Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Danai mou otan vgoume gia peripato panta vazoume to car seat stin vasi tou karotsiou k otan koimate vazoume to carry cot, 8a i8ela na na rwtisw pote vazoume to mwraki sto karotsi kanonika (se poio mina?) k an 8a tin valw twra (eimaste 1 minou sxedon) rixnw tin palti tou karotsiou oso pio pisw paei gia na min ka8ete to mwraki k na epivarinei ta kokkalakia tis? Agorazoume ena eidiko strwmataki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντρια εμένα το καρότσι δεν έχει ούτε car seat ούτε carry cot κι απλώς έχω κατεβάσει την πλάτη έτσι ώστε να είναι σε οριζόντια θέση το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, μας επεσε κι ο αφαλος μας παει! Πολυ χαρηκα...

το βραδυ εφτυσα αιμα... ειχε κοιμηθει το απογευμα, μετα καναμε μπανιο στις 9.30 δεκα μετα θηλαζε ως τις 3 παρα εικοσι!

Τη βαζω για υπνο και ακουω κλαμα τρελο , λεω κολικος...

αλλα μετα ειδα οτι τραβαγε μονη της τα μαλλια της ... με κοπο ξεγαντζωσα το χερι της... μετα μεχρι να ηρεμησει ηθελε παλι βυζι κτλ πηγε 4 παρα εικοσι, κοιμηθηκε μεχρι της εφτα παρα εικοσι μετα ξυπνησε στις 9.30 αυτα...

απορια, γιωργιαννα κι εγω την εχω αυτη την κουνια αλλα μου ειπαν και στο ιασω κ η παιδιατρος οτι τωρα δεν κανει μονο ευθειες επιφανειες απο δυο μηνων και μετα νομιζω, εσεις τι ξερετε επ αυτου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε??

Εμεις καλα, τα λέμε και με τις περισσότερες από εσάς και από το facebook!

οποια κοπέλα δεν την έχω κάνει φίλη please να μου στείλει μήνυμα αν θελει για να μπει και στην ομάδα που τα λέμε από εκεί!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

samarcande μου καλώς επέστρεψες στο σπίτι σου με το μωράκι σου το οποίο είναι ένα κουκλάκι και σου μοιάζει απιστευτα!!!! Αλήθεια, δεν μας είπες αντιδράσεις του μπαμπά?? :lol::lol::lol::lol:

Περαστικά με την μαστίτιδα είναι πράγματι φρικτό...εγώ είχα πρόβλημα και είχε μαζέψει το στήθος μου για 2-3 μερες και πραγματικά υπέφερα...

Αφροδίτη μ ου με το καλό να γεννηθεί η Αθηνούλα σας αύριο!!!!! εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!!!!!!

Δανάη μου τρέχω ευθύς αμέσως να σου απαντήσω στο θέμα με τα κιλά!!!!!!!!!!!!

πάντως βρε κορίτσια έχω κολλήσει στα 54 κιλά και δεν λέω να κατέβω...χωρίς να τρώω πολύ αλλά και χωρίς να κάνω δίαιτα....αν ομως προ εγκυμοσυνης έτρωγα τα ίδια με αυτα που τρώω τωρα, τότε θα είχα χάσει 10 κιλά........τι να πω...πιστεύω ότι ο μεταβολισμός μου δεν έχει φτιάξει ακόμα!!!

φιλάκιαααααααααααααα :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου το να βαζεις το μωρο για καποια ωρα εκει δεν εγινε και κατι, απλα να μην ειναι συνεχεια. Εμενα με βοηθησε πολυ αυτο και εχω βρει λιγο την ησυχια μου. Δεν τον αφηνω εκει συνεχεια μετα που κοιματε τον βαζω στο λικνο.

Ειμαι χαρουμενη λιγο μαζεψα το σπιτι μου, σιδερωσα και τα περισσοτερα. Τωρα μαγειρευω χταποδακι με κοφτο μακαρονακι.

Ανδρια θα κατεβασεις την πλατη χαμηλα. Εμεις εχουμε ξεκινησει ηδη της βολτες.

Σαμανθα θα επανελθει ο οργανισμος σιγα σιγα.

Αφροδιτη μου ευχομαι μ'ενα πονο αυριο και γρηγορα να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν χρειαζετε, απλα βαλε ενα σεντονακι για να μην ακουμπαει το προσωπακι του στο υφασμα του καροτσιου.

Σιγα μην δωσει και αλλα λεφτα μια χαρα ειναι το καροτσι, ασε που πρεπει να την δενεις με τα λουρακια του καροτσιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai to strwmataki exei k tripitses gia na pernane ta lourakia tou karotsiou..Twra na dw an einai megalo poso (mou eipane gia 25 evro) den 8a to parw, etsi k alliws prepei na petaxtw se ena katastima na parw pisw tin allaxtra mas giati einai xalia me ligi piesi k me to varos tou mwrou paei na diplwsei :evil: skeftou pou 8a valei k allo varos to mwro ti 8a ginei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!!!

Αφροδιτη στο Ελενα γεννησα...σε καποια σελιδα εχω περιγραψει την εμπειρια μου..αλλα δεν 8υμαμαι που ;) Παντως ενα 8α σκεφτεσαι,οτι 8α αντικρυσεις το μωρο σου,ολα τα αλλα αστα στα χερια των γιατρων.Προσωπικα εμεινα πολυ ικανοποιημενη κ απο τον γιατρο μου,την ομαδα του κ το νοσοκομειο.

Το μωρο εμενα μου το εφεραν υστερα απο 30 ωρες λογο διαβητη στην εγκυμοσυνη κ επρεπε να παρακολου8ειτε.Η αλη8εια ειναι πως την 1η μερα ημουν Off δεν 8α μπορουσα να ανταπεξελ8ω στις αναγκες του γτ εφευγε η επηρρεια του επησκληριδιου κ αρχιζα να ποναω,αντε να σηκω8εις γτ ετσι πρεπει,αντε να ενεργη8εις κτλ κτλ...ολα αυτα ομως ηταν 1 ημερα υπο8εση την επομενη το υποδεχτηκα το βραδυ κ ηταν ολα μια χαρα.Τελευταια μερα εμεινα μονη μου στο μαιευτηριο κ τα καταφερα super.

Οποτε δεν εχεις τιποτα να σκεφτεις...

Σου ευχομαι με το καλο να συναντησεις τον ερωτα της ζωης σου. :D Μεσα σε 5 λεπτα περιπου απο την ωρα που 8α ξεκινησει το χειρουργειο 8α αντικρυσεις το μωρο σου.

Ειναι μαγικη στιγμη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γυρισαμε απο απο Ευβοια,μπορω να πω πως εχω ενα καλο μωρο...ουτε να κλαψει ουτε τιποτα!!!

Την κρατησε κ ο μπαμπας της,εκανα μπανιο,επαιξα ρακετα,ποδηλατο...περασα τελεια μεσα σε 3 ωρες!

Το πορτ-μπεμπε με βολεψε παρα πολυ,βαλαμε κ μια προχειρη κουρτινα απο τουλι πανω για προστασια απο εντομα.Πριγκηπισσα την ειχαμεχ εκει σ :D

8α παω να αγορασω απο mother care ομως γτ ειναι απαραιτητη,να παρετε κ εσεις.Ξενοιασα γτ ειναι μεγαλο 8εμα αυτο,επικυνδυνο.

Αχ στο κτημα που μειναμε ηταν ολα φρεσκα !!!Μουρα,κερασια,σαλατες ,ψαρια απο την 8αλασσα κατευ8ειαν στο πιατο κ ψωμι ζυμωτο απο την 8εια...πως 8α μου λειψουν :(

Αυτο με το εμβολιο παντως σπαστηκα πολυ,ασε που δεν επρεπε να κανουμε στο χερι λενε.

Αυριο 8α ερ8ει ο παιδιατρος κ 8α μου πει.Παντως κα8ολου πυρετο αν κ με ανυσηχησες βρε Γεωργιαννα τωρα...εχω συνεχεια το νου μου.

Και γω το νουμερο 3-6 πηρα...μεγαλωσαν τα μωρα μας :D

Κουραγιο με τον 8ηλασμο βρε κοριτσια,εγω στην αρχη εκανα κομπρεσες με ζεστο νερο κ πιεζα το στη8ος να αδειασει,χωρις 8ηλαστρο...μετα εβαζα αλοιφη απο προπολη μελισσων της aloe ...

Ονειρα γλυκα με διαρκεια ευχομαι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria, όσο είναι το μωρό μικρό και τα οστά εύπλαστα, χρειάζεται το καρότσι να είναι σε ευθεία θέση ώστε να μην ζορίζεται η πλάτη, ο αυχένας κτλ. Από ότι ξέρω, στο κάθισμα του αυτοκινήτου το μωρό μπορεί να κάτσει maximum 2-2,5 ώρες. Αυτός είναι κ ο λόγος που εμείς το καλοκαίρι δεν θα ανέβουμε οδικώς Χαλκιδική αλλά αεροπορικώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γωγω μου συγνωμη που σε ανησυχησα, αλλα δεν θυμαμαι καλα.Ρωτα τον παιδιατρο εαν ισχυει, επειδη εχουν αλλαξει και τα εμβολια απο τοτε.Δεν ειναι ομως τπτ, λιγο πυρετο και μια χαρα μετα.

Που να δεις με τα δοντια, ξαφνικα ο μεγαλος μου πυρετο και διαρροια το Σ/Κ και την Δευτερα τπτ. Απο τα δοντια μου ελεγε ο παιδιατρος.

Καλα εκανες και πηγες τελικα, περασες πολυ ωραια!!!! Ξεφυγες και λιγο.

Δαναι στην Χαλκιδικη θα νοικιασετε αυτοκ. για τις μετακινησεις; Εμεις θα παμε Κεφαλονια οδηγωντας απλα θα κανουμε αρκετες στασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω εμεις πηγαμε στο Νο 3 που ειναι 4-9 κιλα. Μπραβο πηρατε και εσεις κιλακια. Ο παιδιατρος δεν θελει να σου αλλαξει το γαλα αφου εχετε παρει πια κιλα και υψος οπως και τα αλλα μωρα.

Πηγαμε και πηραμε το δεμα απο την γιαγια και εχω τρελαθει. Του εστειλε καλλυντικα για ενα χρονο. Οπως και ομορφα ρουχα και ενα ζευγαρι παπουτσακια για τωρα, ειναι τρελα το ποσο μικρα ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεαρ!!

αφροδιτη με το καλο σημερα να υπδεχτεις την κορουλα σου :) Ευχομαι τετοια ωρα να ειστε αγκαλιτσα :)

Γεωργιννα ωραιο το ρηλαξ..ποσο το πηρες; Ετσι που ειναι η πλατούλα σε αυτο το ρηλαξ παλι δεν πειραζει να καθετε?

αντρια κ εγω εχω μπερδευτει σχετικα με το πως να κουβαλαμε το μωρο..εχθε βγηκαμε την 1η μας βολτα μεχρι την πλατεια να πιουμε εναν καφε κ το απογευμα πηγαμε σε βαπτιση..την ειχαμε στο καθισμα αυτοκιντηου που κουμπωνει στο καροτσι..αλλα δεν ξέρω βρε κοριτσια..μηπως δεν κανει καλο να ειναι καμπυλη το κορμακι της ; Νοιωθω κ εγω πολυ ασχημα που δεν ξερω πως να την βαζω...αλλα δεν γινεται πως να την κουβαλησουμε διαφορετικά; Σε τι; Με την καλαθουνα της;

Κ μεσα στο σπιτι δεν ξερω πως να την εχω που στην καλαθουνα δεν της αρεσει !!!

Εχθες θηλάσαμε κ δημοσια πρωτη φορα... !! Αμε!! Βέβαια ειχα κ τις φιλες μου μαζι λιγο με εκρυψαν μεχρι να την βαλω στο στηθος αλλα γενικα τα καταφεραμε πολυ καλα :)

Σαμανθα..βρε μη σκας για τα κιλακια...54 κιλά εισαι οχι 104..τι να πουμε κι εμεςι οι παχουλες? με εχει παΡΕΙ Κ εμενα λιγο απο κατω....θελω να τα χασω να κανω διαιατα... τρωω ελάχιστα πραγματα κ δε λεει η ζυγαρια να κουνηθει..εδω κ 2 βδομαδες στα ιδια......τρωω δε τρωω δε χανω...κ ερχεται καλοκαιρι θα βγαινουμε εξω πως θα ντυνομαι? ουφ :(

Γωγω καλη η μπεμπα στη βολτα ε? Μια χαρουλα εισαι :) Κι εμας φανηκε να της αρεσει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτη με το καλο να κρατησεις την κορουλα σου!

εγω την τεταρτη θα τη βγαλω και λεω να τη παρω το καροτσι με το πορτ μπεμπε αλλιως το μαρσιπο, μεχρι τους γονεις του γιαννη θα παμε και βολτα εξω το σαββατοκυριακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κατάφερα και σας γράφω!

Αφροδίτη, μάλλον θα κρατάς το μωράκι σου τώρα! Ελπίζω να πήγαν όλα καλά!Περιμένουμε νέα σου!

Άντρια, τα καρότσια στις οδηγίες τους λένε ότι είναι για 6m +, αλλά κι εγώ όπως και η Δάφνη θα την βάλω στο καρότσι με την πλάτη τελείως κατεβασμένη. Έχω και το car seat στο οποίο μπορεί να κάθεται max 2 ώρες, αλλά να σου πω κάτι... το καρότσι μου φαίνεται ότι έχει μικρότερη κλίση από το car seat! Τα μωρά δεν κάνει να στηρίζονται στη μέση τους. Λίγη κλίση δεν πειράζει. Φαντάσου ότι τα μωρά με παλλινδρόμηση τα κοιμήζουν με κλίση όλο το βράδυ!!!

Γιώργο, εγώ την έχω βάλει ήδη στο relax και της αρέσει πολύ. Την κοιμήζω κι εκεί αν την πάρει ο ύπνος μετά το θηλασμό γτ σε τελείως ευθεία βγάζει γουλίτσες.

Σαμάνθα, στα 54 έχει κολλήσει η ζυγαριά? Δηλ. πόσο ήσουν πριν? Θα μας τρελάνεις!

Ειρήνη, δεν χάνεις γτ ο οργανισμός "κρατάει" κάποια κιλά για ασφάλεια για το θηλασμό. Η φύση προνοεί ώστε αν η μητέρα δεν έχει φαγητό να τραφεί, να μπορεί από αυτές τις "αποθήκες" να ταίσει το παιδί της! Να σου δώσω μια συμβουλή? Μην στερείς κουκλίτσα μου θρεπτικά συστατικά απ'το βρεφάκι σου! Φάε σωστά και αρκετά! Μπορείς να κόψεις π.χ. γλυκά, λιπαρά, αναψυκτικά που έτσι κι αλλιώς δεν προσφέρουν τίποτα στο παιδί σου..

Εγώ έχω υψηλη χοληστερίνη! Κι όμως, τρώω συνέχεια κρέας και άλλες τροφές που δεν κάνει γιατί τα χρειάζεται η μπουμπού! Αυτά με τις οδηγίες των γιατρών! Για όσο θηλάζω θα τρώω αυτά που πρέπει κι ας μου ανεβάζουν τη χολ/νη! Μετά το θηλασμό, θα χρειαστεί να προσέξω πολύ!

Θα πάρω κι εγώ κούνια-ρηλάξ. Θα μου την κάνει δώρο η κουμπάρα μου! Βοηθήστε με! Ποιά απ'τις δύο?

Αυτήν σαν της Γεωργιάνας http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=42001&e=detail&site=gr&pid=40777&selcat=bgsw

ή αυτήν http://www.chicco.gr/el/en_rilax_kounia_polly_swing_up_birdland_34_1.html ??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ειναι ομορφες κ οι 2! Τιμές ξερουμε;

Μωρε αναστασια γλυκα σταματησα να τρωω οπως κ βλακιουλες..γενικα δεν πορλαβαινω.. βαζουμε να τσιμπολογησουμε μαζι με καμια ταινια αλλα μεχρι να θηλάσω κλπ μου κοβεται η ορεξη!! Αχ κ εγω τοσο αποθεμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

George mou piga telika k agorasa to strwmataki simera k pira k ena san ma3ilaraki gia to car seat giati otan kineitai to autokinio me tous kradasmous kineitai to kefalaki tis pera-dw8e k me auto pou pira 8a einai pio sta8ero..

Anastasia mou k egw mallon me to karotsi 8a tin vgaloume, pantrevetai ton allo mina 1i mou 3aderfi k 8a eimaste sto gamo polles wres k i8ela kati voliko k kalo gia to mwro, 8a ri3w tin plati tou karotsiou k me to strwmataki pou agorasa k simera, ola kala pistevw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτηση κρισεως: Το Σαββατο 8α παμε σε βαπτισια κ 8α της φορεσω το καλο της φορεμα με καπελακι,το 8εμα ειναι.......απο κατω παπουτσακια η καλτσουλες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...