Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν2


Recommended Posts

Χμ, Λένα, τώρα που το ξανασκέφτομαι, ε, δε θα είμαι και τελείως σαν εσένα! Θέλω πολύ να θηλάσω, αν και φρικάρω λίγο, ίσως γιατί έχω πολύ μεγάλη ευαισθησία στο στήθος...

Οι αμυγδαλές είναι ένα πρόβλημα, θα σου πει ο ωριλα. Εγώ της έβγαλα όταν ήμουν 7 ετών και ησύχασα!

Ούτε κι εμείς προσπαθούσαμε κανονικά για παιδί. Την πρώτη φορά που έμεινα ήμασταν στη φάση μετακόμισης και θυμάμαι ότι του είχα πει "καλύτερα να προσέχουμε και ξανακάνουμε ελεύθερα μετά τη μετακόμιση" και μου απαντά "σιγά, τόσες φορές δεν έπιασε, τώωωωωρα θα πιάσει;". Όσο για τώρα, πραγματικά είναι απίστευτο, μια που προσέχαμε κιόλας!!!!!!!!!

Νάσια, μην αγχώνεσαι βρε! Εμένα ο αιματοκρίτης τόσο είναι, 35 κι ο μικροβιολόγος χάρηκε κόλας, ότι είναι πολύ καλός (έχω και αναιμία, βέβαια).

Ηλιάννα, γενικά ο άντρας μου βοηθά στις δουλειές, μια που τον περισσότερο καιρό είναι άνεργος. Αλλά τώρα, τα κάνει όλα αυτός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 973
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας εγκυούλες!!!

πωπω πόσα γράψατε καλέ κεβεζούδες??? Σας άφησα στην σελίδα 8 και σας βρίσκω στην 20...και να ήθελα να σχολιάσω δεν θυμάμαι τίποτα...

Μαϊμουδάκι μου περαστικά κοριτσάκι μου...τί γκαντεμιά! Ρώτησες τον γιατρό σου τί πρέπει να κάνεις? Θα σου δώσει αντιβίωση?

Βανεσάκι μου κορίτσαρο έχετε? Νομίζω ότι τα κοριτσάκια θα είναι περισσότερα τελικά...γερό να είναι!

Marie κι εσείς κοριτσάκι ε? Τί καλά!!!! Με το καλό να έρθει...

Κορίτσια ειλικρινά συγχωρέστε με αλλά τόσα πολλά που γράψατε δεν θυμάμαι να σχολιάσω άλλα...

Εγώ έκανα αιματολογικές και ούρων εχθές...λιγάκι αγχώθηκα με τον αιματοκρίτη που έπεσε στο 35.5 από 39.6 που είχα πριν δύο μήνες, τα λεμφοκύτταρα ήταν λίγο πεσμένα (μάλλον το ανοσοποιητικό μου είναι πεσμένο) και στα ούρα ίχνη λευκώματος (σίγουρα πρέπει να κόψω το αλάτι) και λίγα ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα (πάντα έχω αλλά δεν ξέρω που οφείλεται)...τώρα που το ξανασκέφτομαι σκατά ήταν οι εξετάσεις μου και αγχώθηκα αρκετά, να δώ τί θα μου πεί ο γιατρός μου την άλλη εβδομάδα!

Νάσια μου που χάθηκες;

μου είπε και εμένα ο γιατρός μου να κάνω εξετάσεις αίματος αύριο και

αν έχει πέσει ο αιματοκρίτης να πάρω διπλό σίδηρο.Κάτι τέτοιο μου

φαίνεται θα σου πει και εσένα.Μην ανησυχείς παιδί μου!Θα στο πει ο

γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια οταν τα δειξεις στο γιατρο σου να μας πεις τι σου ειπε!

δεν εχω ιδεα τι σημαινουν ολα αυτα! αν κ δε νομιζω να ειναι τπτ..

καλε αννα μαρια οσο σκεφτομουν οτι θα πατουσα τα βυχια μου κ θα εβγαζα γαλα με επιανε συγκρυο!!!!!! αφου οταν μου εφεραν το μωρο στην κλινικη να το δω δεν ηθελα να το παρω αγκαλια μην κ μυρισει τα βυζια μου!!!!!!!!!!μα ντιπ βλημα σας λεω111

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΝΤΥΝΤΙΟΝ ΠΟΣΟ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΕΧΕΙΣ?ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΧΑ 36,9 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΙΔΗΡΟ.ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ Κ ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ.ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΙΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΜΙΑ.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maimoudaki πήγαινε στον ωρυλά να δούμε τι θα σου πει

και καλό είναι να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου, ελπίζω

να σε πάρει τηλ.!!!

Είμαι παντρεμένη από το 2006.Στην αρχή δεν θέλαμε να

κάνουμε παιδάκι,είπαμε να μείνουμε λίγο πρώτα μαζί κ.λπ.

Όταν όμως αρχίσαμε να θέλουμε και εγώ πλησίαζα τα 33 με

έπιασε ο πανικός!!!Και ξεκίνησε η ταλαιπωρία.Μετά από πολύ

ψάξιμο ανακαλύψαμε την ενδομητρίωση,έκανα λαπαρασκόπηση,

αφαίρεση κύστης στη δεξιά ωοθήκη και θεραπεία με ενέσεις,τη

λεγόμενη τεχνητή εμμηνόπαυση.Δράμα..........

Τελικά αφού προσπάθησα μερικούς μήνες με ψυχολογία 0,

ετοιμάστηκα για εξωσωματική.Ε τότε αποφάσισε το μπεμπέ

να ερθει από μόνο του!!!

Muriam την τελευταία φορά που έκανα εξετάσεις είχα γύρω στο 39.

Αύριο θα ξανακάνω εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελειψα λιγο , ειχα κοσμο στο μαγαζι..

να σας πω εγω,

τωρα πια στην τριτη μου εγκυμοσυνη το εχω παρει

πιο σοβαρα ισως γιατι σκεφτομαι πως

δεν θα ξανα ερθουν αυτες οι στιγμες και οτι

σαν μητερα ο κυκλος μου θα κλεισει εδω..

δηλαδη με 3 ζουζουνια δεν νομιζω να παω για 4ο

οποτε προσπαθω να χαιρομαι καθε λεπτο της

εγκυμοσυνης.. οποτε αντιστοιχα οταν το βλεπω

στους υπερήχους το χαιρομαι πολυ :D

οσο για την κοπελα δεν ξερω.. θα το συζητησουμε

και σημερα, θα ρωτησω και την μαμα μου μηπως εχει

καμια υπόψιν της! :roll:

α! εγω εχω κοιταξει για

καθισματακι αυτοκινητου..

και εχ βρει αυτο απο το τρικυκλο στα 250 ευρώ ειναι..

ειναι μεχρι 13 κιλα για περιπου ενος ετους και κατι δηλαδη..

(και το εχει εχειε και σε αλλα χρωματα)

post-10051-13873936948814_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι τι μαρκα ειναι??

κ εμεις τετοιο λεμε να παρουμε για το μπεμπεκι μας!

ειναι πολυ βολικο!

ειδικα αν εχεις κ μια βαση isofix το μωρο δεν καταλααινει τιποτα κ συνεχιζει ακαθεκτο τον υπνο του!!!

πω πω τεντυ πολυ ταλαιπωρια..

κ τελικα τα μπεμπε παντα ερχονται εκει που δεν το περιμενεις!!!

κ εμεις προσπαθουσαμε αρκετους μηνες κ εμεινα εγκυος το μονο μηνα που ειλικρινα δεν το περιμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου δεν αγχώνομαι τόσο πολύ για τον αιματοκρίτη...έχω δεί και χειρότερα, στην κόρη μου είχε φτάσει 26, θα πάρω σίγουρα συμπλήρωμα σιδήρου δεν πειράζει!

Πιό πολύ αγχώθηκα για τα ίχνη λευκώματος και τα ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα... για τα ίχνη λευκώματος είδα ότι σε ανάλογες εξετάσεις όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου πάλι είχα ίχνη και στις επόμενες δεν είχα τίποτα, πιθανόν να μου πεί να κόψω τελείως το αλάτι...όσο για τα ερυθρά πάντα μου βρίσκουν 1-2, αλλά τώρα έχω 3-4 και δεν ξέρω τί σημαίνει αυτό. Στο ίντερνετ που το έψαξα λίγο λέει ότι μέχρι 3 είναι φυσιολογικό...ίσως να φταίει που με τις αναγούλες δεν πίνω σχεδόν καθόλου νερό...Το αστείο είναι ότι το ζάχαρό μου είναι πολύ καλό παρόλο το βάζο παγωτό που είχα φάει το προηγούμενο βράδυ!!!!!!!!!!!! Η μικροβιολόγος μου είπε ότι είναι όλα φυσιολογικά εφόσον είμαι έγκυος αλλά εγώ αγχώθηκα περισσότερο για τα ερυθρά αιμοσφαίρια στα ούρα....

Teddy μου αύριο θα πας για την αμνιο?

Ηλιαννάκι μου είναι δυνατόν ολόκληρη Χαλκίδα να μην έχει πουθενά χαλβά Φαρσάλων????? Κι εγώ ζητούσα πρίν μέρες χαλβά Φαρσάλων, για την ακρίβεια είχα λυσσάξει και μου έφτιαξε η μαμά μου και τελικά έφαγα μόνο μερικές κουταλιές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια καλή μου αφού σου είπε η μικροβιολόγος ότι όλα είναι φυσιολογικά,

μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι.Θα δεις θα στο πει και ο γιατρός σου!

Αύριο πάω για την άμνιο και καταλαβαίνεις.........Από ψυχχολογία

σκίζω........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω...κι εγώ αγχώνομαι όταν πηγαίνω για εξετάσεις...κάνε τον σταυρό σου και όλα καλά θα πάνε!!!!! Νέα είσαι, υγιής είσαι...όλα θα είναι τέλεια! Πρέπει να θυμηθώ να ρωτήσω τον γιατρό μου αν τελικά θα κάνω αμνιοπαρακέντηση κι εγώ...από ψιλό κόσκινο μας περνάνε πιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teddy mou kali epitixia efxomai k ego!!!!mi fovasai ,ola tha pane kala!!!!

maraki teleio teleiotato to kathismataki!!!!

nasia mu k ego tha pao paraskevi gia exetaseis kai anipomono na do pos tha einai!!!!esi afu su eipe o mikroviologos oti einai ok giati agxonesai!!!den iparxei logos pistevo!!!!koritsia ego rotisa to giatro gia vafi-adavgeies kai mu to apagorefse dia ropalu!!!eipe oti afta pu lene oti den akuba sto derma den isxiun ,giati kai oi trixes exun isto kai ola pernun ston organismo mas kai sto emvrio!!!!epomenos tha kano ipomoni!!!!foylaria kai turban tha sosun tin katastasi!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία και όλα καλά να πάνε Teddy!

Θέλω να γίνω μαμά!, είδα ότι έχεις αυχενική μεθαύριο; Με το καλό και σε σένα!

Σας διάβασα πολύ βιαστικά γμτ! Συγκράτησα τα νεάκια της Βερόνικας. Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά. Να είναι αυτή η τελευταία ανησυχία σου, κούκλα :*

Εγώ θα πάω σήμερα για πρώτη φορά να δω τι παίζει, μετά από τρεις μέρες ξεκούρασης (υποτίθεται) γτ είχα για λίγο τα γνωστά "καφέ". Να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο για βαφές, ο δικός μου γιατρός έλεγε στην προηγούμενη εγκυμοσύνη να το αποφύγω τελείως στο πρώτο τρίμηνο και, από εκεί και πέρα, αν θέλω τόσο πολύ, να προτιμήσω ανταύγειες επειδή η βαφή δεν πάει στη ρίζα. Τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...