Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Σοφια μου δεν θα μοιαζουν αλλά και οι δυο κουκλες θα ειναι!!!

Ελλη μου ποσο διακιο εχεις

Ευγενια μου συλληπητηρια, ειναι πολυ δυσκολο να χανεις καποιο αγαπημενο σου προσωπο :( Ζωη σε σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευγενια μου ετοιμαζομαστε ναι.Αρχικα ο γιατρος μου ειχε πει 36η οτι θα γεννησω αλλα τη Δευτερα που πηγα μου ειπε οτι παω αρκετα καλα κ μαλλον θα το παμε 37η.Δηλαδη 2 βδομαδουλες ακομη!!Κ δε σας κρυβω οτι εχω αρχισει να αγχωνομαι αρκετα :o Μεταξυ μας κοριτσια,πιστευω οτι αν δεν ειχα διδυμα δε θα το σκεφτομουν καθολου.Τωρα περνανε διαφορα απο το μυαλο μου οσο πλησιαζει ο καιρος....Κυριως πως θα τα καταφερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ!!!

Πρέπει κι εγώ σιγά σιγά να ετοιμάζομαι..αύριο σταματάω και από τη δουλειά.. άντε να μπούμε σε μια τάξη γιατί με βλέπω να πηγαίνω να γεννήσω και να μην έχω τίποτα έτοιμο! Πρέπει βέβαια να βρω και τη διάθεσή να τα κάνω όλα αυτά... ξεκινώντας φαντάζομαι θα έρθει και η όρεξη.... ;)

Σοφία μου όλα καλά θα πάνε και θα τα καταφέρεις μια χαρά!!! θα δεις!! Θα είναι λίγο δύσκολα στην αρχή με δυο μωρακια αλλά θα βρείτε τους ρυθμούς σας!!Πω Πω!!δυο εβδομάδες????? :shock: πέρασε ο καιρός... μια ανάσα πριν είσαι.. ΤΕΛΕΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ευγενία μου συλλυπητήρια γλυκιά μου...Είναι πολύ δύσκολο όταν φεύγουν αγαπημένοι μας άνθρωποι, ζωή σε σας. :(:(:(:(:(

Μάχη μου άντε σιγά σιγά μπήκατε σε πρόγραμμα προετοιμασίας... Καλή ευκολία.

Συμπεθέρα μην το σκέφτεσαι καθόλου, μια χαρά θα τα καταφέρεις!

Ελισάβετ και εδώ βροχή και αέρα έχουμε... ευτυχώς όπως λές δεν έχουμε κρύο.

Σεντονάκια θα πάρω και εγώ παραπάνω απο ένα σετ... για πάντα και πάπλωμα - κουβερλί σκέφτομαι τι να κάνω... Σήμερα το απόγευμα που θα πάμε γιατρό λέω να τα πάρω και αυτά να τελειώνω...

Ευγενία μου άντε με το καλό να σταματήσεις και εσύ! Όσο για τις ετοιμασίες μην τον σκέφτεσαι άμα κάνεις την αρχή όλα θα γίνουν και ούτε που θα το καταλάβεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κούκλες ....

αντε Σοφάκι μου 2 βδομαδούλες να είσαι ήρεμη κ να σκέφτεσαι ότι η διπλή χαρά θα σου δώσει κ τη διπλή υπομονή....μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν...λίγη κούραση παραπάω σίγουρα αλλα κ η χαρά διπλή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιελήζ μου και σε ευχαριστώ.. κι εγώ έτσι νομίζω.. είναι μέχρι να γίνει η αρχή...

Σεντονάκια θα χρειαστούν αρκετά για να τα αλλάζουμε.. όσες έχουν αγοράκια θα χρειαστείτε παραπάνω από δυο σετ.. γιατί τα αγοράκια έχουν διαρροές.. μπορεί να χρειαστεί να αλλάξετε και 2-3 μέσα σε μια μέρα!!Θ α πρέπει να έχετε κι άλλα.. καλύτερα λίγα παραπάνω γιατί δεν θα έχετε και τον χρόνο (και τη διάθεση) να πλένετε και να σιδερώνετε συνέχεια.. ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..τι κάνετε? Κοιμήθηκα λίγο παραπανω σήμερα (επιτέλους)! Νιωθω πολύ κούραση τελευταία κι ας ξαπλώνω όλη μέρα!! :?

Μάχη μου υπομονή!! Θα δεις πως θα τα φτιάξετε όλα και θα είστε πανέτοιμη για το μωράκι σας!

Σοφάκι μου πώς πέρασες χθες? Χαμός δηλαδή γίνεται στην κοιλιά σου ε?? :lol: Λογικό να αγωνιάς και να έχεις ένα άγχος παραπάνω που είναι δίδυμα αλλά με το καλό σιγά σιγά θα βρεις τους ρυθμούς σου!

Ευγενία μου γλυκιά πολύ λυπάμαι για την γιαγιά σου..Συλληπητήρια κορίτσι μου :( Αντε να σταματήσεις τη δουλειά να ξεκουραστείς και θα δεις που θα βρεις την όρεξη και θα τα φτιάξετε όλα με πολύ διάθεση..αυτό δεν θα ήθελε εξάλλου και η γιαγιά?

Συμπεθέρα ότι να΄ναι ο οφθαλμίατρος...ξεκουράσου!

Άννα μου τι δείπνο ήταν αυτό χθες!!!Κόλαση :lol:

Εύη μου καλά πηγαίνει το μικρό μου γιατί από εκεί θα βγει, πρώτα ο Θεός!! Κατι ξέρει αλλά βιάζεται!! :lol:

Μην αγχωνεσαι για την καμπύλη, μια χαρά θα πας!

Γιελιζ με το καλο ο γιατρός!

Ελις και Νικόλ καλημέρα κορίτσια μου!

Γιελιζ και Σοφάκι τελικά χθες δεν έφαγα παγωτο αλλά ένα πεπόνι μόνη μου (οκ ηταν μικρό)!! :lol::lol::lol:

Λοιπόν μίλησα με την Χρυσταλλένη και έχει πρόβλημα με την σύνδεση της γι'αυτο δεν μπαίνει...σας στέλνει τα φιλιά της!

Οι άλλες τι κάνετε? Εμάς έχει ζέστη, καλοκαίρι πια...αλλά εχει απίστευτη σκόνη στην ατμόσφαιρα και δεν λεει να καθαρίσει :roll:

Σεντονάκια πήρα 2 σετ για το καρυκοτ του καροτσιου που το βράδυ θα το βάζω εκεί το μωρό και 2 καλοκαιρινά για την κουνια και ένα ζευγάρι χειμερινά..Χειμερινά θα πάρω αργότερα κι άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Ευγενια μου συλληπητιρια , ζωη σε σας..να ζησετε να τη θυμαστε...

Κριμα παντως που δεν προλαβε να δει τη μπεμπα.

Τι κανετε;;;

εμεις καλα..ειμαι παλη αυπνη γιατι ο μικρος εχει μαλλων αλεγρια και ξυπνησε στις 4 και δεν ξανακοιμηθηκα εκτοτε..δυσκολα τα πραγματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοκόνες στρουμπούλες!!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Τι μου κάνετε καλέέέέ????? Καλά μου είσαστε όλες?????

Εγώ εδώ….. χαζεύω στο ιντερνετάκι & χαίρομαι με τις απανωτές κλωτσίτσες του μπέμπη…….. πρέπει να έχουμε μεγαλώσει πολύύύ…. κάθε φορά με τραντάζει πολύ!!!!! Στις 30 του μηνός έχουμε το Doppler, ΟΚ, δεν είναι πολλές μέρες… τσάκα-τσάκα θα περάσουνε!!!!

Την Κυριακή έδωσα για το Proficiency, πώς τα πήγα δεν ξέρω, θέλω να πιστεύω καλά πάντως, προσπάθησα να μην πολυαγχωθώ, γιατί το Σάββατο, ανέβασα πάλι πίεση, αγχώθηκα…. αλλά την έπεσα για νανάκια, ξύπνησα, έκανα το ντουζάκι μου & πήγαμε βολτίτσα μετά…. στάνιαρα!!!! Την Κυριακή, μετά τις εξετάσεις, πήγαμε με τον καλό μου βολτίτσα στους πρόποδες της Πάρνηθας…. φάγαμε σε 1 χασαποταβέρνα & περπατήσαμε λιγάκι….. αχ φύση…. έκανε και τέλεια μέρα…. πολύ ωραία ήτανε!!!!!! :):):)

Τώρα, μέχρι τα προφορικά μου στις 11 Ιουνίου, θα έχω μάθημα μόνον κάθε Τετάρτη, εξάλλου τα προφορικά είναι practice εκεί, εγώ στο σπίτι δεν έχω κάτι να κάνω….. ούτως ή άλλως δεν τα φοβάμαι καθόλου, όπως δεν τα φοβήθηκα ποτέ, άσε που λόγω εγκυμοσύνης μου είπε η Καθηγήτρια μου θα μας κάνουνε “ξεπέτα”…. δε θα με παιδέψουν ιδιαίτερα εμένα και την άλλη κοπέλα που θα δώσουμε μαζί….. οπότε….. ;););)

Αυτές τις μέρες έχω αρχίσει κι έχω πολλάάάά νεύρα!!!!!!!!! Μου φταίει το παραμικρό μιλάμε!!!! Ορμόνες!!!!! και με τη γιαγιά μου είχα διαφωνίες, που ήταν εδώ προχθές κι έλεγε κι έκανε τα δικά της, με έγραφε κανονικότατα….. και με τη μάνα μου….. με την καλή κουβέντα στο στόμα αυτή η γυναίκα…. επειδή μίας γνωστής της η κόρη γέννησε λόγω άγχους για κάποιες εξετάσεις που έδινε στον 7ο…. και το νινί έχει πρόβλημα τώρα…. να μην αγχώνομαι & γεννήσω πρόωρα!!!!! ΕΛΕΟΣ δλδ.!!!!! Mε αυτά που μου λέει δεν με αγχώνει???? :twisted::twisted::twisted::twisted:

Τι να πω….. έχουν αρχίσει οι ορμόνες & “με παίζουνε” κι έχω πολλάάάά νεύρα για ψύλλου πήδημα!!!!! Αλλά τι να κάνω…. έχω φτάσει στα όρια μου πια…. ουδείς με λογαριάζει μου φαίνεται!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Μόνον ο αγαπούλης μου, που κάθε 3 και λίγο μου τηλ. για να δει πως εγώ κι ο γιος μας είμαστε καλά!!!!! Πάντως…. μέχρι στιγμής….. όποτε “τα παίρνω” βγαίνω για περπάτημα κι ηρεμώ πάρα πολύύύύ….. μετά άμα πιάσουνε οι ζέστες, να δω τι θα κάνω…. ααααα…. την Τρίτη πάμε για ψωνάκια….. δεν έχω κανένα κοντομάνικο μπλουζάκι να μου κάνει!!!! Να τα πάρω, να τα πλύνω, να τα σιδερώσω, να τα έχω έτοιμα!!!!

Κάτι άσχετο ρε κορίτσια!!!! Εσείς τα εσώρουχα τα σιδερώνετε μέσα-έξω??? :?::?::?::?::?:

Εγώ έτσι ξέρω πως πρέπει, για λόγους αποστείρωσης!!! Με έφαγε η γιαγιά μου προχθές, επειδή της είχα γυρισμένα ανάποδα τα μποξεράκια του καλού μου (που τα φοράει ως εσώρουχα) να μην τα σιδερώνουμε κι από τις 2 πλευρές, η θερμότητα περνάει!!!!! Οπότε…. από εδώ & στο εξής…. αυτά συγκεκριμένα τα ρούχα θα τα πατάω εγώ!!!! Τα ίδια δε θα μου λέει και για τα ρουχάκια του μπεμπάκου μεθαύριο???? Αϊ καλά…. αν νομίζει καμιά μαμά-γιαγιά-πεθερά πως θα τα σιδερώσει….. είναι γελασμένη!!!!! Μόνον εγώ θα σιδερώνω τα ρούχα του μικρού μου!!!!

Από κιλάκια….. πρέπει να έχω πατήσει τα 6,5 μπορεί κι 7…. αποφεύγω να ζυγιστώ…. μην τρομάξει κι η ζυγαριά και το βάλει στα πόδια!!!! Μάλλον πάντως έχω πάρει (γιατρό ξαναέχω μετά το Doppler) γιατί και το πρόσωπο μου βλέπω λιγάκι φουσκωμένο κι ένα θεματάκι που είχα όταν ήμουν μωράκι (κι εγώ….. κάάάάάποτε παλιάάάά!!!!!) με το αριστερό μου πόδι & μία εξάρθρωση που με ταλαιπωρούσε, το έχω και τώρα…. είναι στιγμές που δε μπορώ να κουνήσω το πόδι μου…. όταν ξαπλώνω, που χαλαρώνει ο οργανισμός, πονάει η κλείδωση πολύ…. αν δω πως συνεχίζεται, σίγουρα θα ρωτήσω τη γιατρό μου την επόμενη φορά…. πάντως, για να μην είχα ποτέ πριν πρόβλημα & να έχω τώρα…. σίγουρα φταίνε τα κιλά!!!!! Μάλλον θα πρέπει να χάσω αρκετά πρώτα…. προτού βάλω μπροστά για το 2ο!!!!!! Στον άντρα μου όμως….. ποιος το λέει???? :lol::lol::lol::lol::lol: Που βιάζεται να σαραντίσω μετά τη γέννα….. για να με ξαναφήσει έγκυο????? Η πίεση μου πάντως είναι καλή, συνέχεια τη μετράω… μόνο προχθές ανέβηκε, γιατί αγχώθηκα η χαζή…..

Αυτά κοριτσούδια μου…… αύριο ξεκινάω μαζεύω τα μάλλινα σιγά-σιγά (κι ότι χρήζει πλυσίματος βέβαια!!!!) το Σάββατο γιορτάζει το καμάρι μου, ο αντρούλης μου & θα έχουμε σίγουρα τα πεθερικά εδώ και το θείο μας, τώρα αν θέλει να έρθει κι η μάνα μου (κι εκείνη γιορτάζει) ας έρθει….. για να φύγουμε εμείς από εδώ δεν υπάρχει περίπτωση!!!!! Θα του φτιάξω κι ένα γλυκάκι που μου παρήγγειλε…. κι όποιος έρθει τρώει!!!! Κι ελπίζω το επόμενο ΣΚ να ξεστρώσουμε κιόλας….

Εσείς??? Για πείτε νεάκια!!!!! Όλες οι κοιλουμπίτσες μου καλά είναι??? Πάω να συνεχίσω….. “τη μελέτη” μου… Χριστινάκι να είσαι καλά που μας έδωσες τόσα πολλά sites για αγορές μέσω ιντερνέτ….. εδώ θα είμαι…. ΟΚ????

:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γραφω τοση ωρα κ το εχασα!!Τα νευρα μου :evil::evil::evil:

Συμπεθερα καλο γιατρο σημερα,περιμενουμε νεα σας!Οσο για την προικα νομιζω πως οντως ηρθε ο καιρος να αρχισεις να τα αγοραζεις σιγα σιγα ;)

Νικολ μου καλημερα!Τι κανει ο παιδαρος?

Καλημερα Χρυσα μου!Μηπως να πηγαινατε σε ενα γιατρο για τον μικρο?Δυσκοο κ για εσας κ για τον μικρο..

Μαρακι τι κανεις?Πεπονι τελικα?Με εκπλησσεις!!Πολυ ωραια περασα εχθες,εφαγα,ηπια κ 2 μπυριτσες ΧΩΡΙΣ αλκοολ,προς αποφυγην παρεξηγησεων :lol::lol:

Λοιπον,σας αφηνω για λιγο κοριτσακια μου,παω μαναβη να ψωνιστω κ επιστρεφω παραυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελουςςςςςςςςς καλημερααααααααα....απο της 9 προσπαθω να μπω κ δεν με αφηνει :evil::evil::evil: το πειραξε κ αυτο καιρος....μα τι βροχη ειναι παλι αυτη...πανω που λεμε οτι θα καλοκαιριασει...τσουπ βροχη...το βλεπω το θεμα εγω...με χειμωνιατικα θα παω την κυριακη στην βαφτιση :evil::evil::evil:

τελος παντων......

ευγενια μου ζωη σε εσας...να ειστε γεροι να την θυμαστε...τετοιες καταστασεις ειναι ζορικες.

κοριτσια για την παντα του κρεβατιου που λεγατε νομιζω πως δεν χρειαζεται να παρετε κ δευτερη...αλλωστε ειναι κατι που δεν λερωνεται ευκολα...συχνο αερισμα κ που κ που κανενα πλυσιμο μια χαρα βολευεστε κ με μια.σεντονακια ειδικα το καλοκαιρακι χρειαζεται να εχουμε λιγα παραπανω γιατι τα αλλαζουμε κ πιο συχνα.τον χειμωνα εγω την ειχα στρωμενη μια ψιλη κουβερτουλα απο κατω οποτε τα σεντονακια πιο πολυ το καλοκαιρι.η δικια μας η παντα ηταν κιτρινη με ζωακια αλλα εχουν κοπει ολα τα κορδονια της αλλα ειναι σαν καινουργια...μπορει κ να παρω μια καινουργια(αυτη την φορα ροζ) κ να την εχω για καμια ωρα αναγκης.

χθες εμαθα κ ενα ευχαριστο....τελος του μηνα ερχεται ο αδερφουλης μου!!!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif] για τα χριστουγεννα τον περιμεναμε κ τελικα κατι προεκυψε στο καραβι κ ερχεται για δυο μηνες κ θα φυγει τελος ιουλιου.

κ παλι καλημερουδια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου αυτό με τις διαρροές μου το έλεγε και η συννυφάδα μου.... άντρες παιδί μου τι να πείς?? :lol::lol:

Καλημέρα Μαράκι!! Έυχαριστώ! Το τσάκισες το πεπονάκι ε! Εγώ πάλι έφαγα παγωτό χθές... πύραυλο με σοκολάτα!!! :o:o:o

Να δώσεις τα φιλιά μας στην Χρυσταλλένη!

Νικόλ μου καλημέρα!

Συμπεθέρα ευχαριστώ! Και εγώ έτσι λέω... ότι ήρθε ο καιρός να τα πάρουμε σιγά σιγά... Καλά ψώνια!!

Καλημέρα Πιπίτσα, καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

Καλημέρα Μιχαέλα!!! Με το καλό να υποδεχθείτε τον αδερφό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα γκαστρουλες!Χθες κοιμηθηκα απο τις 10 και ξυπνησα στις 9:30.Αναπληρωσα τον υπνο μου!

Ευγενια μου θερμα συλλυπητηρια... :( Σε καταλαβαινω απολυτα,μιας και εγω εχασα την αγαπημενη μου γιαγιακα που με μεγαλωσε εδω και αρκετα χρονια...Να την θυμασαι με αγαπη.Πολυ γλυκο που θα βγαλεις το ονομα της...

Σοφια με το καλο!Ολα καλα θα πανε!Η κοιλιτσα σου τελεια!

Ελις τελειο το δωματιακι!

Μαχη μην συγχιζεσαι!Γραψε τους!

Συμπεθερα,Νικολ,Γιελιζ,Αννα και σε οποες αλλες ξεχασα ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

Τι διαφορα εχουν τα καλοκαιρινα απο τα χειμωνιατικα σεντονια; :roll: Εγω και σ'εμας ενα ειδος χρησιμοποιω,τα βαμβακερα... :roll: Τι κουβερτα χειμωνιατικη θα παρετε;Αυτες τις απαλες,τις Ισπανικες που λενε;Μηπως χνουδιαζουν;

Σας βαζω φωτος απο τα φωτιστικα που μου αρεσαν.Χρειαζομαι 2 για την τραπεζαρια και την κουζινα και 2 για το σαλονι.Ειναι ολα στον ιδιο χωρο.Για πειτε γνωμες...Το σπιτι μας ειναι σε μοντερνο στυλ,λιγακι μινιμαλ.

Για την τραπεζαρια το τριφωτο και για την κουζινα το μονοφωτο:

http://www.eglo.com/index.php/internati ... dern/OXANA

Δυο τετοια για το σαλονι(λιγο "αουα" ειναι :lol: αλλα μ'αρεσουν)

http://www.eglo.com/index.php/internati ... EREZ/90162

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου συλλυπητήρια και απο εμένα τώρα το διάβασα είναι μεγάλη στεναχώρια όταν αγαπάς εναν ανθρωπο, εύχομαι να είναι καλα εκεί που είναι..κ είμαι σίγουρη ότι θα το δει το παιδάκι σας............

Οσον αφορά τις διαροές για τους άντρες κ εμένα πρόσφατα με ενημέρωσαν.............. :D απο μωρά θέλουν το κάτι παραπάνω σε φροντίδα ............ :lol:

Diosaki τρωω κάθε μέρα παγωτό κ επειδή με πιάσανε τύψεις πήρα παγωτίνια...αλλα η γαιδούρα επειδή είναι μικρά πάλι 2-2 τα τρώω....ντροπή μου αλλά είναι η μόνη κατάχρηση που κάνω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδες Σοφάκι?? Πεινούσα και είπα να φάω κάτι πιο θρεπτικό!!:lol:

Πιπίτσα μου καλημέρα...να μην αγχώνεσαι για να μην ανεβαίνει η πίεση..οτι είναι να γίνει με τις εξετάσεις θα γίνει...χαλαρα!

Καλημέρα Χρύσα μου...αλεργία ο μικρός? Πήγατε σε γιατρο? Μπορεί γιάυτο να ξυπνάει, κάτι να τον ταλαιπωρεί!

Μιχαέλα μου με το καλό να τον δεχτείτε τον αδερφούλη σου!

Συμπεθέρα ξεκουράστηκες ε? Λοιπόν...στην Ελλαδα όσο ήμουν φοιτήτρια από την κουμπάρα μου κατάλαβα ότι δεν το έχετε εσείς αυτό με τα καλοκαιρινά και χειμερινά σεντονάκια...Αυτά που πήρα για καλοκαιρινά είναι πολύ λεπτά και δροσερά...τα χειμερινά είναι ζεστά...αλλο ύφασμα..

Γιελιζ μου θα της τα δώσω...αρχισαν λεει πιο έντονες συσπάσεις!! Και το ρίχνει στην ξεκουραση!!

Για τις διαρροές που λέτε στα αγόρια έχετε δίκιο...και μια φίλη μου που έχει αγοράκι αυτό που έλεγε από την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου!! Πολύ ωραία όλα τα φωτιστικά... αλλά τα πρώτα πρέπει να είναι πιο πρακτικά στο καθάρισμα... το 2ο άμα μαζέψει σκόνη μάλλον θα καθαρίζει λίγο δύσκολα ;)

Οι βελουτέ κουβέρτες δεν χνουδιάζουν... έχω 2 και είμαι πολύ ευχαριστημένη... Έχω και 2 μάλλινες, εκεί να δείς χνούδι και κακό... κάνουν και μπαλίτσες... :evil:

Νικόλ μου και εγώ η μόνη κατάχρηση που κάνω είναι το παγωτάκι και δεν τρώω κάθε μέρα...αλλά όταν τρώω του δίνω και καταλαβαίνει! :lol::lol::lol:

Χρύσα μου καλημέρα (τώρα είδα ότι έγραψες) Ελπίζω να μην έχει τίποτα ο μικρός!

Νίκη μου και εγώ έχω και χειμερινά και καλοκαιρινά σεντόνια, είναι όπως τα λέει η Μαρία.. Επίσης και το στρώμα το αλλάζουμε πλευρά χειμώνα - καλοκαίρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιέλζ, Μαράκι, Μιχαέλα, Χρύσα, Νικόλ και όλες τις υπόλοιπες.

Για τα σεντονάκια νομίζω και ΄γω ότι θα μας χρειαστούν περισσότερα. Λίγο να ιδρώσουν, λίγο να βγάλουν γαλατάκι μετά το θηλασμο/μπιμπερο ε και καμιά διαροή....

Παντα, θα συμφωνήσω με την Μιχαέλα, δεν νομίζω ότι χρειάζεται δεύτερη.

Νίκη μου σ΄ευχαριστώ! Όσο για τις "Ισπανικές", όχι δεν χνουδιάζουν, είναι πολύ μαλακιές και παραμένουν έτσι.

Χρύσα μου, ο "μεγάλος" σε προετοιμάζει για τα ξενύχτια που έρχονται ε? :lol:

Σοφία μου μήν αγχώνεσαι που θα ΄ναι 2. Χθες που πήγα σε μια συνάντηση για τον θηλασμό, η διπλανή μου περίμενε ΤΡΙΔΥΜΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου με το καλό να υποδεχτείτε τον αδερφούλη σου!!

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ... πάρα πολύ!Θα περάσει κι αυτό.. όλα θέλουν το χρόνο τους.. απλά δεν με αφησαν να ξεσπάσω και αυτό με πνίγει τώρα... φοβόντουσαν μην πάθω τίποτα..(από τη μεριά τους δίκιο είχαν κι αυτοί)Μόνο οάντρας μου με κατάλαβε και με πηρε και πήγε τουλάχιστον στην κηδεία και απλά ήταν συνέχεια δίπλα μου και με κρατούσε.. κι εκεί που μου έλεγαν όλοι μην κλαις μην, μη,μη αυτός με πήρε αγκαλιά και μου είπε "χαιρέτησε την όπως εσύ νιώθεις.. μην πιέζεσαι... και η μικρή θα καταλάβει..."

Γιελήζ καλό γιατρό!!!δεν το προσεξα πριν...:roll::roll:

Νίκη μου πολύ ωραία τα φωτιστικά!!! μοντέρνα!συμφωνώ με την Γιελήζ για το καθάρισμα!!

Χρύσα μου τι αλλεργία έχει ο μικρός?? λόγω της ανοιξης?? υπομονή βρε κοριτσάρα.. ταλαιπωρήτε και ο μικρούλης κι εσείς!!!Εύχομαι να περάσει γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πειτε και σ'εμενα πως ειναι αυτα τα χειμωνιατικα σεντονια; :roll: Ειναι πετσετε;Που θα βρω;

Γιελιζ το σκεφτηκα και εγω αυτο για το καθαρισμα του φωτιστικου αλλα ολα οσα ειδα και μου αρεσαν ετσι μπλεγμενα ηταν. :lol: Δεν μου αρεσε τιποτα αλλο...Καποια αλλα που ειναι της μοδας με κρυσταλλακια που κρεμονται δεν μου αρεσουν καθολου.Σε οποιο σπιτι παω αυτα βλεπω...

Θα δω,ισως παω και σε ενα αλλο μαγαζι να κοιταξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου πολύ με συγκίνησε η κίνηση του άντρα σου...Λογικό είναι να θες να ξεσπάσεις..να βγει κι από μέσα σου..

Συμπεθέρα θα συμφωνήσω με τα κοριτσια...και τα δύο ωραία αλλά από αποψη ευκολίας και στο καθαρισμα κλίνω στο πρώτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελουδες!τι κανετε;πιασατε ψιλη κουβεντα πρωι πρωι ε;εγω ξυπνια απο τις 7.30.και τωρα νυσταζω.πολυ εξαντληση νιωθω.βεβαια με 29 αιματοκριτη τι περιμενω;

τελος παντων.υπομονη.

σας το πα οτι εσκασα χτες στο φαι;ε!εσκασα.αλλα το φχαριστηθηκα.ετσι κ αλλιως το πα.στη ζυγαρια δε ξανανεβαινω ως κ ενα μηνα μετα τη γεννα.αγχωθηκα πολυ με το θεμα.κ δε παει αλλο.αντι να χαιρομαι τη καθε μερα,εγω σκεφτομουν πως θα χασω τα κιλα κ τι θα γινει κτλ.ε!τωρα το πηρα αποφαση.εχω παρει ηδη 15 κιλα.ας φτασω κ 30.η πρωτη θα μαι η η τελευταια;κ ας ζοριστω να τα χασω.τι θα γινει;θα το ραψω οπως το ραβα παλια ,θα ξαναρχισω το περπατημα κ που θα παει τσουκου τσουκου θα χαθουν.

ε μα!αφου οπως ειπα κ χτες δε τρωω κ παχαινω,τουλαχιστον να φαω κ να πω μια μερα ωχ παναγια μου εσκασα! :lol: κ οχι να μη τρωω φρουτα γιατι;ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ,να μη πινω χυμους γιατι;ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ,να μη τρωω πολυ σαλατα,γιατι ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ,να μη τρωω βραδυνο,γιατι;ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ.

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

εχει τοσα αγχη αυτη η περιοδος κ τοσες σκεψεις κ τοσα απ ολα που αυτο το αγχος αποφασισα να το διαγραψω

κατα τα αλλα καλα.τα μωρακια πολυ κλωτσοπατιναδα.απο βδομαδα θα παω να παρω τα πραγματα τους σπιτι

εγω τους πηρα 4 σετ σεντονακια για τις κουνιες.και 4 για τις καλαθουνες που θα τα ζητησουν κ στο νοσοκομειο ετσι κ αλλιως.ειναι ολα ασορτι με τις παντες κ τις κουνουπιερες.αν κ για κανονικες κουνουπιερες θα τους παρω τουλινες γιατι αυτες ειναι πολυ χοντρες κ απο οτι καταλαβα ειναι μονο για ομορφια.

σημερα το μενου εχει γεμιστα.μιαμ,μιαμ.........

σοφιτσα εμενα ο γιατρος τη προηγουμενη βδομαδα που με ειδε μου ειπε οτι οι μικρες κουτουλουσαν η μια την αλλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι απιστευτο το δικτυο σημερα....πολυ εκνευριστικο. :evil::evil::evil:

κ εμεις εχουμε χειμ. κ καλοκ. σεντονια.το ιδια εχει κ για τις πανες των μωρων.οι χειμωνιατικες ειναι πιο βαμβακερες(σαν πετσετες) κ οι καλοκαιρινες πιο λεπτες κ δροσερες σαν σεντονακια.

αυτο παλι με τις κουβερτες....της μικρης μου δεν εχουν πιασει ποτε κομπους κ χνουδια ενω οι δικες μας συνεχεια...οι φλισ δεν παθαινουν τιποτα αλλα οι αλλες οι χοντρες συνεχεια χνουδια.γιατι?μηπως επειδη τα παιδια δεν τις πολυ τριβουν?λεω τωρα εγω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη προηγουμενη βδομαδα που με ειδε μου ειπε οτι οι μικρες κουτουλουσαν η μια την αλλη
:lol::lol::lol::lol: προσπαθώ να φέρω την εικόνα στο μυαλό μου!!πλάκα θα έχει!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...