Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!! Τι κάνετε?

Δεν σας έγραψα δυο μέρες τώρα, αλλά τα νέα σας τα διάβασα!

Andria k Georgi, κι εμένα με πονάνε ΠΟΛΥ οι θηλές μου όταν θηλάζω.. Εχω κλάψει, έχω τσιρίξει...αλλά υπομονή!

Γωγώ και Δανάη καλή βόλτα σήμερα!!!

Anastasia mou me tis 4euto8iles den ponaw k toso, o ponos einai ipofertos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Soula mou emeis vazoume kounoupiera mikri eidiki gia car seat, carry cot, relax k.o.k..

Gewrgianna mou opws ta les, mas kanei oti 8elei hehe :)..

Afroditi ipomoni k emas mas ekane akrivws ta idia, sto carry cot eklaige me ligmous k sto krevvati mas koimotan san to poulaki..Mas 3e8ewse!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληπέρα φιλεναδες μου!!! Γυρισαμε απο την βολτίτσα μας...δεν κοιμηθηκαμε καλά το βράδυ αλλα το ηθικο μας ειναι ακμαιότατον!!

Πηγαμε παραλια κατα τις 12.30 ειχε μουντό καιρό ετσι δεν προβληματιστικα ιδιαιτερα με την ζέστη..της φορέσαμε αντηλιακό , καπελακι , ομπρελιτσα κ κατεβηκαμε..περπατησαμε κανενα χιλιομετρο , ειδαμε κ τους αγανακτησμένους και κάτσαμε νμα πιουμε καφέ... ταισαμε κ τη μπεμπουλιτα μας ξανά δημόσια!!! Μεγάλη υπόθεση να εχεις μαζι το φαγητό του μωρου πάντα ζεστό κ ετοιμο !! Φτου φτου!!

Γνωρισαμε κ ενα ζευγαρι που ηταν ανηψια του παλιου ιδιοκτητη του σπιτιοθ μας!ΤΕΟΝ!!! Ποσο μικρουλης ειναι ο κόσμος; Αχ ειχαν μια μπεμπα πολυ ομορφουλα!! Τελικά καθε ηλικια εχει τα δικα της ομορφα...

Κλεινω τωρα γιατι καποιος μουρμουριζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου αντηλιακο εβαλες στην μικρη; Στο επιτρεπει η παιδιατρος; Εμενα μου ειπε μεχρι 6 μηνων να μην βαλω, γτ ειναι πολυ ευαισθητο το δερματακι του.

Αφρο μου τελικα σ'αυτην την ηλικια ή δεν αντεχουμε εμεις την κουραση και καταληγουμε να τους περνουμε στο κρεβατι μας ή μας κανουν οτι θελουν με τις απαιτησεις τους.

Και ο δικος μου παλι στο κρεβατι μου κοιμηθηκε μετα τις 6, δεν αντεχα να τον ταισω ορθια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν τον ρώτησα .. ρωτησα τον φαρμακοποιό κ μου εδωσε αυτο το αντηλιακο ..κι εκεινος στις κορες του αυτο λεει εβαζε κ του εχω απολυτη επιστοσυνη... θα ρωτησω βέβαια κ τον γιατρό αλλα οταν πάμε γιατι τον εχω ζαλισει στα τηλέφωνα!!!

αγκαλιτσα κι εμεις κοιμωμαστε μερικές φορές γιατι εχει γκρινια η καημενουλα ή γιατι θελει αγκαλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

touristria, [/κι εμένα μου είπε η παιδίατρος όχι αντιηλιακό.

happy,συγχαρητήρια για τη δίαιτα!11εγώ πάλι εκεί κολλημένη!!!!και πώς να κατέβω θα μου πεις αφού έχω τσακίσει το παγωτό με επικάλυψη από nutella?!?!?!ΑΚΑΤΑΜΑΧΗΤΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ!'ετσι έτρωγα το παγωτό στην Ιταλία..εμείς της έχουμε βάλει κουνουπίερα που κρέμεται από το ταβάνι από το ΙΚΕΑ στο κρεβάτι της και χθες πήραμε και μια κουνουπιέρα με λάστιχο που προσαρμόζεται στο καρότσι, πορτ μπεμπέ κτλ, πολύ βολική.

Η Μυρτώ σε όλη τη βόλτα κοιμόταν 4 ώρες. Θήλασε και τώρα πάλι κοιμάται. Ελπίζω να συνεχιστεί έτσι και το βράδυ. εγώ το μεσημέρι τη θήλασα στο κρεβάτι στο πλάι αλλά μόλις τελείωσε την έβαλα ξανά στο κρεβάτι της. δεν θέλω να μάθει να κοιμάται ανάμεσά μας, γιατί μετά δύσκολα ξεμαθαίνεται...Έχω ακούσει για γονείς που κοιμίζουν τα παιδιά τους μέχρι 10 χρονών μαζί τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou sas etixe na tin 8ilasete na koimi8ei mia xara k na peite YIOUPIIII [smilie=blob6.gif] k na koimi8ei mono gia ligo 20 lepta to poli k pali na klaiei giati peinaei? Etsi mas kanei oli mera simera..Twra ipoti8ete "koimi8ike" k ekana grigora grigora ena ntous k evgala k ligo galataki me to 8ilastro maze4a 100 ml simera an kataferw prin koimi8w na vgalw alla 50 ml 8a eimai poli xaroumeni..

Danai mou oute egw 8elw na ma8ei na koimate sto krevvati mas alla e4es mas tsakise apo tis 8-1 k vale olo eklaige tin 8ilaza koimotan k wspou na tin valw sto carry cot tis 3ipnage mono sto krevvati mas koimotan isixa eee ma den ante3a allo..Euxomai apo4e na einai kalitera ta pragmata giati den 8elw me tipota na ma8ei na koimate anamesa mas k fisika oute to vriskw swsto!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria, μου έχει τύχει πολλές φορές ειδικά τη νύχτα, να την έχω θηλάσει, να την έχω βάλει στο κρεβάτι της και πάνω που πάω να κοιμηθώ να ξαναξυπνάει και να θηλάζει 2 λεπτά και να την ξαναπαίρνει ο ύπνος και αυτό να επαναλαμβάνεταιι 2-3 φορές.Τώρα κοιμάται εδώ και 1,5 ώρα, θα την ξυπνήσω να την κάνω μπάνιο πριν ξεκινήσει το dancing with the stars για να το δούμε θηλάζοντας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou den 8elw na tin ma8w giati i mama mou tin epa8e me ton aderfo mou, ton evale mia fora sto krevvati tous k ka8e nixta i8ele, euxomai na min tin ma8ame me tin mia fora pou tin valame giati 8a pidixtw apo to para8iro :lol: :lol: ..K emas koimate alla eipa na tin afisw giati simera den koimi8ike k poli k me paide4e poli na tin koimisw twra..

Niw8w kommatia euxomai apo4e na einai mia iremi nixta..Exw 2 mpoukalia me diko mou gala twn 150 ml k twra mou ipoloipontai alla 50 ml gia na kanw alla ena mpoukalaki, an dw pws den ta vgazw pera apo4e 8a tis dwsw k mpimpero..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου μην αγχωνεστε με το θεμα κρεβατι απο τωρα.

Καπου στην ηλικια των 1-1,5ετων που αρχιζει και καταλαβαινει ετσι και κανετε το λαθος να τον παρετε στο κρεβατι τοτε χανουμε το παιχνιδι. Θυμαμαι ο Αλεξανδρος καπου σε αυτη την ηλικια ηθελε ενα βραδυ να τον παρω μαζι μου και επειδη δεν ηθελα απο τα νευρα του μου εκανε εμετο. Βεβαια δεν υποχωρησα. Το συζητησα με την παιδαγωγο του απο το παιδικο σταθμο και μου ειπε οτι να μην κανω το λαθος γτ μετα θα κοιμαμε μαζι του.

τωρα ειναι ακομη μικρα που θελουν την αγκαλιτσα μας.

Παω να τον κοιμισω. Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!χρονια πολλα!!!!

κ μια ερωτηση λογω ημερας...τα μωρακια μας μπορουμε να τα πηγαινουμε εκκλησια τωρα που ειναι ακομη αβαπτιστα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ χρονια πολλά!!!

Σουλακι νομιζω πως αφου πηρε την ευχη μπορει..απλως να κοινωνισει δε μπορει αφου εινα ιαβαπτιστο..ρτωτα ομως κ το νπατερ...

Μια ερωτηση κι εγωβ.....

Τα μωρακια σας τα βγαζεται εξω? Κι αν ναι τι ωρες?

Εγω εθχες που την εβγαλα στις 12.30 κ περπατησαμε ενω της φοραγα αντηλιακο , καπελάκι , ομπρελα κ σκιαστρο απο το καροτσι ειμαι κακια μαμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Χρονια Πολλα να μας φωτισει το αγιο πνευμα!!

Ειρηνη μου τα μωρα τα βγαζουμε μεχρι τις 10.30 το πρωι και μετα τις 18.00 το απογευμα. και ρωτα για το αντηλιακο γτ οι περισσοτεροι λενε οχι. Το διαβασα και στα κοριτσια του Μαρτιου.

Γιατι εισαι κακια μανα; Εαν εμεις που παλευουμε να μεγαλωσουμε τα μωρακια μας με τοση αγαπη ειμαστε κακιες αυτες που τα παρατανε τι ειναι;

Σουλα μου δεν ξερω αλλα νομιζω οτι δεν πανε ακομη μετα την βαπτιση.

Εμεις ειχαμε μια ανεξηγητη γρινια πριν και τωρα με τα χιλια ζορια παει να κοιμηθει στο ριλαξ.

Κοιμηθηκαμε καλα την νυχτα και τωρα πια ξυπναμε ανα 3 ωρες.

Παω να μαγειρεψω μοσχαρακι κοκκινιστο μαλλον γιουβετσι, ακομη δεν ξερω θα δω τι θα προλαβω με το ζουζουνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα... χρόνια πολλά..! Πάω να ξαπλώσω τώρα που κοιμάται ο μικρός επιτέλους και αν προλάβω μετά που θα ξυπνήσω θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας.. φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα! Δύσκολα πολύ δύσκολα πέσαμε για ύπνο χθες, γκρίνια απίστευτη από τις 12 ως τις 3 και τελικά πάλι κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα, αλλά κοιμηθήκαμε εξάωρο! (με σύντομα ενδιάμεσα διαλείμματα θηλασμού, το στήθος δε μπήκε ποτέ μέσα! :lol::lol:)

Τώρα παριστάνουμε το Βούδα στο ριλάξ!

Ειρήνη μου θέλει λίγη προσοχή η ζέστη αλλά κι εγώ μη νομίζεις, το Σάββατο 2 το μεσημέρι τον έβγαλα έξω με το μάρσιπο!

Γεωργιάννα γιουβετσάκι γιαμ γιαμ!!! Εγώ έχω βγάλει κάτι φιλετάκια και θα τα φτιάξω με έναν περίεργο πουρέ μανιταριών που βρήκα. Αν με αφήσει το Πιράνχας μου!

Καλημέρα Σούλα, Ιωάννα, Γλυκερία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! η μπεμπα κοιμαται εδω και 2 ωρες, κι εγω ειμαι ξεκουραστη γιατι τη νυχτα κοιμηθηκαμε απο τις 12.30 μεχρι τις 6 το πρωι, και με το ζορι την ξυπνησαμε, γιατι επρεπε να φαει καποια στιγμη!!!! την τεταρτη θα ζυγιστουμε, να δουμε πως παει απο βαρος, αν κι εγω μια χαρα τη βλεπω!!

αληθεια κοριτσια, στις 20 μερες μπορουμε να παρουμε τη μιση ευχη και να βγουμε;;;; μεχρι τοτε, μπορω να βγω εγω, μονο, χωρις το μωρο;;;; η αληθεια ειναι πως δεν θελω να την αποχωριστω τωρα που θηλαζω, αλλα , λεμε αν χρειαστει!!!και κατι ακομα να ρωτησω!!!η μικρη δυσκολευεται να πιασει τη θηλη απο το ενα στηθος, ειδικα το πρωι, που εχουν περασει ωρες απο το τελευταιο γευμα κι εχει ψιλοπρηστει....λετε να βοηθησει το να βγαζω λιγο γαλα με το θηλαστρο πριν τη βαζω να θηλασει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου βγαλε την μικρη εξω και τι εγινε εαν δεν παρεις την μιση ευχη καποιοι παπαδες δεν την δινουν.

Εαν βγαλεις λιγο με το θηλαστρο απο το στηθος αυτο η μικρη θα πιασει και δεν θα δυσκολευτει να πιει, το εχω στο στο δικο μου μωρακι. Αυτο που προσεξα ειναι οτι στην αρχη τρεχει λιγο και μετα αρχιζει και ανοιγουν οι ποροι, αυτο το εγραψε και αλλη μια κοπελα. Αρα η μικρη δεν θα παιδευτει να προσπαθει να τους ανοιξει αλλα θα τους βρει ανοιχτους με αποτελεσμα να πινει και περισσοτερο γαλα.

Δαφνη μου τι πλακα εχεις με εκανες και γελασα. Εκεινη την στιγμη με πηρε και η πεθερουλα μου τηλ. και με ρωτησε τι κανει ο μπεμπης, και της απαντησα οπως ειπες εσυ επειδη ηταν και αυτος στο ριλαξ, γελαγε η γυναικα με την περιγραφη.

Τι φιλετακια θα φτιαξεις; Για ριξε καμια ιδεα και απο δω!! Εαν προλαβες να το φτιαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες και όλους!

touristria, εγώ χθες και προχθες την έβγαλα βόλτα για καφέ, την είχα στο καρότσι, όχι σε ρεύμα και με κατεβασμένη την κουκούλα ώστε να μην της έρχεται ο ήλιος. της φόρεσα και μακρυμάνικο φορμάκι γιατί φουσούσε λίγο.

Πάω να ζεστάνω τον μουσακά!Ευτυχώς είχα κάνει μεγάλο ταψί και σήμερα δεν μαγείρεψα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite,εγώ βγήκα μόνη μου 4 μερές μετά τη γέννα γιατί είχα βαρεθεί κλεισμένη στο σπίτι. Τη μικρή την βγάλαμε όπως μας είπε η παιδίατρος και πριν τις 20 μέρες που πήρε την μισή ευχή. Βέβαια, την πήγαμε σε φιλικά σπίτια κ ήταν στο πορτ μπεμπέ και κοιμόταν.

Εγώ συνήθως πιάνω τη ρώγα και της την δίνω και την κρατάω λίγο στην αρχή μέχρι να ξεκινήσει να ρουφάει κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!! :)

Ti mou kanete? Eutixws eixame mia kali nixta, koimi8ike stis 12 peripou (tin 8ilasa k ipie k 100 ml apo to mpimero me diko mou gala) k 3ipnise stis 5:30-8:30 k 12, koimi8ika k egw arketa k pira dinameis..Apo tis 12 to mesimeri mexri k tis 2 eimoun me to meme e3w hehe :) k ap'ekeini tin wra me to mati garida den koimi8ike ka8olou :( k twra pige me ton mpampaka tis panw sto krevvati alla akouw to 4eutoklama tis k prepei na paw :? ..Katafera k maze4a k 50 ml (kala k vrika gala k evgala afou sinexeia tin exw sto sti8os)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση: Εσάς τα μπεμπάκια σας κάθε πόσο τα βάζετε στο στήθος; Ο δικός μου τώρα κάθε 2 με 3 ώρες ξυπνάει και θέλει μαμ αλλά κάθεται μόνο 10 με 15λεπτά απο το ένα στήθος και μετά τον πέρνει ο ύπνος και μέχρι το επόμενο γεύμα εγώ δεν νιώθω τα μεμέ μού πολύ πρυσμένα, είναι φυσιολογικό; Κάποιες φορές συνήθως στο τελευταίο του γεύμα δεν χορταίνει μάλλον απο μένα και τρώει και λίγο συμπλήρωμα ξένο.. το στήθος μας πρέπει να είναι όπως ήταν τις πρώτες μέρες γιατί το δικό μου είναι λίγο πιο χαλαρό.. βέβαια όταν το πατάω πριν τον βάλω να φάει βγάζει γαλατάκι, τι να πώ! Η γυναικολόγος που με είδε μου είπε ότι θέλει ξεκούραση και να τρώω καλά.. Προχθές που χρειάστηκε να βγάλω με το θήλαστρο για να πάω κάπου έβγαλα 50ml απο το ένα και 50ml απο το άλλο και μάλιστα αν το άφηνα θα έβγαζε και άλλο.. καμία συμβουλή περί θηλασμού.. τι πρέπει να προσέχουμε για να έχουμε γαλατάκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανίτα,εγώ τη ημέρα συνήθως τη θηλάζω κάθε 3 ώρες 15' από το κάθε στήθος (περιμένω να το αφήσει μόνη της), το βράδυ κοιμάται 5-6 ώρες οπότε τη θηλάζω μετά.Κάποιες μέρες -όπως σήμερα-που το πρωί κοιμάται λιγότερο την θηλάζω περισσότερο. Ανάλογα...

Συμβουλή, πολλά υγρά, φρέσκους χυμούς, σούπες, τρόφιμα από όλες τις ομάδες τροφίμων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena edw k 5 meres alla3e paaaaara poli to programma tis ekei pou tin 8ilaza ka8e 3-4 wres tin imera twra ka8e 1,5 wra 8elei k menei k poli wra sto sti8os mou milisa k me tin paidiatro k me tin simvoulo 8ilasmou k mou eipane pws prepei na perna alma anapti3is k etsi exei anagki apo perissotero gala k mporei na einai idiotropi..Eutixws e4es koimi8ike kala!!

Sas vazw ena keimenaki pou vrika

Κατά τη διάρκεια ενός άλματος ανάπτυξης,τα μωρά θηλάζουν πιο συχνά απ 'ότι συνήθως (μερικές φορές τόσο συχνά ώς και κάθε ώρα) και μπορεί να έχουν διαφορετική συμπεριφορά.

Μπορεί να γκρινιάζουν,να μην κοιμούνται ή να κοιμούνται περισσότερες ώρες,μπορεί να θηλάζουν συχνότερα και για περισσότερη ώρα.

Σε γενικές γραμμές, τα μεγάλα άλματα ανάπτυξης συμβαίνουν στην 2, 3 και 6 εβδομάδα και στη συνέχεια στον τρίτο και έκτο μήνα.

Φυσικά, θα παρατηρήσετε κι άλλες φορές σε διαφορετικές ημερομηνίες γιατί το κάθε μωρό έχει τους δικούς του ρυθμούς.

Πολλές μητέρες ρωτούν αν τα μωρά παρατείνουν τον θηλασμό επειδή πεινάνε περισσότερο ή μήπως επειδή απλώς ηρεμούν με το πιπίλισμα της θηλής;

Μπορείτε να διαπιστώσετε άν καταπίνει γάλα,ακούγοντας τον ήχο της κατάποσης[γκλουπ-γκλουπ] και άν το στήθος αδειάζει μετά το γεύμα[θα φαίνεται πιο μαλακό].

Αφήστε το μωρό στο στήθος για όσο θέλει.

Με τους συχνότερους και μεγαλύτερης διάρκειας θηλασμούς,το μωρό θα αυξήσει την παραγωγή γάλακτος στους μαστούς,ώστε να έχει την ποσότητα που χρειάζεται καθώς μεγαλώνει.

Μπορεί να είναι αρκετά κουραστικοί για σάς αυτοί οι μαραθώνιοι θηλασμοί,όμως μην πανικοβάλλεστε και μην δώσετε συμπλήρωμα.

Φάση είναι και θα περάσει.Τα άλματα ανάπτυξης δεν διαρκούν πολύ.

Σε 3-4 μέρες θα έχει τελειώσει όπως άρχισε.

K ena site sta agglika

http://www.kellymom.com/bf/normal/growth-spurt.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria, ευχαριστούμε!!Πολύ χρήσιμες πληροφορίες!!!!Μπορεί και η δικιά μας να περνάει φάση ανάπτυξης σήμερα!!!Είναι 38 ημερών,δηλ, 5,4 εβδομάδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...