν από μόνα τους όταν πεινάσουν.Και μέχρι τα 4 κιλά η παιδίατρος μου έλεγε ότι μπορώ να την αφήσω να κοιμάται μέχρι και 5 ώρες.Τώρα το ρεκόρ της είναι 6,5 ώρες σερί!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμένα!!

Γύρισε η άσωτη κόρη χαχα!!

Την Παρασκευή φτάσαμε στα πάτρια εδάφη...στο αεροπλάνο τα πήγαμε πάρα πολύ καλα! ούτε κακά δεν κάναμε σε ολόκληρη την διαδρομή από το ένα σπίτι μέχρι το άλλο!!! μέσα στο αεροπλάνο την πήρα αγκαλίτσα και την τάισα κατά την διάρκεια της προσγείωσης ...........ΤΕΟΝ ............... :lol::lol::lol::?:?:?

εδώ είναι πολύ πολύ ωραία και αρκετά πιο ξεκούραστα!

Δεν είχα ίντερνετ για 4-5 μέρες και τρελάθηκα!! τώρα δεν ξέρω τι να πρωτοδιαβάσω!!!!!!!!!!!!

Από ότι βλέπω όμως στα γρήγορα είστε μια χαρά και η Αφροδιτούλα γέννησε!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! θα μπω σε παλιότερες σελίδες να δω λεπτομέρειες!!

φιλάκιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑΔΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!!!!!

ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΑ ΛΕΙΠΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΊΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΙΟΥΛΙΟΥ!!!!!!!

ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!!!!!!

http://www.mammyland.com/forum/35/18286?start=20

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera :D..

Danai akrivws ta idia, koimate gia ligo k olo 8elei 8ilasma k gia na koimi8ei me SPAZEI KANONIKOTATA 8elei sinexws kounima mou vgikan ta xeria k molis tin valw sto krevvataki tis to mati garida.. Paraskevi pame paidiatro na doume an evale varos, an den evale tote 8a katalavw pws gi'auto einai idiotropi k olo klaiei giati den tis ftanei to gala mou alliws an evale simainei einai xadiara :lol::)) ..8a katalavw den einai etsi? Pes tou mou gia na iremisw!!!

Oute toualeta prolavenw na paw oute tipota, simera katafera na maze4w mono 30 ml :o afou den afise ta meme mou isixa oute lepto pws na vgalw? :( euxomai ws ta apo4e na prolavw na vaglw toulaxisto 100 ml..

Aa to savvato exoume na pame se party gene8liwn k exw agxos mipws einai anisixi opws tin teleutaia evdomada!! 8a tin 8ilasw prin pame k 8a parw k ena mpimpero me diko mou gala makari na min klaiei sinexws k na prepei na eimai me to sti8os e3w giati tote adikos o kopos na paw an einai na kleistw se ena dwmatio k na 8ilazw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,πόσα κιλά είναι το μωρό σου;εμένα μου είπε η παιδίατρος ότι μόλις φτάσουν τα 4 κιλά δεν χρειάζεται να τα ξυπνάμε για να φάνε, ξυπνουν από μόνα τους όταν πεινάσουν.Και μέχρι τα 4 κιλά η παιδίατρος μου έλεγε ότι μπορώ να την αφήσω να κοιμάται μέχρι και 5 ώρες.Τώρα το ρεκόρ της είναι 6,5 ώρες σερί!!!!!!

δαναη μου, σημερα ζυγιστηκαμε και ειμαστε 3.320, πηραμε 230 γρ απο το σαββατο!!!!η παιδιατρος μας ειπε οτι ειναι πολυ καλα, οποτε δε χρειαζεται να την ξυπναμε τη νυχτα για να φαει, και συνεχιζουμε τη μετρηση καθε εβδομαδα!!!!μενει να δουμε, βεβαια, αν η μπουμπου συνεχισει να ειναι υπναρου τη νυχτα, η εμεις λογαριαζουμε χωρις τον ξενοδοχο!!!!ευχομαι η μυρτω σου να σπασει συντομα το ρεκορ της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...