Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

HAPPY MOY KI ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΣΑΝ ΚΙ ΕΣΕΝΑ,ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΗ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟς ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΑΚΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΑΝΕΣΗ 150ΜΛ,ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ 30ΜΛ,Ο ΜΙΚΡΟς ΕΜΑΘΕ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟς ΜΟΝΟ ΜΕ ΑΓΩΝΑ,ΜΑς ΕΦΑΓΕ Η ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑ..ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ....ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΧΘΕς ΣΑΡΑΝΤΗΣΑΜΕ....ΑΛΛΑ ΒΟΛΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ....ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ...ΙΣΩς ΑΥΡΙΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχας να χαιρεται η αφροδιτη το παιδακι της τωρα ειδα αυτο που εγραψε η γιωργιαννα! fenugreek λεγεται... σουλιτσα αλλα για να κανει δουλεια λεει (το κοιταξα και στο νετ) θελει πολυ βυζι ξαναλεω οτι δεν το εχω χρησιμοποιησει για να πω λεπτομερειες... ακομα και πιπιλα να το κανει για να δινει το ερεθισμα,

αντρια φυσικα και εισαι πολυ καλη μανουλα... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΔΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟς ΠΩς ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ?ΠΩς ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΛΟΓΩ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕς ΑΠΟΣΤΑΣΕΙς ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ!!!!!!!!!ΕΥΤΥΧΩς ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΕΛΟς.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τα πανε, δεν ασχολειται συνεχεια. Εμενα οταν ερθετε απο το σχολειο πλενει χερια - προσωπο και αλλαζει ρουχα. οσο μπορω τον προστατευω τον μπεμπη.

Η δικια σου δεν μας ειπες πως ηταν στην γιορτη μπαλετου; με το μικρο πως τα παει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερια παντως στο ειπα κ στο φατσοβιβλίο..κ δεν ξερω αν βολεψει κ την σουλα αυτο..αφου τα μωρακια σας εχουν μαθει στο μπιμπερο κ στο ευκολο...μπορειτε να δοκιμασετε τις ψευδοθηλες που μπροστα ειναι σαν μπιμπερο..βεγβαια παλι πρεπει να κανουν την θηλαστικη κινηση....αλλά ισως αυτο να δωσει ερέθισμα..κ αν δωσει ερεθισμα κ μεινει στο στηθος το μωρο πιστευω θα αυξηθει κ η παραγωγη κ θα γινει συνηθειο..σουλακι δοκιμασε το!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy,έχω ακούσει ότι στην παραγωγή γάλακτος βοηθάνε πολύ τα χάπια μαγιάς.το έχεις ψάξει?

Danai mou egw auta ta xapakia ta 3ekinisa simera (vasika ipia ta prwta 2 prin ena 2wro)..Pineis 6 tin imera..Se ena site edw sto internet diavasa 21 xapakia tin imera (7 xapakia/3 fores tin imera) :o:shock: alla egw akolou8w tis odigies pou exei panw to skevasma giati fovame na kanw tou kefaliou mou..As mas pei i afroditi an 3erei tin dosologia pou asxoleitai me etsi pragmata logw farmakeiou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afroditi mou den katalava pws fenugreek onomazotan to skevasma nomiza pws aplws mas eipes sta agglika pws onomazete i trigwnella hehehe :lol::lol: (asxeti eee?) k etsi den mporousa na to vrw sta farmakeia.. Pira omws ka4oules magia mpiras alla twra pou eida pws einai tis idias markas (me tin fenugreek) 8imwsa :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ψευδοθηλες αλλα δεν ξερω πως να τις χρησημοποιησω..πως στεκοντε στο βυζι???πρεπει να τις κραταω???εχω τις nuk...

κατι επαθε σημερα το φαταουλακι μου κ εφαγε 210 γραμμαρια μεσα σε μια ωρα ΤΕΟΝ!!!

εδω με το ζορι επινε τα 120...

παω για υπνο τωρα που κοιματε ματς μουτς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!Σας διαβαζω κ σας χαιρομαι για την υπομονη σας κ την επιμονη σας στο 8εμα του 8ηλασμου,πραγματικα σας ζηλευω κ η αλη8εια ειναι πως απορω με τον εαυτο μου οτι ισως επρεπε να προσπα8ησω περισσοτερο...με στεναχωρει το γεγονος οτι η μικρη οταν ξεκινησε να πινει συμπληρωμα, την 8ηλη μου δεν την η8ελε με τιποτα :( Τωρα πλεον ειναι αργα ευχομαι μονο το μαναρακι μου να μην αρρωστησει

σε βα8μο ανυσηχιας...

Κατα τ'αλλα κ εγω την κανω μπανιο στις 9 κα8ε βραδυ,μετα γαλατακι κ νανι...αλλες φορες ξυπναει στις 3 για το επομενο κ γευμα κ αλλοτε στις 5...αναλογα.Οσο περνανε οι μερες 8α το βρουμε το προγραμμα...

Ο μπαμπας δουλευει συνεχως κ νυχτερινα αλλα παρολαυτα μ8α με βοη9ησει κ πολυ χαιρομαι γιαυτο...τα υπολοιπα νεα ευελπιστω αυριο γτ 8α με παρει ο υπνος στο πληκτρολογιο :o καληνυχτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσθέστε και μένα στις απογοητευμένες μανούλες... Με τσάκισε η μαστίτιδα τελικά κι έχει μειωθεί πολύ το γάλα μου. Τη νύχτα αισθάνομαι πως δεν έχω σχεδόν καθόλου κι ο μικρός ζητάει συνέχεια στήθος και δε κοιμάται ή καταλήγουμε να κοιμόμαστε αγκαλιά. Μας ζύγισε κι ο παιδίατρος σήμερα και έχουμε πάρει μόνο 115γρ. σε 8 μέρες... Δε μας άγχωσε ο παιδίατρος αλλά θέλει σαφώς παραπάνω. Κατά τ' άλλα είμαστε μια χαρά και πήραμε και ύψος, είμαστε 54,5εκ. Πρέπει να βρω κι εγώ τρόπο ν'αυξήσω την παραγωγή μου άμεσα. Δεν είχα υπολογίσει ρε γα...το πως θα με ταλαιπωρούσε τόσο ο θηλασμός. Δε θέλω να το βάλω κάτω όμως. Θα ξαμοληθώ κι εγώ αύριο να βρω κανένα σκεύασμα μας και σώσω τη κατάσταση γιατί κατά τ' άλλα και τρώω και άπειρο νερό πίνω και τους χυμούς μου και τις σούπες μου και όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Daphne mou se katalavenw apolitaaaaaaaaaaa :(..

Egw apo xtes apo tis 1:30 to mesimeri tis dinw 3eno (min me vrisete) k ka8e 1,5 wra peripou xrisismipoiiw to 8ilastro gia na evais8itopoiisw tous galaktoforous adenes mou k vgazw to gala pou exw ws twra, maze4a sxedon 250 ml 8a to kanw auto ws tis 1:30 to mesimeri (na kleisw 24wro) k na dw posi paragwgi exw tin imera omws parallila pinw k tis ka4oules magia mpiras..Oti mporw kanw 8a dei3ei ti 8a vgei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Γιωργο και εγω με το κοντισιονερ ειμαι αλλα το μεσιμερι μονο και για λιγη ωρα, ακομη δεν εχει πολυ ζεστη. Σημερα μπορει να μην το βαλω εχει δροσουλα λιγο. Σκεψου εμεις ποσο πληρωνουμε που μαγειρευω καθε μερα!!!!

Ανδρια κακως που δεν την βαζεις, η Βικτωρια θα αυξησει την παραγωγη, απλα να εβγαζες οτι εμενε απο την μικρη για να αυξησεις την παραγωγη. Μακαρι ομως να τα εχεις καταφερει και ετσι. Μπραβο σου εστω και για την προσπαθεια που κανεις!!!!!!

Δαφνη και ο δικος μου την πρωτη εβδομ. ειχε παρει μονο 200γρ. μετα αυξηθηκε η παραγωγη του γαλακτος. Το μαρσιπο που εχεις παρει μεχρι ποσο μηνων αντεχει το μωρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou se euxaristw euxomai na vgei ena kalo apotelesma..To 3erw pws 8a itan kalitera na eixa to mwro sto sti8os mou k den einai to idio me to 8ilastro alla i8ela na dw tin paragwgi mou..To 8ilastro to xrisimopoiiw ka8e 1,5 wra peripou etsi wste na min afisw teleiwsw adraneis tous galaktoforous adenes mou :? den 3erw an lew pellares alla prospa8w k egw me kapoio tropo na vrw mia lisi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Να ευχηθώ καταρχήν στην Αφροδίτη και την Αθηνούλα της! Πάντα γερή και χαρούμενη, να σου ζήσει!!!

Γεωργιάννα 200 γρ. τη βδομάδα είναι μια χαρά, εμείς είχαμε ξεκινήσει πολύ καλά, είχε πάρει 70 σε δυο μέρες και μετά ήρθε η μαστίτιδα και μας τα χάλασε όλα! Τέλος πάντων θα δούμε...

Μάρσιπους έχω πάρει δύο , ένα ring sling που δε μ' έχει βολέψει ακόμα κι ένα mei tai που χρησιμοποιώ ήδη. Και οι δύο χρησιμοποιούνται για πολύ καιρό από νεογέννητο μέχρι μεγάλο παιδάκι. Δες στο Αστεράκι...

Γιώργο να ζήσετε!!! Πάντα αγαπημένοι κι ευτυχισμένοι!!! Εμείς δεν έχουμε κλιματιστικό, τα αντιπαθώ, έχω σε όλα τα δωμάτια ανεμιστήρες οροφής και κάνουν φοβερή δουλειά και φθηνότερη! Για τη βοήθεια, καταλαβαίνω, κι εμείς μόνοι μας είμαστε, τις μέρες που έχει ο άντρας μου δουλειά έξω (όπως σήμερα που είναι στα δικαστήρια από το πρωί) περιμένω πότε θα κλείσει λίγο τα μάτια του ο μικρός για να πάω τουαλέτα, να πλυθώ, να μαγειρέψω κλπ. Για το ριλάξ ο παιδίατρος είδε το δικό μου κι είπε οκ γιατί έχει αρκετά ίσια πλάτη. Είναι ανάλογα το μοντέλο. Για λίγο όμως δε νομίζω ότι παθαίνει κάτι.

Άντρια υπομονή εύχομαι!

Κοιμήθηκε λίγο, τρέχω να κάνω καμιά δουλίτσα... τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Ανδρια τι κουκλακι μικρο ειναι η κορουλα σου.

Γιωργο ο δικος σου φαινεται πιο μεγαλος πιο ανδρακι!!!!

κοιτα στο Αστερακι που διαφημιζει εδω στο σιτε. Ο δικος μου καθε απογευμα εχει μια γρινια που δεν μπορω να κανω τπτ, ουτε αγκαλια δεν θελει. οταν θελω να φαω τον παιρνω αγκαλια γτ αλλιως θα εμενα παντα νυστικη.

Σαμαρκαδε μεγαλωσατε και εσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!εδώ έχει πάρα πολλή ζέστη!μόλις βγήκα από την κουζίνα όπου ήμουν 2 ώρες ετοιμάζοντας greek mousaka και τώρα μπαίνω για μπάνιο. Ευτυχώς η μικρή κοιμάται του καλού καιρού :D . Εγώ την βάζω εδώ και 10 μέρες περίπου στο relax στην πιο ξαπλωτή θέση. Την αφήνω κανένα 20λεπτο. Εγώ μάρσιππο πήρα του mothercare και μας βόλεψε, είναι σταθερός και σε αντίθεση με άλλους πέρα από το clip που πιάνει στο πλάι έχει και χριτς χρατς και είναι μαλακός. Έχει τρεις θέσεις και είναι μέχρι 12 ή 15 kg.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Ανδρια τι κουκλακι μικρο ειναι η κορουλα σου.

Γιωργο ο δικος σου φαινεται πιο μεγαλος πιο ανδρακι!!!!

κοιτα στο Αστερακι που διαφημιζει εδω στο σιτε. Ο δικος μου καθε απογευμα εχει μια γρινια που δεν μπορω να κανω τπτ, ουτε αγκαλια δεν θελει. οταν θελω να φαω τον παιρνω αγκαλια γτ αλλιως θα εμενα παντα νυστικη.

Σαμαρκαδε μεγαλωσατε και εσεις!!!!

Gewrgianna mou se euxaristoume :D.. K sena sketos glikas!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρεσει που τα μωρακια μας στις φωτο κοιμουνται!!!! Αχ να κοιμοντουσαν και ετσι την ημερα!!!!

Δαναη μ'ενα περιστερι στειλε και εδω μουσακα και θα σου στειλω και εγω κασεροπιτα ή πανακοτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria kai samarcande το ξερετε το εδω που εισαι ημουνα ημουνα και εδω που ειμαι θα ρθεις ;

κι εγω απογοητευμενη και αγχωμενη, σημερα μιλησα με την παιδιατρο... γιναμε 3 εβδομαδων, οταν ηρθαμε απο το μαιευτηριο και την ειδε ηταν 3,200 και τωρα ειναι 3,540... μας λειπουν λεει 100 γραμμαρια, ξεκινησα κι εγω τις καψουλες τις τριγωνελλας κι ο θεος βοηθος ειπε οτι θα ερθει να τη ζυγισει η ιδια την κυριακη... και οτι θα μου δωσει μια εβδομαδα και κατι περιθωριο ομως με φοβισε επειδη ειπε οτι σε 18 μερες πηρε 340 ενω θελουμε πιο πολυ ανα εβδομαδα... και τωρα αγχωθηκα απλα μου ειπε οτι αμα συνεχισει για πολυ μπορει να αφυδατωθει... αλλα δε θελω το συμπληρωμα και θα το αφησω να δω, εμενα δε μου φαινεται λιγο το βαρος που πηρε, εσας ποσο παιρνουνε ; που θηλαζετε αποκλειστικα; ελπιζω παντως αυτη την εβδομαδα να παρει παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
    • αν χρειαστείς κάτι άλλο μου λες!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...