Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαμαρκαδη μου να σου ζησει ο Αρουλης και να τον δεις οπως επιθυμεις!!!!!!!!! Καλη λοχεια να εχεις!

Αφρο μου ωραια ιστορια και εμπειρια. Αχ αυτα τα ραμματα και εγω τα ενιωσα ενα ενα οταν μου τα κανανε.

Ανδρια πολυ χαιρομαι που ειναι καλα η Βικτωρια. Λοιπον πλακωσε το φαγητο εσυ για να ειναι θρεπτικο το γαλα σου και ταισε την ανα 2 ωρες την ημερα να δεις μετα πως θα παρει τα πανω της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου δεν σας ξεχασα ,με δυο παιδια στο σπιτι ειναι πολυ δυσκολα να μπορω να ειμαι και εδω .θα σας πω και εγω την ιστορια τοκετου μου (την ειχα γραψει και σε αλλο θεμα αλλα πιστευω οτι δεν την διαβασατε ) .ευχαριστω πολυ για τις ευχες που ειδα σε ενα θεμα που ανοιχτικε για την γεννα μου ...δεν προλαβενω να απαντησω εκει ακομα ....

γεννησα 21 μαιου στις 7 το πρωι .

αχ απο που να αρχισω ...με πιασανε οι κανονικοι πονοι στις 2 το πρωι και με ξυπνησαν ηταν ανα 10 λεπτα μαλλον η 15 ....μεσα στον υπνο μου δεν θυμομουν και καλα ποτε ηταν η προηγουμενη συσπαση ,περιμενα μια ωρα μεταξυ υπνου και ξυπνιου να βεβαιωθω οτι γενναω ...μετα εκατσα αλη ποση ωρα να σκεφτω αν θα παω αμεσως ...τελικα ξυπνησα τον Κωστα και 4:20 φυγαμε απο το σπιτι .Μεχρι να φυγουμε οι συσπασεις ηταν στα 6 λεπτα ,ευτυχως τετεια ωρα το πρωι οι δρομοι ηταν αδειοι ...μονο κατι ταριφες αργοσχολοι που με κανανε να βριζω πετυχαμε .στον δρομο σκευτηκα και την βυκη οτι ειναι στην δουλεια και την πηρα τηλ ...δεν ημουνα και τοσο ψυχρεμη οσο ειπαι ...προσπαθουσα να ειμαι ,εκλαψα και στον δρομο απο το φοβο και το ολο αυτο που ερχοταν ....

Οταν φτασαμε ακομα οι συσπασεις ηταν εξαλεπτες ειχαν περασει μονο 20 λεπτα εκανα εισαγωγη πεντε παρα δεκα .Στην εισαγωγη που μου κανανε τηλεφωνισαν και στον γιατρο μου ....εγω δεν το ειχα κανει Ακολουθησε η τυπικη διαδικασια ...εκτος του κλυσματος !!!ευτυχως το επαφυγα

Μπηκα με διαστολη 4 !!!

Με ειχε πεθανει η μεση μου και αντι να ειμαι ξαπλωμενη οπως συνιθιζετε εγω ζητουσα να ειμαι καθηστη και ευτυχως δεν βρεθηκε κανενας να μου το απαγορευσει .Μετα απο λιγη ωρα με ανεβασαν με το καροτσακι στο δωματιο για τις ωδινες και αποχαιρετισα τον Κωστα στο ανσανσερ .

Ανεβηκα πανω με συνδεσαν με τον καρδιοτοκογραφο μου βαλανε και 4-5 χερια ....η διαστολη ειχε φτασει στο 6 .Τα λεπτα περνουσαν και οι πονοι δυναμοναν εγω απλα σε καθε συσπαση ξεφυσουσα ριθμικα και σκευτομουνα ασχετα πραγματα και ομορφα (πχ τον μανωλη) παντα καθηστη και οχι ξαπλωτη γιατι με ειχε τρελαει ο πονος στην μεση μου ...συναγονιζοταν αξια τις συσπασεις μονο που ηταν συνεχομενος .Ηταν μια νοσοκομα εκει πολυ καλη και γλυκια και μου μιλουσε .στο διπλανο δωματιο ηταν ακομα μια κοπελα που γεννουσε αλλα και εκεινη δεν ακουγωταν ...κατι καταλαβα οτι δεν προχωρουσαν οι διαστολες της .Κατα τις 6:15 ηρθε ο γιατρος μου ,χαρηκα παρα πολυ που τον ειδα γιατι εχει εναν τροπο να με χαλαρωνει .Με εξετασε και μετα καθησε διπλα μου να με ηρεμισει και μου ετριβε την μεση μου ...φοβιθηκε μηπως το μωρο κοιταει προς τα πισω και γιαυτο με ποναει ...Εντομεταξι εγω ειχα φρικαρει απο τον πονο και εκεινος να μου λεει οτι "ελα καλε δεν ειναι τοσο δυνατοι !!!" μου εβαλε ορο (τον γνωστο) και μου εσπασε τα νερα .του λεω πρωτα στον ορο "αυτος θα φερει περισσοτερο πονο" και μου απαντει "δεν νομιζω" μου λεει μετα "θα σου σπασω τα νερα και εγω φρικαρα και κλαψουριζα οτι θα πονεσει πολυ ...τελικα δεν πονεσε ....Απο εκει και μετα ολα εξελιχθηκαν πολυ γριγορα ,ξανα εκατσα στον ποπο μου και μιλησαμε λιγο ακομα με τον γιατρο μου λεει μετα να ξαπλωσω να με δει ,ξαπλωνω και βλεπει και μου λεει "αφροδιτη το μωρο ειναι εδω !!!" φοναζει εναν αλλον και μου λεει να προσπαθησω να σπρωξω

Κανω την πρωτη προσπαθια ξεψυχισμενα και μου λεει "αρφοδιτη το μωρο ειναι εδω αλλα ετσι δουλεια δεν γινετε θελει καλο σπρωξιμο" προσπαθησα μες τον πονο μου να θυμηθω τι ειχα κανει στον μανωλη ....ευτυχος βρηκα το κουραγιο και η επομενη βγηκε καλη προσπαθια ,ακομα μια και παλυ χαλια τα ειχα χασει παλυ απο τον πονο και η επομενη πολυ καλη και ο γιατρος φωναξε αμεσος να παμε διπλα να γεννησω ημουνα ετοιμη ....με τρεχουν διπλα και αρχιζουν να ετειμαζοντε ...ευτυχος προλαβαν ...εκει που εβαχε τα γαντια του φοναζω "παναγιωτη εχω μια" και γυρναει να πασει δουλεια ...ηταν και αυτην πολυ καλη εξωθηση ...η επομενη ηταν που βγηκε το μωρο ,το σωμα μου ειχε παρει τοσο φορα να το βγαλει που δεν μπορουσα να σταματισω να εξωθω ....ο γιατρος να φωναζει να σταματισω λιγο και εγω να φωναζω δεν μπορω εκει εβγαλα και την μονη κραυγη μου αλλα οχι πονου αλλα προσπαθιας σπρωξιματος .

Μολις βγηκε μο λεει "αφροδιτη να βγηκε ο γιος σου" και τον ειδα πως βγηκε γιατι δεν ειχαν βαλει το πρασινο σεντονι μπροστα στα ποδια μου ,εγω αρχισα να εχω παραληρημα "επιτελους βγηκε ,επιτελους τελειωσε " .ηρθε μετα να μου πατησει την κοιλια να βγει ο πλακουντας και του φωναξα να σταματησει να με ποναει αφου γεννησα επιτελους δεν θελω αλον πονο .Καθαρισανε τον μικρο και μου τον μικρο και μου τον βαλανε πανω μου να θηλασει (οπως εγω ζητισα) αλλα το καιμενο ετσι οπως ημουν δεν μπορουσε να πιασει ...αλλα σταματισε αυτοματα να κλαιει

Μου τον αφησανε λιγο πανω μου και μετα μου τον ξανα φερανε στην ανανηψη και εκει θηλασε

ξεχασα να πω οτι γεννηθηκε 7:05 και 3680 κιλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδη μου να σου ζησει ο Αρουλης και να τον δεις οπως επιθυμεις!!!!!!!!! Καλη λοχεια να εχεις!

Αφρο μου ωραια ιστορια και εμπειρια. Αχ αυτα τα ραμματα και εγω τα ενιωσα ενα ενα οταν μου τα κανανε.

Ανδρια πολυ χαιρομαι που ειναι καλα η Βικτωρια. Λοιπον πλακωσε το φαγητο εσυ για να ειναι θρεπτικο το γαλα σου και ταισε την ανα 2 ωρες την ημερα να δεις μετα πως θα παρει τα πανω της.

Ma to 8ema einai pws otan paw na faw einai san na k to katalavenei k arxizei na klaiei hehe :lol:

O Giwrgos panta trwei monos tou zestouliko fagito k egw to trww krio :( den peirazei xalali tis..Xtes ka8e 2wro 3ipnouse apo moni tis, mono to vradaki (11-5 to prwi) mas ekane to xatiri k mas afise na koimi8oume mana mou to gliko mou mas skeftike :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.σας παρακολουθω τοσο καιρο αλλα σημερα εκανα την εγγραφη μου.γεννησα 24 απριλιου ημερα του πασχα το δευτερο παιδακι μου.το θεμα μας ειναι ο υπνος κατα την διαρκεια της ημερας..τον θηλαζω αποκλειστικα.το βαρος του πολυ καλο-4,500 κιλα-το θεμα ειναι οτι θηλαζει τον περνει κανονικα ο υπνος -αρχοντας-τον κραταω κανενα δεκαλεπτο να ρευτει ,τον βαζω κατω και μετα απο 5 λεπτα ξυπναει.συνεχεια θελει αγκαλια.εχω και τον μεγαλο 2,5 χρονων και ζοριζομαι γιατι δεν μπορω να κανω τιποτα.εσας κοιμουνται κατα την διαρκεια της μερας και πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια μου αφησε την και λιγακι να κλαψει για να φας σαν ανθρωπος. Εγω τον θηλαζω και μετα τον βαζω στο λικνο να κατσει και μετα τρωω, εαν κλαψει δεν θα τον σηκωσω αμεσως.

Βασιλικη καλως ηρθες. Εγω γεννησα στις 22.04. Ετσι οπως περιγραφεις μαλλον ο μικρος δεν χορταινει επειδη τον παιρνει ο υπνος, αυτο το παθαινω στην νυχτα. Δοκιμασε κατι που το κανει μια φιλη μου βγαλε το γαλα με το θηλαστρο και δως του το να δεις εαν θα κοιμηθει και παλι. Και της φιλη μου τον παιρνει ο υπνος στο στηθος ενω με το μπιμπερο τρωει κανονικα. Να σου ζησουν και τα δυο αγγελουδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι αφιερωμενο σε μας που θελουμε να αδυνατισουμε αλλα θηλαζουμε

Οι μητέρες που θηλάζουν συνήθως αδυνατίζουν πιο εύκολα από αυτές που ταΐζουν τα μωρά τους με τυποποιημένο γάλα. Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης, το σώμα αποθηκεύει ορισμένα κιλά σε λίπος για να τα χρησιμοποιήσει ειδικά για το θηλασμό. Μια πρόσφατη έρευνα έδειξε ότι οι μητέρες που θήλαζαν έχασαν περισσότερο βάρος όταν τα μωρά τους ήταν μεταξύ τριών και έξι μηνών, από εκείνες που έδιναν στο μωρό τους ξένο γάλα και κατανάλωναν λιγότερες θερμίδες. Μια άλλη έρευνα έδειξε ότι η συνηθισμένη τάση των γυναικών να αποθηκεύουν λίπος στους μηρούς, μειώνεται όταν θηλάζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afro μου ωραια περιγραφη!!! ΠΟνεσες πολυ ε? οι εμβρυουλκοι αφησαν σημαδι στο μωρακι; ο φοβος μου ηταν αυτός!!

Τζωρτζι μου διαβασα σε μια σελίδα απο μια συμβουλο θηλασμου οτι μπορούμε..θα ρωτησω κ τον γυναικολογο μου αλλα βλέπω οτι κ αλλες κοπελες τα βαφουν.... αλλοι παλι ειναι κατηγορηματικοι οσο θηλαζουμε..δε ξερω!!

Ποπο κοριτσια με εχει ξεζουμισει το μωρο..ανα μιση με μια ωρα θελει μεμέ.. τι συμβαινει δε ξερω..μηπως δε χορταινει με το γαλα μου?? Αρχισα παλι να φοβάμαι λιγο... δε θα αντεξω κ 2ο βραδι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro και samarcande, να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή λοχεία!!!

Ειρήνη, δε νομίζω ότι δε χορταίνει η μπέμπα. Διάβασα ότι τα μωράκια κάνουν "μαραθώνιους θηλασμούς" ανα διαστήματα. Έτσι λέγεται όταν θηλάζουν και σε λίγο ξαναθέλουν. Είναι φυσιολογικό. Και η δική μου το κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου, εδώ έχω γράψει την εμπειρία του τοκετού μου! Άξιζε η αναμονή!!!

http://www.mammyland.com/forum/30/18196?p=745136#p745136

Σας ευχαριστώ όλες για τη στήριξη σε όλη την εγκυμοσύνη μου! Τώρα μας περιμένουν τα καλύτερα με τα μπεμπάκια μας! Και θα είμαστε πάλι όλες μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samarcande να σου ζησει ο αρουλης!!!να 'ναι παντα γερος και τυχερος στη ζωη του!!!!

steisi συγκλονιστηκα με την εμπειρια σου!!!πραγματικα η μπεμπα σου ειχε αγιο και ηταν πολυ τυχερη!! γι'αυτο πιστευω κι εγω οτι ολα γινονται για καποιο λογο και δεν ηταν τυχαιο που δεν ηθελε να βγει τοσο καιρο....!!!

αφροδιτη, μου φανηκε λιγο επωδυνη η γεννα σου, κι εγω ειμαι ετοιμογεννη μην ξεχνιομαστε και φοβιτσιαρα!!!!! :lol::lol::lol: ολα καλα , ομως για τον πανουλη σου κι αυτο εχει σημασια!!!! να τον χαιρεσαι τον παιδαρο σου!!!

αφρο, να χαιρεσαι την κορακλα σου!!!αυτο με το εμβρυουλκο κι εμενα με πανικοβαλλει....ελπιζω να ειστε καλα μανουλα και κορη!!!!

εμεις φτιαξαμε τη βεραντα μας σημερα με λουλουδακια και περιμενουμε....

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια ευχαριστω...

οχι δεν εχουμε κανενα σημαδι... αλλα ηταν εμβρυουλκος εξοδου, δηλαδη ειχε ηδη βγει το μιο κεφαλι και εδωσε ωθηση, πιο επιφοβη για σημαδια ειναι η κλασικη εμβρυουλκος που το βουτα απο πιο μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνη κι εγω μονιμα συνδεδεμενη με το μεμε την εχω... αλλα μου ειπε κ η παιδιατρος κ η συμβουλος θηλασμου οτι ειναι φυσιολογικο τωρα εχει αποκοιμηθει πανω μου κ περιμενω να τη μεταφερει σαν το ροζ πανθηρα ο γιαννης στην καλαθουνα γιατι αμα ξυπνησει θα κλαψει κ θα θελει βυζι αγκαλια κ μεταφορα παλι απο την αρχη, οσες θηλαζετε κ σε εσας πανω σας κοιμουνται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αφρο μου ετσι μου εκανε και ο δικος μου, τωρα που μεγαλωσε προσπαθω να του το κοψω. Την ημεραεχουμε πιπιλα, αλλα την νυχτα μονο το μεμε.

Εχθες την νυχτα παλι δεν τον επερνε ο υπνος ευκολα και ετσι ξαπλωσαμε και κοιμηθηκαμε αγκαλια. Ηταν τοσο γλυκουλης που κοιμοταν ηρεμος. Οταν κοιματε στο κρεβατακι του μουγριζει και γενικα μερικες φορες ειναι ανυσηχος. Εχω βρει ομως την ηρεμια μου με το τσαι, δεν ποναει η κοιλιτσα του εαν του δινω καθε μερα απο λιγο 2 φορες. Το ειπα και στο παιδιατρο και δεν μου ειπε τπτ.

Ελενα τι εγινε με το μικρο; Πηρες τηλ. τον παιδιατρο;

Ειρηνη μου χαλαρωσε ολα καλα θα πανε, αμαν θα σου κοπει στο τελος το γαλα σου απο το στρες. Μπορει η μικρη να ηθελε να νιωσει ασφαλεια στην αγκαλια σου. Τι νομιζεις οτι ειναι το μεμε μας γι'αυτους; Ακουνε και την καρδια μας, που αυτο ακουγανε 9 μηνες εκει μεσα.

Αγροδιτη μου αρεσει που ολο δουλειες τους βαζεις και κανουν!! Μπραβο κοπελα μου ετσι πρεπει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα... τι μου κάνετε;; Ειρήνη θα συμφωνήσω με την Γεωργιάννα , χαλάρωσε.. το έχω περάσει και εγώ αυτό το στάδιο, να σκεφτείς του έφτιαχνα ξένο για να σιγουρευτώ ότι δεν πεινάει και δεν το έπινε το μωράκι μου..τα γλυκούλια μας δεν έρχοντε στο στήθος μας μόνο για μαμ.. τι φοβάσαι, αν τρώς καλά δεν έχεις πρόβλημα..Afro και μένα κοιμάται στο στήθος, νομίζω όλα τα μωράκια! Ποπο βρε κορίτσια αν δεν είχαμε η μια την άλλη τι θα κάναμε.. έχετε γράψει πολλά νέα και δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα χθες γιατί βγήκα έξω να του αγοράσω φορμάκια ανοιχτά(με χεράκια και ποδαράκια έξω) γιατί ο καημένος έκλαιγε και μόλις του άλλαξα φορμάκι (μέχρι τώρα είχα μόνο αυτά τα λεπτά βαμβακερά) ηρέμησε και κοιμήθηκε σα πουλάκι.. και έτσι είπα να του αγοράσω κανα 2 ακόμα να έχω.. τα ξαναλέμε μετά, πάω να κάνω αποτρίχωση, να νιώσω λίγο γυναίκα! Γεωργιάννα τι ωραίο κείμενο αυτό με το θηλασμό, μας εμψύχωσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.......

Ειμαι σχεδον 48 ωρες ξυπνια αν εξαιρεσεις μια ωρα που κοιμηθηκα πριν.... τα εχω δει ΟΛΑ!!!

Το βραδυ καναμε μπανάκι αφου ειχαμε θηλάσει λιγο... μετα την εβγαλα της εκαν αμασαζακι κ εδειξε να χαλαρώνει... ξεκινησε παλι η μουρμουρα την εβαλα στο στηθος .. εφαγε μιση ωρα κ μετα νανακια..την ακουμπησαμε στην καλαθουνα κ ξανα τα ιδια...ολο το βραδυ.... πρεπει να ειχε κολικους δεν ξερω...εκλαιγε πολυ δυνατά , τσιριζε κ εδειχνε να πονάει... την πηρα αγκαλιτσα με την κολιτσα κατω κ την πηγαινοεφερνα στο σπιτι.... ετσι ηρεμουσε,.. αλλα ειναι κ βαρια δε μπορω να την εχω πανω απο καποια ωρα ετσι... μετα κλάμα παλι παλι βολτες πανω κατω... 3 η ωρα δεν αντεξα αλλο της εκαν λιγο τσαι μαραθο που μας ειχε πει ο παιδιατρος..το ηπιε με πολυ ορεξη κ μεσ μου ειπα : ΟΛΕ θα κοιμηθει!! αποκοιμιεται την βαζω στν καλαθουνα παλι κλαμα... τελικα μειναμε αγκαλιτσα εμχρι τις 8.30 οπου σηκωθηκε ο αντρουλης μου να την κανει αγκαλιτσες να κοιμηθω καμια ωριτσα..κοιμηθηκα 9 ξυπνησα 10 για να την θηλασω...... Δεν εχω πολλες αντοχες ακομα δεν εξρω τι να κανω για να τονοθώ :(

Συγνωμη για το τεραστιο κ γεματο μουρμουρα ποστ μου αλά ειμαι ενα πτωμα κ θελω να τα πω λιγο.

Το απογευμα θα παω στην εκκλησια να παρω μιση ευχη να μπορω να βγαινω λιγο εξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρηνη μου δεν πειραζει σε ποιον αλλον θα τα πεις;

Θα της κανεις τσαι πιο συχνα και θα της το δεινεις για να μην υποφερει. Ετσι του δινω εγω απλα του κανω χαμομηλι με τηλιο.

Ιωαννα μου εγω περνω το μικρο οπου και αν παω μαζι μου.

Τι κανουν οι αλλες μαμαδες;

Ηλιοδωρα πως εισαι; τι κανει η μπουμπου; Παντως μου εδωσες ιδεα με το μαξιλαρι θηλασμου και τον βαζω και εγω που και που.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!κοιμηθηκα ενα διωρο το μεσημερι ( τωρα που μπορω, αν κρινω απο εσας) και ξυπνησα αλλος ανθρωπος!!! δεν αφησα τον αντρουλη μου να κοιμηθει, ομως γιατι ροχαλιζα σαν τρενο.... :(:(:(:( νομιζω πως δεν θα αντεξει και πολυ ακομη....

ειρηνη, υπομονη, και ελπιζω πολυ πολυ γρηγορα η νεκταρια να μην εχει αλλο κολικους!!! τι κακο κι αυτο!!! παντως αν ηρεμουν με το χαμομηλακι, ειναι τουλαχιστον μια ανακουφιση...

εμεις απο το πρωι ημασταν στην αγορα για ψωνια και σουπερ μαρκετ και το βραδι θα παμε σε εναν ξαδερφο που εχει γενεθλια.

αυριο εχει κι ο αντρουλης μου γενεθλια!!!

σας φιλω, να περασετε ενα ομορφο ΣΚ με τα μωρα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως ομως με τον μαραθο βρε γεωργιαννα μου ξεμαθαινει το γάλα; ΤΗν βλεπω αηδιαζει με το μπιμπερο... κ τωρα ειμαι κ στην προσπάθεια να κοψουμε την ψευδοθηλή κ να πιανει το στηθος μου..μεχρι χθες τα καταφερναμε λιγο αλλα μετα το αφηνε..τωρα αμα μπει κ θηλη του μπιμπερο στη μεση παει :(

απο την αλλη την λθπαμε ετσι που κλαιει... καταφερα να κοιμηθω ακομα μια ωριτσα!!! Τωρα ειναι λιγο ηρεμη αλλα οποθυ να ναι θα ξυπνησει για να φάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου να χαιρεσε τον ανδρουλη σου, αντε και γρηγορα η Αθηνα να ερθει.

Ειρηνη μου αλλο η γευσηαπο το τσαι και αλλο του γαλακτος. Αιδιαζει με το μπιμπερο μηπως δεν της αρεσει η γευση. Αυτο κανει ο δικος μου μου το φτυνει στα μουτρα καμια φορα.

Θελω γλυκο!!!!!!!!! Και συγκεκριμενο τρομαρα μου!!!!!! Απο τον Ιλιον εκμεκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε? Εμείς είχαμε μια λίγο κουραστική μέρα. Πήγαμε στο ιασώ για να μου κόψει το ράμμα ο γιατρός. Τη μπουμπού την πήραμε φυσικά μαζί γιατί θηλάζουμε! Κοιμόταν στο δρόμο το πουλάκι μου. Ευτυχώς δεν πείνασε στη διαδρομή και θηλάσαμε μόλις γυρίσαμε σπίτι. Ο παιδίατρος μας είπε ότι μπορεί να αποδιοργανωθεί λίγο από τη "βόλτα" γιατί είναι μικρούλα. Πιο πολύ κουραστήκαμε από το άγχος μας, και εγώ και ο άντρας μου. Μην κλάψει η μπέμπα, μην βγάλει γουλίτσα κτλ. Πο,πο άγχος!!!

Α! δε σας είπα! Είδα και την samarcande! Μου είπε η Ειρήνη το επώνυμο της και ρώτησα στην υποδοχή και ανέβηκα και την είδα για λίγα λεπτάκια. Είναι μια χαρά και ο Αρούλης κούκλος!!!

Βρε κορίτσια οι κολικοί πότε ξεκινάνε? Εμένα δεν έχει πονάκια. Να ελπίζω ότι δε θα έχουμε κολικούς ή ξεκινάνε αργότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!! Η μπεμπουλα μου κοιμαται και εμεις ειμαστε ξαπλωμενοι στο κρεβατι μας, ακουμε μουσικη και εχουμε ο καθενας τον υπολογιστη του!! :D:D Στεισυ για εμας οι πρωτες 15 μερες ηταν πολυ πολυ ησυχες και η μικρη μας κοιμοταν συνεχεια. Την ξυπνουσα καποιες φορες για να φαει. Την 3η εβδομαδα ξεκινησε να εχει πονακια και καποιες φορες δεν ησυχαζει ευκολα, θελει και στηθος συνεχεια για παρηγορια το μικρο μου! Παντως μερικα μωρακια μπορει πραγματι να μην εχουν κολικους ισως. Σου ευχομαι να το αποφυγετε. ;) Τα βραδια παντως, τουλαχιστον μεχρι τωρα, κοιμομαστε κανονικα. Η μπεμπα ξυπναει συνηθως 1 φορα. Ενα 7ωρο το συμπληρωνουμε σε υπνο βραδυνο ολοι. Καθε Κυριακη ζυγιζομαστε. Ειμαστε 3930 σημερα, πηραμε 300 γρ. σε 1 εβδομαδα. Γεωργιαννα μου κι εγω εχω ενα θεμα με γλυκα και παγωτα. Θελω οπωσδηποτε να δοκιμαζω διαφορα!! Εκμεκ δεν ειχα σκεφτει, αλλα τωρα που το λες μια λιγουρα την εχω!! :D Αφροδιτη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και με το καλο!! Ειρηνη μου εγω να σου πω δεν εχω δωσει καθολου μπιμπερο, ουτε για τσαι ουτε για κατι αλλο. Η μαια μου ειχε πει να τα πινω εγω και οχι το μωρο. Βεβαια κι εγω διαβαζοντας αρκετα, το μπιμπερο και την πιπιλα τα κρατησα μακρια. Σουλα μου τι κανεις κουκλιτσα? Η ζουζουνιτσα σου? Ελενακι μου εσυ? Πολλα φιλακια!! Στελνω την καλημερα μου σε ολες σας, βγηκε ο ηλιος!! [smilie=icon_sunny.gif] [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!

Ηλιοδωρα μου δεν το ηξερα οτι το τσαι περναει στο γαλα.

Θελω να βαλω κρεμα πανω στο στηθος μου επειδη βλεπω οτι παει να μου κανει ραγαδες μπορω ή θα περασει στο γαλα;

Αναστασια μου μετα τις 20 ημερες ξεκινανε οι κολοικοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!εμεις εχουμε γενεθλια σημερα ( ο μπαμπας μας, δηλ, χιχιχιχιχχι!!!) και μας φαινεται σαν κυριακη- γιορτη!!!πολυ ωραιο συναισθημα!!! γεωργιαννα και ηλιοδωρα ευχαριστω για τις ευχες!!!! ηλιοδωρα, πολυ ωραιο προγραμμα εχει η μικρη, δε φαινεται να σας κουραζει καθολου, τελικα, ειναι και στο παιδι μαλλον.... ας ειναι , βεβαια καλα τα μωρα μας, κι ας κουραστουμε λιγο παραπανω!!!!

τι καλα που ειδες τη σαμαρκανδη στεισι, χαιρομαι που ολα πηγαν καλα!!!!μπραβο!!!αντε , με το καλο να επιστρεψει σπιτι με τον αρουλη!!!

αυριο θα παμε να μας δει ο γιατρος, ΠΗΤ εχουμε 6 /6....για να δουμε!!! σας φιλω, και ευχομαι μια πολυ πολυ ομορφη κυριακη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερσ

Στεισι οι πρωτες 2 βδομαδες ειναι ηρεμες..λες κ τα προγραμματιζουν στην κλινικη να μνη κλαινε!!μετα αρχιζουν τα δυσκολα :lol::lol::lol: μπορει παρολα αυτα να μην εχετε κολικουθς!!

Ηλιοδωρα μπραβο που κοιματε τοσο!!

γεωργιαννα το μπιμπερο την αηδιαζε οχι το τσαι..της αρεσει πολυ ο μαραθος!\

εμεις εχθες το βραδυ παλι κολικους..μεχρι που εκανε κατι πρασινα κακακια κ ηρεμησε..κοιμηθηκε στην αγκαλιτσα μου την εβαλα μεσα κ κοιμηθηκαμε ολοι ! ευτυχως της περασαν!!

μποερις να βαλεις λαδακι στο στηθος δεν θα περάσει στο γάλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...