Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 2011!!!!


Recommended Posts

Δάφνη μου κ μένα μόνο 4 μέρες στο νοσοκομείο τον άλλαζε εκείνος τα βράδυα ή μάλλον για την ακρίβεια πήγαινε στο δωμάτιο που αλλάζουν τα μωρά κ τον άλλαζαν οι νοσηλεύτριες κ οι μαίες, εδώ στο σπίτι απλά είναι θεατής.Όταν τον ρωτάω τί θα κάνεις άν λείψω κ λερωθεί, μου λέει θα περιμένω να γυρίσεις!!χαχαχ :lol::lol::lol: Άσε δε βγάζεις άκρη...η μάνα είναι για όλα τελικά!με λίγες εξαιρέσεις.. Ευτυχώς στο μπάνιο τον κραταει εκείνος κ τον πλένω εγώ.Είναι κ η μόνη ώρα που βλέπει το μωρό οπότε δεν έχει άλλη επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 946
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δαφνη μου και εγω θα ηθελα να ασχολειται παραπανω με το μικρο αλλα εαν δεν ειναι στον ανθρωπο!!! Αυτο που μου την σπαει ειναι που καμια φορα μου την λεει για το σπιτι ή δεν παιρνει το παιδι για να φαω και εγω ηρεμα.

Το καλοκαιρι θα εχει πλακα που θελει να του ψηνω στα καρβουνα (ναι εγω το κανω και αυτο) και θα εχω και το μικρο!!! Εκει να δεις που θα τον στριμωξω αρκετα.

Την Αφροδιτη την πηρα εγω τηλ. αλλα θηλαζε, θα παρω ξανα το απογευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Γεωργιάννα!!Χρυσάφι είσαι!!Μέχρι κ ψήστης!!ΕΥΓΕ! Καλά θα κάνεις να τον στριμώξεις να δεί την γλύκα..τότε θα δείς άν ξαναμιλήσει για το σπίτι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki mou meta ton 8ilasmo k mena einai tsita oi 8iles mou alla meta epanerxontai :D k sto epomeno 8ilasmo to mwro diskolevetai na tis parei k epeidi eimaste laimarges k anipomones k gala 8eloume k twra to 8eloume hehehe :lol: klaiei me ligmous k etsi vazw tis 4euto8iles amesws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ σημαντικο να εχεις βοηθεια κ να μπορεις να ξεκουραζεσε,ο αντρας μου δεν εχω παραπονο τα κανει ολα,της αλλαζει πανες την πλενει την ταιζει την περνει βολτες με το καροτσακι κ τωρα που εχει αδεια ανα μια βραδια ξυπναει στις 2μιση περνει την μπεμπα κατω στο σαλονι κ εγω παω στην κρεββατοκαμαρα κ κοιμαμε μεχρι το πρωι οταν δουλευει κοιμαμε το μεσημερι..δεν εχω κανενα παραπονο σε αυτο το θεμα το μονο που με εκνευριζει ειναι οταν το μωρο κλαιει ασταματητα αυτος εκνευριζετε κ τσιτωνετε περιισσοτερο το μικρο αυτος ειναι κ ο λογος που μαλωνουμε,τα μωρα μας καταλαβαινουν τα παντα νοιωθουν την ψυχολογια μας!!!

γεωργιαννα μου αυτο με το φαγητο παλι τι να πω!!!ποτε θα φαμε ξανα σαν ανθρωπο???κ οταν τον βλεπω αμεριμνο να τρωει μου την καρφωνει περισσοτερο :lol::lol::lol: αλλα τι να πω με βοηθαει σε ολα τα αλλα να του κοψω κ το φαγητο δεν λεει :lol::lol::lol:

ελενακι τηνο θα πατε τι υπεροχο νησι!!θελω πολυ να παω καποτε!!!

εμεις φετος θα παμε θεσσαλονικη στην αγ.τριαδα στην μανα μου καμμια βδομαδα λεμε να περασουμε κ απο χαλκιδικη..

τελικα ο μαρσιπος ειναι μονο δρομος την βαζω στο καροτσι κ κλαει θελει να βλεπει γυρω της τι γινετε πηρα δανεικο απο την κουνιαδα μου τωρα να δω αν θα βολευτει κ αν ναι θα παρω δικο μοιυ...μου αρεσε που ημουν κ κατα,τελικα καλα λενε αν δεν εχεις παιδι καλυτερα μην μιλας χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

steisy,είμαι από τη Θεσσαλονίκη, ο άντρας μου είναι Χανιώτης και μέχρι πέρυσι ζούσαμε Αθήνα, μέχρι που πήξαμε, ζήτησα μετάθεση και την κάναμε και είμαστε πολύ ευτυχείς για την απόφασή μας!!Εσύ από που είσαι?που ζεις?

Δανάη, εγώ είμαι από τα Γιαννιτσά! Εκεί μεγάλωσα μέχρι τα 18 μου! Από τότε ζω στην Αθήνα (σπουδές, γάμος, δουλειά). Εσύ τι δουλειά κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες ,γεια σας!!!!!εγω εχω παθει μια φοβια με το μπιμπερο?????????????/μου ψιλοπνιγεται κι εγω καταρρεω....ο Γιαννης μου σχολαει 8-9 το βραδυ(ολη μερα παραλια, beach bar) και αναλαμβανει τα παντα,ταισματα ολα μεχρι το πρωι,,,,,δε ξερω πως θα μου περασει.......EXETE καμμια λυση?ο μπεμπακος τρωει απ ολους ησυχα εκτος απο εμενα .διαισθανεται το φοβο μου,νομιζω.Αυριο σαραντιζουμε,με το καλο ολες να παρετε ευχη,δεν τον εχω βγαλει ακομα εξω ,ισως αυριο μεχρι το μαγαζι του μπαμπα !Αποψη μου το μωρο ειναι και των δυο,ουτε ο δικος μου κανει δουλειες στο σπιτι,αλλα με τα παιδια τα παντα!Ποσα μπορει να κανει μια γυναικα?ελεος....φιλια σε ολες ΚΑΙ ατα μπεμπακια! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

steisy,ψυχολόγος είμαι και δουλεύω σε κέντρο απεξάρτησης, στο ΚΕΘΕΑ συγκεκριμένα (Κέντρο Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων), αν έχεις ακουστά την Ιθάκη, είναι το πρώτο πρόγραμμα του ΚΕΘΕΑ στη Ελλάδα. Εσύ με τι ασχολείσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερια μου και εμενα πνηγοταν αλλα με το μπιμπερο του Dr Brown δεν μου πνηγοτανε. Δες μηπως το βρεις στην Ζακυνθο.

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2129318

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βλέπω δεν ξυπνήσατε ακόμη! :lol::lol:

Εμείς θηλάσαμε στις 4:30πμ και στις 7:30πμ και τώρα αποκοιμήθηκε! Λέω να προσπαθήσω κι εγώ να κοιμηθώ λιγάκι γιατί αλλιώς....θα σέρνομαι πάλι! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα... εμεις κοιμηθηκαμε 12 με 4, 4-6.30 θηλασαμε και μειναμε ξυπνιες και μετα κοιμηθηκαμε 6.30 με 8.30 και απο τοτε βυζι συνεχως και το ματι γαριδα...

γιωργιαννα μου εσυ που θηλαζεις τι του δινεις με αυτο το μπιμπερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Εμεις κοιμηθηκαμε πολυ καλα!!! κοιμηθηκαμε κατα τις 22.30- 2.10 και φαγαμε για 30 λεπτα και μετα πρωτη φορα ξυπνησαμε στις 6!! Κοιμηθηκε 4ωρες σερι!!!!!!! τι ευτυχια. Πηγαμε και τον αδελφουλη μας στο σχολειο και γυρισαμε.

Τωρα ξανακοιμηθηκε, παω να πλυνω πιατα και επανερχομαι.

Γλυκερια ελπιζω να βρεις, εχει ενα συστημα μεσα που ειναι για αντικολικους και αυτο βοηθαει να μην περνει αερα οταν πινει το μωρο, γι'αυτο και δεν πνηγετε ο δικος μου. Μακαρι και οχι και ο δικος σου κουκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια απορια:

-σημερα θα παμε βολτα σημερα στα πεθερικα μου το απογευματακι ειναι η πρωτη μας με το τουτου και θα ρωτησω τα εξης: τη βαζω στο καθισματακι με κοντομανικο , κλιματισμο αναβω η οχι? η ανοιγω λιγο το μπροστα παραθυρο, να παρω μαζι λεω και το πορτ μπεμπε οχι ολοκληρο το καροτσι μηπως θελει να κοιμηθει γιατι θα ειμαστε κανενα τριωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο, καλά θα κάνεις να πάρεις το πορτ μπεμπε για να κοιμηθεί σε ίσια επιφάνεια το παιδί. Κοντομάνικο να της φορέσεις και κλιματισμό άναψε αν έχει εκείνη την ώρα πολύ ζέστη. Τα βρεφάκια δεν αντέχουν στην πολύ ζέστη, μου είπε ο παιδίατρος! Απλά σκέπασέ την με την πάνα αγκαλιάς που θα έχεις για να τη μεταφέρεις στο τουτού. Πάρε ή πάνα αγκαλιάς ή σεντόνι. Δε χρειάζονται και τα δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, εμένα ο παιδίατρος δε μου απαγόρευσε τον κλιματισμό. Ίσα-ίσα χρειάζεται στην πολύ ζέστη. Στο σπίτι μου είπε να μην πάει κατευθείαν πάνω της ο αέρας απ'το ac, να καθαρίζουμε πολύ συχνά τα φίλτρα και να έχω πιατέλες με νερό μέσα στο χώρο για να μην ξηραίνεται η ατμόσφαιρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Άφρο μου εμάς ο παιδίατρος μας το επιτρέπει αρκεί να μην χτυπάει ο αέρας πανω στο μωρό. Γιατί δεν παίρνεις καλού κακού να τον ρωτήσεις; Καλά να περάσετε το απόγευμα!

Εμείς κοιμηθήκαμε με χίλια ζόρια στις 1 κ στις 6 σηκωθήκαμε.Απο εκείνη την ώρα δε λέει να νυστάξει το ζουζούνι κ θέλει το ζυζί στο στόμα για πιπίλα..παπάρα μου τα έχει κάνει το σκατούλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο,το ξέχασα αυτό.Όπως λέει η Αναστασία να έχεις κ ένα ποτηράκι με νερό στο χώρο.

Σήμερα κλείνουμε ένα μήνα ζωής έξω απο τη κοιλίτσα της μαμάς!! :D:D Αχ πόσο το λατρεύω το μουτράκι μου!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακια μου!

την πηρα κ τηλ μου ειπε πανω κατω αυτα που μου ειπατε... κ για το σπιτι μου ειπε να αναψω οταν δω το θερμομετρο δωματιου κοντα στο 30, αλλα ψηλα στους 26 βαθμους κ ενιαια θερμοκρασια στο σπιτι, τα φιλτρα για να τα καθαρισω τα πλενω στη βρυση ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afro, μάλλον τα κορίτσια είναι πιο ενημερωμένα σε ότι αφορά το ac.

Εlenakos, χρόνια σας πολλά!!!!!!Να της κάνεις μια μεγάλη τούρτα..γάλακτος!Διαβαζά αυτά που έγραψες ότι το έχει κάνει το στήθος πιπίλα, και ήθελα να σου δώσω μια μικρή συμβουλη, αν μου το επιτρέπεις:είναι αλήθεια ότι και η δικιά μου ηρεμεί όταν τη βάζω στο στήθος, αλλά νομίζω ότι δεν είναι καλό να το κάνει πιπίλα γιατί θα σε ταλαιπωρήσει πολύ μετά. Μια φίλη μου που η κόρη της τώρα είναι 11 μηνών, της είχε μάθει να κοιμάται το βράδυ αλλά και την ημέρα μόνο πάνω στο στήθος. Το βράδυ όταν ξυπνούσε (ακόμη ξυπνάει κάθε 1,5 - 4 ώρες) την έβαζε στο στήθος, η μικρή πιπιλούσε χωρίς να τρώει κ έτσι κοιμόταν. Το αποτέλεσμα νομίζω είναι, 1. να μην μάθει να αποκοιμιέται μόνη της, 2. να είσαι δέσμια κ με το στήθος εκεί όλη μέρα. Καλύτερα να της δώσεις μια πιπίλα. Τη δικιά μου τη βοήθησε πολύ η μουσική που της βάζω πάνω από το κρεβάτι τις με τα ζωάκια. Και μενα δεν έμπαινε στο κρεβάτι ξύπνια, έπρεπε να είναι κοιμισμένη αλλιώς γκρίνιαζε. Τώρα μπορεί να την βάλω και ξύπνια, να χαζέψει λίγο γύρω γύρω (άλλωστε τώρα βλέπουν και μέχρι τα 40 εκ), να γκρινιάξει λίγο αλλά μετά θα κοιμηθεί. Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas!!

k egw afroditi mou sto autokinito anavw to a/c sto xamilo foraei kontomaniko formaki k tin skepazw me ena sentonaki..Ta filtra apoti 3erw iparxoun eidika sprey pou ta ka8arizeis k kanoun k gia mikrovia alla pistevw k me ena aplo igro piatwn an den einai poli aka8arta kanei :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! εχω μερες να γραψω κ γραψατε ποσες σελιδες!! :o:o

Γεωργιαννα τελεια τα παππουτσακια..καλε τι μικρουλια..καλοφόρετα!!

Σουλα διαβασα θα ερθεςι Θεσ/νικη..κανονισε να ΜΗν με παρεις τηλ να βγουμε για καροτσαδα... δε θα σου ξαναμιλησω :mrgreen:

Σαμανθα καλα σου λενε βρε τα κοριτσια..τι σκας τοσο για τακιλά..τι να πουμε κ εμεις που ειμαστε σχεδον οι 2πλες απ οεσενα? παντως εγω αποφασισα να ξεκινησω διατροφη... θα ξεχωνιασω μια παλια διατροφη απο διαιτολόγο και θα την ακολουθησω.. εχω αποθεμα για τον θηλασμο θα παιρνω κ το ασβεστιο μου κ θα ειμαι μια χαρα ( ελπιζω!!!).

Ελενακι χρονια σας πολλα,..μηνογενεθλεια σημερα; Εμεις εθχες ειχαμε!!!

Λετε για την βοηθεια στο σπιτι..εγω εχω εναν αντρα θυσαυρο..το λεω κ το ξαναλεω.. απο τις πρωτες μερες ηταν διπλα μου... ενταξει πανα στο μωρο δεν αλλαζε γιατι ειχμε τον αφαλο κ ουτε τωρα πολυ αλλάζει , οπως κ μπανιο δεν την κάνει ομως μου κραταει το κουβαδακι με το νερο , της μιλαει να μην κλαιει κ μετα αδιαζει την μπανιεριτσα.. η βοηθεια του ηταν κ ειναι συμαντική για μενα γιατι ειναι κυριως ψυχολογική.. αν δεν ηταν αυτος δεν θα θηλαζα , δεν θα κατάφερνα τιποτα κ το πιθανοτερο ηταν να ειχα φοναξει τη μαμα μου να φροντιζει το μωρο γιατι εγωω θα ημουν off. Τα βραδια σηκωνεται μαζι μου οταν θηλαζω να μου κανει παρεα , την νταντευει αμα κλαίει κ την κάνει να ρευτει...

Η βοηθεια αποτους αντρες μας για τα μωρα δεν μετριεται ... εκεινοι δεν ειναι τοσο ανετοι οσο εμεις με το μωρο οπτε δε πρεπει να τους αδικουμε !!!

Κοριτσια διαβασα οτι τελικα πολες απο εμας χρησιμοποιουμε ψευδοθηλές... μετα απο καθε θηλασμο τις αποστειρωνεται η τις πλενετε?

Αντρια ? Δεν υπαρχει χρονιος που χρησιμοποθουμε τις ψευδοθηλες..η κουμπαρα μου τις εχει 5 μηνες! Οσο βολευει εσενα κ τη μπεμπα θα της κρατησεις..αν χωρις αυτες δε μπορεις ναθ ηλασεις τοτε δεν τις βγαζεις.. εμενα ηταν λιγο πεταχτες τωρα εχουν ξεπεταχτει περισσοτερο..δοκιμασε μετα τον θηλασμο να μην φορας σουτιεν για καμια ωρα να δεις οτι δεν θα μπαινουν ξανα μεσα τοσο ευκολα..εμεις τωρα ειμαστε στην προσπαθεια να τις κοψουμε.. ελπιζω να τα καταφερουμε..

εχθες θηλασαμε κ δημόσια 2η φορα..στο COSMOS παρακαλώ... 3 φορες κιλας μιας που η βολτα μας ηταν τεράστια.. μια στην καφετερια , μια στο δρομο στο ring sling ( απιστευτα βολικό!!!) κ μια στο φαγητό παλι μεσδα στο σλινγκ!!! Το ζορι μου ηταν η ψευδοθηλη κ πως να την πλυνω.τελικα ζητησα βραστο νερο τις βουτισα μεσα για 5 λεπτα κ ετοιμες!! Ανυπομονω για την επομενη βολτα μας :) Η μπεμπα το απολαμβανει το ιδιο κι εμεις !!!

Ποπο σα ζαλισα παλι !!! :lol::lol::lol:

Α! Δαναη ζηλευω το επαγγελμά σου αν κ ωρες ωρες νοιωθω οτι κι εγω χρειαζομαι εναν ψυχολόγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη μου σ'ευχαριστούμε για τα Χρόνια πολλά αλλα κ για τις συμβουλές που φυσικά είναι πάντα δεκτές!Έχεις δίκιο,η αλήθεια είναι οτι μόνο καλό δεν κάνει να είναι κολλημένος στο στήθος αλλα όσες φορές έχω προσπαθήσει να τον αφήσω ξύπνιο στη κούνια του μας έχει ακούσει όλη η πολυκατοικία..τον λυπάμαι κιόλας αλλα ξέρω δεν του κάνω καλό..μάλλον χρειάζομαι περισσότερη υπομονή για να τον ακούω να κλαίει μέχρι να συνηθίσει.Θα το προσπαθήσω πάλι σήμερα,ελπίζω να έχω καλύτερα αποτελέσματα!Σ'ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...