Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Ήρθα κι εγω!! Καλημερα.. τι καλημερα δλδ μεσημεριασε ..

Αφροδιτη καλη προσαρμογη κ καλη λοχεία..υπομονη με τον θηλασμο κ αν θελεςι τη γνωμη μου μην εχεςι τριτους στο κεφαλι σου..ακομα κ την ιδια σου τη μαμά..εμεις τους δικους μας δεν τους πολυθελαμε σπιτι μας για αυτο το λόγο...ποσο μαλλον αν σε αγχωνει η μαμα σου πεςτης το κ πηγαινε σε αλλο δωματιο να θηλάσεις!!

Γεωργιαννα μου χρησιμα αυτα που αμς ειπες..εγω βιβλιο για το μωρό δεν θελω να αγοράσω γιατι αγχωνομαι..το καθε μωρακι ειναι διαφορετικο κ στην αναπτυξη κ στις δραστηριοτητες πιστευω...οπως κ στην εγκυμοσυνη ειχα παρει ενα βιβλιο κ συγκρινα βδομαδα βδομαδα κ αν δε μου συνεβαινε κατι απο αυτα που εγραδε νομιζα κατι δε παει καλα!!!

Εμεις μαγειρέψαμε γεμιστουλια σήμερα & ζελεδάκι...την ειχα στο καθισματακι αυτοκινητου κ την πηγαινοεφερνα .. νανουριστηκε με την βρυση κ ηρεμησε κ κοιμηθηκε..μετα ξυπνησε κ με χαζευε...

εχθες το βραδυ θηλαζε 2 ωωρες..μετα την βαλαμε για μπανακι..γανιασε στο κλαμα..ενω τοσες μερες χαιρονταν...την εκανα μπανακι με το ζορι εκει να κλαιε με δακρυα..την σηκωσα την ξεπλυνα γρηγορα γρηγορα την πηρα αγκαλιτσα ηρεμισε κ εψαχνε το στηθος μου !!!!ΑΝΤΕ παλι μια ωρα φαγητό!!!Δεν ξερωτ τι ειχε παθει :( Σημερα παλι το πρωι ξυπνησε κ εκλαιγε με δακρυ..οταν δακριζει στεναχωριεμαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα μου και ο γιοκα σου ειναι κουκλος!! Μαλλον μοιαζει στον ανδρα σου ομως,ε;

Δεν ξερω Ελενα για την συναντηση θα ηθελα αλλα δεν αντεχω την ζεστη. Οι αλλες κοπελες τι λετε εστω και μονες μας καπου που να μας βολευει.

Η γνωμη μου ειναι να μην κανεις ακομη μπανιο, ασ'το τον αλλο μηνα καλυτερα.

Ειρηνη μου την ιδια γνωμη εχουμε για τα βιβλια. Εμενα με ειχαν αγχωσει στην εγκυμ. με διαφορα συμπτωματα που μπορει να εχουμε, με πιανανε χωρις να τα εχω και ετσι τα παρατησα στην ακρη. Αυτο που εχω ευτυχως ειναι ενα απλο και μου το εχω διδαξει στην σχολη.

Ο δικος μου εχθες την νυχτα ειχε ορεξη για κουβεντα στις 2.30 που ξυπνησε, μας ειπε και το πρωτο αγου και ολο χαμογελουσε. Ευτυχως κοιμηθηκε στις 4 παρα, αλλα ξυπνησε στις 6 και ποναγε η κοιλιτσα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!! :D

Opws sas anafera k e4es to vradaki 7-9:35 8ilazame k stis 10 tin kataferame i mama mou k komi8ike k eutixws pige ws tis 4:45 :P parolo pou tin metaferame apo to krevvataki sto car seat gia na tin pame spiti mas (eimastan stin mama mou)..

Meta 8ilasame stis 4:45 gia 45 lepta, stis 8 gia 45 lepta pali k ir8ame stin mama mou gia na pame parea me tous dikous mou jumbo k wspou na er8oume sto patriko mou (10 lepta dromo) pali i8ele meme :shock: axxxx 8ilasa k edw alla mesa stin gkrinia k stin idiotropia alla otan mpikame sto autokinito k 3ekinisame koimi8ike amesws..

Eutixws sto jumbo koimotan ena 3wro k mporesame aneta na 4wnisoume..

Twra koimate meta apo ena 20lepto 8ilasma!!!

Na sas pw mia stasi 8ilasmou pou mou proteine i simvoulos k me vole4e apisteuta? 3aplwnw sto plai k vazw k to mwro 3aplwmeno sto plai mou (eimaste agkalitsa) k etsi den kourazome ka8olou..Aaa exei 2 meres den vazoume tis 4euto8iles mas k eimai xaroumeni pou ta kataferame alla ta prwta lepta tou 8ilasmou ponaw frixta tis 8iles mou :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο αντρια..κι εμεις την ιδια προοδο εχουμε κανει....κι εμενα πονάνε οι θηλές μου οταν πρωτοπινάνει ομως το έβαλα πεισμα να την θηλασω ετσι..δεν ξερω αν τρωει καλά..θελω να πιστευω πως ναι..μονο το βραδι εβαλα ψευδοθηλη!! Αποψε ομως δε θα βαλω..θα προσπαθήσω να τις κοψω τελειως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria, μπράβο!!!!!έχεις δοκιμάσει την κρέμα της mendela για τις θηλές?είναι πολύ καλή, την χρησιμοποιούσα στην αρχή που πονούσα κ εγώ.έχεις σκεφτεί ότι οι θηλές σου μπορεί να πονάνε γιατί μένει στο στήθος πολλή ώρα?κοιμάται στο στήθος και ξαναξυπνάει και ξαναθηλάζει?2,5 ώρες είναι πάρα πολλές.η μαία στην κλινική μου είχε πει να της χαιδεύω τη μυτούλα για να ξυπνάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou nai tin exw tin krema tis mendela, evala ligi to prwi..Nai k egw tis xaidevw to autaki tis :)..

Allaza sinexws sti8os gia na min mou tis matwsei, prepei na alla3a 2 fores to ka8e sti8os..Molis tin niwsw pws paei na koimi8ei tin enoxalw :)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι δικες μου θηλες ποναγανε χωρις να εχουν ματωσει. Τωρα και 1 εβδομ. συνηλθα τελειως. δεν εβαλα κρεμα και περασε σιγα σιγα.

Ειμαι χαρουμενη καταφερα και εβαλα στην καταψυξη 2 μπουκαλακια των 150μλ με γαλα δικο μου. Ετσι την Τριτη που εχουμε γοιρτη στο σχολειο του Αλεξανδρου θα παρω το μπουκαλακι και δεν θα χρειαστει να βγαλω εξω τα μεμε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpravo Gewrgianna mou..Pes mou ton tropo giati gia na kataferw na maze4w k egw 2 mpoukalakia twn 150 ml mazeva ena olokliro 24wro to gala mou k toso mono evgala k tis Victorias tis edina 3eno :(..Prepei na exeis poli gala gia na 8ilazeis k na maze4eis k toso..Mpravo!!!!!!!! :D

Ponages poli? Egw ponw aforita, san na me koveis..Oute emena exoun matwsei k oute kan fainontai ere8ismenes, mono otan 8ilazw ponaw apisteuta..Evala pali tis 4euto8iles mou prin ligo pou 8ilasa giati apo ton pono etrexan ta matia mou :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια έτσι πονάω κι εγώ από την αρχή και η μία θηλή μάτωσε αρκετές φορές (σ' αυτό το στήθος προέκυψε και η μαστίτιδα). Ακριβώς όπως το περιγράφεις, σουβλιές, οξύς πόνος και ήθελα να ουρλιάξω! Με τις μέρες είναι πολύ καλύτερα, η μία θηλή έχει συνέλθει πολύ και η άλλη το παλεύει, θέλουν το χρόνο τους να 'αναισθητοποιηθούν'. Βάζω λίγο δικό μου γάλα πάνω μετά το θηλασμό και αφήνω να στεγνώσουν στον αέρα χωρίς να βάλω σουτιέν για λίγο και βάζω και κρεμούλα. Με βολεύει και μένα πολύ και για τον πόνο η ξαπλωτή στάση που είπες. Βέβαια συχνά καταλήγουμε να μας παίρνει ο ύπνος έτσι αγκαλίτσα αλλά χαλάλι! Εμένα τις ψευδοθηλές δε τις θέλει καθόλου, πνίγεται κι εκνευρίζεται. Υπομονή, όλα θα φτιάξουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δε σας είπα, κάναμε και τη βόλτα μας σήμερα, με το mei tai μας, στη Καλλιδρομίου και θηλάσαμε στη μέση της λαϊκής στο όρθιο και μετά πήγαμε και για καφέ με φίλους! Είδαμε πολύ κόσμο, εισπράξαμε ένα σωρό κομπλιμέντα και κεράσματα! Είναι πλέον ένας σωστός Εξαρχιώτης ο Άρης! :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μου ειμαι απλα τυχερη και εχω γαλα, αλλα μαζεψα επειδη ο Διονυσης δεν αδειαζε το στηθος μου. Το εχω ξαναπει βλεπω διαφορα στην ποσοτητα οταν πινω πολυυυυ νερο, πανω απο 2λιτρα/ημερα. Ξερεις κατι μη στεναχωριεσαι εισαι πολυ καλη μανα μονο και μονο που προσπαθεις. Θα τρως παραπανω φαγητο, εγω τον εχω αγκαλια πολλες φορες, και νερακι. Και μην αγχωνεσε!!!!

Υπηρχαν στιγμες που δακρυζα απο τον πονο οταν ξεκιναγε τον θηλασμο ο μικρος, αλλα δεν ηθελα να τα παρατησω και ουτε να το αδειασω. και ετσι εσφιγγα τα χειλη μου και συνεχιζα να τον βαζω στο δεξι στηθος που ειχε το περισσοτερο προβλημα.

Ωρες ωρες σκεφτομαι ποσα κανουμε εμεις οι μαναδες- γυναικες και λιγες φορες μας το αναγνωριζουν. Οπως τα εγραψες και εσυ Αφρο.

Σαμαρκαδε και εγω κοιμαμε καμια φορα με το μπεμπη ειδικα σημερα που ποναγε η κοιλιτσα του. Τον πηρα στο κρεαβατι να τον ηρεμησω και μας παιρνει ο υπνος, ευτυχως ο ανδρας μου κοιματε στον καναπε και ετσι ειμαστε οι δυο μας. Εχω συνηθησει να κοιμαμε με παιδι στο κρεβατι απο τον μεγαλο μου και ετσι δεν φοβαμε μη τον πλακωσω.

Αφροδιτη μου δεν θα ακους κανεναν να σου λεει τι να κανεις με το μικρο σου αγγελουδι. Παντα θα κανεις αυτο που θεωρεις εσυ καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!!

Δυστυχως δεν εχω να πω κατι περι 8ηλασμου αλλα χαιρομαι που τα πατε μια χαρα :D

Γιωργο πολυ στεναχωρη8ηκα με την ολη κατασταση αν κ δεν ειναι κατι καινουργιο ,το αντιμετωπιζουμε ολοι μας κα8ημερινα το 8εμα της ανεργιας.Απλα 8α σου προτεινα να μην βαζεις τα χειροτερα στο νου σου ετσι κ αλλιως οτι ειναι να γινει 8α γινει...8α βρε8ει καποια λυση σιγουρα.

Αν κ δεν νομιζω να εχεις 8εμα με την 8εση σου εφοσον σε εχουν αναγκη κ 8α πρεπει να ειναι μεγαλα γαιδουρια αν δεν σου δωσουν αδεια να χαρεις την οικογενεια σου.Πιστευω να πανε ολα καλα΄.

Τουριστρια κ μενα δακρυζει οταν κλαιει αλλα ο γιατρος δεν το 8εωρει φυσιολογικο κ με εχει βαλει να κανω μαλαξεις αναμεσα στα ματακια της για να ανοιξουν οι δακρυκοι ποροι,δεν το ρωτας κ εσυ?

Γεωργιαννα κ εγω στο κρεββατι την περνω τα βραδυα κ ας λενε οτι 8ελουν κ ο μπαμπας μαζι οταν γυρναει αργα...βαζω μαξιλαρια βεβαια κ εμεις ειμαστε ακρη ακρη,ασε που φοβαμαι μην πεσω καμια ωρα :lol: τι να την κανουμε την πριγκηπεσσα μας???

Σημερα καναμε κ την 1η επισημη εμφανιση στα βαπτισια ενος μπεμπη,περριτο πως ολοι ασχολιοντουσαν μαζι της...πανικος εγινε!!!Με το καπελακι της μια κουκλα!!!

Γεωργιαννα 8α σου στειλω στο facebook φωτο να την δεις.Ξερω οτι σου αρεσουν τα φρου φρου :D

Αυριο 8α παμε σε μπαρμπεκιου στον Γερακα,ευτυχως εχω 2 φιλες που λατρευουν την μπεμπα,η μια ειναι κ κουμπαρα κ 8α ειμαστε παρεα στο πανω σπιτι χαλαρα κ βολτες με το καροτσι :D

Ο μπαμπας 8α φυγει για δουλεια καποια στιγμη :(

Αποφασισατε κατι για συναντηση????

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,καλημέρα!!χθες είχαμε μια δύσκολη μέρα,όλο το πρωί και το απόγευμα κοιμότανε 30-40' και ξυπνούσε, θήλαζε και ξανακοιμότανε και ξαναξύπναγε και γκρίνιαζε, μάλλον πονούσε η κοιλίτσα της.Ψόφησα!!το βράδυ ευτυχώς κοιμήθηκε 10-5.30 και από τις 6.15 κοιμάται ακόμα. Ουφ, ξεκουράστηκα κι εγώ.

Goev,κι εμένα όταν κλαίει πολύ έχει δάκρυα.Γιατί δεν είναι φυσιολογικό?Γιατί σου είπε να κάνεις μαλάξεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Δαναη μου και ο δικος μου το ενα ματι ειναι συνεχεια δακρισμενο, αυτο σημαινει οτι δεν εχει ανοιξει ο δακρυκος πορος. Το ηξερα απο την πρωτη στιγμη και τωρα του κανω μαλαξεις για να ανοιξει, ειναι μονο στο ενα ματι. και εμενα οταν κλαιει βγαζει δακρυα απο το αλλο. Δεν ξερω ρωτα τον γιατρο σου γι'αυτο ο δικος μου δεν μου ειπε κατι για το αλλο ματακι(που δακρυζει οταν κλαιει).

Γωγω μου ευχαριστω, ελπιζω να μου δωσει και εμενα καποια στιγμη ενα κοριτσακι ο Θεουλης εστω και ανηψουλα!! Τρελενομαι για φρου φρου και κολαν και φουστιτσες!!!

Ανδρια συνηδιτοποιησα κατι εχθες την νυχτα. Ο δικος μου δεν τρωει ανα 2 ωρες πλεον αλλα ανα 3ωρες. Εχθες την νυχτα εφαγε στις 21.30 και ξυπνησε στις 3, ημουνα μουσκεμα απο το γαλα και τα μεμε μου τουμπανο. Ο μικρος δεν μου τα αδειασε και ετσι εβγαλα 100μλ. για να ηρεμησω. Εσενα τρωει ανα 2 ωρες ακομη θα αυξηθει πιστευω σιγα σιγα που θα τρωει και η μικρη πιο αραια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μουντός καιρός σήμερα, θυμίζει φθινόπωρο... Σηκώθηκα με κακή διάθεση και βρήκα τον άντρα μου με ακόμα χειρότερη! Θα'θελα να'μαι κάπου εξοχικά, χωρίς σκοτούρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη μου πολυ σε ζηλευω!!! καλη βολτα!!!

Δαφνη μου κοιτα τον Αρουλη και θα φτιαξει η διαθεση σου!!! ετσι κανω εγω οταν εχω νευρ, ενα βλεμα του και τα ξεχναω ολα!!!

παω να μαγειρεψω κοτοπουλο με κρεμα γαλακτος και πιπεριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koristakia mou kalimera!!

Eixame mia nixta XALIA..

Apo tis 8 mexri k tis 1 k vale 3aplwname agkalia k olo 8ilazame, koimotan k wspou na tin valw sto carry cot tis k to katalavane arxize pali k eklaige evaze ta daxtila tis sto stoma tis k xtipiotan opws to 4ari e3w apo to nero, k pali tin 8ilaza ligo koimotane tin evaza sto carry cot tis k pali apo tin arxi, oli tin nixta ginotane auto enw sto krevvati mas koimotan san poulaki, egw na koutoulaw apo tin nista k i Victoria na paizei me ta nevra mou..Me xilia zoria katafera na kanw ena ntous sta grigora k na faw ena sandwich (tin kratouse o mpampas tis k eklaige me ligmous)..Meta apo poli aganaktisi stis 1 k kati tin valame stin mesi mas k koimi8ikame, 3ipnise stis 3:30-4 tin 8ilasa k prospa8isa na tin valw sto carry cot tis alla pali ta idia k etsi pali koimi8ikame oi 3 mas :)..Aaa na anaferw pws kapoia fasi pou eida tin 4euto8ili itan pentaka8ari epomenws den etrwge aplws epaize k pistevw eniw8e asfaleia panw mou..Eipame simera na metaferoume to krevvataki tis sto dwmatio mas (katse twra 3evidwse, 3estise k stise to krevvataki sto dwmatio mas :shock: ) k na stamatisoume na tin koimizoume sto carry cot..Apo to krevvataki tis 8a mas vlepei k pistevw 8a niw8ei perissoteri asfaleia k 8a iremisei..Apo to carry cot den mas vlepei ka8olou k pistevw niw8ei moni..Aaaaa apo tin ennoia mas na min tis xtipisoume den koimi8ikame kala k pame opws tous zombie k oi 2 :lol: ..

Gewrgianna mou k egw tin 8ilasa prin kanena misawro k maze4a 50 ml gala :)..Makari k ega sintoma na kataferw na mazevw toso :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Τι κάνετε?

Δεν σας έγραψα δυο μέρες τώρα, αλλά τα νέα σας τα διάβασα!

Andria k Georgi, κι εμένα με πονάνε ΠΟΛΥ οι θηλές μου όταν θηλάζω.. Εχω κλάψει, έχω τσιρίξει...αλλά υπομονή!

Γωγώ και Δανάη καλή βόλτα σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

πολυ μουντος καιρος σημερα φθινοπωρινος απο το πρωι βρεχει κ εχει κρυο :(

η μικρη ειναι πολυ γκρινιαρα εδω κ 5 μερες μαλλον φταιει η ζεστη εχθες εκανε κ νουμερα με το φαγητο ρουφουσε τρεις γουλιες απο το μπιμπερο κ εκλεγε στο στηθος ρουφουσε μια χαρα αλλα μετα απο λιγο εκλεγε γιατι δεν ετρεχε γαλα πολυ...

εψαξα στο ιντερνετ κ βρηκα οτι η δομπεριδονη ανεβαζει την παραγωγη του γαλακτος δεν ξερω σκεφτηκα να το δοκιμασω μαζι με το βοτανο μπας κ αρχισει να τρεχει πολυ γαλα κ απο την αλλη λεω αφου εχω σταγονες να το κοψω εντελως...

γεωργαννα δεν στελνεις κ προς τα εδω λιγο κοτοπουλακι :lol: σημερα εχω μπιφτεκακι με σαλατα μαρουλι καροτο η διαιτα παει καλα ειμαι μειον 3800 ως τωρα..τοσο γεννηθηκε η κορη μου τεον :lol::lol::lol:

για τα κουνουπια τι κανετε κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας στελνω κοτοπουλακι που τελικα μου βγηκε τελειο!!!! Περιμενω να κριωσει να το τσακισω!!!! μονο μην ξυπνησει ο μικρος.

Σουλα μου μπραβο που αποδειδει η διαιτα σου. Και εδω ριχνει πολυυυυ βροχη.

Ανδρια σας χορευει η Βικτωρια απο τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ! εμεις εχουμε ερθει απο χθες ως το σπιτι των γονιων μου στο πορτο ραφτη!... Αλλα ειχαμε ενα δυσκολο βραδυ και ειμαι πολυυυυυ κουρασμενη... Κοιμηθηκε δωδεκα με 3 και μετα το ματι γαριδα, την επαιρνε ο υπνος στο κρεββατι κ μετα ξυπναγε παλι βυζι το ματι γαριδα και ταναπαλιν ετσι φτασαμε ως τις 7.30 το πρωι οπου μεχρι τις 8.30 κοιμηθηκε στο κρεββατι με εμας μετα πηγα να τη μεταφερω ξυπνησε... κ μετα κοιμηθηκε απο τις 9.30 ως τις 12 και απο τοτε παρτυ...

εξοντωνομαι η μανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
    • Συμφωνώ κ γω με τα κορίτσια πως καλό θα ήταν να ξεκινάς 9η μέρα τα τεστ κ εάν δεις να σκουραινει καλό θα ήταν εκείνες τις μέρες να κανεις 2 τεστ ένα μεσημέρι κ ένα αργά το απόγευμα. Εγώ βρίσκω ωορρηξία συνήθως απόγευμα κ την επόμενη το πρωί είναι πάλι αχνό. Τώρα με κύκλο 26 ημερών θεωρητικά η ωορρηξία σου γίνεται 12η μέρα. Εκτός αν έχεις ωχρινικη φάση 12 ημερών αντί για 14 που κ πάλι είναι απόλυτα φυσιολογικό. Μόνο με τα τεστ θα το δεις αυτό ή με παρακολούθηση ωορρηξίας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...