Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΥΛΑΤΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ 2008-Νο 15 AND THE OSCAR GOES TO.....


Recommended Posts

Δίκιο έχεις Ασπασία το κόστος είναι μεγάλο αλλά δεν γίνεται διαφορετικά τι να κάνω πρέπει να τα φτιάξω.

Ευτυχώς που με ξέρει από παλιά ο οδοντίατρος και του τα δίνω σίγα σιγά γιατί αλλιώς δεν γίνεται.

Καλε τι είναι πάλι αυτό που λέτε δεν την ξέρω αυτήν την εξέταση εκτός αν την έχω κάνει και δεν την θυμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 948
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σίγουρα θα το ήξερες αν την είχες κάνει, γιατί δεν την καλύπτει το ικα και ετσι θα την έψαχνες την δουλειά. ;)

Που λες είναι μια αιμοτολογική εξέταση μοριακής ανάλυσης που έχει να κάνει με ένα γονίδιο της ινοκυστικής νόσου. Εγώ την είχα κάνει στην Βιοιατρική, και επειδή μάθαμε ότι είμαι φορέας την έκανε και ο άντρας μου.

Ευτυχώς εκείνος δεν ήταν....αλλά για σιγουριά έκανα και αμνιοπαρακέντηση για να βεβαιωθούμε ότι δεν είχε και το έμβρυο.

Για καλή μου τύχη ήταν όλα καλά. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριαννα μου και εγω εκανα για κυστικη ινωση στον 1ο νινι!!την εκανα στο ιασω κ κοστισε 150 ευρω κ το δημοσιο δεν την καλυπτε..τελικα βρηκαν τοτε οτι ειμαι φορεας αυτης της μεταλλαξης κ μετα την εκανε και ο νικος αυτος πληρωσε 300 ευρω και ευτυχως δεν ειναι φορεας αλλιως δεν θα ζουσε ο μικρος τωρα...το εχει το 50% του πλκηθυσμου ειχα διαβασει ειναι νεες εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !!!

Τι είναι αυτή η εξέταση;;; Όλες οι γυναίκες την κάνουν;; Εγώ πάντως δεν την έκανα ούτε στον προγεννητικό ούτε αργότερα..Έπρεπε;; Και γιατί ένα μωρό πεθαίνει αν είναι και οι 2 γονείς φορείς;; Για ποια ασθένεια μιλάμε;;;

Ήθελα επίσης να σας ρωτήσω και κάτι άλλο. Ρώτησα τον παιδίατρό μας πότε θα κάνουμε το μαντού και μου είπε πως δε θα το κάνουμε γιατί δεν είναι απαραίτητο..Εσείς το έχετε κάνει;;Ποια είναι η γνώμη των δικών σας παιδιάτρων;;

Μόλις τελείωσα ένα ολόκληρο σακουλάκι πατατάκια και τώρα το έχω τύψεις :roll::roll::roll: ..Με έπιασε όμως λύσσα =p~=p~=p~ ..Ευτυχώς που δεν υπάρχουν και γλυκά εδώ μέσα γιατί θα τα κατασπάραζα και αυτά :roll::roll::roll: ..Τέσσερις μήνες στη στέρηση ζω η καψερή :?:?:? ...

Ρία μου θύμησες ότι πρέπει να πάω και εγώ τον οδοντίατρο..Με πονούν κάτι δοντάκια δυστυχώς...

Αυτάαααααα...Τα φιλιά μου σε όλες σας (παρούσες και απούσες) :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθη μου εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι εαν ειναι και οι 2 γονεις φορεις υπαρχει 1 στις 2 πιθανοτητες να νοσησει το μωρο..σταδιακα αρχιζει η καταρρευση των οργανων και αλλα ασχημα που δεν εχει νοημα να τα λεμε!!!εμενα το εχει ενας απο τους γονεις μου αλλα εγω ποτε δεν ειχα κατι μονο ειμαι ευαισθητη στο αναπνευστικο...οπως και ο αλεξανδρουκος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Κερνάω καφέ μιας που είμαι η πρώτη σήμερα. Ορίστε ~o)~o)~o) ζεστός ζστεός και αχνιστός!!! Ή μηπως θέλετε κρύο;; Από ολα εχει το κατάστημα :lol::lol: .

Ανθη μου μην αγχώνεσαι για τα πατατάκια κι εγώ σύνεχεια με κάτι είμαι στο στόμα (φαγητό εννοώ :lol::lol: )!!!! Ε με το που θα σκάσει μύτη το δεύτερο θα τα κάψω όλα πάλι και θα μείνω μιση!!!!

καλέ για κάντε μου μια ανάλυση για την κυστική ίνωση. Τι είναι αυτό;;; Είναι νέα εξέταση εε;; Καλά το 50% του πληθυσμού είναι φορείς αυτού;; Ιδεά δεν είχα!!! Είναι κληρονομικό;; Πωπω αγχωθηκα τώρα :? . Και αν εχεις τι γίνεται;; Αποβάλεται το έμβρυο από μόνο του ή κάνεις απόξηση;; Τι σκέφτομαι πρωι πρωι!!!!

Αντε βρε καλημέρα!!!

Ασπάκι: Παρασκευούλα ζάχαρη, παρασκευουλα μέλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι.....εγώ που δεν το ήξερα έμαθα ότι έχω το γονίδιο της ινοκυστική νόσου με τρεις διαφορετικές μεταλλάξεις.

Είμαι καλά. δεν νιώθω τίποτα περίεργο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΓΕΝΙΚΑ Κ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΟΠΩΣ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΕΣ ΣΤΟ 1 ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ 2.ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ,ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,ΜΕ ΑΝΧΩΝΟΥΝ Κ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ.

ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ??ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ??ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ??

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ???ΚΑΝΟΝΙΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόνννννννννν...................τι λέτε για καφεδάκι την Πέμπτη 23/06, στο νέο εμπορικό κέντρο, το River West, δίπλα στο ΙΚΕΑ?????

Κατά τις 7:00 βολεύει????

Υ.Γ: Λέω καθημερινή διότι τα Σαβ/κα οι περισσότερες φεύγουμε εκτός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Είστε όλες καλά;;

Κατατοπίστηκα πλήρως Άσπα με τη νόσο αυτή. Ούτε που είχα ακούσει τίποτα, ούτε που μου είχαν πει να κάνω εξετάσεις..Πάντως η Στάμυ έχει δίκιο. Όσο την ψάχνεις με εξετάσεις τόσο τρελαίνεσαι και αγχώνεσαι. Εγώ ούτε ντόπλερ είχα κάνει να φανταστείτε.

Βρε κορίτσια για πείτε μου για το μαντού που ρώτησα και χθες..Εσείς το έχετε κάνει;; Είναι απαραίτητο;; Ο γιατρός μας μου είπε ότι δε χρειάζεται..

Άσπα μου ωραία ιδέα η συνάντηση αλλά γιατί καλέ τόσο μακριά;; Ολόκληρο ταξίδι είναι τα Σπάτα...

Αύριο θα αφήσω τον Πάνο στην πεθερά και θα πάω κομμωτήριο, βόλτα στα μαγαζιά και καφεδάκι με την αδερφή μου ;) ! Το βραδάκι λέμε με τον άντρα μου να πάμε σινεμά και για κανά ποτάκι.Ανανέωση φιλενάδες!!!

Φλωριάνα πολύ γέλασα με την παρένθεση στην οποία έγραφες ότι εννοείς φαγητό :lol::lol::lol: !!!

Τόνια μου ξεκινήσατε με την πάνα;;

Σήμερα έβαλα τον Πάνο για ύπνο με βρακάκι...Ο Θεός βοηθός. Τις τελευταίες μέρες ξυπνά στεγνός και είπα να κάνω το βήμα..Ή που θα τα δω ΟΛΑ κατουρημένα ή που έκανα καλά..Θα σας ενημερώσω..

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσιαααααααααααα!!!! :D:D

Ανθή το River West που ανέφερα είσαι στο ΙΚΕΑ του Κηφισού, αλλά αν έχετε να προτείνεται και κάτι άλλο ακούωωωωω....

Εγώ έτσι κι αλλιώς μένω κέντρο και ότι κι αν αποφασίσουμε είμαι στην μέση....ακόμα και παραλιακά θα ήταν κάπου καλά ή στο athens mall στον Αγ.Δημήτριο όπου έχει μετρό.

Τώρα ως αναφορά το μαντού εμείς το έχουμε κάνει, η κόρη μου το έχει κάνει 2 φορές και ο μικρός 1 (παρόλο που δεν πάει παιδικό).

Γιατί όμως δεν το θεωρεί απαραίτητο ο δικός σου??? Εντύπωση μου κάνει.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!

ΑΝΘΗ Κ ΜΕΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ Κ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΛΕΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΑΣΠΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΑ???ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΣΤΡΙΑ????ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΑΚΙ Κ ΕΓΩ.ΧΑΧΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΩ ΔΥΝΑΜΕΙς ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΟΣΙΩΘΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ..ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΝΙΩΘΩ...

ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ..ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ..ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΟΜΩΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στάμυ όπως θέλουμε με τα μικρά, εμένα πάντως ο μικρός θα είναι Ερέτρια, μόνο η μικρή θα είναι εδώ.

Αλλά θα έχω την πεθερά μου σπίτι και μπορώ να έρθω και μόνη, εκτός αν οι υπόλοιπες έχουν παιδιά μαζί οπότε την φέρνω κι εγώ.

Πάντως ωραία θα είναι όστρια....με θέα την θάλασσα, να ξελαμπικάρουμε βρε παιδί μου και εμείς οι μανάδες. :lol::lol:

Βέβαια στο athens mall (Αγιος Δημήτριος) είναι πιο εύκολη η πρόσβαση λόγω μετρό. ;)

Σκεφτείτε το και έχουμε χρόνο μπροστά μας.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζααααααααααα

τι κανετε???????

μου λειψατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

εμεις εδω αραχτοι

ο μικρος περιμενει το απογευμα για να παμε κουνιες

αχχχ ρε κοριτσια το οστρια ειναι πολυυυ μακρια για μενα

δεν υπαρχει κατι πιο κοντα στο κεντρο ας πουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συναντισουλα κανονιζετε πουλακια μου εεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εμεις την δευτερα εχουμε την γιορτη ο αντωνης.ο μπαμπας μου εκανε και την δευτερη χημειοθεραπεια και δοξα το θεο ολα πανε καλα.η γενικη αιματος βγηκε καλη και στο θεαγενειο τον βρηκαν βελτιωμενο και του ειπαν οτι θα κανει 6 χημειοθεραπειες και τελος.το επομενο σαββατο εχουμε και γαμο.παντρευετε ενας συναδελφος του αντρα μου και τα μικρα θα μεινουν στους γονεις μου.την εξεταση αυτη ουτε εγω την εκανα.αυτα απο εμενα.φιλια πολλα σε ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Άσπα ο παιδίατρος μου είπε ότι δε χρειάζεται να κάνει το μαντού γιατί δεν υπάρχουν λέει κρούσματα φυματίωσης πια..Τι να πω;;; Μπερδεύτηκα τώρα..Να του πω να το κάνουμε;;;

Όσο για τη συνάντηση κορίτσια...άντε να βρούμε άκρη...Η καθεμιά βολεύεται σε διαφορετικό μέρος :roll::roll::roll: ...Εγώ απλά θα ερχόμουν χωρίς τον άντρα μου γιατί δουλεύει και δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου καλά τους δρόμους στις περιοχές που προτείνετε..Μόνο στην Όστρια ξέρω να έρχομαι από αυτά που είπατε. Επίσης από τα mall με βολεύει του Αμαρουσίου και πολύ ωραία καφετέρια είναι και το VERDE στου Παπάγου (Άσπα μου έχεις πει ότι έχεις πάει ε;;) αλλά επειδή μένω Παπάγου είναι λίγο εγωιστικό ( :oops::oops: ) να σας κουβαλήσω εδώ..Α, σε περίπτωση που πάρουμε παιδιά ωραίος είναι και ο παιδότοπος του Αvenue που και τα παιδιά θα παίξουν και εμείς θα τα πούμε. Αν πάλι η συνάντηση γίνει άνευ παιδιών αλλάζουν τα δεδομένα..

Κοριτσάκια μου σήμερα δε θα φλυαρήσω πολύ γιατί η ώρα είναι 4 και μισή το πρωί και μπήκα απλώς μια γρήγορη να δω τα νέα σας. Πήγαμε σινεμαδάκι. Είδαμε το hangover 2. Πλάκα είχε!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα

που ειστε καλε ολες εξαφανισμενες?????

αααα αρχιζω να βαζω απουσιες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καφεδακι ετοιμασα για κοπιαστε ~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)~o)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...