Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο.41 - Η ώρα της Αφοδίτης!!!!!


Recommended Posts

Ερωτηση!τις κουρτινες(βασικα τα ριντο-οσες εχετε) τα πλενετε 2 φορες το χρονο???Τις λεπτες τις πλενω αλλα τα ριντο θελουν καθαριστηριο κ τα εστειλα το Σεπτεμβρη..Οποτε τωρα τα κατεβαζω,τα τιναζω κ τα ξανακρεμαω.. :?:?:?

Καθαρισα κ τις μισες ντουλαπες!

Αφροδιτη γεννας καλη μου???Με το καλο οποτε κ αν ερθει!!!Πως νιωθεις?Ανυπομονεις???? :D

Ιουλια μου ολο σε ξεχναω κ ας εχω πολλα να σου πω...Για το Γ που συμφωνω πως δεν πρεπει να αγχωνεσαι τοσο πολυ και να προσπαθεις να μη δινεις σημασια ωστε να ξεχναει(αν θυμαται) λογια κ συμπεριφορες που δε σου αρεσουν!Σε νιωθω κ ας μην ζω τετοια απο την Αννυ ακομη...Αλλα ακομα κ αυτες οι τσιριδες κ τα απαπαααα που κανει με εμφαση σε ξενους ανθρωπους με κομπλαρουν στιγμιαια!Αχ μανουλες!!!!Υπομονη!!!!

Κατερινα μας διαβαζες κ απο πριν εε?!Ξερεις αρκετα για εμας!πχ το μότο "φαση ειναι!" :lol:;)

Θουλακι μηπως να τον πηγαινες στην κρεβατοκαμαρα να κοιμαται?Εννοω να μην τον εχεις στον ιδιο χωρο με εσας...Και βαζε κοντα του μαξιλαρια για να ειναι πιο χουχουλιαρικα!...

Μονη σου εκανες λουκουμαδες???????Ξερετε συνταγη για λουκουμαδςες φουρνου?Που να βγαινουν ετσι αφρατοι????Δοκιμασμενη να ειναι! :D

Ξεκινησε η γιουροβιζιον???!!!Μεγαλη χαρα πυ την εεεεχωωωωω! :P:P:P:P

Α!Ιουλια μου!Ναι!Απαιτησα απαντησεις και πηρα!Μη σου πω ομως τι "πηρα"! :lol::lol::lol: Αστο!Θα δουμε τι θα γινει...

Νατασακι ρε συ βρες καποιον αλλο του τεβε...απο καμια γνωστη...και μεχρι να μπορεις να την αλλαξεις πηγαινε πιο αραια(αν γινεται) στην πατσουρου...Γ@μ$ τα λεφτα που δεν περισσευουν....

Θα παμε στης Λινας μαζι για καφε!Σιγουρα θελει κ σιγουρα θα χαρει!και ειναι κ σχετικα κοντα σου!

Καλα το καημενο μου εχει αφηνιασει!Παω να την ντυσω κ να την ..... αερισω!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακιαα

εγω ειμαι ΧΑΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

εχουν πρηστει οι γαμημενες οι αμυγδαλες μου κ δε μπορω ουτε να καταπιω ουτε να μιλησω..

ιουλια καλα που δεν ειδες το μηνυμα μου χτες...

τωρα εχω 39

θα πρεπει να παρω αντιβιωση σκατα σκατα σκαταααααααααααααα

πατησα κ εναν καταπληκτικο καυγα σημερα το πρωι με τον τολη... ουφ...

αχ ρε γωγω... ο γιωργος σαγαπαει παρα πολυ πιστευω οτι τα ειπε πανω στα νευρα του..

πω ρεσυ νατασα.. ειναι δυνατον??? να επικρατουν τετοιες συνθηκες??

μα δε ντρεπονται??? κ παιρνουν τοσα λεφτα ρε γαμωτο!!

αχ κοριτσια στελνω σε ολες τα φιλια μου, δεν εχω κουραγιο να σχολιασω αλλο.. ψηνομαι!

φανταζομαι θα ξαναμπω πιο μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν γενναω ακομα .

χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου καλα ,με πονουσε συνεχομενα χαμηλα η κοιλια μου ....

πηρα τωρα τον γιατρο και μου ειπαι οτι αφου νιωθω το παιδι ολα καλα ειναι και απλα εχω πρωιμα πονακια ,θα τα πουμε την παρασκευη απο κοντα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!

Είμαι στο γραφείο. Κακώς ήρθα, γιατί δεν αισθάνομαι καλα... αααααλλά με τα πεθερικά στο σπίτι από την Κυριακή το μεσημέρι, εχω πάθει όβερντόουζ και είπα να ξεφύγω λίγο, όμως με βλέπω να φεύγω και να πηγαίνω σπίτι μου να ξαπλώνω... :?:?

Δεν είναι κακά τα πεθερικά μου μωρέ... ούτε μου κάνουν τίποτα... εγώ είμαι η περίεργη...

Για τη Γιουροβίζιον λέτε;; Εμένα ενώ δε μου άρεσε αρχικά το τραγούδι, χθες που το είδα και το άκουσα, ενθουσιάστηκα. Είδα τόσα χρόνια με τις ξενόφερτες μαλακίες τί γίνεται... μας έφαγε η ξενομανία. :evil:

Γωγώκα μου μη μου στεναχωριέσαι μωρε... αυτά συμβαίνουν, όμως διαβασα αυτό που έγραψες για τον Γ και δε μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο!

Μα καλά πόσο μα ΠΟΣΟ μοιάζουμε;;;; :o:o:o Τα ίδια κάνω και γω. :oops: Λέω πράγματα που δεν τα εννοώ μόνο και μόνο για να πληγώσω τον Π, ενω αν μου πει αυτός καμιά χοντράδα νομίζω οτι την εννοεί... :roll:

Παρόλα αυτά είμαι και γω με την Αναστασία :oops: στη φάση που είμαι δεν μπορώ να βρω καμία δικαιολογία για κανέναν άνδρα.

Είμαι πολύ άσχημα ψυχολογικά... Διαπίστωσα οτι ο Π δε θέλει να κάνουμε δεύτερο παιδί... ίσως θελήσει αργότερα. Αργότερα όμως δε θα θέλω εγώ. Τώρα ένιωσα έτοιμη. Την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, έγινε παρά τη θέληση μου και πέρασα τα όσα πέρασα, τώρα που νιώθω έτοιμη και νομίζω οτι είναι η καταλληλότερη ώρα απο όλες τις πλευρές, δε θέλει. Δε με σέβεται τέλος! :cry::cry::cry:

Τέλη Μαϊου που έχω το ετήσιο τεστ ΠΑΠ θα πω στον γυναικολόγο μου να κλείσουμε και ένα ραντεβου να βάλω σπιράλ. Παιδί όποτε θέλει εκείνος ΔΕΝ ξανακάνω. Θα μείνουμε με ένα, τουλάχιστον μεταξύ μας. :?

Άφρο τελικά γεννάς; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανούλες μου!!!

Τι κάνετε;;;

Εγω χμ..καλα!!

Κατερινα το θεμα υπνος..αχ..πονεμενη ιστορια..ετσι ηταν και ο δικο ςμου μεχρι πριν από μερικου μηνες..τωρα και τωρα φτου φτου εχει βελτιωθει παααρα πολύ αλλα εξακολουθει να θελει καποιον διπλα του για να κοιμηθει..να του λεμε παραμυθια και να τον χαιδευουμε..αλλιως δεν κοιμαται..αλλα ευτυχως πλεων κοιμαται συνηθως σερι 11-5 και χτυπαει και ένα 2 ωρο το μεσιμερι…και στις 5 που ξυπναει πινει γαλα και ξαναξερενετε στον υπνο μεχρι τις 8-9 αναλογα.

Ελαχιστες είναι οι φορες που ξυπναει ενδιαμεσα και συνηθως φαζει μια τσιριζα μαμααα..και αμα παει καποιος και τον χαιδεψει κοιμαται σε 5 λεπτα..

Αυτά το τελευταιο 5 μηνο περιπου οπου τους τελευταιους 2 μηνες είναι το σερι 11-5..μιλαμε ενιωσα ανθρωπος παλη..

Και εγω ειχα περασει παιδαγωγηγο..αλλα δεν θα μπορουσα ποτε να γινω δασκαλα..ειλικρινα..και βλεποντας την κουνιαδα μου..δεν το μετανιονω καθολου!!

Αφρο να γεννησεις με το καλο…σε μια – δυο μερες….με έναν πονο!!!!

Γωγω μου…πολύ λοιπαμε για τον καυγα…

Είναι η φορτιση που εχετε και οι δυο σας..

Πολύ ασχημο να τσακωνεστε για τριτους..αλλα και τα λογια που ειπε…πολύ βαρια..και οντως δεν ξερει να τσακοωνετε…απαραδεκτος..καταλαβαινω ότι ειχε νευρα, ότι είναι πιεσμενος κλπ κλπ..αλλα όχι και ετσι ρε παιδια

Λενα….κατσε στα αυγα σου!!!...ειδικα τωρα..τι στο καλο ρε συ..1,5 μηνας εμεινε…

Ρε συ Νατασα..απαραδεκτη η παιδιατρος!!!..

Η Αλλεργια μπορει αν ειναια πο χιλια δυο όχι μονο από γαλα..και επισης αυτή σε ποιον κοσμο ζει..δεν ξερει ότι γαλα υπαρχει καισε 1000 αλλα τροφημα..μεχρι και ψωμια υπαρχουν που φτιαχνονται με γαλα..ντιπ για ντιπ χαζη είναι.

Παντως η δικη μας παιδιατρος ειδικα στο δικο της το εξεταστηριο εχει χειμωνα καλοκαιρι ανυχτα…δηλαδη πιο πολύ ανισυχω μη πουντιασει το παιδι παρα κατι άλλο…

Αναστασια εγω τα ριντο τα εβγαλα όταν ειχαμε τις αναπνευστηκες αλλεργιες..εκτοτε δεν τις ξαναεβαλα…

Και τις κουρτηνες τις πλενω μια φορα το διμηνο..γι’αυτό εγιναν τοσο χαλια

Αυτά…θα σα ςγραψω λιγο πιο μετα τα δικα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα τσάμπα πήγαν τα τεστάκια... και έδειξαν οτι έχω και ένα αυγό έτοιμο αυτή τη στιγμή που μιλάμε... :cry::cry::cry::cry:

Πρέπει να έμειναν 7 τεστ ωορρηξίας κορίτσια. Όποια τα θέλει να της τα στείλω... εμένα δε μου χρησιμεύουν...

Λενάκι περαστικά και σε σένα ρε κορίτσι... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε φυσικα χρυσα με εναν πονο ...αφου οσους μου αναλογουσαν τουσ περασα και του περναω τωρα :evil:

αχ κοριτσια κατι μου λεει οτι την παρασκευη δεν θα ξανα ερθω στο σπιτι .....πολυς πονος βρε κοριτσια πολυς ..... :(:(:(:(:(:(

κοριτσια χαλαροστε με τον αντρες ...φαση ειναι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να χαλαρωσουμε ρε Άφρο... με το ζόρι κρατιέμαι να μη βάλω τα κλάμματα, με το ζόρι κρατιέμαι να μην τα τινάξω όλα στον αέρα, γάμους και παπαριές, με το ζόρι να μη φάει δυό κλωτσιές, είναι που έχω και τη μικρή... :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μην ακουω χαζα!!!!

Συνελθε ακους!!!!

θα κανεις παιδι..και θα το θελει ο αντρας σου πιο πολυ απο σενα...

απλα ειναι λιγο αργοστροφοι τι να κανουμε...

Αφρο δενε χεις καια δηκο..

Αχ παιδια σημερα δεν ειμαι καλα..εφαγα ενα τοστ και τωρα με εχει πιασει δυσπνοια και ταχυπαλμια...

Χτες ο Χριστοφορος ειχε παθει κριση...επι 2 ωρες καναμε αγκαλιτσες φιλακαι και χαηδεματα...αφουσ ε καποια φαση δεν αντεξα αλλο...

μετα ευτυχως ηρθε η πεθερα μου και εφυγε στο δοματιο του...δε με εφισε να κανω ΤΙΠΟΤΑ!!!!..ηθελα να κανω παπαρδελες με μανηταρια αλα κρεμ για τον Οδυσσεα...και τελικα εφαγε τον υπολοιπο αρακα και σημερα πηρε στη δουλεια του σαντουιτσακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Λένα... :x

ξέχασα να σας πω ότι συνέλαβαν τρομοκράτες οι οποίοι σχεδίαζαν να κάνουν τρομ. ενέργεια στην γιουροβίζιον!!!! :evil::evil::evil::evil:

επίσης έχω έναν Βέγγο στο σπίτι!!!! :o:o:o:o τον Λ. όλη την μέρα τρέχει!!!! :o:o:o:o ....ειλικρινά μου θυμίζει τον Βέγγο από την μία και από την άλλη με προβληματίζει λίγο γιατί αναρρωτιέμαι μήπως είναι υπερκινητικός.....η διάγνωση του υπερκινητικού παιδιού γίνεται στην ηλικία των 7 ετών!!! .....βέβαια όταν γράφει ή ζωγραφίζει συγκεντρώνεται....αλλά τόσο τρέξιμο? πού να του "καθίσει" και καμμιά θερμίδα?! :?

τρέχει και το μπουμπούκι από πίσω και έρχεται 2η και καταϊδρωμένη!!!! :lol::lol::lol:

φεύγουμε....για ψώνια :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Χρυσάκι μου! Δεν ξανακάνω παιδί όταν θα θέλει εκείνος. Είμαι και εγώ αργόστροφη και δύσκαμπτη στις αποφάσεις μου και δεν πρόκειται να ξαναπεράσω τα ίδια ψυχολογικά χάλια. Για μένα τώρα είναι η ώρα. Όταν ήταν η δική του ώρα έγώ το σεβάστηκα, ο Π δεν το σέβεται. Τι να κάνουμε τώρα; :?

Αφού δε θέλει τώρα που θέλω έγω, δε θα κάνουμε δεύτερο. Τελεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!

Αφρουλα γεννησες....που σαι πες μας!!!!

αγωνιουμε βρε!!!

Αργι μιλαμε σοκαριστικα...εστω και ενα 1'' να την χασω παθινω σοκ!!!

Φανταζομαι πως ενιωσες...

Νατασσα καλα τα πε η Αναστασουλα...σας περιμενω για ατελειωτες ωρες καφε...

και γι ααλλεργιοσυζητηση...

παντως ο αβγο δεν εχει σχεση με το τι τρωει η κοτα...

και η κοτα μεταβολιζει οτι τρωει..οποτε!

Για πολλες καυτες και αλλεργικες λεπτομερειες παρακαλω

κοπιαστε...ξεκινα σεμηναριο!!!

Κατερινακι μινιον!!!ναι εχουμε αλλεργιες...ευχομαστε ομως να ειναι περαστικες!

ειχαμε και στο ψαρι..τωρα ειπαμε ναξανακανουμε προκληση..να δοκιμασει

ελαχιστη ποσοτητα...!

Αναστασουλι δεν ηξερες ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ..τρανο παραδειγμα η κουμπαρουλα μου

η οποια τα πηγαινε φινα εως οτου δεν εδωσε και στο 2ο παιδι το ονομα απο την οικ.

του ανδρός της..δηλαδη της πεθερουλας!!!!

Απο κεινη την στιγμη .....

Παντως η προταση ισχυει διαλεξε δωματιο...

εγω σε θελω στη ζωή μου...

ζωντοχηρα ή οχι!!! :lol::P )

κουρτινες και γω 3 φορες..μια το χειμωνα , την ανοιξη και μετα το καλοκαιρι...

(καλα τωρα ακομη δεν εχω βαλει καν τις κουρτινες....εχω ωραιο γειτονα :lol::P )

οσο για τα ρεντο...μαλλον δεν θα ξαναβαλλω...μου σκοτεινιαζουν πολυ το χωρο..

αλλα τα επλενα τοσο....μαζι με τις κουρτινες...σπαστικα...δεν σιδερωνονται...

Λενακι ευχομαι να πηρες το γιατρο σου..

Θου σε κατλαβαινω υπνοσ....ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΜΕΓΑΛΟ!!!

ΧΡΣΟΣΕΣΙΛ!!!φιλακια

Λενακι οντως μπαινω αραια...χανομαι αλλα παντα ξαναγυρνω!!!

χαρηκα πολυ.!!!

φρανιτα κατατοπισε με για οτ μπλογκ σου!!!

λογω απουσιων...δεν γνωριζω!

τι αλλο τι αλλο....

θα ξαναμπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλη μου....τωρα που θελεις ΕΣΥ θα κανετε δευτερο...

ειναι το ενστηκτο της μανας...και που ξερεις μπορει αν ειναι αυτο το παιδι που θα σωσει τον κοσμο( ετσι μου ελεγε ο Οδυσσεας)..

και εμας ο αντρας μου ηθελε δευτερο πολυ πιο νωρις απο μενα...αλλα δεν του εκανα τη χαρη..εγω θα τραβιξω οτι ειναι να τραβηξω και σε αυτο το θεμα - αφου ειναι δεδομενο οτι θα καναμε καποια στιγμη δευτερο παιδι..δεν ειναι οοτι ο ενας δεν το ηθελε καθολου- οποτε και εγω αποφασιζω.

Γυναικα εσυ..δεν μπορεις να τουμπαρεις εναν αντρα..ορμα του καλε..σηγα μην ανισταθει στα θελγητρα σου..

ασ επου οσο το κουβεντιαζεις τοσο το χειροτερο...πραξεις οχι λογια..βουρ..

ΟΚ ΟΚ χιουμορ κανω αλλα εχει και μαι δοση αληθειας.

Αργυρουλα μου καλα ψωνια!!!

Λινακη μου τα φιλια μου!!!

Ε κοπελιες θα κανονισουμε καμια συναντηση πριν γινω εντελως φουσκα..καμια Κυριακη οπως στο παρτι της Νατασας..ιδανικη ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρουλα μπηκες τελικα...κοριτσακι κοντευεις

μην αγχωνεσαι...ολα θα πανε καλα...

Σισσιω συγνωμη για το θαρρος..δεν μιλαμε συχνα

απλα και γω ξερω οτι ο καλός μου τσιναει στο θεμα 2ου

και με ποναει λιγο και με αγχωνει

ακομη δεν ειμαι και γω ετοιμη...αλλα ξερω οτι θα οτ θελησω πολυ συντομα

δεν ξερω πως θα το φερω στα μετρα του..

ισως με ηρεμια και συζητηση...για τους λογους που δεν θελει?

Δεν ξερω...πολυ δυσκολο..να θες κατι να εισαι σε φαση και ο αλλος να μην θελει!

Σου ευχομαι να ηρεμησετε και να βρειτε τη λυση...

Συγνωμη και παλι!

Χρυσα ενταξει με την πρωτη ευκαιρία συναντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι νομίζει οτι δεν τα έκανα όλα αυτά που προτείνεις;; Δεν είναι οτι δε μου κάθεται... χαζός είναι; Την επίμαχη στιγμή δε μου κάθεται, την ώρα που πρέπει. Τι να κάνω δηλαδή σπερματέγχυση;; Πώς να τα... μαζέψω τα υποψήφια παιδιά μας;;; :lol::lol::lol: Περα απο την πλάκα όμως... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Φουλινάκι, αντε καλέ! Τι συγγνώμη για το θάρρος;; :D

Δεν πίστευα οτι θα αντιδράσει έτσι, γιατί το συζητάμε καιρό για δεύτερο παιδί θεωρητικά και δεν ήταν καθόλου αρνητικός. :roll::roll::roll:

Δεν ξέρω τι να πω... αφήστε που όταν συμπεριφέρεται έτσι πάνω στην... κορύφωση νιώθω τρελή απόρριψη... :(

Το θέμα είναι ένα: Εγω παιδί αν η Χαριλίνα μεγαλώσει κι αλλο, ΔΕΝ κάνω.

Δεν την παλεύω καθόλου στη σκέψη και μόνο οτι μπορει να έχω ένα παιδί στο σχολείο, που θα του λέω: "κ και α κα! Πάμε πάλι"! Και ένα παιδί κρεμασμένο στο βυζι! (λέμε τώρα και αν τα καταφέρω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακη μου καταλαβαινω απολυτα του ςλογους σου...

αυτος ομως γιατι τσιναει;;;;...

τι τον κανει να το αναβαλει επ αοριστον..

αφου θελει παιδι..ειδικα τωρα;;;

ΟΚ θα μου πεις η συγκυρια ειναι δυσκολη...αλλα και ποτε δεν θα ειναι;;;;..να πω να μενατε σε κανενα νυση παραμεθοριο που δενε χει ουτε νοσοκομειο..να πω ναι να το αναβαλετε οποτε θα ειστε σε πιο φιλικο μερος...να πω οτι αυτη τι στιγμη πχ δενε χετε ουτε εσεις να φατε και αν κανετε και αλλο παιδι..δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο ....

Εγω ηξερα οτι εαν δεν εκανα τωρα το δευτερο..δεν θα εκανα ποτε ειλικρινα...για διαφορους λογους..

οποτε σε καταλαβαινω απολυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι ρε Χρυσάκι! Δεν έχουμε τέτοιο θέμα... μαζί με όλους από κοντά και μεις... Ενταξει έχουμε ένα βαρβάτο στεγαστικό, αλλά έχουμε και οι δύο τις δουλειές μας, πληρωνόμαστε κάθε μήνα, δε χρωστάμε πουθενά.

Δεν ξέρω γιατί το παίρνει έτσι... μάλλον δε με θεωρεί άξια να μεγαλώσω δύο παιδιά... όπως μου έχει πει στο παρελθον εδω δε τα καταφέρνω με ένα... μετά τα μάζευε βέβαια οτι δεν τα εννοούσε, αλλά τελικά τα εννοεί... ακούς Γωγώ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε??

Λενα περαστικα. παλι αμυγδαλες? μπορεις να παρεις αντιβιωση?

Σισιω περαστικα και σε σενα! εμεις ευτυχως ακομα καλα...

Γωγω δεν καταλαβα τι εγινε αλλα θελω να σου πω να μην στεναχωριεσαι..Νομιζω πως το προβλημα διογκωνεται λογω του οτι εισαι ακομα κ λεχωνα...Οπως κ να το κανουμε οι ορμονες επηρρεαζουν...Ηρεμησε και μη στεναχωριεσαι...

Αναστασια μου κ εσενα σε ακουω λιγο στεναχωρημενη? Εισαι καλα?

Τι εγινε βρε παιδια? εχω χασει κατι? προσπαθω να τα διαβαζω ολα αλλα μαλλον χανω θεματα...Παντως να πω κ εγω, πολλες φορες μου σπαει τα νευρα ο Κ...αλλα αποφασια να επικεντρωθω στα θετικα...ειναι δυσκολες οι σχεσεις δυστυχως...Οσο για τις περιπετειες εδω..μπα μη νομιζεις...βαριεμαι κιολας πολλες φορες....

Θουλη μου και σενα σε διαβαζω κ ποναει η καρδια μου...πολυ κουραση βρε κοριτσι...αχ, αυτα ακουω κ δεν θελω δευτερο! Παντως πιστευω πως ειναι η αρχη, μετα υπαρχει φως!!

Κατερινα να σου πω κ εγω γεια, με λενε Φραν ειμαι χμμμμμ 35 (οκ οκ, 36) κ εχω ενα μωρο 2 ετων...Τωρα μενω στην Ουγκαντα...μη ρωτας γιατι....

Αργυρουλα την απολυμανση τη συνιθιζεις...κ εγω το περιμενα χειροτερο...Αλλα τελικα σου γινεται ρουτινα..Ασε που οταν βγεις εξω, νιωθεις τετοια βρωμα να κολλαει πανω σου που δεν γινεται να μην καθαριστεις....

Παω γυμναστηριο σημερα...Θα κανω διαδρομο..δεν θα κανω κοιλιακους...σιχαινομαι να ξαπλωσω στον παγκο :?:?

Ααα εγραψα κ δευτερη δημοσιευση, αν εχετε χρονο

http://franmeg.blogspot.com/2011/05/30- ... nanas.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισιω εγραψα κ τωρα ειδα το θεμα σου...Εσυ θελεις δευτερο παιδι? μηπως να του εδινες χρονο? μηπως τελικα ειναι το οικονομικο? μηπως φοβαται και την ευθυνη? εγω πχ ενας λογος που δεν θελω αλλο ειναι κ η ευθυνη...δεν μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη μου η δικιά μου ποτέ της δεν κοιμότανε πολύ την ημέρα...οοοοοταν το αποφάσιζε κοιμόταν το πολύ 20 λεπτά και αυτο μόνο στην αγκαλιά μου!!Το κάνει ακόμη,τώρα γράφω και κοιμάται στα πόδια μου!!!Ουρλιάζει αν την βάλω στην κούνια της,άσε έχω μεγάλο θέμα με τον ύπνο της :(:(:(

Έχει τύχει σε καμιά άλλη αυτό;Εχω απελπιστεί...Μην μου πείτε μόνο είναι φάση,δεν μπορεί να είναι και να διαρκεί 10 μήνες ε;

Καλως ηρθες!!!

Εγω ειμαι η Παναγιωτα.Ειμαι γεννημενη το 77 και εχω 2 παιδακια.

Αυτα που περιγραφεις τα εκανε ο μεγαλος μου ο γιος.Ουφ αστα!!!

Σαν μωρο κοιμοτανε ελαχιστα.Νομιζα οτι εγω εκανα κατι λάθος.Πολυ κουραση και αυπνια.στην κουνια του εχει κοιμηθει μονο 2 φορες. :o:o

Μεγαλωνοντας αυξηθηκαν λιγο οι ωρες υπνου του αλλα μη φανταστεις τπτ φοβερο.

Τωρα ειναι 2+ και ακομη ξυπναει τα βραδυα!!!!(εχει αποθηλασει απο 11 μηνων)

Εγω κανω υπομονη.Δε ξερω για ποσο ακομα. :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε μα τι χαζα σου λεει....σορυ κι'ολας..

ειλικρινα δεν καταλαβαινω τον λογο του...

ακου δεν μπορεις να μεγαλωσεις δυο παιδια...εδω μπορεις μια μανα να μεγαλωσει 3 και βαλε...

Αχ Αχ Αχ...τετοιους αντρες θα μεγαλοσω και εγω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε σισσιω!!!

βιασε τον!! στις αρχες ουτε εμενα ηθελε..

ε τον στριμωχνα τον στριμωχνα, ειναι κ μικρο το σπιτι, που να παει.. :lol::lol::lol:

ναι ρε χρυσα να κανονισουμε... μπας κ σε δω κ λιγο παραπανω..

φρανιτακι αφου ειναι οι αμυγδαλες μου πρεπει να παρω αντιβιωση.. αλλα δεν ξερω τι να κανω.. δεν ειναι πολυ νωρις για αντιβιωση??

κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ιεχα παρει δυο φορες

τη μια στον 6ο μηνα που ειχα κανει εξαγωγωη φρονιμητη

κ την αλλη λιγο πριν το γαμο που μου ειχε κοπει το δαχτυλο κ ειχα κανει ραμματα

αλλα τοτε τον ειχα κλεισει μολις τον 3ο μηνα

τωρα φοβαμαι ρε γαμωτο..

αχ λετε να παθει τιποτα το μωρακι μας??????

στεναχωρεθηκα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodith υπομονη!

μπορει να γεννησεις κια νωριτερα!

κουραστικες και ολα σου φαινονται τεραστια!

Σισσιω...νομιζω οτι ενα παιδι θα πρεπει να ειναι επιθυμια και των 2...

μπορει να φοβαται τα παντα....τις αντοχες του...το οικονομικο...την αβεβαιωτητα...

εμεις αχουμε παοφασισει απο κοινου οτι αν κανουμε 2ο θα ξεκινησουμε σε 1-2 χρονια...αν ερθει ηρθε αν οχι δεν πειραζει..εχουμε την Μ-Ι ...ειμαστε γονεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφροδιτακι υπομονη κοριτσακι!

θα γεννησεις που θα παει, κ θα εχεις κ το αλλο σου αγορακι αγκαλια!!!

πεμπι τι κανεις?

καλε σε ειδα στον υπνο μου!!

ειδα οτι ειχες ερθει για καφε κ ησουν μια διμετρη καραγκομεναρα! κ σε ερωτευτηκε ο αδερφος μου! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...