Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

ηλιοδωρα μου καλημερα, ευχομαι να πανε ολα καλα με το κοκκιωμα απ ο τι ξερω δεν ειναι τιποτα! εμενα η μπεμπα ξεσαλωσε το βραδυ κι εγω οπως εγραψα πιο πανω δεν αντεχω να κλαιει ουτε δευτερολεπτο, σκεφτειτε ηταν ολα τους προστατευμενα κ ζεστα λογω του οτι ηταν στην κοιλιτσα μας κι εχουν βγει και ειναι ολα τοσο δυσκολα για αυτα... Κι ο μονος τροπος επικοινωνιας ειναι το κλαμα... μας εχουν αναγκη, ενω εγω ολοκληρη γαιδουρα μετα τη γεννα που εξακολουθω να μην ειμαι πολυ καλα ψυχολογικα κλαιω σα μωρο κ ζητω αγκαλιτσα, αυτα δεν εχουν το δικαιωμα, και στην τελικη πως θα καταλαβουν οτι ειμαστε εμεις εκει για αυτα; Και πως μετα να απαιτησουμε να μην ειναι ανασφαλη

Η συμβουλος εμενα ηλιοδωρα με εχει βοηθησει πολυ και με στηριζει γιατιι οπως ξερετε ΟΛΕΣ η κουραση ειναι μεγαληηηη... Εμενα εν τω μεταξυ καμια φιλη μου δεν εχει βιωσει κατι τετοιο ειναι ολες παντελως ξενοιαστες σε τελειως αλλη φαση... κι εγω μαλλον τους φαινομαι σα να εγινα αποτομα απο 25 , 40 αλλα τη μικρουλα μου ΔΕΝ την αλλαζω με τιποτα! :)

Με ολον τον υπολοιπο κοσμο ομως εχω νευρα :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

georgi, καλημέρα!Γέλασα πολύ με αυτά που έγραψες. Κι εγώ το έβλεπα μέχρι που με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και μενα μου πέρασε από το μυαλό να μετρηθώ αλλά ευτυχώς δεν έχβω μεζούρα στο σπίτι.Πάντως ο άντρας μου που τις έβλεπε έλεγε ότι είναι ανορεξικές.Ζήτω οι καμπύλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Εμεις κοιμηθηκαμε καλα εχθες την νυχτα, ευτυχως γτ παλι πηγαμε τον Αλεξανδρο σχολειο και περασαμε απο το σουπερ. Ειχε προσφορα στο Προδερμ απορρυπαντικο 1+ 1, μια χαρα βολευτηκαμε.

Ανδρια για να δεις εαν τρωει θα προσπαθεις την ωρα που εχει το μεμε στο στομα να της το βγαζεις και να κοιτας στο στοματακι της για γαλα.

Ηλιοδωρα εισαι και εσυ τυχερη που κοιματε την νυχτα εστω ξεκουραζεσε.

Αφρο μου ειναι οι ορμονες μας ακομη πολυ στα υψη. ειναι και ο θηλασμος που προσπαθουμε να τα καταφερουμε, ολες μας εχουμε ενα αγχος.

Δαναη τι κανετε εσεις; Πως περασατε την νυχτα;

Και ο ανδρουλης μου λατρευει της καμπυλες. Καποτε ημουνα ετσι, με 52κιλα- φυσιολογικα ειμαι 63, μετα απο 1 χρονο που γεννησα τον Αλεξανδρο, σε κανεναν δεν αρεσα μονο σε μενα. Ευτυχως εκοψα το τσιγαρο και πηρα κιλα και επανηλθα, ειναι ατιμη η ανορεξια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Κάθησα να διαβάσω τα νέα σας και είχα "διαρροές" :lol::lol:

Τι εννοώ? Είχα θηλάσει τη μπεμπούλα, έβαλα αλοιφή στις θηλές και είπα να αφήσω λίγο ανοιχτό το σουτιέν να στεγνώσουν και............άρχισε να στάζει το ένα πάνω στο παντελόνι μου έτσι όπως είμαι καθιστή στο pc κι εγώ δεν το πήρα χαμπάρι!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera..

Pigame k emeis sto kratiko gia iperixo sta isxiaka mas k eutixws ola einai teleia..Xtes ta 3imerwmata stis 6:00 (vasika prwi :) ) 8ilasame mono 30 lepta (k apo ta dio sti8i) k koimi8ikame san ta poulakia , 8a me trellanei auto to mwro mia 8elei 1,5 wra 8ilasma k pali den ikanopoiite k alli fora me 30 lepta koimate, 8a trella8w, 8a pidixtw apo to para8iro :lol::lol:

Signwmi an sas kourazw me ta parapona mou, tis apories mou, ta 3espasmata mou..Den 8elw na nomizete pws eimai axaristi -alles den mporoune na kanoune paidakia k egw olo paraponiemai- alla niw8w adinami etoimi na katarreusw niw8w poli kourasmeni..Signwmi k pali!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου εγω ρωτησα κ την παιδιατρο για την τριγωνελλα μου ειπε δεν αντεδεικνυται ΑΛΛΑ δεν την εχω χρησιμοποιησει ωστε να σου πω ...

Παντως το θηλαστρο μου ειχε πει και η μαια οτι... με το θηλαστρο καποιες γυναικες δε βγαζουν οσο εχουν γιατι η θηλαστικη κινηση δεν ιενια η ιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου εγω ρωτησα κ την παιδιατρο για την τριγωνελλα μου ειπε δεν αντεδεικνυται ΑΛΛΑ δεν την εχω χρησιμοποιησει ωστε να σου πω ...

Παντως το θηλαστρο μου ειχε πει και η μαια οτι... με το θηλαστρο καποιες γυναικες δε βγαζουν οσο εχουν γιατι η θηλαστικη κινηση δεν ιενια η ιδια..

To e4a3a sto internet egw k leei pws proagei tin paragwgi galaktos stous mastous se 8ilazouses miteres epomenws kanei :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης αντικαθιστωντας ενα γευμα με συμπληρωμα οπως εχεις τωρα μειωνει την παραγωγη σου... γιατι δε βρισκεις απο το ιντερνετ μια συμβουλο που να ειναι στην κυπρο να σου πει ακριβως;

πατα la leche league συμβουλοι κυπρος κ θα εχει τηλεφωνο... θα σου πει τι αρμοζει να κανεις. Εμενα μου ειπε οτι το σκευασμα το δινουν αμα θηλαζεις αποκλειστικα κ το μωρο λερωνει λιγοτερες πανες κ δεν παιρνει γραμμαρια που πρεπει. Σκεψου οτι τις πρωτες 40 μερες ενα βρεφος μπορει να ειναι στο στηθος μεχρι 18 ωρες! ρυθμιζει το ιδιο την παραγωγη.. εμενα απο χθες ειναι ανα μιση ωρα στο στηθος ειτε για 5 λεπτα ειτε για 1,5 ωρα... ισως να ειναι το αλμα αναπτυξης ισως οχι, και να θυμασαι. ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΛΑΣΤΙΚΟ ΔΕ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΥ!

ΟΜΩΣ σημασια εχει να ειναι η μανουλα καλα κ αμα ο βηλασμος απο ενα σημειο κ μετα σε πνιξει τον κοβεις, κι εγω θηλαζω ομως ΟΣΟ αντεξω , εγω υποσχεθει σε εμενα οτι αμα κουραστω πολυ δε θα θηλαζω ψυχαναγκαστικα οντας ασχημα ψυχολογικα γιατι εχω κ γυναικες που ερχονταν στο φαρμακειο με ενοχεεες κ κλσμα που σταματησαν το θηλασμο. Δεν ειναι ετσι, ο τι μπορει ο καθεις. Αυτα... ελπιζω να μην κουρασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΧΤΕΣ ΤΟΝ 2ο ΜΗΝΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ....ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΝΟ....ΤΡΩΜΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ 150ΓΡ-180ΓΡ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΑΚΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 0900. ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ(ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ) ΔΗΛΑΔΗ ΤΡΩΜΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΕΥΜΑ 10-11 ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 7-8.ΟΛΟ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΑΥΓΟΥΛΕΣ....ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ....ΠΛ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια η κοινωνια φορτωνει με τυψεις μονο το γυναικειο φυλο:

τυψεις αμα πρεπει να δουλεψεις και να δωσεις ξενο, τυψεις αμα θηλασεις πολυ, τυψεις αμα θες να επιστρεψεις στη δουλεια νωρις, τυψεις αμα δε θες να δουλεψεις και θες να μεινεις με τα παιδια σου, τυψεις αμα παχυνεις, τυψεις αμα αδυνατισεις πολυ, κριτικη αμα αφησεις τον εαυτο σου, κριτικη αμα τον φροντιζεις πολυ. Το γυναικειο φυλο δε γνωρισε ελαφρυντικα τυπου: σεξουαλικη κοιλιτσα, γοητευτικη καραφλα, τριχες=βαρβατιλα, χαριτωμενη ουλη, το γυναικειο φυλο εκανε διαιτες και αποτριχωση !!!!!!!

Γενναμε με μια διαδικασια δυσκολη για το σωμα μας και εν ρυπη οφθαλμου πρεπει να μαθουμε πως να φροντιζουμε ενα νεογεννητο και οι αντρες λενε: αχ αγαπη μου, δεν ξερω πως να το κανω αυτο, λες και το μωρο οταν γεννηθηκε εδωσε σε εμας το εγχειριδιο οδηγιων στο χερι! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Και παρολο αυτα υπαρχει η λεξη μισογυνισμος, ενω για το μενος απεναντι στο ανδρικο φυλο δεν υπαρχει γλωσσολογικο αντικρυσμα!!!!!!!!!!!!!! Η μισανδρια μπορει να μην ειναι λαθος αλλα δεν ειναι διαδεδομενη ουτε θα τη συναντησετε σε λημμα λεξικου...

Συγνωμη για το φεμινιστικο μου ντελιριο... σε καποιον ηθελα να της πω αυτες τις σκεψεις και το μωρο μου δε θελω να το αναστατωσω κ δεν ειναι κανεις αλλος εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου αυτο που λες με τις φιλες σου το καταλαβαινω απολυτα. εκανα τον Αλεξανδρο στα 24 και ημουνα η πρωτη απο την παρεα με παιδι. Σιγα σιγα δεν με παιρνανε τηλ. για καφε. Τωρα ειμαι 31 και εχω το 2ο και παλι καμια δεν εχει παιδι. Τωρα δεν με ενοχλει το συνηθησα, αλλα μου λειπουν οι καφεδες μαζι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα με την Αφροδιτη γεννησε με ολικη ναρκωση την Δευτερα στις 10.00 το κοριτσακι της 3200γρ. Σας στελνει πολλα χαιρετησματα και φιλια. σας ευχαριστει ολες για τις ευχες σας.

Ανδρια μην ξαναπεις οτι μας κουραζεις ή οτι εισαι αχρηστη. Αγχωνεσαι πολυ ευκολα. μια χαρα τα καταφερνεις. εμεις εδω ειμαστε να τα μοιραζομαστε ολα, κανεις δεν θα σε καταλαβει καλυτερα εμεις που τα τραβαμε σαν και σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule,να σου ζήσει το μωράκι σου!!!συγχαρητήρια για το ωράριο του ύπνου!!!φανταστικό!!η δικιά μας προς το παρόν κοιμάται 5 ώρες το βράδυ, μετά θηλάζει και ξανακοιμάται άλλες 3. ελπίζω να φτάσει κ η δικιά μας το 8ωρο.τώρα είναι 33 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi, κι εμείς είμαστε οι πρώτοι στην παρέα μας που έχουμε παιδί, αλλά θα ήθελα να μην αφήσω και τους καφέδες μας γιατί το έχουμε ανάγκη. Γιατί δεν παίρνεις κ το μικρό μαζί να πάτε για καφέ?όχι σε κλειστόι χώρο αλλά κάπου ανοιχτά έξω?εμείς θα βγαίναμε σήμερα το απόγευμα για καφέ στο λιμάνι αλλά έχει νοτιά κα φέρνει σκόνη από την Αφρική οπότε είπαμε να το αναβάλλουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πες τα, afro!!!!έχεις απόλυτο δίκιο, κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι και όταν ήμουν μικρότερη (τώρα στα 30 έχω ηρεμήσει λίγο) ήμουν πιο απόλυτη. Θεωρώ ότι η λύση είναι να έχεις δίπλα σου έναν σύντροφο που να σε σέβεται, να σε στηρίζει (αμοιβαία) και να μην έχει ανασφάλειες περί ανδρισμού ώστε να μην τον χαλάει να μαγειρεύει, να καθαρίζει και να φροντίζει το μωρό του.Εγώ πάντως ηρέμησα και έπαψα να μετράω 50-50 πόσα κάνω εγώ, πόσα κάνει αυτός, όταν γνώρισα τον άντρα μου γιατί ένιωθα τέτοια ασφάλεια και σεβασμό που δεν ένιωθα απειλή ή την ανάγκη να υπερασπιστώ τα αυτονόητα δικαιώματά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi, η μικρή Μυρτώ σήμερα το βράδυ είχε υποθέσεις να λύσει. Κοιμήθηκε 10-1, μετά ήταν ξύπνια με το μάτι γαρίδα μέχρι τις 3.30, τη θήλασα, ήπιε και 30ml και πάλι δεν κοιμότανε, τελικά τη κοίμισε ο Κώστας στις 3.30 και ξύπνησε στις 7.30. Ξανακοιμήθηκε 9.30-12.30 και εγώ μαζί της 10.30-12.00. Δεν παραπονιέμαι, πάλι καλά είναι...

Πριν μείνω έγκυος ήμουν 52 κιλά, πήρα 15 στην εγκυμοσύνη. Έχασα τα 8 τις πρώτες μέρες κ τώρα έχω κολλήσει (βέβαια τα παγωτάκια μου τα τρώω... :oops: ).Στόχο έχω βάλει τα 54, θα είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε φατσουλες?

μπραβο που τα καταφερνετε ολες με τον θηλασμο!!!εγω βγαζω σταγονιτσες μου αρεσει που ακομη το παλευω :( αδικως κοπος δυο μηνες σχεδον προσπαθω κ τζιφος...δεν ανεβαινει με τιποτα η παραγωγη...

αφρο μου τι ονομασια εχει αυτο το φαρμακο να το δοκιμασω κ αυτο???τουλαχιστον να δοκιμασω κ αυτο πριν καταθεσω τα οπλα...πολυ στεναχωριεμε το ηθελα τοσο πολυ στην εγκυμοσυνη εριξα πολυ διαβασμα κ τελικα...αποτυχαμε πανηγυρικα!!!!ελπιζω στο δευτερο να ειμαι πιο τυχερη!!!

πω πω κοριτσια τι τελεια ωραρια κοιμουντε τα μικρα σας η δικια μου στο τριωρο ξυπναει(το ρολογακι που λεγαμε) :lol::lol:

εχθες ξυπνησε στις 3 τα ξημερωματα κ με ειχε στο ποδι ως τις 5 κ μιση στις εξι την πηρε κατω ο μπαμπας της κ δεν σταματησε να κλαιει στις 7 δεν αντεξα σηκωθηκα την πηρα αγκαλιτσα κ σε 5 λεπτα ηρεμησε κ κοιμηθηκε στην αγκαλια μου :x:x:x:x μερικες μερες δεν θελει κανεναν μονο εμενα το πιτσουνακι μου :x:x:x οσο πτωμα κ να νοιωθω μολις την βλεπω να κουρνιαζει στην αγκαλια μου ηρεμη λιωνω!!!τα ξεχναω ολα!!!

ειμαι κ εγω της αποψης οτι το μωρακι δεν πρεπει να το αφηνουμε μονο του να κλαιει το μεγιστο που την εχω αφησει ειναι πεντε λεπτα σκεφτομε πως εγω δεν θα ηθελα να με εχουν παρατημενη μονη μου να κλαιω την αγκαλια μου την δινω απλοχερα!!!η καθε μανουλα ομως οπως νοιωθει πραττει δεν υπαρχει σωστο κ λαθος!!!!

αντρια εγραψες πως σου ειπαν να βαζεις το μωρο απο 15 λεπτα σε καθε στηθος για μενα προσωπικα λαθος κ 2 ωρες να θελει να κατσει το μωρο στο στηθος αστο ακολουθησε το ενστικτο σου κ ολα θα πανε σουπερ!!!!!!!!!!κ μην ξανα πεις οτι δεν κανεις για μανα για θα σε βρισω!!!!εισαι μια πολυ καλη μανουλα!!!!!ευαισθητη κ τρυφερη!!!!δεν γεννηθηκαν τα μωρα μας με οδηγειες χρησης θελουμε τον χρονο μας οπως κ τα αγγελουδια μας τον δικο τους!!!

ειρηνακι μου εννοειτε θα βρεθουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλια σε ολες ξυπνησε ο φαταουλας!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη τωρα πια εχουμε απομακρυνθει καπως, απλα με την κολλητη μου μιλαμε στο τηλ. που και που. Γενικα εχει δει οτι οταν κανεις παιδι καταλαβαινεις ποιος ειναι ο πραγματικος σου φιλος. Για καφε θα ηθελα να βγαινω που και που αλλα ο ανδρας μου ακομη δουλευει μεχρι αργα την νυχτα, ελπιζω τον αλλο μηνα να αρχισει ναχαλαρωσει.

Η Μυρτω μαλλον ηθελε να παει στα μπουζουκια και της το χαλασατε!!! χα χαχα

Γεωργιαννα ειναι τ'ονομα μου.

Σουλα μου ωραιο αυτο οδηγιες χρησεις για μωρα!!!! Πολυ μ'αρεσει.

Ο δικος μου τωρα το μεσιμερι τον ποναει η κοιλιτσα του, τον πηρα μαζι μου στο κρεβατι και ξαπλωσαμε λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια η κοινωνια φορτωνει με τυψεις μονο το γυναικειο φυλο:

τυψεις αμα πρεπει να δουλεψεις και να δωσεις ξενο, τυψεις αμα θηλασεις πολυ, τυψεις αμα θες να επιστρεψεις στη δουλεια νωρις, τυψεις αμα δε θες να δουλεψεις και θες να μεινεις με τα παιδια σου, τυψεις αμα παχυνεις, τυψεις αμα αδυνατισεις πολυ, κριτικη αμα αφησεις τον εαυτο σου, κριτικη αμα τον φροντιζεις πολυ. Το γυναικειο φυλο δε γνωρισε ελαφρυντικα τυπου: σεξουαλικη κοιλιτσα, γοητευτικη καραφλα, τριχες=βαρβατιλα, χαριτωμενη ουλη, το γυναικειο φυλο εκανε διαιτες και αποτριχωση !!!!!!!

Γενναμε με μια διαδικασια δυσκολη για το σωμα μας και εν ρυπη οφθαλμου πρεπει να μαθουμε πως να φροντιζουμε ενα νεογεννητο και οι αντρες λενε: αχ αγαπη μου, δεν ξερω πως να το κανω αυτο, λες και το μωρο οταν γεννηθηκε εδωσε σε εμας το εγχειριδιο οδηγιων στο χερι! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Και παρολο αυτα υπαρχει η λεξη μισογυνισμος, ενω για το μενος απεναντι στο ανδρικο φυλο δεν υπαρχει γλωσσολογικο αντικρυσμα!!!!!!!!!!!!!! Η μισανδρια μπορει να μην ειναι λαθος αλλα δεν ειναι διαδεδομενη ουτε θα τη συναντησετε σε λημμα λεξικου...

Συγνωμη για το φεμινιστικο μου ντελιριο... σε καποιον ηθελα να της πω αυτες τις σκεψεις και το μωρο μου δε θελω να το αναστατωσω κ δεν ειναι κανεις αλλος εδω

ΣΩΣΤΗ!!!!!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...