Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ Κ ΚΑΛΟ 1ο ΜΑΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

Ελενακο περνας δυσκολα κ λογικο ειναι να σε παιρνει απο κατω,ολα 8α περασουν ομως 8α το δεις.

Σκεψου οτι δεν εχεις κανεναν στα ποδια σου τουλαχιστον ,εγω που τους εχω γυρω μου δεν η8ελα

κανεναν.

Τωρα με τους Παπαδες κ εμενα ο δικος μου δεν εδινε την ευχη νωριτερα κ μου ειπε να μην βγαινω...απο το να πα8ω κατα8λιψη εγω βγηκα με το μωρο 5 μερες νωριτερα κ μια χαρα περασαμε.

Δεν 8α τρελα8ουμε κιολας.

Γεωργιαννα καλα Σαραντα....χμμ γτ το λενε αυτο δεν ξερω αλλα οκ.

Σχετικα με τις διακοπες ο παιδιατρος μου ειπε μετα απο 6 μηνων το μωρο στην 8αλασσα,τωρα αν παμε κανενα 4ημερο σε καποιο δωματιο με 8αλασσα απεναντι να πεταγομαστε με βαρδυες,καλα 8α ειναι.

Δεκτες οι προτασεις για πρακτικα μερη.

Τεστ Παπ τωρα εγω λεω σε κανα 5μηνο να κανω,δεν ρωτησα καν.Το 8εμα ειναι σε ποιον γιατρο που τον παλιο μου τον απερριψα στην εγκυμοσυνη.Αλλιως μου ειπε ο νυν να πηγαινω στο Ελενα...χλωμο το βλεπω.

Βικτωρια να σου ζησει κ απο μενα!!!

Εχτες η μικρη μου κοιμη8ηκε απο τις 23.00 εως τις 5.30 !!!το πιστευετε?Εγω απο πανω της περιμενα να κλαψει για να την ταισω αλλα αυτη με την πιπιλα μια χαρα ηταν.

Δαναι επιβεβαιωσε οτι δεν πειναει,ρωτα εναν γιατρο γτ κ εγω ετσι την ειχα πατησει,δεν χορταινε με το γαλα μου κ αναγκαστικα να της δινω συμπληρωμα.

Σας αφηνω,ερχεται η νονα της τωρα κ με εχει τρελανει για τα βαπτισια του χρονου γτ 8α κανουμε μαζι τα προσκλητηρια κ τις μπομπονιερες.Παρ8ενακια παιδι μου τι να πεις. Φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!δαναη και βικτωρια να σας ζησουν τα μωρακια σας!!! συμβουλες δε δινω, ακομα ειμαι με την κοιλια στο στομα!!!! :lol::lol::lol: παντως ειμαι σιγουρη οτι κι εγω κουκουβαγιοπουλο θα κανω!!! αφρο, ο μπαμπας μας περιμενει να γεννησω αυριο.... τι να πω βρε παιδια, εγω τοσο καιρο εχω μια αισθηση οτι δεν θελει να βγει η κορη μου!!! θα δουμε...θα σας πω αυριο!!! για τις ευχες που λετε, ελπιζω να βρω εναν παπα να μου δωσει εστω τη μιση, γιατι δεν παιζει να κλειστουμε ολο τον ιουνιο στο σπιτι, καταθλιψη θα παθουμε!!! μια φιλη που σαραντησε το σαββατο, μου ειπε οτι η επιλοχεια ξεκιναει περιπου την 5η μερα που γυρνας σπιτι, και της ειπε η ψυχολογος να θυμαται παντα οτι ειναι πιο δυνατη απο τις σκεψεις της κι ολα ειναι μες στο μυαλο!!!

αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV,την ταϊζω και 2 και 3 φορές από κάθε στήθος γιατί εντωμεταξύ έχει κάνει κακά κ μέχρι να την αλλάξω πάλι γλείφεται, όταν βρίκσω τα σκούρα (μόνο το βράδυ) της δίνω συμπλήρωμα και πίνει γύρω στα 50ml.

afrodite,με έναν πόνο εύχομαι!!!!ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά!η συμβουλή του γιατρού μου για να κατέβει η μικρή ήταν περπάτημα και πολύ sex!τον άκουσα κ η μικρή γεννήθηκε 9 μέρες νωρίτερα.Τυχαίο??!?

Εμείς την πήγαμε εδώ στα Χανιά που ζούμε για μισό σαραντισμό στις 20 μέρες. Εννοείται ότι την έβγαλα νωρίτερα(ύστερα από συμβουλή της παιδιάτρου) έξω κυρίως σε σπίτια φίλων και γύρω από το σπίτι. Δεν την έχω πάει σε μαγαζιά ακόμα (είναι 25 ημερών).Γι'αυτό θα περιμένω να σαραντίσει.Η παιδίατρος είπε να την βγάζουμε αρκεί να μην είναι σε ρεύμα και σε απευθείας έκθεση στον ήλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite,με έναν πόνο εύχομαι!!!!ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά!η συμβουλή του γιατρού μου για να κατέβει η μικρή ήταν περπάτημα και πολύ sex!τον άκουσα κ η μικρή γεννήθηκε 9 μέρες νωρίτερα.Τυχαίο??!?

.

χαχαχαχαχα!!σεξ;;;;; τι ειναι αυτο;;; μια φορα ειπαμε να το προσπαθησουμε τις προαλλες, και τι να πω, τζιφος!!!λες κι ειχε κλεισει η διοδος!!!αφου μ'επιασε μαυρη απελπισια....σκεφτομουν, εδω δε μπαινει κατι φυσιολογικου μεγεθους, πως θα βγει ενα μωρο;;;;!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαναη κ βικτωρια να σας ζησουν τα κουκλακια!!!!

δαναη οταν το μωρο ειναι ανυσηχο κανεις κυριως υπομονη :lol::lol::lol:

ελενα νομιζα πως μονο εγω το εχω το κολλημα :lol::lol::lol: κ εγω οταν θελω να παω τουαλετα την βαζω στην καλαθουνα που εχει κ ροδακια κ την περνω μαζι μου :lol::lol::lol:

γεωργιαννα μου δηλαδη επρεπε να περναμε κ την μιση ευχη???ωφ πολυ μπερδεμα!!οπως κ οι γιατροι τελικα δεν εχουν ολοι κοινη σκεψη ο καθενας τα δικα του!!!!

αντρια κ εγω θελω να την παρω στην θαλασσα αλλα εχω ακουσει απο αλλες μαμαδες οτι τα κοριτσακια μετα τους εξι μηνες επιτρεπετε...σκεφτομε οταν παμε θαλασσα να την εχω στην σκια κ να παρω μια πισινουλα πλατσουριζει σε κανονικο νερο...

πηγαμε στον γυναικολογο μια χαρα ολα η μητρα ηρθε στην θεση της σε τρεις μηνες θα κανω τεστ παπ κ σε τεσσερης μηνες μπορω να ξεκινησω για το δευτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις ευχές σας!

Τώρα κατάφερα να μπώ για να δω τα νέα σας! Η μπέμπα σήμερα ήταν όλη μέρα ξύπνια και αρκετά ανήσυχη.

Αύριο που θα φύγει η μαμά μου να δω τι θα κάνω.. το σκέφτομαι και με πιάνει πανικός..

Καλωσορίζω τα καινούρια κορίτσια στην παρέα!!!

Έχω πολλά να σας πω πάνω σε αυτά που γράψατε αλλά δεν αντέχω...νυστάζω :(:(

Λέω να "εκμεταλευτώ" τη μανούλα μου (να της αφήσω τη μπέμπα) και να πάω να ξαπλώσω μέχρι να πεινάσει πάλι! Ελπίζω αύριο να μπορέσω να γράψω πιο πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕια σας και από εμενα!! Τι κάνετε?

εμεις εδω και 3-4 μέρες κοιμόμαστε από τη 1-1μιση έως τις 08:00 το πρωι!!!!! Θαυμα σας λεω...

τωρα την εχω διπλα μου και ζουζουνίζει και προσπαθώ να την κοιμησω....με πιπίλα εννοείται!

Ο γιατρός μου είπε για τεστ παπ απο Σεπτέμβρη...

Σούλα και εγώ στην αρχή όταν πηγαινα να κάνω μπάνιο κουβαλουσα το πορτ μπεμπε μαζι μου .. :?:?:?8-)8-)8-)8-)8-)

Αφροδίτη μου εισαι η τελευταια εγκυος μας!!!!!!! Έτσι για να πιάσουμε και λίγο Ιουνιο χαχα!!!!!!Πρέπει τώρα να σε προσέχουμε!!! Με το καλό κοριτσάκι μου!!!! Περιμένουμε νεα σου :D:D:D

Δανάη και victoriagits καλώς ήρθατε!!

Steisy , GeoV, Γεωργιάννα, afro24 , Ηλιοδωρα , andria, Elenakos, ΧΟΑΝΙΤΑ, daddy, Eirhnaki , swetty , πολλά πολλά φιλάκια!! :D:D:D

Aλήθεια η samarcande επέστρεψε σπιτι της ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ πολύ-πολύ για τις ευχές σας!

Τώρα κατάφερα να μπώ για να δω τα νέα σας! Η μπέμπα σήμερα ήταν όλη μέρα ξύπνια και αρκετά ανήσυχη.

Αύριο που θα φύγει η μαμά μου να δω τι θα κάνω.. το σκέφτομαι και με πιάνει πανικός..

Καλωσορίζω τα καινούρια κορίτσια στην παρέα!!!

Έχω πολλά να σας πω πάνω σε αυτά που γράψατε αλλά δεν αντέχω...νυστάζω :(:(

Λέω να "εκμεταλευτώ" τη μανούλα μου (να της αφήσω τη μπέμπα) και να πάω να ξαπλώσω μέχρι να πεινάσει πάλι! Ελπίζω αύριο να μπορέσω να γράψω πιο πολλά!

Steisy καλά κάνεις και 'εκμεταλλεύεσαι" την μαμά σου και εγώ το ίδιο κάνω...μένετε μακρυά? εμεις ναι .....και εφυγε 20 μερες αφου γεννησα και ήρθε πάλι πριν απο 20 μερες...ευτυχως πήρε συνταξη για να μας βοηθάει...εγω πιστευα την 1η φορα που εφυγε οτι δεν θα τα καταφερω...πραγματικα η στιγμη που χωριστήκαμε ήταν από τις πιο δύσκολες της ζωης μου...και για εκεινη το ιδιο...εκλαιγα για 2 μερες...πονουσα ακομα απο την καισαρική και δεν ηξερα αν θα τα καταφερω...συν του οτι ειχα ανασφαλεια με το μωρο....τελικα ομως ολα πηγαν καλα!!!!!!!!!!

κανε υπομονη και ολα θα πανε καλα!!

αα κοριτσια σημερα περασα απο το Ιασω για μια δουλιτσα και πραγματικα συγκινηθηκα...

ο εξυπνος ο αντρας μου συνεχιζει το ...βιολι του και λεει: ε μην συγκινείσαι και τόσο γιατί σύντομα θα βρίσκεσαι πάλι εκει!!!!!! ΤΕΟΝ!!!!!!!!!!!!!

παντως κοριτσια μπορω να πω οτι μου έλειψε η περίοδος της εγκυμοσυνης (ΤΕΟΝ ξανα... :D:D:D:D )...οι γλυκες αγωνιες ....οι εξετασεις -αυχενικη , β επιπεδου, χωριακες-και γενικά ολο αυτο το μαγικο ταξιδι μεχρι να γνωρισω το παιδακι μου !!!!αχ παλι συγκινηθηκα! χαχα

ααα κοριτσια που κανατε καισαρικη, η τομη εχει φυγει ή έχει αφησει σημαδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! κι εγω εχω εδω τη μαμα μου και την εκμεταλλευομαι στο επακρο!!!!τιποτα δεν κανω η γομαρα!!! δηλ. απο τα λιγα που εκανα , μη νομιζετε!!! οταν ερθει η μπεμπα, ομως, τη χρειαζομαι , βασικα, για να ασχολουμαι μονο με το μωρο !!!! μετα που θα φυγει, να δω τι θα κανω... :?::?::?: αααααα!!!το βρηκα!!!θα κατεβω στο χωριο τον αυγουστο και παλι θα της φορτωθω!!!!χιχιχι!! ;);););)

ο αντρας μου ξυριστηκε, ηρθε με ξυπνησε, και μου'πε ειναι ετοιμος για τη μπεμπα!!!!τη μπεμπα , βεβαια , δεν την βλεπω και τοσο ετοιμη.....για να δουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,κοριτσια...εμενα μετα απο 15 μερες,ερχεται σημερα παλι η μαμα μου,περασα κι εγω δυσκολα με πολυ κλαμα!ουτε πρωταρα μανα....αλλα καθε παιδακι ειναι σαν πρωτο,ειχα τη μιρη με βηχα και την πεθερα επισης....ο αντρας μου να γυριζει στις 9 κι εγω ολο σνιφ και σνιφ....

να σας ρωτησω βρε κοριτσια ,μετα απο 1 ωρα και ,μου βγαζει μια μικρη γουλιτσα,εσας σας το κανουν τα μπεμπακια σας ,οχι παντα βεβαια αλλα βλεπω οτι αυξανεται τη μερα,οχι τη νυχτα.για να ακουσω...τρωμε και στηθος και μπουκαλι 120μλ....καλημερα σε ολους και με το καλο το κοριτσακι που περιμενουμε α ελευθερωθει!φιλια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μενα!!!

Αχχχ βρε νταντυ με συγκινησες παρα πολυ!!!Ετσι κ μενα μετα το συμπληρωμα ξεπεταχτηκε τοσο γρηγορα που επιτελους της εκαναν τα ρουχαλακια της,μαγουλακια κ τωρα ενα κανονικο μωρο...Απιστευτο ε?

Πρεπει να ζουμε την κα8ε στιγμη τελικα γτ τα μωρακια μας μεγαλωνουν τοσο γρηγορα...

Εμενα πινει κ 180 ml σου ριχνει.... :lol:

Σαμαν8α σου ελειψε η εγκυμοσυνη ε?Χμμ το μονο που μου ελειψε ειναι που την ενοιω8α στην κοιλιτσα μου,τιποτα αλλο.Καλα εγω ημουν κ περιπτωση ειπαμε.

Αντε βουρ για το επομενο να τα 8υμη8εις παλι,οχι ακομα ομως,μην βιαζεσαι.

Αφροδιτη τι 8α γινει με σενα καλε???8α περιμενουμε πολυ ακομα???Πες της να βγει ερχονται κ οι ζεστες :lol:

happy ολες ετσι την βγαζουμε στην τουαλετα,τι να κανουμε...εγω την βαζω στο ριλαξ κ της τραγουδαω κιολας να μην βαριεται! :o

Παντως κοριτσια κατα εναν περιεργο μαγικο τροπο την βρισκεις την δυναμη κ τα βγαζεις εις περαν,οταν αναγκαστεις τα καταφερνεις.Εγω απο την τελευταια μερα στο μαιευτηριο ημουν μονη μου.

Δεν η8ελα βοη8εια,η μανα μου δουλευε κ στην πε8ερα δεν η8ελα υποχρεωσεις.

Ακομα το ιδιο ισχυει.

Ο αντρας μου ειχε αδεια αλλα προτιμησα να κατσει σπιτι να τελειωσει το παιδικο.

Μια χαρα τα καταφερα κ μου αρεσε κ μου αρεσει ακομα που μενω μονη με την κορη μου.

Ολα καλα 8α πανε κ οσο περναει ο καιρος ειναι ακομα πιο ευκολα.Στεισυ μην μασας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κ όλους!Μετά από ένα δύσκολο απόγευμα που είχαμε χθες (το βράδυ πια είχα πονοκέφαλο που δεν έχω ποτέ!)στις 23.00 ξεράθηκε πια κουρασμένη και ξύπνησε μετά από 6 ώρες έφαγε κ ξανακοιμήθηκε για άλλες 3.Ήθελα να σας ρωτήσω, εγώ τη θηλάζω περίπου μισή ώρα (15' από το κάθε στήθος μέχρι να το αφήσει από μόνη της). Συχνά, ειδικά το βράδυ μετά από λίγο ξαναγλείφεται και την ξαναβάζω στο στήθος. Τρέχει και πάλι γάλα ή χρειάζεται χρόνος μέχρι να "ξαναγεμίσει"το ντεπόζιτο?

καλό κουράγιο σε όλες!!! και στον daddy!Κι ο δικός μου άντρας έχει τη μαγική αγκαλιά, πάντα κοιμάται πάνω του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Δαναη το ντεποζιτο δεν αδειαζει τελειως, φροντιζει η φυση και εχουμε συνεχεια. Μονο οταν θα δεις οτι δεν σου κοιματε αρκετα ή γρινιαζει πολυ τοτε θα αρχισει να αναρωτιεσαι εαν εχεις γαλα. Ποσα γρ, σου βαζει την εβδομαδα το εχεις κοιταξει; Παντως με τις ωρες που κοιματε χορταινει αρκετα το μωρο.

Αχ αυτο το θεμα με τις μαμαδες. Εγω δεν ειχα βοηθεια απο καμια και δοξα το Θεο τα καταφερα, βεβαια το σπιτι δεν το φροντιζα οπως θα επρεπε αλλα δεν πειραζει.

Εγω για να κανω μπανιο περιμενω τον ανδρα μου το βραδυ ή αλλιως αφηνω την πορτα ανοιχτη μετα που αυτος κοιματε.

Γλυκερια μου και ο δικος μου 1-2 φορες εβγαλε γουλιτσες μετα απο αρκετη ωρα. Εχθες ημουνα στο σουπερ οταν μου το εκανε αυτο και τρομαξα επιδη ηταν ξαπλωμενος. Εχεις απολυτο δικαιο καθε παιδι που ερχεται στον κοσμο ειναι σαν πρωτο.

Τα νεα μας ειναι απο το παιδιατρο θαυμασια. Τρομαξε οταν τον ειδε το ποσο βαρος εχει βαλει και ποσο εχει μεγαλωσει. 59εκ. με 5500γρ. μωρο 3 μηνων μου ειπε.

Θαλασσα και αντιλιακο μεχρι 6 μηνων δεν επιτρεπετε, αλλα να τον περνουμε μαζι μας και να τον εχουμε κατω απο σκια μας αφηνει.

Οι κολικοι μετα τις 40 μερες αρχιζουν να ελλατωνονται σιγα σιγα. Να βαψω τα μαλλια μου μου ειπε καλυτερα οχι επειδη δεν εχουν γινει ερευνες, αλλα ανταυγιες μπορω.

Εμεις εχθες την νυχτα δεν κοιμηθηκαμε, μαλλον κολικοι ειχε και τωρα κουτουλαω. Πολυ γρινια οπως και εχθες το απογεευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!! :D

Egw eimai stin mama mou, ir8a na tis kanw apotrixwsi..I mikri arxise na min koimate to prwi k to apogeuma tin taizw tin vazw sto krevvataki tis k me talaipwra poli na koimi8ei otan einai fronimi den me peirazei alla otan 3ekina i ane3igiti idiotropia tromazw pws 8a tin iremisw, molis tin eidame k koimi8ike trexame me tin mama mou san tis treles na prolavoume na kanoume tin apotrixwsi prin 3ipnisei hehe :lol:..

E4es otan tin taisa (90 ml 3eno gala) k piga na tis alla3w panaki arxize na kanei kakakia tis lerwsame 2 panakia, mou exeze gia 30 lepta :o:shock::? den 3ana eida tosa kakakia stin zwi mou :)) Molis teleiwsame to xesimo pali 8elame fagito :o k ipie alla 30 ml .. Lete na mou arrwstise k na itan diarroies? Fovi8ika mipws to mwro pa8ei afidatwsi (lew vlakeies?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!Τι κανετε;; Εχω να γραψω 2 μερες!! Διαβασα τα νεα σας....καλωσηρθατε τα νεα κοριτσια :) Να σας ζησουν τα μπεμπάκια σας :)

κι εγω με την βοηθεια ειχα ξεκαθαρισει απο την αρχη οτι δεν θελω να μου κοιτανε αλλοι το μωρο..ουτε τις δουλεις του σπιτιου..η μαμα μου τωρα μας βοηθαει με το φαγητο για να μην εχω κ το μαγειρεμα..αλλα μολις λιγο μεγαλωσει η μπεμπα κ την βαλω στο ρηλαξ θα μαγειρευω εγω!!!

Νταντυ κ γωγω πολυ δεν τρωνε τα ζουζουνια σας; Εγω ποτ την θηλαζω δεν εχω ιδεα ποσα ml μπορει να παιρνει αλλα δεν ξερω αν σκεφτω οτι επερνε 60 οταν γεννηθηκε μου μοιαζουν πολλα!!

Αντρια δεν νομιζω να παθει αφυδατωση...κι εμας μας εχεσε τον τοπο σημερα τ ο πρωι γιατι ειχε να κανει κακα της 4-5 ωρες κ τα μαζευψε :lol::lol::lol::lol:

γεωριγαννα μου τελειος ο μπεμπης μεγαλωσε πολυ !! Αντε ωραια :) Γιατι δε σε αφησε για τα μαλλια; Ο δικος μου με αφησε κ στο ιντερντε συμβουλοι θηλασμουτ κ παιδαιτροι λενε ναι στη βαφη...οπωβς κ να εχχει βεβαια ακολυθουμε τον παιδιατρο..

εγω επιτελους εγινα ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ!!!!

Τα δικα μας τα νεα ειναι οπςω τα ξερετε :) Μαμ κακά κ νανι με λιγη γκρινια ενδιαμεσα..οσο περνανε οι μερες την αγαπαω περισσοτερο την κορη μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, στην παρεούλα μας!

Κλαψ!!! Έφυγε η μαμά μου.. τόσο πολύ δεν έχω στεναχωρηθεί άλλη φορά.. πάνε 14 χρόνια που έχω φύγει από την "αγκαλιά" της.. αλλά μάλλον τώρα που έγινα κι εγώ μανούλα κατάλαβα τι πάει να πει ΜΑΝΑ! Κρατήθηκα για να μη βάλω τα κλάμματα.

Samantha, μακριά μένει η μαμά μου. Διάβασα αυτά που έγραψες "εγω πιστευα την 1η φορα που εφυγε οτι δεν θα τα καταφερω...πραγματικα η στιγμη που χωριστήκαμε ήταν από τις πιο δύσκολες της ζωης μου...και για εκεινη το ιδιο...εκλαιγα για 2 μερες...πονουσα ακομα απο την καισαρική και δεν ηξερα αν θα τα καταφερω...συν του οτι ειχα ανασφαλεια με το μωρο...." και είναι ακριβώς έτσι όπως νιώθω κι εγώ.. Ελπίζω να τα καταφέρω...

Για την τομή της καισαρικής που ρωτάς, εμένα φαίνεται μια γραμμούλα μόνο! Είναι λίγο μεγαλύτερη από τις συνηθισμένες γτ δυσκολευτήκαν να βγάλουν τη μπουμπού μου αλλά δεν πειράζει! Είναι χαμηλά και δεν θα φαίνεται.

swetty, κι εμένα βγάζει γουλίτσες. Συνήθως όπως λες, κάποια ώρα μετά το θηλασμό. Ο παιδίατρος μου είπε ότι από τη στιγμή που δεν είναι ρουκετοειδής, δεν εναι ανησυχιτικό.

Ωχ, ξυπνησε το μαμούνι μου και πεινάει! Πάμε για μαμ και επανέρχομαι για να διαβάσω και τα υπόλοιπα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ, Ειρήνη, Γεωργιάννα και όσες τα βγάλατε πέρα χωρίς βοήθεια τις πρώτες μέρες σας βγάζω το καπέλο!! Εγώ μέχρι και ρίγος με ναυτία είχα τις πρώτες μέρες που γύρισα από το μαιευτήριο! Νόμιζα πως αρρώστησα και έβαζα συνέχεια θερμόμετρο αλλά ευτυχως ήταν από την αδυναμία..

Γεωργιάννα και εμάς ο παιδίατρος μας είπε μετά τους 6 μήνες θάλασσα!

Ειρήνη, εγώ τη βάζω από τώρα στο ρηλάξ! Το είδε και ο παιδίατρος και μου είπε ότι δεν πειράζει γιατί το συγκεκριμένο είναι αρκετά ίσιο στην πλατούλα. Κι εγώ δεν ξέρω πόσο τρώει η μπεμπούλα με το θηλασμό..

Ένας τρόπος για να ξέρεις ότι όλα πηγαίνουν καλά (εκτός από την αύξηση του βάρους που μετράει ο παιδίατρος) είναι να κάνει το μπεμπάκι πάνω από 6 θηλασμούς την ημέρα και να λερώνει 6-8 πάνες την ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεισυ κ εγω ειχα πυρετο οταν γυρισα σπιτι...ρακος δεν λες τιποτα.Ευτυχως που μετα απο 1 εβδομαδα ειχε αδεια ο αντρας μου κ με βοη8ουσε την νυχτα,αν και ειχα συνεχως το νου μου κ με το παραμικρο ημουν σουζα.Τωρα περασαν τα δυσκολα ευτυχως.

Σημερα το απογευμα πηρα την μικρη κ πηγαμε jumbo ευτυχως ειναι διπλα μας κ πηρα ενα δωρο για ενα αγορακι 9 μηνων που εχει τα βαπτισια του στις 11 του μηνος.

Η πρωτη μας οικογενειακη εμφανιση χαχα.8α εχει πολυ πλακα,ηδη ξερω τι 8α της φορεσω.

Οταν γυρισα κα8ησα στο παγκακι κ πηρα ενα παγωτο,κατι μου ελεγε πως 8α βρε8ει καποιος γνωστος να με βοη8ησει να ανεβασω το καροτσι πανω,3ο οροφο μενω χωρις ασανσερ.

Για καλη μου τυχη χτυπησε το κινητο κ ηταν ο ξαδερφουλης μου!!!Τι ενστικτο ομως ε?

Σε 5 λεπτα ηρ8ε κ με βοη8ησε.

Τωρα πρεπει να μαγειρεψω φασολακια με κοτοπουλο,1η φορα το κανω :?

Αυριο 8.15 εχουμε ραντεβου για το 1ο μας εμβολιο...ελπιζω να μην πονεσει το ζουζουνακι μου :|

Καλη μας νυχτα !!!Φιλια στα ζουζουνακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου! κι αγόρι! τι κάνετε?? μου λείψατε!!

μπαίνω να σας πω ένα εξαιρετικά σύντομο γεια, γυρίσαμε χθες στο σπίτι μας και περιφέρομαι με το μικρό κρεμασμένο στο στήθος, τον αχόρταγο έχει το καλό μου! :lol:

θα διαβάσω και τα νέα σας σιγά σιγά και θα επανέλθω!

φιλιά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου! κι αγόρι! τι κάνετε?? μου λείψατε!!

μπαίνω να σας πω ένα εξαιρετικά σύντομο γεια, γυρίσαμε χθες στο σπίτι μας και περιφέρομαι με το μικρό κρεμασμένο στο στήθος, τον αχόρταγο έχει το καλό μου! :lol:

θα διαβάσω και τα νέα σας σιγά σιγά και θα επανέλθω!

φιλιά πολλά!!

ωωωω τι βλέπουν τα ματάκια μου?? !!! :lol::lol::lol: καλως το κορίτσι!!Να σου ζησει το αχόρταγο μωράκι σου!!!!!!

περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D Και φυσικά ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!!!!!!!!!!

κοριτσια εγω τωρα προσπαθώ να την κοιμησω ....εχει γινει ενα θαυμα και κοιμαται καθε μερα απο τη μια το βραδυ εως τις 8 το πρωι!!!!!!!!!!!!!!!!!!! απλως για να κοιμηθει θελει 1 ωρα παιχνιδακια χαχα

πιπιλα, φτου, παλι πιπιλα και παλι φτου!!!!! αφου καλη μου κοπελα (της λεω...) την θελεις την πιπιλιτσα σου....γιατι την φτυνεις?? χαχαχα

σημερα επεσε πολυ δουλεια στο γραφειο και παλι δεν νοιωθω τα ποδια μου! Εσεις έχετε συνέλθει?

Steisy

Κράτα γερά!! και με την πρωτη ευκαιρια ...να επισκευθεις την μαμα σου...θα μου πεις δεν ειναι λυση αυτη αλλα....καπως θα ξεκουραστεις! αληθεια που μενει η μαμα σου?

εμεις φευγουμε σε 7 μερες για το σπιτι των γονιων μου...θα μεινω εγω και η μπεμπα ΟΛΟ το καλοκαιρι με μικρα διαλείμματα που θα κατεβαινω εγω Αθηνα για να παρουσιαζω την δουλεια μου...Ο μπαμπας μας θα ερχεται καθε ΣΚ ...αλλα δεν ξερω βρε κοριτσια στενοχωριεμαι που θα τον αφησουμε....αλλα πραγματικα ΔΕΝ μπορω να δουλεψω με το μωρο εδω....συν του οτι το κλιμα δεν παλευεται εδω στην Αθηνα το καλοκαιρι...ελπιζω να μην στενοχωρηθουμε παρα πολυ...

σας φιλω ολες και σας ευχομαι ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι σε ολους!!! Δαφνη μου να χαιρεσαι το κουκλακι σου και καλη λοχεια κοριτσακι!!! Ειναι απεριγραπτο αυτο που βιωνουμε εμεις οι πρωτομανουλες και οχι μονο!! Μεγαλη χαρα τα μπεμπακια μας δινουν καθε μερα, καθε στιγμη!! Να ζησουν και τα νεα μπεμπακια της παρεας μας!! Σαμανθα μου τι ομορφα που θα πατε στην εξοχη να περασετε το καλοκαιρι!! Τελεια!!! :D Κι εμεις θα παμε στο χωριο μας τον Ιουλιο! :D Και η δικη μου τομη απο την καισαρικη ειναι οκ, μικρη, ακομη λιγο κοκκινη αλλα μια χαρα. Στεισυ καλα εισαι κουκλα μου? Με τις μαμαδες μας ειμαστε ολες ευαισθητες οπως φαινεται. Εμεις μενουμε μαζι αυτο τον καιρο και οποτε μαλωσουμε για κατι στεναχωριεμαι πολυ. Την αγαπαω τοσο! Κι εμεις κανουμε γουλιτσες καμποσες φορες μεσα στη μερα αλλα η παιδιατρος μας ειπε ειναι φυσιολογικο. Καπου καπου εχουμε πονακια και παιρνουμε καποιες σταγονιτσες προβιοτικες. Γενικα κοιμομαστε πολυ.

Sweety μου τι κανετε? Αχ ποσο σας χαιρομαι που μενετε στην επαρχια! Κι εμεις μακρια απο την πολη θελουμε να ζησουμε, ειναι τοσο ομορφα και χαλαρα. Φιλακια και στον Λευτερη!! Ειρηνη μου μια χαρα τα νεα σας! Φιλακια στην κουκλιτσα σου! Σουλα μου τι κανετε? Πολλα φιλακια και σε εσας!! Ελενακι μου ευχομαι να εισαι πολυ καλυτερα! Ακομη τα ορμονικα μας δεν ειναι στα καλυτερα τους. Ο κουκλος σου τι κανει?

Εμεις την Κυριακη θα παμε βολτιτσα, κλεινουμε 1 μηνα και παμε να το γιορτασουμε χιχιχι!! Σιγουρα θα παμε στην Ακροπολη να παρουμε φως και καλη ενεργεια και ισως και καπου αλλου.

Να εχετε μια καλη μερα, πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δάφνη μου, με το καλό να βρείτε τους ρυθμούς σας στο σπίτι! Να σας ζήσει ο μικρούλης!

Samantha, οι γονείς μου και ο αδελφός μου μένουν στα Γιαννιτσά! Είναι 500χλμ μακριά από την Αθήνα! Είσαι τυχερή που θα μείνεις εκτός Αθήνας όλο το καλοκαίρι! Αλήθεια, τι δουλειά κάνεις και θα χρειαστεί να πηγαινοέρχεσαι?

Εμένα ο άντρας μου φοβάται να ταξιδέψουμε φέτος το καλοκαίρι (τα μέρη μας είναι μακριά) γτ θα είναι μικρούλα η μπέμπα και θα το "φάμε" όλο στην Αθήνα... κλάψ :shock:

Ηλιοδώρα, ωραία βολτίτσα μυρίζομαι για την κυριακή!

Σήμερα γινόμαστε 20 ημερών! Ήθελα να πάω στην εκκλησία για τη μισή ευχή αλλά ο καλός μου λέει μην πάθει τίποτα η μικρή που θα βγούμε έξω... Το βλέπω να θέλει να με κρατήσει μέσα 40 μέρες... αλλά

"δε νομίζω Τάκη" :lol::lol:

Φιλιά στις υπόλοιπες ζουζούνες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ξεκουραστικα και εγω αρκετα και πηρα τα πανω μου!!! Εσεις που ξενυχτατε καθε βραδυ παλι καλα που αντεχετε!!! Εχθες τα εφτισα και ειχα και γρινια το απογευμα!! Δεν θελει στο πατερα του αγκαλια μονο σε μενα!!! Αντε να μαγειρεψεις και να σιδερωσεις μετα!!

Ο παιδιατρος δεν με αφησε να τα βαψω ε[ειδη δεν εχουν γινει ερευνες εαν τα χημικα απο τις βαφες περνανε στο γαλα. Η ευθυνη ειναι δικια μου απλα μου ειπε καλυτερα οχι.

Επισης μου ειπε με το που το παιδι ξεκιναει και κοιματε 6-8 ωρες σερι να τον βγαλω απο το δωματιο μου και να παει με το μεγαλο.

Αφηστε ο δικος μου θα κανει καθε μηνα εμβολιο, λογω του Αλεξανδρου που πηγαινει σχολειο καποια θα τα κανουμε πιο νωρις σε σχεση με τα δικα σας. Γλυκερια σου ειπε τπτ τετοιο ο δικος σου;

Γωγω στο Ικα τελικα πηγες; Ποσα εμβολια της εκανε;

Αναστασια μου και ο ανδρας μου το ιδιο ελεγε και μετα τις 30 μερες χαλαρωσε και βγηκαμε.

Ανδρια μου δεν αφυδατωνονται τοσο ευκολα τα μωρα. Απλα ειχα μαζεψει μπολικα. Αχ τι σκατο θα φαμε ακομη!!!!!

Κοιταγα στο σουπερ τις τιμες απο τα Pampers τι ακριβα που ειναι!! Παλι καλα που του κανουν τα Μπεμπιλινο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!Φτου φτου φτου, προχθές και χθες το βράδυ η μικρή κοιμήθηκε 6 ώρες, ξύπνησε έφαγε κ ξανακοιμήθηκε άλλες 3 κ τώρα πάλι κοιμάται.

Sarmacande, να σου ζήσει η μικρή!!!!

Georgi79, εγώ αγοράζω πάνες nanny's από τα jumbo, έχουν 1,99 ευρώ το πακέτο με τις 15 πανές και είναι πολύ καλές κ πιο άνετες από τα pamper's newborn.Τις έχω δοκιμάσει όλες κ babylino k libero και δεν βλέπω διαφορά.Όσον αφορά το βάρος που παίρνει, γεννήθηκε 3.070 γρ και μετά από 15 μέρες είχει φτάσει 3.450 και 52 εκ, πήρε 1 πόντο!Τη Δευτέρα θα πάμε πάλι. Δεν ανησυχώ ότι δεν τρώει γιατί την αλλάζω πάνω από 10 φορές την ημέρα!!!Κι εννοείται ότι μόλις της ανοίγω την πάνα, κατουράει επί τόπου και μόλις την αλλάξω ξανακάνει κακά!!Το κάνουν και τα δικά σας αυτό?!?

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...