Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΥΛΑΤΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ 2008-Νο 15 AND THE OSCAR GOES TO.....


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καθαρίζεις κι όλας????

Εγώ πάλι έχω βρει τον μπελά μου.....μου έρχονται πρωί πρωί τώρα τελευταία και δεν μπορώ να μπω.....κοίτα πρόβλημα που απέκτησα στα καλά καθούμενα!!! :lol::lol::lol:

Εντωμεταξύ από το σπίτι μου κολλάει ρε γαμώτο και κάνει πόση ώρα να ανοίξει και να δημοσιευθεί η απάντησή μου.....για να μην πω πόσες φορές μου έσβησε την ώρα που πάταγα υποβολή... :evil::evil:

Και φυσικά σιγά μην ξανάγραφα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπασία και καθαρίζω τι να κάνω???????

Εμένα λείπει σήμερα και θα έχω την ησυχία μου.

Πάντως είναι σπαστικό να γράφεις να γράφεις και μετά να μην δημοσιευεται μετά ξενερώνεις να τα ξαναγγράφεις όλα από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δεν είπες τι φοράς σήμερα πες μπας και κερδίσεις εσύ σήμερα το όσκαρ .

Εγώ πάντως έχω ντυθεί αλαλούμ γιατί το πρωί άργησα να ξυπνήσω και έβαλα ότι βρήκα μπροστά μου.

Διάβασε ντύσιμο να φρίξεις και φώναξε ταυτόχρονα την αστυνομία μόδας.

Λοιπόν παντελόνι τζιν μπλε σκούρο με σκίσιμο και ξεβάματα (πολύ ωραίο) αλλά από πάνω έχω βάλει πράσινη μπλουζάκι και μαυρες μπότες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τα μαλιά κοτσίδα (να ξέρεις ότι όταν κάνω τα μαλιά μου κοτσίδα είναι ύποπτο δεν έχω λουστεί)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Και το πιο κουλό άσπρο αμάνικο μπουφάν :lol::lol::lol:

Και θέλω να πάω και super-market στο καπάκι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε να σου πω, γιατί κάνω παράλληλα και δουλειές...ξέρεις είμαι προκομένο κορίτσι + νοικοκυρά = φαντάσου συνδιασμός. :lol::lol:

Λοιπόν....φοράω μάυρη μπλούζα "V" και φόρμα γκρί με μαύρα λουλούδια.... :mrgreen:

Το δε μαλί πιασμένο με κλάμερ + στέκα!!!! :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λίγο γυρίσαμε από μια εκδήλωση ενός παραμυθιού που πήγαμε με την κόρη μου...ωραία περάσαμε.

Μετά πήγαμε Hondos και πήραμε ένα δωράκι για τον κουνιάδο μου που έχει αύριο γενέθλια....θα μαζευτούμε όλοι στα πεθερικά μου, όπως κάθε Κυριακή άλλωστε.

Τώρα χαλαρά στο μπαλκονάκι, σερφάρω....μέχρι να ξυπνήσει η μικρή και πάμε στο Αττικό Άλσος με φίλους μας!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :D !!!

Χτες εμείς είχαμε το πάρτυ της ανιψιάς μου. Περάσαμε πολύ όμορφα! Ο Πανούλης το καταχάρηκε! Κοιμήθηκε 1.30 το βράδυ :shock::shock::shock: και ξύπνησε 12 το μεσημέρι :shock::shock: Σε κάποιον έμοιασε συτό το παιδί :lol::lol::lol:

Φιλενάδα να σου πω την αλήθεια δε ρώτησα γιατί δεν κάνει ο πάγος αλλά μου το είπε καθαρά. Στο κεφάλι ο πάγος απαγορεύεται :?:?:? Κάποια λογική εξήγηση θα υπάρχει. Αν την ξαναπετύχω στο κομμωτήριο θα τη ρωτήσω..

Ελίζα μου και ο δικός σου του καρούμπαλου είναι;; Εγώ στεναχωριέμαι όταν βλέπω το προσωπάκι του με καρουμπαλάκια :(:(:(:( ..Τι να τον κάνω όμως που δεν ακούει και είναι μέσα στην αντίδραση..Εμένα δηλ. δεν ακούει γιατί τον μπαμπά του τον ακούει :evil::evil:

Ρία μου δεν ήταν καλέ άκυρο το ντύσιμό σου...Τι κακό έχει το μπλε τζιν με την πράσινη μπλούζα :?::?: ;;; Εμένα μια χαρά μου φάνηκε. Ένα μπλε τζιν πάει με όλα ;)

Έπιασε καλοκαίρι και μου είπε ο άντρας μου ότι θέλει να του κατεβάσω τις καλοκαιρινές μπλούζες :shock::?:? .Σε τι δουλειές με βάζει Κυριακάτικο;;;;Πως βαριέμαι.....δε λέγεται.....

Θα τα ξαναπούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ

!!!ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΛΕΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΜΕ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΑΚΙ!!!ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑΤΙ 40ΝΤΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΟΠΥΜΕ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΗΣ ΒΑΠΤΙΣΗΣ!!!

ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδα να χαιρεστε τη Βικουλα σας!!!!!Δωστης ενα φιλι απο μενα!!! :-*:-*:-*

Ωστε ετσι με το παγο ε;;; ε ευτυχως που δε του βαζω τιποτα εγω(βαριεμαι)! :lol: Αμα του εβαζα καθε φορα που γκρεμιζοταν θα ηθελα ενα καταψυκτη τη μερα!!! :lol::lol:

Ζεσταθηκε ο Κοσμας και θελει τα καλοκαιρινα του;;;Λοιπον ευτυχως που εχω μεγαλες ντουλαπες και δε χρειαζεται να ανεβοκατεβαζω ρουχα καθε εποχη! #:-s

Ασπακι και Ρια πολυ γελασα με το σκηνικο με την "Ασπασια"!!!!ειδες ποσο σε αγαπαει η φιλη σου;;;μεχρι και στους φανταστικους ηρωες δινει το ονομα σου!!!!! :lol::lol::lol:

Τονια 40ντηζεις κιολας;;;;βρε πως περναει ο καιρος!!! θα μου πεις εδω εγινε η δικια μου 3 μηνων!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ φιλενάδα για τις ευχές σου :D !!! Θα της τα δώσω τα φιλάκια σου!

Εγώ να σου πω την αλήθεια τα δικά μου τα ρούχα τα έχω σχεδόν όλα κάτω για να είμαι έτοιμη για κάθε εποχή ;);) . Του Κοσμά όμως τα ανεβάζω πάνω. Εσύ τις πάνω ντουλάπες δηλ.δεν τις δουλεύεις καθόλου;;;

Πραγματικά είναι απίστευτο που η μικρούλα σου έγινε 3 μηνών :shock: ..Περνά πολύ γρήγορα ο καιρός..Πάαααρα πολύ γρήγορα :shock::shock::?:? ...

Τόνια σαραντίζεις όπου να' ναι ε;; Πότε θα τον βαφτίσετε τον μπέμπη και θα κοιτάξετε από τώρα τα της βάφτισης;;; Καλοκαιράκι;; Αλήθεια, πού μένεις;;

Τα υπόλοιπα κορίτσια πήραν ρεπό σήμερα;; Άντε σιγά σιγά να ξαναμαζευόμαστε ;) !

Φιλάκια :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπρες!!! :D

Οχι βρε φιλεναδα φυσικα και τις δουλευω και τις πανω...τινγκα στα πραγματα ειναι!!! :P απλως τα ρουχα που φοραμε καθημερινα ειναι στις κατω..στις πανω ειναι τιποτα κοστουμια,παλτο κτλ που χρησιμοποιουνται σπανια! ;)

Ξεκινησαν οι εξετασεις ε;;; οποτε τερμα οι διορθωσεις;;;αντε μπας και λειτουργησεις κι εσυ σαν φυσιολογικος ανθρωπος! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κριτσούδια μου!!!

Βρε που είστε, είδατε καλό καιρό και ξεκινήσατε τις βόλτες???? i-)

Εγώ χαλαρώ.....γραφείο, και νυστάζω τρελλά λέμε!!! :-o:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!καλα ειστε??και εμεις χτες πηγαμε τις βολτουλες μας στην θαλασσα κ περασαμε πολυ ωραια.καλα ειστε εσεις??

αυριο θα παω για εξετασεις στο μητερα!γενικα το στομαχι μου ειναι πολυ χαλια κ δεν εχω ορεξη να φαω τιποτα!!!ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ που είστε?????????????????????????????????????????????????

Όλο το πρωί σας περίμενα, έβαλα και καφέ....ευτυχώς που δεν τον σερβίρισα...θα κρύωνε καλέεεε!!! :-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε μανουλιτσες???!!!καλε πως πατε ετσι τς απαντησεις με ταχυτητα φωτος???!!!!!κ να θελω να τα διαβασω ολα...μαλλον θα γερασω!!χαχαχαχα!!!!!!!!συγχωρεστε με αλλα κ παλι δεν μπορεσα να διαβασω τιποτα!!εχω κ τον νικολα εδω κ θελει να λυσουμε 12 παζλ σ'ενα μεσημερι!!!! :lol:8-)

τα νεας σας???τα παιδακια σας καλα ειναι???!!!!εμεις μια χαρουλα δοξα το θεο!!!!!εφτιαξε ο καιρος κ το ευχαριστιομαστε!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello omorfes!!ti kanete???sas euxarsitw k pali gia tis euxoules!!!!

me to vuzi ta paw polu kala...apokleiistika thilazei kai pire se mia evdomada 400 grammaria.mesa stin evdomada tha pame paidiatro kai na dw ti tha pei..elpizw na min petaksei kamia malakeia oti den pairnei varos giati tha tou to spasw to kefali!afou to mwraki mou einai isuxo kai euxarsistimeno..auto den simainei oti xortainei?

fusika wraria den uparxoune...alles fores ksupnaei stis 2 wres alles stis 3 alla einai logiko afou einai mikrouli akoma..

auta ta neakia mou!den diavasa...sorry!

filia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου.που ειστε καλε ολες σημερα;εμεις ειμαστε καλα ολοι.ο μπαμπας μου παει πολλυ καλα λεει ο γιατρος και αυριο θα του βγαλουν και τον ορο και τον καθετηρα.πιστευω μεχρι την παρασκευη να παει σπιτακι του. :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τελεια τα νεα με το μπαμπα σου μπραβο!!!!!Σιδερενιος απο δω κι επειτα!!!! :D:D:D

Τζοαννακι μπραβο ρε που τα καταφερες με το θηλασμο!!!αν κοιμαται απο τωρα 2-3 ωρες μετα απο καθε γευμα εισαι πολυ τυχερη!!!! :D εμενα τοτε δε κοιμοταν με τιποτα!!!εκανε και 12 ωρες να κοιμηθει!!! :shock:

Ασπακι ηταν μαπα ο καφες γιαυτο δεν ηρθαμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Φουντουκι εχετε;;;;; :lol::lol:

Ανδριανακι τι κανουν τα παιδακια σου; :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μπράβο για τον πατέρα σου! Σιδερένιος!

Τζοαννάκι εχεις δικιο, οταν το μωρο χορτένει δεν εχει πρόβλημα, σου λερώνει και πάνες φαντάζομαι οπότε εισαι μια χαρα! Ο παιδίατρος ειναι φιλικός με τον θηλασμό? Ελπίζω πως ναι..

Ανθη μου, εφτασε το καλοκαιράκι θα τελειώσουν και οι διορθώσεις και θα ευχαριστηθείς με το αγοράκι σου και τον αντρα σου μπανάκια με ενα σουπερ ντουπερ μαγιουδάκι μια και εχασες και τα κιλάκια που ηθελες! Αχ ζηλεύω που θα βρεθείτε με την Τονια κάτω..

Τονιαααα Μωρη εσυ το καλοκαίρι απο τα μουσαφίρια δεν θα αδειάζεις! Αχ πιειτε και καμια τσικουδιά για μενα.. Το γενι ρακι το ξέρεις?

Ανδριάνα μου φαντάζομαι Ανοιξη στη Μυκονο θα ειναι όμορφα! Να περνάς τέλεια!

Ασπάκι εγω δεν θα μπορουσα να πιω απο τον καφέ αφου εδώ θα ηταν 2 τα ξημερώματα εκεινη την ώρα... :-*

Η Βασούλα και η Ρια πως και χάθηκαν σημερα?

Σταμμυ μου λίγο υπομονη θα κάνεις.. ετσι ειναι στην αρχη, σου ευχομαι πάντως να σταματήσουν οι ενοχλήσεις πολύ συντομα και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! :x

Τονια χαν ξεπετάχτηκε και ο μικρός σου! :D Καλά ψώνια!

Η Φλωριάνα δεν φάνηκε να μας πει για το κάμπινγκ!!! :D

Φιλάκια σε όλες κοριτσάκια :-*:-*

Βικάρα Βικουλίνι :(:(:YMHUG:=(( Ευχομαι να ειναι όλα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε :D ;;;;;

Έφτιαξε ο καιρός και σημειώνονται πολλές απουσίες :lol::lol::lol::lol: ..Πού χαθήκατε όλες καλέεεε;;;;;

Φιλενάδα οι διορθώσεις έλαβαν τέλος :D !!!! Ελάχιστα πραγματάκια έχουν μείνει. Ανάξια λόγου! Πέρασε μία πολύ δύσκολη χρονιά :?:? ..Μου αξίζει λίγη χαλάρωση τώρα ;):lol::lol: !!!

Έρη μου χαίρομαι πάρα πολύ που θα κατέβω Κρήτη γιατί θα δω 2 πολύ καλές μου φιλενάδες Κρητικές! Η μία είναι η Τόνια και η άλλη είναι η zouzou 21 , παλιό μέλος που δυστυχώς την ψιλοχάσαμε από το mammy :(:( ..Ανυπομονώ! 'Οσο για τη δουλίτσα έχει ήδη χαλαρώσει πάρα πολύ :D ! Αυτή την εβδομάδα μόνο 2 μέρες δουλεύω ;) !Την άλλη κάθε μέρα αλλά λίγες σχετικά ώρες και το βασικότερο χωρίς διόρθωση ;);) ! Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι τις...θεσπέσιες( :lol::lol::lol: ) εμφανίσεις μου με το μαγιό :lol::lol::lol::lol: !!!!! Πάντως και μόνο που απολαμβάνω τον Πάνο μου φτάνει ;):D !

Τζοαννάκι μπράβο που τα κατάφερες με το θηλασμό. Αν πεινούσε το μωράκι σου δε θα ήταν τόσο ήσυχο ούτε θα κοιμόταν τόσο καλά.Μην ανησυχείς λοιπόν. Όλα πάνε τέλεια ;) !!!!

Στάμυ κάνε υπομονή με τις αναγούλες. Θα περάσει γρήγορα ο καιρός και θα απολαμβάνεις μετά την εγκυμοσύνη σου χωρίς αυτές ;) !

Μαράκι πολύ χαίρομαι με τον μπαμπάκα σου! Σιδερένιος να είναι ο άνθρωπος από εδώ και στο εξής!

Ανδριάνα (manoula 3) φαντάζομαι ότι με τέτοιο καιρό θα είναι τέλεια στο νησί σας! Θέλω πολύ να έρθω κάποια στιγμή Μύκονο αλλά να σου πω την αλήθεια θα προτιμούσα να είναι άνοιξη γιατί το καλοκαίρι και ειδικά τον Αύγουστο γίνεται ο χαμός :?:?:? ...Πάντως από όλους έχω ακούσει τα καλύτερα! Στη Μύκονο μεγάλωσες ή πήγες εκεί λόγω γάμου;;;

Βρε κορίτσια ο Πάνος έχει τώρα μία δυο εβδομάδα που λέει κάποιες κακές λεξούλες. Η μία είναι το ρε, η άλλη το γαμώτο (που δυστυχώς το λέω εγώ συχνά), το ηλίθιος (που το έμαθε από τα cars την παιδική ταινία) και τέλος το μαλ..ας που το άκουσε από τον άντρα μου και τον γαμπρό μου κατά τη διάρκεια ενός ποδοσφαιρικού αγώνα..Δεν ξέρω τι να κάνω..Στην αρχή αδιαφορούσα αλλά δεν είδα αποτέλεσμα..Μετά άρχισα να του εξηγώ ότι είναι πολύ κακές λέξεις και δεν πρέπει να τις λέει γιατί τα άλλα παιδάκια δε θα τον κάνουν παρέα. Εκεί μασάει λίγο αλλά μετά το ξεχνάει και πάλι λέει κάποια από αυτές τις λέξεις..Ο Κοσμάς σήμερα τον μάλωσε...Τι πρέπει να κάνω;;; Δεν έχω χειρότερο από το να βρίζει ένα παιδάκι..Πάντως κορίτσια ότι έχω σχολιάσει και έχω κοροϊδέψει στη ζωή μου το λούζομαι κανονικότατα :?:?:? ...

Αυτά τα νέα μου και για σήμερα. Τα φιλιά μου σε όλες σας :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες για ξυπνηστε εχω καφεεεεεε ~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)

για περαστεεεεεεεεεεε ;)

Τι κανετε?καλα?

Εγω περασα ενα αρκετα καλο 3ημερο με τον τρελο το γιο μου ειμασταν ολη μερα βολτες ειχε

και υπεροχες μερες :D

Αλλα τωρα το κεφαλη μεσα και δουλεια..........

Ανθη μου αυτο με το βουτηρο το ξερω και εγω ειναι για να μην μελανιαζει το σημειο οπου

εχει χτυπησει και για τον παγο το εχω ακουσει και εγω αυτο αλλα δεν θυμαμαι γιατι δεν κανει

παντως ποτε δεν τον εχω βαλει παγο ασε που με το που χτυπαει ερχεται και μου λεει θελω βουτηρο

το προβλημα ειναι πως δεν αφηνει το βουτηρο πανω γιατι με το χερι του το παιρνει και το γλυφει :lol::lol::lol:

Αντε να τελειωσεις και να μπαινεις σε ωρες που ειμαστε και εμεις μεσα ;)

Οσο για τις κακες λεξεις που λεει και ο δικος μου τα ιδια κανει αλλα πλεον δεν του δινω καθολου σημασια

γιατι το μαλακα το εχει κανει ψωμοτυρι τι να πεις ακουει και τους μεγαλους στην καφετερεια και νομιζει

πως κατι κατι ου θα παει θα τους περασει και θα καταλαβουν υπομονη μονο αυτο :?

Μαρακι ειδες με τον μπαμπακα σου ολα πηγαν τελεια αντε με το καλο να βγει και να παει σπιτι του :D

Εσυ ολα καλα?

Ασπακι μα τι ονομα και αυτο γελασα τρελα με αυτο που λεει η Ρια την μικρη :lol::lol::lol::lol::lol:

Ρια μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: σε περιμενω να τα πουμε......

Σταμυ που εισαι εσυ καλε? Αναγουλες ε??????? υπομονη θα περασουν ;)

Φλωριανα πως περασατε :?:;)

Τα δυο σας πηγατε :oops::?:

Ερι Λενακι Κατερινα Τονιες Φανη Τζοανακι Βικουλινι τα φιλια μου και φυσικα σε ολες οσες εχω

ξεχασει :?:;)

Αυταααααααααα αντε σας περιμενω :-w:-w:-w:-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...