Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕς ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ,ΓΕΩΡΓΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ 30-06 ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ,ΑΣΤΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟ ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ,ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΜΥΝΑ!ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΣΤΗΘΟς ΚΑΙ 120,ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙς ΓΙΑ 150?ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙς35 ΗΜΕΡΩΝ,DADDY,TOY DINETE 150 ,ΡΕΒΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ,ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΤΕ ΚΑΤΩ?ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΡΕΒΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ.ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.IT NOVALAC,ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟ 16,50 ΤΑ 400ΜΛ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ!ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΓΩ ΘΑ ΚΟΛΥΜΠΗΣΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΣΚΑΩ,ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑς ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!! Ποπο μαρεσει που συζητατε για καλοκαιρινες διακοπες κ μπανακια....εμενα μοιαζουν πολυ μακρινα μιας που δεν θα παμε καθολου για μπανιο με τη μπεμπα ... να εχεις την Χαλκιδικη στα ποδια σου κ να μη μπορεις να πας... ο αντρας μου πηρε αδεια 08 αυγουστου ελπιζω να μπορεσουμε να παμε πουθενα για 2 - 3 μερες!!

Η Κυριακη ειναι τελικά μερα εξοδου..κι εμεις θα παμε σε μια βαπτιση...ενταξει δεν εχουμε κλεισει μηνα αλλα θα ειναι ωραια να βγουμε λιγο...

Ηλιοδωρα ωραια θα περάσετε στην Ακροπολη ..

Σαμακαρδε να σου ζησει ο μπεμπακος :) Τι καλα καλη προσαρμογη στο σπιτι!!!

Στεισι σιγά δε θα σε αφησει 40 μερες μεσα..θα σκασετε κ οι 2.. η Αθηνα δεν παλευεται με την ζεστη!!! Αλλωστε εχει τοσο ομορφα μερη για καροτσάδες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!! φτου φτου, μια χαρα σας βρισκω μανουλες!!!βλεπω οτι μπαινετε σε ενα προγραμμα και πολυ χαιρομαι!!!σαμαρκανδη καλως ηρθες σπιτακι σου και στην παρεα μας!!!!ελπιζω ολα καλα με τον αρουλη σου, και περιμενουμε νεα!!!! στεισι, εμεις θα παμε ολο τον αυγουστο στο χωριο στην αρτα, κι ας ειναι μικρη η μπεμπα, γιατι δεν παλευεται η αθηνα, ειδικα με μωρο!!!! η κουνιαδα μου που επιχειρησε να μεινει, τα ειδε ολα, κοντεψε να χωρισει μα τον αντρα της, και τοτε μαζεψαν τη μεγαλη και τον μικρο που ηταν 2 μηνων και πηγαν εκτακτως διακοπες για να ξελαμπικαρουν!!!!

τα νεα μου.... προφανως, δε γεννησα χτες που περιμενε ο αντρας μου και σημερα το πρωι πηγα να με δει ο γιατρος.... ο τραχηλος τα ιδια, εκει ψηλα και η μικρη ανεμπεδωτη....εκανα NST και υπερηχο, καλα ειναι η μπεμπα, τα υγρα στα κατωτερα φυσιολογικα.... γυρω στα 3 κιλα την υπολογιζει ( κατι που κι εγω το περιμενα ) κι εκει που γελασα πολυ, ηταν που τη βρηκε ψηλολιγνη!!!! :lol::lol::lol::lol: βλεπετε, με μαμα 1,52 και μπαμπα 1,75 πως θα βγει η σκλεναρικοβα!!!!!!! τεσπα, μου ειπε ο γιατρος να ξαναπαω τη δευτερα το πρωι στις 7.15 ( καθε φορα τον βλεπω στο ελενα ) νηστικη, ουτε το σιδηρο να πιω!!!μαλλον, νιαου νιαου στα κεραμιδια κανει η καισαρικη.... δε με απασχολει αυτο, απλα ανησυχω για τη μπεμπα, αν ειναι καλα...ολα καλα θα πανε, εεεεε;;;;; δε μας αφησε ποτε η παναγιτσα ,και τωρα θα ειναι διπλα μας!!!για να δουμε...μακαρι να την κραταω γερη στην αγκαλια μου τη δευτερα το πρωι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε αφροδιτακι μη στεναχωριεσαι...Δευτερα θα κρατας αγκαλιτσα το μικρακι σου .. τωρα δεν πειραζει αν τελικα ακνεις καισαρικη..ομως μην αποκλειεις τον Φ.Τ. μπορει να κατεβει η μπεμπα ;)

Κ μην ξεχνας ..ολα για καποιο λογο γινονται..ξερει ο θεος τι θα μας στειλει ;)

Αντε λοιπον με το καλό..ευχομαι να πολαυσεις τον τοκετο σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha,καλησπέρα!Σου έχω στείλει μήνυμα στο topic πόσα κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη σχετικά με το επίμαχο θέμα του πως χάνουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης.Όποτε μπορέσεις, δες το, σε παρακαλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas xeretw :)

Ti kanete?

Emeis simera pigame paidiatro megalwnoume valame 140 gr apo tin deutera, o ikteros sxedon ipoxwrise teleiws k valame k 0,5 cm :D k epeidi ola vainoun teleia 8a 3ana pame se 2 evdomades!!

Oso gia tis diskoiliotites mou eipe otan tis dinw 3eno gala (einai eidiko gia diskoiliotites k dikoiliotites apo kolikous) na min tis vazw sketo nero alla sto nero na zestainw glikaniso k meta to pernaw apo sourwtiraki etsi 8a tin voi8isei sta kakakia tis, makari, giati talaipwrite apisteuta..Pali e4es me masaz stin koilitsa k krema sto kwlaki kataferame na kanoume kakakia :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη γτ να ανησυχεις για τα κιλα μια χαρα θα παιρνει το γαλατακι της. Εαν θελεις να παραγγελνεις τα Ναννυ'ς πες μου να σου στειλω το σαιτ και σου ερχονται στο σπιτι χωρις χρεωση. Τα ειχα παρει και εγω αλλα βρηκα ποιο καλα τα Μπεμπιλινο. Ειναι αναλογα σε καθε παιδι τι του εφαρμοζει καλυτερα. Ομως ημουνα ευχαριστημενη δεν ειχαν διαρροες.

Γλυκερια ποσο γαλα πινει ο μπεμπης αμα πινει και στηθος και 120ξενο; Πολυ δεν ειναι; Του Γιωργου πινει 150μλ. μονο ξενο. Ο δικος μου ποσο να πινει αραγε που πινει μονο στηθος; Γτ του δινεις το ειδικο γαλα;

Εαν σου ειπε καθε μηνα μαλλον ειναι οπως και ο δικος μου τα πολλα εμβολια θα κανουν. Η μεγαλη δεν θα την αφησεις στην θαλασσα;

Ανδρια μια χαρα η μικρη. Ακομη της δινεις ξενο; Δεν κατεβαινει ποιο πολυ απο το στηθος;

Αχ πως περιμενω τις διακοπες και ας μην πηγαινω στην θαλασσα, μονο την θεα και να φυγω απο δω θελω. Προσπαθω να πεισω τον ανδρα μου να φυγουμε απο τα τελη Ιουλιου και οχι αρχες Αυγουστου. Γλυκερια διπλα σου ερχομαι, Κεφαλλονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιαννα τελικα σημερα καναμε το 1ο εμβολιο στο Κεντρο Μανας & Παιδιου.

Βασικα 2 εμβολια ,ενα πενταπλο κ ενα της ηπατιτιδας...για να μην πεσουν μαζεμενα την επομενη φορα μας ειπανε, αλλα μολις το εμα8ε ο ιδιωτικος μας γιατρος μου ειπε πως δεν επρεπε να τα κανω μαζι αλλα ενα ενα.

ουφφ δεν ξερω.Το ζουζουνακι μου εκλαψε πολυ αλλα ευτυχως μολις την πηρα αγκαλιτσα ηρεμησε αμεσως.

Το στομαχι μου κομπος,κρατιομουν μην βαλω κ εγω τα κλαμματα.

Ρωτησα αν μπορουμε να παμε Ευβοια για 2ημερο κ μου ειπε ελευ8ερα ενω ο αλλος του ΙΚΑ πολυ πιο αυστηρος,ηταν αρνητικος...μας εχουν μπερδεψει.

Εγω αποφασισα να μην παμε καλυτερα γτ 8ελω να την παρακολου8ω μην ανεβασει πυρετο κτλ,ασε δεν το ρισκαρω.....Βαρος 4.500 kg και υψος 58 cm...Μοντελακι ετσι????? Αυτα ......

samar ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΔΕΧΤΗΚΕΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΓΕΡΟ Κ ΔΥΝΑΤΟ!!!!!!

Καλη λοχεια λοιπον κ αναμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα πανε καλα 2 διαφορετικα εμβολια μαζι;;;;; Ειναι να μην τους εχεις αναγκη τους μ...ες.

Δεν εγινε και κατι εαν πατε. Απ'οτι θυμαμαι μετα απο 10 μερες ανεβαζει πυρετο, βεβαια δεν θυμαμαι καλα.

Απο βαρος μια χαρα πηρε τα πανω της και υψος, κουκλαρα!!!! Να την χαιρεσαι!!

Σαμανθα μου και εμενα μου εχει λειψει η κοιλια και γενικα η εγκυμοσυνη αλλα δεν θελω τωρα με ΤΙΠΟΤΑ!!!!!! Τελικα και η δικια μου λεκανη εχει ανοιξει, κοιταχθηκα εχθες σε καθρεφτη ολοσωμο. Χαλιαααααα!!

Θελω να κανω ανταυγιες αλλα δεν ξερω τι χρωμα μελι ή κοκκινο σκουρο; Την γνωμη σας παρακαλω! Θελω να κρατησουν το καλοκαιρι. Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, μελί να κάνεις. Οι κόκκινες "ξεβάφουν" το καλοκαίρι (είχα κι εγώ και το ξέρω). Μετά από λίγο κατέληγα με 3 χρώματα στο κεφάλι. Οι κόκκινες είναι ωραίες το χειμώνα!

Η μπέμπα με έχει στο πόδι όλη μέρα.. με ξεπάτωσε.. :lol::lol:

Ελπίζω να έχουμε καλό βράδυ γιατί δουλεύει και ο άντρας μου και είμαι μόνη με τη μικρή! :shock:

Καληνύχτα σε όσες κοιμηθούν!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι ένα σύντομο νυχτερινό γεια από μένα...

Ο μικρός μ' έχει ξεζουμίσει, τρώει ανά μία με μιάμιση ώρα εκτός από κάτι εξαιρετικά σπάνια δίωρα και θέλει κι αρκετές αγκαλίτσες. Αυτή τη στιγμή είπα να εκμεταλλευτώ το μάρσιπο για να ελευθερώσω τα χέρια μου κι έτσι μισοθηλάζει μισοκοιμάται μέσα στο mei tai του, εξαιρετικά βολικό!

Ευχαριστώ πολύ πολύ όλους σας για τις ευχές!!! Ο Άρης σας στέλνει την αγάπη του!

Αναστασία χρόνια πολλά για τα γενέθλιά σου προχθές, δεν πρόλαβα να σου ευχηθώ αλλά σε σκεφτόμουν, ήταν άλλωστε η μέρα της ΠΗΤ μου!!

Ο Άρης λοιπόν είναι εδώ, βγήκε ατσαλάκωτος με τη καισαρική και μας έχει τρελάνει όλους! Είναι αρκετά ήσυχος, εξαιρετικά φαγανός, πολύ τρυφερός, θηλάζει αποκλειστικά, του αρέσει το νεράκι και καθόλου τα μωρομάντηλα!

Ουφ έκανα ένα μικρό διάλειμμα και κατάφερα να τον βάλω για ύπνο.

Η προσαρμογή στο σπίτι έχει τις δυσκολίες της, πολλή αϋπνία, πολλή ζέστη και οι ορμόνες ακόμα κάπως. θα στρώσουμε όμως! Προς το παρόν προσπαθώ να εφαρμόζω το "όταν κοιμάται, κοιμάμαι" οπότε θα σας αφήσω και με την πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω αναλυτικά τα της γέννας. Αύριο σκέφτομαι να πάμε και μια μικρή βολτούλα!

Όλα τα μωράκια διαβάζω είναι καλά, στέλνω πολλά φιλιά σε όλα τους και σε σας και μια γλυκιά καληνύχτα!!

Αφροδίτη άντε με το καλό να έρθει και η μικρή σου τη Δευτέρα!!

Έλενα βάλε στη λίστα μας τον Αρούλη μου που γεννήθηκε 27/5!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και νταντυ!!!σαμαρκανδη, πολυ χαιρομαι που ειστε μια χαρα!!!!ευχομαι να ειστε ετσι ησυχουληδες και φαγανοι!!!καλα, ο αρης ενας κουκλος!!!!!πρεπει να ειχες πολλα προξενια στο μαιευτηριο.... ;););) !!!!!

γιωργια περαστικουλια στο χριστινακι!!!!πολυ βαρβαρο αυτο με το διπλο εμβολιο....ελπιζω να μην σας επηρεασει και να περασετε ενα ομορφο ΣΚ!!!

γεωργιαννα εγω θα εκανα μελι ανταυγειες ( εκανα δηλ. για να μην κανω στο θηλασμο, ετσι μου ειπαν) , συμφωνω με την αναστασια!!!!!

εγω σκεφτομαι συνεχεια οτι τη δευτερα θα ερθει η μπουμπου μου, και μ'εχει πιασει ανυπομονησια!!!! το μονο που με ανησυχει ειναι πως θα τη φροντιζω αν γεννησω με καισαρικη, γιατι στο ελενα την εχουμε συνεχεια στο δωματιο....

γιωργια, εσυ που γεννησες με καισαρικη στο ελενα, τι εμπειρια ειχες;;; ποτε σηκωθηκες;;;; ηταν ευκολο να εισαι με το μωρο;;;

μαλλον θα παμε μια βολτουλα σημερα το πρωι, εχει καλο καιρο!!!!

φιλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ο μικρός λες και διάβασε τη γκρίνια μου, κάναμε ένα μαραθώνιο γεύμα μιάμισης ώρας χθες το βράδυ και κοιμηθήκαμε 11 - 2.30, μετά θηλάσαμε λίγο ξαπλωτοί και μας πήρε ο ύπνος ως τις 6 που πήγαμε στη κούνια μας και κοιμηθήκαμε ως τις 8.15! Απίστευτο μου φαίνεται και ξεκουράστηκα!!

Με πονάει πολύ ο ένας μαστός όμως και δε ξέρω τι να τον κάνω. Μ' έχει ταλαιπωρήσει από την αρχή γιατί το μωρό δεν έπιανε καλά και γενικώς δε βολευόταν και τώρα έχω και τη θηλή ερεθισμένη και το μαστό να πονάει. Δοκίμασα κομπρέσες και να τον αδειάσω με το χέρι αλλά καμία βελτίωση. Καμιά ιδέα??

Αφροδίτη κι εγώ στο Ιασώ το μωρό μαζί μου το είχα, εκτός από το άλλαγμα που το έκαναν οι μαίες στο θάλαμο. Το πρώτο βράδυ έμεινε μαζί μου ο άντρας μου για βοήθεια γιατί δε μπορούσα να σηκωθώ και δυσκολευόμουν να πιάσω το μωρό αφού είχα διάφορα σωληνάκια (ορό, ουροκαθετήρα, αντλία επισκληριδίου), θήλασα πάντως κανονικά. Κανονικά άρχισα να κινούμαι το απόγευμα της δεύτερης μέρας που έφυγε ο ουροκαθετήρας και η επισκληρίδιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη κι εγώ στο Ιασώ το μωρό μαζί μου το είχα, εκτός από το άλλαγμα που το έκαναν οι μαίες στο θάλαμο. Το πρώτο βράδυ έμεινε μαζί μου ο άντρας μου για βοήθεια γιατί δε μπορούσα να σηκωθώ και δυσκολευόμουν να πιάσω το μωρό αφού είχα διάφορα σωληνάκια (ορό, ουροκαθετήρα, αντλία επισκληριδίου), θήλασα πάντως κανονικά. Κανονικά άρχισα να κινούμαι το απόγευμα της δεύτερης μέρας που έφυγε ο ουροκαθετήρας και η επισκληρίδιος.

φτου φτου μη σας ματιασω!!!μια χαρα κοιμηθηκατε!!! ενταξει, μια μερα στο κρεβατι δεν πειραζει, αφου την επομενη σηκωνεσαι!!!θα εχω και βοηθεια τη μαμα και τον αντρα μου, θα κανω υπομονη, και μετα ειναι ολη δικη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Δαφνη μου κουκλος ο Αρουλης σου!! Να σου ζησει! Καλα εχεις το κουραγιο να βγεις κατευθιαν βολτα; Μπραβο σου. Ο μπαμπας τι ειπε οταν τον ειδε;

Εαν το στηθος ειναι πετρα μονο με το θηλαστρο μπορεις να το βγαλεις ευκολα, με κομπρεσες θα παιδευτεις πολυ (εγω ποτε δεν τα καταφερα να βγαλω ετσι). Παρε θηλες πλαστικες εαν σου ματωσε αλλα πρεπει να τον βαζει και στα 2 στηθη οπωσδηποτε.

Αφροδιτη να διαλεξεις μονοκλινο στο Ελενα ειδικα εαν κανεις καισαρικη θα πληρωσεις ενα ασημαντο ποσο. Σιγουρα θα χρειαστεις βοηθεια, εδω εγω που γεννησα φυσιολογικα τις πρωτες ωρες δεν μπορουσα να συκωθω.

Αναστασια μου και εγω ετσι σκεφτομουνα, αλλα ηθελα να σιγουρευτω οτι δεν κανω λαθος για το κοκκινο.

Εμεις δεν κοιμηθηκαμε και πολυ καλα, ειχε πολυ γρινια μαλλον πονουσε. Αλλαξαμε και Νο στην πανα πηγαμε στο 3 γτ το 2 μας κοβει λιγακι στα ποδαρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν το στηθος ειναι πετρα μονο με το θηλαστρο μπορεις να το βγαλεις ευκολα, με κομπρεσες θα παιδευτεις πολυ (εγω ποτε δεν τα καταφερα να βγαλω ετσι). Παρε θηλες πλαστικες εαν σου ματωσε αλλα πρεπει να τον βαζει και στα 2 στηθη οπωσδηποτε.

Αυτή είναι η πλάκα, πέτρα δεν είναι, ούτε έγινε ποτέ, είναι βαρύ βέβαια. Πονάει όμως από την πλευρά της μασχάλης πολύ! Τώρα μόλις τον τάισα από εκεί αλλά δεν ανακουφίστηκα όπως περίμενα. Είναι σα να μη μπορεί να αδειάσει. Θήλαστρο δεν έχω επιχειρήσει ακόμα, μου είχαν πει πως είναι νωρίς κι ακόμα δεν έχω στήσει αποστειρωτές κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας τι κανετε;

σαμαρκανδη εμενα με βοηθησε, για την ερεθισμενη θηλη ξεπλυμα με υπερτονο διαλυμα απο φαρμακειο ειναι σε αμπουλιτσες κι εκανα μασαζ με λαδακι στο στηθος και εσφιγγα τα δοντια και την εβαζα σε καθε θηλασμο απο αυτο , εννοω και οταν ηταν η σειρα του αλλου στηθους προσφερα το βαρυ σα δευτερο, αφου ειχε φαει απο το αλλο και μετα συνηλθα.

κατω απο τη μασχαλη ποναει επειδη ενεργοποιειται ο εκει γαλακτοφορος αδενας, δοκιμασε πολυ και την πλαγια σταση... ειχα ακριβως το ιδιο και αυτες τις συμβουλες μου εδωσε η συμβουλος θηλασμου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμακαρδε ολες μας χρησιμοποιησαμε θηλαστρο..σκεψου οτι την πρωτη εβδομαδα κ την 2η πεταγα 200 - 300 μλ γαλα γιατι πετρωνα... μεχρρρι να προσαρμοστει η παραγωγη λιγο πρεπει να βγαζεις..

επισης παρε ψευδοθηλες αν εχεις τραυματιστει κ βαζε κ την κρεμουλα την purelan της medela..

Για το πετρωμα κ το πρηξιμο ο γιατρος μου ειχε συστεινει χαμομηλι βρασμένο..

ελπιζω να ανακουφιστεις ;)

Κουκλακι ο αρουλςη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δε χρησιμοποιησα θηλαστρο γιατι την πρωτη εβδομαδα ειχα τοσο πολυ τη μικρη στο στηθος που δεν αντεχα και θηλαστρο εμενα την πρωτη εβδομαδα καθε μια ωρα ειτε θηλαζαμε ειτε πιπιλα...

ειρηνακι με το θερμοσιφωνο εχουμε ευτυχως ηλιακο αλλα τις ημερες που εβρεχε και ειχε συννεφια τον αναβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετώ τις κουρασμένες μαμάδες κ τον σούπερ μπαμπά!Αφροδιτάκι κ εσύ σε 2 μερούλες μανούλα θα γίνεις!!Θα αντικρύσεις την Αθηνούλα σου!όλα καλά θα πάνε,όσο για τη πρώτη μέρα στο νοσοκομείο,επειδή κ εγώ έκανα καισαρική κ είχα το μωρό μαζί μου,σίγουρα θα χρειαστείς βοήθεια.Εμένα έμεινε ο άντρας μου κ τις 4 μέρες,αυτός άλλαζε το μωρό όταν τα έκανε κ μου άλλαζε κ σερβιέτες γιατί δεν σηκωνόμουν τη 1η μέρα..όσο αηδιαστικό κ άν ακούγεται..μεγάλη η βοήθεια του! Επομένως κράτα κοντά σου όποιον νιώθεις πιο άνετα..

Ειρηνάκι εμείς έχουμε ετυχώς ηλιακό γιατί αλλιώς θα μας έτρωγε τα λεφτά η ΔΕΗ. Τελικά τη μισή ευχή την πήρες; στην έδωσαν στην εκκλησία ή ήρθε παππ'ας στο σπίτι.

Δαφνούλα να σου ζήσει ο κούκλος Άρης!! Για το μαστό αυτό που έκανα εγώ ήταν να τον βάζω συνέχεια στο πονεμένο στήθος μέχρι που ηρέμησε.Επίσης κάνε μασαζ κ άδειαζε γάλα την ώρα του μπάνιου με ζεστό νεράκι.Καλή επιτυχία κ καλή αρχή!

Εμείς είχαμε τρεχάματα με τον μικρό μου,μυ πνίγεται εδώ κ 3 μέρες συνέχεια,μελανιάζει στα καλά καθούμενα κ του κόβεται η ανάσα.Ήρθε ο γιατρός τον είδε κ δεν έχει τίποτα,απλά μέχρι να μάθει καλά να ανασαίνει θα το παθαίνει κ πρέπει να τον κοιτάω συνέχεια μη μου πνιγεί.Τα καλά νέα είναι οτι πήρε 3,5 πόντους! 58,5 πόντους κ 4,670 το μανάρι μου!Ο γιατρός μου λέει οτι θα γίνει ψηλός κ ότι τα ματάκια του μάλλον θα μείνουν γαλανά όπως του μπαμπά! :D Αχ είμαι ερωτευμένη με τον γιό μου!!!

Α!Εσείς οι αγορομάνες κατεβάζεται το πουλάκι τους; Επίσης έχετε παρατηρήσει "σηκωμάρες";;;καλέ τί πράγμα είναι αυτο!Τόσο δα κ σηκώνονται;;

Σε λίγο θα πάμε θα πάμε βολτούλα παραλιακά με τους άντρες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχθες κοιμηθηκαμε απο τις 12.30 μεχρι τις 5.30 σαν ονειρο μου φανηκε! πρωτη φορα

αφροδιτακι αντε σε λιγες μερες θα την εχεις κι εσυ αγκαλια!

εγω ελενακι δεν ξερω απο πουλακι ενα πουτακι περιποιουμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κοριτσια και κατι αλλο ποτε τους επεσε ο αφαλος; εμας ακομα και η παιδιατρος ειπε οτι ενταξει σε καποια παιδακια αργει να πεσει... τωρα ειναι ετοιμος απο ενα κομματακι κρεμεται

και κατι ακομα...φταρνιζονται κι εσας πολυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...