Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.42-Βγες Πανουλη βγες !!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ε δεν πιστευω να μου λενε για τον θηλασμο...οτι δεν χορταινει :lol::lol::lol::lol:

η μαμα μου εχει πλακα (που με θηλασε και 1,5 χρονο ) οταν ακουει στο τηλ τον Μανωλη να μου ζηταει κανει "μμμμμ οχχχχχ μμμμμ" :lol::lol::lol::lol: και ολο μου λεει πως θα κουμανταρω τον Μανωλη τωρα και πως θα του το κοψω και μην τρωει ολο το γαλα αυτος :lol::lol::lol::lol::lol:

καποια πραγματα ειναι και πως τα παιρνεις οταν σου τα λενε ,πχ θα μπορουσε καποια αλλη αν της ελεγε η πεθερα της "εγω τα εμαθα να τρωνε στο τραπεζι για να μην κανουν ψιχουλα" να το επαιρνε στραβα οτι τησ την λεει που δεν το εχει κανει ....εμενα μου το εχει πει η πεθερα μου αλλα ξερω πως το λεει ,συμβουλη για να μην κουραζομαι με το σκουπισμα ...της ειπα οτι απλα δεν γινοταν οτι προτιμησα να φαει δυο μπουκιες παρα πανω σε ολο το σπιτι παρα να μην φαει ,και οτι και να μου λεει ξερω οτι το λεει ετσι σαν να μιλαει στην κορη της και να ην συμβουλευει με αγαπη .Καποια τα κραταω καποια οχι καποια εχω πει οτι δυστυχος δεν τα εκανα και ειχε δικιο ...

φιλακια στον κωστακη ,μου εχει λειψει παρα πολυ το πουλακι μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα τα νεα σας στα γρηγορα

αφροδιτη κ εγω τον ταιζω οπουδηποτε.....κ ας τα λερωσουμε...τωρα τελευταια κανα 2μηνο τρωμε το μεσημερι παντα στο τραπεζι κ τα υπολοιπα γευματα οπου ναναι...

εμενα ο δικος μου δεν βλεπει κ πολυ τηλεοραση....σχεδον καθολου....χτες ειδε το toy story μετα απο 2 μηνες...δεν ζηταει τηλεοραση καθολου,γενικα ουτε κ εγω βλεπω πολυ...

ειμαι στις απογραφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα με την Ιω από το γιατρό

Ιωσούλα..έβγαλε και κάποια σπιθουράκια στο κορμάκι της..

αλλά πιστεύω αύριο μεθάυριο θα είναι καλύτερα..

έχει υγρό στα αυτάκια της αλλά θα το αντιμετωπίσουμε ;););)

Έφτιαξα τους λουκουμάδες της Έρης αυτή τη φορά με νερό αντί για γάλα

Πάρα πολύ καλοί!! :D:D:D:D

Κι εγώ κορίτσια τη μικρή ειδικά την αφήνω να τρώει εκτός τραπεζιού

αν και προτιμά να είναι στο τραπέζι μαζί μας...Με τα κιλά που είναι δεν με παίρνει

να μην την αφήνω :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

η Έλενα κοιμάται εδώ και 1 ώρα και είπα να σας διαβάσω λίγο και να χαλαρώσω. Έχω να κάνω ένα σωρό δουλειές αλλά βαριέμαι :roll::roll:

Μιτσάκι περαστικά στον μπαμπάκα σου, είναι σπίτι τώρα ή στο νοσοκομείο?

Μαρία πίεση στα μάτια έχω κι εγώ και απλά το παρακολουθώ κάθε εξάμηνο

Περαστικά στην Ιωάννα

Τόνια 210 τμ?:o:o:o το δικό μου 70 είναι και πάλι δεν προλαβαίνω. Πάντως αν είχα οικονομική άνεση πολύ ευχαρίστως θα έπερνα γυναίκα κάθε βδομάδα και δεν θα έκανα σχεδόν τίποτα. Το μόνο που δεν θέλω να μου κάνουν είναι το σίδερο ;) έχω κόλλημα........ένα έρωτα να το πώ :mrgreen::mrgreen:

molly θύμησέ μου το όνομα σου, σίγουρα το είπες αλλά δεν το θυμάμαι :oops::oops:

Γωγώ τα 600 γραμμάρια είναι μέσα στα όρια, στα κάτω βέβαια αλλά μέσα στα όρια, μήπως στο ενδιάμεσο είχε χάσει καθόλου γιατί τις πρώτες 10 μέρες είναι φυσιολογικό να χάνουν. Τον επόμενο μήνα φυσιολογικά θα πάρει περισσότγερο και μην ξανακούσω να λες για ξένο γάλα. Πόσα γεύματα κάνει το 24ωρο?

Η Νατάσα που χάθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα και ο Γ κάθε 6μηνο το παρακολουθεί

Σου έχουν πει να κάνεις κάτι άλλο πέρα από παρακολούθηση??

Η πίεση του Γ φτάνει 20-21 :o

Σε ποιο ξενοδοχείο θα έρθετε??δε μου είπες ή έγραψες και δεν πήρα χαμπάρι..

Καλά ο Αγ. Νικόλαος είναι κεντρική εκκλησία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία γύρω στο 20 είναι και μένα συνήθως, την 1η φορά μου είπε να πάω και πρωϊ μόλις ξυπνήσω που θα είναι ξεκούραστα τα μάτια αλλά πάλι το ίδιο ήταν. Το μόνο που μου είπε είναι να το παρακολουθούμε γιατί μπορεί να προκαλέσει γλαυκωμα τίποτα άλλο :?:?:?:?

Δεν έγραψα ξενοδοχείο γιατί δεν έμαθα ακόμα, μου είπε ο αδερφός μου ότι είναι στο κέντρο της Λάρισας αλλά δεν θυμόταν όνομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα,είμαι η Μαρία(δεν το χω ξαναγράψει το όνομά μου,απλά η Χρύσα και η Τόνια που με ξέρουν

το χουν γράψει στις δημοσιεύσεις τους)

Μένω Χίο μόνιμα,είμαι παντρεμένη 3.5 χρόνια και έχω ένα γιο,το Γιώργο!

Είμαι βρεφονηπιοκόμος και δουλεύω σε παιδικό του Δήμου,το παιδί μου το κρατάει η μαμά μου τα πρωινά που δουλεύω......αυτά........

Λοιπόν,σας είχα πει οτι θα σιδέρωνα το απόγευμα..αλλά....άλλαξαν τα σχέδια....

Με πήρε τηλ η φίλη μου και πήγαμε τα παιδιά μας στο πάρκο!!!!Ξελαμπίκαρα λίγο...

Είπαμε τα δικά μας και τώρα είμαι πιο ξεκούραστη........

Δε ξέρω...όταν φτιάχνει ο καιρός δε μπορώ με τίποτα να μείνω σπίτι.......

Απ ότι φαίνεται το χει πάρει και ο Γιώργος το ίδιο χούι και...με το που ανοίξει το μάτι του μου λέει:"μαμά,άτα πάμε!!!!!!!!!!!" :lol::lol::lol::lol::lol:

Πώς περάσατε στον καφέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε σισσακι πες πως περασατε !!!

εγω τον πονο μου ....βαση υπερηχων (αναπτηξη μωρου) την παρασκευη θα ειμαι στις 40 ευδομαδες !!!λετε να εχει δικιο η παναγιωτα που εβαλε στοιχημα οτι θα γεννησω την παρασκευη ? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα πηγτε για καφεδακι?

πως ηταν?

Νατασουλ ελα και απο εδω για σιδερο!

εγω εφερνα γυναικα καθε 20 μερες μετα το εκανα μηνα και τωρα καθολου :cry::cry::cry::cry::cry:

το σπιτι ειναι 100 μεσα και 50 εξω

θελω να πλυνω τοιχους

να σιδερωσω 3 πλυντηρια+ 1 που πλενει

να κανω μπαλκονια

να ετοιμασω τα πραγματα για τ χαμογελο του παιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε σχολιαζω τιποτα.. [-([-([-([-([-(

με τοσο που λετε..ε δε πατε καλα..|(αναστασι :D:D )

αυριο δε θα τον στειλω παιδικο..δε θελω καθε μερα να το στελνω..ειδικα τωρα που του αριχσα εκπαιδευση γιογιο..ασχετο αν προοδο δε ειδα ακομα.. 8-)

καλο σας βραδυ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτα κοριτσακια...

Πω δεν ξερω ποση ωρα διαβαζα...

Νυχτωσα...

Αφρουλα μου ακονη φουσκωτη....

Τα νευρακια τσαταλακια;

Παλι καλα η πεθερουλα...

Εσυ δεν εισαι απο τις καμμενες;

Καπως ετσι και γω...

Η μανα μου σε γενικες γραμμες εκτος του οτι δουλευει

Ειναι και φιλασθενη ευτυχως η πεθερα μου

Με στηριξε πολυ και στην εγκυμοσυνη μου

Και μετα στη γεννα..

Κοριτσια ερχεται η Πεμπτη του καφε;;;

Ζητωωωωω!!!!!

Μιτσακι ευχομαι απο τη καρδια μου

Ολα να πανε καλα....!!!!

Εχε θετικη σκεψη ...ευτυχως δεν εγινε ζημια..

Χαμογελα κοριτσακι, περασε!

Χρυσακι μου μην σκεφτεσαι τιποτα αρνητικο,σιγουρα αν το θεωρεις

Οτι θα σε βοηθησει να πας σε ψυχολογο...

Και γω μαζι σου για το θεμα που λες περι αδιακρισιας

Στα οικονομικα...δηλαδη ελλεος

Με ενοχλει πολυ....και ειδικοτερα θεωρω αδιακριτο

Την ερωτηση...ποσα παιρνεις;

Αργι να πανε να χεστουν...

Και γω νομιζω οτι υπαρχει υπερβολλη στο θεμα

αλλα οπως λεει και η φιλη

Αναστασια....ηρεμα συζητα το πρωτα με το

Καλο σου...

Υποβαλλω και συνεχιζω...

Καλο ξημερωμααααα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου...εφυγες για νανι....

Μονη γραφω....τι να κανω ειπα να μην μπαινω μονο να διαβαζω

Και καταντησα ξενυχτησα...

Θα τα πουμε στο κοσμοςςςςςς;;;;

Ηρεμα στον παιδικο

Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικη η

αντιδραση..σιγα σιγα θα το ξεπερασει...

Γωγω...μεσα στα ορια αλλα χαμηλα οπως ειπε

Η νατασσουλα...ισως αν το βαζες πιο συχνα

Ακομη και για παιχνιδι -,χαλαρωμα..;

Λεω εγω τωρα..

Για να του δωσεις ωθηση!!!

Για τις πανες...και γω την αλλαζα βραδυ

Κοιμησμενη....προχωρα ομως και στο επομενο

νουμερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν θα με σχολιάσεις Θουλίτσα;

Δεν μίλησα πολύ σήμερα,είμουν ήσυχη 8-)8-)8-)

Μητσάκι περαστικά στον μπαμπάκα σου :(:(:(:( Γρήγορη ανάρρωση να έχει και να πάνε όλα κάλα εύχομαι!!!

Έρη να φορέσεις ότι γουστάρεις λέω εγώ και ας φοράνε οι άλλοι τις τουαλέτες τους σιγά πια....

Μαρία περαστικά στην Ιωάννα σου!!!

Γωγώ αν και λίγο αργά σου απαντάω ότι είμαι πολύ καλά,η μικρη κοιμήθηκε χάλια όμως :(:(

Μην αγχώνεσαι με τα κιλά και τα γραμμάρια της μικρής σου ρε συ...Είδα το βιβλιάριο της δικιάς μου,08/07 γεννηθηκε 3390 και 03/08 ήταν 3960.570 γραμ δλδ..μια χαρά είσαι,εμένα πάντα έβαζε στο όριο ότι ήταν να βάλει.Τη Λάλα την ζάλιζα και εγώ και μου έλεγε πάντα,όλα καλά.Μπουλουκάκι είναι όμως το μωράκι μου!!!

Πάτε πολυ καλά,μην σκέφτεσαι το ξένο και χαζά :evil::evil: άντε!!!!

Επίσης κοιμάται τέλεια το κορίτσι σου,φτου φτου,είσαι τυχερή!!!

Μαρή και ο δικος μου άντρας είχε λιγο τσιμπημενη χοληστερίνη,απαπα τι ραμουλιμέντα,που τους βρήκαμε;

Την Πέμπτη νωρίς θα πάτε ρε γμτ...η δικιά μου 11 ξυπνάει :shock::shock:

Θέλω να σας δω αλλά έχω ραντεβού στο γιατρό στις 8,θα κουραστεί το μωρό όλη μέρα,αλλά θέλω να σας δω,αχ δεν ξέρω τι θα κάνω θα σας πω!

Αύριο θα παρκάρω λίγο την μικρή στην πεθερά να κάνω και εγώ καμιά δουλειά της προκοπής γιατί θα πιάσω δουλειά και θα τρέχω και δεν θα φτάνω...

καληνύχτα και από μένα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μείνετε αρκετή ώρα για φαγητο κτλ που είπε η Αναστασία θα περάσω σίγουρα να σας δω,έστω και για λίγο!!!Θέλω και εγώ πολύ να σας γνωρίσω!!!

εσένα και την Αναστασία,Θούλη και Νατάσα τις έχω γνωρίσει ;);)

Καληνύχτα και φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια περαστικα στο μικρακι σου...

Ευχομαι να γινει γρηγορα καλα...

Θυμαμαι καλα εχει πιεση ο ανδρας σου;

Εριτσα...νομιζω η πουκαμισσα αν ειναι λιγο

κυριλλε με τα καταλληλα αξεσουαρ...θα εισαι σεξυ και στυλατη!

Ειναι πολυ σουπερ ...

Ωχ κλαμμα ακουω....

Φιλεναδα ψηλη και ομορφη

Τα παμε τηλεφωνικως

Σου λεω απλα...

Οτι ακριδα .....εσυυυυυυ

Απαπαπα.....

Κουκλαρα μου....κανε οτι θες...φαε μη τρως

Βαλε-χασε...παλι θεα εισαι,....

Σε νευριασα....δε φταιω εγω ..η μαμα σου

Που σε εκανε ετσι...ψηλη ,μελαχροινη...και απο κορμι;;;;

ΦΩΝΑΡΑ!!!!!!

Παρολη την ωρα και τα κατεβατα...τα πηγα καλα...;

Για τη γραφη λεω...και τα σαρδαμ...;

Δεν εχει κραξιμο ....;

Επισης ηθελα να Σημειωσω οτι σαν πολλες

Μαζευτηκατε με βοηθεια στις δουλειες...και θα σκασω....

Εγω γυναικα;;;;;ποτε-ποτε....

Ο Θ. δεν γουσταρει με την καμια

Εγω....με τα χιλια....

Δεν θελει να μπει ανθρωπος....και να αγγιξει οτιδηποτε

Δικο του!

Και αν και για μενα τιθεταινθεμα....χρηματων...

δεν ειναι αυτο προβλημα του...

αφου ουτε απο δωρεα δεν ηθελε...

Οποτε με βοηθα..κουτσα στραβα

Μου πηρε και τη θεα σκουπα

Ε και την παλευω τη μεζονετα

Και δεν με χαλαει καθολου...

Πριν που ημουν σε μικροτερο σπιτι....πολυ μικροτερο

Περισσοτερο κουραζομουν...αληθεια!!!!

Κοριτσια καποιες ξεχναω τωρα.....

Γι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα περαστικα στο μπαμαπκα!!!! :( Αφου ηταν μικρο και το προλαβανε παλι καλα! Ελπιζω 1ο και τελευταιο! :)

Γωγω μου κι εγω το ειχα κοψει σε ολη την εγκυμοσυνη και μαλιστα μου βρωμουσε τρελα,αλλα μετα που γεννησα ηθελα σα τρελη!!! :oops: Για τις πανες παρε το μεγαλυτερο! κι εμενα το ιδιο μου εκανε και μολις αλλαξα νουμερο σταματησαν! μονο αν εχει κανει παααρααα πολλα βρεχεται! ;)

Αναστασι μου ξερω οτι χαιρεται ο μπαμπας μου που μας εχει προσφερει ολα αυτα κι ας μη χαρηκε αυτος..εγω ομως θα ηθελα να ηξερα οτι ειχε περασει καλυτερα στη ζωη του...και σα παιδι να ηταν περισσοτερο παρον να τον χαιρομαστε και να μας χαιρετε αντι να δουλευει ολη μερα! :roll:

Τι θα κανετε το καλοκαιρι κι εσεις;;;;μισο πατριωτακι δεν ερχεστε κατα Κρητη μερια να σας γνωρισω;;;;!!!! :D Το τσαχπινικο δηλαδη θελω να γνωρισω..εσενα χεσμενη σ'εχω!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτο που ειπες για τα παιδια που δεν ειναι διπλα τους οι γονεις,συμφωνω μαζι σου απολυτα οπως και πιστευω οτι τους εκθειαζουν στο μυαλο τους για δικη τους ψυχολογικη προστασια..αλλα κατι τετοιες στιγμες που ο Αλεξ με εχει χεσμενη, ε σκεφτομαι καπως! :roll:

Ερακι ειδες ,που μου ελεγες στο αλλο θεμα με τις μανουλες του 2008, θελω κοσμο το καλοκαιρι!!!!θελω να σας γνωρισω ολες γιατι σας εχω συμπαθησει παρα πολυ και σας νιωθω πολυ κοντα μου!!!!! :YMHUG::YMHUG: Εσυ ποτε θα ξαναρθεις Ελλαδα;;;

Και μη μασας με τη βαφτιση! Κανε μια βολτα στα μαγαζια να δεις αν βρεις κατι αναλογο,αλλιως οτι και να βαλεις θα λαμψεις γιατι εισια και γαμω!!!!! :-bd:-bd \M/ \M/

Θουλακι ρε συ ο Ντοντος ειναι μικρος ακομη για να βγαλει τις πανες...νομιζω οτι παιδευεσαι αδικα για κατι που αν το ακνεις στην ωρα του θα τελειωνεις πολυ πιο γρηγορα και ευκολα! ;)

Κι εγω θελω το καλοκαιρι να τις βγαλει για να απει παιδικο,αλλα αν δεν ειναι ετοιμος δε θα κατσω να σκασω..ας παει και 3!αλλωστε τα αγορια εκει γυρω ειναι συνηθως ετιομα.. :roll:

Ρε παιδια 15ευρω που δινω την εβδομαδα νομιζω οτι δεν ειναι τιποτα για τη γυναικα...παντως ναι το μεγαλο σπιτι χωρις βοηθεια οταν εχεις και τοσο μικρα παιδια δε παλευεται! οσο ημουν χωρις παιδια δεν επαιρνα ποτε γυναικα..με λιγο καλο προγραμμα το παλευα εγω! Α και 210 ειναι μαζι με μπαλκονια το καθαρο ειναι 180..Μεζονετα παντως δε θα ηθελα ουτε εγω οσο κι αν τις λατρευω γιατι οσους εχω γνωρισει κι εχουν μου λενε πως εχουν απηυδησει!!! :?

Μαρακι καλα εκανες και πηγες βολτα με το μικρο!!! οι δουλειες μποορυν να περιμενουν!!! ;)

Γιατι ρε συ δε θα σας πληρωνουν;;;;με συμβαση εισαι στον παιδικο;;;τους μαλακες!!! :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!! :D:D:D

Αργυρουλα μου πως εισαι;;;

Χθες ειμασταν οι 3 μας τελικα.Μια χαρα περασαμε.Τα ειπαμε ,γελασαμε .Μακαρι να το καναμε πιο συχνα!!!!

Καλα ειδα την Ιλιαννα!!!!Ειναι τεραστια!!! :lol::lol::lol: Η Αθηνα εχει κανει μπρατσα!!!!

Η Σισσιω εχει αδυνατισει και ετοιμαζεται για το γάμο.Ρε συ τι εγινε με τη σκορδιλα;;; :lol::lol::lol::lol:

Αφρο 1 και σημερα εμεινε ρε!!!Ελα κοντευεις.

Ερη η πουκαμισα καλη (επισημη-"κυριλέ") δεν ειναι;;;Απο κατω τι θα βαλεις;;;Ε θα φτιαξεις και το μαλλι, θα βαφτεις οποτε κουκλα θα εισαι.

Μητσακι μου :o:o:o Πω πω.Περαστικα στο μπαμπα σου!!!

Ιουλια θα σου στειλω πμ αργοτερα.

Θεσσαλονικιες καλα να περασετε σημερα στον καφέ σας!!!!

Τονια ανεβα εσυ βρε να μας γνωρισεις όλες!!!

Φραν σοβαρα μιλας ρε συ;;;;Και τι κανουν αυτες ρε ολοι μερα???Εννοω οτι εδω τουλ. εχεις κατι να κανεις να σκοτωσεις την ωρα σου.(μαγαζια-μπωτέ-δουλεια)Εκει;;;;;

Παωωωωωω.Θα τα που με πιο μετα.Πολλα φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Δίνω το παρόν για να μη με ξεχνάτε!!!

Δημητρα είναι καλύτερα ο μπαμπάς σου??

Αργυρούλα είσαι πιο καλα σήμερα??

Πήγατε για καφέ??? είδατε κ την Αθηνά?? αχ τι καλά!!! και εγω θέλω!!

Παναγιώτα μου και εδω τα ίδια μπορείς να κάνεις...πισίνα, γιόγκα, πιλάτες, γυμναστηριο, μασαζ αν θες, να πας για φαγητό....τα πάντα έχει αρκει να έχεις λεφτά (κ εδώ έχεις)...Απλα όλα αυτα απευθύνονται μόνο στους ξένους κ στην ντόπια ελίτ...Το υπόλοιπο 95% απλά επιβιώνει...

Δεν είναι απαραίτητα κακό, ετσι κ αλλιως δεν μπορείς να ζείς όπως οι ντόπιοι...κ εγω εχω κοπέλα στο σπίτι, κάνει τα πάντα, εγω δεν κάνω τίποτα..κ τρώμε συχνά έξω κλπ..Απλά δεν μου αρέσει η νοοτροπία αρκετών ξένων εδω...Κ κυρίως η υποκρισία του στυλ "ααα λατρεύω την Αφρικη" κλπ κλπ..πες καλύτερα ότι λατρεύεις τον τρόπο ζωής που μπορείς να αγοράσες εδω με σχετικά λίγο κόστος ενω στην πατρίδα σου ούτε στα πιο τρελλά σου όνειρα δεν μπορείς να έχεις (εκτός κ αν το χρήμα ρέει αφθονο)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Φραν τι να πώ, αυτή την νοοτροπία δεν μπορώ να την καταλάβω :(:( νοιώθουν ευτυχισμένοι και πλήρης με αυτόν τον τρόπο ζωής??????? Τα παιδιά τους σε τι σχολεία τα στέλνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασουλα καλημέρα..Υπάρχουν σχολεία για ξενους και είναι κ πολύ καλα (αν κ σχετικά ακριβά). Αλλιως υπαρχουν κ αυτα τα play groups που γίνονται εναλλά σε σπίτια κ αφήνεις το παιδί εκεί για 3-4 ώρες...Κια φυσικά υπάρχουν κ οι γκουβερνάντες για όσες μαμάδες δουλεύουν..

Δεν είναι όλα απαραίτητα αρνητικά, απλά βρίσκω πως υπάρχει πολυ εγωισμός μαζεμένος...Ομως εχει κ πολύ κόσμο που είναι οκ, ας μην τους βάζω όλους στο ίδιο τσουβάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...