Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Kalispera!! :D

Eutixws i mikri mou simera koimate edw k poli wra k etsi vrika eukairia k ekana liges doulitses (mpania-toualetes-plintiria-stegnwtiria) mageire4a k makaronia me keima giati ir8e ena sinaderfos tou andra mou na kanoune polish tin varka tou k etsi eipa na exw k ena fagito na min me vgalei k tempela hehe :))

Apo4e 8a pame stin 3aderfi mou k nona mas, eixe tin giorti tis prin 2 evdomades k 8a kanei mia mikri sinatisi me tsimpimatakia sto spiti tis apo4e..

Elenaki mou k emas mallon galana (mama-pe8era) 8a einai ta matakia mas k xerome poli giati i8ela na exei anoiktoxrwma matakia k prasina na ginoune opws ton androuli mou den me xala :D

Afro mou emas stis 10-12 meres (den 8imame akrivws) epese o afalos mou..

Ti mou kanete eseis? Pws 8a perasete tin mera sas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο μου εμάς ακριβώς 15 ημερών έπεσε κ ακόμα κανονικό μπανιο δεν μας αφήνει ο γιατρός να κάνουμε(εννοώ να τον βάλω στο μπανάκι του),μετά τις 40 μέρες λέει αλλα μου φαίνεται πολύ,απλά τον κάνουμε μπάνιο μόνο μπρούμυτα για να μη βρέχετε ο αφαλούλης υποτίθεται. εσείς πώς τα κάνετε μπανάκι;

Αντριάκι μου φίλάκια πολλά σε σένα κ τη κουκλάρα σου! βλέπω μπαίνεις πάλι στο πρόγραμμα σου με τις ατελείωτες δουλειές,,χιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Άρης ευχαριστεί πολύ για τα κομπλιμέντα κι εγώ για τις συμβουλές! Δυστυχώς σας γράφω από το κρεβάτι του 'πόνου', τελικά φαίνεται είναι αρχή μαστίτιδας, έχω 39,8 πυρετό, ζαλίζομαι και τρέμω σαν το ψάρι! Μου έδωσαν αντιβίωση και οδηγίες να κάνω συνεχώς μαλάξεις με το χέρι, να πετάω το γάλα και να τον ταΐζω μόνο από το άλλο στήθος. Τα'χω δει όλα και από τον πόνο και από την αδυναμία καθώς ο αντρούλης μου ναι μεν φροντίζει εμένα πολύ αλλά δεν έχει μάθει και δεν αισθάνεται σίγουρος να τον αλλάξει και να τον πλύνει οπότε κάθε τόσο πρέπει εγώ να σηκώνομαι... Απλώς έρχεται μαζί μου μη τυχόν ζαλιστώ και μου πέσει το μωρό. Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να το προκάλεσε, όπως είπα το στήθος δεν έχει πετρώσει, είναι σχετικά μαλακό αλλά πονάει τρελά εκεί προς τη μασχάλη που έλεγα... Δε καταφέρνω να το αδειάσω με τις μαλάξεις και δε ξέρω τι θα γίνει. Περιμένω να δω αν πέφτει ο πυρετός για να ξαναπάρω το γιατρό και τη μαία μου.

Στείλτε μου θετική ενέργεια κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou egw tin kanw kanonika mpanaki apo tin tin 1i mera, den mas to apagoreuse oute o giatros oute kapoia maia sto noskomeio..

Dafni mou sou euxomai sintoma na sou perase o ponos sto sti8os sou k na teleiwsei auti i talaipwreia, sou stelnw tin 8etiki mou energeia k ske4i..

I8ela na rwtisw pote vazoume to mwro kanonika sto karotsi?(me tin plati tou karotsiou oso pio pisw paei)..Otan paw kapou topo8etw to car seat stin vasi tou karotsiou k san apo4e pou 8a pame stin 3aderfi mou 8a parw k to carry cot k 8a to topo8etisw ekeino sto karotsi gia na koimi8ei ekei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ναι πηγα για την ευχή στις 20 μερες ..νομιζω το εγραψα..Πηγα στην εκκλησια μετα τον εσπερινο.. ειπα του πατερ να με διαβάσει..λιγο τον πειραξε αλλα με διαβασε..μου ειπε να μην παω σε αλλου το σπιτι μεχρι να σαραντησω...η 1η επισκεψη του μωρου ναειναι την εκλησια .. πραγμα το οποιο θα τηρήσω κιολας!

Ο αφαλος μας εμας επεσε την 10η ημερα..πολυ βασικό για να ξεραθει γρηγορα ειναι να βαζετε μπεταντιν / οινοπνευμα ( αναλογα τον παιδιατρο) απο πανω αλλα ΚΑΙ απο κάτω δηλαδη να σηκωνετε το μαυρακι... εγω στην αρχη δν εβαζα κ οταν το ειδε η μαια με μαλωσε γιατι δεν ξερενονταν!!

Μπανακι καναμε απο την 1η μερα που ηρθαμε στο σπιτι..ψεμματα απο την 2η, την 1η ημασταν στην προσαρμογη...δεν μας απαγορεψαν να βρεχουμε τον αφαλο..αρκει μετα το μπανακι να βαζουμε μπεταντιν. Ολο αυτο με τον αφαλό παντως ειναι αναλογος τον γιατρο / μαιευτηριο / μαια... στην κλινικη μας ας πουμε τα κανουν μπανιο απο την 1η μερα... στο ΙΑΣΩ που εβλεπα μια συνεντευξη μια μαια εδειχνε πως τα πλενουμε κ ειπε να το βρεχουμε.. σε ενα σεμιναριο που πηγα απο μια μαια της Γενικης κλινικης θεσ/νικης ειπε οχι τον αφαλο!! Οποτε κ σε αυτο οι αποψεις διαφερουν...

Οταν αλαλζουμε πανα ειναι κακο να χρησιμοποιουμε μωρομαντηλο αντι για πλυσιμο? Προβληματιζομαι με τον θερμοσιφωνα..δε μπορω να τον εχω συνεχεια ανοιχτο..θα πληρωσουνε μια περιουσιθα στη δεη :( Δεν ειμια τσιγκουνα αλλα δεν μας επρισευουν!

Δαφνη μου περαστικά σου :) εκανες κοκκινιλες? Ευχομαι να περασει αμεσα...καλη δυναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ. Σα να πέφτει σιγά σιγά ο πυρετός (39,3)... Αλλά πονάω! :cry: Κι έχω ιδρώσει και θεωρητικά δε μπορώ να κάνω ντους ως τη Δευτέρα... (βίτσιο του γιατρού μου λόγω καισαρικής!) :?

για τον αφαλό και το μπάνιο εμένα μου είπαν να τον πλένω όρθιο, έτσι ώστε να μην μουλιάσει σε νερό ο αφαλός αλλά δεν πειράζει να βραχεί. Εγώ τον βάζω κάτω από τη βρύση κάθε φορά που αλλάζουμε καθώς δε χωνεύει καθόλου τα μωρομάντηλα και ο παιδίατρος μου είπε να τα χρησιμοποιώ μόνο στη μαύρη νύχτα ή στους δρόμους. :lol:

Έλενα όχι ο γιατρός μου είπε να μην πειράξω καθόλου το πουλάκι του, θα ασχοληθεί εκείνος αν και όποτε χρειαστεί. Σηκωμένο είναι συχνά και μου έχει χαρίσει πολλά 'συντριβάνια' πάνω στην αλλαξιέρα!!

Ειρήνη εγώ ευτυχώς έχω φυσικό αέριο κι έχω ζεστό νερό συνέχεια. Κρεμούλα purelan έβαζα από την αρχή όταν χρειαζόταν αλλά αυτό ήταν πάντα το κακό μας στήθος (έκανε πάντα 4-5 προσπάθειες να πιάσει κάθε φορά). Ίσως κι εγώ λόγω ερεθισμού τον έβαζα λιγότερο από εκεί και σκέφτομαι επίσης πως μπορεί να χρησιμοποίησα ένα λίγο σφιχτό σουτιέν κάποια στιγμή... Δε ξέρω, προσπαθώ να βρω τι έφταιξε, να μην τη ξαναπατήσω.

Ο άντρας μου αναρωτιέται μήπως πρέπει να δώσω συμπλήρωμα μέχρι να συνέλθω. Όχι πως έχω ξένο γάλα στο σπίτι (δεν πήρα ποτέ, ήμουν τόσο σίγουρη πως θα τα καταφέρω καιρό με το στήθος) κι αν θέλετε το πιστεύετε, δε ξέρω καν πως δουλεύει ο αποστειρωτής τον οποίο μας χάρισαν μεταχειρισμένο και δεν έχει καν οδηγίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ναι πηγα για την ευχή στις 20 μερες ..νομιζω το εγραψα..Πηγα στην εκκλησια μετα τον εσπερινο.. ειπα του πατερ να με διαβάσει..λιγο τον πειραξε αλλα με διαβασε..μου ειπε να μην παω σε αλλου το σπιτι μεχρι να σαραντησω...η 1η επισκεψη του μωρου ναειναι την εκλησια .. πραγμα το οποιο θα τηρήσω κιολας!

Ο αφαλος μας εμας επεσε την 10η ημερα..πολυ βασικό για να ξεραθει γρηγορα ειναι να βαζετε μπεταντιν / οινοπνευμα ( αναλογα τον παιδιατρο) απο πανω αλλα ΚΑΙ απο κάτω δηλαδη να σηκωνετε το μαυρακι... εγω στην αρχη δν εβαζα κ οταν το ειδε η μαια με μαλωσε γιατι δεν ξερενονταν!!

Μπανακι καναμε απο την 1η μερα που ηρθαμε στο σπιτι..ψεμματα απο την 2η, την 1η ημασταν στην προσαρμογη...δεν μας απαγορεψαν να βρεχουμε τον αφαλο..αρκει μετα το μπανακι να βαζουμε μπεταντιν. Ολο αυτο με τον αφαλό παντως ειναι αναλογος τον γιατρο / μαιευτηριο / μαια... στην κλινικη μας ας πουμε τα κανουν μπανιο απο την 1η μερα... στο ΙΑΣΩ που εβλεπα μια συνεντευξη μια μαια εδειχνε πως τα πλενουμε κ ειπε να το βρεχουμε.. σε ενα σεμιναριο που πηγα απο μια μαια της Γενικης κλινικης θεσ/νικης ειπε οχι τον αφαλο!! Οποτε κ σε αυτο οι αποψεις διαφερουν...

Οταν αλαλζουμε πανα ειναι κακο να χρησιμοποιουμε μωρομαντηλο αντι για πλυσιμο? Προβληματιζομαι με τον θερμοσιφωνα..δε μπορω να τον εχω συνεχεια ανοιχτο..θα πληρωσουνε μια περιουσιθα στη δεη :( Δεν ειμια τσιγκουνα αλλα δεν μας επρισευουν!

Δαφνη μου περαστικά σου :) εκανες κοκκινιλες? Ευχομαι να περασει αμεσα...καλη δυναμη!

Irinaki mou gia to mpanaki k ton afalo akrivws tis idies odigies mou dwsane k etsi kanw..K emas epese toso sintoma o afalos alla ton ka8ariza e3onixistika me oinopneuma :D..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οδηγιες χρησης για τον αποστειρωτη : :lol::lol::lol:

αφου τον πλυνεις μια φορα μεσα με λιγο νερο κ ξυδι θα κανεις μια αποσειρωση χωρις τιποτα μεσα.. συνηθως οι αποστειρωτες εχουν ενα "πιατακι" σαν ματι κουζινας κατω... γεμιζεις εκει νερό κετως κ αν εχει ειδικη υποδοχη (* o chicco εχει ) κ μετα γεμιζεις με τ απραγματακια του μπεμπη πλυμενα..

Κ μια φορά να δωσεις ξενο αν δεν αντεχεις δεν εγινε κ κατι...εμας στην κλινικη εφαγε ξενο καθως επισης κ την πρωτη μερα εδω στο σπιτι μεχρι να ξεκινησουμε να αντλουμε κ να παιρνει το δικο μου :) Θεληση να θηλασεις εχεις..ετσι θα τα καταφερεις!!

κοριτσδια> εβγαλα την ψευδοθηλη κ θηλασε απο το στηθος μου...δεν θηλασε πολυ ωρα..ελπιζω να τα καταφερουμε κ να την πεταξουμε εντελως!! Στειλτε μου κι εμενα θετικη ενεργεια!!!

Για τα συντριβάνια καλυτερα μεχρι να του βαλεις την πανα να την ακουμπας για λιγο πανω στο πιπακι του .. μου το ελεγε μια φιλη που εχει αγοράκι..την ακουμπουσε λιγο πανω του ετσι ωστε αν εκανε τσισια να μην τα καταπινε η λερωνε τον τοπο!!! :lol::lol::lol:

Εμας μας εκανε μουσταρδι παλι την αλλαξιερα της...τι παιδι!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samarcande,ακούγεται οδυνηρό αυτό που περνάς, ελπίζω γρήγορα να περάσει. ενθάρρυνε τον άντρα σου ότι μπορεί να τα καταφέρει με το μικρό, δείξτου και παρότρυνέ τον να προσπαθήσει.Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toristria, εμείς έχουμε επίσης ηλιακό οπότε υπάρχει ζεστό νερό όλη μέρα. Η παιδίατρος μας είπε να την πλένουμε και η μαία μου ειπε να χρησιμοποιώ τα μωρομάντιλα μόνο σε περίπτωση ανάγκης όταν είμαι έξω κτλ. Εμείς την πλενουμε σε κάθε άλλαγμα εκτός από το βράδυ που δεν θέλω να την πολυξυπνήσω οπότε την καταθαρίζω με βαμβάκι (ντεμακιγιάζ) και baby oil όπως την έκαναν στην κλινική. Και σε κάθε άλλαγμα της βάζω κρέμα baby cream της frezyderm που μου σύστησε η γιατρός και sudocreme όταν έχει συγκαεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Touristria, για οικονομία θα μπορούσες να βράζεις στο βραστήρα λίγο νερό και να συμπληρώνεις με κρύο για να την πλένεις τοπικά στον ποπό. Εϊναι υπεραρκετό.Το κάνω τις συννεφιασμένες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια γρήγορη καλησπέρα και απο μένα σε όλες και στον μπαμπά της παρέας.. ο μικρός μου είναι πολύ ανύσηχος αυτές τις μέρες και δεν προλαβαίνω να μπώ.. αύριο θα βγούμε έξω να πάρουμε ευχούλα.. και επιτέλους απο βδομάδα θα μπορώ να τον πέρνω και καμιά βολτούλα με το καρότσι του..! Διάβασα τα νέα σας, χαίρομαι που είστε όλοι καλά, τα ξαναλέμε! Φιλιά στα μωράκια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ με τα πολλά έπεσε ο πυρετός... έκανα τελικά ντουσάκι και χρησιμοποίησα τη ρύθμιση μασάζ του ντους για μαλάξεις και τώρα αδειάζω το πονεμένο στήθος με το θήλαστρο. επιτυχία!! άντε θα το νικήσω και αυτό!! ο μικρός βέβαια κρεμασμένος στο άλλο στήθος μόνιμα (από τις 8 παρά 20...) φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου χαιρομαι που πηγαν ολα καλα. Εγω ημουνα στο νοσοκομειο οταν χρησιμοποιησα πρωτη φορα θηλαστρο του νοσοκομειου. Η μαια μου το ειπε επειδη ειχαν γινει πετρα και τα 2 στηθη. Και εμενα ποναει εκει στη μασχαλη οταν γεμιζει πολυ. Θα περασει καιρος μεχρι να ρυθμιστουν και να δουν ποσο γαλα θα βγαλουν. Ακομη και τωρα μερικες φορες πετρωνει.

Ελενα μου καθε πρωι και οχι μονο το πουλακι του πανω!!!! Το καθαριζω καθε φορα αλλα δεν του το ανοιγω πολυ απλα να φαινετε το κεφαλακι λιγο, μετα τους 6 μηνες θα πρεπει να αρχιζουμε να του το ανοιγουμε.

Ειρηνη με το βραστηρα ζεστανε νερο οπως ειπε και η Δαναη. Εγω χρησιμοποιηω μωρομαντηλα, δεν μπορω μου βγαινουν τα χερια καθε φορα να τον πλενω. Παντως μια χαρα ειναι ο Αλεξανδρος που τον καθαριζα με μωρομαντηλα. Το βραδυ του κανω μπανακι και τωρα λογω της ζεστης και το μεσιμερι.

Δαναη εισαι μια κουκλα!

Γιατι δεν χρησιμοποιηεις μωρομαντηλα καθολου;

Καληνυχτα και καλη ξεκουραστει σε ολες σας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi79,καλημέρα!Σ'ευχαριστώ!Η μαία μας είχε πει να τα αποφεύγουμε.Γιατι σου βγαίνουν τα χέρια?Πώς τον πιάνεις?Εγώ την κρατώ με το αριστερό χέρι μπρούμυτα και βάζω κάτω από τη μια μασχάλη της τον αντίχειρά μου και από την άλλη το τρίτο δάχτυλο και με το δεξί την πλένω κ δεν διαμαρτύρεται ποτέ, ίσα ίσα της αρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δάφνη χαίρομαι που είσαι καλύτερα!

Χτες το απόγευμα με ξεζούμισε η μπέμπα! Ετρωγε από τις 4 μέχρι τις 6:30μμ :shock: ενδιάμεσα μόνο την άλλαζα και μετά ξαναπείναγε.. Ευτυχώς κουράστηκε και το βράδυ ήταν ήσυχη και με άφησε να κοιμηθώ! Είχε το νου του ο άντρας μου οπότε ήμουν πιο ήρεμη.

Κι εμάς δε μας έχει πέσει ο αφαλός! Ξέρω, αργήσαμε αλλά έχει πολύ φαρδιά βάση. Ανυπομονώ να πέσει για να κάνουμε μπάνιο στο μπανάκι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!! Μας χόρεψε ο μικρός το βράδυ.Πήγε η ώρα 3 κ δεν έλεγε να κοιμηθεί..απο τις 9μιση που τον κάναμε μπάνιο μουρμούραγε νυσταγμένος αλλα ύπνος πουθενά.Τεσπα,χαλάλι του γιατί απο τις 3 μέχρι τις 9 το πρωί το πήγε συνεχόμενα κ ξεκουράστηκα. Εσένα Γεωργιάννα ηρέμησε καθόλου;;

Δάφνη ελπίζω να είσαι καλύτερα με το στήθος!Πώς είσαι τώρα; έπεσε ο πυρετός;

Δανάη κ εγώ έτι τον πλένω κ όντως δεν βγάζει άχνα!δείχνει να το απολαμβάνει.Με τον ίδιο τρόπο τον κάνω κ μπάνιο προς το παρών.

Οι υπόλοιπες που είστε;; Έχουμε βάπτιση της κόρης της νονάς μας σήμερα στις 6,να τον πάρω μαζί ή δεν κάνει να μπεί στην εκκλησία επειδή δεν έχει σαραντίσει; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! χαιρομαι που οι περισσοτερες κοιμηθηκατε αποψε, κι ευτυχως Δαφνη ολα πανε καλυτερα με το θηλαστρο!!!αντε , γρηγορα να το ξεπερασεις κι αυτο!!!

εμεις δε γεννησαμε ακομα, προφανως....κι ανυπομονω να ερθει αυριο το πρωι η επισκεψη στο γιατρο!!!!

οσο σκεφτομαι οτι τετοια ωρα αυριο μπορει να την εχω αγκαλια, σχεδον δεν το πιστευω!!!! πω πω!!! μετα απο 9 μηνες θα γνωριστουμε!!!η μικρουλα μου θα δει επιτελους τη μαμα και το μπαμπα!!!

αν μου πει ο γιατρος να περιμενουμε λιγο ακομα, μαλλον θα απογοητευτω!!! θελω τοσο πολυ να την εχω αυριο!!!

αυτα, θα ψησουμε μπριζολιτσες σημερα, γιατι η μαμα ειναι φοβερος ψηστης!!!

καλη μερα να εχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ELENAKOS,ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ, ΟΧΙ ΑΠΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΥΓΕΙΑΣ.ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΗΝΑ (!!!!! :D ) ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ Κ ΒΟΛΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ 15' ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΧ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΚΑΦΕ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΕΣ 10 ΜΕΡΕΣ.Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΧΕ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ Κ ΣΕ ΡΕΥΜΑ. Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ?ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ.ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITE,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΣΟΥ!ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΜΟΝΗΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ, ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ, ΣΕ ΑΚΟΥΕΙ, ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΕΙΤΕ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ!!!!ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΗΛΑΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ουτε εσυ ουτε το παιδι μεχρι να 40ετε δεν κανει να μπαινετε στην εκκλησια.

Εγω ηρεμησα απο εχθες. Του αγορασαμε αυτο και τωρα πια εχω τα χερια μου αδεια και ο μικρος ηρεμος και το απολαμβανει.

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... elcat=bgsw

Δαναι μου να ζησετε ενος μηνα σημερα!!! Οπως και της Ηλιοδωρας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη να σου ζησει η μικρουλα και με το καλο να σαραντησετε!!!! γεωργιαννα με γεια το ριλαξ-κουνια!! πρεπει να 'ναι πολυ καλο!!!!! μια φιλη ειπε θα μου δωσει το δικο της γιατι πραγματικα ειναι πολυτιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera :D..

Ti mou kanete? Emeis eimaste stin mama mou gia fagito k to apogeuma mporei na er8ei sto spiti mas ena 3aderfos mou me tin arravwniastikia tou na mas xeretisoun..

Oso gia to karotsi den 3erei kammia na mou apantisei? Akousa pws mporoume na tin valoume sto karotsi alla prepei na agorasw ena eidiko strwma na to valw sto karotsi prin tin 3aplwsw gia ta kokkalakia tis..Siga-siga 8a 3ekinisoume gia ta kala tis voltes mas k den 8elw na tin exw sinexws sto carry-cot i sto car seat..An ginete fisika, ennoeitai den 8a kanw kati pou 8a ferw to mwro se kindino i 8a tou kanei kapoia zimeia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...